МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кучма сказав "Нада!" - конституційний суд відповів: "Єсть!"

11/12/2003 | Майдан-ІНФОРМ
Конституційний Суд України визнав конституційним законопроект про внесення змін до Конституції, за яким Президента у 2006 році обиратиме Верховна Рада, сформована на пропорційній основі (очевидно, сформована за "правильним" законом "Про вибори народних депутатів" - М.-І.).

Авторами законопроекту є народні депутати Степан ГАВРИШ, Раїса БОГАТИРЬОВА, Катерина ВАЩУК та інші.

Як передає кореспондент УНІАН, за визнання законопроекту конституційним проголосували 11 суддів КС, проти – 5. Суддя доповідач у справі - Павло ЄВГРАФОВ.

Законопроект був одержаний Конституційним Судом 23 вересня цього року.

За цим законопроектом, частина владних повноважень передається від Президента парламенту й уряду. Президент отримує право розпустити парламент, якщо не сформовано більшість або не створено коаліційний уряд. Коаліційний уряд формується парламентом при тому, що парламент його підтримує і несе відповідальність за ефективність роботи уряду. Новим главою держави стане особа, за яку буде подано не менше трьох сотень (конституційна більшість) депутатських голосів. Відповідне голосування має бути таємним. Президент має обиратися парламентом на п'ятирічний термін.

Запуск даного механізму заплановано на 2006 рік, що здійснить нова Верховна Рада, сформована на пропорційній основі. Терміни чергових президентських виборів не переносяться, але всенародно обраний у 2004 році глава держави перебуватиме на цій посаді менше двох років.

Законопроектом пропонується внести зміни до статей 76, 78,81-83, 85, 87-90, 93, 94, 98, 103, 106, 112-116, 118, 120-122, 126, 128, 141 та 148 Конституції України та доповнити її розділом ХVІ “Прикінцеві положення, які стосуються змін до Конституції України”.

Згідно із законопроектом, міністри та інші керівники центральних органів виконавчої влади можуть суміщати свою службову діяльність з депутатським мандатом.

Крім того, КС звернув увагу на те, що норма законопроекту про те, що обрання суддів на 10 років може призвести до зниження рівня гарантій незалежності суддів, встановлених Конституцією України.

UNIAN

Відповіді

  • 2003.11.12 | Анатолій

    Невже у когось були сумніви? (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua