МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кучмомаразми (с)

11/12/2003 | Shooter
Президент Леонід Кучма вважає, що намагання протиставити Східну Україну Західній почалися не зараз, а у 2000 році.

"Я сам неодноразово про це говорив. Це розпочалося в 2000 році. Коли певним політичним силам, а вони знаєте де [знаходяться], захотілося змінити президента і повторити югославський варіант", - сказав Кучма на прес-конференції у середу.

"Я однозначно, з повною відповідальністю говорю, що це був розроблений сценарій", - додав Кучма.

Він не відповів на уточнююче питання журналістів, ким був розроблений сценарій: "Є ж в Україні хоч якісь таємниці!".

На питання, чи може він якось втрутитися у нинішню ситуацію, Кучма сказав: "Я звертаюся до розуму тих сил, які роздмухують ситуацію, цим загрожуючи Україні".

"Ви ж розумієте, що те, що останні роки відбувалося в Україні, використовували всі. Чим ми слабші, тим більше втручаються у наші внутрішні справи".

На думку Кучми, цього допускати не можна: "Бо ми самі поважати себе не будемо, коли уряди або президентів будуть призначати в інших країнах".

Президент Леонід Кучма заявляє, що генпрокурора Піскуна звільнено за безпідставне створення іміджу.

"Повинно бути більше справ і менше слів. У нас багато політиків страждає на нєдєржаніє. Це величезна хвороба", - сказав Кучма на прес-конференції у Києві, коли його запитали про зв'язок між звільненням Піскуна і арештом керівника "наружки" МВС Пукача.

"У мене таке враження, що Станіслав [Піскун] сам особисто до корня справ не доходив, не докопувався, а вірив доповідям, які відбувалися в його кабінеті. А мене завжди навчали: ізучай матєріальную часть", - зазначив Кучма, при цьому переплутавши ім'я Піскуна, якого звати Святослав.

"Скільки було заяв по Гонгадзе?!", - обурився Кучма. Він згадав, що Піскун під час поїздки до Бішкеку заявив, що є два підозрюваних у вбивстві Георгія Гонгадзе, прізвища яких відомі, і вони в розшуку.

"У мене через день – я не просив – з'явилася доповідна записка від Радченка [екс-керівник СБУ], що ніяких звернень від прокуратури на розшук якихось осіб міліція і СБУ не мають", - додав Кучма.

"Не треба робити імідж на тому, на чому не можна робити", - сказав Кучма.

Ще однією причиною звільнення він назвав те, що "Піскун ніколи не був прокурором". На репліку журналістів, навіщо він його призначав, Кучма зазначив: "Спасібо за відповідь".

На думку президента, Україні потрібен генпрокурор, "щось середнє між Потебеньком, який не любив зустрічатися з пресою, і цим, який любив поговорити".

Характеризуючи кандидатуру Геннадія Васильєва, Кучма сказав, що це "професійна людина". "Консультації показали, що він кандидатура проходяща".

Президент Леонід Кучма не бачить проблеми в тому, що ключові посади в адміністрації президента обіймають представники СДПУ(о).

У середу на прес-конференції його запитали, як він ставиться до заклику першого заступника голови АП, одного з лідерів СДПУ(о) Юрія Загороднього до КПУ і СПУ блокуватися разом з есдеками, щоб не допустити приходу до влади Ющенка.

Кучма на це питання не відповів, але сказав: "Це світова практика, коли політична сила чи президент перемагає, то приходить зі своєю командою".

"Давайте подивимося: а вдруг переможе Ющенко, хто тут буде сидіти?", - запропонував Кучма.

На питання, чи став Кучма "соціал-демократом об'єднаним", він різко заявив:

"Я президент України. Але в команді президента повинні працювати ті люди, які поділяють його погляди і виконують те, що їм доручають. А не обговорюють, не дискутують. У мене не парламент!".

"Порадьте вашим цим самим, героям, іти у парламент і там дискутувати", - звернувся Кучма до журналістки газети "Грані плюс" Ірини Погорєлової, яка поставила це питання.

Президент України Леонід Кучма вважає "абсолютним абсурдом" розмови про ротацію всього керівництва Верховної Ради. Про це він сказав на прес-конференції в Києві.

"Якщо це в кулуарах парламенту мусують – у нас же про позитивні речі мовчать", - пояснив Кучма появу таких чуток.

У той же час Кучма вважає, що СДПУ(о) має "повне право порушувати питання" про відкликання віце-спікера Олександра Зінченка, оскільки це квота есдеків.

На його думку, для рішення цього питання є процедура: 150 підписів для внесення питання, а потім голосування 226 голосами в залі.

У той же час Кучма вважає розмови про перестановки на керівних посадах природними: "Головна тема де завгодно, у курилках – це кадрове питання".

Торкаючись теми єдиного кандидата від провладних сил на виборах президента, Кучма сказав, що "недоцільно називати конкретне прізвище" за рік до виборів.

Кучма сказав, що зараз він бере на себе весь негатив, що існує стосовно влади: "Усе-таки відіграються на мені. Я весь вогонь критики на себе беру. Чим більше на себе беру, тим менше дістанеться кандидатові".

При цьому він нагадав, що шість партій (Партія регіонів, СДПУ(о), "Трудова Україна", НДП, Аграрна партія, ПППУ) підписали договір про висування єдиного кандидата на президентські вибори.

Леонід Кучма дає зрозуміти, що не враховуватиме думку опозиційних партій при формуванні нового складу Центрвиборчкому.

"У ЦВК повинні працювати професіонали. Я не хочу, щоб ЦВК був парламентом чи окружною комісією, де представлені всі партії. Там хай скубуться. А тут...", - сказав Кучма на прес-конфренції в Києві.

Кучма скептично поставився до пропозиції лідера СПУ Олександра Мороза включити до складу ЦВК екс-депутата Олександра Єльяшкевича: "Треба було ще цього, Мельниченка! Як він забув про свого друга? Запропонуйте його!"

Як відомо, у найближчий час відбудеться ротація членів ЦВК, кандидатури яких на затвердження до парламенту вносить президент. В зв'язку з чим ряд опозиційних партій виступив із пропозицією врахувати їх думку при формуванні цього органу.

Президент Леонід Кучма відмовляється коментувати призначення Ігоря Бакая керівником Державного управління справами, при тому, що генпрокуратура збиралася висунути проти нього звинувачення.

"Дайте мені право призначати того, кого я хочу", - сказав Кучма на прес-конференції у Києві.

Кучма призначив Бакая керівником Державного управління справами восени 2003.

Як відомо, у лютому 2003 тодішній генпрокурор Святослав Піскун заявив, що Бакай буде притягнутий до кримінальної відповідальності. "Залишилися нез'ясованими тільки два епізоди. Не хочеться висувати обвинувачення, остаточно не з'ясувавши, куди "пішли" гроші", - сказав тоді Піскун.

Президент Леонід Кучма упевнений, що політреформа буде здійснена до закінчення його повноважень.

"Я переконаний, що цього року ми ухвалимо зміни до Конституції 226 голосами, а у лютому-березні – і остаточний варіант", - сказав Кучма на прес-конференції у Києві.

"Але це повинна бути домовленість основних політичних гравців у парламенті", - додав він.

"Я хочу поклястися, що в Україні потрібна політична реформа", - наголосив Кучма. "Якщо вона не буде проведена при діючому президенті, то її ніколи не буде".

Коментуючи ідею про обрання президента Верховною Радою, Кучма сказав: "Я головний свій обов'язок по конституційній реформі завершив тим, що подав до парламенту свій законопроект, де передбачалося обрання президента всенародно. І я своєї думки не змінив".

"Далі цей процес залишається у парламенті. І я не хочу забирати у них хліб", - сказав Кучма.

Водночас Кучма зауважив, що "на великий жаль, "Наша Україна" чи не захотіла, чи не знаю, з яких причин – не вивчила той проект, який вніс президент".

"Я б на їх місці двома руками підтримав той проект. Бо з тими повноваженнями там залишається сильна постать президента. І головний важіль президента – це мати можливість розпускати недієздатний парламент", - сказав президент.





Але загалом, на думку Кучми, "час, коли ми живемо, дуже важкий, і дурнів і умолішення більш ніж достатньо".

От тут я повністю погоджуюсь з Кучмою. Він персонально цьому - найкраще підтвердження.

Відповіді

  • 2003.11.12 | Тестер

    Re: З коментарем стрільця не згоден

    Це ми всі дураки, на жаль, а не Кучма!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.11.12 | Петро Швай

      Re: У мене інша сама оцінка.

      Я себе дурнем не вважаю.

      Тестер пише:
      > Це ми всі дураки, на жаль, а не Кучма!
  • 2003.11.12 | Максим’як

    На мою думку, пора Кучму чи Медведчука висовувати у президенти

    Принаймі, проблими перемоги Ющенка на виборах відпадуть остаточно.

    Треба вітати рішення КС, якщо він дозволить Кучмі йти на третій термін.

    Якщо зараз висунути Кучму, то принаймі, шанси знати кандидатуру від режиму "з чєловєчіскім ліцом" будуть дорівнювати нулю.

    Ну, а від Кучми і Медведчука народ нудить. Кращого кандидата від режиму, як хтось із них і не знайти. Це за щасть для України буде.
  • 2003.11.13 | peter byrne

    Re: Кучмомаразми (с)

    to chto treba - ehto yugoslavskaya tsenariya - no k sozheleniyu oppozitsiya zdes' ne ta ... poka.

    nb.

    Kuchma said that he attempts to stir up a political confrontation between Ukraine's eastern and western oblasts was nothing new.

    "I've talked about this before," said Kuchma. "This began in 2000, when certain political forces - and you know where they are located - wanted to replace the president according to the Yugoslavian scenario."

    "I categorically, taking full responsibility for my words, declare that this was a scenario planned out in advance," Kuchma added, refusing to identify them further.

    "Ukraine still has some secrets," Kuchma said.


    Berserk
    By PETER BYRNE
    Post Staff Writer
    Nov. 12, 2003

    President Kuchma touched on several touchy topics during a regularly scheduled news conference in Kyiv on Nov. 12.
    The president said he did not think it is a "problem" that so many key administration employees are Socialist Democratic Party (united) members.
    Kuchma is also unfazed by statements made by his parliamentary representative, SDP(u) deputy Yuri Zagorodny, recommending that the SDP(u) form an alliance with the Communist and Socialist parties to defeat Viktor Yushchenko in next year's presidential elections.
    "It is a common practice for the [winner of] the presidential race to bring his team on board," he said. "Let us imagine ... who will sit here if Yushchenko is victorious."
    Kuchma noted that he was president first and a SPD(u) member second.
    "People who work in a presidential administration should share the president's views and do what they are told," Kuchma said. "This is not a place for discussion and debate - that's for parliament."
    The president instructed Irina Pohorelova, the reporter who asked about SPDU(u)'s influence in his administration, to go back to the Rada and inform her "heroes" of his thoughts. Pohorelova works for Grani Plyus, a Socialist Party newspaper and E-zine.
    The decision on Oct. 28 to sack former Prosecutor General Syvatoslav Pyskun was based on the latter's self-aggrandizement, Kuchma said. He urged public servants to act more and speak less.
    "Many of our politicians run off at the mouth. This is a real problem," he said.
    Another reason for the sacking, Kuchma said, was because Pyskun had never worked as a Prosecutor General before. Kuchma would not answer why he had tagged Pyskun to be PGO last July in the first place.
    "You answer that question," he quipped.
    Kuchma said that he attempts to stir up a political confrontation between Ukraine's eastern and western oblasts was nothing new.
    "I've talked about this before," said Kuchma. "This began in 2000, when certain political forces - and you know where they are located - wanted to replace the president according to the Yugoslavian scenario."
    "I categorically, taking full responsibility for my words, declare that this was a scenario planned out in advance," Kuchma added. He refused to identify those involved in the plot.
    "Ukraine still has some secrets," Kuchma said.
  • 2003.11.13 | Shooter

    Що подумалося

    Виглядає, що Кучма таки висуватися не буде.

    Слова про "позітівного прійомніка" з пов'язанням з подіями в Донецьку, "донецькістю" Януковича та банальними економічими проблемами, які уряд Януковича вирішити не може, кажуть, що Янукович ним навряд чи буде.

    Тоді Тігіпка?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".