МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

У жовтні ВВП в Україні зріс на 12,3% (/)

11/17/2003 | Andrij
Цікаво, чим пояснити такий стрімкий зріст? Економіка в очікуванні нижчих податків? Які є теорії? В будь якому випадку, якщо це зростання є реальне, не на папері Азарова, та протримається цілий рік, Ющенкові може бути складніше виграти вибори.

//////////////////////////////////////////

У жовтні ВВП в Україні зріс на 12,3%

Кореспондент.net
14 Листопада 2003, 18:17

У жовтні реальний валовий продукт в Україні зріс на 12,3% порівняно з жовтнем минулого року до 25 млрд 128 млн гривень, передають Українські Новини.



Про це повідомив керівник Державного комітету статистики Олександр Осауленко.

За його словами, у січні-жовтні цього року ВВП зріс на 7,2% порівняно із січнем-жовтнем минулого року до 201 млрд 684 млн гривень.



--------------------------------------------------------------------------------


Як повідомляв Кореспондент.net, у вересні ВВП зріс на 15% порівняно з вереснем минулого року до 25 млрд 433 млн гривень, у січні-вересні - на 6,5% порівняно із січнем-вереснем минулого року до 176 млрд 556 млн гривень.

У листопаді Кабінет Міністрів поліпшив прогноз росту внутрішнього валового продукту в 2003 році з 6,5% до 7-7,5%.

Раніше Міністерство економіки прогнозувало, що ріст ВВП у 2003 році складе 4,7-6%.

У 2002 році ВВП збільшився на 4,6% порівняно з 2001 роком до 220 млрд 556 млн гривень.

Відповіді

  • 2003.11.17 | Мінор

    Двома причинами: наближенням виборів і приписками

    та тіканням найбільших платників у Донецькому регіоні від податків взагалі, як таких.
    Те, що Янукович творить у сфері бюджету навіть не уявляли минулі уряди. Наприклад перші два квартали уряд закрив з перевищенням плану збору податків (дохідної частини бюджету) на кілька відсотків. Але при цьому недофінансуванням витратної частини бюджету було декілька десятків відсотків. Куди поділися мільйони доларів - секрет. Вдітак або уряд не зібрав тих податків за які звітував і тому виникло недофінансування, або, вибачайте, на деякий час просто украв ті гроші. Наприклад до 4 кварталу.
    Тому я дуже скептично ставлюся до їхньої звітності. Влітку була одна смішна комплексна податкова перевірка Донбаського регіону. Велику рибу не чіпали, потрясли середній бізнес. Стягнули податкові заборгованості (недоїмки), наклали штрафи. А коли перевірка повернулася до Києва, то ревізори дізналися, що всі недоїмки та штрафи, які вони стягнули, ясно-красно за минулі періоди, були зараховані обласної податковою.... як авансові виплати податків з 3 квартал :-) Смішно, але туди навіть якимось чином включили "добровільні" пожертви бізнесменів до різноманітних фондів підтримки податківців.

    Ціна їхньому написаному на папері "зростанню" - зростання заборгованості пенсіонерам. Он моїм батькам, які є інвалідами за Чорнобилем вже рік не давали додаток "не харчування", а бабусі, ветерану війни, заборгували за кілька місяців пенсію.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.11.17 | Andrij

      Re: А хтось про ті приписки щось сказав у ВР або суді? +

      Саме як і про недофінансування бюджету. Яке існує покарання за затримку грошей? Чи воно не існує? Чи існує, але суди не працюють?

      Але ви визнаєте, що зростання таки існує. Пов'язувати з виборами, як на мою думку, його ще трохи зарано.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.11.17 | Мінор

        Очевидно визнаю. Після 2000 року, коли тенденція спаду

        була вперше подолана урядом Ющенка, кожного кварталу, незалежно від прем"єра, ми маємо більше або менше зростання. Це так.
        Інша справа більше чи менше і як це корелюється з інфляцією. Справа в тому, що "за давньою традицією" :-) українські уряди вимірюють ВВП, як вартість всіх товарів та послуг, але при цьому не враховують підвищення цін.
        Наприклад.
        Минулого року хлібзавод виробив 1 млн. буханок хліба. При цьому вартість однієї буханки була одна гривня, а тому частка ВВП, яку виробив завод, відповідно - 1 млн. грн.
        Наступного року був неврожай, зросла вартість енергоносіїв, НБУ дав мінфіну інфляційний кредит, чим збільшив кількість гроше й в обігу і т.п.. В результаті хліб подорожчав до 1,20 грн за буханку. Наш хлібзавод знову виробив 1 млн буханок, але при цьому вони вже коштували 1 млн 200 тис грн. ... Уряд прозвітував про 20% зростання ВВП :-)
        А для того щоб ніхто тієї брехні не виявив, державний комітет статистики, який і вимірює інфляцію, як парвило заявляє, що спостерігалась нульова інфляція, ба навіть дефляція у деякі літні місяці. :-)

        Покарання за недофінансування бюджету має бути, особливо в умовах виконання бюджету за доходами. Здається це мала б виявити Рахункова палата. Але кажуть Валентин Симоненко або одесит :-), або пенсійного віку, або готується до перевиборів.

        Про фіглювання з цифрами податківців на Донбасі звісно ж ніхто не писав. Ми ж живемо у демократичній країні. А якби Грані і написали б, то вони ж опозиційні і на них би ніхто не звернув уваги - мовляв наклепи все.

        Батьківщину не обирають. Анекдот згадався. Обирають політиків - швидше б.
  • 2003.11.17 | Горицвіт

    вимагати, щоб на цей же процент підняли зарплати

    бюджетникам і пенсії. Ліві партії можуть заявити, що ага, ВВП стрімко росте, давайте щоб і народ відчув.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.11.17 | Мінор

      Цю ідею вже сьогодні запропоную соціалістам (-)

    • 2003.11.18 | Andrij

      Re: Так їх і підняли, начебто

      Принаймні, офіційна статистика твердить про зростання зарплат в порівнянні з минулим роком більше, ніж 12%.
  • 2003.11.18 | Киянин

    Есть ложь, наглая ложь и - государственная статистика. Всё как б

    Шановний, Ви по своєму гаманцю відчуваєте якесь покращання життя?
    Мене особливо тішить десяті відсотка - це при тому, що статистична похибка в таких розрахунках як правило не менше 3%.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".