МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Якби вибори до Верховної Ради відбулися зараз ...

11/17/2003 | Navigator
http://www.ukrop.com/ua/media/40285.html

Якби вибори до Верховної Ради відбулися зараз і за тими ж списками, як і в 2002 році, 4%- бар’єр подолали б лише 4 партії: найбільше голосів отримала б “Наша Україна” – 21%, КПУ набрала б 15,3%, БЮТ 4%, СПУ – 4,2%. Виборчий блок “За єдину Україну!” набрав би половину свого результату – 3,8%, СДПУ(о) – 2,8%. Про це засвідчують результати всеукраїнського опитування проведеного з 31 жовтня по 6 листопада 2003 року фондом “Демократичні ініціативи” та компанією “Тейлор Нельсон Софрез Україна”, оприлюднені сьогодні на прес-конференції в Києві.
Якби вибори відбулися власне за партійними списками, як цього зараз добиваються опозиційні партії, то конфігурація Верховної Ради була б кардинально іншою. 17,3% проголосувало б за КПУ, 5,4% за СПУ, 6,1 – за БЮТ, 5, 7 – за Партію регіонів. Таким чином дві третини парламенту були б лівими, а 40% за словами соціологів “пішло б в нікуди”. Як зазначила сьогодні на презентації дослідження соціолог Ірина Бекешкіна “значна частина українців – прихильників правої ідеології - не бачать сильної правоцентристської партії, якій можна довірити свої голоси. Тому пропорційні вибори для українського народу – це проблема”.
Опитування проводилося за вибіркою, що репрезентує доросле населення України і охоплює всі регіони України. Всього було опитано 1200 респондентів, похибка репрезентативності не перевищує 3%.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua