МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Нове про смерть комсомольця Сергія Бердюгіна

11/17/2003 | Майдан-ІНФОРМ
Для людей більш-менш тямущих у медицині смерть одеського комсомольця Сергія Бердюгіна одразу здалася загадковою. Мас-медіа повідомляли: двадцятирічний хлопець помер від запалення печінки – дивної як для такого віку хвороби. Та коли поглянути на свідоцтво про смерть № 2697, підписане експертом Одеської міської лікарні Багитською О.О. все стає зрозумілим: малокріров’я органів, забрюшна гематома і розрив печінки, закрита травма живота. Де набув ці “хвороби” Сергій, здогадатися нескладно, як нескладно здогадатися, що заяви про катування комсомольців (у Миколаївському СІЗО у грудні минулого року) не були голослівними.

Правдиві причини Сергієвої смерті вряд чи стали б відомі, якби юнак сконав у тюремній лікарні – там завжди вміли ставити “потрібні” діагнози. Однак смертельно заслаблого Бердюгіна таки вдалося на кілька днів помістити до міської лікарні, відтак смерть констатували цивільні лікарі. І вони чесно зробили свою справу, зазначивши справжню причину загибелі комсомольця.

Не скривила душею експерт Багитська, коли написала, що “рід смерті не встановлений”. Для того, аби встановити його, однієї експертної оцінки замало. Потрібне розслідування Генпрокуратури за фактами катувань комсомольців. Розслідування, на якому на кожному судовому засіданні наполягають підсудні і від якого всіляко відхрещується суддя Тополев. Розслідування, в ході якого до правоохоронців вперше(!) застосують ст. 127 КК України. І якщо люди в погонах виявляться катами в погонах, вони мусять дістати свої “від п’яти до десяти” років.

Примітка “Майдан-Інформ”:Докладніше про останній суд у “справі комсомольців” читайте тут: <http://www.pravda.com.ua/archive/2003/november/13/2.shtml>

P.S. З питань правової та матеріальної допомоги одеським політв’язніми пишіть на rubon@ukr.net

Відповіді

 • 2003.11.17 | Анатолій

  А де ж були його старші товариші - комуністи.

  Он зараз головний комуніст України лізе із штанів, щоби висунути свого до президії ВР, себто до годівниці. А за своїх менших комуністиків він і слово не закине. Отакі то комуняки. А ви, молоді дураки-комсомольуці вірте Симоненкові, як тільки він нажереться з ВР-годівниці, мо тоді і до Вас дійде. Чекайте...
  Анатолій
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.11.17 | Eagle

   Re: А де ж були його старші товариші - комуністи.

   to me it became clear that Symonenko is a piece of shit some three years ago during the existence of the Ubk.

   I guess the major difference between those communists that officially shed their religion in 1991 and those who created the new communist party a few years later was that the former have the power and the latter are just striving to get it (not being very selective when it comes to the methods, btw).
   This situation seems to be just "another perfect example" - "les rubyat - ...", you know.

   This case is also another example of the fact that our authorities (ALL the way up) are corrupt and criminal - which again explains well why they will try to stick to the power no matter what.

   Question:
   has a lawsuit been filed against the menti for doing this?
   Or has it all been already shifted into the shadow so that noone knows?
   (have no info here on this - can not monitor our press :(((


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua