МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Бюджет на 2004 рік - хабар для депутатів з більшості?

11/20/2003 | Майдан-ІНФОРМ
"Бюджетом суцільного хабара” назвав заступник голови Бюджетного комітету парламенту Валерій Асадчев проект державного бюджету на 2004 рік, поданий урядом до другого читання.


Підставою для такої оцінки депутат назвав те, що “бюджет сформований не на економічних розрахунках, а виключно за принципом надання коштів конкретним депутатам з обгрунтуванням “так треба”.

“Аналіз бюджету свідчить, що при його формуванні користувалися не економічними, а політичними мотивами”, - зазначає Асадчев. За його словами, “бюджет складений з огляду на інтереси конкретного депутата, якому виділений бюджетний хабар для того, щоб бюджет був проголосований”.
Як приклади, депутат навів такі цифри: “115 млн. грн. виділено з бюджету на святкування річниці Харкова; 150 млн. грн. - на розвиток відповідних територій (при цьому визначення “відповідна територія” немає); 5 млн. грн.
- на реконструкцію та реставрацію історико-архітектурних пам'яток та спортивних споруд у м. Артемівську Донецької області (водночас, знято 15 млн. грн., виділених на реставрацію центральної частини Львова, який, до речі, охороняється ЮНЕСКО); суттєві суми отримали також райони та округи деяких депутатів більшості, - зокрема Клюєва, Кальниченка, Гавриша Губського”.


За словами Асадчева, багато питань викликає і формування доходної частини бюджету: “враховуючи заплановане урядом зростання ВВП, повинне відбутися збільшення доходної частини бюджету, щонайменше, на 2 млрд. грн”. Оскільки такого зростання доходів в бюджет-2004 не закладається, Асадчев припускає “планування несплати коштів до бюджету деякими структурами через негласну вказівку “згори”. Асадчев також нагадує, що “запропонований бюджет порушує Конституцію
України, оскільки фактично скасовує діючий закон про встановлення мінімальної зарплати на рівні 237 грн”. Причому, наголошує він, “кошти на таке підвищення в бюджеті є, про що свідчила редакція бюджету, подана на перше читання”.

УНІАН


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua