МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Російське відділення "Greenpeace" критикує будівництво дамби в Керчен

11/21/2003 | Майдан-ІНФОРМ
Такими неузгодженим з Україною діями Росія завдала шкоди екології регіону й до того ж порушила міжнародне законодавство, заявив в інтерв'ю "Німецькій хвилі" керівник організації "Грінпіс-Росія" Іван Блоков.

Він погоджується з висновками українських екологів про те, що посилення течії вздовж берегів острова Коса Тузла внаслідок звуження протоки через будівництво греблі потенційно призводить до розмивання берегової смуги острова і потребує фінансування захисних будівельних робіт з українського боку. Ще більш імовірним наслідком появи російської дамби поблизу Тузли еколог назвав знищування традиційних нерестовищ риби.

Блоков підкреслив, втім, що йдеться не про глобальну екологічну катастрофу, але про екологічну катастрофу регіонального виміру. Російській еколог нагадав, що Україна приєдналася і ратифікувала, а Росія лише приєдналася до міжнародної правової конвенції, укладеної на початку 90-х
років у фінському місті Еспоо. "Згідно з цим документом, - продовжив він, - кожна зі сторін зобов'язана інформувати сусідів про потенційну екологічну шкоду будівельних та інших проектів, які вона реалізує поблизу міждержавних кордонів". До того ж, сказав Блоков, експертиза щодо будівництва дамби на федеральному рівні в Росії навіть не проводилася.

"Я можу порівняти ситуацію з будівництвом гребляних споруд на бельгійсько-голландському кордоні. Цивілізовані країни перед тим, як розпочати подібне будівництво, укладають відповідну міждержавну угоду, яка супроводжується спільною екологічною експертизою проектів", - зазначив керівник "Грінпіс-Росія".

УНІАН

Відповіді

  • 2003.11.21 | Киянин

    Я й не сумнівався.

    Як вже й пропонував - треба з допомогою земснаряду змінити русло так, щоб розмивало не Тузлу а дамбу.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".