МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Про лукавих Медведчука і Шуфрича

11/24/2003 | 123
Як повідомляється на УП (www.ПРАВДА.com.ua, 21.11.2003, 19:52), Шуфрич пояснює, що чесні і порядні депутати як більшості, так і меншості, мають підтримати СДПУо у прагненні замінити Зінченка на представника СДПУо, оскільки меншість отримала свої комітети з урахуванням місць СДПУо у Президіумі, тобто згідно домовленості між депутатами СДПУо відмовилась в участі у керівництві комітетів, оскільки їй зарахували у квоту віце-спіцера. Нижче наводиться його аргументація, яка виглядає досить переконливо.

Але є два застереження.

1. Адже ті домовленості, про які каже Шуфрич, виникли тому, що виявилося, що ВР не може працювати без меншості. Якби це було не так, то меншість не одержала б жодного комітету. Тобто рахуються з опозицією і не забирають в неї комітети не через добру волю більшості (як на це натякає Шуфрич), а через те, що по-іншому не можна. Іншими словами, якби більшість могла -- вона б все одно забрала в опозиції всі її комітети, незалежно від того, хто буде віце-спікером; і навпаки -- якщо комітети в опозиції не забирають, то лише тому, що не можуть це зробити, а не тому, що на посаді віце-спікера не та людина.

2. Шуфрич вдає з себе найбільш постраждалого від недотримання домовленостей. Але, по-перше, не зрозуміло, чи була домовленість поділити посади між членами відповідних фракцій або домовленість віддати комітети відповідним фракціям. Якщо була домовленість про перше - апеляції Шуфрича безпідставні.

Більше того, є живий приклад -- голова комітету Хара, який пішов від комунистів до "Регіонів". Тоді в Шуфрича не було ідеї про заміну Хари на комуніста.

Очевидно, що заміна Зинченка на Шуфрича має йти одночасно з заміною Хари на комуніста. Бо ситуація ідентична. Чи готові до цього донецькі?

----------------------------------------------------------------

"На запитання, чи можлива ротація керівництва комітетів Верховної Ради, Шуфрич відповів, що "теоретично, якщо з нас знімуть зобов'язання щодо виконання вимог і положень угоди, що стосувалась утворення парламентської більшості, розподілу керівних посад у комітетах та формування коаліційного уряду. Ми не маємо ніяких перепон щодо ініціації таких питань".

На запитання, на які в такому разі комітети претендуватиме СДПУ(О), депутат зазначив, що "ми зараз не говоримо про те, чи ми взагалі на щось претендуємо, йдеться про принципи. Якщо цей принцип діє, ми будемо його дотримуватись. Якщо він не діє, то можливі різні варіанти".

Шуфрич нагадав, що фракція СДПУ(О) прийняла рішення про відкликання Олександра Зінченка з посади заступника голови ВР бо він вже не є членом партії. Він зазначив, що згідно з розподілом керівних посад у ВР посада заступника голови парламенту є квотою СДПУ(О), і соціал-демократи за цю посаду "погодились віддати керівництво в принаймні у трьох комітетах".

Він також сказав, що керівництво парламенту обирали "силами партій, які входили до блоку "За єдину Україну", та силами соціал-демократів, і ми мали моральне право претендувати на свою частку під час обрання керівництва комітетів ВР".

"Однак після того, як ми власними силами обрали президію ВР, ми погодились врахувати при розподілі керівних посад у парламентських комітетах принцип врахування місць у президії і таким чином позбавили нашу фракцію можливості отримати як мінімум три посади керівників комітетів", - зазначив депутат. "Тому зараз ми попросили фракції меншості, щоб вони подали підписи для того, щоб виконати процедуру відкликання Зінченка з посади", - сказав Шуфрич.

Він наголосив, що "формально у нас достатньо підписів, щоб ініціювати це питання". Він зауважив, що "ми хочемо побачити, хто сьогодні дотримується принципів червневої угоди 2002 року, а хто ні".

"У залежності від того, яка буде відповідь, ми будемо вважати або в цілому, або щодо окремих політичних сил, чи діє ця угода, чи маємо ми зобов'язання, чи ми вільні від них і можемо виступати з будь-якими ініціативами, в тому числі і кадровими", - сказав Шуфрич.

Депутат зазначив, що їх "цікавить реакція наших партнерів по парламенту, які зараз є в меншості, бо саме на їх користь ми свого часу відмовились від керівництва в комітетах ВР".

Як повідомлялося, Зінченко був обраний на посаду заступника голови ВР за квотою фракції СДПУ(О). 10 вересня цього року політрада СДПУ(О) виключила його з лав партії у зв'язку з тим, що він не підписався під законопроектом про внесення змін до Конституції України, узгодженим представниками КПУ та адміністрації президента. 5 листопада фракція СДПУ(О) прийняла рішення відкликати Зінченка з посади віце-спікера і рекомендувати на цю посаду члена фракції Шуфрича.

Відповіді

  • 2003.11.24 | Анатолій

    Вони думають, що є найхитрішими сволотами... (-)

  • 2003.11.24 | Shooter

    Я би ще неабрєзаним більшовикам рекомендував...

    ...в список подєрібанених посад включити голову АП - варта всієї президії ВР.

    Тоді ще, чого доброго, абрєзаних би треба було позбавити і того єдиного комітету, який вони мають. ;)

    Взагалі-то, гвалт "скиньмо Зінченка!" направлений не так проти Зінченка, як на створення чергової кризи у ВР через перерозподіл комітетів. бо глава АП є добрим виключно як кризовий менеджер криз, котрі сам же ж і створює...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".