МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Крах соціал-демократії в Хорватії, Поті-Одеса-Броди-Адріатика

11/24/2003 | Нафта-Газ
Цікаво те, що хорватам, що проживають за кордоном (400 000 тисяч, або 10 % від населення країни) і хорватській діаспори у світі законом про вибори зарезервовано 12 місць в парламенті.

Вибори до парламенту Хорватії -- п'яті за 13 років незалежності -- були дуже активними, до виборчих урн прийшло 63% з майже 4 мільйонів повнолітніх громадян Хорватії, внесених у виборчі списки.

Згідно деяких непідтверджених повідомлень, українських громадян за кордонами України є від 3 до 6 мільйонів. Чому у законі про вибори це не відображено ніяк зарезеврвованими місцями в парламент від цих громадян України ? Чи не є це порушенням Конституції України ?

Відповіді

  • 2003.11.25 | Len

    Re: Ваасю понесло !!!!!(-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.11.25 | Нафта-Газ

      Адрія з Дружбою від Брод тепер з'єднається швидше

      Перспективи для Хорватії стати одним з кінцевих пунктів нафтокоридору
      Каспій-Броди-Світ очевидні після програшу соціал-демократів Хорватії та революції в Грузії і фактичного краху проекту реверсування нафтопроводу Одеса-Броди.

      Почекаємо до новин про з'єднання Адрії з Дружбою від Брод :-)

      http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/3234528.stm

      Croatia's prime minister has conceded victory to the nationalist opposition in the country's general election. Ivica Racan's Social Democrats lost out to the Croatian Democratic Union (HDZ) of late President Franjo Tudjman.

      With about 90% of the votes counted, HDZ and its allies were on course to win 75 out of the 140 seats, against 63 for the outgoing coalition.
      "We congratulate HDZ on its very good results," Mr Racan told journalists in the capital, Zagreb.
      "We expect it to take over the responsibility of power and form a government with potential partners."


      HDZ leader Ivo Sanader hailed his party's "brilliant victory".
      "The voters showed that this government was a bad experiment. Now it is up to us to restore faith in the government, the way we restored faith in our party," said Mr Sanader.

      The BBC's Nick Hawton in Zagreb says HDZ is the big winner in the poll, but may still need the support of smaller parties to form a government.

      The election was Croatia's fourth since it gained independence in 1991. The election could have an impact on how quickly the European Union invites Croatia to join.

      The new government will also face pressure to co-operate more with the United Nations war crimes tribunal, and to do more to bring about the return of thousands of Serb war refugees.

      The projections from the electoral commission do not include up to 20 further seats allotted to minorities and Croatians abroad.

      More than four million people in the former Yugoslav republic were entitled to vote, including 400,000 who live outside the country.
      !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

      President Tudjman led the country through the 1990s wars that led to the break-up of the old Yugoslavia.

      Change of direction

      His HDZ party has been in opposition for the past three years.
      Mr Sanader, its new leader, claims the party has reformed from its more isolationist and nationalist policies of the past.

      The party has also tried to exploit voters' frustration over the painful course of economic reforms launched by Mr Racan.
      Croatia applied for EU membership in February, and hopes to join the bloc in 2007.
  • 2003.11.26 | Нафта-Газ

    Грузія готова будувати нафтоналивну інфраструктуру Поті

    На церемонії підписання угоди у Брюселі Грузія, територією якої проходитиме євроазійський коридор, заявила, що готова розпочати розбудову інфраструктури на узбережжі Чорного моря, звідки нафта має вирушити до Одеси.

    http://www.bbc.co.uk/ukrainian/news/story/2003/11/031126_odesa_brody_plotsk.shtml

    Реверсу не буде, заявляє віце-прем'єр Віталій Гайдук
    Буде збудовано нафтопровід "Броди-Плоцьк"

    Сьогодні у Брюселі в штаб-квартирі Євросоюзу підписано двосторонню угоду між Україною та Польщею про будівництво нафтопроводу Броди-Пдоцьк.

    Підписання відбулося під егідою Євросоюзу, який представляла віце-президент Єврокомісії Лойола де Паласіо.

    На запитання Української Служби Бі-Бі-Сі, чи входить підписання сьогоднішньої угоди з планами реверсного використання нафтопроводу Одеса-Броди, глава української делегації, віце-прем'єр України Віталій Гайдук запевнив, що реверсу не буде.

    За його словами, плани українського уряду передбачають прокачування територією України 18 мільйонів тон нафти на рік. З них 9 мільйонів тон - каспійської нафти - підуть від Одеси до Бродів, а решта 9 мільйонів тон - російської нафти - потічуть придніпровськими магістральними нафтопроводами до Чорного моря. Він додав, що ці магістральні нафтопроводи нещодавно було реконструйовано, і що такий шлях транспортування нафти є дешевшим за варіант "Одеса-Броди" на три долари за тону.

    Оглядачі оцінюють цю угоду, як ще один крок в бік європейського напрямку транспортування нафти нафтопроводом Одеса-Броди.

    Документ заохочує інвесторів вкладати кошти в україно-польське спільне підприємство, яке й має побудувати нафтопровід від українських Бродів до польського Плоцька.

    Як заявила Лойола де Паласіо, проект Одеса-Броди-Плоцьк є одним з низки проектів розвитку інфраструктури, які можуть допомогти покращити безпеку енергопостачання Євросоюзу та України. Вона сказала також, що каспійська нафта, яка є легкою і має низький вміст сірки, відповідає екологічним вимогам Євросоюзу, які вступають у дію 2005 року.

    Як заявив віце-прем'єр Віталій Гайдук, Київ "робитиме усе можливе для забезпечення функціонування євроазійського коридору".

    Броди-Плоцьк: цифри і факти

    Вартість побудови гілки від Бродів до Плоцька експерти оцінюють в 450 мільйонів доларів. Довжина нафтопроводу, який планують побудувати приблизно за три роки, становить 400 кілометрів.

    Українські урядовці сказали також, що на час спорудження гілки до Плоцька нафту з Бродів планують транспортувати залізничними естакадами до нафтопереробних заводів у південній Польщі, Чехії та Словаччині.

    На церемонії підписання угоди у Брюселі Грузія, територією якої проходитиме євроазійський коридор, заявила, що готова розпочати розбудову інфраструктури на узбережжі Чорного моря, звідки нафта має вирушити до Одеси.

    Повідомляють також, що раніше Лойола де Паласіо надіслала листа міністрам енергетики Німеччини та Чехії з проханням сприяти у тому, щоби південна гілка нафтопроводу "Дружба" від Бродів використовувалася і для прокачки каспіської нафти.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".