МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чи може Донбас бути Аджарією?

11/25/2003 | Чучхе
Тут ця тема мусується, оскільки паралелі очевидні: рівень життя в Аджарії вищий за іншу Грузію, там теж при владі бандюки і зараз вони підігрівають сепаратні настрої (Абхазія порожняк не гонить). Без сумніву, що й донецькі зараз з цікавістю спостерігають за подіями в Аджарії, розглядаючи їх як сценарій дій у випадку перемоги Ющенка.

Питання: чи підуть вони на сепаратизацію Донбасу у випадку перемоги НУ?

Як на мій погляд, то думаю, що ні, бо такі сепаратні околиці як правило живуть ще гірше, ніж метрополія, вони опиняються в повній ізоляції, у виробництві починається застій (прямий приклад: Придністров"я зараз живе гірше ніж інша Молдова, хоча колись це було навпаки, ще один приклад - Пд. Осетія, де люди не мають навіть паспортів для виїзду за кордон). А донецькі у випадку створення "самостійного" Донбасу ризикують втратити дуже багато грошей.

Це моя думка, але хотів би послухати думки й інших майданівців

Відповіді

 • 2003.11.25 | Анатолій

  Він є нею. Дякую, Чучхе, Ви попали в точку!(-)

 • 2003.11.25 | Следопыт с ледорубом

  Вы неправы, сепаратисты живут не всегда хуже метрополии. +

  Правда, украинские сепаратисты живут хуже, чем Россия, и разрыв увеличивается.
  А Донбасс может жить и лучше, чем Украина.
  Россия поможет.
  Уровень жизни в Абхазии выше, чем в остальной Грузии - за счет связей с Россией.
  Виз абхазам для поездок в Россию не требуется.
  С Южной Осетией то же самое.
  Но Донбассом Вы обеспокоились правильно. Только не поздно ли боржоми пить, когда почки отвалились?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.11.25 | Sardanapal

   Re: Вы неправы, сепаратисты живут не всегда хуже метрополии. +

   Іноді краще жувати...
  • 2003.11.25 | Темник

   Re: Вы неправы....

   Следопыт с ледорубом пише:

   > А Донбасс может жить и лучше, чем Украина.
   > Россия поможет.
   ув. пани Денак в таких случаях пишет - мая плакаль...
   Мая тоже...
  • 2003.11.26 | Чучхе

   А Ви були в південній осетії? чи в придністров"ї?

   ні фіна там не працює, народ живе натуральним господарством. виїзд осетинам утруднений, бо у населення нема ніяких паспортів. тим більше, там з"явилися сепаратисти від сепаратної держави - ленінгорський район визнає владу тбілісі. та сама бідність і в карабасі. про які зв"язки Аджарії з росією можна взагалі говорити - ви карту грузії коли-небудь бачили? можна сказати, що успіхи аджарії - в її близькості до турції, та в допомозі братів-мусульман. я взагалі не вірю, що від підтримки росії може бути щось добре. он брати-серби вже на неї сподівались.

   досподівались...

   а в придністров"ї при владі конкретні бандюки, що користуються невизначенністю статусу цієї республіки і мутять якісь підозрілі операції. в першу чергу, це місцевий ІСД - концерн "шериф" (він іще футбольну команду спонсорує, зрозуміло). але через відсутність молдавських митних печаток, придністровський метал обкладається подвійним митом, що робить його неконкурентоздатним. є ще там завод "квінт", робить коньяки та вина, так йому щоб вийти на міжнародний ринок довелося визнати суверенітет молдови. можете подивитися, якщо вам попадуться пляшки цього напою: там написано "зроблено у придністровській молдавській республіці республіки молдова". і це при тому, що цей "квінт" зображений навіть на придністровських грошах - ганьба! А ці суверенні гроші взагалі прикол: кругом висять оголошення, що розрахунок за придністропери, а самі продавці клянчать гривні...
 • 2003.11.25 | 123

  Нема жодної підстави казати про сепаратизм в Донбасі

  Ну просто жодного факту нема -- що донецька еліта має якісь сепаратистські настрої.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.11.26 | Чучхе

   Повний (/)

   з газет донецький кряж, братья славяне

   №1

   Вот так, изгнание из города хулиганящих представителей львовщины - репетиция гражданской войны. А установка бензовозов с открытыми люками у стен парламента - борьба за демократию. За бензовозы пану не стыдно. "Що можна галычанам, того нэ дозволэно москалям". Но ведь так не бывает, посеявший ветер всегда пожинает бурю. Разве это не Кравчуки, Пензеники, Юхновские и прочья ополяченная рать закрывали границы с Россией, лишая Донбасс рынка сбыта, а его жителей средств существования? Разве окопавшиеся в Киеве бандеровцы не принимали решений о закрытии здешних шахт, ликвидацию заводов с уникальным оборудованием и технологиями обрекая на вымирание целые города? Разве не везли, и не везут на Украину, похожий на чернозем, польский уголь? Разве не закрыли русские школы и не запрещают русский язык?

   Да, народ вышел под антибандеровскими лозунгами, с российскими флагами. Да, люди протестовали против галицийского чванства, ополяченного панства и экономической бестолковости рвущегося в президенты лесхозного бухгалтера, единственным достоинством которого является наличие жены - сотрудника госдепартамента США. Люди протестовали против примитивного , оккупационного малопольского наречия, против безмозглой, ничем не оправданной украинизации, влекущей снижение культурного и образовательного уровня населения.

   "Если Бог хочет кого-то наказать, он отнимает у него разум". Строители "нэзалэжнои" считают себя умными. Устанавливая в Новоросии западноукраинский порядок, притесняя и обездоливая живущих здесь людей, они, безусловно, не считают, что все их фокусы будут приняты на "ура". Или считают? Если считают, Бог их уже наказывает. Это первая ласточка, это первый весенний гром, настоящая гроза еще впереди. Живущие на Донбасе русские люди спокон века были гражданами Великой Русской Державы, и останутся ими, что бы не делали новые оккупанты. Надеяться на то, что все безропотно встанут под флаг, подаренный австрийской принцессой, и запоют польский гимн, может только полуумный.


   №2

   Как Вы думаете, Премьер сыграл какую-то роль в донецких событиях?

   Только фактом своего существования. Он крепкий мужик - не чета Ющенку. Именно поэтому он не дергался и не лез в драку. Что касается местных властей, то они сработали только в одном отношении: предотвратили стычки и драки. Вы спросите, а кто же прогнал “нашистов”? Любой непредубежденный человек ответит Вам: “Это сделал народ Донбасса!”. Поверьте, людей не надо было уговаривать прийти на пикет. Люди все понимали с полуслова. Поэтому большая глупость создавать в Верховной Раде какие-то комиссии. Разве могут депутаты приказать народу полюбить Ющенко? И разве дело в Януковиче? Просто Донбасс никогда и ни за что не примет колониальный статус, навязанный нам бандеровщиной, руховщиной и нашизмом.

   Команда Ющенко заявляет, что они выиграли, потому что их обидели, а народ любит обиженных. Вы с этим согласны?

   Народ пожалеет обиженного, но голосовать будет за сильного. Моральная победа за Донбассом. Никто не забудет эту дату - 31 октября 2003 года. В этот день всколыхнулся весь Донбасс и произошел мощный взрыв регионального патриотизма. Именно в подобных ситуациях один день засчитывается за год или два.

   Что касается Ющенко, то это - самовлюбленный человек, изнеженный и избалованный жизнью. Он банкир, и многие нуждаются в нем. Поэтому он привык к атмосфере любви и обожания, причем особенно ему нравится быть мессией, когда каждое его слово встречается хлопаньем в ладоши. А когда в Донецке народ дал ему по соплям, в переносном, конечно, смысле, он растерялся и наделал массу глупостей. Наш мессия был так раздосадован неприветливой встречей, что сорвал с себя маску интеллигентного человека и обозвал дончан холуями. Все это многократно транслировалось по телевидению, и я уверен, что за это оскорбление он, как политик, заплатит дорогой ценой. Во всяком случае, Славянская партия этого так не оставит. Наши юристы уже подготовили на Ющенко исковое заявление в суд о защите чести и достоинства жителей нашего региона.

   №3

   Перечисленные организации представляют весь спектр населения Донбасса. Они и есть та самая ТРЕТЬЯ СИЛА. Ей нужен Президент знающий нужды, и отстаивающий права своих избирателей. И она обязательно добьется этого. Следующим президентом Украины будет представитель Донбасса. Не может промышленно развитый регион позволить себе дальше жить под диктовку отсталого, малоразвитого, 600 лет жившего в оккупации, и не имеющего другого опыта, сельскохозяйственного региона. Дальше приносить в жертву галицийским амбициям добытое трудом многих поколений добро больше никто не хочет и не будет.

   Владислав ПОПОВ, "БРАТЬЯ СЛАВЯНЕ"



   №4

   Офігітєльні фото!
   http://br-sl.com/2003/5/i5-03-3-r.html

   особливо звертаю увагу на інтелектуальний вираз обличчя музика з гаслом "Нашизму-НЕТ"
 • 2003.11.25 | Правник

  Навряд чи буде Аджарія.

  Верхівка всциться втратити зв'язки з Україною, власність на інших теренах. Принаймні це стосується Ахметова. Не за тим він вкладає зекономлєноє нєпосільним трудом у підприємства за межами області.
  Росії ж Донбас потрібен тільки як привід для базікання про російськомовних, але не як сформована група конкурентів і регіон соціяльної проблемності. Це еліта, прости Господи, має знати.
  Тепер не верхівка. По-перше, їм (маю на увазі той соціотип, що хрінячив горілку у "Юності" і співчуваючих) конче потрібен поводир, цап-провокатор, а див.вище. По-друге, поряд з родинними зв'язками з Росію вистачає і зв'язків з Україною. В мене враження, що поступово і поволі, але усвідомлення відокремленності від Московщини масами таки оводіває. По-третє назагал гордий донбасівець чомусь любить владу. Сильну владу. Коли він її не бачить у Києві, він слухає ерзац на місті і іде мітингувати в Київ. Якщо продемонструвати владу, питання відпаде.
  Думаю, що бєспрєдєл буде перед виборами, під час виборів. Коли питання вирішиться, Аджарії не буде. Але, підозрюю, не буде в цьому регіоні і змін. Принаймні нескоро будуть.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.11.25 | Следопыт с ледорубом

   Замените слова+

   Украину на СССР
   Донбасс на Украину
   Киев на Москву.
   Неужели это так трудно?:-)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.11.25 | Правник

    Не заміню -

    Следопыт с ледорубом пише:
    > Украину на СССР
    > Донбасс на Украину
    > Киев на Москву.
    > Неужели это так трудно?:-)
    ----------------------
    Україна не сесесер
    Донбас непорівняний з Україною при серісері
    Київ не Москва
    Невже це настільки незрозуміло? ;)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2003.11.25 | Dworkin

  Не может, пока не будет федерации на Украине (-)

 • 2003.11.25 | Зьома

  Re: Чи може Донбас бути Аджарією?

  Думаю, що Аджарія може і не протриматися довго - вона на кордоні з Туреччиною, так що, певно, зав'язана на Грузію. Хоч точно не скажу, бо не знаю, що там з економікою.

  Але це прекрасний шанс для Кмари продовжити свою боротьбу. А Осетія і Абхазія вже давно під контролем Росії. Що за ними шкодувати? Економічна співпраця - краща інтеграція. Все - ІМХО.

  Про Донбас:

  Навіщо Ахметову інтегруватися до Росії, де його просто прищемлять. Краще домовитися з Ющенком про нові правила гри. А якщо захочуть відділятися - скатертю дорога. Решті України ж легше буде. Потім повстануть проти російського іга і возз'єднаються з Україною. :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.11.26 | Петро Швай

   Re: Яким чином?

   Зьома пише:
   > Думаю, що Аджарія може і не протриматися довго - вона на кордоні з Туреччиною, так що, певно, зав'язана на Грузію. Хоч точно не скажу, бо не знаю, що там з економікою.
   >
   > Але це прекрасний шанс для Кмари продовжити свою боротьбу.

   Яким чином, перепрошую?
 • 2003.11.25 | Мінор

  Re: Чи може Донбас бути Аджарією?

  Не пам"ятаю точно, але хтось із "автентичних" росіян на Майдані недавно сказав щось таке:
  якщо набрати кредитів за кордоном і не віддати їх, якщо практично розвалити країну на чотири частини, якщо довести рівень життя до рівня виживання (перепрошую за перефраз), тоді, мовляв, в Україні можливий грузинський варіант. а я додам, тоді Донбас зможе претендуватиме на роль Аджарії :-)
  Але правда в тому, що мій знайомий грузин, успішний директор великої київської фірми, емігрував з Тбілісі кинувши там триповерховий котедж. Так от за його словами ми класно живемо, ми жирно живемо, ми "смаленого вовка" не бачили. У нас є вода в крані і електрика, у нас є продукти в магазині і немає черг. Наші супермаркети нагадують європейські, а в людей купа грошей. Звісно ж, у порівнянні з Тбілісі.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.11.25 | Роман ShaRP

   Re: Чи може Донбас бути Аджарією?

   Мінор пише:
   > Але правда в тому, що мій знайомий грузин, успішний директор великої київської фірми, емігрував з Тбілісі кинувши там триповерховий котедж. Так от за його словами ми класно живемо, ми жирно живемо, ми "смаленого вовка" не бачили. У нас є вода в крані і електрика, у нас є продукти в магазині і немає черг. Наші супермаркети нагадують європейські, а в людей купа грошей. Звісно ж, у порівнянні з Тбілісі.

   Мої знайомі з Грузії кажуть приблизно то саме. Україна живе порівняно краще, тому, мабуть, до "грузинських варіантів" Україні далеко.
  • 2003.11.26 | Гура

   Вірно: у Грузії після війни з/плата в 10 разів меньше нашої (-)

 • 2003.11.26 | Петро Швай

  Re: Не може.

  Донецькі, хоч і російськомовні, однозначно ідентифікують себе не з Росією, а з Україною, яка також не надто україномовна.

  Аджарці - також грузини і розмовляють по-грузинськи, але більшість аджарців - мксульмани. Загалом в Аджарії християн і мусульман 50:50, але частка християн така висока за рахунок проживаючих в Аджарії вірмен.
 • 2003.11.26 | Михайло Свистович

  Re: Не може (-)

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.11.26 | Адвокат ...

   Та й,-- не треба! Хіба що,-- моськалям? ( - )



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua