МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ю. КАРМАЗІН про "наш" уряд: "ПРАВІТЄЛЬСТВО КОНЧЄНИХ ІМПОТЄНТОВ!"

11/26/2003 | Володимир
На вівторковому обговоренні у парламенті питання про мінімальну заробітну плату на наступний рік народний депутат, представник Блоку Віктора ЮЩЕНКА "НАША УКРАЇНА" Юрій КАРМАЗІН, оцінюючи НАХАБНЕ й ЦИНІЧНЕ УРІЗАННЯ цієї ЗАРПЛАТИ з 237 до 205 гривень, назвав досі ще існуючий уряд Януковича-Азарова так:
"ПРАВІТЄЛЬСТВО КОНЧЄНИХ ІМПОТЄНТОВ!"

Відповідна стенограма незабаром з'явиться тут, якщо звичайно не заперечуватиме пан Свистовичус. ;)

Відповіді

  • 2003.11.26 | Володимир

    Re: Ю. КАРМАЗІН про "наш" уряд: "ПРАВІТЄЛЬСТВО КОНЧЄНИХ ІМПОТЄНТОВ!"

    http://www.rada.gov.ua/zakon/STENOGR/25110304_40.htm:

    ГОЛОВА. Замість Андрія Шкіля слово має Юлія Тимошенко. Підготуватися Кармазіну.



    ТИМОШЕНКО Ю.В.

    Юлія Тимошенко.

    Шановні колеги, я хотіла б, щоб зараз приблизно 4-5 мільйонів людей, які слухають радіотрансляцію Верховної Ради, просто усвідомили, що питання, яке ми обговорюємо, стосується практично кожної людини, тому що від того, чи ми сьогодні встановимо мінімальну заробітну плату 237 гривень, так, як пропонують всі здраві депутати в залі Верховної Ради, або встановимо 205 мінімальну заробітну плату гривень, як пропонує пан Азаров, який, до речі, зник з ложі уряду, від того залежить, як буде оплачений і бюджетний працівник, від цього залежить, як буде формуватися заробітна плата кожного робітника промисловості, працівника, кожного селянина.

    Крім того, від цього залежить рівень пенсій, бо чим більше фонд заробітної плати, тим більше пенсійний фонд, і як наслідок, ми можемо суттєво збільшити розмір пенсії.

    Я хочу сказати і нагадати вам, що 237 закон діє з минулого року, з початку. І 2003 рік вже депутати позбавили людей права отримати нормальну заробітну плату.

    Сьогодні знову те ж саме питання. І я думаю, що якщо пан Азаров каже, що немає коштів по 237, у мене до нього пряме запитання є. Пане Азаров, скажіть, а коли ви декілька тижнів тому вносили законопроект по бюджету, де мали 237 мінімальну заробітну плату і збалансований бюджет, у вас що, інші доходи були? Чи ви дурили Верховну Раду і казали, що там всі співвідношення враховані, а тепер ви кажете що коштів немає? Що за 2 тижні змінилося?

    За 2 тижні змінилося тільки одне: переглянути макроекономічний показник, що стосується валового продукту країни на 10 мільярдів. Сьогодні бюджет від валового внутрішнього продукту складає 27 відсотків, 27,6, якщо точно. Це значить, що від цих 10 мільярдів 3 мільярда автоматично народжується в доходній частині. Шановні колеги, ну, навіщо нас, людей, які чітко знають, що ми робимо, казати, що коштів немає?!

    Нам потрібно 6 з половиною мільярдів для цього. 3 мільярда ми покриваємо за рахунок зростання валового внутрішнього продукту, 3 з половиною мільярди вже сьогодні закладені в бюджеті, тому що ми збільшуємо із 185 до 205. Тобто кошти ці однозначно є.

    І я просто прошу всіх вас зрозуміти, що сьогодні переглянуті видатки бюджету тільки під перевиборчу кампанію Президента на 2004 рік. І мажоритарні депутати мають собі чітко розуміти, що їм повернутися в округ - і ми маємо чесно дивитися людям у вічі.

    І ще до Петра Порошенка. Я, дійсно, вдячна йому, що він так гарно виступив. Але ж я хочу нагадати Петру Порошенку, що в минулому році наша фракція створила велику робочу групу і поклала проект бюджету збалансований, професійно розрахований, де 237-м мінімальна заробітна плата була вже врахована. Тому, я прошу не втрачати час, поставити на голосування, щоб ми відчули, який депутат, яку політику у Верховній Раді ісповідує. Дякую.



    ГОЛОВА.Дякую. Юрій Кармазін, фракція "Наша Україна". Підготуватись Олександру Морозу замість Рудьковського.



    КАРМАЗІН Ю.А.

    Партія "Захисників вітчизни", "Солідарність" виборчого блоку Віктора Ющенка "Наша Україна". Шановні народні депутати, у відповідності до Конституції України, при прийняті нових законів не допускається звуження змісту і обсягу існуючих прав і свобод громадян. Прийняттям будь-якого проекту закону України, яким мінімальна заробітна плата зменшиться хоч на одну копійку, будуть звужені ці права, які передбачені статтею 22 Конституції України.

    Шановні народні депутати і шановний народе України! Шановний Володимире Михайловичу! Ви сьогодні не дали слова, ви сьогодні поставили на обговорення проект закону не включений до порядку денного Верховної Ради України, закону "Про зміни до Державного бюджету". Більше того, ви надали право виступати з цього приводу, тобто не законно, виступати тут Миколі Яновичу Азарову. Він сьогодні не мав права тут виступати, не мав права виступати сьогодні і давати відповіді на питання. І ви не дали виступити мені з мотивів, ви просто закрили рот, але не можна так, Володимире Михайловичу, робити.

    Тепер, шановний Володимире Михайловичу, не тільки нема в порядку денному, нема висновків. Хара виступає від імені по закону про внесення змін до закону "Про Державний бюджет". Шановні, це ж явне беззаконня! Без Бюджетного комітету розглядається це питання. Та в усіх країнах тільки опозиція має контролювати такі комітети. І ви знаєте, що ви виконали роль штрехбрекерів, то я запитую, а де позиція профспілок? А що з вами узгоджено, шановні профспілки, знищення народу України? То я вас хочу запитати. З чого почалися грузинські події? І відповім, вони почались з наступу на права людей. А те, що ви зараз робите, пане Азаров, хіба це не наступ на права людей. Я хочу продемонструвати скільки статей ви тут написали втратити, визнати, зупинити на 2004 рік. І що це? Закони про освіту, про охорону здоров'я, всі пільги. Все призупинили, все зробили.

    І сьогодні я хочу звернутися до шахтарів, які сюди організовує пан Ренат на допомогу шановному пану Януковичу. Замість памперсів, використаних памперсів, так от я хочу звернутися. "Наша Україна" буде вимагати збільшення на 30 відсотків того, що передбачено шахтарям, тобто 5,2 мільярда. І не дуріть людей, і не спекулюйте на цьому.

    А до пана Азарова хочу сказати так, як кажуть в Одесі: "Что такое конченный импатент?" - Это тот человек, который убеждает в течение получаса, почему отсутствие эрекции лучше, чем ее присутствие?" Так от, в течение получаса вы объясняли нам, что 205 это лучше, чем 237. Поэтому это правительство - это правительство конченых импотентов.



    ГОЛОВА. Олександр Мороз, фракція Соціалістичної партії України.



    МОРОЗ О.О.

    Шановний Володимире Михайловичу! Шановні депутати! Мені, звичайно, важко виступати після таких емоцій, які були від Юрія Анатолійовича. Я тільки хочу попросити Володимира Михайловича, незважаючи на ту гостроту дискусій, яка йде сьогодні, там не багато записалося, давайте дамо можливість всім виступити. Це не буде шкодою.

    Я тільки но приймав посла однієї іноземної держави. Вона запитує: "Що у вас там відбувається, я не можу зрозуміти, як так може?" Я пояснюю суть, а потім бачу, що це важко пояснити, бо для того, щоб зрозуміти, що відбувається в Україні, то треба розуміти всю систему організації влади. Як це виходить, як виходить процедура така, коли законом про зміну бюджету нинішнього року задаються параметри і вручаються в тіло бюджету наступного року. Це недопустимо в принципі. Це не дозволяє Бюджетний кодекс, не дозволяє ціла низка законів. І це вже одна із аргументацій, чому цей закон може бути неприйнятним, не може бути прийнятим Верховною Радою.

    Тепер ми три години витратили, Володимире Михайловичу у кабінеті, обговорюючи всю колізію, котра виникла тепер.

    Що виявляється? Доходна частина бюджету зросла під тиском парламенту, його фракцій і при знаходженні з боку уряду можливостей для покриття витрат бюджету. І раптом виявляється, що цієї суми не можна ніяким чином врахувати у корінний показник бюджету мінімальна заробітна плата. Тому у мене немає аргументів для того, щоб пояснити людям, щоб пояснити вчителю, який приходить на роботу і одержує сьогодні 230 зарплату, а тепер після цих поправок, які пропонує уряд, можливо буде колись одержувати 240, як йому звести кінці з кінцями?

    Як може професор, одержуючи сьогодні 540 гривень, нести "вічне і світле" в душі студентів і вкладати їм свої знання. А ми потім обурюємося чому під час вступу студенти і батьки повинні платити і утримувати вузи і так далі, і так далі.

    Ми під час зустрічі у Голови Верховної Ради називали конкретні цифри де можна взяти гроші навіть поза тими параметрами, які пропонує Кабінет Міністрів, або вірніше, в їх середині. 500 мільйонів - на підвищення... півмільярди - на підвищення заробітної плати силовикам, півмільярда (я звертаюся до представників більшості!) із тих грошей, які розподілили ніби-то по тих округах, де ви там представляєте... представлені від виборців. Ну не попадайтеся на цю взятку політичну! Це не потрібно робити. От уже є мільярд для того, щоб міжтарифні розриви покрити на 2 місяці. Таким чином, виходить, що можна вводити міжтарифні розриви в повному обсязі не 1 березня, як пропонує Кабінет Міністрів, а з 1 січня. Тобто, тут параметрів... можливостей достатньо. І треба мати на увазі, що зростання заробітної плати це і зростання пенсійного фонду, а у нас 15 мільйонів пенсіонерів чекає коли ж буде нарешті можна вижити за цю пенсію, що є сьогодні мізерною. Тому я переконаний, що ми повинні зараз розглянути питання про неприйнятність цього документу, найти можливості для уряду і профільних комітетів запропонувати той варіант, який не веде до зниження мінімальної заробітної плати.

    Врешті-решт, щоб все це було, треба виводити економіку з тіні, простіше кажучи, треба менше красти. Гроші у державі є. Спасибі.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.11.27 | Володимир

      Лідер Української Нації (В. ЮЩЕНКО) про СОЦІАЛЬНИЙ ЗЛОЧИН:

      ЮЩЕНКО В.А.

      Шановні друзі, шановні колеги! Я переконаний в тому, що ми сьогодні є свідками соціального злочину (якщо за логікою - виходить щось схоже на тавтологію: "соціальна соціально небезпечна дія" - Вол.) в цій країні. Я переконаний в тому, що нікого не залишить байдужим інформація про те, що вперше за 13 років української незалежності, український уряд пропонує зменшити мінімальну заробітну плату з 237-м, як того вимагає закон, до 205-ти. Що дивує, шановні друзі? Коли я слухаю тут лекції про економіку і економіку росту, ту турботу, яку висловлюють мої колеги народні депутати, що, мов би, якщо буде велика заробітна плата у людей, то це погано для всіх і, перш за все, для економіки.

      Шановні друзі! Засвойте одну річ. Економіка росту існує тільки тоді, коли сформований споживач платіжний, високооплачуємий споживач. Якщо подивитися сьогодні на заробітну плату українця, вона складає середня 85 доларів, або в 2,5 рази нижче, ніж у Росії. Заробітна плата в Білорусії 115 доларів, у нас 85.

      Шановні друзі! Не про те печемося. Сьогодні мінімальна заробітна плата українця на 40 відсотків нижча прожиткового мінімуму. Про що ми думаємо? Про який верхній предєл небезпечний для економіки сьогодні піднімається галас у цій залі?

      Тому, було б абсолютно коректно говорити про ряд речей. Існує закон про 237, голосувала більшість у тому числі, майте честь відповідати за це і приймайте у проекті бюджету на 2004 рік це за основу, як було зроблено у першому читанні. Єдина полеміка, яка допустима у цьому залі, на мій погляд, знаходиться у площині - чи вистачає ресурсів для цієї цілі, чи не вистачає. Якщо ми домовляємося про те, що, починаючи з 1 грудня цього року, мінімальна заробітна плата буде складати 237, а з другого півріччя 2004 року вона підлягає тарифікації, ціна цього питання є 5 мільярдів гривень. Запишіть, будь ласка, цю цифру - 5 мільярдів гривень.

      Джерела. Джерела дуже прості. Між першим і другим читанням, яке відбулося за останні 30 днів, валовий продукт нації переглянутий у сторону збільшення на 9,6 мільярда гривень. Ця цифра дає відповідь на 3 мільярда додатковий поступлень до бюджету.

      Друга частина. Дефіцит бюджету за ці 30 днів пропонує уряд збільшити ще на 1 мільярд. Це вже 4 мільярди. Плюс 1 мільярд - це пропозиції, які стосуються законопроекту 4001 "Розширення податкової бази". Це вам 5 мільярдів. 800 мільйонів - капітальні вкладення; 540 мільйонів - дорожній фонд, це плюс дорожній фонд.

      Шановні друзі! Ми тим займаємося чи не тим?

      Ви легко знайдете 7 мільярдів, не виходячи з цього залу, для того, щоб підвищити... щоб впровадити мінімальну заробітну плату 237 з 1 грудня. Тому наша є пропозиція. Якщо ви не хочете, щоб по вас співали анафему у всіх церквах, треба відхилити пропозицію і не підтримати проект уряду про зниження мінімальної заробітної плати з 237 до 205 і взяти за основу проект, який передбачає введення 237 з 1 грудня цього року і з послідуючою тарифікацією. Тоді буде чесно і перед вчителем, і офіцером, і медиком, і шахтарем.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.11.26 | Михайло Свистович

    Re: А хто такий пан Свистовичус? (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.11.26 | Володимир

      Звичайно ж ВИ! :)

      Отже, те звернення стосується саме Вас.
      Особливо враховуючи те, що Ви є адміном форуму, який, на жаль, іноді плутає правду з брехнею. :(
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.11.27 | Михайло Свистович

        Re: В мене інше прізвище.

        Володимир пише:
        >
        > Особливо враховуючи те, що Ви є адміном форуму, який, на жаль, іноді плутає правду з брехнею. :(

        Наприклад?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.11.27 | Анатолій

          Імпотенти то імпотенти, але вони витрахують народ, як джигуни!(-



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".