МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

КС дозволив Кучмі балотуватися втретє?

11/28/2003 | Спостерігач
КС дозволив Кучмі балотуватися втретє?
www.ПРАВДА.com.ua, 28.11.2003, 13:11

У парламенті поширюється неофіційна інформація, що Конституційний Суд у п’ятницю прийняв рішення про можливість нинішньому президенту Леоніду Кучмі балотуватись ще на один термін.

Лідер СПУ Олександр Мороз, коментуючи таке можливе рішення в інтерв’ю журналістам, назвав його "ще одним доказом залежності нашого суду", передає УНІАН.

Водночас, сказав він, цим рішенням Кучма, "скоріше за все, не скористається", адже "у нього є зразок сусіда – Грузії".

При цьому поки що офіційно інформацію про існування такого рішення КС у парламенті ніхто не підтверджує, але в приватних розмовах з журналістами народні депутати говорять, що "чули про таке рішення".

З джерел, близьких до виконавчої влади, УНІАН стало відомо, що це питання зараз розглядається у КС у письмовому режимі (за регламентом роботи КС, крім письмового розгляду, можуть бути відкриті слухання за тими чи іншими питаннями), воно перебуває у роботі і при прийнятті рішення буде оприлюднено за участю преси.

У Конституційному Суді агентству не підтвердили інформацію про те, що нібито вже існує рішення цієї інстанції про можливість нинішньому президенту балотуватись ще на один термін.

12 листопада народний депутат, член фракції "Наша Україна" Борис Беспалий заявив, що, на його думку, вже підготовлене рішення Конституційного Суду України, яке передбачає право діючого президента балотуватися на третій термін.

У свою чергу член СДПУ(О), народний депутат України Нестор Шуфрич наступного дня в інтерв'ю газеті "День" висловив пропозицію лише після відповідного роз'яснення КС обговорювати питання висування кандидатури Леоніда Кучми ще на один термін президентства.

Відповіді

 • 2003.11.28 | Englishman

  Shkoda, scho Kuchma skorish za vse ne bude vtretje balotuvatysya

  IMHO, kraschogo oponenta vid vlady dlya opozyciji bulo b vazhko znajty
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2003.11.28 | Androfag

   Кучму завжди недооцінюють

   >IMHO, kraschogo oponenta vid vlady dlya opozyciji bulo b vazhko znajty

   Кучму завжди недооцінюють. Звичайно він не мачо, і не харизматик, навіть більше - він не стратег, але він тонко розуміється в настроях, людських бажаннях і потребах як свого оточення так і опозиції. Кучму можна переграти лише стратегічно, тут він нуль, бо діє виключно з потреб поточної ситуації. І, на жаль, стратегічного мислення в опозиції немає.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2003.11.28 | Shooter

    Кучма - нуль, повноваження - все

    Androfag пише:
    > >IMHO, kraschogo oponenta vid vlady dlya opozyciji bulo b vazhko znajty
    >
    > Кучму можна переграти лише стратегічно, тут він нуль, бо діє виключно з потреб поточної ситуації. І, на жаль, стратегічного мислення в опозиції немає.

    Як на мене, Кучмі програють виключно тактично. Та й то виключно через те, що Кучма (&Co) володіє повноваженнями диктатора. Стратегічно, якраз, з Кучмою (&Co) все давно і чітко зрозуміло: єдиний шлях - усунення їх від влади. Котре можливе лише на виборах-2004 і за збереження (хоча би до року 2006, а краще - до 2009) сучасних повноважень президента.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.11.28 | Тестер

     Re: А якщо з тими повноваженнями до влади прийде

     Янукович. Ми з Ющенком ще не виграли вибори. На жаль...
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2003.11.28 | Shooter

      А тут думати тре

      Тестер пише:
      > Ми з Ющенком ще не виграли вибори. На жаль...

      Тому варіант 2+3 є менше ризиковим і більш "надійним". Думаю, Ющ + Мороз (і, можливо, Юля + Сімон) будуть діяти в цьому напрямку. Тоді можна розраховувати на 300 голосів. Решта варіантів рехворми - непрохідні. Одним словом, в березні стане остаточно розуміло - чи пора розконсервовувати старі схрони. :)

      P.S. Янукович в життю вибори не виграє. Причому, не із-за Ющенка, а через Мудведчука і, особливо, Піню.
    • 2003.11.28 | Androfag

     Чекати приходу месії не є стратегією

     якщо вже так стане питання то його тупо грохнуть. Мені здається що головна стратегічна помилка опозиції була в неправильно обраних цілях.
     Наприклад головною метою на рівні роботи з масами треба було ставити створення масового і незалежного профспілкового руху. Це б дало об'єднання мас знизу на економічному чиннику.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2003.11.28 | Shooter

      Ви праві - стратегією є усунти абсолютне зло від влади ;)

      Androfag пише:
      > якщо вже так стане питання то його тупо грохнуть.

      Ніхто нікого грохати не буде. Зброя, знаєте, сьогодні недорога, і стріляти багато хто вміє...
      З іншого боку - Ющенко "небезпечний" виключно абрєзаним, тай то лише деяким. Тому - зачєм?

      > Мені здається що головна стратегічна помилка опозиції була в неправильно обраних цілях. Наприклад головною метою на рівні роботи з масами треба було ставити створення масового і незалежного профспілкового руху. Це б дало об'єднання мас знизу на економічному чиннику.

      Цілі були обрані і задекларовані цілком правильні - "форматування" влади таким чином, щоб в ній були представлені ті, кого вибрав народ, (вони же ж - ті, котрі єдині дбали не про своє корито, а все про той же ж народ ). Себто, боротьба проти сьогоднішньої влади комуняк і бандитів базувалася (і базується), насамперед, саме на економічному чиннику.

      Що стосується Вашого плану - він нереальний в країні, де ніколи не було незалежного профспілкового руху. І де громадянськість суспільства все ще залишається доволі низькою.

      В кінці-кінців, вірність стратегії опозиції проявляється хоча би в тому, що згадані комунобандюки під страхом бути посадженими в тюрму/втратити награбовану власність, таки були змушені почати рух в бік перетворення влади в репрезентативну, а не урзупаторську.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.11.29 | Androfag

       Є речі універсальні

       І якщо опозиція мріє про оті мільйони людей які виходять в інших країнах, а не про 2 тис. партійних прихильників то повинні розуміти, що мільйони здатні вивести тільки профспілки бо 99.99% людей плювати на міжпартійні розборки. Ющенко і його прихильники ще мислять категоріями патріархально-селянського устрою, забуваючи, що ми живемо в корпоративний час, час месій вже минув. Бюрократи і олігархи діють як корпорації, хоча всередені цих двох корпорацій і відбувається конкуренція за ступінь впливу, що декого може вводити в оману. З іншого боку більшість громадян залишається незорганізованми, і тут існує дисбаланс між корпораціями чиновників і олігархів з одного боку і незорганізованими громадянами з іншого. Ющенко як президент насправді не матиме великого вибору, або він прийме правила гри корпорації чиновників яку він хоче очолити, або ця корпорація знищить його. Той же Кучма виступає як захисник двох найвпливовіших корпорацій - чиновників і олігархів, саме звідси його влада здається майже непохитною.

       >Що стосується Вашого плану - він нереальний в країні, де ніколи не було незалежного профспілкового руху. І де громадянськість суспільства все ще залишається доволі низькою.

       Він був і існує в усіх країнах Європи і на початку XX століття набув небаченого розмаху, це і є справжній лівий рух. Звісно у нас після приходу комуністів він був знищений, але буде відтворений, бо людей цікавлять більше проблеми тарифів, чиновницького бєспрєдєлу і оподаткування аніж міжпартійна боротьба. Лише маючи справжні профспілки на нижніх щаблях можна казати про наявність справжньої лівої партії. "Солідарність" в Польщі була саме профспілковим рухом і профспілки у всьому цивілізованому світі є надпотугою, що здатна паралізувати в разі необхідністі діяльність всієї країни. Це, до речі, часто і трапляється.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua