МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Інтернет-конференція Бориса ТАРАСЮКА.

12/05/2003 | Майдан-ІНФОРМ
В п'ятницю 5 грудня на форумі сайту “Майдан” відбулася інтернет-конференція народного депутата, голови НРУ Бориса Тарасюка. Вона почалася о 13.15 і закінчилася в 15.20

Борис Тарасюк довгий час очолював міністерство зовнішніх справ України. Як депутат від НРУ, він входить у фракцію блоку “Наша Україна”. Нещодавно Борис Тарасюк повернувся із поїздки по країнах Північної Америки, яка співпала з перебуванням там лідерів СПУ та БЮТ.Олександра Мороза та Юлії Тимошенко.
Як фаховий дипломат Борис Тарасюк очолює парламентський комітет ВР з питань євроінтеграції, має свою позицію стосовно входження України в ЄЕП та намагання Адміністрації Президента підпорядкувати безпосередньо собі Міністерство закордонних справ України..

Борис Тарасюк очолив НРУ наприкінці весни цього року, однак за цей короткий термін зумів помітно інтенсифікувати роботу цієї партії та привернути до заходів РУХу увагу преси та громадськості.

Запитання для інтернет-конференції можна задавати вже зараз у відповідній гілці на “Вільному Форумі” сайту “Майдан”. Реєстрація і попередній запис не потрібні.

Відповіді

  • 2003.12.05 | Ігор

    Re: СЬОГОДНІ о 13.00 пройде інтернет-конференція Бориса ТАРАСЮКА.

    Шановний пане Борисе. Як депутат ВРУ та досвдчений дипломат дайте відповідь на такі запитання:
    Якими документами регулюється взаємодія між Делегацією Єврокомісії в Україні та законодавчими та урядовими структурами України?
    Повноваження членів Організаційних комітетів від України у проектах міжнародної технічної допомоги (ТАСІС) визначається Технічним завданням певного проекту, чи є фундаментальні документи ратифіковані Україною та ЄЕС? Чи може бути ситуація, і правомірність ситуації коли рішення по проекту з бюджетом у 3 мільони Євро ухвалює одноосібно лише представник Делегації Єврокомісії в Україні? Є члени Організаційного комітету проекту, але вини згідно Технічного завдання проекту мають лише право дорадчого голосу. Чи це нормальна ситуація коли державний службовець високого рангу від Міністерства економіки Технічним завдання проекту позбавляється права повноцінно представляти інтереси українських підприємств, українськиї консультантів, уряду України та України в цілому, як держави???
    Така ситуація виникла у дуже потрібному Україні проекті "Реструктуризація українських підприємтсв". Це коштовний проект у якому завдання здійснити реструктуризацію на 22 підприємствах в основному українськими консалтинговими компаніями.
    Просимо Вас підказати як діяти і до кого апелювати з метою захисту інтересів українських підприємств і консультантів у проекті "Реструктуризація українських підприємств". Хто може від уповноважених керівних структур України оперативно включитися у з'ясування ситуації у проекті з метою відстоювання інтересів українських учасників?

    Будемо вдячні за коментар та корисні поради.

    З повагою,

    Рогошевський Ігор
    Президент УАМК (Українська асоціація менеджмент-консультантів)
    238-6506;-07;-08;
    ww.uamc.com.ua
  • 2003.12.05 | «Народна газета»

    Запитання Тарасюкові

    Чи готовий Рух, хай навіть після президентських виборів, влитися у єдину право-центристську партію, якщо таку створюватиме В. Ющенко?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.05 | Ольга Фіщук газета "Понедельник"

      Re: Запитання Тарасюкові

      Як Ви оцінюєте нинішній рівень українсько-американських відносин?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.12.05 | Борис ТАРАСЮК

        Re: Запитання Тарасюкові

        Ольга Фіщук газета "Понедельник" пише:
        > Як Ви оцінюєте нинішній рівень українсько-американських відносин?

        Відносини між УКраїною і США донедавна можна було охарактеризувати як криза (через касетний скандал та звинуваченнях у поставках кольчуг). За оцінкою американської сторони, причиною такого стану "криза довір*я". На сьогодні ці відносини дещо виправилися, особливо після направлення УКраїною своїх військових контингентів до Кувейту та Іраку. Загалом ці відносини навряд чи відповідають офіційно визначеному рівню "стратегічного партнерства".
    • 2003.12.05 | Борис ТАРАСЮК

      Re: Запитання Тарасюкові

      «Народна газета» пише:
      > Чи готовий Рух, хай навіть після президентських виборів, влитися у єдину право-центристську партію, якщо таку створюватиме В. Ющенко?
      Рух був одним з головних засновникі блоку "НУ". Я є прихильником створення єдиної патріотично-демократичної партії. На сьогодні залишається кілька варіантів об*єднання.
      Перше. Об*єднання всіх партії блоку в єдину партію. Але за своєю іделолгічгною платфоромою вона неноситтиме ознак правоцентристської. Друге. Об*єднання у дві-три партії з різним політичним спектром. які проте входитимуть в єдиний блок. І в першому, і в другому варіантах можливе об*днання з партіями з поза меж блоку "НУ". Сьогодні Рух проводить аналіз різниє варіантів об*єднання.
  • 2003.12.05 | 123

    Поширення на Ющенка вад депутатів-членів фракції НУ

    Шановний пане Тарасюк,

    Не є секретом, що опоненти Ющенка активно розігрують карту "Ющенко-фашист", або "Ющенко-ксенофоб". Абсурдність цих закидів є очевидною, але так само очевидною є бажання опонетнів повісити на Ющенка ярлик радикального націоналіста-ксенофоба, обмеживши таким чином його електорат. Очевидно, що Наша Україна має якось протидіяти цим акціям своїх опонентів.

    Звичайно ті, хто розігрують цю карту, будують свою аргументацію на посиланнях на ксенофобські або радикальні виступи чи дії політиків, які входять до НУ. Нажаль, така аргументація дуже часто є небезпідставною, оскільки, дійсно, окремі депутати-члени фракції НУ дійсно поводять себе як ультрарадикальні націоналісти чи навіть ксенофоби.

    З останніх подій можна згадати розповсюдження у Львові листівок-гривень з зображенням молодшого Медведчука, на яких чомусь була зображена єврейський символ - зірка Давида. Було багато чуток про те, що до виникнення листівок має відношення депутат Тягнибок. Зовсім нещодавно у ВР мав місце конфлікт за участю п. Кендзьора (члена партії, яку Ви очолюєте), коли той абсолютно безпідставно образив з трибуни депутатів-комуністів, ледь не спровокувавши бійку (тут вже радикалізм не національний, а політичний -- але він є так само шкідливим). Той же пан Кендзьор відомий своїми по суті ксенофобськими заявами (можна згадати бійку між ним і Бродським у ВР минулого скликання).

    Власне, мої запитання.

    Чи усвідомлюєте Ви небезпеку в тому, що дії людей навіть не з першого кола оточення Ющенка дають підстави висувати Ющенку звинувачення, які відвертають від нього виборців -- що важливо, такі звинувачення не можна назвати безпідставними, бо ж, дійсно, люди, що дозволяють собі відповідні дії та висловлювання, входять до фракції НУ, і це дійсно є підставою робити узагальнення, "призначаючи" самому Ющенку позицію цих депутатів?

    І тоді практичні запитання. По-перше, навіщо потрібні у фракції Наша Україна і у партії НРУ такі члени-депутати -- якщо фракція і партія не поділяють їх погляди (в цьому в мене особисто нема сумнівів) з досі суттєвих питань (НРУ заявляв про міжнаціональні відносини як про один з основних своїх інтересів, що підтверджує керування Удовенком у відповідному комітеті ВР; досить суттєвим питанням є і відносини з комуністами, які сьогодні є важливим партнером для НУ і залучення яких на свій бік з багатьох питань є можливим і важливим)?

    По-друге, чому НУ або НРУ як партія не робить офіційних заяв, які б публічно стверджували, що відповідний депутат висловив власну позицію, з якою партія не погоджується і яку вона не поділяє? Такий прецедент був, коли СДПУ(о) відмежувалася від антиамериканської заяви члена фракції Нечипорука. Чому так само не вчиняє НРУ?

    Зрештою, чи не вважаєте Ви правильним здійснювати щодо членів Руху, які своїми висловлюваннями чи діями компрометують Рух як партію або Ющенка як кандидата в Президенти від Руху, хоча б якісь дисциплінарні заходи?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.05 | Борис ТАРАСЮК

      Re: Поширення на Ющенка вад депутатів-членів фракції НУ

      123 пише:
      > Шановний пане Тарасюк,
      >
      > Не є секретом, що опоненти Ющенка активно розігрують карту "Ющенко-фашист", або "Ющенко-ксенофоб". Абсурдність цих закидів є очевидною, але так само очевидною є бажання опонетнів повісити на Ющенка ярлик радикального націоналіста-ксенофоба, обмеживши таким чином його електорат. Очевидно, що Наша Україна має якось протидіяти цим акціям своїх опонентів.
      >
      > Звичайно ті, хто розігрують цю карту, будують свою аргументацію на посиланнях на ксенофобські або радикальні виступи чи дії політиків, які входять до НУ. Нажаль, така аргументація дуже часто є небезпідставною, оскільки, дійсно, окремі депутати-члени фракції НУ дійсно поводять себе як ультрарадикальні націоналісти чи навіть ксенофоби.
      >
      > З останніх подій можна згадати розповсюдження у Львові листівок-гривень з зображенням молодшого Медведчука, на яких чомусь була зображена єврейський символ - зірка Давида. Було багато чуток про те, що до виникнення листівок має відношення депутат Тягнибок. Зовсім нещодавно у ВР мав місце конфлікт за участю п. Кендзьора (члена партії, яку Ви очолюєте), коли той абсолютно безпідставно образив з трибуни депутатів-комуністів, ледь не спровокувавши бійку (тут вже радикалізм не національний, а політичний -- але він є так само шкідливим). Той же пан Кендзьор відомий своїми по суті ксенофобськими заявами (можна згадати бійку між ним і Бродським у ВР минулого скликання).
      >
      > Власне, мої запитання.
      >
      > Чи усвідомлюєте Ви небезпеку в тому, що дії людей навіть не з першого кола оточення Ющенка дають підстави висувати Ющенку звинувачення, які відвертають від нього виборців -- що важливо, такі звинувачення не можна назвати безпідставними, бо ж, дійсно, люди, що дозволяють собі відповідні дії та висловлювання, входять до фракції НУ, і це дійсно є підставою робити узагальнення, "призначаючи" самому Ющенку позицію цих депутатів?
      >
      > І тоді практичні запитання. По-перше, навіщо потрібні у фракції Наша Україна і у партії НРУ такі члени-депутати -- якщо фракція і партія не поділяють їх погляди (в цьому в мене особисто нема сумнівів) з досі суттєвих питань (НРУ заявляв про міжнаціональні відносини як про один з основних своїх інтересів, що підтверджує керування Удовенком у відповідному комітеті ВР; досить суттєвим питанням є і відносини з комуністами, які сьогодні є важливим партнером для НУ і залучення яких на свій бік з багатьох питань є можливим і важливим)?
      >
      > По-друге, чому НУ або НРУ як партія не робить офіційних заяв, які б публічно стверджували, що відповідний депутат висловив власну позицію, з якою партія не погоджується і яку вона не поділяє? Такий прецедент був, коли СДПУ(о) відмежувалася від антиамериканської заяви члена фракції Нечипорука. Чому так само не вчиняє НРУ?
      >
      > Зрештою, чи не вважаєте Ви правильним здійснювати щодо членів Руху, які своїми висловлюваннями чи діями компрометують Рух як партію або Ющенка як кандидата в Президенти від Руху, хоча б якісь дисциплінарні
      заходи?

      Дійсно, під час минулої виборчої кампанії і донині, в тому числі і в Донецьку, провладні політичні сили, а також їхні покровителі з-за кордону намагались приклеїти "НУ" та її лідеру різного роду ярлики. Нічого, крім чорного піару, за цими спробами немає, оскільки вони не мають нічого спільного з реальністю. "НУ" не мала нічого спільного з розповсюдженням у Львові згаданих листівок-гривенью На цей рахунок була відповідна заява предстаництва блоку у Львові. Немає жодних доказів причетності "НУ" та її представників до цієї акції, що суперечить позиції та ідеологічним засадам блоку "НУ". І в цьому випадку ми є свідками спроб дискрелитації блоку і його лідера провладними силами. Щодо інших запитань цього блоку раджу звернутися до відповіді : http://maidan.org.ua/n/free/1070624756
  • 2003.12.05 | Правник

    Від просто правника правникові-міжнароднику

    Шановний пане Борисе, наскільки буде юридично і практично можливим коректне (в очах світу)визнання недійсними або відмова України від невигідних для неї міжнародних угод, укладених теперішнім режимом?
    Дякую.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.05 | Борис ТАРАСЮК

      Re: Від просто правника правникові-міжнароднику

      Правник пише:
      > Шановний пане Борисе, наскільки буде юридично і практично можливим коректне (в очах світу)визнання недійсними або відмова України від невигідних для неї міжнародних угод, укладених теперішнім режимом?
      > Дякую.
      З міжнародно-правової точки зору денонсація буде сприйматися нормально в разі, якщо таке положення міститься в міжнародному договорі, і для цього є підстави. Тому опозиції, особливо зараз требва бут пильною щодо будь-яких міжнародних угод, що укладаються нинішньою владою. Перш за все, щодо угоди про так званий "єеп".
  • 2003.12.05 | Shooter

    Чи є виправданим сьогодні радикальний тиск на Кучму?

    І чи не був би він виправданіший, скажімо, в період, починаючи червнем-липнем наступного року?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.05 | Борис ТАРАСЮК

      Re: Чи є виправданим сьогодні радикальний тиск на Кучму?

      Shooter пише:
      > І чи не був би він виправданіший, скажімо, в період, починаючи червнем-липнем наступного року?

      В ідеалі реакція політичної еліти інститутів громадянського суспільства на всі протизаконні і антидемократичні, антинародні дії влади мала б бути негайною і ефективною. Навряд чи виправданим було б відкладення на рік реакції на підписання так званого "єеп" у вересні цього року. Саме через це НРУ запропонував кампанію по збору підписів за відставку Президента. Наразі зібрано більше мільйона підписів. Опозиція має гостро і ефективно реагувати на всі антинародні дії влади. Звичайно, політичне протистояння влітку наступного року буде гострим. Але чи будуть цей період кроки з боку діючого Президента аналогічні тим, що згадувались.
  • 2003.12.05 | Shooter

    Як збирається діяти НУ у випадку позитивного рішення КС...

    ...щодо третього терміну Кучми?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.05 | Борис ТАРАСЮК

      Re: Як збирається діяти НУ у випадку позитивного рішення КС...

      Shooter пише:
      > ...щодо третього терміну Кучми?

      По-перше, таке гіпотетичне рішення в разі його прийняття КС засвідчило б його замовний характер і відсутність незалежності. Навіть, якби КС і припустив можливість балотування на третій термін, важко уявити собі, як може ця людина з одним з найнижчих рейтингів і з широким недовір*ям суспільства бути обраним президентом. На мою думку, це є одним з елементів з обойми так званої політичної реформи.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.12.05 | S@nya

        Pane Tarasjuk, zrozumilo, dlja chogo potribne ce rishennja KS

        - shob obraty Kuchmu na chergovyj termin v parlamenti.
        A za pidtrymky komunistamy reformy Medvedchuka - Simonenka ce staje cilkom real'nym scenariem.
        Jak vyjavylosja, blokuvannja trybuny ne zavzhdy dopomagaje. Jak ne dopustyty Medvedchukovs'kyh zmin do Konstytucii?
  • 2003.12.05 | Правник

    Ваша позиція щодо можливості ядерного статусу України? Дякую (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.05 | Борис ТАРАСЮК

      Re: Ваша позиція щодо можливості ядерного статусу України? Дякую (-)

      Набуття цього статусу сьогодні є нереальним і неможливим з фінансової точки зору. Кілька причин. Після тривалих дискусій в суспільстві і в середовищі політичної еліти Україна приєдналася до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Згідно з своїми зобов*язаннями Україна знищила ядерний потенціал і засоби його доставки, які вона не контролювала. Офіційно у світі визнані 5 держав, що володіють ядерною зброєю. Ці ж 5 держав мають статус постійних членів Ради Безпеки ООН: Великобританія, Китай, Росія, США і Франція. Навряд чи суспільство готове погодитися з урізанням соціальних програм на користь створення ядерного потенціалу. Виникає також питання: проти кого УКраїна збирається застосовувати ядерний потенціал? Відповідаючи на це питання. треба наголошувати на тому. Що УКраїну мають поважати не за кількістю озброєнь, а за економічні успіхи, благополуччя свої громадян і рівень демократії.
  • 2003.12.05 | Богдан Гдаль (www.domivka.net)

    ЄЕС vs ЄЕП - прогноз "крену" України найближчим часом!

    І окрім того Ваша оцінка та прогноз стосовно проблематики зовнішньо-політичного курсу України, вірогідність вступу до ЄЕП, та інші питання, що стосуються зовнішньої політики в контексті останніх подій.
  • 2003.12.05 | Shooter

    Як збирається діяти НУ у випадку проходження кучморехворми...

    в форматі:
    а)вибори президента цим парламентом (малоймовірно, проте все ж..)
    б)вибори президента народом, проте передача більшости виконавчих повноважень цьому парламенту восени 2004.

    Чи є приємливим для НУ варіант "передача Ющенком своїх президентських повноважень парламенту-2006, обраному за пропорційним законом"?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.05 | Борис ТАРАСЮК

      Re: Як збирається діяти НУ у випадку проходження кучморехворми...

      Shooter пише:
      > в форматі:
      > а)вибори президента цим парламентом (малоймовірно, проте все ж..)
      > б)вибори президента народом, проте передача більшости виконавчих повноважень цьому парламенту восени 2004.
      >
      > Чи є приємливим для НУ варіант "передача Ющенком своїх президентських повноважень парламенту-2006, обраному за пропорційним законом"?
      Жоден з варіантів так званої політичної реформи пропрезидентських сил не є прийнятним для "НУ". Принагідно нагадаю. що відразу після формування цього складу ВРУ "НУ" ініціювала політичні реформи шляхом ухвалення між ВРУ, уряду і ПРезидентом "Договору про спільні дії". Ці пропозиції були відхилені урядом, Президентом і пропрезидентською більшістю. Ми виходимо з того, що з ініціативою політреформи мають виступати політині сили, що мають підтримку народу і користуютсяй його довір*ям. Виходячи з цього, ми виступаємо за проведення президенстких виборів згідно з Конституцієдю в жовтні наступного року, тобто з нинішніми повноваженнчми. МИ також виступаємо за те, щоб вибори до ВРУ та місцевої влади 2006 року відбулися за пропорціною основою. Таким чинном, сформована демократичним шляхом виконавча і законодовча влада мають вдатися до політреформ. Заглядаючи наперед в період після 2006 року, вважаю, що кращою формою політичної організації в державі мала б бути парламентсько-президентська республіка, яка б унеможливила узурпацію влади будь-якою особою.
  • 2003.12.05 | Shooter

    Яка форма виборчого закону в ВР є приємлива для НУ?

    Мається на увазі, що навіть у випадку "партійного/пропорційного" принципу обрання народних депутатів існує дві крайности: одна - один виборчий округ і "пропорційний" виборчий принцип, друга - 450 виборчих округів і "більшісний" виборчий принцип (фактично, "мажоритарка для партійних").

    Чи не розглядався в НУ варіант пропорційного виборчого закону, коли утворюється не один, а певна кількість виборчих округів (скажімо, 27) і, відповідно, на кожен округ припадає певна кількість депутатських місць, котрі потім "розподіляються" серед переможців даного округу згідно пропорційного принципу? Бо, скажімо, можна набрати і 20% в одному з регіонів, проте в цілому по країні мати <4% - відповідно, в парламент не попасти.

    Чи розглядається НУ та союзниками компромісний варіант "змішаної" системи, коли, скажімо, 20% депутатів обираються в мажоритарних округах, а 80% - в одному багатомандатному пропорційному виборчому округу?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.05 | Борис ТАРАСЮК

      Re: Яка форма виборчого закону в ВР є приємлива для НУ?

      Shooter пише:
      > Мається на увазі, що навіть у випадку "партійного/пропорційного" принципу обрання народних депутатів існує дві крайности: одна - один виборчий округ і "пропорційний" виборчий принцип, друга - 450 виборчих округів і "більшісний" виборчий принцип (фактично, "мажоритарка для партійних").
      >
      > Чи не розглядався в НУ варіант пропорційного виборчого закону, коли утворюється не один, а певна кількість виборчих округів (скажімо, 27) і, відповідно, на кожен округ припадає певна кількість депутатських місць, котрі потім "розподіляються" серед переможців даного округу згідно пропорційного принципу? Бо, скажімо, можна набрати і 20% в одному з регіонів, проте в цілому по країні мати <4% - відповідно, в парламент не попасти.

      "НУ", як і всі інші партнери по опозиції (КПУ,СПУ БЮТ), мають чітку позицію з цього питання і виступають за пропорційну виборчу систему з єдиним загальнодержавним округом.
      >
      > Чи розглядається НУ та союзниками компромісний варіант "змішаної" системи, коли, скажімо, 20% депутатів обираються в мажоритарних округах, а 80% - в одному багатомандатному пропорційному виборчому округу?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.12.05 | Androfag

        Re: Яка форма виборчого закону в ВР є приємлива для НУ?

        >"НУ", як і всі інші партнери по опозиції (КПУ,СПУ БЮТ), мають чітку позицію з цього питання і виступають за пропорційну виборчу систему з єдиним загальнодержавним округом.

        В мене немає підстав запіздорювати вас у нещирості, але мені здається що перш за все виборчий закон мусить стати справою фахівців а не політиків. Хоч я і не фахівець, але мені відомо, що вибори в парламент на 100% в одному загальнодержавному окрузі за партійним списками не є поширеною світовою практикою. Принаймі в таких європейських країнах, з якими ми знаходимось в одній ваговій категорії як Британія, Франція, Німеччина, Італія такого немає. Так само присутність мажоритарки не виключає розподілу влади на партійних засадах і не виключає принцип пропорційності, наприклад Німеччина.
  • 2003.12.05 | Тестер

    Re: Які пропозиції(законопроекти) пропонує НУ (РУХ)по місцевому

    самоврядуванню?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.05 | Борис ТАРАСЮК

      Re: Які пропозиції(законопроекти) пропонує НУ (РУХ)по місцевому

      Тестер пише:
      > самоврядуванню?

      З 23-х законопроектів з питань місцевого самоврядування більше половини (12) внесені депутатами від фракції "НУ". З них депутами від Руху - 5.
  • 2003.12.05 | Предсказамус

    Вопрос о единстве оппозиции

    Некоторые заявления и действия представителей НУ вызывают сомнения в их желании действовать на выборах вместе с другими оппозиционными силами.
    Вот пример:
    „Сейчас у Юлии Тимошенко ситуация непростая, в частности с ее семьей, поэтому она хотела бы знать, какая должность в исполнительной власти может быть ей предложена после победы объединенной оппозиции на президентских выборах. В части «Нашей Украины» есть мнение предложить ей должность городского главы Киева”, – заявил сегодня на „круглом столе” в редакции „Львовской газеты” народный депутат Украины Владимир Яворивский.
    http://rus.for-ua.com/news/2003/12/05/110143.html

    Т.е. хорошо, конечно, что не сторожем предлагают, но все равно странно. Вдвойне странно, что в таком серьезном вопросе НУ действует по частям ("В части «Нашей Украины» есть мнение"...).
    Вопрос в следующем: есть ли в НУ конкретные люди, занятые вопросами объединения оппозиции? Если нет, то почему? Если да, то какова их предполагаемая реакция на подобные заявления?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.05 | Борис ТАРАСЮК

      Re: Вопрос о единстве оппозиции

      Предсказамус пише:
      > Некоторые заявления и действия представителей НУ вызывают сомнения в их желании действовать на выборах вместе с другими оппозиционными силами.
      > Вот пример:
      > „Сейчас у Юлии Тимошенко ситуация непростая, в частности с ее семьей, поэтому она хотела бы знать, какая должность в исполнительной власти может быть ей предложена после победы объединенной оппозиции на президентских выборах. В части «Нашей Украины» есть мнение предложить ей должность городского главы Киева”, – заявил сегодня на „круглом столе” в редакции „Львовской газеты” народный депутат Украины Владимир Яворивский.
      > http://rus.for-ua.com/news/2003/12/05/110143.html
      >
      > Т.е. хорошо, конечно, что не сторожем предлагают, но все равно странно. Вдвойне странно, что в таком серьезном вопросе НУ действует по частям ("В части «Нашей Украины» есть мнение"...).
      > Вопрос в следующем: есть ли в НУ конкретные люди, занятые вопросами объединения оппозиции? Если нет, то почему? Если да, то какова их предполагаемая реакция на подобные заявления?

      В керівництві "НУ" є політики, що займаються питаннями взаємодії з партнерами по опозиції. Конкретних проявів їх діяльності чимало. Зокрема, останній меморандум щодо спільної позиції чотирьох в питанні прийняття закону про вибори на пропорційній основі. Кожен депутат-член фракції "НУ" є авторитетним політиком і висловлює свою думку, яка, проте, не обов*язково автоматично повинна сприйматися як позиція фракції і блоку "НУ". Право на висловлення позиції блоку має його лідер В.Ющенко, а також уповноважені. Зазвичай, ОФІЦІЙНА ПОЗИЦІЯ БЛОКУ ОПРИЛЮДНЮЄТЬСЯ шЛЯХОМ випуску заяв від імені блоку.
  • 2003.12.05 | Dworkin

    Робота в регіонах

    Що нового пропонує "Рух" в своїй роботі в регіонах?

    Та взагалі, яка політика "Руха" провадиться щодо роботи в ланках партії найнижчого рівня? (громадська, інформаційна, то що.)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.05 | Борис ТАРАСЮК

      Re: Робота в регіонах

      Dworkin пише:
      > Що нового пропонує "Рух" в своїй роботі в регіонах?
      >
      > Та взагалі, яка політика "Руха" провадиться щодо роботи в ланках партії найнижчого рівня? (громадська, інформаційна, то що.)

      Сьогодні Рух реорганізує свою роботу як в загальнонаціональному масштабі, так і в регіонах. Так, створено Економічну раду як в центрі, так і в регіонах, яку очолює відомий економіст і політик, колишній віце-прем*єр Володимир Лановий. Для захисту рухівців і всіх скривджених владою громадян створено правозахисну організацію "Народний адвокат". Зараз відбуваються процес створення загальнонаціональної мережі, включно з філіями в регіонах. Головна мета партійних організацій НРУ не лише провдення політики і позиції НРУ на місцях, а й учать у вирішенні найбошлючіши проблем громад на місцях. Ведеться активна робота по підготовуі партійних активістів з районної ланки. З цією метою вже організовано проведення кількох семінарів-практикумів. В результаті вжитих заходів до Руху повертаються його засновники, а також приходять інші відомі політики. За півроку Рух збільшився на більше, ніж 6 тисяч нових членів.

      Dworkin пише:
      > Що нового пропонує "Рух" в своїй роботі в регіонах?
      >
      > Та взагалі, яка політика "Руха" провадиться щодо роботи в ланках партії найнижчого рівня? (громадська, інформаційна, то що.)
  • 2003.12.05 | Василь Жуківський

    Re: СЬОГОДНІ о 13.00 пройде інтернет-конференція Бориса ТАРАСЮКА.

    Пане Борисе, вас вітає сайт "Болгаро-українські вісті" - www.ukr-press.bol.bg Місяць тому ви були в Софії. Очевидно, вам відомо, що Болгарія і Румунія йдуть в одному пакеті до НАТО і ЄС. Щоправда, болгари прагнуть домогтися того, щоби їх не прив'язували до румунів. Йдеться, напевно, про те, що Румунія ще не має де-юре кордону з Україною. Вона мае певні територіальні претенції до Києва. А Захід не бажає мати справу з державами-кандидатами, які не зуміли вирішити свої прикордонні проблеми. На ваш погляд, позиція Софії правильна? I - чи зможе українська дипломатія вміло розіграти "румунську карту" з огляду на євреінтеграцію Румунії і у такий спосіб вирішити питання українсько-румунського кордону, зокрема, острів Зміїний, чорноморсьий шельф тощо.
    Бувайте. Слава Україні
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.05 | Борис ТАРАСЮК

      Re: СЬОГОДНІ о 13.00 пройде інтернет-конференція Бориса ТАРАСЮКА.

      Василь Жуківський пише:
      > Пане Борисе, вас вітає сайт "Болгаро-українські вісті" - www.ukr-press.bol.bg Місяць тому ви були в Софії. Очевидно, вам відомо, що Болгарія і Румунія йдуть в одному пакеті до НАТО і ЄС. Щоправда, болгари прагнуть домогтися того, щоби їх не прив'язували до румунів. Йдеться, напевно, про те, що Румунія ще не має де-юре кордону з Україною. Вона мае певні територіальні претенції до Києва. А Захід не бажає мати справу з державами-кандидатами, які не зуміли вирішити свої прикордонні проблеми. На ваш погляд, позиція Софії правильна? I - чи зможе українська дипломатія вміло розіграти "румунську карту" з огляду на євреінтеграцію Румунії і у такий спосіб вирішити питання українсько-румунського кордону, зокрема, острів Зміїний, чорноморсьий шельф тощо.
      > Бувайте. Слава Україні
      Пане ВАсилю, яким чином Болгарії йти до НАТО і ЄС, визначати лише їй. Щр стосується українсько-румунського кордону, то питання його проходження на суходолі закрите. До речі, не без сприяння наших партнерів з НАТО і ЄС. Що стосується острова Зміїний та континентального шельфу у Чорному морі, це питання мало б бути розв*язаним двома сторонами. Належність острова Зміїний була успадкована нами від Радянського Союзу. Саме виходячи з принципу правонаступництва, ми маємо всі підстави стверджувати, що цей острів належить до УКраїни. В разі, якщо румунська сторона наполягатиме, справа має бути преданою до Міжнародного суду ООН в Гаазі, де, я переконаний, буде вирішена на нашу користь.
  • 2003.12.05 | Майдан

    РОЗПОЧИНАЄТЬСЯ інтернет-конференція Борис ТАРАСЮК за монітором!

    Просимо задавати питання
  • 2003.12.05 | inform

    запитання до пана Тарасюка

    1.Нещодавно відвідали Канаду. Яка була мета зустрічі? Як Ви оцінюєте рівень українсько-канадських стосунків?

    2. На тлі переговорів щодо поділу Азовського моря та конфлікту у Керченській протоці, як Ви оцінюєте рівень стосунків і можливий результат переговорів?

    3.Рівень українсько-американських стосунків?

    4. Ви директор Інституту євроатлантичного співробітництва. Чим займається Інститут?

    5. Як до голови НРУ, які плани у партії? Що змінилося з часу Вашого обрання головою?

    6. Скільки членів нараховує Рух.

    7. Які проекти впроваджує зараз партія?

    8. Ваше ставлення до Указу Президента Леоніда Кучми щодо посилення впливу Адміністрації Президента на міжнародну політику України?
  • 2003.12.05 | Navigator

    Як Ви оцінюєте новину, що російське МЗС місяць не буде видавати

    паспорти громадянам Росії, бо буде займатись видачею 200 тис російських паспортів абхазам. 100 тис вже видано.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.05 | Navigator

      Хто буде на черзі? Крим? Донбас? Харків?

  • 2003.12.05 | S@nya

    Pane Tarasjuk, jak vy ocinjuete shansy Ukrainy vstupyty do WTO?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.05 | Борис ТАРАСЮК

      Re: Pane Tarasjuk, jak vy ocinjuete shansy Ukrainy vstupyty do WTO?

      Шанси вступу до СОТ у 2004 році є цілком реальними.
  • 2003.12.05 | S@nya

    Chy ne planue opozycija do vyboriv stvoryty tinjovyj urjad? (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.05 | Борис ТАРАСЮК

      Re: Chy ne planue opozycija do vyboriv stvoryty tinjovyj urjad? (-)

      НА сьогодні такого уряду не створено, що. проте не виключає можливості його створення ближче до виборів.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.12.05 | S@nya

        Djakuju za vidpovid'. Budemo spodivatysja. (-)

  • 2003.12.05 | Василий Васильевич

    Re: СЬОГОДНІ о 13.00 пройде інтернет-конференція Бориса ТАРАСЮКА.

    Блоку "Наша Украина" и Вашей партии необходимо более активизировать публичную работу среди населения, в государственных органах и учреждениях, на предприятиях, независимо от вида собственности (и особенно в сельской местности). Также должна быть усилена работа по тесному сотрудничеству с другими партиями, общественными,национально-культурными, творческими и религиозными организациями по недопущению срыва всенародных выборов президента Украины в 2004 году. Сейчас нужно меньше говорить о противоречиях с другими опозиционными политическими силами, а больше делать для сплочения всех здоровых сил общества для Победы Демократии в нашей стране. Что делаете лично Вы и Ваша партия для достижения этой долгожданной цели?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.05 | Борис ТАРАСЮК

      Re: СЬОГОДНІ о 13.00 пройде інтернет-конференція Бориса ТАРАСЮКА.

      Василий Васильевич пише:
      > Блоку "Наша Украина" и Вашей партии необходимо более активизировать публичную работу среди населения, в государственных органах и учреждениях, на предприятиях, независимо от вида собственности (и особенно в сельской местности). Также должна быть усилена работа по тесному сотрудничеству с другими партиями, общественными,национально-культурными, творческими и религиозными организациями по недопущению срыва всенародных выборов президента Украины в 2004 году. Сейчас нужно меньше говорить о противоречиях с другими опозиционными политическими силами, а больше делать для сплочения всех здоровых сил общества для Победы Демократии в нашей стране. Что делаете лично Вы и Ваша партия для достижения этой долгожданной цели?

      Ваші думки і стурбованість поділяю. Саме безпосереднє спілкування з виборцями можливість подолати інформаційні і бар*єри, що створює влада. Саме завдяки цьому блок "НУ", особисто В.Ющенко мали і мають можливість дійти до переважної більшості виборців. Очевидно, що поведінка влади не дає нам підстав для оптимізму і на наступних президентських виборах. Теж саме роблю і я, і мої колеги-рухівці. Особисто можу звітувати, що в цьому році здійснив більше 50-ти поїздок по всіх регіонах України без виключення. Маючи зустрічі, як у найвіддаленіших селах, так і в найкрупніших промислових центрах.
  • 2003.12.05 | Любов

    Чому представники НУ не використовують свій сайт

    для проведення аналогічних пресконференцій?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.05 | Борис ТАРАСЮК

      Re: Чому представники НУ не використовують свій сайт

      Любов пише:
      > для проведення аналогічних пресконференцій?

      Дякуємо Вам за пропозицію. обов*язково скористаємося. Сайт "НУ" www.razom.org.ua, сайт НРУ www.nru.org.ua
  • 2003.12.05 | Oлесь

    ще раз Чому представники НУ не використовують свій сайт

    там орудуэ такий собі Козак який пыдкидуэ в форум різні провокативні теми й постійноїх рзігріває - розберіться з ним або хоча б висловітьсвою офіційну думку стосовно цієї людини а то він виглядає як лице НУ онлайн
  • 2003.12.05 | ObServer

    Кабмін звернувся до ICANN і уряду США щоб прибрати до рук Інтерн

    Кабмін України 29 серпня 2003 року звернувся з листом (№49-6078/8, підписано паном Віталієм Гайдуком) до американської організації ICANN - технологічного центру світового Інтернету, підзвітного USA DoC - тобто фактично до уряду США,

    з заявою про готовність руками Уряду відібрати український Інтернет-домен .UA у його чинного незалежного адмінстратора та передати управління Інтернетом України приватній структурці, створеній при СБУ (офіційна юридична адреса цієї структурки - м.Київ, вул.Володимирська, 10).

    Яку реакцію уряду США Ви прогнозуєте? Чи погодяться американці, щоб напередодні виборів Кабмін і СБУ таки конфіскували собі домен і тим самим повністю "націоналізували" і контролювали наш останній канал вільної комунікації, який ще залишився - Інтернет?

    Як Ви загалом оцінюєте потужний тиск Кабміну і СБУ, спрямований на придушення і контроль Інтернету в Україні, на неконтрольоване прослуховування Інтернет та зв'язку, на режим постійного стеження за споживачами інформації, на цензуру інформаційних ресурсів?

    Якщо негативно - то чому тоді депутати ВР (в тому числі "опозиція") голосують за прийняття відверто поліцейських "законів", які перетворюють Україну в зразкове інформаційне гетто 21-го сторіччя?

    Дякую,
    ОбСервер
  • 2003.12.05 | Eagle

    No election campaign will help if the elections are falsified

    Do you think you will be able to make sure that the situation during our last two presidential and parliamentary elections does not happen again?
    As far as I remember, the opposition in Belarus was also quite sure it would not allow for any manipulations of the results - and it did not quite succeed.
    Dou you think you, the democratic opposition, will be successful in doing so?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.05 | Борис ТАРАСЮК

      Re: No election campaign will help if the elections are falsified

      Eagle пише:
      > Do you think you will be able to make sure that the situation during our last two presidential and parliamentary elections does not happen again?
      > As far as I remember, the opposition in Belarus was also quite sure it would not allow for any manipulations of the results - and it did not quite succeed.
      > Dou you think you, the democratic opposition, will be successful in doing so?

      Nobody can guarantee. But one shouldn't compare the opposition in Ukraine with the Byelorussian one. Don't forget , that combined ukrainian opposition received the support of over 60% of voters! Provided, that the election will be fair and democratic, the victory will be with the single candidate from the opposition.
  • 2003.12.05 | Dworkin

    Закон про телекомунікації !!!

    Інтернет-спільнота хвилюється: Яке Ваше відношення до нової редакії Закону про телекомунікації, та як Ви вбачаєте подальші дії оппозиції у зв"язку з цим законом?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.05 | ObServer

      Чому НУ віддав розробку Закону про телекомунікації ?!

      Шановний пане Борисе,

      як сталося, що "НУ" проігнорувала процес розробки такого фундаментального і критичного для суспільства закону, як Закон про телекомунікації?

      Чому цей закон було без жодної зацікавленості віддано на відкуп В.П.Пустовойтенку, "донецьким", С.А.Довгому та ін.?

      Чому "НУ" не схотіли прислухатись до голосу громадськості, до пропозицій об'єднань операторів та громадських про створення Громадської ради, щоб той закон не був таким кричуще архаїчним, некомпетентним та корупційно-ємким?

      Іншими словами - на що розраховує "НУ", якщо вона вперто ігнорує прагнення активних громадян і організацій ділом щось допомогти? Чи Вашій політичній силі доля і думка громадян так само нецікаві, як і всім іншим?

      Дякую,
      ОбСервер
  • 2003.12.05 | Иван

    Шановний Борис ТАРАСЮК!.

    Шановний Борис ТАРАСЮК!
    Скажiть будь-ласка, хто на верхах сприяе розповсюдженню в Украiнi iмiгрантiв з Азербайджану?
    И як на вашу думку будуть голосовать нацменшини?
  • 2003.12.05 | S@nya

    Na Vashu dumku, jaku posady slid zaproponuvaty Tymoshenko? (-)

  • 2003.12.05 | ObServer

    Як "НУ" збирається інформувати про себе виборців?

    Шановний пане Борис,

    як "НУ" та штаб В.А.Ющенко збираються інформувати про себе виборців, спілкуватися з ними? Преси у Вашої політичної сили реально немає, Інтернетом для спілкування з громадою практично ніхто з вас не користується - Ваша сьогоднішня поява тут то є скоріше виключення, ніж правило.

    Та й контроль за Інтернетом Ваша політична сила фактично віддала з повною байдужістю.

    Залишаються одні мітинги? так там свої проблеми.

    Як же Ви (і Ваша політична сила) збираєтесь вигравати вибори, практично не спілкуючись з громадою і не прикладаючи зусиль, щоб дійти до людей?

    Дякую,
    ОбСервер
  • 2003.12.05 | S@nya

    Vy mozhete prokomentuvaty skandal navkolo 5 kanaly i Poroshenko?

    http://www.compromat.ru/main/kuchma/proshenko.htm

    Chym ce krasche za "temniki" Medvedchuka?..
  • 2003.12.05 | Майдан-Інформ

    Re: На жаль, Борис Тарасюк має сьогодні ще не одну справу,

    тому він мусить нас покинути, пообіцявши періодично відповідати на питання у цій гілці, на які він не встиг відповісти.

    Також він просив пояснити щодо пріоритетності своїх відповідей. Оскільки він є фахівцем в області міжнародного права та головою НРУ, тому й намагався насамперед дати відповіді саме на питання з цих двох площин.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.05 | ObServer

      Жаль, що нашим обранцям завжди не вистачає часу саме на нас (-)

  • 2003.12.05 | Oleg

    Яка планується робота з російськомовними виборцями?

    Треба залучати російськомовних виборців:
    -демократія
    -залежність влади від народу, а не навпаки
    -свободи громодян, в т.ч. й мовні (статус регіональних мов)
    -європейський вибір
    -краще життя
    -українець- це громодянство, а не тільки національність.

    Це легше досягнути у Європі, а не в союзі з Росією
  • 2003.12.05 | Вадим Кончин

    запитання п. Тарасюку (Тернопіль)

    Запитання від економіста-міжнародника до правника-міжнародника.

    Чому "Наша Україна" так вороже відноситься до зменшення рівня мінімальної заробітної плати до 205 грн.?

    Читав інтерв"ю Гавриша і його відповідь на питання щодо рівня мінімальної заробітної плати (чит. www.pravda.com.ua "Я вірю президенту" от 3-4.12.2003). Він дає зрозуміти, що цей крок уряду є вимушеним. Якщо абстрагуватись від того, що уряд вирішив касувати гроші під вибори, то цей крок треба тільки вітати, а не критикувати. Це повинно бути сприйнятним принаймні для ліберального крила блоку НУ, який я в деякій мірі підтримую.
    Адже лише такими методами можна буде не допускати як правило збільшення оплати некваліфікованої і менш потрібної праці, якість і продуктивність якої цілком не відповідають вимогам сучасного капіталізму. Я на своїй шкурі, перебуваючи зараз в Європі як науковець, переживаю час від часу жорсткі вимоги продуктивності праці, підробляючи також паралельно і виконуючи некваліфіковану "партджоб" (на заводах, на будівлі, в порту, при квартирних переселеннях). Тут не будеш ходити на перекур, сидіти і пити каву, святкувати з колегами за робочим столом свята,випивати на робочому місці як прийнято в Україні. Все підпорядковано інтенсифікації праці в заданому часовому проміжку отриманої работи.
    При подальшому підвищенні зарплати некваліф. або менш кваліф. праці без відносно більшого збільшення її інтенсивності (або продуктивності - дилема Маркса) буде надалі страждати кваліфікована праця і надалі мігрувати з України. Вона буде відносно недоотримувати від суми того мінімуму, що буде законодавчо закріпленим і постійно зростати. Адже мінімальний прожитковий мінімум, до якого повинна наближатись мінімальна заробітна плата- це величина дуже відносна. Як об"єктивно можна оцінити норму виживання?
    Перерозподіл на користь "стареньких та бідних" (як каже часто мер Тернополя Левків на віче з напівголодною юрбою) не в"яжеться с філософією капіталізму бідної країни. Про "благодєнствіє" треба зараз взагалі забути. Де ж дівається консервативна (християнсько-демократична ідеологія)? Чи НУ- це якийсь симбіоз зрідні партії Штойбера Християнсько-соціальний союз? Відповідальні уряди в бідних країнах розуміють цю проблему зарплат, а невідповідальні лізуть в заборгованість.

    Краще всіх в цьому випадку завжди опозиції - вона отримує дивіденди від "страждущих". Завтра припустимо прийде уряд від НУ,який буде нічим не менш капіталістичний, ніж "януковський". Він так само зіштовхнеться з тою ж проблемою, може на трохи іншому рівні. А скажімо, при таких розкладах, Медведчук стане великим опозиціонером і за ним потягнуться соціально незахищені, люмпен і лінтяї. І враз забудуть про його олігархічне минуле. Ворогом номер один стане тепер новий "розподільник національного доходу"- Ющенко.

    Вадим Кончин.
  • 2003.12.07 | Абакумов А. В. (3)

    Re: Чому Ви, очолюючі МЗС, зреклися в-нту нашої ж мови !

    Згідно дослідженням академіка В. Яніна (якого В. Яворівський розглядав як одного з претендентів на премію П. Орлика), В. Крисько та інших берестознавців великорусько-карамзинівський літературно-діловий діалект -- один з нащадків полянської говірки. Так само як і її полтавсько-котляревська форма.
    У новгородців 11 -- 12 ст. був зовсім інший східнослов'янський (про що свідчать тисячі тогочасних місцевого походження берестяних грамот) діалект. Пересічні мешканці Міста-над-Ільменем лише на поч. 14 ст. перейшли на великоруське (старокиївське) наріччя.
    Так саме й північновятицько-мовні москвичі.
    Ще 650 років тому вони користувалися своєю окремою племінною говіркою. І лише десь після "шемякіних часів" московитянські селяни перейшли на великоруський діалект князівського двору, міської верхівки, дружинників й окличників.
    Так саме відбувалося майже в усіх інших північносхідно-руських волостях.

    Чому ж Ви, пане Тарасюк, очолюючі МЗС, зреклися нашої ж (старокиївської форми !) української мови ?

    Навіщо Ви зробили офіційно-оонівською для нашої делегації -- посткімврську ?


    А. В.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.08 | Майдан

      Чи не могли б Ви уточнити Ваші терміни?

      Не знаю чи матиме час Тарасюк відповісти, але Ви вживаєте такі терміни що сторонній людині важко зрозуміти суть Вашого питання.
  • 2003.12.09 | ObServer

    Лист Б.Тарасюка про "інтернетівські" законопроекти

    Шановний пане Тарасюк,

    прокоментуйте, будь ласка, Ваш лист до українських Інтернет-асоціацій з приводу "інтернетівських" законопроектів?

    Текст тут: http://www.inau.org.ua/inau/bin/view/Main/Pismoinf02

    Дякую!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".