МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Щодо звільнення Віталія Гайдука з посади віце - прем`єр -міністра з п

12/07/2003 | Майдан-ІНФОРМ
Коментують депутати Рудьковський та Гудима. Зміст заяв один - Гайдука було знято завдяки діям проросійського лоббі.

Ось так прокоментував відставку Гайдука з посади віце-прем'єра член комітету Верховної Ради з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки, член фракції СПУ Микола Рудьковський.

Це є результатом протистояння двох команд: з одного боку радника Президента України Олега Дубини і керівника НАК "Нафтогаз України" Юрія Бойка (найбільш активний лоббіст реверсу Одеса-Броди), а з іншого - віце-прем`єр-міністра В.Гайдука і міністра палива та енергетики Сергія Єрмілова.

Він зазначив, що на сьогодні "команда Дубини Бойка" (а чого це "Дубина" з великої букви? М-І) була ближче до вуха
президента". За словами депутата, приводом для відставки Гайдука було протистояння цих двох команд, зокрема в питанні щодо створення газотранспортного консорціуму.

Депутат вважає, що Гайдука "стояв на захисті національних інтересів України" як в питанні створення газотранспортного консорціуму, так і щодо нафтопроводу "Одеса-Броди". Іншою
не менш важливою причиною звільнення Гайдука є розпочата ним реформа вугільної галузі і, зокрема, заяви про те, що вугілля має продаватися на тендерній основі, щоб в галузі діяли прозорі схеми.

Депутат наголосив, що "вугільне лобі раніше звалило Юлію Тимошенко з посади віце-прем`єра, а тепер за це ж і звільнено Гайдука". При цьому депутат підкреслив, що Гайдук, незважаючи на те, що пройшов до уряду за квотою фракції СДПУ(О), ніколи не належав до цієї партії, а "був представником донецької групи в уряді".

Народний депутат прогнозує, що тепер "розгорнеться велика боротьба за посаду віце-прем`єр-міністра з питань ПЕК і це може навіть призвести до звільнення Єрмілова". Говорячи про можливе призначення на посаду віце-прем`єр-міністра з питань ПЕК, депутат зазначив, що на цю посаду може бути призначений сьогоднішній голова комітету ВР з питань ПЕК,
ядерної політики та ядерної безпеки Андрій Клюєв. Водночас, він не виключає можливості призначення на цю посаду О.Дубини, або Ю.Бойка. Рудьковський підкреслив, що в будь -якому випадку йтиметься про кандидатуру, яка є близькою "до донецьких".


Водночас, в коментарі голови підкомітету з питань газової промисловості парламентського комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу Олександра Гудими ("НУ"), йдеться про наступне:

Гайдука звільнили, оскільки він був проти приходу РАТ "ЄЕС Росії" на енергетичний ринок України.


Депутат зазначає, що вчора увечері він коментував висловлювання Гайдука в прямому ефірі однієї радіостанції і сказав: “Я можу допустити, що за свої висловлювання пан Гайдук може поплатитися посадою”. Водночас, депутат вважає, що Гайдука "звільнили не за висловлювання, на які він має право, тим більше, що він своїми висловлюваннями нічого не
робив на шкоду національним інтересам України. Причина в іншому. Відбулися переговори з Анатолієм Чубайсом, тож справжня причина звільнення Гайдука – його позиція разом з міністром Єрміловим щодо недопущення Чубайса на ринок
електричної енергії України".

За словами депутата, "саме ця позиція стала причиною звільнення, на вимогу російських фінансово-промислових груп - зокрема, Путіна з Чубайсом".

уніан

Відповіді

  • 2003.12.08 | Максим

    Я знаю достеменно від людей, які працюють у Рургазі та Газ дю Фр

    Це українці. Вони кажуть однозначно - Україна не повинна в жодному разі створювати концерну, а, якщо вже й створювати (що вони називають злочином і глупством), то з однією Росією. Знаєте чому?..

    Бо і німецький Рургаз і французький Газ дю Франс - під п'ятою Газпрому. Цього не розуміють лише в Україні.
    Якшо, кажуть вони, - дати Газпрпому 33% акції і Рургазу 33%, то реально під контролем Росії опиниться 66%. Бо Рургаз ЗАВЖДИ - стверджують вони - голосуватиме так як скаже Газпром. Теж саме стосується Газ дю Франс.

    Я маю великі підозри, що Гайдук - дійсно патріот України і саме за це й постраждав.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.08 | Shooter

      Максиме, таки послухайтеся мене

      Намагайтеся уникати тем, щодо яких у Вас - обмаль інформації.
      Максим пише:

      > Бо і німецький Рургаз і французький Газ дю Франс - під п'ятою Газпрому. Цього не розуміють лише в Україні.

      :) Ага, точно.

      Газпром є поставником аж 1/4 газу в Зах. Європу. І немає ніякого майнового відношення (або negligibly small) до обидвох компаній.

      Інша річ - поставник і покупець завжди намагають "жахнути" посередника/транспортника. Тому для України найвигіднішим би було продати на Захід, скажемо, консорціуму, до якого крім Рургазу і французів ще входили італійці, "інші німці" чи навіть бритійці відсотків з 49% ГТС. Таким чином одна з сторін (продавець) би не мала впливу на консорціум, тому українські позиції би були кращі.

      Гайдук же "полетів", бо
      1) хотів "сам" контролювати - відовідно заробляти (колись, скажем, "непогано" в Бакая то виходило)
      2) не хотів москалям дарувати 50% УГТС

      Одним словом, Гайдук був "меншим злом". Хоча і не "героєм України".
  • 2003.12.08 | T.J.Coyote

    Re: Щодо звільнення Віталія Гайдука з посади віце - прем`єр -міністра

    Увольнение Виталия Гайдука для многих стало настоящей неожиданностью. Слишком стремительно всё произошло. Ещё в середине пятницы ведущие информагентства распространяли и комментировали сенсационное заявление вице-премьер-министра по ТЭК относительно его отношения к газотранспортному консорциуму, как уже в конце дня пришла весть о его увольнении с этой должности. Практика показывает, что так дела в государстве не делаются. Исходя из последних новостей, можно сделать вывод, что указ о снятии Виталия Гайдука с должности вице-премьера по ТЭК был подготовлен несколько раньше. Причём Виталий Анатольевич об этом знал, потому и позволил себе достаточно резкие высказывания по поводу перспектив консорциума. И ушел, как говорится, на свободу с чистой совестью. Сейчас пока сложно однозначно анализировать всю сложившуюся ситуацию. Но некоторые предположения сделать всё же можно. Так, общеизвестно, что, несмотря на то, что Гайдук прошёл по квоте объединённых эсдеков, он был таким же эсдеком, как Медведчук – «нашеукраинцем». После увольнения Гайдука у объединённых открывается широкий фронт возможностей для назначения на эту должность по-настоящему своего человека. Например, таким человеком может стать кто-то из Франчуков. Это может быть как Игорь, так и Анатолий. У них у обоих достаточно опыта работы с «Черноморнефтегазом», чтобы эсдеки могли назвать их идеальной заменой такому «профессионалу высокого класса», каким был Виталий Гайдук. Впрочем, не менее профессиональным является также и Юрий Бойко из «Нефтегаза Украины». Для чего нужны эсдекам по-настоящему «свои люди» в таком деле как ТЭК можно увидеть хотя бы на примере ООО «Инфокс», которое специализируется на поставках крупным и мелким оптом нефтепродуктов, полученных от переработки нефти на Кременчугском НПЗ. Так, вице-президентом ООО «Инфокс» является член СДПУ(о) Н.Злочевский, депутат, член комитета Верховной Рады по вопросам топливно-энергетического комплекса, ядерной политики и ядерной безопасности. А до выборов 2002 года президентом этой же компании был тёзка Злочевского Николай Лисин, который сегодня является заместителем Председателя того же самого парламентского комитета по ТЭК. В принципе могут быть и другие кандидатуры. Например, Анатолий Кинах или Олег Дубина. В первом случае Анатолию Кирилловичу могут предложить этот пост в обмен на отказ от участия в президентской гонке, хотя для него, как для бывшего премьер-министра такое предложение выглядит мало серьёзно. Второй может занять вакансию «по квоте» Президента Украины, которому Медведчук вряд ли сможет отказать. В общем, какой из этих вариантов окажется окончательным сказать пока крайне сложно.
    http://www.saloon.kiev.ua/?page=newsone&newsid=577


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".