МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

АРІЕЛЬ ШАРОН І ТАРАС БУЛЬБА

12/08/2003 | Максим
АРІЕЛЬ ШАРОН І ТАРАС БУЛЬБА

Під час Тузлинської кризи один мій радикальний знайомий висловився у тому сенсі, що українським політикам варто брати приклад з Аріеля Шарона і діяти так, як би на їхньому місці чинив цей непересічний політичний діяч — нинішній прем’єр-міністр Ізраїлю.

Я погоджуюся з такою думкою. Аріель Шарон — чудовий приклад справді патріотичного лідера нації. Він імпонує мені ще й тим, що є “соціалістом”. По суті. У такому собі європейському розумінні.

Уявити Шарона як пропагандиста наших “ринкових реформ” просто неможливо. Не тому, що він проти ринкової економіки. А тому, що він патріот і розуміє незаперечну користь таких понять, як “соціальна справедливість”, “державне регулювання” економічними процесами, “підтримка вітчизняного виробника”, “створення нових робочих місць”, забезпечення “достойного рівня життя” населення і т.п.

Треба, щоб наші політики брали приклад з Шарона хоча б тому, що його “соціалізм” є абсолютно співзвучним Українській Ідеї. Адже це дійсно парадокс.

Комуністична пропаганда постійно ліпила образ “українського буржуазного націоналіста” і якось так сталося, що більшість українців у цей абсурд повірили. І вірять до цього часу.

Як правило, це громадяни, які вважають себе патріотами, хоча фактично голосують за економічні програми, які не лише руйнують Україну, але й суперечать усім мріям, надіям та сподіванням таких людей, як Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко, Дмитро Донцов, Степан Бандера. Тобто тих, хто втілює для нас Українську Ідею. Бо “економічна платформа” цих легендарних особистостей ніколи не була буржуазною чи капіталістичною. По суті, вона була “соціалістичною”.

Принаймні ці люди ніколи не виступали за дикий капіталізм. Я скажу вам більше — вони навіть за “демократію” не виступали... Ну який з Шевченка демократ?.. За своїм духом авторитарний воїн Аріель Шарон значно ближчий до Шевченка, ніж, скажімо, ліберальний бухгалтер Віктор Ющенко.

Якщо когось ображає подібне порівняння, то я наведу інший приклад. Знаєте, коли мене просять дати коротке визначення Української Ідеї, я формулюю її у двох словах. Ці слова — Тарас Бульба.

Бо насправді цей літературний і навіть — епічний герой є абсолютним втіленням Української Ідеї. Та кращих людських чеснот у їх, так би мовити, “українському” розумінні.

Мене просто дивує — чому 12 років поспіль Українську Ідею ніхто вперто не бере тут на озброєння? Тим паче що Україна виразно потребує сьогодні захоплюючої об’єднавчої концепції розвитку саме на її засадах.

Така концепція мала б включати слова — соціальна та національна справедливість, максимальна самореалізація кожного громадянина, якісна і безкоштовна освіта, гарантована і безкоштовна медицина, підтримка академічної науки та високотехнологічних галузей, захист внутрішнього ринку, підтримка національного виробника, досягнення протягом п’яти років рівня життя Чехії (із середньою заробітною платою 750-1000 дол.), виведення України протягом 15-ти років до 20-ки найрозвинутіших країн світу… Багато ще можна сказати. Наприклад, про ідейне та духовне лідерство України серед слов’янських та православних держав, про мету стати справжньою економічною і політичною силою у Центральній Європі, але… Але я вже чую ваші скептичні голоси.

Знаєте, це все тому, що ви не берете прикладу з Аріеля Шарона. Він ставив би перед собою та Україною саме такі — великі цілі. (Якби був українцем сьогодні.) І він би їх досяг. Якби став тут президентом.
І чи не найпершим ділом він виділив би кошти на… кіно. На розкішний, захоплюючий, героїчний і величний фільм — “Тарас Бульба”.

Щоб до нашого народу щось дійшло. Нарешті.

Відповіді

  • 2003.12.08 | паджігатєль вайни Таваріщ Маузєр

    Країнє нужни гєроі. Гарная вайна кращє паганово міру

    Максим пише:
    > АРІЕЛЬ ШАРОН І ТАРАС БУЛЬБА
    >...
    > Уявити Шарона як пропагандиста наших “ринкових реформ” просто неможливо. Не тому, що він проти ринкової економіки. А тому, що він патріот і розуміє незаперечну користь таких понять, як “соціальна справедливість”, “державне регулювання” економічними процесами, “підтримка вітчизняного виробника”, “створення нових робочих місць”, забезпечення “достойного рівня життя” населення і т.п.

    А ішо Таваріщ Шарон действуєт як танк або бульдозєр, за шо і отримав такоє прозвісько.

    Таваріщ Бульба або Таваріщ Шарон так просто нє з"являються, а виходют із полум"я асвабадітєльной вайни. І канєшна подпарядковуются Національной Ідєє як Таваріщ Пілсудскій, каторий із потяга "соціялізм" зістрибнув на станції "дєржава".

    Хто зара найліпшє падходіт на роль клятих ляхів і клятих татар? Правільна - кляті маскалі. Тіпа: Кієв - Єрусалім, а маскалі - арабскій агрєсор. Паваюєм!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.09 | Максим

      Парадокс в тому

      Що зарубуватися з Росією тепер доведеться часто і по-серйозному.
      Альтернативою зарубі, може бути лише здача держави.

      Але що ми бачимо? Ющенко навіть боїться зарубитися з Чубайсом. Чубайс - політичний побратим Ющенка - заявляє про Ліберальну Російську Імперію, а як реагує Ющенко?... Ніяк. Мовчить, хаває.

      Більше того. Ви тут на Майдані ліберальні псевдопатріоти вели розмову з Тарасюком. Тарасюк типу майбутній міністр закордонних справ. Вже зараз в НУ він типу відповідає за "зовнішню політику". Чого ж ви його не запитали: "де заява НУ про розрив стосунків з СПС? У світлі імперіалістичних заяв лідера СПС7"

      Запісяли задати питання по-суті і по мєсту? Усе про якусь дурню безвідносну і несуттєву питали?..

      Іще добре, що під час Тузли у нас був Кучма. Був би президентом Ющенко, то російський триколор уже розвівався б над відновленою косою, а Ющенко ховався б від людей десь на пасіці. Або в Іспанії
      ІМХО
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.12.09 | Майдан-ІНФОРМ

        Re: Максиме, коли ви почнете думати головою, а не

        емоціями? І коли перестанете вводити народ в оману своїми неправдивими твердженнями?


        Максим пише:
        >
        > Більше того. Ви тут на Майдані ліберальні псевдопатріоти вели розмову з Тарасюком.

        Вам, як не новачку на Майдані, чудово відомо, що в інтернет-конференції, як і у форумі, можуть взяти участь всі бажаючі. що і відбулося. Вам також чудово відомо, що на Майдані присутні не лише ліберали, але й люди самих різних поглядів, в т.ч. й відверті вороги України.

        В світлі вищезазначеного ваше намагання зробити висновок про Майдан по форуму в цілому виглядає досить підступною спробою розділити тих його учасників, які настроєні антикучмістськи, на лібералів і нелібералів. Ми це вже проходили. Нас намагалися розділити на правих і лівих, православних і греко-католиків, християн і нехристиян, але ми шукаємо те, що нас об"єднує, а не роз"єднує.

        >
        > Чого ж ви його не запитали: "де заява НУ про розрив стосунків з СПС? У світлі імперіалістичних заяв лідера СПС7"
        >
        > Запісяли задати питання по-суті і по мєсту? Усе про якусь дурню безвідносну і несуттєву питали?..

        Максиме, запісяли саме ви, бо ніхто не заважав вам задати це питання. Але ви цього не зробили. Тож, як кажуть брати наші молодші північні, "нєча на зєркало пєнять".

        >
        > Іще добре, що під час Тузли у нас був Кучма. Був би президентом Ющенко, то російський триколор уже розвівався б над відновленою косою, а Ющенко ховався б від людей десь на пасіці. Або в Іспанії
        > ІМХО

        Ось воно що? :) А я то думаю... Це ми теж уже проходили: "Я починаю поважати Кучму" (с) Світлана.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.12.09 | Максим

          Алаверди

          Мене не було тоді в Україні. Там де я був, не мав доступу до і-нету. Я й не знав про ту конференцію.

          Але ж як вам нікому не прийшло в голову запитати очевидне?..

          Повторюю, моє припущення стосовно вірогідної поведінки Ющенка на посту преза під час Тузли випливає з його (не) реакції на заяви свого політичного побратима Чубайса. Крапка.

          Хочеш бути президентом, веди себе вже сьогодні - як Президент. З поведінки Ющенка ми наочно бачимо - яким самим Президентом він може бути. Ніяким

          Нова росія - зжатий кулак, стіна затятих і зухвалих шовіністів. Кого ви хочете протиставити цій стіні? Переляканого, ні в чому не впевненого Ющенка?..

          Президент Ющенко за теперішніх умов це загроза швидкої дезінтеґрації України. При цьому Ющенко буде лише схлипувати, розводити руками, бідкатися і говорити про "мораль у політиці" і "людську гідність, яку поставили на коліна".

          Ви, просто, всі не хочете бачити і розуміти очевидного.

          Єдиниа людина, на яку можна робити ставку при сьогоднішньому розкладі, це Юля Тимошенко.
          Проти російської колоди тузів та козирів це наш єдиний джокер.

          Усі інші не варті ні розгляду, ні коментарів. Хіба ще Янукович (за певних обставин). А так голяк полнєший. І Ющенко - незаперечний "голий король". Просто ви вперто не хочете бачити його "наготи", хоч самі давно знаєте, що він "голий"
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.12.09 | Майдан-ІНФОРМ

            Re: Алаверди

            Максим пише:
            > Мене не було тоді в Україні. Там де я був, не мав доступу до і-нету. Я й не знав про ту конференцію.

            Конференція була анонсована завчасно, питання можна було задати заздалегідь.

            >
            > Але ж як вам нікому не прийшло в голову запитати очевидне?..

            Адресуйте це й закид тим відвідувачам форуму, які підтримують ваші погляди в дискусіях. А таких тут є чимало. І ще. Кому це "вам"? Ми питань не задаємо, ми забезпечуємо технічне проведення. Питання задають відвідувачі. Для цього і потрібна пряма інтернет-конференція. Якби нам потрібно було задати питання, ми б задали їх в офф-лайн.

            >
            > Ви, просто, всі не хочете бачити і розуміти очевидного.

            Ви просто не бажаєте бачити реального.

            >
            > Єдиниа людина, на яку можна робити ставку при сьогоднішньому розкладі, це Юля Тимошенко.
            > Проти російської колоди тузів та козирів це наш єдиний джокер.

            Але вона не має шансів. І ви це добре знаєте.

            >
            > Усі інші не варті ні розгляду, ні коментарів. Хіба ще Янукович (за певних обставин).

            З цього і слід було починати. Все ясно. :)
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.12.09 | Максим

              Re: Алаверди

              Що Вам ясно?..

              В Януковичу, принаймні, латентно присутні чоловічі риси. До того ж він має "приватний" інтерес не лягати під Росію. Гайдук - типовий приклад.

              До речі, де заява Ющенка на підтримку Гайдука? Знову десь грає тихенько на роялі в кущах?

              А по результатам виборів у Росії була його заява?.. Хоч якась?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.12.09 | Майдан-ІНФОРМ

                Re: Алаверди

                Максим пише:
                > Що Вам ясно?..

                Все.

                >
                > В Януковичу, принаймні, латентно присутні чоловічі риси.

                От проти вас він їх і застосує.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2003.12.09 | Предсказамус

                  Не упрощайте

                  Пассивность Ющенко в таких серьезных вопросах, как отставка Гайдука и российские выборы, нежелание реально объединиться с другими оппозиционными силами, несмотря на печальный урок России и показательный успех в Грузии - все это рано или поздно аукнется, в том числе и в виде поддержки более "реальных" политиков, среди которых и Янукович.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2003.12.09 | Майдан-ІНФОРМ

                    Re: Не упрощайте

                    Ми не заперечуємо недоліків Ющенка і часто про них говоримо. Але коли погляди частини відвідувачів форуму починають вішатись на Майдан (ще б погляди Лєна з КЕ нам приписали вже для повного щастя) давнім відвідувачем, то як це назвати? І коли претензії пред"являються не за адресою (ні щоб закинути це комусь зі своїх однодумців з числа форумчан) то це як назвати?

                    А комплекс сильної руки - це проблеми носіїв цього комплексу. Якщо їм подобаються, щоб їх п*дила сильна рука - то нічого тут не поробиш.

                    Досить, вже наїлись, коли на арені цирку воюють між собою бойки з базилюками, а потім після потішного бою йдуть отримувати зарплату в один і той самий кабінет.

                    Ми тут насамперед антикучмісти, а потім вже праві, ліві, ліберали. соціал-демократи.

                    Якщо хочеться щось змінити - не скиглити треба, а зробити маленьку конкретну справу. Розклеїти 10 листівок, наприклад. На свій смак.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2003.12.09 | Максим

                      Філософія злиднів

                      Дрібні люди, дрібні мрії, дрібні дії, дрібні цілі, дрібні результати

                      І не записуйте мене в "антикучмісти". Я не відношуся до тих, хто готовий на Україну ядерну бомбу кинути, аби лиш Кучмі гірше було.

                      Ні, ні, дякую красно, але я до вас не відношусь
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2003.12.09 | Майдан-ІНФОРМ

                        Re: Філософія злиднів

                        Максим пише:
                        > Дрібні люди, дрібні мрії, дрібні дії, дрібні цілі, дрібні результати

                        Порожні слова. Ви маєте можливість досягти великих цілей? Ні. То навіщо сотрясати віртуальне повітря Теорією Героїчної Бездіяльності. Пропозиуції, пліз, конкретні. Що робити? Як робити? По кроках? Що має зробити кожен з відвідувачіав ось саме зараз в цю хвилину. Ну?

                        >
                        > Ні, ні, дякую красно, але я до вас не відношусь

                        Ми це давно зрозуміли, бо ми - люди діла, а ви - людина слова. І це слово не дає жодного результату. То навіщо воно потрібне взагалі?
                      • 2003.12.09 | Augusto

                        Vasha problema davno vidoma.

                        Vzhe yakby misceva klasyka. Ce typova problema "velykoyu lyudyny z malen'kimi funkciyamy", ce takyj riznovyd samozadovolennya: geroyichna bezdiyal'nist'.
                        Personal'ne zapytannya: zvidky taki ekzotychni poglyady na socializm???? Zaraz Vy vtulyly "v sacilisty" Sharona (:)), a ranishe perly tudy zh Saddama Hussejna. Hto tam shche v takyj pryyemnij kompaniyi? Socialist Dzhordzh Bush? Chy socialist Berluskoni? Socialist Kuchma? Socialist Bin Laden? Socialist Putin?
          • 2003.12.09 | КП8416

            Максиме, може, ви-- аутист?

            Пишете: "Єдиниа людина, на яку можна робити ставку при сьогоднішньому розкладі, це Юля Тимошенко". Ви це знаєте достеменно, чи ви собі так вирішили і живете в чарівному світі такої класної ілюзії?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.12.09 | Максим

              Не думаю

              Просто усі інші нецікаві.
              А з Юльою я б ризикнув.
              Тут на Майдані просто заправляють люди, які не розуміють елементарних речей.
              Ющенко чи Кучма - це все одна й та ж жо**
              Ми не для того здобували Незалежність, щоб жити в злиднях і мріяти про 100 якесь там місце у світі.
              Але ми маємо саме це. І саме тому, що зрадили Українську Ідею. Бо вона в нас бла і ми всі її відчували. Але...
              Про що казати, якщо Чорновіл впадав у істерику і забороняв друкувати Донцова?

              Великі постаті - з'являються сума прагнень народу. Путін - типовий приклад. І результати виборів у Росії так само. Народ має здорові прагнення величі. Може вони де спіткнуться, але саме таке прагнення і є основою величі Росіфї через усю історичну традицію. Десь спіткнутьс, десь прорвуться.

              У нас такого прагнення нема. Ми все хочемо тихенько, скраєчку. І нікому нема в голові, що ми одна з найбільших країн у Європі, і маємо 6% природних багатств світу і могли б, якби захотіли всіх тут взяти під ноги.

              Натомість ми закохалися у немічного, слабкого, зрадливого і абсолютно ніякого Ющенка. Бо ми і є такі. І ми просремо цю країну. У нас був шанс упродовж 10 років з п'ним Єльциним. У нас іще є шанс сьогодні - зробити ставку на когось, хто зможе протистояти Росії. Але ми не бачимо в собі сили протистояти. Ми вже - вибираємо поразку.

              Ви візьміть той твір "Тарас Бульба". Там же ж Ющенко чудово описаний. При чому там зрадливий син Бульби ще - козак. А який з Ющенка козак?...

              Звести ідеологію Майдану до антикучмізму. Чи може бути щось комічніше?
              Вони тут говорять про практичну "роботу". Мишина возня це, а не робота. В оточенні котів
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.12.09 | Майдан-ІНФОРМ

                Re: Так, Максиме, де ваші конкретні пропозиції?

                Що має робити конкретно кожен учасник форуму вже завтра, щоб досягти того, чого ви прагнете?

                Максим пише:
                > Просто усі інші нецікаві.

                Політика - не цирк. Тут категорії цікаве/нецікаве не діють.

                > А з Юльою я б ризикнув.

                Ви і досі не розумієте, що ні ви, ні всі відвідувачі Майдану не можуть підняти рейтинг Юлі до реального для переможця. Тут навіть невідомо, чи стане Ющ президентом з його рейтингом. То навіщо ці мантри?

                > Тут на Майдані просто заправляють люди, які не розуміють елементарних речей.
                > Ющенко чи Кучма - це все одна й та ж жо**

                Звичайно, жо** є і в того, і в іншого. А ще в них обох по дві руки і ноги.

                > Ми не для того здобували Незалежність, щоб жити в злиднях і мріяти про 100 якесь там місце у світі.

                Звичайно, нам треба першими полетіти на Марс. От тільки летіти немає на чому. А від того, що кричати "Нам треба полетіти на Марс", корабель сам собою не з"явиться. Робіть щось, Максиме. І нам всім порадьте, що робити. Бо казати "всі погані" будь-хто може. Запропонувати краще от можуть не всі.

                > Але ми маємо саме це. І саме тому, що зрадили Українську Ідею.

                Ви в курсі, що більшість українців прохолодно ставляться до української ідеї? А ще ви в курсі, що правом голосу володіють всі без винятку громадяни України, незалежно від їх ставлення до української ідеї? Що ви пропонуєте з цим робити?

                > Про що казати, якщо Чорновіл впадав у істерику і забороняв друкувати Донцова?

                Запитайте в продавців на Майдані Незалежності, чи великий попит на Донцова? Забороняй-не забороняй, від цього його не читатимуть більше.

                >
                > Великі постаті - з'являються сума прагнень народу. Путін - типовий приклад. І результати виборів у Росії так само. Народ має здорові прагнення величі. Може вони де спіткнуться, але саме таке прагнення і є основою величі Росіфї через усю історичну традицію. Десь спіткнутьс, десь прорвуться.

                Поки що Росія лише відступає на світовій арені. Все зменшується і зменшується її вплив. І так буде й надалі. Не сумнівайтесь.

                >
                > У нас такого прагнення нема. Ми все хочемо тихенько, скраєчку. І нікому нема в голові, що ми одна з найбільших країн у Європі, і маємо 6% природних багатств світу і могли б, якби захотіли всіх тут взяти під ноги.

                Максиме, що робити? Конкретно кожному з нас.

                >
                > Натомість ми закохалися у немічного, слабкого, зрадливого і абсолютно ніякого Ющенка. Бо ми і є такі. І ми просремо цю країну. У нас був шанс упродовж 10 років з п'ним Єльциним. У нас іще є шанс сьогодні - зробити ставку на когось, хто зможе протистояти Росії. Але ми не бачимо в собі сили протистояти. Ми вже - вибираємо поразку.

                Що робити, Максиме?

                >
                > Звести ідеологію Майдану до антикучмізму. Чи може бути щось комічніше?

                Максиме, носії вашої ідеології були завжди, улюблені вами мачо з сильними руками також були при владі, але Україна все скочувалася і скочувалася до 100 місця. Але прийшов слабкий і зрадливий Ющ, і почався економічний підйом.

                > Вони тут говорять про практичну "роботу". Мишина возня це, а не робота. В оточенні котів

                Так ви підкажете, яка робота є не мишиною вознею чи й надалі будете проповідувати "ви всі утт погані"?

                Я от вже кілька годин з нетерпінням чекаю ваших конкретних пропозицій. По кроках: перший, другий, третій.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2003.12.09 | Майдан-ІНФОРМ

                  Re: Максиме, пройшло дві години.

                  А з часу, коли я вперше поставив до вас питання про конкретні пропозиції пройшло майже 5 годин.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2003.12.09 | Майдан-ІНФОРМ

                    Re: Пройшло іще три години. (-)

                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2003.12.09 | Предсказамус

                      Я, конечно, не Максим...

                      Единственная реальная проблема сегодня - разобщенность оппозиции. И единственное, что можем сделать мы (Майдан вообще и форумцы в частности) - обеспечить на оппозицию максимально возможное давление всеми способами для такого объединения.
                      Думаю, Максим совершенно не спорил бы с вполне очевидной схемой: президент Ющенко, премьер Тимошенко, спикер Мороз. Все возражения из серии "Рада не даст" - ерунда, т.к. в т.н. "большинстве" бОльшая половина станет служить президенту, как бы его на звали. Осталась мелочь - додавить Ющенко. Если это не удастся - советую всем присутствующим готовиться валить, т.к. мы будем вспоминать современную Украину так же, как старики вспоминают времена раннего Брежнева, т.е. как рай небесный.
                    • 2003.12.10 | Максим

                      Дайте трохи часу

                      Я ж маю і працювати. Трохи:)
                      Не все ж у форумі зависати
                    • 2003.12.11 | Максим

                      Ви читали інтерв'ю Жиріновського

                      Ось це: http://maidan.org.ua/news/index.php3?bn=maidan_free

                      Як відомо Кремль робить те, що каже Жиріновський. В основному.
                      Так от, Росія через три роки вже перетвориться на потужно працюючу економічну машину, яка потребуватиме робочих рук. Де вона їх візьме?
                      Великою мірою у нас.

                      Захід також потребує робочих рук. Де він їх візьме. Знову ж таки у нас. Значною мірою.

                      Що будемо робити ми?

                      Якщо ми вже зараз не візьмемо курс на індустріалізацію (відродження економіки) країни, яке забезпечить 3-4 мільйони добреоплачуваних робочих місць, нам гаплик.

                      Хто може взяти такий курс?

                      Для цього потрібне:
                      1. Загальне розуміння тупиковості ліберастичного шляху розвитку
                      2. Лівоцентристський уряд народної довіри.

                      Що хочуть люди?
                      Люди хочуть роботи, квартир, машин, гарантованої і безкоштовної освіти + гарантованої і безкоштовної медицини.

                      Дати це може лише працююча економіка + виведення економіки з тіні + податки + відрахування у соціальні фонди.

                      Я знаю як вивести економіку з тіні. А Ющенко не знає. :)
                      Щоб вивести економіку з тіні, треба скоротити ПДВ до 12% і одночасно ввести податок з продаж на рівні 7%.
                      Але фішка в тому, що ці гроші мають іти: 4% - міській/селищній раді; 3% - обласній/районній раді.
                      Треба показати радам - де їх гроші. Вони на ринках, базарах, у кіосках, в ресторанах, в таксі - всюди, де гроші проходять повз касовий апарат і бухгалтерію.
                      Якщо подаьок з продаж сплачуватиметься з кожної транзакції, то це дасть колосальні гроші в міські бюджети, що дозволить збільшити їх - кратно. У два-три рази.

                      Але це не головне. Головне, що ми відкриємо залежі контрабанди і продукції підпільних цехів.
                      Для цього треба тільки, щоб ради стали зацікавлені знайти ці гроші. А вони будуть зацікавлені, якщо...

                      Якщо ми відмовимося від виборів мерів та губернаторів, а візьмемо британську ( і нашу колишню) систему місцевих рад, коли ради обирали - голів рад (із числа депутатів) і призначали керівників міськ/обл/райвиконкомів - із числа фахівців.

                      Чому це потрібно зробити?
                      Бо кожному меру/губернатору грошей вже сьогодні достатньо для нього і його кліки. Їх може не вистачати в лікарні чи школі, але в нього і його людей гроші є. Бо вони сидять сракою на бюджетних грошах і роздають замовлення своїм людям. І зняти/замінити їх неможливо. Бо вони обрані/призначені презом.

                      Ось вона - корупція. Змініть систему міської влади і ви автоматично вбиваєте корупцію на низовому рівні.
                      Дайте радам податок з продаж, і вони самі дійдуть з касовим апаратом до кожного кіоска. Тим самим вони приб'ють на 90% тіньову економіку. Самі ради.

                      А разом це означає - кратне збільшення бюджетів. І державного також. Бо тіньова економіка, коли вона попре зі всіх дірок на світло, то зразу стане предметом оподаткування. І те ж саме з контрабандою і відповідно - митом.

                      Однак це все вже деталі.

                      Що б мав зробити зараз Майдан?
                      Нам потрібно спільно намацати схему максималбно швидкого запуску економіку. На випередження Росії. І правда полягає в тому, що ліберали цього виходу не знають і не бачать.
                      Але. В БЮТ є якийсь економіст, доктор наук. здається його прізвище Павловський. Візьміть з ним інтерв'ю. Саме в аспекті можливого економічного прориву. Чи має він якусь модель.

                      Те ж саме - з Вітренко. Не смійтесь. Це зовсім не дурна жінка. Її докторська - трудова. Вона справжній науковець і економіст. Візьміть в неї інтерв'ю, але не заходьте в політичні дискусії. Увесь час повертайтеся до головної теми - економічного прориву для України.

                      Пізніше з цими людьми можна було б зробити і-нет конференцію.

                      А тим часом я б пропонував спробувати тут на форумі сформувати уряд народної довіри. Це має бути лівоцентристський уряд. Чому так?

                      У ніч після російських виборів Міґранян кілька разів на різних каналах повторював, що результати кожної революції (а ми після 1991 як після революції) завжди закріплюються - лівоцентристською владою. Так завжди було в історії. А Міґранян не дурак.

                      До того ж саме - лівоцентристський уряд може стати платформою об'єднання усіх опозиційних сил включно з комуністами. Так-так, треба брати в роботу комуністів. У них є багато толкових людей в обоймі.

                      І от що я пропоную:
                      Президент - Мороз
                      Прем'єр - Янукович
                      Віцепрем'єр - Тимошенко
                      Віцепрем'єр - Гуренко
                      Міністр фінансів - Ющенко (нехай шукає гроші для України, якщо він на це здатний, у різних тіньових схемах по втечі від податків)
                      Міністр праці і соцзахисту - Вітренко
                      Міністр важкої промисловості - комуніст
                      Міністр легкої промисловості - соціаліст
                      Міністр комунального господарства (відновити це як міністерство) -
                      Міністр ПЕК - Гайдук
                      Міністр освіти - хтось від НУ (тільки не з ПРП)
                      Міністр охорони здоров'я - так само

                      Так от обговорити і заповнити усі ніші

                      Повторюю ще раз. Просто перемога Ющенка на виборах це - ніщо. Він не має нічого, щоб протиставити Росії. А Росія просто розчленує Україну під згорьовані схлипування і бідкання Юща. І витягне до себе усю робочу силу.

                      Ющ не Ющ - це взагалі не питання. Нам потрібне усвідомлення шляху, який може дати нам прорив. І нам потрібно нав'язати це бачення суспільству та політичним групам.

                      У нас нема часу займатися мишиною вознею і дрібними чварами. Поряд з нами набирає сили російський монстр. І ми або схаменемося. або нам капєц. З Ющенком, чи Кучмою. Все одно
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2003.12.16 | Михайло Свистович

                        Re: Ага, ось і відповідь, що робити. Я не помітив вчора.

                        Максим пише:
                        >
                        > Як відомо Кремль робить те, що каже Жиріновський. В основному.

                        Це фантазії. Жирік грає роль блазня і заробляє на політиці. Але це неважливо.

                        Я майже не критикуватиму серйозно запропоновані Вами кроки. Я описуватиму чисто з технологічної точки зору нереалістичність здобуття результату за написаним Вами планом.

                        >
                        > Я знаю як вивести економіку з тіні. А Ющенко не знає. :)

                        Ясно, треба Вас зробити президентом. І я навіть не писатиму, що впевнений, що Ви завалите економіку. Просто напишу, що варіант Максим-президент не є реальним.

                        > Щоб вивести економіку з тіні, треба скоротити ПДВ до 12% і одночасно ввести податок з продаж на рівні 7%.
                        > Але фішка в тому, що ці гроші мають іти: 4% - міській/селищній раді; 3% - обласній/районній раді.
                        > Треба показати радам - де їх гроші. Вони на ринках, базарах, у кіосках, в ресторанах, в таксі - всюди, де гроші проходять повз касовий апарат і бухгалтерію.
                        > Якщо податок з продаж сплачуватиметься з кожної транзакції, то це дасть колосальні гроші в міські бюджети, що дозволить збільшити їх - кратно. У два-три рази.

                        Я Вам скажу, що все це вже було. І може бути ще. І може бути краще. Але все це до одного місця. Найкращі нововведення не працюватимуть, якщо закони просто не будуть виконуватися. А саме так є в нас в Україні. Жодні зміни на папері нічого не дадуть, якщо не буде політична воля влади виконувати хоча б під тиском нею ж написані закони. От коли така влада буде, це буде перший крок, за яким йтиме наступний - зміна поганих законів на хороші, хороших на кращі тощо.

                        >
                        > Якщо ми відмовимося від виборів мерів та губернаторів, а візьмемо британську ( і нашу колишню) систему місцевих рад, коли ради обирали - голів рад (із числа депутатів) і призначали керівників міськ/обл/райвиконкомів - із числа фахівців.

                        І це вже було. Саме тоді, коли в нас був найбільший економічний обвал.

                        >
                        > Чому це потрібно зробити?
                        > Бо кожному меру/губернатору грошей вже сьогодні достатньо для нього і його кліки. Їх може не вистачати в лікарні чи школі, але в нього і його людей гроші є. Бо вони сидять сракою на бюджетних грошах і роздають замовлення своїм людям. І зняти/замінити їх неможливо. Бо вони обрані/призначені презом.

                        >
                        > Ось вона - корупція. Змініть систему міської влади і ви автоматично вбиваєте корупцію на низовому рівні.

                        В цілому правильно, окрім останнього речення. В Ірпені немає призначеного презіком губернатора. Тут все виборне, але корупція від того не менша ніж в інших районах Києва, і навіть більша у порівнянні з деякими районами.

                        > Дайте радам податок з продаж, і вони самі дійдуть з касовим апаратом до кожного кіоска. Тим самим вони приб'ють на 90% тіньову економіку. Самі ради.

                        А Ви не думали, що вони підуть домовлятись про дерібан з кожним кіоском? Самі ради. В нас в Ірпені, наприклад (я чи моя дружина це вже описували), рада тупо відмовляється брати гроші з людей за полив городів водою (люди самі хочуть платити), натомість штрафує їх за такі дії. В підсумку надходження від штрафів мізерні (а від офіційної плати були б величезні), але ж 90% штрафів осідає в кишенях контролерів, які діляться з чиновниками по вертикалі. Але навіть, якби всі штрафи йшли до бюджету, все одно це значно менше ніж офіційна плата. На порядок менше надходжень до бюджету.

                        >
                        > Що б мав зробити зараз Майдан?
                        > Нам потрібно спільно намацати схему максималбно швидкого запуску економіку. На випередження Росії. І правда полягає в тому, що ліберали цього виходу не знають і не бачать.
                        > Але. В БЮТ є якийсь економіст, доктор наук. здається його прізвище Павловський. Візьміть з ним інтерв'ю. Саме в аспекті можливого економічного прориву. Чи має він якусь модель.
                        >
                        > Те ж саме - з Вітренко. Не смійтесь. Це зовсім не дурна жінка. Її докторська - трудова. Вона справжній науковець і економіст. Візьміть в неї інтерв'ю, але не заходьте в політичні дискусії. Увесь час повертайтеся до головної теми - економічного прориву для України.

                        Повертаємося з мрій до реальності. У Вас хибне уявлення про економіку. Економіка - це не лише гарні слова і концепція, але й тяжка реальна праця, бачення конкретних нюансів аж до того, як має працювати кожна людина, який папірець і куди вона має занести і покласти. На жаль, багато людей хибно вважають, що достатньо начитатися книжок і можна керувати державою. При цьому часто керувати державою беруться люди, які не можуть керувати бодай середнім підприємством. Бо не розбираються насправді в економіці.

                        З повною впевненістю і самокритикою вбік себе як економіста, я можу стверджувати, що ніякої моделі чи концепції Майдан виробити не може. Я бачив як виробляються ці моделі і брав участь у цьому. Будь-яка праця над змінами повинна починатися з реальної оцінки того, що вже є. Конкретно по цифрах, по галузях, по інших параметрах. Потрібна величезна база даних, закумульована в одному місці та злагоджений чисельний колектив, який би в цій базі не заплутався і зміг ефективно з нею працювати, розподіливши обов"язки. Над виробленням концепцій працюють цілі апарати, і 90% членів цих апаратів зайняті рутинною паперовою, а не творчою роботою (пошук і систематизація матеріалу). На Майдані це неможливо, не буде тут ніколи стільки бажаючих та ше й вміючих.

                        Стосовно Павловського і Вітренко. Ви вже оголосили себе прихильником Павловського у цій гілці, ще не читаючи його. Бо він - не ліберал. А розбирається він чи не розбирається в економіці - для Вас це неважливо, хоча фаховість (вона не залежить від ідеології) є головним у виробленні будь-якого підходу. І я вже писав, що Павловський не економіст, і (тут я можу помилятися) не доктор економічних наук.

                        Стосовно трудової дисертації Вітренко. Не буду сперечатись, бо це не головне. Я бачив купу економістів, кандидатів і докторів наук вузької спеціалізації, які не могли просто вийти за межі цієї спеціалізації. Наприклад, вони не справлялися зі своїми обов"язками в банках, де я працював, хоча інші люди (некандидати і навіть неекономісти) робили це краще за них. Людина може захистити докторську дисертацію на тему "Оптимізація систематизації статистичної інформації щодо зборів до Пенсійного фонду за рахунок зміни структури районних відділень", але бути абсолютно безпорадною в питаннях приватизації чи розміщення продуктивних сил. Так що трудові докторські тут теж ні до чого.

                        >
                        > Пізніше з цими людьми можна було б зробити і-нет конференцію.

                        З такими людьми (нелібералами) робилося і робиться багато семінарів, конференцій, інтерв"ю, їх ідеї просувалися в маси значно потужнішими структурами ніж Майдан, але все одно ці ідеї не перемогли. Майдан тут великої ролі також не зіграє. Це буде лише крапля, яка не переповнить чашу. Потрібно, як мінімум, мільйон таких Майданів для того, щоб ці ідеї опанували масами.

                        >
                        > А тим часом я б пропонував спробувати тут на форумі сформувати уряд народної довіри. Це має бути лівоцентристський уряд. Чому так?

                        Ми можемо створити тут який завгодно уряд, тільки це ніяк не відіб"ється на реальному житті, оскільки Майдан, на жаль, не має влади в Україні і аж такого впливу, щоб диктувати склад уряду політикам.

                        >
                        > І от що я пропоную:
                        > Президент - Мороз
                        > Прем'єр - Янукович
                        > Віцепрем'єр - Тимошенко
                        > Віцепрем'єр - Гуренко
                        > Міністр фінансів - Ющенко (нехай шукає гроші для України, якщо він на це здатний, у різних тіньових схемах по втечі від податків)
                        > Міністр праці і соцзахисту - Вітренко
                        > Міністр важкої промисловості - комуніст
                        > Міністр легкої промисловості - соціаліст
                        > Міністр комунального господарства (відновити це як міністерство) -
                        > Міністр ПЕК - Гайдук
                        > Міністр освіти - хтось від НУ (тільки не з ПРП)
                        > Міністр охорони здоров'я - так само

                        Не буду вказувати на шкідливість такого уряду. напишу лиге про нереальність. Після таких пропозицій з нами перестануть рахуватися взагалі, пошлють нас подалі, і народ їх зрозуміє. Причому подалі пошлють нас всі (позиція і опозиція) і зрозуміє їх весь народ (опозиційно чи позиційно, ліво- чи правоналаштований).

                        >
                        > Ющ не Ющ - це взагалі не питання. Нам потрібне усвідомлення шляху, який може дати нам прорив. І нам потрібно нав'язати це бачення суспільству та політичним групам.

                        Ми не маємо сил і ресурсів нав"язувати такі солідні речі суспільству і політичним групам. Тому не зможемо нав"язати нічого.

                        В підсумку вийде, що, ставлячи перед собою надзавдання, ми витратимо купу сил і не досягнемо жодного результату. Зате зможемо з гордістю говорити: "А ми їм пропонували, а вони, козли, не прислухались, от і маємо". Але мати будемо всі, бо ми теж тут живемо.

                        Взагалі проблема України в тому, що в нас забагато продуцентів ідей і маоло виконавців, готових виконати клаптик чорнової роботи в загальній справі. Кожен прагне зробити щось таке. щоб можна було чітко окреслити: "Оце я зробив". В підсумку виходить, що ніхто не робить нічого.

                        Максиме, я не граюся в нереальні речі, я пробую втілити в життя те, що я втілити спроможний. Мене часто бісить, що я можу більше, якщо... (і далі йде низка не таких вже й фантастичних чи витратних в масштабах України умов ), однак виходжу з реальності, і тому щоденно обираю для себе оптимальну дію, яка в цей момент є найефективнішою згідно моїх можливостей.
                      • 2003.12.16 | Максим

                        Молот і наковальня АБО третій шлях

                        Я і тоді не хотів був писати, і зараз не хочу. Але...

                        Тезово

                        1. Україні потрібна сильна (автритарна) президентська влада + сильне місцеве самоврядування.
                        2. Тут виникає позірна суперечність, яка насправді здатна надати Україні величезного прискорення.
                        3. Запровадження подібних інституціональних конфліктів завжди благотворне.
                        4. Головна роль має відводитися саме сильній президентській владі. Це має бути президент, який має свідомо робити сильним місцеве самоврядування, розуміючи, що саме це забезпечить йому ефект: молота і наковальні.
                        5. Крім того сильне місцеве самоврядування потрібне для того, щоб хвіст перестав матлахати собакою (виконавці - депутатами/політиками). І щоб нарешті у нас з'явилися політичні партії. Бо сьогодні тих партій у нас нема. Замість них - безідейні бізнес-політ-ватаги.
                        6. Перевірити власну ідеологію, напрацювати досвід і довести свою спроможність політичні партії повинні мати змогу - саме на низовому рівні.
                        7. Це неможливо, поки місцеві ради є безправними. А безправними вони є саме тому, що не мають... Ні не прав. Вони не мають грошей. Грошей, щоб втілювати власну - політику.
                        8. Де взяти гроші радам - я показав у попередньому постингу.
                        9. Чому виборні мери/губернатори є заперечення місцевого самоврядування, я там теж показав. Повторюю для тугодумів: мер/губернатор, навіть, якщо він обраний, це людина, яка на 4-5 років позбавлена всякої відповідальності - раз. І людина, яка повністю контролює бюджет - два. Така людина використає свій термін для особистого і кланового збагачення з тим, щоб мати гроші для перемоги на наступних виборах.
                        10. Натомість ситема: рада вибирає - голову - з числа депутатів + призначає (бере на роботу) голову виконкому - з числа фахівців - дозволяє швидко і оперативно змінювати тих посадовців, які починають працювати неефективно, або грузнуть у корупції.
                        11. В ідеалі - обласні ради варто взагалі зліквідувати. Залишивши райони (їх ради) + міста/села (їх ради).
                        12. Одночасно треба ввести представників президента (без жодних бюджетів) - на територіях: Галичина, Слобожанщина, Влинь і Полісся, Таврія і т.п.
                        13. Представників президента варто зберегти і на рівні областей. З мінімальним апаратом 5-6 чоловік. Це мають бути місця, куди люди зможуть прийти зі своїми скаргами. Функції таких представників мають бути суто наглядовими.
                        14. Депутатам ВР має бути запропоновано приєднатися до будь-якої з фракцій протягом 7-ми днів. Потім всіх депутатів-бізнесменів і тих, хто має статки більше 500 тис. грн. - позбавити депутатських мандатів,запропонувавши фракціям замінити звільнені місця своїми однопартійцями - із числа порядних людей і не бізнесменів. Досить перетворювати ВР на торжище.

                        ЕКОНОМІЧНА ПОЛІТИКА
                        1. Позаяк нам треба пройти увесь послідовний шлях розвитку цивілізованих країн, то маємо визнати, що до цього часу в нас був період первинного накопичення капіталу.
                        2. У США цей період закінчився Великою Депресією. Розруха України перевищує показники тієї депресії. Тим паче: вихід із депресії ми маємо робити за рецептом п. Рузвельта.
                        3. Точніше за рецептом п. Кейнса. Це і є "третій шлях". Шлях поєднання держрегулювання з вільним ринком.
                        4. Принцип Кейнса полягає в тому, що чим більше людей повинні мати роботу, щоб купувати товари і провокувати своїм попитом відродження економіки.
                        5. При цьому, Кейнс стверджував, що головним інвестором в економіку має стати саме Держава/Уряд. Затямте це. А не приватні/іноземні інвестиції.
                        6. Звідки Держава візьме гроші?.. В основному - із контрольоіваної інфляції. Саме так. Затямте це: хвальоне утримування гривні - удавка на шиї української економіки. (До речі МВФ вітає зниження мінімальної зарплати до 205 грн. На Кореспонденті прочитав. І це правльно. МВФ підтримує все, що обіцяє вимирання України)
                        7. Інше джерело надходжень - мито. Має бути втсановлене високе мито на весь імпорт.
                        8. Виведення з тіні контрабанди і прочая - що дасть значне розширення бази оподаткування. Забезпечити цей процес зможуть ради - через введення податку на продаж - за схемою, яку я описав вище.
                        9. Введення податку на нерухомість. Залежно від вартості житла. Для власників маєтків та ексклюзивного житла - 5% річних. Для тих, хто не має нормального житла -100-200 грн. на рік.
                        10. Розподілити ці надходження так: 40% - місту/селу; 30% - району; 30% - державі. Усі ці гроші мають витрачатися - виключно на капітальне будівництво, що дасть роботу значній кількості людей.
                        11. Одночасно до 10 мільярдів гривень (інфляція) має вкладатися у виробництва, які: а) дають роботу значній кількості людей; б) покликані допомогти Україні зайняти певні ніші у світовому розподілі праці; в) як продовження "б" - інновації; д)відродження того, що в нас було: "Маяк", "Київ", "Чайка", "Свема" + те чого, можливо, не було: ручки, канцелярія, кондиціонери, зубні щітки, зубні пасти, миючі засоби і т.д. і т.п.
                        12. Чому це потрібно? Бо у Рузвельта, коли він вприскував гроші в економіку, люди отримували зарплату, йшли в магазини і купували... американські товари. А ви зайдіть у наші магазини. Вони ж завалені імпортом та контрабандою. Ми ж усі постійно інвестуємо у Польщу, Туреччину, Китай, Захід, чорта лисого.
                        13. Усім радам і всім держустановам та держпідриємствам буде заборонено купувати БУДЬ-ЩО - іноземного випробництва. Тобто і меблі, і канцелярія, і комплектуючі, і будівельні матеріали, і соки чи чаї для солдат - виключно українського виробництва.
                        14. Усе іноземного виробництва - за бюджетні кошти - можна буде купуити лише у порядку виключення після згоди відповідної комісії, за участю людей безперечної репутації.
                        15. Окрім інших податків, вводяться:
                        а)податок на розкіш 25% (шуби, діаманти, меблі) - іноземного виробництва;
                        б) туристичний податок 25% - на всі турпутівки закордон;
                        в) податок на авта 25% - ціною понад 25 тис. дол.
                        16. Уся торгівля горілчаними напоями стає монополією держави. Виробляти може хто-завгодно, а продаватися має лише у державних магазинах. Як у Швеції.
                        17. Реприватизація. Усе, що має монопольне становище на ринку, повертається у власність держави. Усе, що було куплено з метою ліквідації як конкурента - повертається у власність держави. Усе, що використовується неефективно - у власність держави. Усі об'єкти, по яким не виконано інвестиційні зобов'язання, - у власність держави
                        18. По 20% Укртелекому, Нафтогазу, Укрпошти, Укрзалізниці і прочая - передається в управління Пенсійному фонду. Це гарантія різкого підвищення пенсій і високих пенсій для громадян України - на всі віка.
                        19. Ще по 5% у тих самих структурах пенсійний фонд може викупити за рахунок грошей тих громадян, які вирішать зробити додаткові пенсійні заощадження. Діяльність іноземних пенсійних фондів на території України буде заборонена. Українські громадяни, які вкладатимуть власні кошти у іноземні пенсійні фонди, будуть підлягати арешту з конфіскацією майна.
                        20. Усі товари вартістю понад 350 дол. повинні страхуватися у державній страховій компанії. Це дасть великі надходження і гроші для інвестицій в економіку.

                        Інше
                        1. Вводиться смертна кара (посилається нахєр рада Європи) у випадках:
                        а) Виготовлення і торгівля наркотиками;
                        б) Завдання значної (економічної) шкоди державі, корупція;
                        в) Особливо жорстокі вбивства;
                        г) Торгівля людьми та їх органами

                        2. Одночасно вводиться кримінальна відповідальність за "покупку сексуальних послуг". Як у Швеції. Там геть нема проституції. Усі бояться залетіти під штраф/кримінал.

                        3. Наводиться порядок у системі вищої та середньої освіти. Фактично приватні заклади освіти зліквідовуються. Точніше їх змушують за все платити самим (сьогодні вони утримуються з бюджетів) + їм повдомляють, що їхніх випускників держава забезпечувати роботою не буде. А свїм держава почне платити хороші степендії і забезпечуватиме їх роботою.

                        До речі, одне лиш введення податку з продаж означає, що вже "завтра" міські ради зможуть плати молодим учителям та лікарям по 100-200 дол. початкової заробітної плати

                        Але мені надоїло вже писати. Все одно, у відповідь я почую лише скигління і гавкання

                        Успіхів
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2003.12.16 | Михайло Свистович

                          Re: Молот і наковальня АБО третій шлях

                          Максим пише:
                          >
                          > 1. Україні потрібна сильна (автритарна) президентська влада + сильне місцеве самоврядування.
                          > 2. Тут виникає позірна суперечність, яка насправді здатна надати Україні величезного прискорення.
                          > 3. Запровадження подібних інституціональних конфліктів завжди благотворне.
                          > 4. Головна роль має відводитися саме сильній президентській владі. Це має бути президент, який має свідомо робити сильним місцеве самоврядування, розуміючи, що саме це забезпечить йому ефект: молота і наковальні.
                          > 5. Крім того сильне місцеве самоврядування потрібне для того, щоб хвіст перестав матлахати собакою (виконавці - депутатами/політиками). І щоб нарешті у нас з'явилися політичні партії. Бо сьогодні тих партій у нас нема. Замість них - безідейні бізнес-політ-ватаги.
                          > 6. Перевірити власну ідеологію, напрацювати досвід і довести свою спроможність політичні партії повинні мати змогу - саме на низовому рівні.
                          > 7. Це неможливо, поки місцеві ради є безправними. А безправними вони є саме тому, що не мають... Ні не прав. Вони не мають грошей. Грошей, щоб втілювати власну - політику.

                          Що конкретно повинен робити кожен відвідувач форуму, щоб вплинути на позитивне вирішення цих питань?

                          > 8. Де взяти гроші радам - я показав у попередньому постингу.

                          Я Вам на конкретному прикладі показав, як це відбувається в реальному житті. І навіть ми в Ірпені часто не можемо цьому запобігти, хоча в окремих випадках нам це вдається. А в інших районах структури ще гірші ніж в нас.

                          > 9. Чому виборні мери/губернатори є заперечення місцевого самоврядування, я там теж показав. Повторюю для тугодумів: мер/губернатор, навіть, якщо він обраний, це людина, яка на 4-5 років позбавлена всякої відповідальності - раз. І людина, яка повністю контролює бюджет - два. Така людина використає свій термін для особистого і кланового збагачення з тим, щоб мати гроші для перемоги на наступних виборах.

                          Повторюю також для тугодумів: "Що конкретно повинен робити кожен відвідувач форуму, щоб вплинути на позитивне вирішення цих питань?"

                          > 10. Натомість ситема: рада вибирає - голову - з числа депутатів + призначає (бере на роботу) голову виконкому - з числа фахівців - дозволяє швидко і оперативно змінювати тих посадовців, які починають працювати неефективно, або грузнуть у корупції.
                          > 11. В ідеалі - обласні ради варто взагалі зліквідувати. Залишивши райони (їх ради) + міста/села (їх ради).
                          > 12. Одночасно треба ввести представників президента (без жодних бюджетів) - на територіях: Галичина, Слобожанщина, Влинь і Полісся, Таврія і т.п.
                          > 13. Представників президента варто зберегти і на рівні областей. З мінімальним апаратом 5-6 чоловік. Це мають бути місця, куди люди зможуть прийти зі своїми скаргами. Функції таких представників мають бути суто наглядовими.
                          > 14. Депутатам ВР має бути запропоновано приєднатися до будь-якої з фракцій протягом 7-ми днів. Потім всіх депутатів-бізнесменів і тих, хто має статки більше 500 тис. грн. - позбавити депутатських мандатів,запропонувавши фракціям замінити звільнені місця своїми однопартійцями - із числа порядних людей і не бізнесменів. Досить перетворювати ВР на торжище.

                          Що конкретно повинен робити кожен відвідувач форуму, щоб вплинути на позитивне вирішення цих питань?

                          >
                          > ЕКОНОМІЧНА ПОЛІТИКА
                          > 1. Позаяк нам треба пройти увесь послідовний шлях розвитку цивілізованих країн, то маємо визнати, що до цього часу в нас був період первинного накопичення капіталу.
                          > 2. У США цей період закінчився Великою Депресією. Розруха України перевищує показники тієї депресії. Тим паче: вихід із депресії ми маємо робити за рецептом п. Рузвельта.
                          > 3. Точніше за рецептом п. Кейнса. Це і є "третій шлях". Шлях поєднання держрегулювання з вільним ринком.
                          > 4. Принцип Кейнса полягає в тому, що чим більше людей повинні мати роботу, щоб купувати товари і провокувати своїм попитом відродження економіки.
                          > 5. При цьому, Кейнс стверджував, що головним інвестором в економіку має стати саме Держава/Уряд. Затямте це. А не приватні/іноземні інвестиції.
                          > 6. Звідки Держава візьме гроші?.. В основному - із контрольоіваної інфляції. Саме так. Затямте це: хвальоне утримування гривні - удавка на шиї української економіки. (До речі МВФ вітає зниження мінімальної зарплати до 205 грн. На Кореспонденті прочитав. І це правльно. МВФ підтримує все, що обіцяє вимирання України)
                          > 7. Інше джерело надходжень - мито. Має бути втсановлене високе мито на весь імпорт.
                          > 8. Виведення з тіні контрабанди і прочая - що дасть значне розширення бази оподаткування. Забезпечити цей процес зможуть ради - через введення податку на продаж - за схемою, яку я описав вище.
                          > 9. Введення податку на нерухомість. Залежно від вартості житла. Для власників маєтків та ексклюзивного житла - 5% річних. Для тих, хто не має нормального житла -100-200 грн. на рік.
                          > 10. Розподілити ці надходження так: 40% - місту/селу; 30% - району; 30% - державі. Усі ці гроші мають витрачатися - виключно на капітальне будівництво, що дасть роботу значній кількості людей.
                          > 11. Одночасно до 10 мільярдів гривень (інфляція) має вкладатися у виробництва, які: а) дають роботу значній кількості людей; б) покликані допомогти Україні зайняти певні ніші у світовому розподілі праці; в) як продовження "б" - інновації; д)відродження того, що в нас було: "Маяк", "Київ", "Чайка", "Свема" + те чого, можливо, не було: ручки, канцелярія, кондиціонери, зубні щітки, зубні пасти, миючі засоби і т.д. і т.п.
                          > 12. Чому це потрібно? Бо у Рузвельта, коли він вприскував гроші в економіку, люди отримували зарплату, йшли в магазини і купували... американські товари. А ви зайдіть у наші магазини. Вони ж завалені імпортом та контрабандою. Ми ж усі постійно інвестуємо у Польщу, Туреччину, Китай, Захід, чорта лисого.
                          > 13. Усім радам і всім держустановам та держпідриємствам буде заборонено купувати БУДЬ-ЩО - іноземного випробництва. Тобто і меблі, і канцелярія, і комплектуючі, і будівельні матеріали, і соки чи чаї для солдат - виключно українського виробництва.
                          > 14. Усе іноземного виробництва - за бюджетні кошти - можна буде купуити лише у порядку виключення після згоди відповідної комісії, за участю людей безперечної репутації.
                          > 15. Окрім інших податків, вводяться:
                          > а)податок на розкіш 25% (шуби, діаманти, меблі) - іноземного виробництва;
                          > б) туристичний податок 25% - на всі турпутівки закордон;
                          > в) податок на авта 25% - ціною понад 25 тис. дол.
                          > 16. Уся торгівля горілчаними напоями стає монополією держави. Виробляти може хто-завгодно, а продаватися має лише у державних магазинах. Як у Швеції.
                          > 17. Реприватизація. Усе, що має монопольне становище на ринку, повертається у власність держави. Усе, що було куплено з метою ліквідації як конкурента - повертається у власність держави. Усе, що використовується неефективно - у власність держави. Усі об'єкти, по яким не виконано інвестиційні зобов'язання, - у власність держави
                          > 18. По 20% Укртелекому, Нафтогазу, Укрпошти, Укрзалізниці і прочая - передається в управління Пенсійному фонду. Це гарантія різкого підвищення пенсій і високих пенсій для громадян України - на всі віка.
                          > 19. Ще по 5% у тих самих структурах пенсійний фонд може викупити за рахунок грошей тих громадян, які вирішать зробити додаткові пенсійні заощадження. Діяльність іноземних пенсійних фондів на території України буде заборонена. Українські громадяни, які вкладатимуть власні кошти у іноземні пенсійні фонди, будуть підлягати арешту з конфіскацією майна.
                          > 20. Усі товари вартістю понад 350 дол. повинні страхуватися у державній страховій компанії. Це дасть великі надходження і гроші для інвестицій в економіку.
                          >
                          > Інше
                          > 1. Вводиться смертна кара (посилається нахєр рада Європи) у випадках:
                          > а) Виготовлення і торгівля наркотиками;
                          > б) Завдання значної (економічної) шкоди державі, корупція;
                          > в) Особливо жорстокі вбивства;
                          > г) Торгівля людьми та їх органами

                          >
                          > 2. Одночасно вводиться кримінальна відповідальність за "покупку сексуальних послуг". Як у Швеції. Там геть нема проституції. Усі бояться залетіти під штраф/кримінал.

                          >
                          > 3. Наводиться порядок у системі вищої та середньої освіти. Фактично приватні заклади освіти зліквідовуються. Точніше їх змушують за все платити самим (сьогодні вони утримуються з бюджетів) + їм повдомляють, що їхніх випускників держава забезпечувати роботою не буде. А свїм держава почне платити хороші степендії і забезпечуватиме їх роботою.
                          >
                          > До речі, одне лиш введення податку з продаж означає, що вже "завтра" міські ради зможуть плати молодим учителям та лікарям по 100-200 дол. початкової заробітної плати

                          Що конкретно повинен робити кожен відвідувач форуму, щоб вплинути на позитивне вирішення цих питань?

                          >
                          > Але мені надоїло вже писати. Все одно, у відповідь я почую лише скигління і гавкання

                          Поки що скиглення і гавкання я чую саме від Вас. Я ж роблю конкретні кроки для виправлення нинішньої ситуації. Щоденно роблю. А що робите Ви? Лише скиглити, що так жити не можна. І мрієте, що хтось прислухається до Ваших порад. Так не буває.
                        • 2003.12.17 | Лисий

                          Третій шлях? Його нема.

                          "Ми ж усі постійно інвестуємо у... чорта лисого."

                          Я би папрасіл!
                        • 2003.12.17 | Точно!

                          Так і є.

                          >1. Позаяк нам треба пройти увесь послідовний шлях розвитку цивілізованих країн, то маємо визнати, що до цього часу в нас був період первинного накопичення капіталу.

                          Ні, в нас був період виділення племінних вождів (племена дніпровських, данєцкіх...)

                          Далі за теорією має йти класичний феодалізм, із титулами, гербами, і т.і. Кучма вже має свій герб.
                  • 2003.12.15 | Михайло Свистович

                    Re: Ой, я б теж хотів отримати відповідь на ці питання. (-)

              • 2003.12.09 | Len

                Re: Очень точно !

                Пан Максим ! У Вас "Звести ідеологію Майдану до антикучмізму. Чи може бути щось комічніше?".
                Ничего комичног тут нет. Действительно у украинской оппозиции ( кроме коммунистов) все сводится ТОЛЬКО к АНТИКУЧМИЗМУ. И все. Эта тоже банда только без Кучмы.
                С уважением Len 9 декабря 2003 года. г. Киев
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2003.12.09 | Предсказамус

                  Лен, научите оппозиционности! ;) (-)

    • 2003.12.09 | ri

      Гарная вайна кращє паганово міру

      Війна—це смерть.
      У першу чергу громадян України будь-якої раси.
      Українська Ідея—це життя всім.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".