МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ТЕПЕР ДОНЕЦЬКІ ПОВИННІ ПІДТРИМАТИ СДПУ(О) У ПЕРЕРОЗПОДІЛІ ...(/)

12/11/2003 | Shooter
ТЕПЕР ДОНЕЦЬКІ ПОВИННІ ПІДТРИМАТИ СДПУ(О) У ПЕРЕРОЗПОДІЛІ КОМІТЕТІВ І ВІДСТАВЦІ ЗІНЧЕНКА

www.ПРАВДА.com.ua, 11.12.2003, 13:38

Після висунення Андрія Клюєва віце-прем’єром СДПУ(О) розраховує на підтримку "Регіонами України" питання політреформи, перерозподілу комітетів і відкликання віце-спікера Олександр Зінченка.

Про це заявив лідер фракції СДПУ(О) Леонід Кравчук. Він додав, що очікує, що їх позицію підтримають і інші фракції більшості.

За словами Кравчука, СДПУ(О) ставитиме питання перерозподілу комітетів "після проведення голосування по політреформі", яке має відбутися 23 грудня.

Водночас він додав, що під перерозподіл підпадуть "не всі комітети", які є у опозиції.

Раніше у четвер член СДПУ(О) Нестор Шуфрич сказав, що більшовики до кінця сесії поставлять питання про відкликання Петра Порошенка з посади голови бюджетного комітету.

Шуфрич сказав, що у СДПУ(О) "немає жодних зобов’язань перед фракціями “Наша Україна”, БЮТ і СПУ , і ми вважаємо анульованою угоду в червні 2002 про поділ комітетів".

"Якщо хтось ініціюватиме питання про переділ комітетів, ми не будемо виступати проти", - сказав Шуфрич.

За його словами, до такого рішення СДПУ(О) прийшло після того, як опозиція не відповіла на листа есдеків, де вони просили підтвердити їх квоту на місце віце-спікера, яка зараз посідає Зінченко.

Водночас сам Зінченко сказав журналістам, що "не тримається крісла", однак питання його відкликання треба розглядати з точки зору "покращить це ситуацію або погіршить". За його словами, у питанні його відкликання повинні визначитися депутати шляхом голосування.

Відповіді

  • 2003.12.11 | Shooter

    Медведчук провів мозкову атаку на Мороза, Симоненка, Литвина.(/)

    Медведчук провів мозкову атаку на Мороза, Симоненка, Литвина, Гавриша

    www.ПРАВДА.com.ua, 11.12.2003, 14:08

    На голосування у Верховну Раду буде винесений погоджений законопроект про внесення змін у Конституцію, в основу якого, найімовірніше, буде покладений законопроект парламентської більшості і комуністів, підтриманий 292 народними депутатами.

    Про це повідомив журналістам у четвер спікер Володимир Литвин, підкресливши, що законопроект буде погоджений, "але таким чином, щоб він не порушував конструкцію і враховував пропозиції, що були визнані Конституційним судом".

    За словами Литвина, по цьому питанню вже проходять консультації, і найближчим часом конституційна комісія парламенту доопрацює документ.

    Спікер також повідомив, що в четвер група народних депутатів відбуває на засідання Венеціанської комісії для того, щоб обговорити наявні законопроекти по політреформі в Україні. Разом з тим, за його словами, вже існує проект із висновками Венеціанської комісії. Зараз документ проходить офіційний переклад, і потім буде розданий депутатам.

    Спікер повідомив про досягнуту між лідерами фракцій і груп парламенту домовленості про те, що в основу погодженого документа буде покладений законопроект, підписаний 292 депутатами.

    Він також підтвердив, що в середу зустрівся з головою адміністрації президента Викторам Медведчуком, координатором парламентської більшості, співголовою комісії з роботи над законопроектом про політреформі Степана Гавришем, постпредом президента в парламенті Олександром Задорожнім, лідером фракції СПУ і співголовою конституційної комісії Олександром Морозом і лідером фракції КПУ Петром Симоненком.

    Цю зустріч Литвин охарактеризував як "інтелектуальну атаку" щодо перспектив проведення політичної реформи.

    Відповідаючи на питання про те, чи зможе парламентська більшість самостійна набрати 226 голосів для попереднього схвалення законопроекту про внесення змін у Конституцію, Литвин сказав, що більшість "може саме набрати 226 голосів" для прийняття такого рішення. У той же час, підкреслив він, при голосуванні "необхідно бачити перспективу на 300 голосів".

    Спікер вважає, що якщо парламентська більшість буде самостійно голосувати по конституційному законопроекті, це буде означати, що досягнуті домовленості відкладаються "на потім".

    Як очікується, законопроекти по політреформі будуть винесені на голосування 23 грудня
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.11 | Shooter

      КПУ шантажирует Раду «пропорционалкой» (/)

      КПУ шантажирует Раду «пропорционалкой»

      Коммунисты не будут принимать участие в голосовании по согласованному законопроекту изменений в Конституцию Украины при его окончательном принятии, если до этого не будет принят закон о выборах народных депутатов на пропорциональной основе, заявил первый вице-спикер Рады Украины Адам Мартынюк.

      Он отметил, что уже есть наработки конституционной комиссии по согласованному проекту, однако "об итогах работы говорить еще рано".

      Мартынюк подчеркнул, что норма о выборах в парламент на пропорциональной основе обязательно должна остаться в проекте закона о внесении изменений в Конституцию Украины, передает Українська правда.

      Отвечая на вопрос журналистов о том, сохранила ли комиссия в законопроекте норму, предлагающую проводить выборы президента в парламенте, Мартынюк сообщил, что эта норма пока что остается в законопроекте. В то же время он пояснил, что комиссия идет по порядку, по каждой статье законопроекта и пока еще не дошла до соответствующей статьи.

      Отвечая на вопрос, подал ли президент в парламент кандидатуры членов Центральной избирательной комиссии, полномочия которых завершились в этом году, Мартынюк выразил надежду на то, что президент все-таки сделает это.

      На сегодняшний день Центризбирком является не легитимным, поскольку полномочия его членов закончились и в связи с этим не может назначать дату очередных выборов, отметил первый вице-спикер.
  • 2003.12.11 | Shooter

    Литвин против отставки Порошенко (/)

    Литвин против отставки Порошенко


    Председатель Верховной Рады Владимир Литвин выступает против отставки председателя парламентского комитета по вопросам бюджета Петра Порошенко, передают Українські Новини. "Эта возня не нужна", - сказал он.

    По его словам, если мы видим какие-либо стратегические цели и хотим решать основные задания, то подобные инициативы не нужны. "Если же мы хотим завести ситуацию в глухой угол, можем рассматривать этот вопрос", - сказал Литвин.
  • 2003.12.11 | Shooter

    Резюме: нічого не зрозуміло

    Явно дурнуваті дії і слова Шуфрича і Кравчука, якщо Мудведчук хоче щоб рехворма пройшла.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".