МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

На превеликий жаль, чергова МОТОРОШНА подія таки сталася.

12/11/2003 | Володимир
Комуністи і SS-дпУ(О) та решта прокучмівської так званої "більшості" знову солідаризувалися проти "НАШОЇ УКРАЇНИ", тобто Української Нації. Але "проблемка" полягає в тому, що "опозиційна" пані Юлія не з нами, а з ними. Іншими словами, вона всіх нас ЗРАДИЛА. :(

На початку, гадаю, всі мають знати про наших парламентських "героїв", тобто результати голосування щодо "проекту Постанови про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань встановлення фактів закордонного втручання у фінансування виборчих кампаній в Україні через недержавні організації, що існують на гранти іноземних держав" ПО ФРАКЦІЯМ.
Ось вони - http://www.rada.gov.ua/zakon/STENOGR/11120304_48.htm:
"За-289.
"Наша Україна" - 0 (!),
"Регіони України" - 61 (ВЕСЬ СКЛАД ФРАКЦІЇ - Вол.),
комуністи - 59 (ВЕСЬ СКЛАД ФРАКЦІЇ - Вол.),
партія "Трудова Україна" - 41 (ВЕСЬ СКЛАД ФРАКЦІЇ- Вол.),
соціал-демократи (об'єднані) - 36 (ВЕСЬ СКЛАД ФРАКЦІЇ- Вол.),
"Народовладдя" - 21,
Соцпартія - 0 (!),
блок Тимошенко - 5 (приблизно ЧВЕРТЬ ФРАКЦІЇ - Вол.),
"Демініціативи" - 18 ,
Аграрна партія - 11,
"Народний вибір" - 13,
НДП - 14,
позафракційні - 10".

Відповіді

  • 2003.12.12 | Володимир

    МОТОРОШНА подія сталася. Ось як це було (цікаво, але сумно):

    ЗАСІДАННЯ СОРОК ВОСЬМЕ
    Сесійний зал Верховної Ради України
    11 грудня 2003 року
    Веде засідання Голова Верховної Ради України ЛИТВИН В.М.

    ГОЛОВА. Шановні колеги. Переходимо до розгляду цього питання.

    Петро Симоненко, будь ласка.



    10:44:19

    СИМОНЕНКО П.М.

    Шановні колеги, вашій увазі пропонується проект 4478, який розданий, і ви маєте можливість ознайомитися. Мета цього проекту: створити тимчасову слідчу комісію і розібратися у деяких питаннях.
    Запропоновані конкретно народні депутати до складу цієї комісії, це було узгоджено з керівниками фракцій. Після цього від фракції "Нашої України" надійшла пропозиція, що включити Ключковського, Яворівського до складу цієї комісії. Я вважаю, що ми можемо з вами розглянути, коли будемо голосувати на підтримку цього проекту.
    З чого я виходив особисто і дякую за підтримку тим народним депутатам, які долучилися до цього проекту. Ми виходили у першу чергу з того, що та комісія, яка була створена Верховною Радою у листопаді поточного року, прийняли ми рішення про створення спеціальної комісії по нагляду за дотриманням прав і свобод громадян під час проведення політичних акцій. Але на моє глибоке переконання, сьогодні, особливо напередодні виборчого циклу 2004-2006 року, цього замало. Я особисто вважаю, що не тільки політичні акції, не тільки формування і діяльність виборчих комісій усіх рівнів, не тільки перебіг самих виборів, не тільки інформаційна політика вітчизняного телебачення і радіо, друкованих та електронних засобів масової інформації повинні бути об'єктами пильного депутатського та громадського контролю.
    Неупереджений аналіз політичних процесів на пострадянському просторі, особливо останні події в Грузії та вибори до Держдуми Росії, дають нам право стверджувати, що вплив так званих недержавних фондів, різних агенцій, різних інститутів, які працюють в тому числі і на Україні і фінансуються закордонними урядами чи безпосередньо, чи опосередковано, досяг ступеню, який на мій погляд, дорівнює прямому втручанню у внутрішні справи нашої суверенної держави. Під виглядом запровадження сучасних так званих демократичних форм і методів ведення політичної боротьби обслуговуються інтереси тільки конкретних політичних сил та кандидатів, таких, які після виборів готові відпрацьовувати цілеспрямовані закордонні інвестиції в інтересах іноземного капіталу, а не відстоювати інтереси народу України. Це стосується як фінансово-політичних кланів, що знаходяться при владі, так і тих фінансово-політичних кланів, що їм протистоять. Ці фонду, формуючи громадську думку, намагаються в інтересах конкретних інвесторів створити маріонеткові режими і режим у нас в Україні.
    Тому ми і пропонуємо парламентській комісії в співробітництві з вітчизняними громадськими організаціями, профспілками і при необхідності з правоохоронними органами провести комплексний суспільний аудит діяльності тих недержавних громадських фондів, установ і організацій, які фінансуються з-за кордону. Цілями такого аудиту, на мій погляд, мають бути: відповідності їх статутної і практичної діяльності не тільки законодавства України, а в першу чергу нашим національним інтересам. По-друге, це з'ясувати джерела та порядок фінансування конкретних програм, що прямо або опосередковано пов'язані з майбутнім виборчим циклом. Ступінь втручання через такі недержавні організації, установи у внутрішні справи України з метою лобіювання інтересів закордонного капіталу. І третє, це відповідність їх діяльності задекларованим принципам відкритості, рівності умов доступу до консультативних, матеріально-технічних, інформаційних та інших послуг всіх політичних сил незалежно від ідеологічних уподобань.
    Фракція Компартії виступає категорично проти використання будь-якого адміністративного чи фінансового ресурсу як інструменту впливу і викривлення результатів волевиявлення громадян з боку доморослих олігократів. Але разом з тим, ми вважаємо і маю надію, що цю точку зору підтримають і народні депутати у цій залі, що загрожує національним інтересам держави і громадян України діяльність різноманітних, так званих незалежних громадських фондів тощо, які фінансуються з-за кордону з метою лобіювання економічних інтересів транснаціональних корпорацій, політичних інтересів імперіалістичних центрів впливу і встановлення по всьому світу маріонеткових режимів.
    Загроза повторення чи югославського, чи грузинського, чи російського сценарію демократизації повинна бути застереженням і для нас з вами, народних депутатів, як і для всього народу України. Дякую за увагу.
    Проект, представлений вашій увазі, шановні колеги, я вважаю за потрібне підтримати і далі вже цій комісії напрацювати все те, що необхідно для захисту національних інтересів України. Дякую.

    ГОЛОВА. Так, сідайте, будь ласка. Борис Беспалий. Борис Беспалий записаний, шановні колеги, так що...

    10:49:12

    БЕСПАЛИЙ Б.Я. Да. Борис Беспалий, блок Віктора Ющенка "Наша Україна".
    Шановні колеги, чи існує проблема, про яку зараз так полум'яно говорив лідер комуністів? Ну вона існує. Але давайте порівнювати обсяги проблем.
    У мене складається таке враження, що в даному випадку, люди бачать муху, дзижчання комара і не бачать просто слона. Чому? Давайте подумаємо, яке у нас є незаконне взагалі втручання і фінансування у виборчі кампанії.
    По-перше. Через засоби масової інформації сусідньої держави, сусідньої території. Йде масоване систематичне втручання взагалі у політичне життя України. Але, комуністи і їхні союзники президентської більшості цього чомусь не помічають.
    Політтехнологи сусідньої держави переповняють виборчі штаби наших кандидатів від влади, але комуністи і їхні союзники з "президентської більшості" цього чомусь не помічають.
    Далі. Через державу йде і найбільше джерело втручання, є розкрадання коштів Державного бюджету, про що ми щойно говорили, на інтереси виборчої кампанії. Але комуністи і їхні союзники з "президентської більшості" цього чомусь не помічають.
    Наступне джерело йде фінансування, яке, взагалі використання влади у виборчій кампанії - це є повністю система.
    І я думаю, не випадково якраз, новосформована більшість намагається цю постанову внести і провести, якимось таким, напівконтрабандним шляхом щойно вона з'явилася 9 числа, вже для розгляду. І це при тому, коли, дійсно, з важливих питань до порядку денного чогось путнього внести практично не можливо.
    Тому пропозиція є такою: підтримати загалом те, що ініціатива така є. Привернути увагу суспільства до фактів незаконного втручання у фінансування виборчих кампаній. Але в постанові і в тексті змінити таким чином: “встановлення фактів не закордонного втручання”, а “незаконного втручання”. Тоді сюди підпаде і закордонне втручання, і закордонне втручання, я наполягаю, і втручання українського уряду і Адміністрації Президента, яке комуністам і їхнім союзникам чомусь дуже подобається. Крім того, я думаю, постановка питання через недержавні організації, вона є вузька, тому що форми втручання є й інші: через окремих політехнологів, через засоби масової інформації, через органи державної влади України і сусідніх держав.
    Тому я пропоную викласти назву в такій... І прошу поставити це на голосування: "Про утворення тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань встановлення фактів незаконного втручання у фінансування виборчих кампаній в Україні", - крапка.
    Дякую за увагу. І сподіваюсь на розуміння. Спасибі.

    http://www.rada.gov.ua/zakon/STENOGR/11120304_48.htm.
    -------------------------------------
    Далі ще буде продовження і закінчення обговорення цього питання з цієї ж стенограми. А поки що пропуную "відпочити"...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".