МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Захід знову наступає на Схід

12/14/2003 | Горицвіт
Німецька компанія Siemens планує перемістити 10000 (десять тисяч) робочих місць програмістів до бідніших країн Східної Європи. Компанія мусить це зробити, слідом за своїми конкурентами, щоб здешевити робочу силу. У першу чергу Siemens розглядає Чехію.


Замітка повністю:

http://theregister.co.uk/content/53/34487.html

Siemens to shift 10k software jobs to Eastern Europe - report
By Drew Cullen
Posted: 12/12/2003 at 11:37 GMT

Siemens is preparing to move 10,000 software developer to lower cost countries, the Finacial Times reports. This represents one third of software developers employed worldwide by the German industrial giant.

In Siemens' case, eastwards means Eastern Europe, rather than India. Which means that developers in Germany, its biggest market, are under particular threat.

Johannes Feldmayer, head of corporate strategy told the FT. "We have to follow the trend, as all of our competitors are doing the same, and move some of our activities eastwards."

Feldmayer notes the availability of highly skilled, cheaper labour in the region. The company has already set up a back-office pilot in the Czech Republic.

But will Siemens really ship so many jobs to Eastern Europe? The company is unhappy with the rigid, expensive labour market in Germany. Now it is putting a gun to the heads of politicians and unions.

Says Feldmayer: "We are not happy with the conditions in Germany in comparison with conditions in the strongest growth countries... In the end Germany should benefit from this trend as it will make us more competitive."

Відповіді

  • 2003.12.14 | Максим

    Не наступає

    Читав недавно дискусію економістів у "Ґеральд Трибюн" - це такий європейський підрозділ "Нью-Йорк Таймз"

    Тема дискусії - переміщення виробництв у країни третього світу. Що з цим робити чи не робити.

    Одні стверджують, що це реальна проблема для Заходу.
    Наприклад США за останні роки (період правління Буша) втратили 3,5 мільйони робочих місць. Тим часом у Китаї - з'явилася - така ж кількість робочих місць. А ще ж є інша Азія, і не лише Азія.

    Тоді ж побачив на БіБіСі, що одна британська комп'терна фірма переміщаї ІТ виробництва до Індії. Під три тисячі робочих місць. Бо в Індії комп'ютерщик - програміст рівня британського - готовий працювати за 150 фунтів на місяць. А Британець просить 150 фунтів у день (як мінімум).

    Он і Сіменс туди ж рване.

    Так от, частина тих американських економістів б'є на сполох. Бо безробіття наростає, нема кому платити податки і т.п.
    Інша частина каже, що все - путьом. Компанія, яка переміщає такі свої виробництва, заробляє надприбутки на дешевій робочій силі, і тепер може інвестувати ці гроші у розробку прогресивних технологій, забезпечуючи - навічно - технологічне відставання третього світу, і створюючи нові робочі місця у себе.

    Правда, опоненти їм заперечували у тому сенсі, що частина надприбутків інвестується в особисту розкіш влаників компаній, а нові робочі місця від нових інвестицій ( у себе в дома) щось не з'являються.

    Правда з тим, що це хороший інструмент - консервування третього світу на рівні дешевої рабсили, яка ніколи не зможе скласти конкуренції метрополіям, ніхто не сперечався.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.14 | Горицвіт

      наступає, і давно

      І всім вигідно. Може, крім їхніх програмістів, яких через це виженуть з роботи. Але кращі з них підуть в інші фірми, менші, іноваційніші. Таким чином і тим країнам вигідно.

      Не кажучи вже про чехів і т.п. румунів.

      Ці десятки тисяч вакансій пішли б і до нас, якби не така страшно корумпована влада. А так – на хабарі піде більше, ніж вони виграють від різниці зарплат.

      Але деякі (менші) фірми йдуть і до нас, знаходячи якісь "коридори".
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.12.14 | Augusto

        Набагато менші.

        Горицвіт пише:

        > Але деякі (менші) фірми йдуть і до нас, знаходячи якісь "коридори".

        Це типу сцикуні, які зорганізували "КААЗУ": за пару сотень підрядили програмистів з України та Прибалтикі. Маленькі "гарячі" гроші (гарячі в сенсі, що їх мало, тому треба швидко-швидко крутанути та побігти далі).
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.12.14 | Горицвіт

          Re: Набагато менші.

          Augusto пише:
          > Горицвіт пише:
          >
          > > Але деякі (менші) фірми йдуть і до нас, знаходячи якісь "коридори".
          >
          > Це типу сцикуні, які зорганізували "КААЗУ": за пару сотень підрядили програмистів з України та Прибалтикі. Маленькі "гарячі" гроші (гарячі в сенсі, що їх мало, тому треба швидко-швидко крутанути та побігти далі).


          Далеко не тільки "гарячі гроші". Нормальні девелоперські фірми відкривають свої філіали (я не знаю юридичних деталей, як це оформляється).
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.12.14 | Горицвіт

            до речі, є різниця між аутсорсинґом

            і відділенням західної фірми тут. На аутсорсинґ дають прості добре формалізовані задачки. А повноцінні відділення роблять усю відповідальну роботу (тільки верхній менеджмент і маркетинґ залишаються в материнському офісі).
      • 2003.12.14 | Mykyta

        Re: наступає, і давно

        Горицвіт пише:

        > Але деякі (менші) фірми йдуть і до нас, знаходячи якісь "коридори".

        "Коридор" виглядає дуже просто: фірма Х дає задачу західній програмістській фірмі Y. Фірма Y замовлення приймає, сама нічого не робить, але передає її фірмі Z (наприклад, в Україні). Фірма Z робить замовлення за значно менші гроші, звичайно, і передає її в Y, а та видає продукт за свій. Таким чином всі задоволені.
    • 2003.12.14 | Shooter

      Угу

      Спробуйте зайти сюди
      www.jobpilot.cz -
      і на власні очка переконайтеся - хто кого і куди "соває"...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".