МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Цікаво, чи доганяють комуністи, що у разі підтримки "рехворми-3"

12/15/2003 | Shooter
...гаплик рівня КПРФ буде для них "солодкою (проте недосяжною) мрією"? І що в цьому випадку на виборах-2006, дай Боже, щоб їм 40 мандатів у парламенті світило?

Ні, я розумію, - тупорилий Пєця здогадується, що в разі невиходу в другий тур (що є цілком реальним) восени-2004 йому би прийшлося розпрощатися з постом лідєра КПУ...Проте невже роль послушних кучмістів і відчутна втрата виборчих преференцій задовільняє якщо не все КПУ, то хоча би "таваріщєй дєпутатов"?

Хоча найкумедніше би було, якби проект Гавриша підтримали социки - тоді би я вже точно кинувся їсти свого капелюха...

Відповіді

  • 2003.12.15 | Shooter

    І ще що цікаво:

    Зачєм йти на явно найбільш конфронтаційний проект Гавриша?

    Якби голосування-300 відбувалося сьогодні - впевнений, щоби кілька голосів таки не добрали. Надіються до березня таки "додавити"?
  • 2003.12.15 | Ростислав

    Гасло дня: "Ющенко гірше за Кучму!"

    Важко сказати в який саме момент, але Медведчук зміг переконати в цьому і Симоненка і Мороза. Не кажучи вже про решту "кучмістів".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.15 | Shooter

      Re: Гасло дня: "Ющенко гірше за Кучму!"

      Ростислав пише:
      > Важко сказати в який саме момент, але Медведчук зміг переконати в цьому і Симоненка і Мороза. Не кажучи вже про решту "кучмістів".

      Та по барабану Мудведчук і його переконування.

      Вони (КПУ і СПУ) що, не здогадуються, звідки перетікатимуть на парламентських виборах голоси до бандюківських угрупувань типу абрєзаних чи данєцких? Невже комуняк останні вибори в Донбасі нічого не навчили?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.12.16 | Михайло Свистович

        Re: Гасло дня: "Ющенко гірше за Кучму!"

        Shooter пише:
        >
        > Вони (КПУ і СПУ) що, не здогадуються, звідки перетікатимуть на парламентських виборах голоси до бандюківських угрупувань типу абрєзаних чи данєцких? Невже комуняк останні вибори в Донбасі нічого не навчили?

        Мені здається, що про все вони здогадуються. І вирішили зірвати останній куш та піти на політичну безбідну пенсію.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.12.16 | Максим’як

          Re: Нарешті, пане Свистович, згоден. Вам тепер карти у руки.

          Але чи потягнете? Взагалі, хтось та повинен потягнути!

          Може Шкіль!? Електоральна ніша радикально протистояння із режимом стала вакантною, соціалісти і комі її звільняють. Вони цю нішу вже звільнили. І до виборів ми не почуємо і писку від соціалістів і комуністів проти режиму. Тимошенко теж у коливаннях незрозумілих. "Наша Україна" займає досить помірковану позицію і ця електоральна ніша є дуже важлива її не можна упускати, скочуючись на радикальні позиції.

          Тупо, але сьогодні радикального протистояння режиму не має, найрадикальнішими є таки нашоукраїнці, але суспільству потрібно більш радикальних, більш виразних, хай нечисельних, але вони мають бути ультра. З оцими ультра досі асоціювалися соціалісти, унсовці та бютівці.

          Сьогодні вся надія на нову силу. Електоральна ніша є вільною.


          Саме пора починати нову масштабну акцію "УБК і без Мумучука".
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.12.16 | Михайло Свистович

            Re: А чому не Вам карти у руки? Чим Ви відрізняєтесь від мене?

            Максим’як пише:
            > Але чи потягнете? Взагалі, хтось та повинен потягнути!
            >
            > Може Шкіль!?

            Я не зрозумів, що тягнути?

            >
            > Електоральна ніша радикально протистояння із режимом стала вакантною, соціалісти і комі її звільняють. Вони цю нішу вже звільнили.

            Ніхто нічого не звільнив. Бо народ і не знає у своїй більшості про походи Мороза-Симоненка до Медведчука.

            >
            > І до виборів ми не почуємо і писку від соціалістів і комуністів проти режиму.

            Почуємо і не раз. Купляйте газети "Комуніст" і "Товариш" і пересвідчитесь.

            >
            > "Наша Україна" займає досить помірковану позицію і ця електоральна ніша є дуже важлива її не можна упускати, скочуючись на радикальні позиції.

            В "Нашій Україні" зараз переважає інша думка, ніж Ваша.

            >
            > Саме пора починати нову масштабну акцію "УБК і без Мумучука".

            А хто такий Мумучук?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.12.16 | Максим’як

              Re: Як ні, то - ні.

              Я не є професійним політиком. Шкіль є таким. За Вас, не знаю точно, бачу з розмов, якщо Ви не професійний політик, то активіст точно. Все, що я можу, то трохи аналізувати і прогнозувати, часто, досить вдало.

              Ось у цій ситуації, яка склалася зараз, справді звільнилася електоральна ніша, яку займали соціалісти і бютівці. Вона буде зайнята дуже скоро. Я не знаю точно ким, але це можуть бути "братчики" Корчинського, "яблучники", "вітренківці", "бойківці" чи ще якийсь проект спецслужб.

              Цю нішу можна легко зараз зайняти, якщо цього прагнути.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.12.17 | Михайло Свистович

                Re: Як ні, то - ні.

                Максим’як пише:
                > Я не є професійним політиком. Шкіль є таким. За Вас, не знаю точно, бачу з розмов, якщо Ви не професійний політик, то активіст точно. Все, що я можу, то трохи аналізувати і прогнозувати, часто, досить вдало.

                А чому це потрібно віддавати професійним політикам? Коли ми починали УБК я не був ні політиком, ні активістом. Я став ним, бо того вимагала ситуація. І кожен може стати ним.

                Якщо ж по суті, то тут без професійних політиків не обійдешся.

                >
                > Ось у цій ситуації, яка склалася зараз, справді звільнилася електоральна ніша, яку займали соціалісти і бютівці.

                Я вже писав, що не звільнилася. Щоб вона звільнилася, потрібно переконати у цьому народ. На це потрібні великі кошти - листівки і газети не друкуються безкоштовно.

                >
                > Вона буде зайнята дуже скоро. Я не знаю точно ким, але це можуть бути "братчики" Корчинського, "яблучники", "вітренківці", "бойківці" чи ще якийсь проект спецслужб.

                Ніхто з них цю нішу не займе, хіба що якийсь проект. На місці Ющенка я б створив власний такий проект, точніше допоміг прихильним до нього людям його створити. Але це - фантастика. Вони ніколи не допомагають тим, хто не піарить Ющенка.

                В цілому з усім описани Вами я згоден і давно це казав деяким політикам. Вогни погоджуються, але, коли доходить до виконання, то виходить - "Так Ющенко". А з цим гаслом цю нішу не займеш.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2003.12.17 | Максим’як

                  Re: Ідея все рухає, а не гроші.

                  Ідея все рухає, а не гроші.

                  На прикладі соціалістів і комуністів, ми бачимо, що відхід від ідеї у сторону грошей приводить до деградації політичної сили у цілому. Політична сила позбавляється електорату і нагадує проколоту кульку. Але залишимо це питання, бо і так багато сказано.

                  Я згадав про проект спецслужб, який передбачатиме посідання радикальної електоральної ніші, цілком спокійно, бо вже наш український досвід вказує, що всі проекти, то є мильна булька і мети не досягають. Маємо приклад минулих виборів (1999) із Вітренко чи недавніх виборів із “правим” Хорошковським. Там, де відсутня ідея, жодні гроші не допоможуть. Але такі проекти тільки все перепортять, трохи народ збаламутять, гроші виходять і все закінчується безслідно. В ідею потрібно вірити, ідея має стати змістом життя.

                  Але гроші завжди присутні у політиці, тільки вони приходять самі, від тих, хто підтримує ідею і готовий для неї жертвувати. Приклад Ющенко, переконаний, що проблем із фінансами у нього не має – люди несуть, бо далеко не всім є по дорозі з режимом. Що головне, що ні АП, ні Кучма вже не всилі цей процес тримати під контролем, все що могли давно задавили, а Кучма відкрито жаліється – звідки у Ющенка гроші на літаки.

                  Отже, ідея! Ця ідея повинна бути від початку до кінця незмінною, а не так як у СПУ – кричали “геть Кучму!”, а тепер “за реформу з Кучмою!”. Наприклад, як у Гітлера – “третій рейх”, або у Лєніна – “міровая революція”, або у Валенси – “солідарність, демократична Польща”. Час показує, яка ідея є фікс, а яка втілюється у життя. В українській політиці все так само.

                  Далі, ідея не може зводитися тільки до якого-небудь гасла. Ідея – це концепція. І чим вона розгорнутіша і чим більше вона охоплює болючих тем, тим краще вона сприймається суспільством, бо кожен там знаходить свою тему. Тобто, якщо ми маємо ідею, нарприклад, “геть Кучму!”, то селянин, вчитель, жебрак на вокзалі, молодий студент, торговець за яткою, і т.д. повинен виразно бачити, що він з того отримає. Проблема УБК якраз була у тому, що ніхто не говорив селянам, вчителям і т.д., що вони отримають взамін Кучми. Очевидно, що таким задумувалося УБК і ніхто не збирався виходити за межі неприязні до Кучми, а це дало підстави для суспільства все ігнорувати та ще й казати – а чим вони кращі. "Ми отримаємо демократію" – це гасло в Україні не проходить, бо лозунги “демократії” висіли перед очима 70 років, а жили у тоталітарній державі.

                  Зрозуміло, що для нового радикального руху в Україні потрібно вийти за межі “геть Кучму!” Тут потрібно цілеспрямовано повстати проти всієї системи, проти всього режиму, проти мафієзованої влади. Тут потрібно знати не просто психологію мас, а психологію всіх соціальних шарів цих мас, а саме тих, які найбільше страждають від режиму, знати їх проблеми. Але це не так складно, просто потрібно день-два, щоб систематизувати.

                  Сьогодні відхід від ідеї у СПУ та БЮТ є наочний і для всього суспільства дуже болючий. Я переконаний, що Андрій Шкіль повинен вийти із БЮТ, оскільки “забудькувате” голосування за есбеушний законопроект про інтернет чи голосування проти так званих “грантоїдів”, та інші випадки, не дають йому морального права перебувати там далі. Бо це є відкрита підтримка режимних проектів, режимних цілей. А як же ідея УБК, чому ніхто не запитається у Тимошенко, чому сиділи на асфальті, чому її визволяли з тюрми, чому хлопці сидять досі? Це є очевидні речі, але Боже упаси, вносити у ідею нового радикального руху такі теми, як “Тимошенко геть!”, “Мороз зрадник!” “Ющенко слабак” чи ще щось потрібне. Це те саме, що “Кучму геть!”, повністю безперспективний напрямок, жоден електорат навіть не посунеться вбік таких гасел, які б вони правдиві не були. Бо ці гасла зачіпають окремих осіб, і від цього у сільському господарстві краще не буде, а студенти і далі терпітимуть тиранію ректоратів, хабарництво та учбову перевантаженість непотрібними предметами, які зовсім не до їх спеціальності – адже насильно змушувати вчити, те що тобі ніколи у житті не придасться – це теж рабство, і т.д. Якщо піднімати такі “міжусобні” гасла, то народ зіронізує, як тоді з “Кучма геть!” – знов щось між собою не поділили.

                  Отже, рамки ідеї окреслені. А гроші під ідею, дуже скоро прийдуть самі. Це закон і наразі винятків не було. Головне, щоб ідея зазвучала. Я не став її формулювати остаточно, бо переконаний, що той, хто візьметься за цю справу, знайде правильну формулу.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2003.12.18 | Михайло Свистович

                    Re: Ну то чого ж Ви і досі нічого не зрушили?

                    Особливо мені цікаво, як Ви без грошей зможете надрукувати листівки :) Підкажіть мені таку друкарню.

                    Максим’як пише:
                    >
                    > На прикладі соціалістів і комуністів, ми бачимо, що відхід від ідеї у сторону грошей

                    Не було в соціалістів такого відходу.

                    >
                    > Але гроші завжди присутні у політиці, тільки вони приходять самі, від тих, хто підтримує ідею і готовий для неї жертвувати. Приклад Ющенко, переконаний, що проблем із фінансами у нього не має – люди несуть, бо далеко не всім є по дорозі з режимом.

                    От не треба приписувати Ющенку свої домисли. На відміну від Вас, Ющенко реаліст, і переконаний в протилежному, що в нього - величезні фінансові проблеми. І мало хто щось йому несе.

                    >
                    > Що головне, що ні АП, ні Кучма вже не всилі цей процес тримати під контролем

                    Та тримають. Так тримають, що в НУ вже не знають як ту невеличку фінансову ковдру на всіх поділити, щоб забезпечити хоча б поточну роботу апарату.

                    >
                    > а Кучма відкрито жаліється – звідки у Ющенка гроші на літаки.

                    Кучма блефує, а Ви йому вірите. На літаки, правда, гроші ще є. На щось грандіозне всеукраїнське - вже немає.
  • 2003.12.16 | Shooter

    Слово в підтримку рехворми-2

    Тут міркувалось, міркувалось - і ось до чого доміркувалось.

    Рехворма нумер 2 (вибори в 2004 - всенародні, виброри в 2006 - пропорційні, передача повноважень від Юща ВР або перевибори Юща у ВР) - є, в принципі, вигідною для НУ. Якщо цей варіант проходить - бандюки дружніми колонами рушать висуватися в 2004 - для "піарного ефекту", потрібного в 2006. В цьому випадку, не зважаючи на те, скільки людей висуватиметься від опозиції, другий тур буде однозначним - Симоненко-Ющ.

    Симон "відтарабанить" нумер, чим підвищить шанси (і фракцію) КПУ на виборах-2006. Ющ за два роки відріже абрєзаних від державного корита і всіх трох ТВ, що поставить їх на грані проходження в парламент в 2006 (якщо збережеться 4% поріг). За тупізну Януковичу фракцію розріжуть на 2-3 куски і проведуть бійця-памперса в опозицію. Помірковані бандюки (відразу після перемоги Юща) дружно проголосують за Порошенка ПМ-а та Юлю віце-ПМ-а. За тіхость можна буде навіть Піню "к столу" допустити, ніжно прищемивши при цьому Тигіпка за його нелегітимність.

    В результаті в 2006 до влади прийде коаліція НУ-БЮТ-СПУ-поредєвші днєпровські-дрібні бандюки. Віця Мудведчук і зек Януковіч будуть призначені грати роль паяців при Сімоні. Для пущого приколу координатором коаліції в парламенті я би призначив Гавриша :)

    Думаю, несподіване голосування НУ (і БЮТ) за рехворму нумер 2 дала би цьому варіанту найбільший ПіАр. Що би одночасно підвищило шанси саме цього варіанту на 300 голосів в березні, ліквідувавши таким чином урзупацію влади бандюками і Кучмою через рехворму нумер 3.

    P.S. Рішення КС про Кучму-3 слід очікувати до 23 грудня...
  • 2003.12.16 | Shooter

    Микола Катеринчук: Наступного тижня парламент розгляне всі три()

    Микола Катеринчук: Наступного тижня парламент розгляне всі три проекти змін до Конституції
    razom.org.ua


    Народний депутат України Микола Катеринчук повідомив, що сьогодні відбулося засідання тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради щодо опрацювання законопроектів про внесення змін до Конституції України, зареєстрованих у секретаріаті парламенту під номерами 3207-1, 4105 та 4180.

    “У мене склалося враження, що більшість депутатів не цікавляться базовими пунктами проектів 4105 (який ще називають проектом Медведчука-Симоненка) і 4180 (Гавриша, Богатирьової та інших). Їх більше хвилюють перехідні положення, які стосуються процедури виборів президента. Ми запропонували почати розгляд законопроектів з обговорення саме цього питання, однак у парламентаріїв ця пропозиція не викликала значного ентузіазму. Годину представники комісії не могли дійти згоди, якою має бути процедура розгляду законопроектів, як має проходити голосування, як враховуватимуться висновки Конституційного Суду. Підіймалося також питання висновків Венеціанської Комісії щодо усіх трьох законопроектів,” – повідомив народний депутат.



    За його словами, більшість парламентаріїв погодилися взяти за основу проект 4105 з перехідними положеннями, створити експертну раду із залученням науковців, представників державних установ, юристів для детального вивчення цього документа. “В ході дискусії можна було переконатися, що опозиційні фракції більше налаштовані на компроміс, зацікавлені в тому, щоб збалансувати систему влади, сприяти демократичному розвитку суспільства. А пропрезидентська більшість вхопилася за окремі положення проектів 4105 і 4180, які дуже розкритиковані Венеціанською Комісією, мають багато неузгодженостей і недоліків,” – підкреслив Микола Катеринчук.



    Він також повідомив, що комуністи пообіцяли визначитися відносно проекту 4105 після з’їзду партії, який відбудеться 20 числа. На ньому КПУ узгодить своє ставлення до того, якою має бути формула президентських виборів.

    “Найближчого четверга спецкомісія ВР почне працювати постатейно по законопроекту 4105. Ми будемо намагатися внести поправки і уточнення, які є у висновках Конституційного Суду, а також наполягатимемо, щоб у документі були враховані висновки Венеціанської Комісії, яка зробила багато зауважень до законопроектів 4105 і 4180. Наступного тижня всі три законопроекти будуть проголосовані у Верховній Раді. Народні депутати мають вирішити, який із законопроектів піде далі і чекатиме на остаточне схвалення 300 голосами народних депутатів,” – заявив Микола Катеринчук.
  • 2003.12.17 | Володимир

    Ви абсолютно праві, пане Шутер.

    Навіть додати поки що нічого.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".