ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЯ Тараса СТЕЦЬКІВА.
12/20/2003 | Майдан-ІНФОРМ
Сьогодні, в понеділок 22 грудня, на Вільному Форумі сайту “Майдан” буде проведена інтернет –конференція народного депутата, члена фракції “Наша Україна” Тараса Стецьківа. Інтернет –конференція розпочнеться о 12.30
Тарас Стецьків був координатором кампанії по збору підписів за всенародне обрання Президента України, яка нещодавно проводилася “Нашою Україною” . За короткий час було зібрано більше 3 млн. підписів, що є вагомим аргументом проти спроб влади протягнути варіант виборів Президента у Парламенті.
Запитання та додаткову інформацію можна подавати вже зараз на Вільному Форумі у відповідній темі .
Попередній запис та реєстрація не потрібні.
Тарас Стецьків був координатором кампанії по збору підписів за всенародне обрання Президента України, яка нещодавно проводилася “Нашою Україною” . За короткий час було зібрано більше 3 млн. підписів, що є вагомим аргументом проти спроб влади протягнути варіант виборів Президента у Парламенті.
Запитання та додаткову інформацію можна подавати вже зараз на Вільному Форумі у відповідній темі .
Попередній запис та реєстрація не потрібні.
Відповіді
2003.12.20 | 123
Питання референдуму
Зрозуміло, що конституційний законопроект Медведчука-Симоненко, який передбачає обрання Президента парламентом у 2006, має досить високі шанси на проходження через ВР (300 голосів). Хоч і не 90%, як кажуть зацікавлені в ньому особи, але ж, погодьтесь, досить високі. Цього, очевидно, ніхто в НУ не заперечує.Очевидно також, що проведення референдуму (щодо порядку обрання Президента) ПЕРЕД внесенням цих змін є дуже сильним кроком проти такої реформи. Одна річ, коли референдум підтримує пропозиції ЗА зміну існуючих положень (як це було з референдумом Кучми - дехто проводить таку аналогію, але ж вона некоректна). І інша річ, коли є вже існуюча Конституція, з усталеною нормою про загальні вибори Президента, і є результати вчорашнього референдуму, де народ заявляє про небажання змінювати цю норму. Тоді саме внесення питання про зміну цієї норми можна трактувати як посягання на узурпацію влади (тобто я маю на увазі, що підтримка референдумом змін важить набагато менше, ніж заперечення референдумом змін; іншими словами - підтримка референдумом має розглядатися як необхідна, але недостатня умова внесення змін -- є підтримка, значить зміни ЛИШЕ можливі, але не більше; немає підтримки -- зміни ВЖЕ неможливі).
Отже, питання -- чому НУ не ініціює цей референдум вже сьогодні? Я кажу саме ІНІЦІЮЄ СЬОГОДНІ, а не готується, збирається, розглядає можливість тощо. Що стримує від того, щоб ВЖЕ ПОЧАТИ цей процесс? Адже раніше почати -- більше щансів вчасно і вдало завершити. Є якісь мінуси в цій процедурі, які стримують її початок? Я бачу самі лише плюси і жодного мінусу.
Дякую за відповідь!
2003.12.22 | Володимир
Питання референдуму: ЮРИДИЧНА складова.
Переконаний, "НАША УКРАЇНА" знала, що робила, проводячи збір підписів.Але пару питань все ж вимушений адресувати шановному ініціатору акції - депутату Тарасу Стецьківу.
1. Якою статтею Конституції обгрунтована ця акція.
Можливо цією - ст. 72 (Розділ ІІІ - Вибори. РЕФЕРЕНДУМ):
"ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ РЕФЕРЕНДУМ ПРОГОЛОШУЄТЬСЯ ЗА НАРОДНОЮ ІНІЦІАТИВОЮ НА ВИМОГУ НЕ МЕНШ ЯК ТРЬОХ МІЛЬОНІВ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ, ЯКІ МАЮТЬ ПРАВО ГОЛОСУ, ЗА УМОВИ, ЩО ПІДПИСИ ЩОДО ПРИЗНАЧЕННЯ РЕФЕРЕНДУМУ ЗІБРАНО НЕ МЕНШ ЯК У ДВОХ ТРЕТИНАХ ОБЛАСТЕЙ І НЕ МЕНШ ЯК ПО СТО ТИСЯЧ ПІДПИСІВ У КОЖНІЙ ОБЛАСТІ".
Дуже прошу підтвердити або спростувати.
2. На жаль, постійно доводиться чути, що проведення самого референдуму ЗА НАРОДНОЮ ІНІЦІАТИВОЮ чомусь має затвердити (підписати) гарант Конституції, тобто Президент Л. Д. Кучма.
Запитання: чи Президент зобов"язаний ЮРИДИЧНО підписати відповідне рішення 3 мільйонів 168 тисяч людей (і тоді ця справа перетворюється у процедурну формальність) чи має право не підписувати?
Прошу пояснити.
Буду дуже вдячний!
2003.12.21 | Майдан
Тарас Стецьків
СтецьківТарас
Степанович
Верховна Рада України, народний депутат України
БІОГРАФІЯ
Член фракції "Наша Україна" (з 05.2002), член Комітету з питань бюджету (з 06.2002); голова Львівської обласної організації ПРП (з 06.1999); член правління ПРП (з 05.1999); член спеціальної ради "Громадської ініціативи "Форум національного порятунку" (з 02.2001); член президії Громадського комітету опору "За правду" (з 03.2001).
Народився 07.06.1964 р. (м. Львів). Освіта вища, закінчив Львівський державний університет ім. І.Франка (1986), історик.
Народний депутат України 4 скликання з 04.2002, виборчий округ № 118, Львівська обл., висунутий виборчим блоком політичних партій "Блок Віктора Ющенка "Наша Україна". На час виборів: народний депутат України, член ПРП. Народний депутат України 3 скликання 03.1998-04.2002 від НДП, № 10 в списку. На час виборів: народний депутат
України, член НДП. 03.1998 – кандидат в народні депутати України, виборчий округ № 120, Львівська область. Член фракції НДП (05.1998-06.99), член фракції ПРП "Реформи-Конгрес" (з 06.1999); член Комітету з питань правової реформи (з 07.1998). Народний депутат України 2 скликання з 04.1994 (2-й тур) до 04.1998, Городоцький виборчий округ № 273, Львівська область, висунутий трудовим колективом. Член Комітету з питань правової політики і судово-правової політики. Член групи "Конституційний центр" (до цього - групи "Реформи"). На час виборів: ВР України, член Комісії з питань законодавства і законності; член ПДВУ. Народний депутат України 12(1) скликання з 03.1990 (2-й тур) до 04.1994, Мостиський виборчий округ № 275, Львівська область. Член Комісії з питань законодавства і законності. Входив до Народної ради, фракції "Нова Україна".
З 1986 р. - учитель школи-інтернату у Львові, з 1987 р. - викладач медичного училища у Львові; потім - молодший науковий працівник Львівського музею українського мистецтва. У 1987-89 рр. - секретар і член Ради "Товариства Лева" у Львові, у 1989-90 рр. – член президії Львівської крайової ради Руху, член Великої ради Руху. З 1991 р. – член президії ПДВУ. У 02.1996-05.99 рр. – член політвиконкому і Політради НДП, заступник голови НДП з питань ідеологічної роботи голови Львівської обласної організації НДП. З 12.1992-09.93 - радник Прем'єр-міністра України.
Член Державної комісії з проведення в Україні адміністративної реформи (07.1997-01.99). Володіє англійською, польською мовами.
Комітет : Комітет з питань бюджету
Посада в комітеті : Член Комітету
Фракція : Фракція "Наша Україна"
Захоплення: футбол.
2003.12.22 | Майдан
Тарас Стецьків про збір підписів іполітичну ситуацію
Матеріли минулотижневої прес-конференції :http://www.razom.org.ua/viewnews/news/11292
Повідомлення "Майдан-інформу" на цю тему і обговорення на форумі :http://maidan.org.ua/n/free/1071661460
http://maidan.org.ua/n/free/1071655422
http://maidan.org.ua/n/free/1070632700
2003.12.22 | C.В.
.Питання про перехідні положення й вибори-2004
Пане Тарасе,стверджують,що проєкт Медведчука-Симоненка передбачає всенародні вибори Президента. Але п.5 перехідних положень у публікації "Голосу України" від 14.11.03 не дає підстав так вважати, адже там сказано лише про термін виборів,а не про порядок,а у такому випадку,якщо проєкт буде ухвалено остаточно до 30 червня,то на 31 жовтня,згідно п.1 перехідних положень,діятиме нова редакція ч.1 ст.103,згідно якої Президента обирає Верховна Рада,а іншого не передбачено,тобто не вказано у перехідних положеннях,а не слід забувати,що через 4 місяці після остаточного ухвалення весь проєкт стане частиною Конституції. Отже,запитання: чи збереглося формулюванняперехідних положень,де нічого не сказано про всенародні вибори,чи можливі з цього зроблені мною вище висновки,а якщо так,то чи розуміють
комуністи й інші депутати,що за проєкт,але й за всенародні вибори у 2004-му році,що таке формулювання такі вибори може виключити? Дякую за відповідь.
2003.12.22 | Киянин
Інтернет –конференція Тараса Стецьківа.
Шановний пане Тарас!Чому Наша Україна не приняла активної участі в протестах торгівців в Харкові?
На мій погляд НУ потрібно приймати саму активну участь в усіх проявах протесту проти існуючої влади.
2003.12.22 | Віктор Уколов
Чи може "Наша Україна" піти на компроміс щодо політреформи
Наприклад погодитися на часткове обмеження повноважень президента і вибори прем"єр-міністра парламентською більшістю, за умови проведення всенародних виборів президента 1 грудня і одночасно дострокових перевиборів парламенту на пропорційній основі того ж дня?Тобто, Ющенко - президент, але "ослаблений". І "посилений" прем"єр-міністр, обраний парламентською більшістю нового парламенту, в свою чергу обраного на пропорційній основі.
При цьому цілком за європейською парламентською с-мою депутати більшості одночасно є міністрами. У випадку розпаду більшості - уряд у відставку. У випадку добровільної відставки уряду - перевибори парламенту.
2003.12.22 | Skapirus
Питання про претендента від влади на през. виборах
Шановний пане Тарасе!Явно чи неявно зараз ведеться підготовка до виборів президента України в 2004 році. Як свідчать політичні бої, "Наша Україна" готується до того, що від влади буде виставлений хтось з активних гравців нинішньої команди Кучми: Медведчук, Янукович, Литвин, etc. Однак, в мене складається враження, що "Наша Україна" і ниніщня опозиція не готові до того, що від влади буде виставлений особливо не засвічений в політичних боях і сварках, але досить потужний кандидат від Кучми - Г.Кирпа, який при вдалій рекламній розкрутці та безсумнівних успіхах Укрзалізниці має великі шанси навіть в чесних виборах стати наступником Кучми. Що скажете на це?
Більш розгорнуто читайте тут:
http://maidan.org.ua/n/free/1071953420
2003.12.22 | Правник
Питання про претендента від опозиції на през.виборах
Шановний пане Тарасе, можливо, Ви мали нагоду прочитати в Українській Правді статтю Малєєва та Яневского - щось там про "електоральні міфи" (чи то пак міти). Якщо ні, то в ній два зазначених пана розводяться про недоцільність єдиного кандидата від опозиції. Поміж іншим, якщо не помиляюсь, там є навіть теза про те, що мовляв, це суперечить демократичним засадам.Хотілося б знати Вашу думку з приводу не так можливості, як саме доцільності єдиного кандидата НУ, БЮТ, СПУ. Враховуючи і доленосний плєнум КПРС, тьху, КПУ.
Дякую.
2003.12.22 | Майдан
УВАГА– інтернет-конференція Тараса Стецьківа затримується.
В даний час Тарас Стецьків приймає участь у засіданні Конституційної комісії Верховної Ради, яка розглядає питання можливих змін виборчого законодавства . Тарас Стецьків зможе провести інтернет-конференцію після того , як закінчаться всі голосування по даній проблемі.Просимо вибачення за затримку, і оскільки засідання Конституційної Комісії має безпосередній стосунок до теми запланованої інтеренет –конфернції, просимо всіх зацікавлених почекати ( орієнтовно до 14-15 години). Тоді Ви зможете взнати ексклюзивну інформацію про рішення Комісії з перших уст.
2003.12.22 | Володимир
Тоді прохання до пана Стецьківа розповісти про чергове
ганебне понеділкове рішення так званої "Погоджувальної Ради".2003.12.22 | Мінор
Якщо завтра за 2,5 години буде змінено конституційний лад в
Україні, то чи юридично має право український народ, який не погоджується з таким рішенням, послати таку раду під три чорти?Що в такому разі буде робити НУ? Чи прийдуть ті, хто підписався на підтримку всенародних виборів на заклик НУ в час новорічних свят до порожнього вже парламенту? Що робитиме НУ з цією громадою, якщо вона таки там збереться? Хто відкриє двері парламенту зсередини? Як себе поведе охорона?
2003.12.22 | Предсказамус
А смысл?
Ну, предположим, придут. Предположим, даже в здание парламента. Что дальше? Особенно если учесть, что из 15 опрошенных мной людей только четверо вообще знают, что завтра Рада будет что-то там по Конституции принимать?Казалось бы, Свистовичи уже наглядно показали, как именно нужно работать с людьми. Почему вся эта орава из НУ, БЮТи и СПУ продолжает отсиживаться и отмалчиваться? Понимаю, что вопрос не к Вам...
2003.12.22 | Людмила Коваль
Re: Доповню.
Я теж розмовляла з багатьма сільськими мешканцями.Вони більше не вірять Ющенку. Вони кажуть, що Ющенко не справдив їх надій, що вони не розуміють що він робить, чого хоче і вже зовсім не розуміють, що він говорить. Кажуть, що Ющенка можна тільки з перекладачем слухати. От, кажуть люди, візьміть Саакашвілі. Усе чітко, ясно, прозоро, зрозуміло. А у Ющенка одні тіні по плетенях.
Найгірше те, що зневірені люди кажуть, що не підуть на вибори взагалі.
Добазікалася, шановна опозиція.
Це не запитання до пана Тараса, звісно. Це інформація, яку йому і усім членам фракції НУ варто знати.
2003.12.22 | Мінор
Людмило, в іншому разі я таке ігнорую, але вам відповідаю
Що значить "я говорила з багатьма сільськими жителями". Це навіть не смішно. В скількох населених пунктах? Зі скількома жителями?Наприклад, не зважаючи на те, що в Голосіївському районі за Сергія Терьохіна проголосувало найбільше виборців - понад 29 000. Все ж таки 17 000 категорично проголосували за голову районної ради, а понад 13 000 - за висуванця СДПУ (о). Якби в переддень голосування ви потрапили до "Турецького містечка" і поговорили "з багатьма жителями", то були б твердо переконані, що виграє Шалімов. Бо Терьохіна і Ющенка колишні військову, які там живуть на дух не переносять. Бо у 2000 році уряд Ющенка їх позбавив пільг.
Як можна подобатися усім одразу? Що це за політик такий був би лайновий?!
"Вони більше не вірять Ющенку", - яка трагедія! Він Господь, щою йому вірили...
> Добазікалася, шановна опозиція.
>
> Це не запитання до пана Тараса, звісно. Це інформація, яку йому і усім членам фракції НУ варто знати.
Яка інформація? Ви собі лестите, - це більше схоже на жіночу істерику.
2003.12.22 | Людмила Коваль
Re: Людмило, в іншому разі я таке ігнорую, але вам відповідаю
Ну, якщо Ніно Бурджанадзе звинувачують в жіночій слабкості, то мене, безумовно, можна звинуватити у істеричності. Хоча мені здавалося, що якраз Ви і не повинні би так думати.Останні півроку мені доводиться дуже часто бувати по селах і розмовляти з людьми. Де була? Чернігівщина, Фастів, Житомирська область, Київська, Західна Україна. Настрій людей паскудніє дедалі більше. Це стійка тенденція.Її добре відчуваєш у приватних розмовах. Цього не побачиш на мітингах і зборах. І не втішати себе треба, а бути адекватним у словах і вчинках. Для цього треба знати реальний стан речей і не тішитись ілюзіями, а вживати міри.
Говорю це, бо мені не байдуже. Поки ще не байдуже.
2003.12.22 | Мінор
Re: Людмило, в іншому разі я таке ігнорую, але вам відповідаю
Людмила Коваль пише:> Ну, якщо Ніно Бурджанадзе звинувачують в жіночій слабкості, то мене, безумовно, можна звинуватити у істеричності. Хоча мені здавалося, що якраз Ви і не повинні би так думати.
Радий, що мені тільки здалося
>Настрій людей паскудніє дедалі більше. Це стійка тенденція.Її добре відчуваєш у приватних розмовах. Цього не побачиш на мітингах і зборах.
На мітингах взагалі нічого окрім одобрямсу тих, хто вже прийшов ніколи не побачиш. Але щоб бути адекватним у своїх вчинках, потрібно опиратись на результати професійних соціологічних досліджень, а не на власні враження.
Інтерв"юерів спеціально вчать, як задати питання, щоб своєю реакцією не підказати відповіді респондентові. Жоден з нас у "приватних розмовах" не діє подібним чином. Відтак досить часто ми спостерігаємо віддзеркалення самих себе, свого настрою і своїх поглядів, пряме чи обернене.
Практика виборів окрім того засвідчує про неминуче розчарування частини виборців після виборів. Як правило це ті, хто прагнув негайного результату внаслідок свого бурхливого темпараменту.
2003.12.22 | Мінор
Re: А смысл?
17-12-2003 13:44, Майдан-ІНФОРМСтецьків - “Наша Україна” може напряму звертатися до громадян України
Версія до друку // Відповісти // Тема повністю // Редагувати // Стерти // переглядів: 28 // URL: http://maidan.org.ua/n/free/1071661460
Стецьків - “Наша Україна” може напряму звертатися до громадян України.
Народний депутат Тарас Стецьків, який є координатором загальноукраїнської програми збору підписів на підтримку прямих виборів президента громадянами України доповів про більш ніж 3 млн. підписів громадян, які підтримали цю акцію “Нашої України”.
За словами Стецьківа приблизно 80 відсотків цих громадян є прихильниками Віктора Ющенка, решта або ще не визначились, або підтримують інших потенційних кандидатів в Президенти.
У 21 області назбирано більш ніж 100 тис. підписів. Лідерами у зборі підписів виявилися Вінницька – 194 тис підписів, Луганська – 192 тис, і звичайно Львівська – 312 тис. підписів.
Тарас Стецьків певний що цей результат дозволяє “Нашій Україні” без великих проблем ініціювати загально-народний референдум ( необхідно 5 млн. підписів), або просто закликати своїх прихильників до рішучих дій і масових протестних акцій.
Стосовно ситуації з внесенням змін у Конституцію, Стецьків заявив, що в разі коли комуністи підтримають положення про вибори президента парламентом, “Наша Україна” може заблокувати впровадження пропорційного виборчого закону, що автоматично викреслить КПУ з числа серйозних парламентських партій.
2003.12.22 | Augusto
Problema "Hto vidkryye dveri parlamentu zseredyny?"
Treba vykorystaty recept drevnix troyanciv i postavyty pered dveryma Verxovnoi Zrady Kuchmainy velycheznu valizku z napysom "Atkatnoe" ta namal'ovanym mistychnym klyuchom do xaxlyac'koi dushi ( os' takogo vyglyadu: mnoga balshix $$). Deputaty-bil'shovyky ta inshi komunisty vnesut' valizku do Zrady. V valizku treba posadyty udarni syly pana Ukolova (na jogo rozsud), potim vseredyni Zrady bil'shovyky sxochut' poderibanyty "atkatnoe", vidkryyut' valizku, z nei vyskochat' neperemozhni komandosy pana Ukolova ta postavlyat' nogu v dveri tak, shcho zakryty yih bude nemozhlyvo, v cyu shparynu polizut' inshi neperemozhni legiony!2003.12.22 | Navigator
Шановний пане Тарасе,
У "Нашої України" на даному етапі дві найголовніші небезпеки :1. Безпринципність нинішніх властей, що підуть на все, для утримання в своїх руках награбованих багатств, шляхом консервації режиму. Або навіть під гарантії утримання багатств в своїх руках здадуть незалежність України зручному гаранту.
Справа аж надто серйозна.
2. Продажність частини депутатів "Нашої України", що продали перемогу Нашої України на парламентських виборах партії влади олігархів, буквально за тридцять серебряників.
Справа також дуже серйозна.
"Наша Україна" як Давид стоїть перед Голіафом - і чи має засоби для оборони і нападу?
2003.12.22 | Володимир
А ДЕ ж Тарас Стецьків???
Щось його нема...ЧОМУ?
2003.12.22 | Майдан
Узгоджувальна рада не прийняла рішення - конференція перенесена
Узгоджувальна комісія Верховної Ради поки що не змогла прийняти рішення стосовно порядку денного завтрашнього засідання. Про це повідомив народний депутат Тарас Стецьків, який з огляду на на напружений перебіг засідання узгоджувальної комісії, не зміг провести інтернет- конференцію, яка була запланована на сьогодні.Основною причиною суперечок є плановане пропрезиденською більшістю винесення на завтрашній ( вівторок 23 грудня) порядок денний питання про зміну Констиції України , яка б дозволила замінити всенародні вибори президента України виборами його у Верховній Раді.
Інтенсивні та напружені засідання узгоджувальної комісії продовжуються з 11 години і перемежовуються нарадами фракцій і груп , які виробляю свою позицію стосовно тих чи інших аспектів сьогоднішніх дебатів.
Планована інтернет-конференція, як повідомив Тарас Стецьків, може відбутися завтра (у віторок 23 грудня) в другій половині дня.
2003.12.22 | Володимир
Re: Узгоджувальна рада не прийняла рішення - конференція перенесена
Мене навіть менше цікавить коли саме відбудеться ця довгоочікувана конференція. Головне, щоб відповіли на всі заптання (насамперед моє була дана відповідь. НА ЦЕ МОЖНА РОЗРАХОВУВАТИ?2003.12.22 | Vadym Gladchuk
Re: ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЯ Тараса СТЕЦЬКІВА.
Пане Стецьків!Наша організація "Молодь - надія України" неодноразово наголошувала про нейпринятність гри у лохотрон від Медведчука, Погребинського та російських політтехнологів з назвою "конституційні рехформи".
Чому "Наша України" веде переговори з людьми, що хочуть узурпувати державну владу? На мою думку, ні яких компромісів з тими хто обмежує права громадян не може бути!
Президента України має обирати народ України!
2003.12.26 | Олександер
Re: ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЯ Тараса СТЕЦЬКІВА.
Пане Тарасе, Ви особисто багато років активно працювали над формуванням політичної сили корумпованої бюрократії на чолі з Кучмою -Народно-демократичної партії України. Ваші однопартійці-члени Кабінету Міністрів і посадовці держструктур, які на той час були депутатами Верховної Ради України, за вказівкою Прем'єр-міністра Лазаренка саботували роботу Парламенту легендарної "конституційної ночі" (коли кожний голос патріотів був на вагу золота у принциповому протистоянні з комуністами). Серед Ваших сьогоднішніх партнерів по Блоку багато тих, хто вранці 28 червня 1996 року проголосував разом із небіжчиком В.Чорноволом проти прийняття в цілому нової (чинної сьогодні і незмінної протягом майже восьми років!)Конституції України.На виборах до Верховної Ради України 1998 року Ваша партія не тільки безсоромно використовувала адмінресурс під час виборів, але й брала активну участь у кримінальній фальсифікації результатів цих виборів (на свою користь, звичайно)протягом кількох діб безперервного торгу на Банковій.
У 1999 році партія "Реформи і Порядок", членом якої Ви стали на той час, грала на президентських виборах сумнівну роль, підтримуючи справжнього клоуна Удовенка (клоуна у середовищі національно-демократичних сил і справжнього державного злочинця, який протягом першого ж тижня на чолі МЗСу у 1994 році переламав політику міністерства щодо т.зв. "Нульового варіанту" на переговорах із Росією на користь останньої), а насправді підтримуючи Кучму відтягуванням на безнадійного кандидата опозиційно налаштованого національно-демократичного електорату (отримання цілої низки високих посад в Уряді представниками Вашого виборчого Блоку відразу після президентських виборів виглядає як нагорода за вкрадені в опозиції голоси виборців.
То чи не є причиною Вашої сьогоднішньої радикальної опозиційності елементарна образа за відлучення від владного "корита"?