МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Україна компенсує Росії вартість будівництва дамби до о.Тузла

12/26/2003 | Майдан-ІНФОРМ
Сам острів відійде до Росії, на прохання трудового колективу пансіонату. В новопобудованій Кирпою заставі (10 млн. гривень ?) розташуються російські прикордонники.

Такий прогноз дається у статті з "Української Правди". Тим часом, новини з телеканалів телебачення, які вже давно перетворились у "повідомлення Інформбюро ЦК СДПУ(0)" радісно сурмлять про небачений внесок Кучми у вирішення проблем з Росією. Таки да, внесок небачений - схоже що такого відвертого продажу інтересів країни з боку Кучма до цих пір ми ще не спостерігали. За твердженнями російських інсайдерів, це сталося через те що від підготовки угоди було відрізано "націоналістичний" МЗС (націоналісти - тому що хоч якось намгались захистити інтереси держави). А також, тому що Кучмі потрібна мовчазна підтримка Росії для проштовхування свого проекту Конституції, незаконними методами (так як це і відбувається)


аналіз без емоцій, від президента Центру Разумкова Анатолія Гриценко:

  • За словами А.ГРИЦЕНКА, "з одного боку, Україна, в особі глави держави, явно відступила назад від позиції, яку впродовж багатьох років намагалося відстоювати в переговорах з Росією Міністерство закордонних справ України, і вже вдруге в офіційному документі зафіксувала положення, згідно з яким Азовське море та Керченська протока є внутрішніми водами України і Російської Федерації". Він нагадав, що раніше це положення було зафіксоване в двосторонній угоді про сухопутну ділянку кордону між двома державами. А.ГРИЦЕНКО зазначив, що окремі ЗМІ подають підписання договору як прорив у двосторонніх відносинах між Україною і Росією, як великий успіх у врегулюванні спірних питань, підкреслюючи, що його вдалося досягти саме Президентові України. Однак, на думку, експерта, "по-перше, це не успіх
    України, а, фактично, прийняття нею підходу, на якому наполягала Росія. По-друге, такий договір можна було підписати набагато раніше, однак наші дипломати впродовж цього часу домагалися підписання вигідних насамперед для
    України документів". Він наголосив, що "крім базового положення договору про "внутрішній" характер морської акваторії, яке буде активно й бурхливо обговорюватися на
    етапі ратифікації договору у Верховній Раді, власне конкретні спільні і спірні питання залишилися невирішеними".
    Згідно з договором, "Азовське море розмежовується лінією державного кордону відповідно до угоди між Сторонами", "врегулювання питань, що відносяться до акваторії Керченської протоки, здійснюється за угодою між Сторонами". На думку А.ГРИЦЕНКА, "якими будуть ці угоди і чи будуть їх положення відповідати інтересам України, наразі невідомо". Він вважає, що "можна лише здогадуватися, що їх ратифікація парламентами не передбачається, а відтак вирішальне значення матиме спроможність уряду України аргументовано й послідовно відстоювати вигідні для України умови". Експерт також зауважив, що є певні сумніви, що нинішньому уряду це вдасться, що підтверджує, зокрема, переговорний процес щодо створення Єдиного економічного простору.

    А.ГРИЦЕНКО також зазначив, що, якщо уважно читати розісланий засобам масової інформації текст договору, то можна помітити в ньому певні положення, які можна прочитати по-різному. Наприклад, у договорі записано: "Військові кораблі або інші державні судна третіх держав, що експлуатуються в некомерційних цілях, можуть заходити в Азовське море та проходити Керченською протокою, якщо вони прямують з візитом чи діловим заходом до порту однієї із Сторін на її запрошення або дозвіл, погоджений з іншою Стороною". Експерт зауважив, "якщо виходити з букви документу, то згадані
    кораблі (судна) третіх держав допускаються в акваторію або на запрошення однієї із Сторін, або є дозвіл, погоджений з іншою Стороною, начебто можливі два варіанти. Однак ми вже чули заяву російського Президента про обов'язковість дозволу, погодженого з іншою стороною, але ж слово "погоджений" у тексті договору явно не стикується за правилами української граматики зі словом "запрошення".

    На думку експерта, підписання цього договору "ще раз засвідчило, що певні державні органи надто поспішають останніми місяцями з вирішенням досить складних проблем міждержавних відносин з Росією, і робиться це не завжди на
    користь довгостроковим інтересам обох країн". А.ГРИЦЕНКО переконаний, що нинішня внутрішньополітична ситуація в Україні не сприяє всебічному, неупередженому обговоренню і прийняттю стратегічно важливих рішень. "Очевидно, що важливі зовнішньополітичні рішення, з яких немає консенсусу у Верховній Раді, варто приймати вже після завершення виборчої кампанії, тоді вони не будуть переглядатися й виконуватимуться обома державами", - вважає експерт.
    unian

Відповіді

  • 2003.12.26 | Полтавський вареник

    Як діють політичні наперсточники

    Тузла - це купа піску. І коли мова велась про приналежність Тузли - вона йшла про протоки. З якої точки їх міряти.
    Віддівши протоки - Тузлу можна віддавати хоч Абіссінії - її цінність без протоки дорівнює цінності піску, з якої вона сформована.
    Але навіть і тут росіяни умовили Кучму не згадувати Тузлу у договорі.
    Щоб не дратувати росіян.
    УРАЇНЦІВ ЖЕ ОЧЕВИДНО НІЧИМ НЕ ЗДРАТУЄШ.
    Крім того, можна буде ще не раз дістати ту купу піску з кишені.
    Коли це буде потрібно.
    Не нам.
  • 2003.12.26 | Тульский пряник

    Так ведь с этого и начинали с совместного использования

    Что Керчь-Еникальский канал и Азовская акватория - это внутренние воды двух стран.
    Кроме того президенты России и Украины объявили о совместном использовании Керчь-Еникальского канала, отделяющего Керчь от острова Тузла. До сих пор Украина в одиночку использовала этот канал, поскольку считала Тузлу своей территорией. Только в прошлом году через Керчь-Еникальский канал прошло более 13 тысяч российских судов, что принесло украинской казне чуть более миллиона долларов.


    Путин и Кучма договорились об Азове

    24.12.2003 18:43
    Москва и Киев определили статус Азова

    Президенты России Владимир Путин и Украины Леонид Кучма подписали Договор о сотрудничестве в использовании Азовского моря и Керченского пролива. Согласно документу, будет создано совместное предприятие по эксплуатации Керченского пролива.

    Договор предусматривает, что заход военных судов третьих стран разрешается только с согласия России и Украины. "Договор фиксирует, что Азовское море является внутренним морем двух стран и заход иностранных судов в него может быть только с согласия обеих сторон", - подчеркнул Владимир Путин.

    Как заявил Леонид Кучма, правительствам двух стран также поручено возобновить пассажирские и грузовые паромные переправы через Керченский пролив, сообщает ИТАР-ТАСС.

    Азовское море и Керченский пролив - внутренние воды России и Украины, сказал в свою очередь Леонид Кучма, цитируя подписанный документ. "Азовское море и Керченский пролив исторически являются внутренними водами России и Украины", - отметил президент Украины

    http://www.vesti.ru/news.html?id=46632
  • 2003.12.27 | Людмила Коваль

    Re: Дамбе - амба.

    Через два дня после того, как лидеры России и Украины подписали договор о сотрудничестве в использовании Азовского моря и Керченского пролива, краснодарский губернатор Александр Ткачев объявил, что «строительство дамбы на косе Тузла завершено». http://www.gazeta.ru/2003/12/26/tuzlyboljsen.shtml
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.12.27 | Анатолій

      Геть Юду з президенського крісла! (-)

  • 2003.12.27 | Рюген

    Майдан гроші збиратиме? (-)



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".