МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Боротьба дрібних підприємців з пенсійним фондом

01/04/2004 | Ігор Немашкало
Після новорічної перерви відновлюю розповідь про хід боротьби дрібних підприємців зі спробою пенсійного фонду грабувати їх, починаючи з 2004 року. Нагадаю попередні гілки обговорення цієї теми на сайті www.maidan.org.ua - http://maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1070549205&first=&last=&pattern=
та на сайті www.liga.kiev.ua - http://liga.kiev.ua/conf/Messages.asp?did=23984&forumid=1 Ось (вибірково) матеріали чергового, 4(32) випуску газети “Власна справа” Профспілки підприємців (Харків) за грудень 2003 року:

Не такий вже страшний пенсійний чорт!
Тепер, через деякий проміжок часу, переосмислюючи події 17 грудня 2003 року і оцінюючи їх масовий характер, можна стверджувати, що акція на відміну грабіжницьких внесків до пенсійного фонду вдалася!
Вдалася, не дивлячись на активну протидію адміністрацій ринків міста, проводивших з революційно налаштованими ініціативними групами підприємців "роз’яснювальну" роботу, повідомлявших серед базарні гучномовці про звичайний режим роботи ринків 17 грудня. Вдалася і відбулася, всупереч скептичному настрою влади, мовчазній зневірі нечисленних штрейкбрехерів.
На останньому прикладі ми довели, що поєднавшись, можна добитись, здається, неможливого - примусити владу прислухатися до точки зору громадян.
Точка зору підприємців була почута місцевою владою.
Харківський міський голова від імені міської влади звернувся до всіх харківськи3х народних депутатів з проханням внести розроблені Профспілкою підприємців зміни до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", які не дозволять грабіжницькими розмірами пенсійних внесків знищити дрібний бізнес.
Аналогічне звернення спрямоване мером до Кабінету Міністрів України.
Справа тепер за центральною владою та законодавчим органом України - Верховною Радою.
32 % нарахувань на заробітну плату найманих працівників платити не варто! Що є підставою для таких дій, члени Профспілки підприємців можуть ознайомитись в офісах профспілки у посадових осіб організації.
Що стосується внесків з приватного підприємця і членів його родини, які беруть участь у підприємницькій діяльності, це питання допрацьовується і найближчим часом буде доведене членам профспілки в індивідуальному порядку.
Акцію спротиву харків’ян підтримали волиняни. 24 грудня страйкували найбільші ринки Луцька. Харківський вогник розгоряється.
Профспілка підприємців нагадує, що ми, народ, згідно з Конституцією України, є 3джерелом влади в Україні. Коли ми згадаємо, що ми не раби і не кріпаки, то зможемо добитися, щоб представники народу у владі, які годуються з наших рук, не кусали ці руки, а слухняно виконували нашу волю.
Вже зараз, використовуючи чинне законодавство, ми можемо приймати і відміняти будь-який закон. Для цього і існує закон "Про всеукраїнський та місцевий референдум". Встановивши зв’язок між підприємцями різних регіонів і усвідомивши смертельну небезпеку, ми дуже просто вирішимо проблему з відміною пенсійного побору.
На відміну від партій, нам, підприємцям, не треба надриватися для проведення референдуму. Адже більшість населення пов’язано з ринками. Багато людей їздять регіонами, значить немає проблеми для обміну інформацією. Необхідно лише одно - щоб кожний, хто пов’язаний з існуванням ринків, зрозумів, що сьогодні прийшла мить, коли тільки спільними солідарними діями можна відстояти своє право на оплачувану працю.
Тим, хто сумнівається, наведемо кілька положень нового пенсійного закону:
1.Кожний підприємець буде оплачувати за себе 32% свого щомісячного доходу.
2.У випадку, коли підприємець не веде обліку доходів, пенсійний фонд застосовує 33непрямі методи для розрахунку доходу.
3. Кожний підприємець повинен щомісячно сплачувати 32% від заробітної плати реалізатора, але не менше 70 гривень.
Розвінчаємо два міфи.
Міф перший. Відібрані сьогодні у працівників ринків 32% їх доходу підуть на їх пенсії.
Брехня!
Ці гроші не надходять до накопичу вального рахунку підприємця чи його найманого працівника, бо надходять до солідарного фонду і витрачаються сьогодні, і в першу чергу на зростаючі потреби працівників пенсійного фонду. Кожний може бути цілком впевнений, що до виходу його на пенсію ці гроші будуть повністю витрачені, а чи знайдуться потім бажаючі наповнити грішми солідарний фонд, невідомо.
Міф другий. Місцева влада зменшить розмір фіксованого та єдиного податків.
Нісенітниця!
Таке могло би бути, якщо б влада у місцевих радах належала б працівникам ринків та дрібним підприємцям, а не президентам корпорацій і генеральним директорам підприємств.
Так що відступати нікуди. Поєднаємося, щоб не загинути поодинці.

Профспілка підприємців почала готувати
1)місячний страйк торговців ринків у лютому без сплати податків та оплати послуг ринків;
2)всеукраїнський страйк працівників ринків;
3)всеукраїнський референдум для того, щоб не чекати рішення Верховної Ради та відмінити дискримінаційні норми пенсійного законодавства. Проводяться консультації з іншими регіонами по узгодженню учасників ініціативних груп.;
4)збір підписів під вимогою Президенту України Леоніду Кучмі та Прем’єр-міністру України Віктору Януковичу відправити у відставку голову Держпідприємництва України Інну Богословську, яка на переконання торговців, не захищає права і інтереси дрібного бізнесу в Україні, а сприяє його знищенню.
З усіх питань проведення цих акцій звертатися до профактивістів, працюючих на ринках, а також за телефонами:
8-057-757-91-61
8-057-712-83-83
8-057-757-23-45

З листа Харківського міського голови Володимира Шумілкіна на адресу народних депутатів України від харківського регіону:

Виконавчий комітет Харківської міської ради занепокоєний становищем, яке склалося у місті у зв’язку з введенням з 2004 року для податкоплатників єдиного та фіксованого податків внесків на пенсійне страхування
Введення у дію положень закону значно погіршить становище платників фіксованого податку і єдиного податку, тому що фінансове навантаження зросте на 69 гривень 70 коп. у розрахунку на кожного найманого працівника і 70 гривень на самого суб’єкта підприємницької діяльності.
Крім того, положення закону про пенсійне страхування не узгоджуються з законом про державний бюджет України на 2004 рік, яким передбачено, що 10% фіксованого податку надходить до пенсійного фонду, тобто передбачено подвійне перерахування на пенсійне страхування.
Таке становище викликає соціальну напругу у місті Харкові серед платників фіксованого і єдиного податку.
Враховуючи вищевикладене, виконавчий комітет Харківської міської ради прохає Вас, у порядку законодавчої ініціативи, внести на розгляд Верховної Ради проект закону України "Про внесення змін до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", яким буде врегульована вищевикладена проблема.

Відповіді

  • 2004.01.12 | Ігор НЕмашкало

    Преса повідомляє

    З´явиилися публікації у "Бізнесі" № 1-2 від 12.01.2004 на сторінках 95 "Харківська влада підтримала ринкових торговців" і 102 "Дерегуляції підлягає", де зокрема повідомляється про збори 26 січня у Харкові, на яких буде створено ініціативні групи з всеукраїнського референдуму по відміні дискримінаційних норм пенсійного закону і про страйк ринків 2 січня у Дніпропетровьскій області, місті Нікополь
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.01.12 | Михайло Свистович

      Re: Ви ще тут? (-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.01.12 | Ігор Немашкало

        Тута я :-) А що? (-)

        -
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.01.12 | Михайло Свистович

          Re: В мене до Вас величезне прохання

          Ви тут стільки всього з часу страйку написали, що мені дуже шкода. якщо воно згине в архівах. Ви чудово описали всі проблеми підприємців і ще багато чого з посиланням на законодавство тощо.

          Це все не має так закінчитися. Ми всі тут на Майдані зараз страшенно зайняті, тому не можемо навіть прочитати Вашу чудову писанину. Тому я б дуже попросив Вас позбирати все, що Ви тут написали (навіть за пошуком знайти себе за іменем автора) й закинути це у "Розробки". Або закиньте хоча б у розробки лінки на ті гілки, що Ви розпочали, я спробую знайти вільну хвильку, щоб перекопіювати туди все цінне. Хай воно там почекає, поки ми трохи звільнимось. А потім з цим потрібно щось робити, коли в нас на Майдані скінчиться завал. Я бачу у Вас стільки цікавого, що обов"язково з Вами б зустрівся, коли приїду до Харкова (але це буде не скоро). Перепрошую за сумбур, бо я вже ніякий. Мається на увазі стомлений. Не п"яний :) На це немає часу.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.01.13 | настрадамус

            ВСЕ ЭТО НАДО К ВЫБОРАМ ДЛЯ ПОДНЯТИЯ ПЕНСИЙ Правительством Ян(-)

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.01.13 | Ігор Немашкало

              Мабуть так

              Я оце хочу Вам розповісти про складання бюджетів Пенсійного фонду. Потім докладніше, а поки що... На 2003 рік Кабінет міністрів заклав бюджет (а саме кабмін складає бюджети Пенсійного фонду) приблизно 25 млрд гривень, а на 2004 рік ще не склав бюджету. Бо це сильно залежить від нашої боротьби, маю на увазі дрібних підприємців. Бо у нас збираються експропріювати близько 4 млрд гривень!! ТОж без нас бюджет Пенсійного фонду буде десь 26 млрд гривень, з нами - 30 млрд! А з цими грошами можна дійсно щось підняти до виборів.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2004.01.13 | Михайло Свистович

                Re: Ігоре, будь ласка, копії Ваших розповідей - в Розробки

                Заведіть там собі окрему гілку і всі розповіді кидайте і на цей форум і туди (з лінками з "Розробок" на Вільний Форум, бо обговорення буде йти тут). Тобто, запостіть, будь ласка, в Розробки в одну гілку всі Ваші розповіді (без обговорення), тобто всі розпочаті Вами гілки, а наприкінці кожного повідомлення поставте лінк на Вільний Форум, шоб можна було подивитися, як ця тема обговорювалася.

                Просто, може Ви здивуєтеся, але я багато в чому з Вами згоден, і хочу спробувати практично щось змінити у вирішенні описаних Вами проблем.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2004.01.14 | Ігор Немашкало

                  Я оце тільки повернувся до Інтернету

                  Я ще не зовсім зрозумів, що таке "Розробки", але записав Ваші пояснення і уважно їх вивчу, а також зазирну до розробок, подивлюсь, з чим їх їдять. Хоча я чесно кажучи, туди ніколи не зазирав раніше. Тобто якщо мене взяти за модель, пересічного користувача сайту, то на розробки не буде дуже великого попиту :-) . Цікаво, є у Вас статистика відвідин окремих частин сайту. Чи є попит на розробки?
                  Якщо ж будете у Харкові, можна зустрітись і можете у нас розміститись, якщо у Вас немає тут більш знаних однодумців. Живемо ми у таких же умовах, як і Ви, відносно міста теж, а місця у нас вистачить на десять Свистовичів :-)
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2004.01.14 | Михайло Свистович

                    Re: Я оце тільки повернувся до Інтернету

                    Ігор Немашкало пише:
                    > Я ще не зовсім зрозумів, що таке "Розробки", але записав Ваші пояснення і уважно їх вивчу, а також зазирну до розробок, подивлюсь, з чим їх їдять. Хоча я чесно кажучи, туди ніколи не зазирав раніше. Тобто якщо мене взяти за модель, пересічного користувача сайту, то на розробки не буде дуже великого попиту :-) . Цікаво, є у Вас статистика відвідин окремих частин сайту. Чи є попит на розробки?

                    Є і статистика і попит. Але попит специфічний. Туди ходять більше читачі ніж письменники. Але, оскільки там нечасто щось оновлюється, то заходити перестають. Тому треба відновити колишню практику перекидати з форуму на розробки після деякого часу практичні гілки.

                    Розробки жорстко модеруються, там витираються всі ті, хто просто хоче побазікати. Приймаються постинги тільки по суті.

                    Я вже там відкрив для Вас гілку.

                    > Якщо ж будете у Харкові, можна зустрітись і можете у нас розміститись, якщо у Вас немає тут більш знаних однодумців.

                    Дякую, в Харкові я не маю проблем з розміщенням. Навпаки, проблеми, щоб на всіх вистачило часу. І не тільки в Харкові.
          • 2004.01.13 | Ігор Немашкало

            Зроблю

            Це ж у моїх інтересах теж
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.01.13 | Михайло Свистович

              Re: Дякую.

              Ігор Немашкало пише:
              > Це ж у моїх інтересах теж

              Угу.
  • 2004.01.14 | Ігор Немашкало

    Ось статті про нашу боротьбу

    Михайло Арсеньєв "Харківська влада підтримала ринкових торговців", "Бізнес", № 1-2 від 12.01.2004, стор. 95

    Керівництво Харкова і області виступили з підтримкою вимог ринкових торговців, які організували 17 грудня пікети і попереджувальний страйк проти введення норми про стягнення з ринкових торговців додаткового пенсійного збору (докладніше Бізнес № 52 від 22.12.2003, стор. 123, 124). Тоді у страйку прийняли участь десятки тисяч людей.
    Харківська влада вважає, що загальний рівень фіскального навантаження на дрібний бізнес не повинен підвищуватися. Міський голова Володимир Шумілкін підтримує підприємців і вважає необхідним переглянути норми законодавства, що зобов’язують дрібний бізнес робити відрахування до пенсійного фонду. 26 грудня він зробив журналістам заяву:
    "З грошей, які сплачуються дрібними підприємцями за патент, частина й так надходить до Пенсійного фонд. Виходить, вони повинні платити у нього двічі. Ми зараз готуємо листи депутатам. Адже коли тільки починалося обговорення законопроекту, казали, що введення платежів до ПФ не призведе до підвищення загального навантаження для тих, хто працює на фіксованому податку. Окрім того, ми будемо наполегливо прохати облдержадміністрацію у найкоротший термін затвердити тарифи на послуги, що надаються усіма ринками міста. Там теж є внутрішні резерви".
    30 грудня голова Харківської облдержадміністрації Євген Кушнарьов з приводу проблем підприємців теж висловився оптимістично. На його думку, пенсійний збір для дрібного бізнесу може бути відмінено найближчим часом:
    "Може, про це дивно чути, але таким пікетам я навіть радий. Люди організовано і потужно сказали "ні" рішенням, прийнятим нагорі. І хоча ці рішення поза компетенцією обласної державної адміністрації (нагадую, що встановлення граничних тарифів на послуги ринків для торговців, тобто на так звані "містові" - повноваження саме облдержадміністрації, яке вона не виконує - Ігор Немашкало), вони були адресовані нам як ланці, яка повинна донести їх до Києва. На наступний день після страйку від нас запросили (до Києва - Ред.) усі вимоги пікетників. Наскільки мені відомо, можливе втручання в ситуацію Президента. Це вже другий випадок, коли позиція харківських представників дрібного бізнесу серйозно впливає на ситуацію - теж саме було з касовими апаратами".
    Голова профспілки підприємців м. Харкова Володимир Цимбалюк повідомив Бізнес, що, хоча закон "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", що передбачає пенсійні платежі для дрібного бізнесу, набрав чинності 1 січня, однак норми, що їх заперечують підприємці, доки не застосовуються на практиці. Профспілка налаштована використати усі можливі засоби опору. По-перше, зазначив пан Цимбалюк, йдуть переговори з депутатами парламенту, по-друге не відміняється ідея місячного страйку. У випадку невдачі підприємці збираються провести 26 січня організаційні збори, на яких будуть створені ініціативні групи для збирання підписів за проведення всеукраїнського референдуму про відміну дискримінаційних норм закону.


    Дерегуляції підлягає!
    Олена Світлична, м. Дніпропетровськ
    "Бізнес", № 1-2, 12.01.2004

    2 січня підприємці м. Нікополя (Дніпропетровська обл.), які працюють на центральних ринках міста, провели попереджувальний страйк.

    У акції приймали участь більше 1 тисячі людей. Вони вимагали урегулювати недоопрацювання у законодавстві, які створюють багато проблем дрібним підприємцям. "Ми вимагаємо внести у законодавство України закон про родинний бізнес чи хоча б внести поправку у положення про "спрощенку". Пропонуємо таке формулювання: "З підприємцем має право вести родинний бізнес у одній торговій точці без додаткового оподаткування і укладення трудового договору члени його родини, які проживають з ним за однією адресою, а звідси , ведуть одну господарчу діяльність". "Останнім часом у місті штрафують подружжя, які допомагають один одному торгувати в одній точці без оформлення між собою трудового договору", - заявила голова ради підприємців ринку "Першотравневий" Наталя Сидоренко. Під заявою підписались 843 підприємця. Серед інших вимог - відміна обов’язкового пенсійного страхування для ринкових підприємців, збереження фіксованого податку на 2004 рік і відставка пана Азарова, який, за словами підприємців, "з року в рік знищує дрібний бізнес у країні". Лист з проханням підтримати їх вимоги підприємці передали голові Ради приватних підприємців Ксенії Ляпіній і голові Держпідприємництва Інні Богословській.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.01.14 | Михайло Свистович

      Re: Не люблю хвалити людей, але

      ці статті не можна і близько порівняти з тим, що написали Ви. Бо у Вас підіймаються у зрозумілих подробицях проблеми підприємців, оскільки Ви стикаєтеся з ними безпосередньо.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.01.25 | Гайди До Байди

        Re: Це тільки здається

        Вони ж брали відважности, бо ж вчинок непокори Ющенка в Донецьку.

        Проте, це все більше окозамильно, бо той Немашкало, піддає, що можна жити в цьому багні з цілковитого злочинства. Так і буде до виборів, деякі групи, свідомі свого голосу, продають його за пінязі. А по виборах не дай Боже. Не йдеться про податки для пенсійної скарбівні.
        Бо коли хтось мав би отримувати свою заслуженину, попросту не отримає належну. От, тому людям не можна пояснити чому податки платити.

        Держава не створює сприятливі обставини, щоб замаєткуватися, а доїть своїх громадян як не гоже. Ану, що було б з деякими милостинями до виборів?

        Тільки одна однісінька відповідь - геть з злочинною владою! Тож можна вимагати, але лише у зв'язці з вимогою негайної заміни влади та все буде гаразд. Іншим робом, нічого змінитися не буде, а люди, замість достойного заробітку, натомість надалі будуть отримувати милостині.


        Неминучо, смертельний засуд душманові Кучмі і його кучмистам
        Unvermeidlich, die Todestrafe fuer den Unterdruecker Leonid Kutschma und seinen Кutschmisten
        Unavoidably, the death penalty for the oppressor Leonid Kuchma and its Kuchmists
  • 2004.01.14 | Ігор Немашкало

    Інформаційний лист держпідприємництва

    Вичитав на http://chp.com.ua/konsult_06.php

    Информационное письмо Госпредпринимательства от 26.12.2003 г. № 7577
    Учитывая многочисленные обращения субъектов предпринимательской деятельности, применяющих упрощенную систему налогообложения, в целях избежания двойной уплаты взносов на общеобязательное государственное пенсионное страхование в связи со вступлением в силу с 1 января 2004 года Закона Украины от 09.07.2003 г. № 1058 "Об общеобязательном государственном пенсионном страховании" (далее – Закон) сообщаем следующее.
    Упрощенная система налогообложения введена Указом Президента Украины от 03.07.98 г. № 727 "Об упрощенной системе налогообложения, учета и отчетности субъектов малого предпринимательства" (в редакции Указа от 28.06.99 г. № 746) (далее – Указ), изданным в соответствии с пунктом 4 Переходных положений Конституции Украины. Данным Указом предусмотрено, что субъект малого предпринимательства, уплачивающий единый налог, не является плательщиком сбора на обязательное государственное пенсионное страхование.
    В то же время, в соответствии с вышеуказанным Законом, начиная с 1 января 2004 года, все работодатели должны уплачивать взносы на пенсионное страхование за наемных работников на общих основаниях. Вместе с тем Законом Украины "Об общеобязательном государственном пенсионном страховании", как и другими законами, изменения в Указ не могут быть внесены, кроме специального закона об упрощенной системе налогообложения, как это предусмотрено пунктом 4 Переходных положений Конституции Украины. Следует отметить, что подпунктом 7 пункта 14 Раздела XV Заключительных положений Закона Украины "Об общеобязательном государственном пенсионном страховании" предусмотрено представление на рассмотрение Верховной Рады Украины предложений об уплате страховых взносов в фиксированном размере физическими лицами – субъектами предпринимательской деятельности, избравшими особый способ налогообложения (фиксированный и единый налоги), и членами семей указанных физических лиц, которые участвуют в осуществлении ими предпринимательской деятельности, а также об исключении из законодательства об упрощенной системе налогообложения положений, касающихся направления средств в Пенсионный фонд Украины.
    Поскольку на сегодня соответствующие изменения в законодательство об упрощенной системе налогообложения относительно положений, касающихся направления средств в Пенсионный фонд Украины, не внесены и в целях недопущения двойной уплаты взносов в Пенсионный фонд, считаем, что нормы вышеупомянутого Закона не могут быть распространены на субъектов упрощенной системы налогообложения до момента законодательного урегулирования этих вопросов путем принятия специального закона об упрощенной системе налогообложения, учета и отчетности субъектов малого предпринимательства.
    Таким образом, с 1 января 2004 года до внесения соответствующих изменений в законодательство Украины субъекты предпринимательской деятельности, избравшие особый способ налогообложения (фиксированный и единый налоги), уплачивают взносы в Пенсионный фонд Украины согласно нормам законодательных и нормативно-правовых актов, которыми введены указанные режимы налогообложения, а именно Указа Президента Украины от 03.07.98 г. № 727 "Об упрощенной системе налогообложения, учета и отчетности субъектов малого предпринимательства" и Декрета Кабинета Министров Украины от 26.12.92 г. № 13-92 "О подоходном налоге с граждан".

    Председатель
    И. БОГОСЛОВСКАЯ
  • 2004.01.25 | Ігор Немашкало

    Дивний законопроект

    Як я раніше писав, після страйку підприємців 17 грудня у Харкові влада міста Харкова звернулися до народних депутатів Верховної Ради з харківського регіону з проханням виступити з законодавчою ініціативою по внесенню до закону про пенсіне страхування змін, які б ліквідували дискримінаційні положення щодо "спрощених" підприємців. Передали депутатам законопроект, розроблений харківською профспілкою підприємців. Однак з подивом знайшов на сайті Верховної Ради оцей зареєстрований там харківським депутатом законопроект. Однієї пляшки тут не вистачить. Щоб зрозуміти, що це і до чого.


    Проект вноситься на розгляд Верховної Ради України народним депутатом України Добкіним М.М. ( в/о 174)

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    “Про внесення змін до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”

    “Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:

    І. Внести до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2003, NN 49-51, ст.376) такі зміни:
    Підпункт 4 пункту 4 Розділу XV Прикінцевих положень викласти в наступній редакції:
    4) фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, придбання спеціального торгового патенту), та члени сімей зазначених фізичних осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, на період дії законодавчих актів з питань особливого способу оподаткування сплачують страхові внески в порядку, визначеному цим Законом у фіксованому розмірі, при цьому , з метою усунення подвійного оподаткування, будь-які інші додаткові пенсійні обтяження не застосовуються.

    ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

    Голова Верховної Ради України

    Пояснювальна записка до проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”

    1. Мета, завдання та основні положення законопроекту

    Метою даного законопроекту є встановлення нормативно-правової норми про недопущення будь-яких додаткових пенсійних обтяжень, тобто подвійного оподаткування, крім фіксованої плати страхових внесків, передбачених Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, законодавчими актами з питань особливого способу оподаткування.

    2. Обґрунтування необхідності розробки та прийняття зазначеного законопроекту
    Сьогодні фізичні особи - суб’єкти підприємницької діяльності та інші особи, які обрали особливий спосіб оподаткування ( фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент) зіткнулись з дискримінацією своїх інтересів з боку діючою редакції Закону України “Про збір на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, у зв’язку з тим, що норма цього Закону зобов’язує сплачувати пенсійний збір усіх фізичних осіб -суб’єктів підприємницької діяльності, у той час, відповідно до ч. 12 п. 6 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва” суб’єкт малого підприємництва, який сплачує єдиний податок, не є платником збору на обов’язкове державне пенсійне страхування.
    У зв’язку з викладеним, з метою правильного розуміння підпункту 4 пункту розділу XV Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” вводиться запропоноване доповнення.

    3. Очікувані соціально-економічні наслідки

    Прийняття цього Закону дозволить знизити соціальну напругу в країні серед платників фіксованого та єдиного податку та буде сприяти зростанню кількості фізичних осіб - суб’єктів підприємницької діяльності, які оберуть особливий спосіб оподаткування, а відповідно і зростанню надходжень до місцевих бюджетів від сплати єдиного та фіксованого податку.

    Народний депутат України Михайло ДОБКІН (в/о 174)

    ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ ДО ПРОЕКТУ ЗАКОНУ “Про внесення змін до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування
    Чинна редакція Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування
    4) фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, придбання спеціального торгового патенту), та члени сімей зазначених фізичних осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, на період дії законодавчих актів з питань особливого способу оподаткування сплачують страхові внески в порядку, визначеному цим Законом у фіксованому розмірі.
    Запропонована редакція Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування
    4) фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, придбання спеціального торгового патенту), та члени сімей зазначених фізичних осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, на період дії законодавчих актів з питань особливого способу оподаткування сплачують страхові внески в порядку, визначеному цим Законом у фіксованому розмірі, при цьому , з метою усунення подвійного оподаткування, будь-які інші додаткові пенсійні обтяження не застосовуються.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.01.25 | Ігор Немашкало

      Можу тільки запевнити, що це не законопроект профспілки

      Звідки він узявся, не знаю. Завтра спробую з'ясувати у голови профспілки підприємців.
    • 2004.01.25 | Ігор Немашкало

      Адреса законопроекту

      http://195.230.149.70:7777/pls/zweb/webproc4_1?id=&pf3511=16979
  • 2004.01.25 | Ігор Немашкало

    Хто за підприємців - запрошуємо на референдум

    26 січня 2004 року відбудуться збори, де буде створено ініціативну групу з проведення всеукраїнського референдуму, на який буде винесено питання про відміну дискримінаційних для "спрощених" підприємців положень нового пенсійного законодавства. Збори пройдуть у приміщенні колишнього кінопалацу "Юність" (ще раніше "Піонер"), а тепер українського культурного центру, у центрі міста біля церкви з золотою маківкою (двісті метрів від метро "Радянська"). Збори почнуться опівдні, у 12.00. Бажаючі прийняти участь у зборах та увійти в ініціативну групу, запрошуються з українськими паспортами. Це буде без сумніву, історична подія, бо чи не вперше буде спроба знизу, від народу, провести референдум і практично застосувати безпосередню форму влади народу. Нагадую, що для проведення референдуму треба зібрати 3 мільйони голосів мінімум у 18 областях України, у кожній не менше 100 тисяч. Приєднуйтеся, створюйте у себе ініціативні групи, збирайте голоси. Не дамо зникнути спрощеній системі підприємництва, доведемо, що здатні вирішувати свої проблеми без допомоги Верховної Ради, інших владних структур, і навіть всупереч їх згубним діям. Досвід цього референдуму може бути використаний для створення реального народовладдя, вирішення інших нагальних питань країни.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.01.25 | Ігор Немашкало

      Уточнюю адресу зборів

      Точніше адреса зборів: м. Харків, вул. Універститетська, 25, Державне комунальне підприємство "Харківський український культурний центр "Юність", колишній кінопалац “Юність” чи “Піонер”. Хоча якщо йти знизу, від універмагу "Центральний", на цій будівлі знизу чомусь причеплено адресу: майдан Рози Люксембург, 5.
      Телефони:
      8-057-757-91-61 - голова профспілки підприємців Цимбалюк Володимир Дмитрієвич
      8-057-712-83-83 - відповідальний секретар профспілки підприємців Проскурін Андрій Миколайович
      8-057-757-23-45 - заступник голови профспілки підприємців Жарков Сергій В'ячеславович
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.01.26 | Ігор Немашкало

        ЗБОРИ З ІНІЦІАЦІЇ РЕФЕРЕНДУМУ ВІДБУЛИСЯ

        З 12.00 по 14.20 26.01.2004 в Харкові, в приміщенні українського культурного центру "Юність", Універститетська, 25, відбулися збори, на яких утворено ініціативну групу з проведення всеукраїнського народного референдуму. На зборах зареєструвався 261 громадянин України. Утворено ініціативну групу у складі 21 громадянина України. На всенародний референдум запропоновано винести три питання. Перше і друге - про зміни до пенсійного законодавства, якими буде скасовано дискримінаційні вимоги сплати додаткових пенсійних зборів "спрощеними" підприємцями. Третє питання - про дострокове припинення повноважень Верховної Ради. Реально збір підписів за проведення референдуму (а треба зібрати три мільйони у 18 областях України) може початися тільки через місяць-два, бо треба владнати багато формальностей.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.01.26 | Михайло Свистович

          Re: А Верховну Раду розпускати навіщо? (-)

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.01.26 | Ігор Немашкало

            Погані закони приймає (-)

            -
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.01.26 | Михайло Свистович

              Re: А Вам не задється, що вас хочуть використати?

              Для того, щоб обхаяти погану (не сперечаюсь) Верховну Раду й відволікти увагу від ще гіршої влади виконавчої на чолі з президентом та головою його адміністрації. Ну і від прем"єра також, якому погана ВР не дає працювати на повну потужність? А інші два питання лише для прикриття.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2004.01.27 | Ігор Немашкало

                Може й так

                В самого є така підозра. Бо інакше навряд чи б дали таке гарне і зручне комунальне приміщення для зборів. Взагалі збиралися проводити збори на вулиці, бо всі лякалися такої події у їх приміщенні. Не знаю, навіщо виконавчій владі розпуск Верховної Ради, але враження таке, що це ціна за підтримку нею референдуму. Із зали навіть лунало - "З Президентом проти Верховної Ради". Ідея розпуску ВР для присутніх була несподіваною, навіть шумок пішов залою. Але потім запропонували усунути і Кучму, та головуючий відбувся жартом, що усунути то можна, але тоді нікому буде оголошувати референдум. З боку формальної логіки це рішення безпомилкове - приймаєш погані закони - розходься. Якщо брати політику за мистецтво можливого, то тактичні поєднання з іншими гілками влади можливі. Ющенко теж нещодавно радився з Кучмою. То чому народна опозиція не може злавувати між цими бандами. Бо в принципі для нас один критерій оцінки - наші інтереси. Партійних інтересів для нас не існує. Хоча можливо неправильно дуже вже ослабляти одну банду, а підсилювати іншу, може треба зберегти їх гризню у повному обсязі. Хоча можна бити банди і по черзі, спочатку ющенківців, потім кучмівців. Хоча піди розбий з нашим народом хоч одну банду. Однак пробувати треба. Питання складне і неоднозначне. В мене немає чіткого рішення. Як знаєте, кажіть.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2004.01.27 | Михайло Свистович

                  Re: Може й так

                  Ігор Немашкало пише:
                  > Бо в принципі для нас один критерій оцінки - наші інтереси. Партійних інтересів для нас не існує. Хоча можливо неправильно дуже вже ослабляти одну банду, а підсилювати іншу, може треба зберегти їх гризню у повному обсязі. Хоча можна бити банди і по черзі, спочатку ющенківців, потім кучмівців. Хоча піди розбий з нашим народом хоч одну банду. Однак пробувати треба. Питання складне і неоднозначне. В мене немає чіткого рішення. Як знаєте, кажіть.

                  Знаю. Спочатку про "спочатку ющенківців, потім кучмістів". Так говорили комуністи, коли під час УБК не проголосували за відставку Потебенька. Вони казали, що Потебенько спочатку посадить одну банду (Тимошенко), а потім і Кучму. А, оскільки на два фронти боротися важко, він поки що захищає Кучму у справі Гонгадзе, щоб використати його проти Тимошенко. Така типу тактика. Якщо буде "спочатку ющенківців, потім кучмістів", то "потім кучмістів" не буде ніколи.

                  Тепер про непартійність і власні інтереси. От саме тому, що там є розпуск ВР, ваші інтереси ви відстояти і не зможете. Бо насправді ВР ніхто не розпустить, лише полякають. А вам відмовлять у реєстрації груп або ще на якійсь стадії саме тому, що там є пункт про ВР. І ваші два питання також підуть у смітник.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2004.01.27 | Ігор Немашкало

                    Це питання юридичні

                    Хоча і правозастосовчі теж. А в нас правозастосування відрізняється від теоретичного права :-) З огляду на це дійсно можуть бути проблеми. З теоретичної ж точки зору закон "Про референдуми..." застарів і невідповідає праву (принцип верховенства права). У цьому законі ще навіть Президія Верховної Ради збереглася, а де Ви її зараз бачили? Так що деякі обмеження, встановлені цим законом, неправові, бо право безумовно затверджує беспосереднє владарювання народу (однією з форм якого є референдум), як найвище, таке, рішення якого мають найвищу юридичну силу, і таке владарювання не має ніяких обмежень. Тобто в теорії геть усіх можна порозганяти, не те що Верховну Раду. На практиці кажу ще раз, дійсно можуть бути проблеми. Але чи нам боятися проблем.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2004.01.27 | Михайло Свистович

                      Re:А мені здається, що політичні, замасковані під юридичні (-)

                • 2004.01.27 | vujko

                  Re: Може й так

                  Ігор Немашкало пише:
                  >.... Бо в принципі для нас один критерій оцінки - наші інтереси. Партійних інтересів для нас не існує... ...Хоча піди розбий з нашим народом хоч одну банду. Однак пробувати треба. Питання складне і неоднозначне. В мене немає чіткого рішення. Як знаєте, кажіть.

                  Можe вся проблeма в тому, що наш народ нe хочe воювати за ваші інтeрeси, а хочe мати партію, чиї інтeрeси були б їхніми? Я от, як споживач, нe хочу купувати контрабандні рeчі на ринку, а багато з дрібних підприємців цим живуть.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2004.01.28 | Ігор Немашкало

                    Контрабанда

                    чи контрабас, як її називають торговці, не найстрашніше. Найстрашніше підробка. В мене немає ні того ні іншого. Але я знаю, що колеги торгують, на жаль, підробками. Їх не так багато, але є, і це ганьбить ринок і ми самі повинні з цим явищем боротися найперше. Хоча підробки не є прерогативою тільки ринку. Колись я в респектабелній крамниці купив кагора, поніс до профспілки підприємців, щоб випити разом, аж то виявилася підробка і вона довго прикрашала профспілку як зразок неякісної крамничної торгівлі.
                    Розповім Вам ще таку байку, які розповіли мені ринкові торговці. Було таке, що Жілетт і Проктор енд гембл підіслали на ринок перевірки у вигляді держоргану з захисту прав споживачів. Ті вилучили контрабанду і віддали на перевірку до лабораторії. Коли лабораторія провела порівняльну експертизу з зразками, наданими офіційними представництвами, вердикт був несподіваний як для перевіряючих, так і для самих переляканих торговців. Котрабандні екземпляри виявилися кращими за всіма показниками! Отака байка, хочете вірте, хочете ні.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2004.01.28 | vujko

                      Re: Контрабанда - цe лишe приклад того,

                      що відстоювання спeцифічних інтeрeсів тієї чи іншої малої групи - нe eфeктивно, бо рeальними довгостроковими гравцями на політичному полі можуть бути лишe систeмні всeнаціональні угрупування: партії,вeликі громадські організації.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2004.01.28 | Михайло Свистович

                        Re: Це правильно і... неправильно.

                        vujko пише:
                        > що відстоювання спeцифічних інтeрeсів тієї чи іншої малої групи - нe eфeктивно, бо рeальними довгостроковими гравцями на політичному полі можуть бути лишe систeмні всeнаціональні угрупування: партії,вeликі громадські організації.

                        Все правильно, але наявність великої кількості таких малих груп з власними інтересами є медичним фактом і, дистанціюючись від них, ми відмовляємось від потенційних спільників, оскільки існування нинішнього режиму їм також невигідне. До того ж часто ці "малі" групи є досить чисельні. Так, нещодавно до нашого місцевого блоку "За чесну владу" увійшло товариство "Ірпінсткий городник". А це - 3000 людей. Для 100-тисячного регіону - чимало. До речі, саме городники у великій мірі сприяли перемозі Жовтяка й НУ в нашому окрузі - були агітаторами, членами комісій, спостерігачами. А якби ми відмахнулись від них?
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2004.01.28 | vujko

                          "Ірпінський городник" - цe клас! :)

                          Михайло Свистович пише:
                          > Все правильно, але наявність великої кількості таких малих груп з власними інтересами є медичним фактом і, дистанціюючись від них, ми відмовляємось від потенційних спільників, оскільки існування нинішнього режиму їм також невигідне. До того ж часто ці "малі" групи є досить чисельні. Так, нещодавно до нашого місцевого блоку "За чесну владу" увійшло товариство "Ірпінсткий городник". А це - 3000 людей. Для 100-тисячного регіону - чимало. До речі, саме городники у великій мірі сприяли перемозі Жовтяка й НУ в нашому окрузі - були агітаторами, членами комісій, спостерігачами. А якби ми відмахнулись від них?

                          Алe входжeння до блоку - цe вжe свого роду компроміс в області пріоритeтів. Порівняйтe з бeзкомпромісною позицією пана Нeмашкала:

                          Ігор Немашкало пише:
                          >.... Бо в принципі для нас один критерій оцінки - наші інтереси. Партійних інтересів для нас не існує...
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2004.01.28 | Михайло Свистович

                            Re: Є (і будуть) ще й інші "класи".

                            vujko пише:
                            >
                            > Алe входжeння до блоку - цe вжe свого роду компроміс в області пріоритeтів. Порівняйтe з бeзкомпромісною позицією пана Нeмашкала:

                            Цього б компромісу не було, якби ми не відстоювали права ірпінських городників, хоча, здавалося б, яке нам, молодим, діло до пенсіонерів та інвалідів (саме вони за статутом можуть стати членами "Ірпінського городника"). Їхня позиція була значно безкомпромісніша ніж позиція Немашкала. Шлях до їхніх сердець прокладався роками, та й то не до всіх городників ми його ще проклали.
                  • 2004.01.28 | Михайло Свистович

                    Re: Вуйку, Ви, на жаль, не наш народ.

                    vujko пише:
                    >
                    > Можe вся проблeма в тому, що наш народ нe хочe воювати за ваші інтeрeси, а хочe мати партію, чиї інтeрeси були б їхніми? Я от, як споживач, нe хочу купувати контрабандні рeчі на ринку, а багато з дрібних підприємців цим живуть.

                    Наш народ не скоро матиме такі принципи. Насправді народу глибоко байдуже контрабандні речі чи не контрабандні. Аби було оптимальне співвідношення ціна-якість співрозмірно до їх доходів. І якщо це влаштовує, народ з радістю купуватиме контрабандні речі.

                    До того ж Ігор Немашкало правильно написав, що контрабандою торгують не лише на ринках. Крамниці і навіть універмаги з універсамами (вони фактично перетворились у зібрання купи різних дрібних крамниць під одним дахом) теж заповнені контрабандою не менше ніж ринки. І підробок там теж вистачає.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2004.01.28 | vujko

                      народ - він різний

                      Михайло Свистович пише:
                      > Наш народ не скоро матиме такі принципи. Насправді народу глибоко байдуже контрабандні речі чи не контрабандні. Аби було оптимальне співвідношення ціна-якість співрозмірно до їх доходів. І якщо це влаштовує, народ з радістю купуватиме контрабандні речі.
                      >
                      > До того ж Ігор Немашкало правильно написав, що контрабандою торгують не лише на ринках. Крамниці і навіть універмаги з універсамами (вони фактично перетворились у зібрання купи різних дрібних крамниць під одним дахом) теж заповнені контрабандою не менше ніж ринки. І підробок там теж вистачає.

                      Отож, якщо дивитися ширшe, то можe бути що ліквідація контрабанди будe вигідна для дрібних підприємців, бо вдарить по їхніх конкурeнтах - унівeрмагах. І дрібні підприємці знайдуть союзників із лeгкої промисловості, яко їх підтримають в інших питаннях.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2004.01.28 | Михайло Свистович

                        Re: я говорив про більшість народу.

                        vujko пише:
                        >
                        > Отож, якщо дивитися ширшe, то можe бути що ліквідація контрабанди будe вигідна для дрібних підприємців, бо вдарить по їхніх конкурeнтах - унівeрмагах. І дрібні підприємці знайдуть союзників із лeгкої промисловості, яко їх підтримають в інших питаннях.

                        Це дуже широко. І складно пояснювати. Легше зробити, прийшовши до влади. До того ж ліквідація контрабанди однаково вдарить і по дрібних торговцях, і по універмагах. Та й не конкуренти в галузі контрабанди універмаги дрібним торговцям. Бо в універмагах та контрабанда дорожча.
                  • 2004.01.28 | Kollega

                    Re: Може й так

                    Правильно !
                    Приобретайте только украинские товары.
                    Нет иностранному товаропроизводителю в Украине !
                    Или нет ???
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2004.01.28 | vujko

                      Маю однe застeрeжeння.

                      Цe гасло нe мусить приводити до монополізму. Якщо Янук вирішить, що голограми будe виробляти лишe підприємство, що налeжить його синові, то я би ліпшe купив за кордоном.

                      Kollega пише:
                      > Правильно !
                      > Приобретайте только украинские товары.
                      > Нет иностранному товаропроизводителю в Украине !
                      > Или нет ???
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2004.01.28 | Kollega

                        Re: Маю однe застeрeжeння.

                        Коллега !
                        Я с Вами не согласен.
                        Пусть это предприятие принадлежит моему сыну.
                        Или нет ???
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2004.01.28 | vujko

                          Якщо Ви - нe Янук, то вжe будe два підприємсива, будe конкурeнці

                          У цьому випадку - згодeн!

                          Kollega пише:
                          > Коллега !
                          > Я с Вами не согласен.
                          > Пусть это предприятие принадлежит моему сыну.
                          > Или нет ???
        • 2004.01.26 | Ukropithecus (robustus)

          Вашу групу не зареєструють

          бо, наскільки я пам'ятаю, питанням референдуму не може бути висловлення недовіри посадовим особам. Наприклад, не можна висловити недовіру президенту, і що вже точно - парламенту.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.01.26 | Ігор Немашкало

            Зразу не відповім

            Звернусь до голови профспілки підприємців Цимбалюка. Він бо юрист з великим досвідом.
          • 2004.01.26 | Михайло Свистович

            Re: Угу.

            Ukropithecus (robustus) пише:
            > не можна висловити недовіру президенту, і що вже точно - парламенту.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.01.27 | Ігор Немашкало

              Побалакав з спеціалістом

              Маю на увазі голову профспілки підприємців. Він каже, що у нього багатий досвід організації референдумів і він глибоко вивчав відповідне законодавство, яке обмежується Конституцією України і законом про всеукраїнські та місцеві референдуми. (Можна ще почитати нормативку про організацію референдуму Кучмою). І він дійшов висновку, що дійсно певні обмеження щодо усунення посадових осіб є, так не можна усунути міністра, однак депутатів і усю Верховну Раду усунути можна. Але відповісти, вивчивши це законодавство, він передоручив мені. Мені зараз ніколи, тож якщо хочете розібратись, чи почекайте, чи самі вивчіть це законодавство і напишіть висновки з конкретикою.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2004.01.27 | Kollega

                Re: Побалакав з спеціалістом

                Ваш Цымбалюк лох. Если он считает, что посредством референдума можно высказать кому-то недоверие.
                Или нет ???
        • 2004.01.28 | Ігор Немашкало

          ШОК І ТРЕПЕТ

          У Харкові після зборів, організованих профспілкою підприємців з ініціювання всеукраїнського референдуму з питань відміни додаткових пенсійних платежів для спрощених підприємців і дострокового розпуску Верховної Ради наступила ситуація, яку голова профспілки визначив як "Шок і трепет" на порівняння з операцією штатів в Іраку. Виявляється голова харківської облдержадміністрації Кушнарьов чи то проспав подію чи не рахував необхідним інформувати центр, коротше, адміністрація Президента випадково довідалась про це каналами УНІАН і терміново зв'язалася з Харковом, давши втик всім, кого знайшли вранці на робочому місці. Більше того, вранці до Харкова примчав (з сиреною від Києва чотири години їзди) засапаний спеціальний представник чи Президента чи адміністрації Президента (адміністрація така могутня та розвинена, що чорт його знає, хто насправді нами керує) і цілий день проводив наради з Кушнарьовим та керівниками управлінь адміністрації. Йому доручили найперше агентурними засобами розвідати якомога більше про ці збори і майбутній референдум. При цьому нікому не вірити на слово. Хто знає, може це все організували Кушнарьов з Шумілкіним, бо мітять у Президенти та Прем'єр-міністри. Після недороду озимих все можна очікувати.
          У голови профспілки Цимбалюка у міськвиконкомі заздрісно питали, скільки він заробив на цій акції, хто його використав - Ющенко чи Тимошенко. Він казав, що сам дуже б хотів про те довідатись, бо відразу б вирядив когось до них за грішми. Бо борг профспілки після заходу склав 9300 гривень. Цимбалюк сміється, що вони вже давно діють як комуністи перед Жовтневою революцією, усім дають розписки "Повернемо після перемоги". Йому казали: "ми ж бо знаємо, скільки коштує така зала і організація такого заходу”. Шкода буде, якщо й надавачі зали потраплять під роздачу, бо тоді можливо замість українського культурного центра зроблять ще один єврейський. Там і так учора з українського була лише виставка Реріха.
          Поки безпосередньо до профспілки ніхто не звертався. Мабуть бояться до таких придурків і звертатися. Бо як зафіксує разом якийсь агент, доведи потім що ти не віслюк, що ти розслідував подію, а не домовлявся про розподіл міністерських портфелів в уряді Кушнарьова, Шумілкіна і Цимбалюка.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.01.31 | Ігор Немашкало

            Мер підтримав підприємців

            30.01.2004 відбулося засідання Координаційної Ради з питань підприємництва при Харківському міському голові. На засідання головував сам міський голова Шумілкін. Спочатку виступив голова профспілки підприємців Цимбалюк. Він ознайомив присутніх з планами профспілки підприємців та ініціативної групи з проведення всеукраїнського референдуму з питань відміни дискримінаційних для спрощених підприємців положень пенсійного законодавства і дострокового припинення повноважень Верховної Ради України. Далі у своїх виступах уповноважений держпідприємництва Попов і голова місцевого осередку УСПП (чи партії підприємців, зараз мені важко точно навести їх назву) Рубаненко засудили "політиканство" профспілки підприємців, висловивши думку, що і до 17 січня, коли було створено ініціативну групу з організації референдуму, питання були вирішені за допомогою листів держпідприємництва і пенсійного фонду. Мер Шумілкін запитав присутнього на зборах заступника Управління Пенсійного фонду у Харківській області, чи будуть вони смикати спрощених підприємців, чи залишать їх у спокої. Пенсійний службовець сказав, що на ті листи держпідприємництва і керівництва пенсійного фонду йому начхати, вони будуть виконувати закон. Попов з Рубаненко прикусили язики, потім заметушилися з тими листами, але мер вже все зрозумів і підтримав позицію профспілки підприємців. Він поставив завдання до 10 лютого спільними зусиллями розробити законопроект, який остаточно би врятував спрощених підприємців від пенсійного фонду, а 24 лютого чергова сесія міської ради офіційно звернеться до Верховної Ради України з проханням підтримати цей законопроект. Власне такий законопроект вже профспілкою підприємців розроблений. Що робити поки, адже внески до пенсійного фонду треба сплатити до 20 лютого. Вважаю, що платити не треба. По перше, лист свого керівництва ще дійде до свідомості харківських пенсійних служак, по друге у законопроект треба внести положення про скасування усіх штрафних санкцій, які будуть нараховані спрощеним підприємцям завдяки цим дискримінаційним положенням, які будуть скасовуватися. Треба діяти рішуче. Державній виконавчій службі теж нецікаво потрошити спрощених підприємців і наражатися на зайві неприємності, бо на такі спроби антиконституційного та неправового, позасудового вилучення приватної власності, опір з нашого боку буде несамовитий.
        • 2004.01.29 | Ігор Немашкало

          ЗМІСТ ПИТАНЬ РЕФЕРЕНДУМУ. Майже офіційно.

          ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ
          Профспілки підприємців, тел. 8 (057) 757-65-60, 757-91-61, 712-83-83
          ktu@ukrprofinform.org.ua

          26 січня 2003 року у місті Харкові в приміщенні Українського культурного центру відбулись збори громадян України з питання проведення всеукраїнського референдума.
          Ініціаторами зборів виступило керівництво Профспілки підприємців, які 17 грудня 2003 року провели у Харкові загальномісцевий страйк торговців ринків.
          У зборах прийняли участь 261 громадян.
          Збори зтвердили три питання для всеукраїнського референдуму, затвердили ініціативну групу по організації збору підписів, здійснили інші заходи відповідно до вимог чинного законодавства, що регулює питання проведення всеукраїнського референдуму.
          Піся закінчення зборів, Виконком Профспілки підприємців прийняв рішення про розповсюдження в регіонах України цього досвіду з метою проведення в інших регіонах відповідних зборів громадян.


          Точне формулювання питань,
          що виносяться на всеукраїнський референдум.
          Прийнято 26.01.2004 року у місті Харкові зборами громадян України.


          1. “Чи вважаєте Ви, що дискримінаційні норми Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, які зобов’язують суб’єктів підприємницької діяльності-фізичних осіб додатково сплачувати за себе та кожного найманого працівника 32% від фонду оплати праці, тобто не менш як 70 гривень підлягають скасуванню ?

          ТАК НІ”

          2. “Чи підтримуєте Ви прийняття на всеукраїнському референдумі у запропонованій редакції Закон України, яким будуть скасовані дискримінаційні, по відношенню до суб’єктів підприємницької діяльності-фізичних осіб, норми Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”:

          ЗАКОН УКРАЇНИ
          „Про внесення змін до закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” №1058 від 09.07.2003 р.”

          Внести до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” №1058 від 09.07.2003 р.” такі зміни:

          1.Пункт. 5 ст.11 - виключити.

          2. Пункт. 4 ст. 18 викласти в такій редакції:
          „4. Страхові внески не включаються до складу податків (крім фіксованого прибуткового податку та єдиного податку для фізичних осіб), інших обов'язкових платежів, що складають систему оподаткування. На ці внески не поширюється податкове законодавство.”

          3. Абзац другий п.1 ст.19 викласти у такій редакції:
          для роботодавця (крім платників фіксованого прибуткового податку та фізичних осіб – платників єдиного податку ) - на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами ,прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці" (108/95-ВР ), виплату винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності;

          4. Абзац восьмий п.1 ст.19 - виключити:

          5. Пункт 2 ст.20 викласти у такій редакції:
          „2. Обчислення страхових внесків застрахованих осіб, зазначених у пунктах 1, 2, 5-7, 9, 10, 12 і 15 статті 11 цього Закону, здійснюється страхувальниками (крім платників фіксованого прибуткового податку та фізичних осіб – платників єдиного податку) на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески”.

          6. Пункти 3, 4 ст. 40 - виключити.

          7. Підпункт 1 пункту 8 Прикінцевих положень викласти у такій редакції:
          „1) страхові внески, що перераховуються до солідарної системи (крім страхових внесків, що перераховуються особами, зазначеними в пунктах 3 і 4 статті 11 та у статті 12 цього Закону, а також страхових внесків, сплачуваних за осіб, зазначених у пунктах 8, 13, 14 статті 11 цього Закону), сплачуються страхувальниками (крім платників фіксованого прибуткового податку та фізичних осіб – платників єдиного податку ) та застрахованими особами на умовах і в порядку, визначених цим Законом, та в розмірах, передбачених Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" (400/97-ВР ) для відповідних платників збору. Платники збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, визначені пунктами 5 - 10 статті 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" ( 400/97-ВР), сплачують збір на обов'язкове державне пенсійне страхування в порядку та розмірах, визначених зазначеним Законом”.

          8. У підпункті 2 пункту 8 Прикінцевих положень слова „...в пунктах 3 і 4 статті 11”... – виключити.

          9. Підпункт 4 пункту 8 Прикінцевих положень викласти у такій редакції:
          „4) фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований прибутковий податок, єдиний податок) та члени сімей зазначених фізичних осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, на період дії законодавчих актів з питань особливого способу оподаткування сплачують страхові внески в порядку, визначеному цими законодавчими актами”.

          10. Підпункт 7 пункту 8 Прикінцевих положень – виключити.

          11. Підпункти 8, 9, 10 пункту 8 Прикінцевих положень визнати відповідно підпунктами 7, 8, 9 пункту 8 Прикінцевих положень.


          ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

          1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

          2. Кабінету Міністрів України, Пенсійному Фонду України:

          привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

          забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону”

          ТАК НІ”

          3. “Чи вважаєте Ви за необхідне достроково припинити повноваження Верховної Ради України.

          ТАК НІ”
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.01.29 | Людмила Коваль

            Re: Ігорю Немашкало.

            Пане Ігоре, те що робите Ви у Харкові заслуговує на поважне ставлення і підтримку. Завжди слідкую за Вашими повідомленнями. Ось і зараз, заскочивши на хвилинку на Майдан, відшукала Вас і...
            На цей раз захвилювалася з приводу майже офіційного повідомлення змісту питань референдуму.

            Пане Ігоре, скажіть, чи допомагають Вам юристи? Текс запитань вимагає серйозної корекції.

            На жаль я зовсім не маю часу, щоб зробити аналіз і правки вашого варіанту, але він потрібний, ПОВІРТЕ.

            Буде жаль, якщо Вашу ініціативу "закопають", використавши літеру закону.

            Дуже раджу зробити юридичний аналіз і серйозно поправити зміст запитань.

            З повагою,
            Л.К.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.01.29 | Ігор Немашкало

              Текст складали за участю голови профспілки Цимбалюка

              А він юрист, закінчив Харківську юридичну академію, має досвід і, що важливо, спеціальний досвід у проведенні референдумів. Однак, звісно, що й він може помилятися. Я йому передам Ваше занепокоєння. От тільки виправити тепер щось буде важкувато...
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2004.01.29 | Людмила Коваль

                Re: Ок! (-)

              • 2004.01.29 | Kollega

                Re: Текст складали за участю голови профспілки Цимбалюка

                Да...
                Ну Ваш Цимбалюк и лох раз составил такие неграмотные вопросы.
                Или нет ???
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2004.01.30 | Ігор Немашкало

                  Не знаю, як юридичні, а граматичні помилки є

                  Хоч не в самих питаннях референдуму, а в супутніх документах. Допоможу виправити. Вам би тільки Цимбалюка покритикувати. Знаємо вже Вас!
  • 2004.01.25 | Ігор Немашкало

    ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ВІДМОВИВСЯ ВІД ГРОШЕЙ СПРОЩЕНЦІВ

    ПФУ йде назустріч "спрощенцям", "Бізнес", № 4 від 26.01.2004, стор. 7

    Пенсійний фонд України 12.01.2004 спрямував на адресу свої підвідомчих органів лист № 211\04, у котрому пояснив порядок сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування суб'єктами підприємницької діяльності, які обрали спрощену систему оподаткування.
    З тексту листа виходить, що "спрощенці"до внесення відповідних змін до законодавства повинні платити внески до пенсійного фонду "у відповідності з нормами Указу Президента № 727 від 03.07.1998". Тобто окремо доплачувати, окрім встановленої ними суми єдиного (фіксованого) податку, вони не зобов'язані. Нагадаємо, о 42% єдиного і 10% фіксованого податків, сплачених податкоплатником, автоматично спрямовуються до пенсійного фонду.
    У той же час у листі зазначається, що ті "спрощенці", які бажають, щоб період роботи після 01.01.2004 до прийняття змін до законів враховувався до страхового стажу, можуть добровільно зробити доплату до розміру мінімального страхового внеску (32% мінімальної зарплати).
    Повністю з листом Пенсійного фонду можна ознайомитися у газеті "Все для бухгалтера у торгівлі" № 4 від 26.01.2004, стор. 8.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.01.26 | Михайло Свистович

      Re: А в інтернеті воно є?

      Ігор Немашкало пише:
      >
      > Повністю з листом Пенсійного фонду можна ознайомитися у газеті "Все для бухгалтера у торгівлі" № 4 від 26.01.2004, стор. 8.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.01.26 | Ігор Немашкало

        Мабуть нема

        Принаймні я не знайшов. Та я сьогодні збираюся піти на фірму, яка виписує дуже багато журналів про податки, як там знайду, набью і додам.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.02.13 | Ігор Немашкало

          Краще пізно ніж ніколи

          ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

          ЛИСТ від 12.01.2004 р. N 211/04

          Враховуючи численні звернення суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали спрощену систему оподаткування, щодо розрахунків з 1 січня 2004 року з Пенсійним фондом України з часу набуття чинності Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", роз'яснюємо.

          Відповідно до "Прикінцевих положень" Закону всі законодавчі акти, у тому числі й ті, що регулюють спрощену систему оподаткування, будуть приведені у відповідність до вимог нового пенсійного законодавства.

          У період до внесення відповідних змін до чинного законодавства суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований та єдиний податок), сплачують внески до Пенсійного фонду України згідно з нормами Указу Президента України від 03.07.98 р. N 727 "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" та Декрету Кабінету Міністрів України від 26.12.92 р. N 13-92 "Про прибутковий податок з громадян".

          Для врахування в страховий стаж періоду роботи протягом цього часу (з 1 січня 2004 року до прийняття зазначених законопроектів) та з метою дотримання вимог статті 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" зазначений суб'єкт може здійснити доплату до Пенсійного фонду до розміру мінімального страхового внеску (32 відсотки від мінімальної заробітної плати на цей час).

          Наприклад, суб'єктом підприємництва - фізичною особою сплачено ставку єдиного податку у розмірі 120 грн. До Пенсійного фонду спрямовується 42 %, що складає 50 грн. 40 коп. Мінімальний страховий внесок у січні складає (205 грн. х 32 %) : 100 = 65 грн. 60 коп. Розмір доплати складе 15 грн. 20 коп. (65 грн. 60 коп. - 50 грн. 40 коп. = 15 грн. 20 коп.).

          З метою уникнення подвійного оподаткування при сплаті страхових внесків зазначеними суб'єктами за найманих працівників у цьому періоді, сума коштів, що спрямовується до Пенсійного фонду у вигляді частини ставки від єдиного та фіксованого податків за цих працівників, буде зарахована в рахунок сплати страхових внесків.

          Заступник Голови правління
          О. Зарудний

          Надруковано:
          "Бухгалтерія",
          N 4, 26 січня 2004 р.
  • 2004.01.27 | Ігор Немашкало

    Кучма: торговці мало платять до Пенсійного фонду!

    http://liga.kiev.ua/cgi/lenta/show_print.cgi?id=97400

    От тобі й маєш. Пропонує навести суворий порядок у торгівлі. Що б це значило? Ще раніше він вніс своїм указом № 34 від 12.01.2004 зміни у Положення про Пенсійний фонд, яким надав йому право перевіряти дрібних торгоців, вилучати у них документи, робити інші негаразди. Так що Кучма теж не ягнятко...

    У К А З
    ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
    ...
    2) у Положенні про Пенсійний фонд України, затвердженому
    Указом Президента України від 1 березня 2001 року N 121
    ( 121/2001 ) (зі змінами, внесеними Указами від 24 вересня
    2001 року N 887 ( 887/2001 ) та від 22 червня 2002 року N 576
    ( 576/2002 ):

    а) пункт 1 викласти в такій редакції:

    "1. Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої
    влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою
    загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить
    збирання, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії
    та готує документи для їх виплати, забезпечує своєчасне і в
    повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на
    поховання, інших соціальних виплат, які згідно із законодавством
    здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду України, здійснює
    контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду
    України. Діяльність Пенсійного фонду України спрямовується та
    координується Кабінетом Міністрів України";

    б) абзац третій пункту 3 після слова "пенсій" доповнити
    словами "допомоги на поховання";

    в) у пункті 4:

    у підпункті 4 слова "збору на обов'язкове державне пенсійне
    страхування" замінити словами "страхових внесків на
    загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та збору на
    обов'язкове державне пенсійне страхування (далі - страхових
    внесків)";

    у підпункті 5:

    абзац сьомий після слова "пенсій" доповнити словами "допомоги
    на поховання";

    слова "збору на обов'язкове державне пенсійне страхування"
    замінити словами "страхових внесків";

    доповнити пункт підпунктом 8-1 такого змісту:

    "8-1) забезпечує проведення тендера для визначення
    організацій, які здійснюватимуть виплату та доставку пенсій";

    г) пункти 5 і 8 викласти в такій редакції:

    "5. Пенсійний фонд України має право:

    1) отримувати безоплатно від органів державної влади,
    підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності,
    виду діяльності та господарювання і від фізичних осіб - суб'єктів
    підприємницької діяльності відомості, пов'язані з нарахуванням,
    обчисленням та сплатою страхових внесків, а також інші відомості,
    необхідні для виконання ним функцій, передбачених законодавством;

    2) проводити планові, а також у передбачених законодавством
    випадках позапланові перевірки на будь-яких підприємствах, в
    установах, організаціях та у фізичних осіб - суб'єктів
    підприємницької діяльності бухгалтерських книг, звітів, кошторисів
    та інших документів, пов'язаних із нарахуванням, обчисленням та
    сплатою страхових внесків, отримувати необхідні пояснення, довідки
    і відомості (у тому числі письмові) з питань, що виникають під час
    таких перевірок;

    3) вимагати від керівників та інших посадових осіб
    підприємств, установ, організацій і фізичних осіб - суб'єктів
    підприємницької діяльності усунення виявлених порушень
    законодавства про порядок нарахування, обчислення та сплати
    страхових внесків, здійснення фінансових операцій з коштами
    Пенсійного фонду України та порядок їх використання;

    4) вилучати в установленому законодавством порядку у
    підприємств, установ, організацій і фізичних осіб - суб'єктів
    підприємницької діяльності документи, що підтверджують
    приховування (заниження) розміру заробітної плати (доходу) та
    інших виплат, на які нараховуються страхові внески, або порушення
    порядку використання коштів Пенсійного фонду України;

    5) порушувати відповідно до законодавства справу про
    банкрутство підприємства, установи, організації або вносити
    пропозиції щодо скасування державної реєстрації суб'єкта
    підприємницької діяльності в разі систематичної несплати ними
    страхових внесків;

    6) застосовувати фінансові санкції, передбачені законом;

    7) стягувати з платників страхових внесків несплачені суми
    страхових внесків;

    8) порушувати в установленому законом порядку питання про
    притягнення до відповідальності осіб, винних у порушенні
    законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне
    страхування;

    9) укладати договори про добровільну участь у системі
    загальнообов'язкового державного пенсійного страхування;

    10) одержувати кредити в установах банків;

    11) здійснювати інші права, передбачені законодавством";

    "8. Джерелами формування коштів Пенсійного фонду України є:

    страхові внески;

    кошти державного бюджету та державних цільових фондів, що
    перераховуються до Пенсійного фонду України у випадках,
    передбачених законодавством;

    благодійні внески юридичних та фізичних осіб;

    добровільні внески на загальнообов'язкове державне пенсійне
    страхування;

    банківські кредити;

    інші надходження відповідно до законодавства.

    Бюджет Пенсійного фонду України щороку затверджується
    Кабінетом Міністрів України";

    д) у пункті 9:

    абзац другий викласти в такій редакції:

    "фінансування виплати пенсій у солідарній системі
    загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, допомоги
    на поховання та інших соціальних виплат, які згідно із
    законодавством здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду
    України";

    доповнити пункт після абзацу другого новими абзацами такого
    змісту:

    "оплату послуг з виплати та доставки пенсій;

    формування резерву коштів Пенсійного фонду України".

    У зв'язку з цим абзаци третій - шостий вважати відповідно
    абзацами п'ятим - восьмим;

    е) пункт 10 викласти в такій редакції:

    "10. Кошти Пенсійного фонду України зараховуються на єдиний
    рахунок Пенсійного фонду України і зберігаються на окремих
    рахунках його органів в уповноваженому банку, який визначається
    Кабінетом Міністрів України.

    Кошти Пенсійного фонду України використовуються виключно за
    призначенням і вилученню не підлягають".

    2. Визнати таким, що втратив чинність, Указ Президента
    України від 25 травня 1998 року N 506 ( 506/98 ) "Про обмеження
    максимальної величини фактичних витрат суб'єктів господарювання на
    оплату праці працівників, суми оподатковуваного доходу (прибутку),
    сукупного оподатковуваного доходу, з яких справляються збори
    (внески) до соціальних фондів".


    Президент України Л.КУЧМА

    м. Київ, 12 січня 2004 року
    N 34/2004
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.01.27 | Kollega

      МАРАЗМ КРЕПЧАЕТ

      Как мог появиться этот Указ если в статье 58 Закона Украины "Об общеобязательном государственном пенсионном страховании" указано:

      " Стаття 58. Пенсійний фонд

      1. Пенсійний фонд є органом, який здійснює керівництво та
      управління солідарною системою, провадить збір, акумуляцію та
      облік страхових внесків, призначає пенсії та підготовляє документи
      для її виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі
      фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, здійснює
      контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду,
      вирішує питання, пов'язані з веденням обліку пенсійних активів
      застрахованих осіб на накопичувальних пенсійних рахунках, здійснює
      адміністративне управління Накопичувальним фондом та інші функції,
      передбачені цим Законом і статутом Пенсійного фонду.

      Пенсійний фонд є самоврядною неприбутковою організацією і
      здійснює свою діяльність на підставі статуту, який затверджується
      його правлінням"

      Видимо кто-то сошел с ума.
      Или нет ???
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.01.27 | vujko

        Ні, то вибори наближаються. Грошові місця -на коротку шворку(-)

  • 2004.02.04 | Людмила Коваль

    Re: Боротьба продовжується. Ворог маневрує.

    1. Боротьба продовжується.

    04.02.2004 16:47.
    УНІАН

    "У ряді міст України проходять акції протесту підприємців
    Акції протесту приватних підприємців, які висловлюють своє невдоволення підвищенням податкових платежів у зв'язку з введенням фіксованого пенсійного внеску, сьогодні проходять у ряді міст України. Про це заявила голова Ради приватних підприємців України Ксенія ЛЯПІНА.

    За її словами, найактивніше акцію підтримали в Криму, Чернігові, Черкасах, Хмельницькому, Вінниці і Сумах.

    К.ЛЯПІНА повідомила, що акція протесту проводилася як у формі пікетів, мітингів, закриття ринків, так і круглих столів, зустрічей з представниками місцевих влад".
    ==========================

    2. Ворог маневрує.

    04.02.2004.
    http://www.liga.net/news/show/?id=98398

    В.Янукович требует проведения разъяснительной работы по вопросу пенсионной реформы

    Премьер-министр Украины Виктор Янукович подчеркивает, что проведение пенсионной реформы требует продолжительно по времени, а все ее недостатки обязательно будут исправлены...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.05 | Ігор_Немашкало

      У Харкові сьогодні страйкував Барабашівський ринок

      Однак не з-за пенсійних справ, а з-за того, що очікувалося різке підвищення плати за послуги ринку. Торговці вимагають від облдержадміністрації виконання Постанови Кабміну і введення граничних рівнів для тарифів на послуги ринку на рівні, нижчому від існуючого.
      Якраз сьогодні я отримав листа від облдержадміністрації, у якому вона розповідає, що
      1)веде роботу з органами місцевого самоврядування на предмет зменшення розмірів фіксованого і єдиного податків;
      2)веде роботу з визначення граничних цін на послуги ринків. Такі граничні ціни вирішено розробити для кожного ринка окремо.

      І нарешті. Пенсійний Фонд України розробив нову інструкцію № 21-1 від 19.12.2004. Зареєстровано У Міністерстві юстиції 16.01.2004 за № 64/8663 "Про затвердження Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України". Що там щодо спрощенців, не встиг розібратись.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2004.02.06 | Ігор Немашкало

    Стан справ на 06.01.2004

    Стан справ доволі тривожний. Пенсійний фонд написав тепер листа
    http://www.chp.com.ua/letter.php
    , яким таки вимагає від підприємців платити, на місцях при прийманні звітів (щомісячному) працівники пенсійних фондів також стверджують, що платити треба і є думка, що підприємці таки платитимуть, бо більш за все вони бояться, що пенсійний фонд у них інакше не прийме звіту ??? Дивний страх, але найбільш дієвий для пенсійного фонду. Адже можна надсилати звіти поштою, це заощаджує нерви, я тільки так і роблю. Але підприємці це якось не здатні зробити. Чи неписьменні? Це до речі розвіює міф про радянську освіту і те, що серед підприємців багато колишніх вчених (чи хоча б один з них).
    Поки незрозуміло, до чого призвели акції ляпінців
    http://chp.com.ua/index.php?code=144&show_all=YESS
    (так у Харкові називають підприємців, які потрапили у орбіту Ради приватних підприємців, очолюваної Ксенією Ляпіною). У Харкові ляпінців немає чи вони неактивні, тому я не можу про це дізнатися на практиці. В понеділок у Харкові знову пройде пікетування підприємцями облдержадміністрації з 12.00-14.00. Але то буде антиавеківська акція проти підвищення ціни на послуги ринків, різних "фондів розвитку ринку". Як я з'ясував, раніше головну контору АВЕК на Сумській, 70 пікетували представники вантажників ринку Барабашова, які входять до профспілки підприємців окремою групою, бо з них почали вимагати 25% від зароблееного за право вести на ринку вантажні роботи.
  • 2004.02.07 | Ігор Немашкало

    Навіть УНП за нас

    з сайту http://www.unp-ua.org

    Підприємці Криму мітингують
    4 лютого 2004 року Кримська організація Української Народної Партії взяла активну участь у мітингу протесту, який ініціювала колегія об’єднань підприємців Криму. Мітинг відбувся на центральній площі Сімферополя біля Ради Міністрів АРК.
    Кримчани вимагали справедливої пенсійної реформи, припинення податкових репресій проти малого бізнесу, негайного прийняття Закону України “Про спрощену систему податкування суб’єктів малого бізнесу”.
    Голова Кримської організації Української Народної Партії Олег ФОМУШКІН зазначив, що “корумпована олігархічна влада не переймається проблемами малого бізнесу, вони їй байдужі, вона їх не розуміє”. Це, на його думку, є причиною “кризової ситуації, яка може привести до загальнодержавного страйку”. “Влада повинна негайно розглянути нові закони, які дозволять спростити процедуру підприємницької діяльності для суб’єктів малого бізнесу, ліквідувати умови для існування корупції, спростити систему оподаткування та зробити її прозорою,” – вважає Олег ФОМУШКІН.
    Учасники мітингу прийняли звернення до української влади.
    Кримська організація УНП.

    04.02.200413:58
    СУМИ: Підприємці міста приєдналися до Всеукраїнської акції протесту

    У Сумах на площі Незалежності перед будинком облдержадміністрації зранку триває акція протесту представників малого та середнього бізнесу проти подвійного оподаткування пенсійними платежами.

    Вимоги підприємців підтримала Сумська обласна організація Української Народної Партії. У поширеній заяві за підписом голови Сумської обласної організації УНП Івана СТУПАКА, зокрема сказано: “Політика уряду ЯНУКОВИЧА щодо зміни системи оподаткування немає нічого спільного зі справжньою реформою економіки. В Сумах зокрема та в Україні взагалі ще не сформувався прошарок міцних середніх підприємців і по суті усування спрощеної системи оподаткування буде останнім ударом по знищенню малого бізнесу, що призведе до зростання безробіття та свавілля податківців.”
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.07 | Михайло Свистович

      Re: Один тільки Ви не за них.

      http://maidan.org.ua/n/about/1075936360 та http://maidan.org.ua/n/about/1075938272
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.02.11 | Ігор Немашкало

        "Участь" партій декларативна і формальна

        Підприємці вже не раз у цьому впевнювалися. Та тут описувалася участь партій під час акції "Рукописи горять". Прийшли набрати очків, порекламуватися та повимахувати прапорами. Це підприємцям непотрібно, тому що робить уявні сподівання і відволікає. Той троль, на якого Ви вказуєте, і то кращий. Правильно він каже - справжня робота може бути тільки платною. Все інше від лукавого. Часи суботників минули.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.02.11 | Михайло Свистович

          Я не про партії. Мав на увазі, що Ви не за приватних підприємців

          Оскільки не виконали свою обіцянку щодо "Розробок".

          Ігор Немашкало пише:
          > Той троль, на якого Ви вказуєте, і то кращий. Правильно він каже - справжня робота може бути тільки платною. Все інше від лукавого. Часи суботників минули.

          Того троля звати Ігор Немашкало, і не пристало Вам так блазнювати.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.02.12 | Ігор Немашкало

            Ну й що, може однохвамілець

            у нас на базарі десь місяці зо два торгував Немашкало поруч зі мною, він навіть казав, що мій далекий родич, бо ми знайшли з ним коріння у селі, а потім він припинив торгувати і заборгував одній фірмі кілька тисяч. Може то він бавиться.
            Якщо серйозно, то навіть у профспілки підприємців гасло - допомагаючи собі, допомагаєш іншим. Чим і займаюсь. Якщо ті інші не хотять.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.02.12 | Михайло Свистович

              Re: одноайпівець

              Ігор Немашкало пише:
              >
              > Якщо серйозно, то навіть у профспілки підприємців гасло - допомагаючи собі, допомагаєш іншим. Чим і займаюсь. Якщо ті інші не хотять.

              Поки що Ви займаєтесь балачками. А писали, що оте в "Розробках" стосується й безпосередньо Вас. Отже навіть собі допомогти не хочете.
    • 2004.02.11 | Ігор Немашкало

      Висвітлення подальшої боротьби "Бізнесом"

      Бізнес, № 6, 09.02.2004, стор. 72
      "День у пікетах"
      Повідомляється про хвилю страйків, яка пройшла 4 лютого проти закону "Про обов'язкове державне пенсійне страхування". У Полтаві не працював жодний ринок. Чернігівці провели мітинг на Червоній площі міста. У Сімферополі у мітингу коло Ради Криму прийняло участь 600 пюдей. Учасники акції вирішили звернутися з відкритим листом до Президента, щоб створити узгоджувальну комісію з чиновників та підприємців і вирішити пенсійне питання по суті. У Харкові крім того вимагали від облдержадміністрації виконати Постанову Кабміна № 1978 від 25.12.2002 і встановити граничні ціни на послуги ринків. Сказано, що адміністрація АВЕКУ(власника Барабашівського ринку) намагається загітувати підприємців сплатити десятки тисяч гривень до фонду розвитку ринку, окрім того ринки щомісячно отримують від підприємців за міфічні послуги по 500-600 гривень з місця і цьому треба покласти край.
      Загалом підприємці добиваються:
      1. Прийняття закону "Про спрощені системи", де повинні бути передбачені вилучення з єдиного податку 42% відрахувань до пенсійного фонду і зменшення ставки єдиного податку, який сплачується за найманих працівників, до 20%.
      2.Введення єдиного соціального збору, що складає 16% фонду оплати праці.
      3.Встановлення законодавчого права вибирати:
      платити страхові внески і отримувати державну пенсію чи, не сплачувати внесків і відмовитися від неї на період підприємницької діяльності.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.02.12 | Ігор Немашкало

        ПОГАНІ ПЛАНИ УРЯДУ

        http://chp.com.ua/index.php?code=159&show_all=YESS

        10.02.04
        Совет частных предпринимателей Украины не согласен с правительственным вариантом законопроекта "Об упрощенной системе налогообложения, учета и отчетности субъектов малого предпринимательства"
        Девятого февраля 2004 в г. Киеве состоялось заседание Совета частных предпринимателей Украины, на котором обсуждались предложения правительства по новому Закону Украины "Об упрощенной системе налогообложения, учета и отчетности субъектов малого предпринимательства". Данный вариант законопроекта в значительной степени ухудшает ныне действующие нормы Указа Президента Украины "Об упрощенной системе налогообложения, учета и отчетности субъектов малого предпринимательства". В частности для применения упрощенной системы налогообложения субъектами предпринимательской деятельности – физическими лицами предлагается уменьшить годовой объем с 500 тыс. грн. до 300 тыс. грн., количество наемных работников с 10 до 3 человек, вывести из состава единого налога все социальные взносы и др. Минфин Украины планирует в ближайшие сроки представить на рассмотрение депутатов этот вариант закона.
        Первой реакцией участников заседания было провести 19 февраля 2004 года пикетирование Верховной Рады с требованием создать согласительную комиссию и приостановить действие норм Закона Украины "Об общеобязательном государственном пенсионном страховании" в части уплаты взносов предпринимателями-упрощенцами до принятия закона "О едином социальном налоге". Но после более взвешенного обсуждения сложившейся ситуации пришли к выводу, что проводить пикетирование преждевременно, поскольку нет продуманных конструктивных предложений по урегулированию данных вопросов. Поэтому было принято решение начать переговоры с правительством и руководителями политических фракций. С этой целью подготовить письмо-обращение к спикеру Верховной Рады В. Литвину с просьбой в ближайшее время организовать встречу членов Совета частных предпринимателей Украины с руководителями политических фракций и членов правительства для проведения переговоров и выработки поэтапных действий по доработке и принятию данного закона.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.02.15 | Kollega

          Re: ПОГАНІ ПЛАНИ УРЯДУ

          Кто-то чего-то не договаривает.
          Иначе становиться совсем непонятно, зачем Совет частных предпринимателей не поддержал законопроект ПРОФСОЮЗА ПРЕДПРИНИМАТЕЛЕЙ о внесении изменений в пенсионный закон.
  • 2004.02.12 | Ігор Немашкало

    Секретний удар підприємців

    хоча тепер його вже можна розсекретити. 6 лютого депутат Добкін подав, а десятого у Верховній Раді зареєстрували таки добрий законопроект щодо усунення дискримінаційних відносно спрощених підприємців положень нового пенсійного законодавства. Хто його розробив? Мабуть депутат спільно з профспілкою підприємців та міською радою м. Харкова, хоча достеменно не скажу. Тепер 24 лютого чергова сесія міської ради Харкова офіційно звернеться до Верховної Ради з проханням розглянути і прийняти цей законопроект. Як можете, робіть, щось на підтримку цього, ідіть на прийом до свого депутату, не сидіть. Ось посилання на законопроект:

    http://195.230.149.70:7777/pls/zweb/webproc4_1?id=&pf3511=17134

    а ось власне текст:

    Проект вноситься на розгляд
    Верховної Ради України
    народним депутатом України
    Добкіним М.М.
    ( в/о 174)



    ЗАКОН УКРАЇНИ

    “Про внесення змін до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”


    “Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:

    І. Внести до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2003, NN 49-51, ст.376) такі зміни:
    1. 1.У пункті 5 ст.14 слова: “…зазначені в пунктах 3 і 4 статті 11…” замінити словами: “…зазначені в пункті 4 статті 11…”;
    2. Частину 4 статті 18 викласти у наступній редакції:
    „4. Страхові внески не включаються до складу податків (крім фіксованого прибуткового податку та єдиного податку для фізичних осіб), інших обов'язкових платежів, що складають систему оподаткування. На ці внески не поширюється податкове законодавство.”;
    3. Абзац перший частини 1 ст.19 викласти у наступній редакції:
    „для роботодавця (крім платників фіксованого прибуткового податку та фізичних осіб - платників єдиного податку ) - на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", виплату винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності”;

    4. Абзац сьомий частини 1 ст.19 - виключити;

    5. Частину 2 ст.20 викласти у наступній редакції:
    „2. Обчислення страхових внесків застрахованих осіб, зазначених у пунктах 1, 2, 5-7, 9, 10, 12 і 15 статті 11 цього Закону, здійснюється страхувальниками (крім платників фіксованого прибуткового податку та фізичних осіб - платників єдиного податку) на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески”;

    6. Частину 3 статті 40 викласти у наступній редакції:
    “3. При обчисленні заробітної плати (доходу), з якої фактично сплачено страхові внески згідно з цим Законом за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу) для застрахованих осіб, які здійснювали підприємницьку діяльність і обрали особливий спосіб оподаткування своїх доходів (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбання спеціального торгового патенту), та членів їхніх сімей, що беруть участь у здійсненні підприємницької діяльності, отриманий ними дохід за відповідний місяць визначається за формулою:

    П
    З = ----- , де:
    2%

    З - сума заробітної плати (доходу) застрахованої особи, з якої фактично сплачено страхові внески згідно з цим Законом за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітної плати (доходу);
    П - сума фактично сплачених відрахувань до Пенсійного фонду у розрахунку за відповідний місяць, у гривнях.
    Під час визначення доходу фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) враховується розмір податку (плати за патент), що сплачує така фізична особа, з відповідним збільшенням розміру такого податку (плати за патент) за осіб, які перебувають з нею у трудових відносинах, але без збільшення розміру податку (плати за патент), за членів його сім'ї, які беруть участь у здійсненні цією фізичною особою підприємницької діяльності.
    Визначення доходу члена сім'ї фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності для обчислення коефіцієнта заробітної плати (доходу) здійснюється шляхом обчислення числа, одержаного після множення на цифру 100 різниці між часткою податку (плати за патент), внесеною фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності за одного члена сім'ї і ставкою прибуткового податку.

    7. Частину 4 ст. 40 - виключити;

    8. У пункті 2 частини 8 Прикінцевих положень слова: „...в пунктах 3 і 4 статті 11...” - замінити словами: “…в пункті 4 статті 11…”.

    9. Пункт 4 Частини 8 Прикінцевих положень викласти у наступній редакції:
    „4) фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований прибутковий податок, єдиний податок) та члени сімей зазначених фізичних осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, на період дії законодавчих актів з питань особливого способу оподаткування сплачують страхові внески в порядку, визначеному цими законодавчими актами”.

    10. У пункті 7 частини 14 Прикінцевих положень після слів “підприємницької діяльності” виключити речення “а також пропозиції щодо вилучення із законодавства про спрощену систему оподаткування положень, які стосуються спрямування коштів до Пенсійного фонду України”.
    .

    ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

    ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
    Кабінету Міністрів України:
    - привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
    - забезпечити перегляд і скасування Пенсійним фондом, міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно - правових актів, що суперечать цьому Закону.

    Голова Верховної Ради України


    Пояснювальна записка
    до проекту Закону України “Про внесення змін до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”

    1. Мета, завдання та основні положення законопроекту

    Метою даного законопроекту є встановлення на законодавчому рівні норм про недопущення будь-яких додаткових пенсійних обтяжень для платників фіксованого прибуткового податку та фізичних осіб - платників єдиного податку, що встановлені вже Законом України „Про державний бюджет України на 2004 р.” та відповідними законодавчими актами з питань особливого способу оподаткування.

    2. Обґрунтування необхідності розробки та прийняття зазначеного законопроекту

    Сьогодні на підставі діючої редакції Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” загальне обтяження зі сплати внесків до Пенсійного фонду для представників малого підприємництва, у порівнянні з існуючим до 01 січня 2004 р, було збільшено у декілька разів!
    Такі необмірковані дії ставлять дрібних підприємців перед необхідністю вживати відповідні заходи що до захисту своїх інтересів. Наприклад: скорочення найманої робочої сили, що бере участь у підприємницькій діяльності, зменшення заробітної платні та часткової чи повної „тінізації” свого бізнесу.
    Як результат - значне зниження доходів населення, зменшення платоспроможності підприємців, зріст чисельності безробітних, скорочення податкових надходжень до Державного і місцевих бюджетів та зниження загальної соціальної захищеності громадян.
    Крім того, суб’єкти підприємницької діяльності - фізичні особи, які обрали спрощений спосіб оподаткування, з боку діючої редакції Закону України “Про збір на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, зіткнулись з дискримінацією своїх інтересів: норми цього Закону зобов’язує сплачувати пенсійний збір усіх без виключення суб’єктів підприємницької діяльності не зважаючи на особливості оподаткування окремої категорії платників податків.
    Проте, згідно зі ст. 55 Закону України „Про державний бюджет України на 2004 р.” та п. 6 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва”, суб’єкт підприємництва, який сплачує єдиний податок та фіксований прибутковий податок, не є платником збору на обов’язкове державне пенсійне страхування та сплачує внески до Пенсійного фонду у складі зазначених видів податків.

    У зв’язку з викладеним, з метою збереження існуючих умов здійснення підприємницької діяльності для представників малого бізнесу, а також з метою не допущення фактично подвійного „оподаткування”, вносяться відповідні зміни до Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
    Також хочу відмітити, що законопроектом передбачається обчислювання розміру заробітної плати (для подальшого обчислення розміру пенсійного забезпечення) за реальними показникам, тобто в залежності від розміру фактично сплачених страхових внесків. Що стосується 2% величини, яка міститься у формулі, то вона відображає існуючу 2% ставку збору до Пенсійного фонду, що утримується з об’єкту оподаткування згідно з Законом України „Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування”;


    3. Очікувані соціально-економічні наслідки

    Впровадження запропонованих змін дозволить знизити соціальну напругу, що виникла в країні серед загальної чисельності платників фіксованого прибуткового податку та фізичних осіб - платників єдиного податку внаслідок значного підвищення розміру обов’язкових внесків і платежів.
    Прийняття цих змін, також, сприятиме зростанню кількості фізичних осіб - суб’єктів підприємницької діяльності, що обрали особливий спосіб оподаткування, а, відповідно, і зростанню надходжень до місцевих бюджетів.
    Михайло ДОБКІН
    (в/о 174)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.13 | Валерий, Купянск

      Re: Секретний удар підприємців

      Куда делся Ваш сайт PP.COM.UA ? Уважаемый Игорь!Куда делся Ваш сайт PP.COM.UA ? Это была одна из немногих информационных "отдушин" в нашей провинции!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.02.14 | Ігор Немашкало

        На жаль

        якраз особисті обставини склалися незручно на той час. Дуже важко поєднувати власне підприємницьку діяльність з журналістькою. Я замахнувся на дуже велике завдання - фактично наодинці утримувати сайт - а це те ж саме, що газета. Один заміняти цілий колектив. Спочатку я цього не розумів. Витратив купу сил, часу і грошей. А активність дописувачів була все таки невеликою. Більше вони були споживачами інформації, а я мріяв, що вони будуть обмінюватися інформацією через форум, надсилати інформації про власні ситуації, суди і т.д. Так не вийшло. Була одна дуже гарна дописувачка зі Львова. Практично ми з нею разом і "робили" форум. Та ще Колега пособляв. Але через таку діяльність я недопрацьовував у торгівлі, а коли виявилось, що поки я там їздив чорт знає де і писав, одна з працівниць поцупила у мене біля 20 000 гривень. Якраз у цей час треба було продовжити хостинг, заплатити десь 200 гривень, причому хостер, фірма iname.com.ua, повідомила у останній момент, який був якраз критичним. Ось я і закинув цю справу. Та ще й інтернет дуже затягує, з'являється інтернет-залежність як у наркомана. Так що я взагалі пішов з інтернету. А зараз ось рецидив :-).
        Та й я помітив свою помилку, бо як я писав, входячи до інтернету, сподіваєшся, що це інший світ. Але це не так. Адже у нас на Центральному ринку ніхто (!) не ходив до інтернету і не читав мою писанину. Тож у мене виникла законна думка - для кого я пишу? Мені іноді здавалося, що для кореспондентів. Бо кілька разів навіть поважні видання щось передирали. В принципі, я б і зараз міг поновити проект, це зовсім неважко. Але тоді треба закинути торгівлю і стати професіоналом. А чи піде ця справа? Це ж треба, щоб хоч хтось грошики надсилав, як до Свистовича, чи рекламу якусь на сайті наводити. Мабуть журналістів треба завести. Як все таки на Вашу думку, дав щось той проект?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.02.14 | Ігор Немашкало

          Робив виключно за свій рахунок

          Там не було жодної копійчини профспілки підприємців чи когсь іншого. Я сподівався, чесно кажучи, на комерційну виправданість проекту, але помилився. Хтось до цього був не готовий - чи я, чи інші люди, чи сам український інтернет. А може і всі разом потроху.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.02.16 | Kollega

            Re: Робив виключно за свій рахунок

            Я недавно встрретился с председателем профсоюза предпринимателей и спросил об участии профсоюза в поддержке сайта, pp.com.ua, так он говорит, что некоторое время профсоюз оплачивал 50% стоимости интернета, а также бесплатно и в первую очередь передавал сайту свою информацию.
            Хотя я думаю, что врет этот Цымбалюк. Ничего профсоюз не платил и никакой информации не предоставлял.
            Или нет ???
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.02.16 | Ігор Немашкало

              Не зовсім так

              Профспілка не оплачувала 50% інтернету, а ми з нею купували інтернет на паях, і користувалися спільно. Може правда я трохи перебирав. Але порівняно з тим, що я витратив здуру на інтернет, то була краплина.
              Значно важливішою була інформація. Дійсно її я отримував. Про дати акцій, які намічалися, листи до різних органів і відповіді на них, законопроекти, які намагалася розробити профспілка. Правда і сам дещо давав з інформації. Профспілка то річ гарна, але якщо були ще й активні підприємці окрім активних функціонерів, було б зовсім гарно. Один тільки приклад. У нас на Центральному ринку прямо річка фекаліїв текла, покупці тікали, а санітарна служба довгий час нічого не робила. Функціонер казав - не вистачало мені ще з гівном розбиратися. А я викликав телебачення, звернувся офіційно до санслужби, сюжет того дня тричі показувало телебачення. Проблему було вирішено відразу. Але не можу ж я це все повирішувати. Тому й живуть на базарі легіони щурів. Один з них вкусив мою сестру. Ходила до лікарні колотися. Базар захопив міську вулицю (!!) і примушує торговців платити за проїзд. На базарі повно калюж, безладдя. Однак профспілковий функціонер цим не займається, вважає це нижче свого статусу. Може це і правильно, але нащо тоді рядові члени профспілки. Чому вони не можуть це вирішувати? А то сплатили 10 гривень - і все. Вважають, що за них їм все вирішать. Ні, хлопці так не буде. Тоді і на війну ніхто б не ходив. Заплатили по 10 рублів до профспілки і воюйте, голова і секретар. А цих грошей навіть на зброю ледве вистачає.
              Ще мені смішно, як той функціонер відбивався від завдань та прохань членів профспілки. Коли щось високе, політичне, він каже, то то високі матерії. Я займаюся конкретикою, мені ніхто не подарує і не зрозуміє, якщо я буду десь витати у повітрі, а конкретні проблеми залишаться невирішеними. Коли ж його намагаються залучити до конкретики, він каже - я не можу вам кожну калюжу розмітати, у мене он на носу переговори з міськрадою.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2004.02.16 | Ігор Немашкало

                і спільний доступ до інтернету

                тривав нетривалий час. Потім я вже сам оплачував нічний іентернет, як і зараз. Так зручніше, бо трафік теж був обмежений і його не вистачало на двох.
      • 2004.02.16 | Kollega

        Re: Секретний удар підприємців

        Еще тогда, когда работал сайт pp.com.ua я предлагал собрать базу данных реально работающих общественных организаций мелких предпринимателей и отдельных активных предпринимателей.
        К сожалению предложение осталось без отклика. И теперь Харьковчане вынуждены действовать самостоятельно, а остальные регионы остались без информации.
        Необходимо создавать базу данных. Предлагаю временно направлять информацию на ktu@ukrprofinform.org.ua, в дальнейшем сделаем интернетстарничку, где разместим эту информацию.
  • 2004.02.14 | Ігор Немашкало

    Пенсійний фонд перетворюється в слідчу установу?

    Пенсионный фонд
    Постановление
    "О внесении изменений в Положение о главных управлениях Пенсионного фонда Украины в Автономной Республике Крым, областях, городах Киеве и Севастополе и Положение об управлении Пенсионного фонда Украины в районах, городах и районах в городах"
    от 22.01.2004 N 1-4

    Правление Пенсионного фонда в связи с принятием Закона "Об общеобязательном государственном пенсионном страховании" внесло изменения в Положение о главных управлениях Пенсионного фонда Украины в Автономной Республике Крым, областях, городах Киеве и Севастополе и Положение об управлении Пенсионного фонда Украины в районах, городах и районах в городах.

    Вместо понятия "сбор на обязательное государственное пенсионное страхование" Положения стали использовать понятие "страховые взносы на общеобязательное государственное пенсионное страхование и сбор на обязательное государственное пенсионное страхование"; также название "районные, городские и районные в городах управления Фонда" теперь заменено на "управления Фонда в районах, городах и районах в городах".

    За управлениями было закреплено право осуществлять контроль правильности и своевременности назначения (перерасчета) и выплаты помощи на погребение, а также право:

    - бесплатно получать от предприятий независимо от формы собственности, вида деятельности и ведения хозяйства и от физических лиц - субъектов предпринимательской деятельности сведения, связанные с начислением, исчислением и уплатой страховых взносов, а также другие сведения, необходимые для осуществления возложенных на управление заданий;

    - проводить плановые и внеплановые проверки на любых предприятиях и у физических лиц - субъектов предпринимательства бухгалтерских книг, отчетов, смет и других документов, связанных с начислением, исчислением и уплатой страховых взносов, получать необходимые объяснения, справки и сведения (в том числе письменные) по вопросам, которые возникают во время таких проверок;

    - требовать от руководителей и других должностных лиц предприятий и физических лиц - субъектов предпринимательства устранения обнаруженных нарушений законодательства о порядке начисления, исчисления и уплаты страховых взносов, осуществлении финансовых операций со средствами ПФУ;

    - изымать у предприятий и физических лиц - субъектов предпринимательства документы, подтверждающие сокрытие (занижение) размера заработной платы (дохода) и других выплат, на которые начисляются страховые взносы, или нарушения порядка использования средств ПФУ;

    - возбуждать дело о банкротстве предприятия или вносить предложения по отмене государственной регистрации субъекта предпринимательства в случае систематической неуплаты ими страховых взносов;

    - применять финансовые санкции;

    - взыскивать с плательщиков страховых взносов неуплаченные суммы страховых взносов.

    Изменения зарегистрированы в Минюсте и вступят в силу 22.02.2004 г.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.16 | Kollega

      Re: Пенсійний фонд перетворюється в слідчу установу?

      Вот и я об этом. Совсем офигели и забыли о своем Законе.
      Или нет ???
  • 2004.02.14 | Валерій,

    необхідно спілкуватися і об'єднуватись

    Ваш проект був чи не єдиним оперативним інформаційним звязком, що координував акції в нашому місті з діями підприємців Харкова і взагалі, країни. Приклад - ми свого часу провели страйк проти введення РККА. Вчасно попередили підприємців і міську спілку промисловців і підприємців, надрукували звернення і вчасно розповсюдили. Я думаю, що для багатьох віддалених підприємців та їхніх обєднань необхідно "тримати руку на пульсі". Невже ті ж профспілки не зацікавлені в розповсюдженні інформації в інтернеті? Нехай щось буде небезкоштовним. Згоден,для однієї людини важко робити цю справу, навіть якщо вона така активна, як Ви! Нажаль Ваша думка щодо дієвості і активності співгромадян є цілком вірною. Ми обєднуємось, коли нам погано, а іншим часом сваримось одне з одним, даємо хабари і не хочемо конфліктувати з владою.Ось і зараз багато хто вже капітулював перед 32% ПФ, дехто приховав, дехто звільнив найманих працівників.Якщо Вам відомі якісь ресурси щодо підтримки малого підприємництва, буду вдячний. BONUS@TEL.NET.UA
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.14 | Ігор Немашкало

      Що було то було

      Валерій, пише:
      > Ваш проект був чи не єдиним оперативним інформаційним звязком, що координував акції в нашому місті з діями підприємців Харкова і взагалі, країни. Приклад - ми свого часу провели страйк проти введення РККА. Вчасно попередили підприємців і міську спілку промисловців і підприємців, надрукували звернення і вчасно розповсюдили. Я думаю, що для багатьох віддалених підприємців та їхніх обєднань необхідно "тримати руку на пульсі". Невже ті ж профспілки не зацікавлені в розповсюдженні інформації в інтернеті?

      Ні, бо профспілки і інші об'єднання не є організаціями, утвореними підприємцями, самими, знизу. Вони, як правило, приходять зверху. Їх організовують не підприємці. Цілі різні: підзаробити грошенят (і це непогано, бо усяка робота краще виконується професіоналами), отримати закордонні гранти. Можна сказати, що послідовно та безкоштовно інтереси підприємців вони не захищають і інформації їм розповюджувати нема сенсу. Інформація це їх заробіток, вони дають її за гроші і індивідуально. Уявіть собі юриста, який розповідає про всі засоби захисту в інтернеті. А хто ж прийде до нього за цією інформацією з грошима? А якогось рішення я не маю, бо у своєму оточенні не бачу людей, здатних утворити щось знизу, тобто зібрати докупи грошенят, найняти юристів, функціонерів і поставити їх до роботи, контролювати їх.

      > Нехай щось буде небезкоштовним. Згоден,для однієї людини важко робити цю справу, навіть якщо вона така активна, як Ви! Нажаль Ваша думка щодо дієвості і активності співгромадян є цілком вірною. Ми об'єднуємось, коли нам погано, а іншим часом сваримось одне з одним, даємо хабари і не хочемо конфліктувати з владою. Ось і зараз багато хто вже капітулював перед 32% ПФ, дехто приховав, дехто звільнив найманих працівників.

      І в нас теж саме.

      > Якщо Вам відомі якісь ресурси щодо підтримки малого підприємництва, буду вдячний. BONUS@TEL.NET.UA

      Цікаво, що посипалось багато сайтів, які ставили задачі, схожі на мої. Мабуть була якась закономірність. В Україні я більше таких діючих сайтів не знаю. Є сайт Ляпіної http://www.ics.org.ua , він тичасово спинений, який працює на закордонний грант. Вона ще чесно відпрацьовує гроші, хоча у нашій профспілці їй не вірять. Є ще інші сайти, але вони вже зовсім ніякі.
      Інформація є на сайті http://chp.com.ua , щоправда там нема боротьби. Для функціонування такого сайту мені вистачило б десь тисячу гривень на місяць, за таких умов я б міг зайнятися ним професіонально, тобто закинути торгівлю, на кожного кореспондента треба мабуть ще з 1000. Але де їх взяти? Підприємці можуть платити зайві мільйярди до ПФ, але тисячу гривень для координації сил не знайдуть.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.02.16 | Kollega

        Re: Що було то було

        Коллега Игорь !
        Я с тобой абсолютно согласен. Для работы необходимы деньги. А то я встретил недавно вашего председателя профсоюзв, а он мне жалуется, что денег нет. За два месяца забастовок, уже задолжали около 12 тыс. грн.
        Я ему говорю, у Вас что профсоюз нищих или профсоюз предпринимателей. Как вы можете качественно отстаивать права предпринимателей если у Вас нет денег. Он же мне говорит, что профсоюз держиться только на интузиазме профактива да на некоторых членах профсоюза, которые помогают профсоюзу, хотя от него ничего не имеют, т.к. у них и так все хорошо. Остальные же ведут себя исключительно как потребители халявы. Ваш председатель говорить, что многие члены профсоюза вообще стараються не платить взносы, а вспоминают о профсоюзе раз в два-три года, когда возникают проблемы с контролирующими органами.
        Я думаю, что врет Ваш председатель.
        Или нет ???
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.02.16 | Ігор Немашкало

          Це правда, гроші потрібні

          я ж не раз казав, що підприємці хитрі та корисливі. Окрім того, у них дивний пієтет перед державними та контролюючими органами. Вони ладні краще сплатити 1000 гривень до держоргану ніж 10 до профспілки. Вважають мабуть, що сплата до держорганів їм зарахується на тому світі, а плата до профспілки прямий шлях у ад. Мене завжди дивувало, як можуть функціонери профспілки отримувати з підприємців хоч щось і як вони виживають, маючи при цьому задоволений вигляд. Знімаю капелюха!
    • 2004.02.16 | Kollega

      Re: необхідно спілкуватися і об'єднуватись

      Давайте создавать базу данных тех кто готов бороться за свои права.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.02.16 | Ігор Немашкало

        Про мене не забудь :-)

        Які ти дані пропонуєш надсилати, коли пишеш про окремих активних підприємців - домашні адреси, адреси діяльності чи тільки електронні адреси? Чи треба перевіряти реальність цих осіб та їх настрої? Як ці дані використовувати? Проводити електронні розсилки з інформацією про зміни у законодавстів, акції спротиву, методи захисту і т.д. А чи не вважаєш ти, що таким чином люди будуть отримувати безкоштовну інформацію і твій знайомий голова профспілки підприємців зовсім збанкрутує. Чому ти його не жалієш? Чи ти справді вважаєш, що він тобі бреше, а сам вже давно набив кишені і тільки й думає, куди б втекти?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.02.16 | Kollega

          Re: Про мене не забудь :-)

          Ігор Немашкало пише:
          > Які ти дані пропонуєш надсилати, коли пишеш про окремих активних підприємців - домашні адреси, адреси діяльності чи тільки електронні адреси? Чи треба перевіряти реальність цих осіб та їх настрої? Як ці дані використовувати? Проводити електронні розсилки з інформацією про зміни у законодавстів, акції спротиву, методи захисту і т.д.

          Я думаю, что для начала будет достаточно електронного адреса, фамилии и имени, а также при возможности контактный телефон.
          Или нет ???


          Ігор Немашкало пише:
          > А чи не вважаєш ти, що таким чином люди будуть отримувати безкоштовну інформацію і твій знайомий голова профспілки підприємців зовсім збанкрутує. Чому ти його не жалієш? Чи ти справді вважаєш, що він тобі бреше, а сам вже давно набив кишені і тільки й думає, куди б втекти?

          Однозначно председатель профсоюза набил свои карманы деньгами иначе бы не тратил их куда попадя, на акции протеста, листовки и прочую чушь.
          Или нет ???
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.02.18 | Ігор Немашкало

            Мабуть, утопія

            чи ті ж самі граблі. Треба працювати виключно на комерційній основі, щоб не повторити участь твого голови профспілки підприємців, який від захисту підприємців отримав одні борги та проблеми. Та ще забув сказати про напади на керівників профспілки у під'їздах. Одну жінку вбито, один довго був у реанімації, одного було просто добряче побито. Два рази профспілку грабували за мовчазної підтримки органів, виносячи все майно і документацію. Навіть труну і портрет Кучми вкрали. Таки вчасно я пішов з профспілки :-)
            Якщо робити сайт, розсилку інформацій електронною поштою, то тільки платними. Однак чи буде на них попит? Чи малювати на першій сторінці сайту електронного жебрака, який випрошує гроші на підтримку дрібних підприємців? Як ти гадаєш, спрацює?
  • 2004.02.19 | Ігор Немашкало

    Дивна подія

    Сьогодні мені надійшов дивний лист з пенсійного фонду. Мені повернули мій звіт, який я заповнив з 2%, без 32%, додавши до цього фрагменти законів і якусь дивну безграмотну цидулку, якою пропонують мені у 3-денний термін здати правильно заповнений звіт, інакше на мене чигатимуть штрафи. Як мені розповіла один з діячів профспілки, члени профспілки з ринку ХТЗ усі зробили так як я, тобто надіслали звіти, заповнені на 2%, без 32% до відділень пенсійного фонду поштою, бо в них відмовлялися приймати їх. Однак таку дивну відповідь допоки отримав один я. Вона взагалі страшенно здивувалась, бо ніколи не чула нічого подібного. Та і я не чув і навіть трохи отетерів від такого нахабства. Я оце збираюсь не надсилати повторно звіт і не нести його пішки, а звернутися з заявою до міліції та до прокуратури про викрадення з пенсійного фонду мого звіту з використанням службового становища, погроз і шантажу, з метою корупції. А може то взагалі викрала звіт якась непричетна до пенсійного фонду особа, то тим важливіше її знайти і знешкодити. Як краще сформулювати звинувачення у заяві?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.19 | Ігор Немашкало

      Цидулка і лист

      Ось які цидулка і лист були у листі, що надійшов мені:

      Ув предприниматель!
      Вам возвращается неправильно оформленная отчётность для переоформления в 3-х дневный срок.
      Отчётность в Пенсионный фонд принимается по установленной Законом форме в сроки предусмотренные законодательством.
      В дальнейшем, неправильно составленная отчётность без выписки штрафных санкций приниматься не будут.
      Внимательно читайте новые законы.
      Частичные раьяснения вам высылаются.
      16.02.2004
      Пров. специалист фамилия отсутствует
      подпись

      Пенсійний фонд України
      01014, Київ-14, вул. Бастіонна, 9 тел. (044) 294-89-33, факс 294-73-37
      № 935/04 від 30.01.2004

      Начальникам головних управлінь
      в Автономній Республіці Крим,
      областях, містах Києві та Севастополі
      Пенсійного фонду України

      У зв'язку з численними запитами платників, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування, щодо сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, Пенсійний фонд України повідомляє.
      З 1 січня 2004 року набрав чинності Закон України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", який визначає платників страхових внесеків, порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків.
      Фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які знаходяться на загальній системі оподаткування, сплачують страхові внески у розмірі 32отки від суми доходу (прибутку), отриманого від відповідної діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.
      Фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), на період дії законодавчих актів з питань особливого способу оподаткування сплачують внески у фіксованому розмірі, установленому відповідно до законодавства України, з моменту набрання чинності відповідного Закону. Проект відповідного Закону в даний час знаходиться на розгляді у Верховній Раді України.
      Фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок)), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру є платниками страхових внесків за найманих працівників у розмірі 32% суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних витрат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", виплати винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця та допомоги у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю.
      Крім того, вищезазначені платники зобов'язані утримувати та перераховувати до Пенсійного фонду 1 або 2 відсотки із сум доходу у вигляді заробітної плати, інших виплат та винагород, нарахованих (виплачених) найманим працівникам відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору, що включаються до складу загального оподатковуваного доходу.
      Розміри (ставки) страхових внесків згідно з підпунктом 1 пункту 8 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначаються відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсіне страхування".
      Водночас повідомляємо, що з метою уникнення подвійного оподаткування при сплаті страхових внесків фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності та юридичними особами, які обрали спрощену систему оподаткування, за найманих працівників, сума коштів, що спрямовується до Пенсійного фонду у вигляді частини ставки єдиного або фіксованого податків за цих працівників, буде зарахована в рахунок сплати страхових внесків.

      Заступник голови правління В.М. Короневський

      вик. Щипка Л.М.
      т. (044) 294-41-26
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.02.23 | Ігор Немашкало

        Моя відповідь

        Управлінню Пенсійного фонду України в
        Харківському районі


        10 лютого 2004 року я надіслав звіт до Харківського відділення Пенсійного фонду України. 17 лютого мені надійшло повідомлення, що Пенсійний фонд отримав мого листа зі звітом. Однак у той же день я отримав дивного листа, у якому були якісь шматки паперу з внутрішнім листуванням пенсійного фонду, фрагменти законодавчих актів і мій звіт. Також була цидулка з текстом написаним недержавною мовою. Я не зовсім зрозумів його, але ті, хто на моє прохання пояснили мені його, кажуть, що схоже на те, що мені там чимось погрожують та ставлять якісь вимоги. Прізвища автора цієї цидулки немає, є тільки підпис невідомої особи. Також кажуть, що лист написано безграмотно, що мене взагалі злякало. Я знаю, що повернення звітів не передбачено законодавством, а згідно з Конституцією України державні службовці можуть робити тільки те, що передбачене законодавством. При цьому я знаю законослухняність працівників пенсійного фонду і поважаю їх за глибокі знання і чуйність. З їх боку я ніяк не можу очікувати такого правового нігілізму і навіть натяку на погрозу. Як державні працівники, вони добре знають і поважають державну мову, проходять атестації, при чому їх перевіряють на знання державної мови, ті, хто її не знають і не вивчили за певний термін перебування на державній службі, повинні бути звільнені. А поки що Пенсійний фонд України не став саморегулівною організацією та залишається держаною установою, чи не так? Тому я зробив висновок, що мій звіт, внутрішній лист пенсійного фонду і шматок закону, користуючись деяким безладдям при переїзді пенсійного фонду і ремонті, викрав невідомий зловмисник і тепер намагається шантажувати мене, поки що з невідомою метою. Хочу звернутися до компетентних органів з вимогою зловити злочинця. Від Вас прошу прийняти невідкладних заходів з попередження викрадення надалі моїх звітів, листування пенсійного фонду, інших матеріалів та майна пенсійного фонду, бо все це створює загрозу стабільності пенсійного фонду, який відіграє в суспільстві важливу роль.
        Хочу викласти Вам деякі думки з пенсійних проблем. Відомо, що підприємці, що працюють за фіксованим податком, звільнені від нарахувань на фонд заробітної плати, у тому числі пенсійних нарахувань. Їх становище відповідно до Конституції України не може бути погіршене новими законодавчими актами. Тому усі законодавчі акти, які закликані погіршити становище підприємців, справедливо вважаються такими, що не мають юридичної сили і яких небудь практичних наслідків для підприємців. Намагання антиконституційних позасудових вилучень власності підприємців створить загрозу для існування самої держави України, бо таке зухвале "розкуркулювання" викличе справедливий відсіч підприємців і громадянську війну.
        Спроби подати ситуацію так, що підприємці жадібні, не хочуть вирішувати соціальні проблеми своїх найманих працівників, не піклуються за їх і свої майбутні пенсії, це підла брехня і омана громадськості.
        Насправді закидати підприємцям таке, це всерівно, що дорікати собаці у тім, що вона не годує молоком цуценят у той час, коли з неї смокчуть з обох боків кров кровоссавці. Щоб дати нагодувати цуценят, треба відкинути цих створінь, ще й добряче напіддати їм. Щоб підприємцям дати можливість сплачувати пенсійні внески, треба зменшити інші навантаження на них так, щоб загальні їх витрати не збільшилися, а залишилися на тому ж рівні чи, навпаки, зменшилися. Треба зробити хоча б рік зменшення податкового навантаження на підприємців після п'ятирічки збільшення. Хто ж ці згадані вище кровоссавці? Вони добре відомі. Це місцеві бюджети і власники ринків. Перші стягують з підприємців антиконституційний ринковий збір і великі за розміром податки, другі за великою ціною продають підприємцям послуги, пов'язані з торгівлею на ринку, часто міфічні, реально неіснуючі.
        Чому ринковий збір неправовий? Тому, що це, фактично, збір за право на працю. За право праці не платить більше жоден працюючий в Україні. Треба ще звернутись до історії ринкового збору, щоб зрозуміти його безглуздість. Ринковий збір мав раніше дві функції. Перша - держава посередництвом його мала "свою частину" при випадковому продажу зайвих городини чи речей громадянами. Іншого способу для держави мати свою частку тоді просто не існувало. Друга функція - ринковий збір використовувався на утримання ринку. Зараз обидві фунції відпали. На ринках працюють не випадкові люди, а професіональні торговці, які й так сплачують державі податки, найчастіше у вигляді і так завищеного фіксованого податку. При тому податки ті йдуть переважною частиною до місцевого бюджету, куди спрямовується і ринковий збір. Отже він став подвійним оподаткуванням. Між іншим, найпоширеніший розмір фіксованого податку 100 гривень за ставки прибуткового податку 13% відповідає доходу 770 гривень, що значно більше середньої зарплати в Україні і реальних доходів більшості ринкових підприємців.
        Функція утримання ринку за участі ринкового збору також зникла, бо ринки стали комерційними підприємствами, за торгівлю на яких підприємці окремо і багато платять ринку, при цьому в цю оплату враховуються ПДВ, земельний та іші податки ринку, так що не можна навіть сказати, що ринкові підприємці звільнені від них, вони просто платять їх опосередковано. Ринковий же збір на утримання ринку не повертається, місцевий бюджет витрачає його, як правило, на інші цілі, при цьому ринок та інфраструктура коло ринку залишаються часто в жалюгідному стані, що також обтяжчує становище підприємців. Отже бачимо, що існування ринкового збору є антиправовим і невиправданим. Однак він забирає у підприємця кожен день 2.55 з кожного торгового місця, або за 25 днів 63.75, що близько до запропонованого мінімального пенсійного внеску. Держава повинна скасувати ринковий збір, а вже потім запроваджувати пенсійний внесок. Тоді підприємці з задоволенням заощаджуватимуть у пенсійному фонді для себе і найманих працівників. Одна проблема - місцевий бюджет, як справжній кровоссавець не віддасть добровільно свою частку крові, яку він кожного дня п'є у підприємців.
        Повернемось до другого кровоссавця - власників ринків. Як відомо, це стало одним з найприбутковішіх і найпростіших бізнесів у нас в країні. Підприємці самі, за свій рахунок обладнують робочі місця, а потім з них за їх оренду і якісь вигадані послуги, збирають величезні гроші. Не треба навіть вкладати гроші і щось робити. Сиди і збирай гроші. Виникла, фактично, нова, досконала форма експлуатації. Раба і найманого працівника треба забезпечувати засобами виробництва, сировиною і т.д. Ринковий же підприємець забезпечує себе усім сам і сам приносить данину. Можливо, це нагадує феодалізм. Однак держава помітила таке безтурботне життя сучасних феодалів і вирішила якось обмежити їх, можливо, сподіваючись колись збільшити свою частку данини. Кабінет міністрів видав Постанову № 1978 від 25.12.2002 , якою вніс зміни до Постанови 1548 № від 25.12.1996 , і цим надав повноваження (що у даному випадку співпадає з обов'язком) обласним державним адміністраціям запровадити граничні рівні плати за послуги ринків. Однак феодали вивилися спритнішими і, використовуючи свій вплив і зв'язки, заблокували діяльність обласних держаних адміністрацій у цьому напрямку. Не контролює виконання свого рішення і Кабінет Міністрів. Підприємці вже проводили кілька пікетів біля Харківської облдержадміністрації, я двічі звертався до голови Харківської облдержадміністрації Кушнарьова з вимогою виконати свої повноваження або залишити посаду. Відповідають, що працюють у цьому напрямку , а коли зроблять, залишається невідомим. Коли ціни на послуги ринків обмежать на рівні, значно меншому від існуючого, знову ж таки підприємці з великим задоволенням віддадуть частину вивільнених грошей до пенсійного фонду, щоб забезпечити себе та найманих працівників на похилий вік. Насправді, підприємці і їх працівники занепокоєні станом їх пенсійного майбутнього і бажали б їх вирішити. Однак, поки проблеми з скасуванням ринкового збору і державним регулюванням цін на послуги ринків не вирішено, ніякої мови про збільшення пенсійних внесків йти не може. Звинувачувати підприємців у їх небажанні пватити пенсійні внески в таких умовах - лицемірство. Спочатку держава повинна зробити свою справу і допомогти підприємцям, зменшити тягар. Нехай не обманює те, що деякі підприємці і за існуючого тиску з переляку таки сплатили збільшені пенсійні внески. Згадайте голодомор. Люди віддавали державі останні харчі і вмирали голодною смертю. Така ж буде надалі і доля цих платників, якщо державу вчасно не зупинити. За її керівництва вимерло вже і так багато народу.
        Треба нарешті створити Накопичувальний фонд і змінити законодавство так, щоб більша частина пенсійних внесків йшла саме до нього. Бо у колгоспі люди зневірились.
        Сподіваюсь, що пенсійний фонд підтримає боротьбу ринкових підприємців за збереження і покращення їх матеріального становища, за створення можливостей для пенсіних заощаджень, звернеться до Верховної Ради України, народних депутатів з проханням скасувати ринковий збір, а до Харківської обласної державної адміністрації - нарешті виконати свої повноваження і встановити граничні рівні плати за послуги ринків.
        Сподіваюсь на Вашу підтримку.

        З повагою!
        23 лютого 2004 року
        Ігор
  • 2004.02.22 | Kollega

    15 МАРТА 2004 ОБЩЕУКРАИНСКАЯ ЗАБАСТОВКА

    Кабмин продолжает наступать на мелкий бизнес (смотри законопроект № 5158)
    Война продолжается.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.23 | Ігор Немашкало

      Ось цей шкідливий законопроект

      http://195.230.149.70:7777/pls/zweb/webproc4_1?id=&pf3511=17254
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.02.24 | Ігор Немашкало

        ось його текст

        Закон України

        Про встановлення ставок єдиного податку і
        порядок перерозподілу сум єдиного та фіксованого податків

        Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:

        1. Установити, що юридична особа - суб’єкт підприємницької діяльності, що перейшла на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, самостійно обирає одну з таких ставок єдиного податку:
        3 відсотки суми виручки від реалізації продукції (товарів), виконання робіт, надання послуг без урахування акцизного збору у разі сплати податку на додану вартість згідно із Законом України “Про податок на додану вартість”;
        5 відсотків суми виручки від реалізації продукції (товарів), виконання робіт, надання послуг, за винятком акцизного збору, у разі включення суми податку на додану вартість до складу єдиного податку.

        2. Перерозподіл сум єдиного та фіксованого податків здійснюється у такому порядку:
        1) суми єдиного та фіксованого податків, які сплачує фізична особа - суб’єкт підприємницької діяльності, перераховуються до місцевого бюджету за місцем проживання такої фізичної особи;
        2) від сум єдиного податку, який сплачує юридична особа - суб’єкт підприємницької діяльності, перераховується:
        до Державного бюджету України - 46,5 відсотка;
        до місцевого бюджету - 53,5 відсотка.

        3. В абзаці двадцять третьому пункту 1 статті 14 Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року № 13-92 “Про прибутковий податок з громадян” (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 10,
        ст. 77) слова “нарахувань на фонд оплати праці” та “збору на обов’язкове соціальне страхування” виключити.

        4. Пункт 2 розділу ІІ “Прикінцеві положення” Закону України “Про внесення змін до Декрету Кабінету Міністрів України “Про прибутковий податок з громадян” (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 30-31, ст. 195) виключити.

        5. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

        ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

        до проекту Закону України “Про встановлення ставок єдиного та порядок перерозподілу сум єдиного податку та фіксованого податку”

        1. Обґрунтування необхідності прийняття акта
        Проект Закону України розроблено на виконання п. 19 доручення Прем’єр - міністра України від 15 серпня 2003 року № 48362 до підпункту 7 пункту 14 розділу ХV Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 9 липня 2003 р.

        2. Цілі і завдання прийняття законопроекту
        Метою прийняття Закону є встановлення нових ставок єдиного податку для юридичних осіб та нового порядку перерозподілу сум єдиного та фіксованого податків без урахування частини коштів що зараз спрямовуються до Пенсійного фонду і на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а також приведення норм діючого законодавства у відповідність до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

        3. Загальна характеристика і основні положення проекту Закону
        Законопроектом пропонується зменшити ставки єдиного податку для юридичних осіб на суму відрахувань, які спрямовуються на пенсійне та соціальне страхування, а також установити новий порядок перерозподілу сум єдиного та фіксованого податків.
        Також, пропонується внести зміни до Декрету Кабінету Міністрів України “Про прибутковий податок з громадян” та Закону України “Про внесення змін до Декрету Кабінету Міністрів України “Про прибутковий податок з громадян” з метою зміни порядку перерозподілу сум фіксованого податку та приведення їх у відповідність до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”

        4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання
        Закон України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”;
        Указ Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва”;
        Декрет Кабінету Міністрів України “Про прибутковий податок з громадян”.

        5. Фінансово-економічне обґрунтування
        Введення в дію цього Закону не потребує додаткових фінансово - економічних витрат.
        Зменшення ставок єдиного податку для юридичних осіб пов’язано з тим, що сьогодні відповідно до Указу президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва” від сум єдиного податку перераховується: 42 % до Пенсійного фонду; 15 % - до фондів соціального страхування, 43 % - до бюджетів.
        З метою запобігання подвійному податковому навантаженню на цю категорію підприємців одночасно із виведенням соціальних платежів із сум єдиного податку необхідно знизити розміри його ставок.
        Із виведенням всіх соціальних платежів та пенсійних внесків із складу єдиного податку (57 % від суми єдиного податку) та за умови залишення ставок на попередньому рівні виникає ситуація, коли підприємці будуть змушені двічі сплачувати внески. Тому, пропонується діючі ставки єдиного податку для юридичних осіб (6% та 10%) зменшити вдвічі (3% та 5% відповідно). При цьому, надходження коштів до бюджетів від сум єдиного податку не зменшиться, оскільки, сума соціальних та пенсійних внесків на сьогодні складає половину від ставки податку (57%). Для фізичних осіб ставки єдиного податку залишаються на попередньому рівні та спрямовуються стовідсотково до місцевого бюджету.

        6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття Закону
        Прийняття законопроекту дозволить реалізувати окремі положення Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, а також привести деякі законодавчі акти України у відповідність із цим Законом.


        Голова правління Б. Зайчук
        “____”_______________ 2003 р.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.02.24 | Ігор Немашкало

          Маленький коментар про великий гоплик

          Вирішує проблеми "юриків", а "фізикам"- ринковим торгівцям повний гоплик. Знищує залишки вольниці. Фізиків, які працюють за єдиним податком, законопроект не стосується.
          Дивний підпис стоїть під пояснювальною запискою - голови правління пенсійного фонду Зайчука. А він звідки тут? Депутат чи Кабмін? Ось у чому справа, чиї заячі вуха стирчать з цього законопроекту. Навіть не приховали! Отака зухвалість влади!

          Окрім всього це призведе до нападу на підприємців ще кількох соціальних фондів, тобто навантаження ще зросте. Правда можна спиратися на 22 статтю Конституції України:

          "При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод."

          Знову ж таки, все це можна вирішити скасуванням ринкового збору і державним регулюванням цін на послуги ринків, а саме їх зменшенням та обмеженням. Та чи підуть місцеві бюджети на скасування ринкового збору. Вони скажуть, що його вже закладено в бюджети. А хіба у підприємця немає свого власного бюджету, у якому збільшення загальних витрат не передбачене. Треба спиратись на закон про оподаткування, згідно з яким не можна повищувати рівень оподаткування протягом року, на 22 статтю Конституції і всі ці зміни законів можна з успіхом ігнорувати. Аби була воля до боротьби. А ось її то якраз бракує. Та якби підприємці не виконували тих законів, ніяка сила б їх не примусила. Але коли супротивник сам здається, чому б його не плюндрувати ще і ще? От що значно небезпечніше законів і кабмінів - відсутність у народу звички активно захищати свої права.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.02.24 | Михайло Свистович

            Re: Ще менший коментар про ще більший гаплик

            Ігор Немашкало пише:
            >
            >От що значно небезпечніше законів і кабмінів - відсутність у народу звички активно захищати свої права.

            Це точно. Я попросив Вас захистити свої права й допомогти це зробити іншим своїм колегам, а Ви спочатку погодились, а потім відповіли, що не маєте звички робити щось безкоштовно.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.02.26 | Ігор Немашкало

              З Свистовичем проти дармоїдів - цимбалюків і немашкал

              Поділяю обурення Свистовича. Справді, чому б безкоштовно не захищати підприємців. Мене теж завжди обурювало, чому профспілка підприємців у Харкові на чолі з Цимбалюком не хоче безкоштовно захищати підприємців. Ці діячі напроти весь час підкреслюють, що вони будуть захищати тільки тих, хто платить внески. І от вражаюча новина - профспілка підприємців удвічі підвищила внески до профспілки (з 10 до 20 гривень щомісяця) і вступний внесок (з 50 до 100 гривень). І це для бідних, обідраних ринкових підприємців. Правильно я втік з профспілки. І куди вони витрачають зібрані гроші? На різні акції і гульбища з мовби захисту підприємців. Профспілковий працівник центрального ринку правда колись добився непідвищення містових, завдяки чому я економлю 150 гривень на місяць. Однак я вважаю, що він це зробив нечесно, бо стягує внески до профспілки аж 10, а тепер 20 гривень на місяць. Каравул, грабують! Свистовича на них нема.
              Інша річ Ксенія Ляпіна, Київ. Вона не бере з підприємців ні копійки. Захищає їх на якийсь закордонний грант, але ж як захищає! Героїня! Жанна д Арк! Куди тим Проскуріну чи Цимбалюку, які самі і їхати до Києва бояться, збирають цілу юрбу підприємців до поїздки. І ніц би їм грошей підприємцям на поїздку дати, а то деяким ще й свої гроші доводиться витрачати. Ось я, наприклад, минулого разу. Туди довезли, в готелі поселили, а назад добирайся як знаєш. Не по-людськи це. Немає грошей у вас, панове Цимбалюк і Проскурін, продавайте квартири, але захищайте підприємців до кінця. Як вже взялися. І інші підприємці також обурюються, коли пропонуєш їм їхати до Києва пікетувати когось, коли дізнаються, що на свій рахунок. От і зараз ті профспілкові діячі хотять їхати 15 березня до Києва і набрали 200 підприємців когось пікетувати. Начебто хотять підприємцям містові знизити і пенсійні внески відбити. А хоч би і добилися і зекономили мені 400 гривень на місяць, я їм всем одно 20 гривень на місяць не платитиму! Бач які хитруни! Хотять за захист підприємців ще й гроші отримати. Адже це їм і так за щастя. Знаєте, як приємно підприємців захищати. Усі тобі дякують, вклоняються, прямо вулицею не пройдеш.
              І взагалі, навіщо за свій захист ще комусь платити? Гроші з розумом треба витрачати. От вирішили підприємці Криму акцію "Залп Аврори" провести. Піротехніки накупили більше ніж на новий рік, мільйони витратили, зате як бахнули! Чиновники перелякалися, Кучма с Януковичем під ліжка позалазили, Зайчук взагалі у штани наклав. Більше витратили, ніж пенсійні внески, з якими боролися, чим здивували громадськість. Тактика випаленої землі. Щоб не діставалося ворогу. Але гидоти отієї всерівно чомусь не відмінили. Але ж круто як. То навіщо тим Цимбалюку та Немашкалу гроші платити. Краще пропити чи бабахнути. Нехай безкоштовно працюють. Щоб не перетворювалися з захисників підприємців на їх же визискувачів, пиятиків і ненажер. Тут я з Свистовичем повністю згоден.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2004.02.26 | Михайло Свистович

                Re: З Свистовичем проти тріпачів. Цимбалюка я не знаю.

                Мені розповідали, що Ви - геніальний демагог, був період, коли я подумав, що це - неправда. Тепер бачу, що це так.

                До чого тут якийсь Цимбалюк, якась профспілка, якісь внески. Я запропонував Вам зробити зі свого боку безкоштовну для вас спробу допомогти дрібним підприємцям, для чого попросив Вас дещо зробити. Ви спочатку пообіцяли, а потім не дотримали свого слова. І ще написали, що без грошей працювати не вмієте.

                Ігор Немашкало пише:
                >
                > То навіщо тим Цимбалюку та Немашкалу гроші платити. Краще пропити чи бабахнути. Нехай безкоштовно працюють. Щоб не перетворювалися з захисників підприємців на їх же визискувачів, пиятиків і ненажер. Тут я з Свистовичем повністю згоден.

                А приписувати мені те, що я не писав, не потрібно. Бо це у всьому світі зветься одним словом: БРЕХНЯ.
              • 2004.02.26 | Kollega

                Re: З Свистовичем проти дармоїдів - цимбалюків і немашкал

                Не сваритися хлопці. Все буде гарно.
  • 2004.03.02 | Ігор Немашкало

    Газета профспілки підприємців, помилки і шапкозакидання

    "Власна справа", № 2(34), лютий 2004 року.

    "70 гривень у "пенсійний" можна не платити! Вірніше, треба не платити!!!"

    Спеціалісти Профспілки підприємців зробили висновок, шо нема необхідності платити ні за себе, ні за найманого працівника, внесеного у патент чи свідоцтво про сплату єдиного податку. Інормацію про правове підґрунтя такої поведінки члени профспілки можуть отримати у територіальних відділеннях профспілки.
    Одним з найдієвіших методів пенсійного фонду завраз - не приймати звіт з старими показниками і погроза оштрафувати за нездавання звіту. Профспілка пропонує у такому випадку складати акт про відмову прийняти звіт. Такий акт треба скласти за присутності трьох свідків з обов'язковим вказанням дати і часу його складання, а також прізвища, їм'я і по-батькові усіх фігурантів події. Форму акту, розроблену у Профспілці, члени профспілки можуть отримати в територіальних підрозділах профспілки.
    На мій погляд профспілка тут робить помилку, закликаючи підприємців суто до пасивних дій. І що, працівники пенсійного фонду і надалі будуть не приймати звіти, а підприємці будуть складати акти? Такому неподобству треба покласти край активними діями. Тобто копії складених за технологією профспілки актів про відмову прийняти звіт обов'язково треба у супроводженні скарг надсилати до прокуратури, певних підрозділів самого пенсійного фонду, інших компетентних органів. Фахівці профспілки краще знають, куди і як. Працівники пенсійного фонду, які відмовляюиться приймати звіт, повинні бути покарані. Тільки так підприємці примусять себе поважати.

    "Барабашівські війни -2"

    4 лютого 2004 року відбулася акція спротиву працівників Барабашівського ринку. В акції (у страйку) прийняло участь 5000 людей. Практично блискавично відреагувала Харківська облдержадміністрація. Ще до акції начальник головного управління облдержадміністрації з економіки і ринкових відносин Дуленко провів зустріч за участю представників "АВЕК і ко".
    Профспілкою до облдержадміністрації було передано скарги підприємців на неправові дії адміністрації торгового центру у ст. м. "Ак. Барабашова" (приблизно на 60 листах). Вже через кілька днів після проведення страйку адміністрації ринків було поставлено до відому про необхідність у місячний термін узгодити ціни у відповідності до Постанови Кабміну № 1978 від 25.12.2002. Необхідно нагадати, що ця постанова зобов'язує облдержадміністрації встановити граничний рівень цін на низку соціально значущих послуг, у тому числі на послуги ринків.
    Начальник управління споживчого ринку харківського міськвиконкому Терехов 7 лютого 2004 року особисто приймав громадян на Торговому центрі у ст. м. "Ак. Барабашова". До нього зверталися зі скаргами на завищену вартість торгових місць, розподіл торгових місць, їх "реконструкцію" та "фонд розвитку". Висновок: на сьогодні місцева влада має повну інформацію про проблеми Торгового центру у ст. м. "Ак. Барабашова", а звідси, має повну відповідальність за їх вирішення.
    Проведена акція примусила адміністрацію торгового центру переглянути найближчі плани з "вилучення" грошей у підприємців. Так, низка "реконструкцій", які ще недавно розроблялись адміністрацією ринку повною ходою - виявилися "вигадкою підприємців", знімати з вантажників три шкури, виявляється, ніхто і не збирався, як і "навантажувати" у обов'язковому порядку власників дениих абонементів нічними. Щоправда ідею "слабої ланки" не закинуто, якщо деякі вперті ділянки ринку адміністрація поки облишила, на інших продовжує просувати свої фінансові ідеї.
    Особливе місце у цій "грі" має зустріч народного депутата Фельдмана А.Б. з підприємцями ринку і засобами масової інформації 10.02.2004.
    Головна думка Фельдмана "Щоб людям було добре". Фельдман відразу дістанціонувався від дій адміністрації ринку, запевнивши, що у справи ринку він не вникав і робота ринку йому маловідома. Те ж Фельдман казав і на зустрічі з підприємцями ринку і 01.12.2003 і обіцяв вникнути в роботу ринку. Однак так і не вник.
    Підприємці погодилися з тезою Фельдмана "підприємці нікого не повинні лякатися".
    Відмовився Фельдман коментувати заяву керівництва "Авек" про те, що акцію спротиву провела "стара адміністрація ринку" проти "нової". Адже Фельдман, як ніхто, добре знає, що весь шлях розвитку торгового центру це суцільна низка замін управлінців. І що ці заміни - головний інструмент "вибачення" підприємцям їх внеску в розвиток Торгового центру.
    Недоліки акції - страйк провело 5000 торговців. Але на пікет прибуло значно менше людей. У цьому "винен" якраз великий розмір Барабашки. Більшість "справедливо" розсудили - "на площі і так буде багато людей - і як я один не підійду, ніхто не помітить." Таких розумників виявилося занадто багато. Інша категорія - "сірі мишки", які приїхавши до місця пікетування і визирнувши з-за рогу, побачили малочисельну групу пікетників і порахували нижче своєї гідності приймати участь. Згадайте, як у дитинстві були товариші, які підтримували тільки найсильнішого однокласника. Але тим вище заслуга пікетників.
    Цікаво, що телебачення цього разу не показало поржній ринок, бо пов'язане з владою та "Авеком".
    Підприємці почали судові справи проти "Авеку". В суді представники адміністрації відмовилися від "опечатування" торгових точок, підтвердивши цим самим висновок профспілки про незаконність таких дій. Підприємці - акціонери "Авек", готуються до розірвання договору купівлі акцій, оскільки адміністрація ринку не виконує домовленості, досягнуті при акціонуванні. Сторони будуть повернуті на висхідні позиції - підприємцям гроші, концерну його акції.

    Також у газеті надруковано листа підприємців Центрального ринку.

    "Будівля Харківської облдержадміністрації і Концерну "АВЕК і К" з моменту утворення другого, сприймаються громадськістю як єдиний архітектурно-ідеологічний, а головне, - фінансовий комплекс.
    (моя примітка - облдержадміністрація розташована за адресою Сумська, 64, головний офіс "АВЕК і К" - Сумська, 70. Деякі люди розшифровують АВЕК, як "Алексанр Фельдман і Евгений Кушнарьов" (народний депутат і голова харківської облдержадміністрації). На користь цього і існування певний час підприємства з напрямом діяльності у вигляді супермаркетів - "КЕВА", тобто АВЕК навиворіт, щоб голові облдержаміністрації не було так образливо від його вторинної ролі в АВЕКУ, його було поставлене на перше місце. Однак КЕВА не витримала і зникла, бо виявилося, що господарювати самим важче, ніж обдирати ринкових підприємців).
    Це суто психологічний момент сприймання для гурту. Як у незабутній комуністичній формулі "Партія і Ленін, близнюки - браття...". Справжній господар концерну місцерозташування головного офісу обрав не випадково...
    Таки собі двуголовий орел, як на гербі російських сусідів. І можна передбачити почуття службовців цього монстру. Всемогутність, вседозволеність, недоторканість, одним словом - беспредєл.
    Торговий центр у ст. м. "Ак. Барабашова", який є головним постачальником грошей для концерну АВЕК, закладено на гроші місцевого бюджету, виданих у вигляді безпроцентної ссуди паном Кушнарьовим, який на той час займав посаду міського голови. І розкручено центр шляхом насильницького закритття Центроального ринку.
    Харків'яни добре знають про безпрєдєл на ринку "Барабашова". До якої ж міри треба "захудобити" людину праці, щоб вона терпіла це? Трудівник, за рахунок якого жирують власники та адміністрація ринку, безправна та забита істота. (моя примітка - фактично барабашка стала полігоном, на якому відпрацьовуються методи закабаління, обдирання та експлуатації ринкових трудівників, у межах не тільки Харкова, а й України. Бо чув, як навіть несвідомий працівник профспілки підприємців з гордістю казав, що вигадані на Барабашці методи копіюють одесити). Ми гадали, що "Барабашка" дозріла. Але з пікету вийшов пшик. Будемо й надалі пасивними - здеруть і шкіру і м'ясо до костей. Робімо висновки. Будемо активніше захищати свої права разом.
    В боротьбі за права і за власну гідність вам треба повчитися у трудівників Цеитрального ринку.
    А де реакція прокурорів області та України на фінансові зловживання, порушення прав людини?
    Підприємці Торгового центру у ст. метро "Ак. Барабашова"! Ми вас підтримаємо. Наша сила у єдності.
    Підприємці Цетнрального ринку.

    (моя примітка - це все звичайно, правильно і добре, однак цікаво, хто автор цього листа, бо на Центральному ринку торговці не менш забиті і пригноблені ніж на Барабашці. "Перевага" трудівників Центрального ринку у їх бідності. Тому "фінансові ідеї" з вилучення грошей у підприємців Центрального ринку наштовхуються на дуже просту перепону - їх відсутність. Центральний ринок і так напівпорожній, брудний, весь у калюжах, бігає натовп щурів. Враження таке, що присутній на похованні мерця. Цьому завдячувати треба численним адміністраціям Центрального ринку, які були "тимчасовиками" і ніяк не розвивали ринок, тільки тягнули з нього гроші. Мене дивує, як ті інженери і інтелігенція, про що зазвичай каже профспілка підприємців, які вимушено переселилися на ринок, можуть терпіти такий бруд і калюжі. Про який приклад для інших і який захист прав та власної гідності на Центральному ринку може йти мова!? Повний розпад свідомості і занепад торгівлі. Одним словом, ганьба! Підприємці "купують" "послуги" ринку, не знаючи їх змісту і назви!! Послуги кодуються на ксовому апараті ринку за номерами "послуга2", "послуга23" і т.д. Мої спроби з'ясувати, що це за послуги у касира та інших працівників ринку ні до чого не привели. Не знають самі чи старанно приховують :-) .Але підприємці покірно оплачують ці, з дозволу сказати, послуги. Нещодавно було введено ще одну додаткову послугу - бронювання торгового місця. Платити за бронювання місця на напівпустому ринку, де підприємцям скоро вже доведеться перегукуватися у пошуках один одного, хіба це не чудасія? Однак і за цю послугу підприємці покірно платять. Чи не у кожного на торговому місці живе колонія щурів, яка вночі гризе припаси підприємця. Адміністрація ринку не бореться з шурами. Не їх же припаси їдять, не їх кусають щури. Підприємці і їх профспілка мовчать. Адміністрація ринку захопила вулицю Енгельса поруч з ринком і примушує підприємців платити за проїзд вулицею. Знову підприємці і їх профспілка згодні. Охорона ринку перетворилася на злочинне угруповання, яке під різними приводами лупить з підприємців так звані "штрафи" собі до кишені. Підприємці, члени профспілки у тім числі, справно і покірно платять данину негідникам. Тож вважаю, що насправді це не лист підприємців, а написано і підкинуто профспілці якимось з її активістів з Центрального ринку, щоб замулити очі, видати бажане за дійсне, показати свою неіснуючу роботу і приховати справжню свою бездіяльність. Вважаю, що Профспілці замість того, щоб ставити трудівників Центрального ринку у приклад та хизуватися своїми досягненнями на цій ділянці, треба серйозно розібратися з становищем на Центральному ринку та зробити у тім числі кадрові висновки. Чи не з-за слабкої роботи профспілки підприємців на Центральному ринку прогалини зайняли інші угруповання, що пропонують підприємцям захист? Зараз не скажу, шахраї це чи ні, бо не знаю. Але перевіряти не хочеться. Набридло шукати допомоги у зайд, хотілося б, щоб підприємці самі навчилися захищатися. Але ці сподівання мабуть марні, бо це зараз доволі декласований та розгублений прошарок суспільства. Може трохи менше ніж наймані працівники, але тільки трохи. Довго ще чекати пробудження свідомості у трудового народу.
    Мабуть, якщо на ринку і є представники інтелігенції, то найгіршої її частини, яка не змогла зберегти своє обличчя і застосувати своє вміння у нових обставинах, у тім числі за кордоном. Тому і терпить вона ці бруд і знущання, дозволяє покидькам керувати і дурити їх, звикла і вважає себе гідною цього, це співпадає з їх самооцінкою. Сюди самокритично відношу і себе.)
  • 2004.03.03 | Ігор Немашкало

    Шибениця для Януковича

    14 березня з Харкова виїде біля 100 підприємців, які 15 березня проведуть акцію біля Кабінету Міністрів України. З агітації вони привезуть з собою шибеницю, на якій написано пенсійний фонд і борсається підприємець-партизан. Вимоги акції -
    відкликання Кабінетом Міністрів з Верховної Ради згубного для ринкових підприємців законопроекту про остаточне позбавлення їх пільг з пенсійного і соціального страхування (який насправді розробив і просуває через Кабмін голова пенсійного фонду Зайчук);
    встановлення Кабінетом Міністрів України контролю за виконанням обласними державними адміністраціями повноважень, покладених на них Постановою Кабміну з встановлення граничних цін на послуги ринків для торговців.
    Можливо буде ще щось, бо організатор акції - харківська профспілка підприємців, з якої я вийшов. Та мене запрошують поїхати просто як підприємця. Можливо, поїду. Час акції повідомлю пізніше, як сам взнаю.
    Запрошуємо приєднуватися інших підприємців і організації, що захищають підприємців. Чи приїде допомагати окрема бригада ірпінських підприємців на чолі з Свистовичем? Чи він так захопився боротьбою з тріпачами та іншими шибениками, що тепер йому ніколи?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.03.03 | Михайло Свистович

      Re: Шибениця для Януковича

      Ігор Немашкало пише:
      >
      > Чи приїде допомагати окрема бригада ірпінських підприємців на чолі з Свистовичем?

      Не раніше ніж Ви виконаєте свою обіцянку в "Розробках".
    • 2004.03.06 | Ігор Немашкало

      Час акції

      Акція пройде 15 березня біля Кабінету Міністрів України у Києві на вул. Грушевського, з 9.00 до 14.00.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.03.06 | Ігор Немашкало

        Це буде понеділок, небазарний день

        Хоча не знаю, може в Києві у цей день якраз торгують. А як ні, то кияни - ринковики могли б підійти підтримати. Хоча у Києві завдяки більшим доходам населення і більшій кількості самого населення підприємці мабуть заробляють більше і в них нема проблем заплатити пенсійні внески і добряче заплатити за послуги ринку. Можливо підїдуть інші регіони, хоча на це важко звісно сперечатися. Цікаво, куди веде зараз Ксенія Ляпіна свою Раду приватних підприємців?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.03.06 | Ігор Немашкало

          Щодо мене

          Не знаю, поїду чи ні. Мабуть ні. Може підтримаю з місця листами. Члени профспілки їдуть безкоштовно, за рахунок профспілки. А мені довелося б витратити власні гроші. І це зовсім не розвага - стояти 5 годин біля Кабміну. Я вважаю, що це робота. Якщо зважити, що у Харкові понеділок - єдиний вихідний день підприємця, у який теж треба і телефонувати по фірмам і можливо їздити по них же, то зрозуміло, що той, кторий поїде на акцію, втратить порівняно з тими, хто не поїде. Тому такі поїздки треба робити так: ті хто не їде, скидаються грошима і забезпечують поїздку тому хто їде та ще й оплачують його роботу та втрачену вигоду. Інакше вийде так, що вигадають пасивні та хитрі, а так не можна.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.03.07 | Ігор Немашкало

            Акційний контингент

            Хотів би помилитись, але більшість все таки мабуть поїде до Києва на екскурсію, а не від великої свідомості чи бажання поборотися. Ще й нап'ються. Саме тому профспілкові активісти попереджають, щоб дуже не напивались під час поїздки до Києва і на самій акіії, не стояли біля Кабміну зеленими. Що це образа, недооцінка народу чи навпаки знання контингенту. Між іншим, єдина особа, яка запропонувала мені їхати і яка я тепер знаю, що їде, якраз і пропонувала мені поїхати з ним разом та добряче хильнути під час поїздки. Хоча в мене базар ще не вивітрив інтелігентських замашок. Правда власниці крамниці, яку я орендую таки добре привчають мене пити. Чесно кажучи, враження від такої поїздки, що це не свідома акція підприємців, а якесь використання несвідомої та питущої частини підприємців у якості гарматного м'яса активістами профспілки, хоча нащо це їм, не зрозумію. Їхати у якості такої сірої маси та гарматного м'яса - невелика честь. А свідомі, малопитущі та хитрі як кажани залишаться вдома, будуть вичікувати, що там воно буде та будуть потім глузувати з їздивших.
      • 2004.03.07 | Ігор Немашкало

        Телефони організаторів акції ті ж самі

        8-057-757-91-61 Володимир Дмитрович Цимбалюк - голова профспілки підприємців
        8-057-712-83-83 Андрій Миколайович Проскурін - відповідальний секретар її ж
        8-057-757-23-45 Сергій Вячеславович Жарков - заступник голови її ж
  • 2004.03.09 | Ігор Немашкало

    З новин

    http://news.media-objektiv.com/economy/2004/11928.shtml

    Харьковские предприниматели намерены пикетировать Кабинет министров

    Харьковский профсоюз предпринимателей намерен 15 марта провести пикетирование Кабинета министров Украины.


    Как сообщил председатель профсоюза Владимир Цымбалюк, акция протеста преследует две основные цели: добиться от правительства отзыва из парламента законопроектов номер 4501 и номер 5158, которые, по его словам, "существенно ущемляют" положение физических лиц - субъектов предпринимательской деятельности, работающих по упрощенной системе налогообложения, передают «Подробности».

    Эти законопроекты, отметил Владимир Цымбалюк, увеличивают налоговую "нагрузку" на мелких предпринимателей, которым необходимо выплачивать дополнительные взносы в пенсионный фонд, "не менее чем на 70%". Кроме того, профсоюз категорически возражает против предоставления Пенсионному фонду права применять к предпринимателям-физлицам непрямые методы начисления сборов. В декабре прошлого года, как сообщало агентство, профсоюз провел под этими лозунгами на рынках Харькова однодневную забастовку, которую поддержали десятки тысяч торговцев.

    Вторая проблема, к которой профсоюз намерен привлечь внимание правительства: "злостное невыполнение Харьковской областной госадминистрацией постановления правительства номер 1978 от 25 декабря 2002 года", отметил профсоюзный лидер. По его словам, согласно этому постановлению региональные власти должны были установить предельные размеры тарифов на услуги, предоставляемые администрациями рынков, и профсоюз добивается от правительства "неотложных и действенных мер, направленных на неукоснительное выполнение со стороны областной государственной администрации этого постановления".

    Как ожидается, в пикете примут участие до 100 человек. Владимир Цымбалюк также не исключает, что акцию поддержат представители мелкого бизнеса из других регионов.

    Медиа-группа "Объектив" , -
    // 09.03.2004 16:18
  • 2004.03.14 | Ігор Немашкало

    Кабінет міністрів прийняв бюджет Пенсійного фонду на 2004 рік

    Дивіться гілку

    http://maidan.org.ua/n/free/1079208510

    Там і еспрес-аналіз з точки зору спрощених підприємців.
  • 2004.03.14 | Ігор Немашкало

    Прямий репортаж про поїздку і акцію підприємців біля Кабміну

    Сподіваюсь вести у гілці

    http://maidan.org.ua/n/free/1079248243


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".