МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Моніторинговий комітет ПАРЄ пропонує Бюро ПАРЄ затвердити...(/)

01/10/2004 | Shooter
УП

Моніторинговий комітет ПАРЄ пропонує Бюро ПАРЄ затвердити розгляд в порядку термінової процедури на сесії Асамблеї у січні 2004 окремого питання щодо України.

У зв'язку з цим голова Верховної Ради Володимир Литвин направив листа президентові Парламентської асамблеї Ради Європи Пітеру Шідеру.

Литвин поінформував його і членів Бюро ПАРЄ про перебіг останніх подій в українському парламенті у зв’язку з ухваленням рішень щодо проведення конституційної реформи в Україні.

У листі до Шідера Литвин наводить хронологію процесу конституційної реформи та основні ідеї, що лягли в основу законопроектів про внесення змін до Конституції України, говориться в повідомленні інформуправління Верховної Ради.

"Варто зазначити, що подібні думки [змін до Конституції] й раніше неодноразово висловлювалися представниками різних політичних сил України", – йдеться у листі.

Литвин, зокрема, повідомив, що попередньо три законопроекти про внесення змін до Основного Закону розглядалися Конституційним судом. Потім вони були опрацьовані Венеціанською комісією, експертні висновки якої стали предметом уважного вивчення Тимчасовою спеціальною комісією Верховної Ради, яка, доопрацювавши три законопроекти, взяла за основу і внесла на розгляд парламенту законопроект № 4105.

"Таке рішення не викликало заперечень народних депутатів України", – говорить Литвин.

"При цьому передбачалося провести розгляд та голосування щодо всіх законопроектів (реєстраційний № 3207-1, 4105 та 4180), стосовно яких були отримані висновки Конституційного суду України".

24 грудня 2003 року законопроект № 4105 було попередньо схвалено парламентом, і за це рішення відкритим голосуванням шляхом підняття рук проголосували 276 народних депутатів. Голосування, зазначає Литвин, було засвідчено особистими підписами парламентаріїв.

Литвин визнає, що "такий спосіб голосування є відхиленням від звичайно прийнятого у парламенті способу голосування із застосуванням електронних карток, однак не суперечить ні Конституції України, ні регламенту Верховної Ради України".

"До того ж, зважаючи на ситуацію в сесійному залі, у тому числі на технічний стан електронної системи підрахунку голосів, яку представниками депутатських фракцій опозиції було виведено з ладу, народні депутати прийняли рішення про зміну встановленого регламентом способу голосування, підтримавши таке рішення особистими підписами", – наголошує Литвин.

При цьому голова Верховної Ради відзначив, що опозиція не погодилася на жодні пропозиції щодо можливих способів голосування по законопроектах та виходу з кризової ситуації.

Литвин повідомляє, що з огляду на те, що до попередньо схваленого законопроекту № 4105 внесено поправки, він був повторно направлений до Конституційного суду України для отримання висновку щодо його відповідності Конституції.

Литвин звертається до президента та членів Бюро ПАРЄ із проханням "зважено підійти до пропозиції Моніторингового комітету від 7 січня 2004 року в частині розгляду окремого питання щодо України та утриматися від прийняття будь-якого рішення без всебічного і ґрунтовного вивчення цього питання безпосередньо в Україні".

Як відомо, раніше представники фракцій "Наша Україна", БЮТ і СПУ заявляли про намір домагатися позачергового розгляду українського питання на сесії ПАРЄ в січні.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".