МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чому гривня жорстко прив"язана до долару?

01/16/2004 | Ігор Немашкало
Це якби рідна сестра долару. Долар змінюється щодо євро і гривня йде разом з ним. А чому гривня не прив"язується до євро і разом з зростанням євро не росте відносно долару? Можна сказати, що в нас багато доларів. Та все ж таки це не єдиний і може не вирішальний фактор. У математиці щоб довести твердження, застосовується метод різкого збільшення чи зменшення величини, до нескінченності чи до нуля. Тоді зразу видно абсурдність неправильного. Отже, якщо у Америці Аль-каїда зробить серію великих диверсій і долар впаде удесятеро, до 13 доларів за євро, то хіба гривня побіжить за доларом і буде 70 гривень за євро? Звичайно, що ні. Відмовиться від сестринства. А чому вона так вперто родичається зараз і де межа для її родичання?

Відповіді

  • 2004.01.16 | Englishman

    Mig by vidpovisty,

    ale ne bachu sensu. Vse odno adminy ce skoro perenesut' do absoljutno mertvogo forumu Ekonomika.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.01.17 | МК

      Адмінам невідомо, що

      економіка - це і є політика.
      Не треба говорити про "патріотизм" Ющенка. Покажіть - які саме зміни (конретні) в економіці та бюджетній політиці він збирається провести і зразу стане зрозуміло - хто він і чий, і на кого він працює: на Україну, на власне оточення, на іноземний капітал, чи на всіх по-троху.

      Так само політика модераторів майдану - вилучення неугодних за характером думок - постинги має обговорюватися саме тут, а не в без правил - як відображення ставлення опозиції, до інформації, яка не зводиться до тупого одобрямсу.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.01.21 | Михайло Свистович

        Re: Адмінам все чудово відомо

        МК пише:
        > економіка - це і є політика.

        І релігія - це політика, і мова - це політика, і історія також.

        >
        > Так само політика модераторів майдану - вилучення неугодних за характером думок - постинги має обговорюватися саме тут, а не в без правил - як відображення ставлення опозиції, до інформації, яка не зводиться до тупого одобрямсу.

        Не треба власну лінь видавати за політику модераторів. Ніщо не заважає Вам обговорити проблеми на тематичних форумах, вони всі однаково доступні.
    • 2004.01.21 | Михайло Свистович

      Re: А які непереборні обставини заважають Вам

      клікнути на форум "Економіка"?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.01.21 | Englishman

        Meni- nijaki.

        Til'ky toj forum nihto ne vidviduje (podyvit'sya, koly bulo vneseno ostannij dopys na najnovishij gilci- tyzhden' tomu nazad).

        Forum Ekonomika naspravdi ja arhivom povidomlen', vydalenyh z vil'nogo forumu, i jogo nihto ne peregljadaje. To navischo vzagali na ci temy pysaty?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.01.21 | Михайло Свистович

          Re: То в чому проблеми?

          Englishman пише:
          > Til'ky toj forum nihto ne vidviduje (podyvit'sya, koly bulo vneseno ostannij dopys na najnovishij gilci- tyzhden' tomu nazad).

          Так відвідуйте, і будуть там дописи. Анонсуйте цікаві теми з того форуму на цьому форумі, як це робить, наприклад, Ролер з "Культурою", і "Культура" живе і процвітає.

          >
          > Forum Ekonomika naspravdi ja arhivom povidomlen', vydalenyh z vil'nogo forumu, i jogo nihto ne peregljadaje. To navischo vzagali na ci temy pysaty?

          Так, ми даємо темам розвинутися тут, а потім переносимо їх туди. Якби людей дійсно цікавили економічні пробеми, а не "сєбя паказать", вони б чудово обговорювали їх на тому форумі.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.01.21 | Englishman

            Re: То в чому проблеми?

            Михайло Свистович пише:
            > Englishman пише:
            > > Til'ky toj forum nihto ne vidviduje (podyvit'sya, koly bulo vneseno ostannij dopys na najnovishij gilci- tyzhden' tomu nazad).
            >
            > Так відвідуйте, і будуть там дописи.

            Paru misjaciv ja probuvav schos' pysaty na Ekonomici, ale shvydko pobachyv, scho nijakoj reakciji tam ne dochekajeshsya. Nastomist' na vil'nomu forumi bulo dosyt' zhvave obgovorennja.

            Анонсуйте цікаві теми з того форуму на цьому форумі, як це робить, наприклад, Ролер з "Культурою", і "Культура" живе і процвітає.

            Hm. A ja chomus' vvazhav, scho anonsuvannja tem na golovnomu forumi je porushennjam pravyl.
            >
            > >
            > > Forum Ekonomika naspravdi ja arhivom povidomlen', vydalenyh z vil'nogo forumu, i jogo nihto ne peregljadaje. To navischo vzagali na ci temy pysaty?
            >
            > Так, ми даємо темам розвинутися тут, а потім переносимо їх туди. Якби людей дійсно цікавили економічні пробеми, а не "сєбя паказать", вони б чудово обговорювали їх на тому форумі.

            Z jakyhos' prychyn (meni ne duje zrozumilyh), ljudjam necikavo obgovorjuvaty ci temy na okremomu forumi. Ale ja nichogo ne mozhu z tym porobyty, tomu i pysaty na mertvomu forumi ne bachu nijakogo sensu.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.01.21 | Михайло Свистович

              Re: То в чому проблеми?

              Englishman пише:
              >
              > Z jakyhos' prychyn (meni ne duje zrozumilyh), ljudjam necikavo obgovorjuvaty ci temy na okremomu forumi. Ale ja nichogo ne mozhu z tym porobyty, tomu i pysaty na mertvomu forumi ne bachu nijakogo sensu.

              Значить, ці теми людям нецікаві. Були б цікаві - обговорювали б.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2004.01.21 | Englishman

                Re: То в чому проблеми?

                Ja vse zh vvazhaju, scho ci temy je dlja inshyh cikavymy, ale til'ky na vil'nomu forumi, z jogo vysokym ratingom vidviduvannja. Schodo inshyh prychyn... Mozhe dijsno sprava u vidsutnosti postijnogo moderuvannja na Ekonomici, mozhe sche schos'. Ne znaju. Ale fakt toj, scho cikavi temy z vil'nogo forumu chasto prybyrajut' ne todi, koly vzhe nikomu nichogo dodaty, a u moment zhvavogo obgovorennja.

                Ce ne krytyka. Ce zagal'ni sposterezhennja.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2004.01.21 | Михайло Свистович

                  Re: То в чому проблеми?

                  Повторюю: якщо тема цікава - її обговорюватимуть на будь-якому форумі. Ми не переносимо в "Економіку" тему відразу, як вона з"явиться. Ми завжди чекаємо, коли дискусія тут розгорнеться, і лише потім переносимо з повідомленням про це. І ті ж самі люди, що тут її жваво обговорювали, раптом чомусь байдужіють до теми. Тому мій вердикт до цих байдужих однозначний: вони тут хочуть лише "сєбя паказать".
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2004.01.21 | Englishman

                    Haj bude tak (-)

                  • 2004.01.21 | юрко

                    Re: То в чому проблеми?

                    звичайно, що "сєбя показать". Ніхто не хоче почуватися ідіотом, виголошуючи довгі монологи на мертвому форумі, тому, як лише тема переноситься до Економіки, вона відразу здихає, бо кожен знає, що нема чого туди писати і ходити, бо що не напишеш, це буде глас вопіющого в пустині. Приклад, недавня тема про прив'язку гривні. Вона була жвава на загальному форумі. Як її лише перенесли, вона відразу здохла.

                    Я з власного досвіду знаю, бо пробував продовжувати теми, перенесену в Економіку і відгук надходив раз на місяць, в той час, коли на загальному форумі відгуки є відразу. Може є любителі розтягувати дискусію в часі, але багатьох людей це нудить до смерті і вони відразу втрачають зацікавлення.

                    Щодо Культури, то як бачите, багато тамтешніх відвідувачів мало дописують до загального форуму. Їх цікавить культура і вони мають свої, часом сильні, опінії, котрі жваво обговорюють, тому форум живе.

                    В економічний форум люди просто не заглядають. Скоріше тому, що слово "економіка" викликає в людей нудьгу. Воно й не дивно, в людей є стереотип на це слово, вироблений в результаті нецікавих економічних матеріалів з українських газет і сайтів. Я відвідував кілька українських сайтів з економічними розділами. Інформація там є повною абракадаброю, розрахована невідомо на кого. Щоб зрозуміти слово звідтам, треба мати дуже спеціалізовану освіту. Крім того, та інформація є без жодного аналізу, просто передана журналістом дослівно чи не дуже, який сам не розуміє, про що пише.

                    Саме з цієї причини люди не відвідують і майданівський економічний форум, спрацьовує стереотип, що це втрата часу, бо й так нічого не зрозуміло. Але люди істоти соціальні, і як їм впадає в око, що на загальному форумі жваво обговорюється щось, що хоч і має відношення до економіки, економікою не зветься, то вони переважно зацікавлюються і читають це, приймаючи участь у дискусії. Отже, Ваше "сєбя показать", в суті вірне і повинно усяко підтримуватися, інакше матимете лише читачів на форумі, а не дописувачів, котрі роблять форум живим. Пасивна участь поганий шлях для Майдану.

                    Тому пропоную залишати тему в загальному форумі і як дискусія загасне сама по собі, перемістившись вниз, аж тоді перенести її до відповідного розділу.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2004.01.21 | Михайло Свистович

                      Re: То в чому проблеми?

                      юрко пише:
                      > звичайно, що "сєбя показать". Ніхто не хоче почуватися ідіотом, виголошуючи довгі монологи на мертвому форумі, тому, як лише тема переноситься до Економіки, вона відразу здихає, бо кожен знає, що нема чого туди писати і ходити, бо що не напишеш, це буде глас вопіющого в пустині. Приклад, недавня тема про прив'язку гривні. Вона була жвава на загальному форумі. Як її лише перенесли, вона відразу здохла.

                      Значить вона не цікавила людей, тема. Чому "Культура" і "Релігія" живуть, а "Економіка" ледь диха? От візьміться її модерувати, рекламуйте тут. А ще мені подобається, що на "Економіку" ніхто не пише, а тут дехто пропонує Майдану ледь не економічну програму прориву України в світові лідери розробити.

                      >
                      > Отже, Ваше "сєбя показать", в суті вірне і повинно усяко підтримуватися, інакше матимете лише читачів на форумі, а не дописувачів, котрі роблять форум живим. Пасивна участь поганий шлях для Майдану.

                      А нам не дописувачі потрібні, а діячі. Тобто, люди, здатні внести свій реальний внесок у справу, а не поговорити.

                      >
                      > Тому пропоную залишати тему в загальному форумі і як дискусія загасне сама по собі, перемістившись вниз, аж тоді перенести її до відповідного розділу.

                      Тоді треба закривати "Економіку", а засилля економічних теоретичних, але ніяк не прикладних тем тут, заважатиме нашій головній діяльності - виробленню ідей для повалення режиму.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2004.01.21 | юрко

                        Re: То в чому проблеми?

                        я зрозумів, п. Свистович. Я помилявся, вважаючи, що цей форум є для обміну і поширення ідей. З практикою щодо української економіки в мене важкувато - руки закороткі. Але обіцяю Вам, що я зі своїм теоретизуванням на цьому форумі більше не показуватимусь. Успіхів Вам.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2004.01.21 | МК

                          Тоді. може, хоч залиште своє мило

                          Ось тут: tykhi(sob)vopli(.) com
                          Мо же б я вас коли потурбував/запитав щось приватно

                          І не спішіть полишати форум. Лупайте сю скалу. Ви багато чого знаєте
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2004.01.21 | Михайло Свистович

                            Re: А навіщо мило, коли є економічний форум?:

                            А потім кажуть, що він мертвий.
                        • 2004.01.21 | Михайло Свистович

                          Re: То в чому проблеми?

                          юрко пише:
                          > я зрозумів, п. Свистович. Я помилявся, вважаючи, що цей форум є для обміну і поширення ідей.

                          Саме так воно і є. Для обміну, поширення і практичного втілення ідей в життя.
                        • 2004.01.22 | Augusto

                          Let the Emerging Force be with you.

                          Nagadayu, shcho Majdan ne pochynayet'sya i ne zakinchuet'sya Yurkom ta Svystovychem, a ye kompleksnoyu nelinijnoyu systemoyu, v yakij obmezheni mozhlyvosti kozhnogo/kozhnoi okremogo/okremoi lyudyny razom pryzvodyat' do rezul'tativ, yaki nemozhlyvi dlya okremoi osoby (Emerging Force). I kozhnyj produktyvnyj dopysuvach, yakyj prynosyt' svoyu chastynu syly ye potribnym.
                          Yakshcho Vas xtos' obrazyv, ya, yak chastka, proshu Vas vybachyty nas vsix razom.
                      • 2004.01.21 | МК

                        ото ж бо

                        "вироблення ідеї повалення режиму" без "економіки" це - мартишкін труд.
                        Він може бути дуже інтенсивним і заповзятим - під гаслом "не заважайте нам, бачите, ми працюємо", але суть і результативність такої праці очевидна.
                        Так само очевидно й те, що модератори Майдану свідомо запихають "економіку" куди подалі, щиро вірячи, що цим звільняють простір для "вироблення ідеї повалення режиму".

                        Безперечно, теревені про "галицький сепаратизм" куди важливіші, чи оговорення аматорських листівок.

                        Зрештою, це ваш сайт. Своя рука владика
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2004.01.21 | Михайло Свистович

                          Re: ото ж бо

                          МК пише:
                          > "вироблення ідеї повалення режиму" без "економіки" це - мартишкін труд.

                          Ні, це дуже практично й ефективно. В Грузії Шеварднадзе скинули без економіки. Ну не фантазуйте, що інтернет-форум може хоч якось вплинути практично на щось економічне. А от на політичне може.

                          >
                          > Безперечно, теревені про "галицький сепаратизм" куди важливіші, чи оговорення аматорських листівок.

                          Листівки професійніші за опозиційні. Це, по-перше. По-друге, реакцію Луценка бачили? Магда уже увійшла до історії ;) А всі розмови тут про економіку залишаться розмовами тут про економіку. І не треба фантазувати про щось більше. Це - лищше інтернет-форум. Хоча ні. От ідеї Фарбованого Лиса чи Боровика щодо сільського господарства можуть втілитися практично навіть за допомогою цього форуму.
                      • 2004.01.22 | Людмила Коваль

                        Re: І чого Ви досягли, шановний пане Михайле?

                        Михайло Свистович пише:
                        > А нам не дописувачі потрібні, а діячі. Тобто, люди, здатні внести свій реальний внесок у справу, а не поговорити.
                        >
                        Юрковим реальним внеском у справу є економічна просвіта через живе спілкування, через діалог. Чи він в Канаді теж має листівки розповсюджувати?

                        Ви, шановний пане Михайле, у випадку з Юрком досягли сумнівного результату.

                        Юрко пише:
                        http://maidan.org.ua/n/free/1074716726

                        >я зрозумів, п. Свистович. Я помилявся, вважаючи, що цей форум є для обміну і поширення ідей. З практикою щодо української економіки в мене важкувато - руки закороткі. Але обіцяю Вам, що я зі своїм теоретизуванням на цьому форумі більше не показуватимусь. Успіхів Вам.
                        >

                        Один з найцікавіших і найзмістовніших дописувачів Мадану обіцяє більше не показуватись тут зі своїми теоретизуваннями.

                        Супер!

                        Юрка в "Економіку", а на форумі будемо конструктивно дискутувати зі слідопитом. Це нас сильно збагатить знаннями і подвигне до дій.

                        Набіса нам Юркові розповіді про світові корпорації, євро-доляри. На біса нам його переклад Роджерса. Вони тільки заважають головній діяльності Майдану - виробленню ідей для повалення режиму.

                        Михайло Свистович пише:

                        > Тоді треба закривати "Економіку", а засилля економічних теоретичних, але ніяк не прикладних тем тут, заважатиме нашій головній діяльності - виробленню ідей для повалення режиму.

                        Прикладне значення можуть мати не тільки футболки і листівки, але й ЗНАННЯ.
                        Саме їх і дає Юрко. Він робить це на зрозумілій мові і завдяки йому складне стає простим, незрозуміле - зрозумілим, нецікаве - цікавим.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2004.01.22 | Михайло Свистович

                          Re: Багато чого досяг. А ще більше не досяг.

                          Людмила Коваль пише:
                          > >
                          > Юрковим реальним внеском у справу є економічна просвіта через живе спілкування, через діалог.

                          Просвіта через інтернет-форум?

                          >
                          > Ви, шановний пане Михайле, у випадку з Юрком досягли сумнівного результату.

                          Навпаки, щойно, прочитавши цю гілку, до мене звернулися серйозні люди-економісти з приводу цієї гілки та окремого еконгомічного форуму. І Юрко їм подобається, вони його весь час читали. І вони вважають, що на Вільному форумі обговорювати щось економічне серйозне неможливо.

                          >
                          > Юрка в "Економіку", а на форумі будемо конструктивно дискутувати зі слідопитом.

                          Тут є не тільки слідопити. Чи Ви не помітили?

                          >
                          > Набіса нам Юркові розповіді про світові корпорації, євро-доляри. На біса нам його переклад Роджерса. Вони тільки заважають головній діяльності Майдану - виробленню ідей для повалення режиму.

                          Без повалення режиму розповіді про світові корпорації залишаться розповідями.

                          >
                          > Прикладне значення можуть мати не тільки футболки і листівки, але й ЗНАННЯ.

                          Я навів приклад цих знань. Фарбований Лис і Боровик. Ще іноді Шутер. Вони викладають конкретні ідеї, а потім аргументують це знаннями.

                          МИ НЕ МОЖЕМО ОДНИМ САЙТОМ ПЕРЕВЕРНУТИ УКРАЇНУ.

                          Тому потрібно зосередитися на вужчих рамках, де є місце і економіці, і культурі, і релігії.
  • 2004.01.17 | Serhiy Hrysch

    Гривня взагалі ні до чого не прив"язана

    І ніколи не буде, бо як тільки будуть спроби маніпуляцій ринку, таку прив"язку завалять на тиждень (наприклад, викуплять всі резерви НБУ).

    Тому, питання кореляції курсів гривні з доларом може бути предметом досліджень, але ми тут це не дізнаємося на рівні "здорового глузду".

    :), може, це долар прив"язаний до гривні? :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.01.17 | Englishman

      Pryv'jazana, pryvjazana.

      Through its frequent interventions on foreign-exchange markets, the
      After depreciating precipitously in 1998-99 in the wake of the Russian rouble devaluation, Ukraine’s currency, the hryvnya, has held up well against the US dollar since the start of 2000. Helped by strong foreign-currency inflows, an improved fiscal-monetary mix, and the controls that the National Bank of Ukraine (NBU, the central bank) continues to maintain on the currency (see The economy: economic policy), the hryvnya has appreciated by almost 5% nominally against the US dollar over the past three years.

      .
      .
      .

      National Bank of Ukraine (NBU, the central bank) continues to keep the hryvnya stable at a rate of HRN5.33:US$1. The NBU has most often intervened to purchase large quantities of foreign currency, in order to prevent nominal appreciation and to boost currency reserves. More recently it has also on occasion intervened to sell foreign currency in order to prevent any short-term currency instability. However, these latter interventions are far less frequent, given a ready supply of foreign currency related to the continued current-account surplus. Without the NBU's willingness to soak up this excess supply, Ukraine's external balance would almost certainly have translated into considerably more nominal and real appreciation of the hryvnya against the US dollar.


      Economist Intelligence Unit
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.01.22 | Shooter

        Не зовсім

        НБУ грає на валютних торгах, намагаючись втримати стабільний курс "долар"-"гривна" (і то, думаю, одна з важливиї причин такого поступу - стабільне падіння долара щодо євро, що для значної частини української економіки "здешевлює" собівартість експорту), проте сам курс залишається плаваючим. В деяких європейських країнах з транформаційними економіки (вкл. "когось" з Прибалтики - Естонія? Латвія?) місцева валюта була, де-факто, "деномінована" в hard currency (DM, якщо не помиляюсь), себто ЦБ була встановлена жорстка "адміністративна" прив'язка обмінного курсу.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.01.22 | Englishman

          Re: Не зовсім

          Tak, tehnichno ce je "crawling peg" (bo gryvnja utrymujet'sya u mezhah korydoru, mezhi jakogo mozhut' koreguvatysya). Ale fakt je faktom: pryv'jazka jde same do dolaru.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.01.22 | Shooter

            Re: Не зовсім

            Englishman пише:
            > Tak, tehnichno ce je "crawling peg" (bo gryvnja utrymujet'sya u mezhah korydoru, mezhi jakogo mozhut' koreguvatysya). Ale fakt je faktom: pryv'jazka jde same do dolaru.

            Як це...результат - той самий, проте принципи - відмінні. Український, як це не кумедно, більш ринковий. І, не дай Боже, долар би почав "поправлятися" - НБУ ой як би не просто було втримати коридор. Добре хоч Тигіпкові не дали за рахунок держави позайматися особистим піаром...

            Хоча, звісно, тверда фіксація в період відразу після сіціалізьму була і розумніша, і вигідніша (справедливіша) для абсолютної більшости населення.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".