МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ІСД скуповує вже й польську металургію (\)

01/24/2004 | Чучхе
Через Ченстохову ІСД матиме вихід на ринки сталі ЄС
"Gazeta Wyborcza", "Puls biznesu" 2004-01-15 23:33:40

Індустріальний Союз Донбасу, один з найбільших приватних концернів України, готується до інвестицій у Польщі - повідомляє "Gazeta Wyborcza". Останнього дня минулого року на надзвичайних зборах підприємства м’ясної промисловості Пекполь, що перебуває у стані ліквідації, було вирішено про чотири нових випуски акцій. Якщо плани будуть введені в дію, капітал підприємства , який зараз дорівнює 6,6 мільйонів злотих, зросте щонайменше на 40 мільйонів, а максимально – до 380 мільйонів злотих. Крім цього, акціонери погоджуються на випуск восьмилітніх облігацій на суму до 400 мільйонів злотих.


У випадку цього підприємства, яке уже кілька місяців перебуває на грані банкрутства, попередження про додаткове фінансування, до того ж, такими значними сумами, мусили викликати зацікавлення. Тим більше, що їх було проголошено ще перед самим Новим роком, у святкові канікули. У результаті, не можна сказати, чи цього разу у Пекполь справді потраплять значні кошти і чи все не закінчиться, як уже раніше бувало у випадку цього підприємства, шумно проголошуваними планами, пише "Gazeta Wyborcza".


Індустріальний Союз Донбасу хоче перейняти ливарню Ченстохова і багато аналітиків з цими планами пов’язують плани фінансової підтримки Пекполю. Очевидно, в орбіті зацікавлення українського концерну можуть бути також інші польські підприємства, особливо ті, що виготовляють труби. Після вступу до Європейського Союзу Польща буде зобов’язана дотримуватися брюссельської політики відносно сталі, що відіб`ється на торговельній політиці супроти України і Росії. Перехоплюючи контроль над польськими заводами, український інвестор мав би шанс не лише функціонувати на території ЄС, але й можливість впливати на позицію Польщі супроти політики Брюсселю відносно сталі, вважає газета. Наприкінці року Індустріальний Союз Донбасу був обраний інвестором угорського підприємства сталі Дунафер. Виступаючи на території кількох нових країн ЄС як значущий інвестор, укріпив би свої можливості впливання на політику Євросоюзу, зокрема у справі сталі, що виготовляється в Україні.


Справою підприємства Пекполь і участі Індустріального Союзу Донбасу займається також і газета “Puls Biznesu”. Як оцінюють аналітики, цього, що відбулося на останній сесії, не слід сприймати всерйоз. Теоретичний ріст спричинили розпорядження про купівлю акцій на близько 3 тисячі. Отже, вистачило заангажувати 15 тисяч злотих, щоб зробити враження ейфорії. Напевне, однак, після останніх повідомлень, підприємством Пекполь зацікавляться біржові спекулянти. А що ліквідність акцій товариства прямо символічна, з його курсом можуть відбуватися дивні речі – оцінює газета.




http://www.polska.net.ua/


а ось ще:

ІСД йде до Польщі
Ю.К. 2004-01-10 23:43:56

Корпорація "Індустріальний союз Донбасу" (ІСД, Донецьк) увійшла до фіналістів польського урядового конкурсу на право купівлі Huta Czestochova SA -- п'ятої за величиною сталеливарної компанії країни. Іншими претендентами на купівлю Huta Czestochova SA є дві індійські компанії -- Ispat, Global Infrastructure Holding -- та дві американські -- SteelCapital і LNM Holdings.

Раніше повідомляли, що остаточні підсумки тендеру мають підбити до середини січня цього року. Переговори з потенційними інвесторами добряче затяглися, вони тривають уже понад півроку. Це спричинене тим, що запропоновані польським урядом умови угоди є складними, і, крім того, комбінат є фактичним банкрутом з великою заборгованістю.

Довідка

Корпорація "Індустріальний союз Донбасу" володіє великими пакетами акцій провідних підприємств гірничо-металургійного комплексу України. У кінці грудня 2003 ІСД також виграв тендер на купівлю 79,48% акцій найбільшого металургійного комбінату Угорщини Dunaferr.


http://postup.brama.com/

Відповіді

  • 2004.01.24 | МК

    Молодці! Маємо пишатися

    Серце радіє, коли читаєш про такий рідкісний факт здорової економічної експансії з боку України.

    Молодці ІСД

    Щиро бажаю Вам скупити всю металургію світу

    А Рошену підкосити Нестле і Крафт Якобз на ринку Китаю (і не лише там)

    І т.д. і т.п.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.01.25 | Чучхе

      Це дуже показово для наших русофілів

      Це дуже показово для наших русофілів які вже захрипли, мабуть, доказуючи, що „в Європі український капітал не потрібний” та „альтернативи розвитку відносин з Росією нема”. Але я щось поки що не чув про експансію хоча б того ж Індустріального союзу Донбасу в Росію, а от в протилежному напрямку, в Польщу й Угорщину – будь ласка. Думаю, це крім тієї очевидної причини, що в Європі закріплятись вигідніше, ніж на російських маргінесах, є й іще одне пояснення: на захід нашому капіталу пробитися легше, ніж на криміналізований та бюрократизований російський схід.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.01.25 | KE

        :) Узнайте о смежниках этой успешной группы :) (-)

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.01.25 | Shooter

          :) А ти просвіти нас, КЄшечка

          Бо самі власники ІСД набагато цікавіші. Скажімо, нєкто Гайдук, котрий, будучи попередником Клюєва, "посилав" більших братів подальше.

          За що й, в проинципі, поплатився.
      • 2004.01.25 | Shooter

        От бачите, таки я не помилився, пропонуючи Вас замість...

        ..Хорошковського.;)


        Чучхе пише:
        > Це дуже показово для наших русофілів які вже захрипли, мабуть, доказуючи, що „в Європі український капітал не потрібний” та „альтернативи розвитку відносин з Росією нема”. Але я щось поки що не чув про експансію хоча б того ж Індустріального союзу Донбасу в Росію, а от в протилежному напрямку, в Польщу й Угорщину – будь ласка. Думаю, це крім тієї очевидної причини, що в Європі закріплятись вигідніше, ніж на російських маргінесах, є й іще одне пояснення: на захід нашому капіталу пробитися легше, ніж на криміналізований та бюрократизований російський схід.

        Нема анінайменшого сенсу пробиватися на Схід - споживацький ринок там нульовий. Тим більше це би виглядало дивним при масовій втечі (мільярдами євро)сливе російського капіталу з Росії. Навіть в тій же ж ч/м - наприклад, російський ч/м барон (з типово неросійським прізвищем) купив 6% акцій 3-го європейського виробника сталі - Corus'а. І "хоче ще".

        І так, для цікавости дані статистичного комітету СНД:
        http://www.cisstat.com/rus/mac3_an.htm
        промисловe виробництво в Україні 2002 року: 74% від 1991-го.
        Для порівняння: тe ж в Росії: 67%
        Себто якби не нафта-газ - важкувато би було Росії.
        Як там? "Іванушці везе?" ;)
  • 2004.01.24 | Shooter

    ІСД пробує

    І, не зважаючи на успіх (?) з Дунайварошом, щодо Ченстохови чи краще - ІСД на Ченстохові, я би був набагато скептичніший.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".