МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

З точністю до навпаки (або вітання "стурбованим" нафтовим +)

01/28/2004 | Shooter
..."спеціалістам"

Ермилов обнародовал выводы оценщика «Одесса-Броды»
Главрєд


Американская компания Energy Solutions назвала наиболее эффективным вариантом транспортировки нефти по нефтепроводу "Одесса-Броды" в направлении Бродов, сообщил журналистам министр топлива и энергетики Сергей Ермилов, сославшись на презентацию Energy Solutions своих выводов межведомственной рабочей группе во вторник.

По его словам, компания представила свои выводы по изучению 9-ти вариантов использования украинской нефтетранспортной системы. "На первом месте, согласно выводам консультанта, есть вариант комплексного использования нефтепроводов - это использование приднепровских нефтепроводов в направлении (терминала) Южный и использования нефтепровода "Одесса-Броды" в направлении Бродов с учетом того, что железнодорожный транспорт не снижает перевозку нефти с эстакады на станции Броды", - сказал Ермилов.

Он отметил, что Energy Solutions представила также расчеты по использованию "Одесса-Броды" в реверсном направлении транспортировки нефти до Одессы, но этот вариант стоит не на первом месте по экономической эффективности.

Ермилов сообщил, что компания сделала расчеты по использованию украинских нефтепроводов как в краткосрочной перспективе (до 3-х лет), так и в долгосрочной, и в обоих случаях более экономически выгодным является использование "Одесса-Броды" в прямом направлении.

В частности, по подсчетам Energy Solutions прямое использование "Одесса-Броды" в комплексе с другими нефтепроводами может обеспечить дополнительную прибыль "Укртранснефти" приблизительно $1,5 млрд. за 10 лет или $150 млн. в год, пишут Українські Новини.

Ермилов также отметил, что межведомственная рабочая группа, возглавляемая им, во вторник также рассмотрела расчеты компании PricewaterhouseCoopers, которая завершила разработку бизнес-плана использования "Одесса-Броды". По его словам, эта компания разработала систему гибких тарифов использования "Одесса-Броды", которые делают прокачку нефти с терминала Южный до станции Броды в течение года конкурентоспособной по сравнению с перевозкой нефти танкерным флотом.

Как сообщал «Главред», межведомственная группа в течение двух дней детально изучит выводы Energy Solutions с тем, чтобы предоставить свои рекомендации Кабинету министров по направлению транспортировки нефти по "Одесса-Броды" в пятницу.

Energy Solutions выиграла тендер на проведение для Кабмина оценки проекта транзита российской нефти по простаивающему сейчас нефтепроводу "Одесса-Броды" в направлении Одессы.

Компания "Укртанснефть", входящая в состав государственной компании "Нефтегаз Украины", заявляла о том, что располагает выводами Energy Solutions о целесообразности реверсного использования "Одесса-Броды" в течение 3-х лет.

Відповіді

  • 2004.01.28 | Спостерігач

    "Укртранснафта" заявляє про фальсифікацію висновків Energy Solut

    "Укртранснафта" заявляє про фальсифікацію висновків Energy Solutions по "Одеса-Броди"

    www.ПРАВДА.com.ua, 28.01.2004, 20:09

    ВАТ "Укртранснафта" виступає проти спроб фальсифікації суті висновків американського експерта - компанії Energy Solutions, що проводила дослідження перспектив використання нафтопроводу "Одеса-Броди", які робляться з посиланням на керівництво Міністерство палива й енергетики України.

    Про це йдеться в заяві, "Укртранснафти", переданій в середу, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

    Компанія стурбована інформацією про спроби адміністративного тиску на Energy Solutions з метою змінити висновок експерта, що був наданий Мінпаливенерго 13 січня і містив рекомендацію урядові України прийняти тимчасово (на три роки) пропозицію ТНК-ВР про реверсне використання нафтопроводу "Одеса-Броди".

    При цьому "Укртранснафта" спростовує заяву міністра палива й енергетики Сергія Єрмилова, який повідомив, що Energy Solutions назвала найбільш економічно привабливим способом використання нафтопроводу транспортування в напрямку Бродів як у короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі.

    У наданих міністерству висновках, копію яких має "Укртранснафта", уряду пропонується звернути увагу на доцільність транспортування каспійської нафти в перспективі.

    У випадку цілком підготовленої пропозиції (або близького до стадії повного завершення) воно також було би кращим рішенням у довгостроковій перспективі.

    Однак транспортування 9 млн. тонн у напрямку з півночі на південь також дасть грошовий потік протягом трьох років, і зараз не існує альтернативної цілком підготовленої пропозиції для експлуатації нафтопроводу "Одеса-Броди".

    Як повідомлялося з посиланням на Єрмилова, Energy Solutions - переможець тендера на проведення техніко-економічного обґрунтування нафтопроводу "Одеса-Броди" - на засіданні міжвідомчої робочої групи в Мінпаливенерго подала звіт з висновками про економічну доцільність дев'яти різних варіантів використання нафтопроводу.

    При цьому "на першому місці - варіант комплексного використання нафтопроводу "Одеса - Броди", тобто для транспортування нафти в Броди, а далі - залізничним транспортом (у короткостроковій перспективі), тоді як нафта в напрямку термінала "Південний" буде транспортуватися Придніпровським магістральним нафтопроводом.

    Міжвідомча робоча група, за інформацією Єрмилова, протягом двох днів вивчить і затвердить матеріали Energy Solutions і 30 січня направить їх у Кабінет міністрів, що повинен прийняти рішення про напрямок роботи "Одеса-Броди" до 1 лютого.

    Однак 15 січня низка джерел повідомили про те, що передача рекомендацій Energy Solutions нібито уже відбулася.

    По їхнім даним, американська компанія зокрема пропонує Україні прийняти пропозицію компанії ТНК-BP про тимчасовий реверс трубопроводу на період не більш трьох років, пояснюючи таке обмеження можливістю появи додаткових шляхів транспортування каспійської нафти в Європу.

    Перша черга нафтотранспортної системи "Одеса-Броди" здана в експлуатацію в травні 2002 року. Її пропускна здатність - 9-14,5 млн. тонн нафти на рік з резервуарним парком 200 тис. кубометрів.

    Морський нафтовий термінал "Південний" (Одеса) здатний приймати танкери дедвейтом до 100 тис. тонн. Передбачається розширення потужності нафтопроводу до 40-45 млн. тонн на рік зі збільшенням резервуарного парку до 600 тис. кубометрів.

    В Україні кілька місяців триває полеміка навколо варіантів використання нафтопроводу: у Європу - для транспортування каспійської нафти, або на узбережжя Чорного моря - для транспортування російської нафти.

    Російська компанія ТНК-ВР висловила готовність поставити 380-420 тис. тонн технологічної російської нафти сорту Urals у виді товарного кредиту на три роки для заповнення "Одеса – Броди", а також забезпечувати до 9 млн. тонн нафти в рік для прокачування.
  • 2004.01.29 | Спостерігач

    У Росії немає вільних потужностей, а у ТНК немає нафти для Броди

    У Росії немає вільних потужностей, а у ТНК немає нафти для Броди-Одеса

    Цього тижня в російських ЗМІ пройшли повідомлення, що у «Транснафти» на сьогодні ділянка нафтопроводу «Дружба» «Унеча-Мозирь», по якій має надходити нафта по проекту «Дружба-Адрія» вже завантажений на 98%, повідомляють «Версии.com».

    Якщо зараз почати качати нафту для «Дружби-Адрія», то вільних потужностей залишається 2%, що відповідає 1,5-1,6 млн т нафти. Тому про заплановані на І етап 5 млн. т нафти не може іти й мови. Цією ділянкою «Унеча-Мозирь» повинна йти нафта для Броди-Одеса (9 млн. тонн). Як бачимо, вільних потужностей немає навіть для Дружби-Адрія. За інформацією Petroleum Argus, ТНК-ВР законтрактувала на 2004 рік тільки 1,8-2,5 млн. тонн морських партій нафти для порту «Південний». Таким чином, у Росії немає ні технічних можливостей, ні реальних партій нафти для реверсивного прокачування 9 млн. тонн по Одеса-Броди.


    ForUm
  • 2004.01.29 | Navigator

    Експерти підрахували втрати Росії після вводу нафтопроводу на

    Джейхан - 5 млрд доларів річно.
    Усьо понятно.
    Справа сильно пахне керосіном.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".