МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Писатели - не читатели?

02/04/2004 | Людмила Коваль
МОРЕ ВОЛНУЕТСЯ РАЗ.

30-01-2004 15:41, Майдан-ІНФОРМ
РУКОПИСИ ГОРЯТЬ!
http://maidan.org.ua/static/news/1075470111.html

З січня 2004 року в Україні введено податок на українську книгу. Наслідки – зупинка діяльності видавництв, спустошення полиць книгарень, підвищення цін на українські книжки.

Кабінет Міністрів та Верховна Рада завдали непоправної шкоди книжковій галузі та літературному процесу в Україні.

У грудні-січні видавництва відклали на невизначений термін видання сотень книжок. Десятки авторів не побачили своїх прізвищ на обкладинках. Мільйони читачів залишилися без українського слова.

Ми звинувачуємо владу у підпалі!

Ми звинувачуємо владу у масовому вбивстві українських книжок!
...
4 лютого 2004 року ми, письменники та видавці, ідемо до Кабінету Міністрів щоб наочно продемонструвати урядовцям, до чого призвела їхня політика у книжковій галузі.
...
Початок акції: 4 лютого о 12-00
Місце акції: Кабінет Міністрів з боку вулиці Грушевського

Оксана Забужко
Петро Мацкевич
Андрій Курков
Леонід Фінкельштейн
Брати Капранови
Василь Шкляр
Лесь Подерев’янський

Телефон оргкомітету: (044) 467 50 24
=============================

МОРЕ ВОЛНУЕТСЯ ДВА.

02-02-2004 17:27, Майдан-ІНФОРМ
Придумай слоган для акції!
http://maidan.org.ua/n/free/1075735651

Організатори акції [http://maidan.org.ua/static/news/1075470111.html «Рукописи горять!»] запрошують усіх взяти участь у написанні гасел для заходу. Ласкаво просимо на форум, і запропонуйте свої слогани на тему того, як захищати українську книгу і хто винен у нинішньому її занепаді.

Прохання виставити Ваші варіанти на форумі до вівторка, 3.02, до 15:00.

Перемога буде за нами!
============================

МОРЕ ВОЛНУЕТСЯ ТРИ.


04-02-2004 02:13, пан Roller
ГЛАВНОЕ-МАНЕВРЫ
http://maidan.org.ua/n/about/1075878642
КЕСАРЮ-КЕСАРЕВО. ПИСАРЮ-ПИСАРЕВО.

Странную картину могли сегдня наблюдать жители Борщаговки.

Как выяснилось, здесь, на пустыре стадиона проходила репетиция членов союза писателей, которые завтра собираются выступить с акцией протеста у здания кабинета министров...

====================

МОРЕ ВОЛНУЕТСЯ ЧЕТЫРЕ.

04-02-2004 14:16, Майдан-ІНФОРМ
Рукописи горіли, і смажився шашлик.
http://maidan.org.ua/n/free/1075896995

Близько 200 чоловік зібралося о 12.00 біля будівлі Кабінету міністрів України на акцію “Рукописи горять”, організовану українськими книговидавцями, які протестували проти введених з січня 2004 року податків на українську книгу...
==================================

ШТИЛЬ!
УНІАН
Пільги зі сплати ПДВ для українських книговидавців збережено
[04.02.2004 13:24]
http://www.unian.net/ukr/news/news-51232.html

Управління взаємодії з громадськістю та ЗМІ Міністерства фінансів України наголошує, що пільги зі сплати ПДВ для українських книговидавців збережено.

У переданому УНІАН коментарі Міфіну зазначається, що перший віце-прем'єр-міністр - міністр фінансів України Микола АЗАРОВ неодноразово наголошував, що, згідно із Законом України „Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки книговидавничої справи в Україні”, прийнятим Верховною Радою України 20 грудня 2003 року, пільги для українських книговидавців збережено.

Так, відповідно до зазначеного закону, яким внесено зміни та доповнення до Закону України „Про податок на додану вартість”, чітко встановлено, що:

від 1 січня 2004 року до 1 січня 2009 року в Україні звільненні від оподаткування операції з виконання робіт та надання послуг суб'єктами підприємницької діяльності – резидентами України, які одночасно здійснюють видавничу діяльність, діяльність з виготовлення та розповсюдження книжкової продукції, а також виробництва паперу і картону.

При цьому в Мінфіні відзначили, що уряд передбачив у державному бюджеті на 2004 рік кошти для адресної підтримки української книги. Так, згідно із додатком 3 до Закону України „Про державний бюджет України на 2004 рік”, протягом року держава витратить майже 150 млн. гривень на підтримку українських видань та української мови, що майже удвічі більше за показники 2001 та 2002 років і майже на 30 млн. гривень більше, ніж у минулому році.

Таким чином, “Мінфін України підкреслює рішучі наміри уряду підтримати українських книговидавців шляхом збереження податкових преференцій з податку на додану вартість і одночасну значну за своїми обсягами та прогнозним ефектом бюджетну підтримку української книги”.
UNIAN
==========================

P.S.

А чьо кричали?

Відповіді

  • 2004.02.04 | Navigator

    Море не волнується РАЗ - і стає Мертвим морем . Або Аральським

    неморем.
    В такій справі я особисто краще тисячу разів перехвилююсь, ніж один раз недохвилююсь...
    Так що поздоровляю всі хвильки, що брали участь в процесі.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.04 | Людмила Коваль

      Re: Море не волнується РАЗ - і стає Мертвим морем . Або Аральським

      Navigator пише:
      > неморем.
      > В такій справі я особисто краще тисячу разів перехвилююсь, ніж один раз недохвилююсь...
      >
      Navigatorе, Ви уважно читали?
      Напевно ні.

      Подаю події в хронологічному порядку.

      1. 20 грудня 2003 року ВР прийнято Закон України „Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки книговидавничої справи в Україні”. За цим законом прийнятим, нагорошую, 20 грудня 2003 року, збережено пільги для українських книговидавців.

      2.30 січня 3004 року, ЧЕРЕЗ МІСЯЦЬ по прийняттю закону про пільгове оподаткування українського книговидавництва, група стурбованого письменництва звертається до народу із закликом прийняти участь у акції захисту українського книговидавництва, СТВЕРДЖУЮЧИ, що з січня 2004 в Україні введено податок на українську книгу. (Дивись п.1)

      (?????)

      Найм"якше пояснення, яке я можу надати з даного приводу - це помилка. Невинна така помилка письменників, які не читають законів, а пишуть романи , ну різні там "Польві замітки".

      Піїти виявилися настільки загальмованими, що навіть після того, як їм пару разів пояснили про прийнятий закон з пільговим оподаткуванням українського книговидавництва, вони усе одно 4 січня прийшли під Кабмін вимагати відміни ПДВ. (???)

      > В такій справі я особисто краще тисячу разів перехвилююсь, ніж один раз недохвилююсь...
      >
      А сенс хвилювання в чому полягає?

      :-) :-) :-)

      > Так що поздоровляю всі хвильки, що брали участь в процесі.

      У процесі чого?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.02.04 | Navigator

        Знаєте, я , як природний меньшовик (тобто проти більшості) ношу

        пенсне, яке постійно гублю і борідку цапину. Як меньшовик - я еклектик, путаник і книжник.
        От останнє і робить мене дещо неадекватним, особливо коли пенсне гублю, або чую, ЯК НИНІШНІЙ УРЯД В ЧЕРГОВИЙ РАЗ ПОПІКЛУЄТЬСЯ ПРО УКРАЇНСТВО!
        Ваш гумор тепер зрозумів, хоча не досміху, коли купую кожен том нової української енциклопедії по 110 гривень (а їх буде чи не 50!), а останній том Енциклопедії Українознавства не можу дістати ні за які гроші, бо він знятий з друку тим же урядом як явно меньшовистський.
        Затурканість українських письменників після подій з виборами голови спілки можна зрозуміти. Бесіда з Януковичем про перспективи розвитку української блатної пісні теж для письменників добрий стрес - попробуй, переклади "Владимирський централ" ...
        Тому пробачте уклінно - в тему, чи не в тему, а за книжки хвилюватись буду. Як і за глиняні таблички, що пропали в Багдаді...
        А потім сказали, що не пропали...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.02.05 | Людмила Коваль

          Re: Знаєте, я , як природний меньшовик (тобто проти більшості) ношу

          Navigator пише:
          > Знаєте, я , як природний меньшовик (тобто проти більшості) ношу пенсне, яке постійно гублю і борідку цапину.
          >

          Приблизно так Вас собі і уявляла. ;)

          >Як меньшовик - я еклектик, путаник і книжник.

          Вірю на слово. :-)

          > От останнє і робить мене дещо неадекватним, особливо коли пенсне гублю, або чую, ЯК НИНІШНІЙ УРЯД В ЧЕРГОВИЙ РАЗ ПОПІКЛУЄТЬСЯ ПРО УКРАЇНСТВО!

          Вибачаю неадекватність. :-)

          > Ваш гумор тепер зрозумів, хоча не досміху, коли купую кожен том нової української енциклопедії по 110 гривень (а їх буде чи не 50!), а останній том Енциклопедії Українознавства не можу дістати ні за які гроші, бо він знятий з друку тим же урядом як явно меньшовистський.
          > Затурканість українських письменників після подій з виборами голови спілки можна зрозуміти. Бесіда з Януковичем про перспективи розвитку української блатної пісні теж для письменників добрий стрес - попробуй, переклади "Владимирський централ" ...


          Не маю чим крити Вашу розповідь про Енциклопедію Українознавства, яку із-за ціни було важко купити, а по втручанню уряду, який зняв останній том з друку, взагалі неможливо купити, АЛЕ...

          Дозволю собі інший конкретний приклад, до речі з життя Майдану.

          Як Ви знаєте, майданівець Юрко з Канади (хоч його вже ввічливо "пішли" з Майдану я продовжую вважати його майданівцем). Так от Юрко переклав для Майдану книгу Дж. Роджерса "Авантюрний капіталіст". (Ви можете познайомитись з нею в "Культурі". Ссилка на цю книгу є на першій сторінці Майдану). Книга цікава і сподобалася тим, хто читав її на Майдані на стільки, що ми навіть вирішили спробувати її видати в Україні. Пані і Юрко зв"язалися з автором і отримали його згоду. Треба було в Україні знайти видавця, який би купив ліцензію у автора на видавництво книги.
          І що?
          Не знаю наскільки активно адмін шукав видавця (хоч Юрко на користь Майдану відмовився від гонорару перекладача), але я такой шукала.

          З чим я зверталася до видавництв? З готовим перекладом на українську світового бестселера; з налагодженим контактом з автором книги; з вже сформованим читацьким інтересом до книги.
          Ну що ще треба видавцю?
          Знаєте що почула у відповідь на складену пропозицію від одного ( не називаю ні видавництва ні видавця, бо знані)?
          Він запитав, а скільки автор заплатить за те, що це цебе видасть в Україні його книгу!!!!!!

          Для чого це Вам розповіла?

          Щоб не бути голослівною у своєму висновку. У висновку про те, що усі чиновники, як урядовці Кабміну, так і видавці людио мають спільне коріння - совковість. І книговидавництво страждає як від одних так і від інших. Читач розплачується інтелектуальним голодом за ліноші, неповороткість і алчність цих чинуш.

          Так, книжковий бізнес не назовеш легким. Я приведу у кінці цього посту Юркову розповідь про книговидавництво у Канаді.

          Але ж наші "книголюби" і не збираються ним займатись так як належилося б. Видавництва обмежили свої функції тільки друком книги, а далі най мастяь собі голову автори.

          > Тому пробачте уклінно - в тему, чи не в тему, а за книжки хвилюватись буду. Як і за глиняні таблички, що пропали в Багдаді...
          > А потім сказали, що не пропали...

          Хвилюватись мало. Треба спочатку чітко уяснити собі причини жалюгідного стану книговидавництва в Україні, а потім спрямувати дії проти джерела зла, а не потурати лейдакам у стинанні.

          Ви собі як знаєте, але проведену 4 січня акцію вважаю безглуздою. Добре, хотіли привернути увагу до питання книговидавництва, то знайдіть відповідну підставу. Не смішіться зі своїми заявами про захист книгарів від ПДВ, якого нема.

          Це дуже нагадую нашу політичну парламентську опозицію, зокрема Ющенка, який спочатку вимагав всенародних виборів президента, а потім не голосував на цю постанову у ВР.

          Я розумію усі підводні течії проблеми політреформи і мотиви поведінки Юща, але із-за того, що він не може чітко сформулювати свою концепцію він виглядає неадекватним сам собі.

          Щось таке і з тою акцією писарчуків. На біса було її провадити під гаслом вимог скасувати ПДВ?
          ========================================

          Далі подаю Юркову розповідь про воботу книговидавців у Канаді.


          Книжковий бізнес в Північній Америці базується на дуже гострій конкуренції і тому має малі profit margin, тобто, прибуток нетто є мінімальний. Тут взагалі це розділено, бо видавець звичайно віддає книжки на комісію до книжкових крамниць, котрі є переважно великими компаніями, що мають свої крамниці по всій країні. Часто ті компанії купують одна одну.

          Наприклад, у Канаді було дві великі компанії продажу книжок Indigo Books та Chapters, і власниця Indigo Books купила Chapters, але крамниці продовжують існувати під своїми старими назвами, бо кожна з них мала свій специфічний характер внутрішнього оформлення, який став мало не трейдмаркою. Є ще менша лінія крамниць Book City. Конкуренція жорстока, влітку вони працюють до 11 години ночі. Свого часу Chapters були відкриті з 8 ранку до 12 ночі.

          Можете собі уявити як важко їм працювати, якщо вони дозволяють купити книжку і якщо вона чимось не сподобалася в певному короткому терміні віддати її назад з поверненням всіх грошей. Правда, вони тут не дуже ризикують, бо якщо книжка не продається, то вони ставлять її на знижку, а якщо й це не допомагає, то взагалі її просто повертають видавцеві. Отже, їх видатки тільки зводяться до утримання крамниці, а не включають купівлю книжок у видавців.

          Вони ще заохочують купувати книжки через систему членства у читацькому клубі. Тобто, раз на рік купується картка за 15 дол. і кожен раз як купується з книгарні, отримується знижка на ціну і номер картки вводиться у комп'ютер, який нараховує очки. Тоді, після певної кількості очків, книгарня присилає додому свій чек на 5 чи 10 доларів і можна задарма на суму цього чеку взяти щось з книгарні. Правда, щоб щось таке отримати, треба попередньо накупити на сотні доларів книжок. Але такі суми не чимось особливим, спеціалізовані книжки дорогі, наприклад, фінансові чи деякі комп'ютерні можуть легко коштувати 80-100 дол.

          Також, книгарні мають угоди з кав'ярнями і в приміщенні є куток, де продають каву. В деяких випадках можна взяти будь-яку книгу і сидіти читати, п'ючи каву. Як сподобається - купити. Але переважно кав'ярню відділяють охоронним пристроєм від книгарні і задарма читати книжку при каві не дозволяють.

          Також, часто влаштовують зустрічі з авторами і підписанням книжок. Автори щось там розказують, читають уривки і т.д. Мають окремі кутки для дітей зі зручними кріслами і гарно розмальованими на дитячу тему стінами, часто купують оригінали ілюстрацій до дитячих книг і вивішують, як картини. Чи, наприклад, ескізи до мульфільмів, котрі представляють собою різні стадії створення мультфільму. Чи влаштовують свої концерти початкуючі музиканти, які бажають створити собі ім'я і не хотять платити за приміщення. Вони виступають задармо. Отже, українські видавці не повинні нарікати. Нажаль, важкі умови є природою цього бізнесу.
          http://maidan.org.ua/n/culture/1056203675
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.02.05 | Маленький хлопчик

            В продовження теми попередього посту п.Коваль.

            В продовження теми попередього посту п.Коваль. Спочатку тут йдеться трохи про прозу (сучукраїнську), а далі цікавий погляд на процес книговидання в Україні...


            Абсолютно не згоден з думкою що у нас немає гарної української сучасної прози. Власне я також так думав колись, як і більшість - що немає (коли нічого не читав українського А от коли почав читати, то захопився. Є! Є!!! Трясця її матері. Але я зовсім не маю на увазі ті імена котрі мусолять усі проукраїнські ЗМІ. Їх ви всі знаєте, то і називати їх не буду. Але серед них якраз оцих цікавих і немає. Але про це нижче.
            Проблема української прози в її НЕПРОЧИТАННОСТІ. З поезію завжди у нас якось було легше. Навіть якщо Симоненко і був заборонений його все одно там один у одного чорнилами переписували, інші поети вголос там читали на кухнях. Тобто були творці – були якісь такі сякі слухачі і поцінувачі. Але з прозою так не могло бути. Товсті романи від руки не перепишеш! Для прози необхідна розвинена система книговиробництва та книгорозповсюдження. Це будь-хто із СПРАВЖНІХ спеціалістів у цій галузі Вам скаже. Не було би в свій час феномена Діккенса та Бальзака якби вже на той час у Хранції та Англії не існував би досить пристойний цивілізований книжковий ринок.
            А тепер що у нас? Є якісь такі-сякі видавці. Але кого і що вони видають? Проаналізувавши потік виданої прози, приходиш до висновку що наші так звані видавці женуться тільки за миттєвою копійкою, тим самим надалі собі риючи яму. Поясню.
            Видають тільки розкручені імена, абсолютно не зважаючи на якість тексту. Тут видали роман симпатяшного телеведучого із “голубими глазкамі”, там авторка, дружина відомого депутата, і т.д. і т.п. Дуже добре для видавця якщо ти відомий журналіст, маєш зв’язки, те се, сновигаєш на тусовках. Це гарантія що тисяча-дві книжок продасться. А чого ж? Автор же ж сам їх розрекламує, він же ж – відомий телеведучий, дружина відомого депутата, і т.д. і т.п. Простий Вася не з Києва чи Львова, навіть якщо він напише супер-пупер роман ніколи не зацікавить нашого так званого видавця (Це до уваги пана Роллера з Майдану. Він цікавився.). Він, тобто видавець, не хоче ризикувати. Не хоче працювати, розкручувати і т.д. і т.п. Йому зручніше так якось палець о палець не вдарити, а грошики заполучити. При цьому ще й буде плакатися, що от мовляв податки високі, укр. мова в загоні і т.д. і т.п. (Це для до того, щоби не платити ніякого гонорару навіть тим розкрученим авторам.) До речі це ще цікава тема, виходить парадокс – найбільше не хочуть зміни видавничого клімату якраз самі видавці. Бо ж тоді що ж – доведеться і на гонорари витрачатися, і конкуренти ще можуть з’явитися. А так зараз – комхвортно, їх же ж патріоти ледве не на руках носять при цьому! Але це вже інша тема.
            Так от, наші видавці не хочуть ризикувати. А давно ж бо відомо – хто не ризикує, той не п’є шампанського. То ж сьорбати ще дешеву газіровку нашим видавцям ще довго із таким підходом.
            Тепер про тих, хто справді є у нас в літературі. Є, є дуже класні автори-прозаїки у нас. Не хочу їх називати бо – заклюють на взльоті. Читайте уважніше молодих, там можливо не дуже багато, але дещо цікавого є. І тут принагідно хотів згадати одного на жаль вже покійного письменника. Я прочитав його правда один тільки роман у “Кур’єрі Кривбасу”, але ж який! Це Антін Морговський, що помер декілька років тому. Роман справді гарний, і багато персонажів, і інтрига, і болючі теми, вистраждані автором і при цьому написано все легко, але без загравання. Тобто можна такий роман давати читати і тьоті на базарі, і прохвесору. Класика тим і відрізняється що доступна і одночасно глибока. Я потім ще прочитав інтерв’ю Морговського, одне з останніх, де він з гіркотою казав, що надсилав на конкурс “Коронація слова” свій роман. І його там не “помітили”. А кого помітили? А знову ж таки - дружину відомого депутата.
            Тобто є, є гарна проза. Але вона поки що не дійшла до читача. А дійде, то ота вся автура що нині пасеться на всіх шпальтах літ спец видань полетить з тріском у тартарари. Бо люди будуть голосувати своїм гаманцем, а за муру вони платити не стануть. Отже буде ПРОЧИТАНІСТЬ, буде й СПРАВЖНЯ проза. Єстєствєнний отбор, так би мовити.

            P.S. До речі, спонукало мене написати у відповідь допис Шуби. Я багато відвідую літ. форуми, але пишу рідко. Не дуже цікаві дискусії здебільшого (не про те все щось), але отут зачепило. Я теж вважаю, що найсильнішими прозаїками України усіх часів були Підмогильний та Домонтович. Щодо Коцюбинського того ж сказати цілком не можна. У нього дуже багато (ледве не зо третини) різної полови. Про Шевчука (згоден з КВЖД) – це мабуть прикол, не більше.

            P.P.S. Іще для тих кому цікаво про наших так званих видавців. Навіть всесвітньовідомий Курков жалівся що його український видавець не хотів довго братися друкувати його романи. І тільки коли він носом його тикнув: що от бачиш – у Германії, у Хранції 200 тис. наклади продані, тоді він тільки погодився друкувати. А видавець навіть і не вірив довго Куркову, аж поки тільки сам у тую Германію не з’їздив. От так от. А ви кажете – нема прози. Є, але ж як же ж при таких умовах вона до Вас дійде?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.02.05 | Navigator

              Дякую! Просто супер!

              У нас нема ринку ніякого.
              Поки що коротко приведу тикий приклад.
              Ходили ми в Петербурзі три роки назад на Лєнфільм з індійським бізнесменом :) домовлятись про зйомки російського серіалу :) . Довідка - тоді ціна була тисяча доларів хвилина. У індуса якраз на дві серії було :) .
              А сценарія навпаки не було.
              Чим він немало здивував деректора.
              А ще фразою :" Головне, щоб руський гумор був. Для чого сценарій?"
              Ну, індус.
              Тоді це виглядало безумством.
              А зараз на одному Мосфільмі ОДНОЧАСНО сто (СТО) СЕРІАЛІВ знімають.
              Чому?
              ТОМУ ЩО РИНОК СФОРМУВАВСЯ.
              Тому і я скажу смішну фразу: " Головне - щоб ринок української книги був"
              І щоб був такий уряд, що надасть реальні пільги вітчизняним виробникам. А не гастарбайтерам!
              Отакий сценарій! :)
            • 2004.02.05 | Людмила Коваль

              Не в бровь, а в глаз.

              Цілковито Ваша рація.

              Є! Є! Є ЧУДОВА сучасна література, але її творці не ті набридлі усім імена, які не злазять зі сторінок часописів і екранів ТБ. Тут ми лицезримо посередностей, що пропхалися. Пам"ятаєте мудрість про те, що допомагати треба талантам, а посередність сама проб"ється.
              Наші видавці хіба не чули про цю мудрість. Коти ледачі. Ви згадали тут Морговського. Дякую Вам за це. Можу ще назвати теж покійного Юрка Гудзя. Про живих теж не кажу, бо заклюють.
              Дякую Вам.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2004.02.05 | Михайло Свистович

                Re: Ви - занадто упереджені та ще й до того ж маєте відчуття

                якоїсь винятковості.

                Людмила Коваль пише:
                >
                > Про живих теж не кажу, бо заклюють.

                Чому обов"язково заклюють? А може, навпаки, підтримають, висловлять згоду?
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2004.02.05 | Людмила Коваль

                  Re: Дякую. (доповнено)

                  Михайло Свистович пише:
                  > Ви - занадто упереджені та ще й до того ж маєте відчуття якоїсь винятковості.
                  >
                  Нє понял. Але Вам можу те саме закинути. Коли людина впевнена в собі вона інших може дратувати. ;) Тому дивитись краще на справи.


                  > Людмила Коваль пише:
                  > >
                  > > Про живих теж не кажу, бо заклюють.
                  >
                  > Чому обов"язково заклюють? А може, навпаки, підтримають, висловлять згоду?

                  А ось на це і подивимось. Дуже добре, що Ви поставили саме таке запитання, бо власне маю намір в "Культурі" презентувати одне чудове пташиня, та не знаю якою може бути реакція адміну у зв"язку з тутешніми новаціями.

                  То що, я можу спробувати презентацію нового імені?

                  Заодно впроваджені Вами лічильники, чи рейтенги, чи оцінки , чи як воно там - слешдот буде корисним.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2004.02.05 | Михайло Свистович

                    Re: Ви - занадто упереджені та ще й до того ж маєте відчуття

                    Людмила Коваль пише:
                    >
                    > А ось на це і подивимось. Дуже добре, що Ви поставили саме таке запитання, бо власне маю намір в "Культурі" презентувати одне чудове пташеня, та не знаю якою може бути реакція адміну у зв"язку з тутешніми новаціями.

                    Про якого адміна йде мова? В нас немає адміна у класичному розумінні цього слова. До чого тут новації до Вашого пташеняти? Тим більше на форуміц "Культура". Я зараз там Ролера презентуватиму, який, на відміну від Вас, вже вовсю користується наданими йому повноваженнями ставити оцінки чужим дописам ;)

                    >
                    > То що, я можу спробувати презентацію нового імені?

                    Та хоч сто презентацій. Які проблеми?
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2004.02.05 | Людмила Коваль

                      Re: Ви - занадто упереджені та ще й до того ж маєте відчуття

                      Михайло Свистович пише:
                      > Про якого адміна йде мова? В нас немає адміна у класичному розумінні цього слова. До чого тут новації до Вашого пташеняти? Тим більше на форуміц "Культура".
                      >
                      Ок.

                      >Я зараз там Ролера презентуватиму, який, на відміну від Вас, вже вовсю користується наданими йому повноваженнями ставити оцінки чужим дописам ;)
                      >
                      Боже, та облиште Rollera. Дайте йому спокій. Та ж не ворг він. Людина, цікава людина має свою позицію.

                      А слабо дати Rolleru право теж оцінювати теми?
                      Він зареєстрований. Старий майданівець.

                      Правила порушує?
                      Та не гірший від Подерев"янського.

                      > >
                      > > То що, я можу спробувати презентацію нового імені?
                      >
                      > Та хоч сто презентацій. Які проблеми?

                      ДЯКУЮ! :-) :-) :-)
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2004.02.05 | Михайло Свистович

                        Re: Ви - занадто упереджені та ще й до того ж маєте відчуття

                        Людмила Коваль пише:
                        >
                        > Боже, та облиште Rollera. Дайте йому спокій.

                        Я його не чіпаю. Навіть постинги його не оцінюю. Просто саме він так діє. Більше ніхто. Був би хтось інший, я б його у приклад навів. І взагалі я збираюся піарити Ролера сьогодні на "Культурі"

                        >
                        > А слабо дати Rolleru право теж оцінювати теми?

                        Ви неуважно читали моє попереднє повідомлення Вам же. Я там писав, що Ролер, на відміну від Вас, отримавши повноваження, вже вовсю оцінює чужі дописи.

                        >
                        > Правила порушує?
                        > Та не гірший від Подерев"янського.

                        А Подерев"янський правила цього форуму не порушує. І не лається в компаніях незнайомих людей та жінок, тим більше, якщо його про це просять.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2004.02.05 | Людмила Коваль

                          Re: Ви - занадто упереджені та ще й до того ж маєте відчуття

                          Михайло Свистович пише:
                          >
                          > Ви неуважно читали моє попереднє повідомлення Вам же. Я там писав, що Ролер, на відміну від Вас, отримавши повноваження, вже вовсю оцінює чужі дописи.
                          >
                          Ви не казали, що Roller отрима ці повноваження. Я думала, що він знайшов спосіб їх собі привласнити. Перепрошую, пане Roller.
                          > >
                          > > Правила порушує?
                          > > Та не гірший від Подерев"янського.
                          >
                          > А Подерев"янський правила цього форуму не порушує. І не лається в компаніях незнайомих людей та жінок, тим більше, якщо його про це просять.

                          Остання нецензурщина Rollera лунала в його перформенсі (див. у "Без правил). Та там дійсно, як він каже, слов із песни не выкинешь. :-) Крім того на Майдан він скинув перформанс після того, як прислав його на мій e-mail. Дотепний перформенс, між іншим, вийшов, хоч і досить вульгарний. :-)
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2004.02.05 | Михайло Свистович

                            Re: Ви - занадто упереджені та ще й до того ж маєте відчуття

                            Людмила Коваль пише:
                            >
                            > Ви не казали, що Roller отрима ці повноваження. Я думала, що він знайшов спосіб їх собі привласнити.

                            Руки коротки. Це не обравза Ролера, це комплімент захисту нашого сайту від злому.

                            >
                            > Остання нецензурщина Rollera лунала в його перформенсі (див. у "Без правил).

                            Так на "Без правил" ніхто його й не витирав.

                            >
                            > Дотепний перформенс, між іншим, вийшов, хоч і досить вульгарний. :-)

                            Читав. Вульгарщину бачив. Дотепності не помітив.
                  • 2004.02.05 | Михайло Свистович

                    Re: Ви взяли на озброєння принцип Ролера?

                    Міняти дописи після того, як на них була
                    надана відповідь.

                    Людмила Коваль пише:
                    >
                    > Нє понял. Але Вам можу те саме закинути.

                    Ні, я не очікую, що мене заклюють. Навпаки, я очікую, що з більшістю моєї писанини більшість відвідувачів погодиться.

                    >
                    > Коли людина впевнена в собі вона інших може дратувати. ;)

                    Коли невпевнена - також може дратувати інших з неменшим успіхом ;)
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2004.02.05 | Людмила Коваль

                      Re: Просто я "тормоз".

                      Михайло Свистович пише:
                      > Ви взяли на озброєння принцип Ролера? Міняти дописи після того, як на них була
                      > надана відповідь.
                      >
                      Крім того, що розмовляю з Вами роблю ще пару справ.
                      Поправляти взялась, ніби. до Вашої відповіді, та....
                      Соррі.

                      > Людмила Коваль пише:
                      > >
                      > > Нє понял. Але Вам можу те саме закинути.
                      >
                      > Ні, я не очікую, що мене заклюють. Навпаки, я очікую, що з більшістю моєї писанини більшість відвідувачів погодиться.
                      >
                      > >
                      > > Коли людина впевнена в собі вона інших може дратувати. ;)
                      >
                      > Коли невпевнена - також може дратувати інших з неменшим успіхом ;)

                      Опять не понял. Це натяк чи ваащє? ;)
                      =====================

                      Точно тормоз.
                      Вже як клікнула на відповідь, то згадала, що вдень, випадково натиснувши не ту кнопку, зменшила оцінку теми. Кажу не для підняття рейтенгу ( мені він ..., а щоб хтось у чомусь когось не запідозрив :-) ).
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2004.02.05 | Михайло Свистович

                        Re: Ви - не тормоз. Ви - гальмо.

                        Не ображайтесь. Це я так негарно жартую, бо згадав одного свого знайомого. Одного разу я став свідком його сварки з колись російськомовною дружиною, яка часто вживала русизми.

                        Вона: Я просила тебе прибрати до приїзду моїх батьків, а ти як остання сволота п"янствував вчора з друзями і зробив ще більший бардак.

                        Він: Я не міг їм відмовити, ти сама чудово знаєш, що вони мають влаштувати мене на роботу.

                        Вона: Та ти про цю роботу говориш вже третю неділю.

                        Він: Не неділю, а тиждень.

                        Вона: Яка різниця тиждень чи неділю, але я стомилася це вже чути.

                        Він: Велика різниця, треба говорити українською мовою, бо я тебе не розумію.

                        Вона: Та ти просто тормоз.

                        Він: Я - не тормоз. Я - гальмо.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2004.02.05 | Людмила Коваль

                          Re: Ви - не тормоз. Ви - гальмо.

                          Клас!!!

                          Я навмисно вжила русизм.

                          Але буде що терти модератору у цій темі.

                          Вибачайте, інколи гальма треба відпускати. :-)
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2004.02.05 | Михайло Свистович

                            Re: Ви - не тормоз. Ви - гальмо.

                            Людмила Коваль пише:
                            > Клас!!!
                            >
                            > Я навмисно вжила русизм.
                            >
                            > Але буде що терти модератору у цій темі.

                            Я нічого тут не тертиму :)
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2004.02.05 | Людмила Коваль

                              Re: Ви - не тормоз. Ви - гальмо.


                              > Людмила Коваль пише:

                              > > Але буде що терти модератору у цій темі.
                              >
                              Михайло Свистович пише:

                              > Я нічого тут не тертиму :)

                              Дарма, бо за нашими балачками загубиться допис Маленького хлопчика. А він є ключовим.

                              Зараз зміню свою категовичність і помічу допис Маленького хлопчика оцінкою чи якось там.
                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                              • 2004.02.05 | Михайло Свистович

                                Re: Ось і Ви визнали доцільність введення оцінок.

                                Людмила Коваль пише:
                                >
                                > Дарма, бо за нашими балачками загубиться допис Маленького хлопчика. А він є ключовим.
                                >
                                > Зараз зміню свою категоричність і помічу допис Маленького хлопчика оцінкою чи якось там.

                                Якщо знижуватиме свою категоричність, знизьте, будь ласка, і мою, яка була у відповідь на Вашу, бо інакше для людей, що встановили собі рівень фільтрації > -1, виглядатиме, ніби я запекло розмовляю сам з собою :)

                                Все, я поїхав до Грузії. Віртуально :hello:
                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                • 2004.02.05 | Людмила Коваль

                                  Re: Ось і Ви визнали доцільність введення оцінок.

                                  Михайло Свистович пише:
                                  > Якщо знижуватиме свою категоричність, знизьте, будь ласка, і мою, яка була у відповідь на Вашу, бо інакше для людей, що встановили собі рівень фільтрації > -1, виглядатиме, ніби я запекло розмовляю сам з собою :)
                                  >

                                  Тут вже і без мене на нас шторки понавішували. Напевно конструктивний модератор.

                                  > Все, я поїхав до Грузії. Віртуально :hello:

                                  То новини про Грузію зробите Ви?
                                  Супер! Тоді я вже нині не буду цього робити, а просто погуляю по Форуму. :-)
                                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                  • 2004.02.06 | Михайло Свистович

                                    Re: Ви страшенно неуважна

                                    Людмила Коваль пише:
                                    > Михайло Свистович пише:
                                    > > Якщо знижуватиме свою категоричність, знизьте, будь ласка, і мою, яка була у відповідь на Вашу, бо інакше для людей, що встановили собі рівень фільтрації > -1, виглядатиме, ніби я запекло розмовляю сам з собою :)
                                    > >
                                    >
                                    > Тут вже і без мене на нас шторки понавішували. Напевно конструктивний модератор.

                                    Де ті шторки? Як були всі теми, яким Ви хотіли знизити категоричність, незниженими, так і залишились. А Ви звинуватили невідомо у чому модератора, а самі свою обіцянку не виконали :(

                                    І взагалі у Вас якісь рудименти тоталітарного мислення. Ви вперто прагнете, щоб всі бачили те, що вони навіть не хочуть бачити. Бо Вам так подобається. Це Ваше право дивитися все, його ніхто ні в кого не забирав, але ми, як істині демократи, свято поважаємо право всіх інших повішати собі на вікна шторки за власним бажанням. Комусь не подобається бачити за вікном смітник - він має право його не бачити, і ми надали йому для цього шторку. А ще хтось не хоче бачити якусь архітектурну споруду. Для Вас і для мене вона може є шедевром, а для нього вона - верх неестетичності. Про смаки не сперечаються, тож він має право повішати шторку, щоб не бачити не лише смітник, але й цю споруду. І ми йому для цього також надали шторку. І так всім надали шторки на будь-який смак, але нікому цих шторок не нав"язуємо.

                                    >
                                    > То новини про Грузію зробите Ви?
                                    > Супер! Тоді я вже нині не буду цього робити, а просто погуляю по Форуму. :-)

                                    Ні, не я. Їх робитимуть грузини й надсилатимуть нам у готовому вигляді, а ми (не тільки я) їх тільки трохи оброблятимемо, як оце робимо з білоруськими новинами. І я ж написав, що це буде десь з понеділка, бо мені грузинам треба пояснити, що нам треба, насварити їх за помилки, які будуть, примусити писати в майданівському дусі тощо.

                                    Хех. Довелось мені, щоб не вводити людей в оману поставити Вашому допису, на якій я відповідаю, -1. Ну і своєму також, щоб не виглядало так, як я уже писав.
          • 2004.02.05 | Михайло Свистович

            Re: Знаєте, я , як природний меньшовик (тобто проти більшості) ношу

            Людмила Коваль пише:
            >
            > Як Ви знаєте, майданівець Юрко з Канади (хоч його вже ввічливо "пішли" з Майдану я продовжую вважати його майданівцем). Так от Юрко переклав для Майдану книгу Дж. Роджерса "Авантюрний капіталіст". (Ви можете познайомитись з нею в "Культурі". Ссилка на цю книгу є на першій сторінці Майдану). Книга цікава і сподобалася тим, хто читав її на Майдані на стільки, що ми навіть вирішили спробувати її видати в Україні. Пані і Юрко зв"язалися з автором і отримали його згоду. Треба було в Україні знайти видавця, який би купив ліцензію у автора на видавництво книги.
            > І що?
            > Не знаю наскільки активно адмін шукав видавця (хоч Юрко на користь Майдану відмовився від гонорару перекладача), але я такой шукала.
            >
            > З чим я зверталася до видавництв? З готовим перекладом на українську світового бестселера; з налагодженим контактом з автором книги; з вже сформованим читацьким інтересом до книги.
            > Ну що ще треба видавцю?
            > Знаєте що почула у відповідь на складену пропозицію від одного ( не називаю ні видавництва ні видавця, бо знані)?
            > Він запитав, а скільки автор заплатить за те, що це цебе видасть в Україні його книгу!!!!!!

            Абсолютно нормальна реакція. Видаючи книжку, видавець несе витрати. Це його ризик. Якщо він впевнений, що книга дасть прибуток, він її видасть. Тут його ризики (витрати) були зменшені, але впевненості у тому, що продаж книжки покриє витрати на її випуск, у видавця не було. Бо я, наприклад, не зрощумів, звідки Ви взяли, що навколо книги сформований читацький інтерес.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.02.05 | Людмила Коваль

              Re: Хто не ризикує той не п"є шампанське.

              Михайло Свистович пише:
              > ...Видаючи книжку, видавець несе витрати. Це його ризик. Якщо він впевнений, що книга дасть прибуток, він її видасть. Тут його ризики (витрати) були зменшені, але впевненості у тому, що продаж книжки покриє витрати на її випуск, у видавця не було. Бо я, наприклад, не зрощумів, звідки Ви взяли, що навколо книги сформований читацький інтерес.


              Пане Михайле, ризик існує чи не у кожній справі, але... див. назву посту.

              Крім того ризик можна зменшити за рахунок професіоналізму.
              Судячи з того у якому жалюгідному стані публічна сучасна українська література і враховуючи Ваші слова я хіба мушу зробити висновок про відсутність професіоналів у видавничій справі. Що ж це вони усі такі перелякані? Їм пропонують СВІТОВИЙ БЕСТСЕЛЕР, а вони бояться.

              Звідки я взяла, що довколо книги Роджерса склався читацький інтерес?
              По-перше, з того, що вже по перекладі кількох глав почали надходити позитивні відгуки і прохання продовжити переклад.

              По-друге, з того, що сам М-І першим задумався про видання її в Україні. (ну може це не друге, а останнє, та най буде).

              По-третє, з того , що книгу в електронному варіанті, з недосконалим перекладом, без широкої реклами, тут на Майдані в середньому прочитало більше 60 чоловік і велося її жваве обговорення тут на Форумі (лінк шукати - облом).

              ну і нарешті п"яте - банальна чуйка, інтуїція. Ні, не у видавця, а у мене. (хоча власне видавець повинен нею володіти).

              (На п"яте можете не зважати і навіть прошу не зважати, враховуючи, що саме з цього міцсця мене зручно стерти на порох. ;) )
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2004.02.05 | Михайло Свистович

                Re: Але ми не можемо звинувачувати бізнесмена, який

                відмовляється від співпраці, вважаючи ризик занадто великим для себе. Бо це - його гроші.

                Людмила Коваль пише:
                >
                > Що ж це вони усі такі перелякані? Їм пропонують СВІТОВИЙ БЕСТСЕЛЕР, а вони бояться.

                Чому перелякані? Може реалістичні. Вони краще за нас знають ринок. Не кожен світовий бестселер може стати бестселером в Україні.

                >
                > Звідки я взяла, що довколо книги Роджерса склався читацький інтерес?
                > По-перше, з того, що вже по перекладі кількох глав почали надходити позитивні відгуки і прохання продовжити переклад.

                Кілька позитивних відгуків на Майдані - не показник читацького інтересу.

                >
                > По-третє, з того , що книгу в електронному варіанті, з недосконалим перекладом, без широкої реклами, тут на Майдані в середньому прочитало більше 60 чоловік і велося її жваве обговорення тут на Форумі (лінк шукати - облом).

                Знов-таки, 60 чоловік, які відкрили (не обов"язково прочитали) цю книгу на Майдані, не показник, що її купуватимуть. Наклад все ж значно більший має бути.

                >
                > ну і нарешті п"яте - банальна чуйка, інтуїція. Ні, не у видавця, а у мене. (хоча власне видавець повинен нею володіти).

                Гадаю, що видавці, при всьому своєму непрофесіоналізмі, мають кращу чуйку, ніж Ви. Інакше б Ви видавали книжки, а не вони ;)
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2004.02.05 | Людмила Коваль

                  Re: Але ми не можемо звинувачувати бізнесмена, який

                  Михайло Свистович пише:
                  > відмовляється від співпраці, вважаючи ризик занадто великим для себе. Бо це - його гроші.
                  >

                  Ну то най не скиглить, що мало має.

                  > Людмила Коваль пише:
                  > >
                  > > Що ж це вони усі такі перелякані? Їм пропонують СВІТОВИЙ БЕСТСЕЛЕР, а вони бояться.
                  >
                  Свистович:
                  > Чому перелякані? Може реалістичні. Вони краще за нас знають ринок. Не кожен світовий бестселер може стати бестселером в Україні.
                  >
                  Ну да. У Гарі Потера (чи як його там) шансів більше. Простенько все у Гарі.Бальзам на душу, а мізки відпочивають. ;)
                  > >
                  > Гадаю, що видавці, при всьому своєму непрофесіоналізмі, мають кращу чуйку, ніж Ви. Інакше б Ви видавали книжки, а не вони ;)

                  Стан книговидавництва говорить про їх чуйку.
                  Я ж займаюся тим на чому знаюся. :-)
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2004.02.05 | Михайло Свистович

                    Re: Але ми не можемо звинувачувати бізнесмена, який

                    Людмила Коваль пише:
                    >
                    > Ну то най не скиглить, що мало має.

                    Ви не запропонували цому варіанту, як мати більше. Ризикувати - це не пропозиція такого варіанту. До того ж книговидавництво в Україні і так є суцільним ризиком.

                    >
                    > Ну да. У Гарі Потера (чи як його там) шансів більше. Простенько все у Гарі.Бальзам на душу, а мізки відпочивають. ;)

                    До чого тут мізки? Йдеться про особисті гроші цього бізнесмена. Звичайно, у Гарі Потера шансів більше.

                    >
                    > Стан книговидавництва говорить про їх чуйку.

                    А чи можливо це робити краще? Може ні? От не люблю, коли повчають на підставі власної чуйки. Ви приклад покажіть, а тоді вже повчайте. Я ж усі свої повчання будую на власних прикладах.

                    > Я ж займаюся тим на чому знаюся. :-)

                    Ну так не треба радити тим, хто все ж таки хоч якось на чомусь знається (бо ж видає все ж таки книжки) того, на чому Ви не знаєтесь. Якби видавець відмовив через те, що книжка ця західна (а отже, масонська), чи ліберальна, чи, навпаки, недостатньо ліберальна, чи шкідлива для України, тоді був би привід обурюватися. А так кожен має право сам вирішувати, на що спрямовувати власні гроші (якщо він цим не хизується як чимось небізнесовим), і при цьому має право розраховувати на те, що в розумному цивілізованому й культурному середовищі він буде поза критикою, оскільки це - його гроші.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2004.02.05 | Людмила Коваль

                      Re: Але ми не можемо звинувачувати бізнесмена, який

                      Михайло Свистович пише:
                      > Людмила Коваль пише:
                      > >
                      > > Ну то най не скиглить, що мало має.
                      >
                      > Ви не запропонували цому варіанту, як мати більше. Ризикувати - це не пропозиція такого варіанту. До того ж книговидавництво в Україні і так є суцільним ризиком.
                      >
                      Не правда Ваша. Я навела розповідь Юрка про книговидавництво в Канаді. Не треба мати сім п"ядей на чолі щоб зрозуміти, що він має рацію. І не обов"язково бути профі у книговидавництві, щоб зрозуміти, що наші видавці - ледачі кровососи. :fou:
                      > >
                      > > Ну да. У Гарі Потера (чи як його там) шансів більше. Простенько все у Гарі.Бальзам на душу, а мізки відпочивають. ;)
                      >
                      > До чого тут мізки? Йдеться про особисті гроші цього бізнесмена. Звичайно, у Гарі Потера шансів більше.
                      >
                      А я про що? От наші видаці і пливуть за течією. Де шансів більше і ризику менше. Який Морговський, як на Забужко прибуток гарантовано. Пані і себе розкрутить і видавця.
                      > >
                      > > Стан книговидавництва говорить про їх чуйку.
                      >
                      > А чи можливо це робити краще? Може ні? От не люблю, коли повчають на підставі власної чуйки. Ви приклад покажіть, а тоді вже повчайте. Я ж усі свої повчання будую на власних прикладах.
                      >

                      Приклад кажете. Ок. Масовість не гарантую, але ексклюзив - так. Дам ся знати, коли "дозріємо".

                      > > Я ж займаюся тим на чому знаюся. :-)
                      >
                      > Ну так не треба радити тим, хто все ж таки хоч якось на чомусь знається...

                      Ото ж бо й воно, що знається "якось" і на "чимсь", а точніше знається на тому, як і на чому зірвали ле5гкі гроші. :-(
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2004.02.06 | Михайло Свистович

                        Re: Але ми не можемо звинувачувати бізнесмена, який

                        Людмила Коваль пише:
                        >
                        > Не правда Ваша. Я навела розповідь Юрка про книговидавництво в Канаді.

                        Правда моя. Бо ми живемо в Україні. Ви б ще про вибори в Канаді навели приклад ;)

                        >
                        > А я про що? От наші видаці і пливуть за течією. Де шансів більше і ризику менше.

                        Як і кожен нормальний бізнесмен.

                        >
                        > Ото ж бо й воно, що знається "якось" і на "чимсь", а точніше знається на тому, як і на чому зірвали ле5гкі гроші. :-(

                        Ви не можете оцінювати їхню "знаємість", якщо самі на цьому не знаєтесь. От я, наприклад, оцінювати їх не берусь. Бо не знаюсь. Єдине що можу сказати, то, коли я перший раз шукав А-бабу-галамагу, щоб купити дітям книжки, то витратив купу часу, бо вони там на якомусь третьому поверсі на Басейній, в будинку купа контор, таблички з номером на будинку немає, а табличка видавництва на фасаді такожж не висить. На цьому я знаюсь. Бо це - реклама, яка однакова у будь-якому бізнесі, а не лише у книговидавництві. Специфіку ж книговидавництва я фахово не знаю, і мої знання та деякий досвід щодо поліграфічних витрат аж ніяк не дозволяють мені об"єктивно щось оцінити, бо цього замало. Тут треба знати ринок, попит, читацькі уподобання. Тому й оцінювати не берусь.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2004.02.06 | Маленький хлопчик

                          Свистович звісно правий, але…

                          Свистович звісно правий, але…

                          Михайло писав:

                          Але ми не можемо звинувачувати бізнесмена, який вкладає власні гроші.

                          Тут Свистович звісно правий, але справа то якраз в тому що власне особливістю бізнесу видавця є нести ризик. Незважаючи на те, що Михайло каже що він не спеціаліст у видавничій галузі все однак дуже просто і очевидно. Схема процесу дуже-дуже проста.

                          Є автор, котрий щось написав. Він приходить до видавця зі своїм твором. І видавець або відсилає автора за двері або купує у нього твір (права на його видання) за домовленою ціною. ВСЕ!
                          Ось і весь процес. Так було Хранції та Англії ще у 18-19 столітті (джерело Бальзак - “Втрачені ілюзії”) так є і зараз там (джерело Андрій Курков).
                          І це вже головний біль видавця: видавати книжку, організовувати зустрічі з читачами, рекламні статі у пресі і таке інше. Він, тобто видавець, несе відповідальність. (бо гроші у бізнесі це і є відповідальність)

                          Тепер як у нас це все проходить:

                          Є автор, котрий щось написав. Він приходить до видавця зі своїм твором. І видавець одразу ж питає його якою сумою володіє він, тобто автор аби заплатити за те, щоби вони надрукували його книжку? (!) (Джерел тут багато, і п.Коваль це ще раз підтвердила одним своїм дописом)
                          Далі йде пошук АВТОРОМ (!) грошей на видання своєї книжки (тут можуть бути і спонсори і власні збереження автора). Далі таке “видавництво” друкує книжку і видає весь наклад авторові. Роби з книжками – що хочеш. Тобто апріорі “видавцю” абсолютно по барабану все. Він у будь-якому випадку отримає своє. Які там рекламні статі, яка там система реалізації?! Нащо собі цим голову морочити? Те все у нас турбота лише автора.

                          А тепер питання. Чи не вийшла у нас підміна понять: хто ж власне такий видавець? Бо оті хвірми, що за власний кошт автора пропонують йому видати книжку не є справжніми ВИДАВЦЯМИ.
                          Їх можна назвати “бюро добрих послуг” або “бюро по набору текстів на комп’ютері”, “посередником між автором та друкарнями” та ким ще завгодно, але аж ніяк не ВИДАВЦЯМИ у класичному розумінні цього слова.

                          До недавнього часу я таки надіявся що в нас є декілька справді фірм, котрі намагаються діяти як справжні видавці. Це всім відомі “Факт”, “Кальварія” і ще декілька, але трохи згодом я зрозумів, що вони просто діють більш, так би мовити витончено, ніж інші. Тобто все одно деруть з автора, але не завжди грошами, і не завжди прямо з нього.

                          ОТЖЕ ВИСНОВОК ТАКИЙ: В Україні поки що немає справжніх видавців у класичному розумінні цього слова. Є фірми по наданню послуг для авторів. Як до речі, нема поки що жодного професійного українського письменника, можливо з тих таки причин. (Тобто того хто живе за рахунок видання своїх творів. Курков, Андрухович і Забужко не є такими – останні двоє живуть із писань у пресі та виступів, а перший отримує гроші за видання своїх книжок за кордоном)

                          P.S. Але попри це все я особисто підтримую акцію протесту письменників. (Чомусь у мене таке відчуття, що на 99% головними ініціаторами її були саме письменники, а не так звані “видавці”.) Можливо більш сприятливі умови ведення бізнесу у цій сфері народять більше учасників книжкового ринку, і в у мовах конкуренції серед безлічі “фірм по наданню послуг письменникам” неминуче з’являться таки справжні ВИДАВЦІ.
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2004.02.06 | Михайло Свистович

                            Re: Дякую за цікаву розповідь.

                            Ви дуже просто, доступно і лаконічно все пояснили.
          • 2004.02.06 | Navigator

            Шановна пані Людмило, спочатку відповів Маленькому хлопчику, а

            тепер Вам. Вашу репутацію конструктивної людини Ви виправдовуєте в усьому. Навіть не чекав такої грунтовної відповіді.
            Так і аналіз у Вас грунтовний.
            Мабуть, Ви праві. Можна ефективніше.
            Проблема в тому, що більшість не робить ніяк.
            Так було і так буде завжди.
            Краще робити і каятись, ніж не робити і каятись. :)

            Тепер щодо поточного моменту.
            Згадую покриту пилюкою кіностудію 3 роки тому - і порівнюю з буяючим життям там же зараз.
            Тоді здавалось, що ніяка сила не відтягне пенсионерів від донів Педро.
            Та сила знайшлася. Це ринок, який раціональний.
            Ніхто не заставить книговидавача (коли він не меценат) видавати книжки, які ніхто не купить.
            Кожна гривня знаходить в кінці кінців свого хозяїна.
            Вже два роки пишу про простий механізм для української культури, книги і газет. Все неукраїнське на Україні повинно обкладатись податком, за рахунок якого повинно трошки дотуватись українське. Тобто дві одинакові газети в Києві - одна російськомовна, друга українськомовна, повинні мати різницю ціни процентів 20. Це справедливо, бо надто довго самі українці оплачували зворотній процес!
            Щодо авторій книжок. Виходить так, що зараз ніхто нічого нікому не винен. І знайти менеджера що вирішить поточні завдання автора - завдання самого автора.
            Завдання політиків - створити умови, щоб і ті і другі були (і не на Соловках, як в 30-і) і щоб вони знайшли один одного.
            Чи одна одну :)
            Дякую вам душевно за ваші цікаві думки.
          • 2004.02.09 | Navigator

            В сауні везе всім. Не везе тим, хто не в сауні

            Щодо: Він запитав, а скільки автор заплатить за те, що це цебе видасть в Україні його книгу
            - тут явно видно номенклатурний і імітаційний характер українського капіталізму. Тому Ваше порівняння з Канадою - просто в точку! Там - так, як треба. А як у нас?
            1. Номенклатурно. Коли КПСС роздавала майно своїм прибічникам питання про ефективного власника не стояло (див. наприклад, фондовий ринок України - нічого прибуткового не продавалось - бо воно роздавалось задурно). Таким чином власність до цих пір не знайшла свого хозяїна. А наймит він і з видавництвом в кишені наймит. Садить управлінцем єврея на невисокий оклад, і той "добирає" своє так, як Ви описали.
            Мав розмову про бізнес з одним директором з Дніпродзержинська. У того основний бізнесінструмент - "взяти списане"...
            2. Імітаційний. Ніби капіталізм. Бо справжня конкуренція швидко вимете неефективого власника (ЯКЩО ВІН НЕ ПРАЦЮЄ НА ДЕРЖзЗАМОВЛЕННЯ) Цього кучмаки й бояться як вогню. Одна справа "рєшать вопроси" в сауні. Інша - вийти на вільний ринок - і тут вже - кому повезе!
            В сауні везе всім. Не везе тим, хто не в сауні.
      • 2004.02.04 | Лисий

        Re: Море не волнується РАЗ - і стає Мертвим морем . Або Аральським

        Людмила Коваль пише:

        > 1. 20 грудня 2003 року ВР прийнято Закон України „Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підтримки книговидавничої справи в Україні”. За цим законом прийнятим, нагорошую, 20 грудня 2003 року, збережено пільги для українських книговидавців.

        2. А 27 листопада 2003 року ВР прийняла закон про бюдджет 2004 року, згідно якого пільги були відмінені. І податкова сама вирішує, який закон і, відповідно, які САНКЦІЇ, застосовувати.
        >
        > > Так що поздоровляю всі хвильки, що брали участь в процесі.
        >
        > У процесі чого?

        У процесі захисту своїх прав.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.02.05 | Людмила Коваль

          Re: Море не волнується РАЗ - і стає Мертвим морем . Або Аральським

          > Людмила Коваль пише:
          > > У процесі чого?
          >
          Лисий пише:

          > У процесі захисту своїх прав.

          Точніше сказати у процесі захисту своїх прав за рахунок прав інших.
          (Див. допис Романа у цій же гілці " Чия й перемога, а чия - ні". :-(
  • 2004.02.04 | пан Roller

    Дерево? Или Матузка? И дерево и матузка.

    Шановна Людмила. Вы дисно, как писали ранише, " светлый луч в темном царстве".

    Вы спрашиваете, " знали и ошиблись"? Так мы же, я же, сообщали одному из участников, самому редактору Доктору Леоніду Фінкельштейну. Уж он то должен знать. Деньги то не обманешь.

    Да, и вожди с майдана могли бы знать. Ведь они читали, когда удаляли мои постинги об этом с главного форума, с этими сообщениями, ниже.

    Вы остались несокрушимым борцом с произволом.

    Откуда у Вас только силы берутся. Я сегодня просмотрел ветку обсуждений о нововведениях. Нет, до конца я не смог дочитать. Но скажу, что есть на майдане еще люди. И не только Вы.

    И как вам нравятся эти дрейфи свидомости у некоторых бывших борцов с произволом. Их будто бы подменили. А хуже сказать, подкупили.

    Я приношу извинения. Я понимаю, что сегодня отвечать в закрытую шторку под грифом -1 и самой не видеть своего сообщения, это ниже человеческого достоинства.

    Но, меня утешает лишь то, что ваше идеальный вкус выбирает такие рациональные решения, что де яким рационализаторам должно было быть стыдно.

    И посмотрите, какую метаморфозу зробив майдановский "попечительный совет". Все они прекрасно знали, что надувают читателей.

    НО отбрехаться они могут в любой ситуации. Или закрыть шторку.

    Да, еще они будут повторять Вам, что вы все можете видеть. Понимаете ли, можете. Но, не видите.Вот и сейчас они зашторили это сообщение.
    Или не они? Или не зашторили? Да...

    Целую ручки.

    Маричка прислала письмо, вспоминает Вас.

    Brgds





    03-02-2004 00:21, пан Roller
    НАС МАЛО, НО МЫ В КАЛГОТКАХ. (слоган)

    // переглядів: 13 // URL: http://maidan.org.ua/n/culture/1075760462


    Леонід Фінкельштейн пише:
    > Йшли якось три мудрія та спречалися як світ краще зробити. І напали на них розбійники, і прив'язали їх до одного дерева однією мотузкою...

    > Запитуєте, що в нас спільного?

    > ДЕРЕВО, МОТУЗКА, РОЗБІЙНИКИ.


    02-02-2004 19:32, пан Roller
    НАС МАЛО, НО МЫ В КАЛГОТКАХ. (слоган)

    // переглядів: 29 // URL: http://maidan.org.ua/n/free/1075743129
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.04 | Navigator

      Пане Ролере, ви вже прощаєтесь з Майданом - чи ще помучитесь?(-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.02.05 | пан Roller

        Если Вам не трудно, перенесите Ваш вопрос отсюда -сюда.

        28-01-2004 13:41, пан Roller
        Информатору - Навигатору, клеветнику и кляузнику.

        переглядів: 45 // URL: http://maidan.org.ua/n/about/1075290105

        И вы обязательно получите ответ.
    • 2004.02.05 | Людмила Коваль

      Re: Дерево? Или Матузка? И дерево и матузка.

      Дорогий Roller, дякую Вам за добрі слова. От з таких дописів і беру сили.

      пан Roller пише:
      > Шановна Людмила. Вы дисно, как писали ранише, " светлый луч в темном царстве".
      >
      > Вы остались несокрушимым борцом с произволом.
      >
      > Откуда у Вас только силы берутся. Я сегодня просмотрел ветку обсуждений о нововведениях. Нет, до конца я не смог дочитать. Но скажу, что есть на майдане еще люди. И не только Вы.
      >
      ===============================

      > И как вам нравятся эти дрейфи свидомости у некоторых бывших борцов с произволом. Их будто бы подменили. А хуже сказать, подкупили.
      >

      Я думаю, що все утрясеться і ми дійдемо розумного рішення.

      > Я приношу извинения. Я понимаю, что сегодня отвечать в закрытую шторку под грифом -1 и самой не видеть своего сообщения, это ниже человеческого достоинства.
      >

      Це Ви правильно сказали, про людську гідність і її приниження шторками.

      Закінчу відповідати у цій темі і складу пропозиції щодо шторк у відповідній гілці. Потім піду у "Без правил". Маю пропозицію для Вас, але про це у "Без правил" і милом, якщо погодитесь. :-)

      > Маричка прислала письмо, вспоминает Вас.
      >
      Дякую. Я знову завинила перед Марічкою. З епістолярним жанром у мене проблеми. :-(

      > Brgds
      >
      >
      >
      >
      >
      > Леонід Фінкельштейн пише:
      > > Йшли якось три мудрія та спречалися як світ краще зробити. І напали на них розбійники, і прив'язали їх до одного дерева однією мотузкою...
      >
      > > Запитуєте, що в нас спільного?
      >
      > > ДЕРЕВО, МОТУЗКА, РОЗБІЙНИКИ.
      >
      А Фінкельштейн хто? Дерево, мотузка чи розбійник?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.02.06 | пан Roller

        Писатель-это болезнь

        06-02-2004 15:24, пан Roller
        Писатель-это болезнь

        // переглядів: 1 // URL: http://maidan.org.ua/n/culture/1076073884

        пан Roller пише:
        >

        > Эти страницы требуют Вашего осмысления.
  • 2004.02.04 | Роман ShaRP

    А от якби Ви там були, то почу ли б

    Як мінімум:
    1) "Є такі хвороби, коли людина спочатку ніби виглядає добре, а потім у якийсь момент у неї провалюється ніс. В цьому році у нашої влади провалився ніс."
    2) "Для сучасної держави книжка важлива не менш за армію, флот та поліцію." {Тут була інформація про то, скільки на ринку України українських книжок - ну от не одна претензія у письменників та видавців до влади, що тут поробиш}

    Я не думаю, що всі ті факти, про які говорили письменники та видавці (а говорили вони про невихід багатьох книжок) не відповідали дійсності. Я більше переконаний в тому, що уряд-кабмін для того, щою
    продовжити розкрадати бюджет та кредити МВФ, розрахуватися з боргами по ПДВ перед крупними експортерами, не всі з яких експортери, раз
    виправдати свою політику "багаті стають багатшими", а бідні біднішими [схема з 13% податком на доходи у поєднанні з підвищенням цін/податків та введенням додаткових поборів типу голограмних сертифікатів на багато товарів]- два, та
    додатково заощадити на перевибори кучмократії - три
    вів цей гадський ПДВ та решту здирницьких зборів на все, на що міг. Після цього відмінив їх (постійно, або, принаймні, тимчасово) тим, хто протестували (так були відмінені-"роз*яснені", наприклад, додатковий "пенсійний" збір з підприємців на Єдиному податку, ПДВ на книги та супутні товари, та, даруйте, памперси. (ПДВ на, даруйте, прокладки, наскільки мені відомо, залишився).
    Ті, хто не протестували, - програли. Вони будуть платити більше. Щоб уряд, кабмін, та решта "достойників" могли і далі продовжувати робити те, про що я казав вище.
    То чи варто морю хвилюватися? Думайте. Вирішуйте.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.05 | пан Roller

      терпіти ненавиджу: Забужко, Жадана, Цибулька, авторів «Смолоскип

      Роман ShaRP пише:
      > Як мінімум:
      >
      > 2) "Для сучасної держави книжка важлива не менш за армію, флот та поліцію." {Тут була інформація про то, скільки на ринку України українських книжок - ну от не одна претензія у письменників та видавців до влади, що тут поробиш}
      >
      > Для того шо бы почуть, не обязательно треба було там бути.

      Пример.

      терпіти ненавиджу:
      • українську класику (окрім Котляревського та Стефаника, також ще деякі рідні футуристи та відродження)
      • новонародженого, вибачаюсь, виблядка під назвою «сучасна українська масова література»
      • Забужко, Жадана, Цибулька, авторів «Смолоскипу» та «Гранослову» (не всіх, та переважну більшість), в меншій степіні — «Молоде Вино» (видихається Розумний, та що з тим поробиш?)
      • авторів, що косять під народну творчість (якби-ж то вони вміли це робити!)
      • змоскаліченість на українських теренах, хохляцький соловїзм та шароварництво
      • те, що звуть «сучасним европейським бестселером». В мене стійка алерґія на усі намагання того ж Коельо стати творцем новохристиянської філософії
      як елемент маси, реґулярно вживаю:
      http://www.strongowski.iatp.org.ua/index1.htm

      То есть, читатели не пострадали от того, что не прочитают книжек тех авторов, которые участвовали в акции протеста.

      Кроме того, участники акции пытались дизинформировать зрителей и общественность своим покликом "Рукописи горят". Чем подорвали доверие ко всем украинским писателям.

      Они же поставили в дурацкое положение тех, кто их все таки поддержал.
      То есть Вас.

      Что они требовали отменить?

      Льготы на украинскую книжку?

      Каковы их требования? Вы там были , вы слышали о них?

      Brgds
  • 2004.02.05 | пан Roller

    То не ветер ветку клонит

    05-02-2004 12:31, пан Roller
    То не ветер ветку клонит

    переглядів: 2 // URL: http://maidan.org.ua/n/culture/1075977081
  • 2004.02.05 | Михайло Свистович

    Re: Море хвилюється п"ять. Штиль не вдався.

    >
    > А чьо кричали?

    На жаль, я запізнився на 40 хвилин. а інформацію з УНІАН прочитав вже тоді, коли акція давно закінчилась. Почав телефонувати тим знайомим, хто там був. Вони розповіли, що видавці пояснювали щодо цієї ситуації з ПДВ, циьтували Азарова й пояснювали переконливо, що проблеми лишаються. На жаль, мої знайомі не вникали в суть, бо їх це не цікавило (пояснили, що протестують обгрунтовано, от і добре), вони більше уваги звертали на перебіг акції.

    Так що кричали правильно. Задайте це питання Фінкельштейну на "Культурі", він її постійно читає.
  • 2004.02.05 | Shooter

    Маленька перемога?

    Парламент підтримав податок на ліки, пресу і бензин

    www.ПРАВДА.com.ua, 5.02.2004, 17:42

    Парламент України в четвер ухвалив закон про внесення змін у ряд законів по оподатковуванню в зв'язку з прийняттям держбюджету-2004.

    За закон проголосували 296 депутатів, проти - 1 з 441.

    Відповідно до закону, пропонується обкладати ПДВ операції з продажу ліків, виробів медичного призначення, операції з продажу (підписку і доставку) періодичних видань, друкованих ЗМІ і продаж книг (за винятком тих, що видаються українською мовою).

    Закон пропонує стягувати ПДВ з операцій із продажу житла.

    У той же час, від сплати ПДВ звільняються тільки операції по постачанню ліків, зареєстрованих і допущених до вживання в Україні відповідно до переліку, затвердженому урядом.

    Закон пропонує збільшити ставки акцизного збору на деякі товари. Зокрема, з 30 євро за 1 тис. кг до 14%, але не менш 50 євро за 1 тис. кг на бензини та моторні суміші з вмістом не менше 5% високооктанових кисневмісних добавок.

    Законом збільшуються ставки акцизу з 60 євро за 1 тис. кг до 18%, але не менш 66 євро за 1 тис. кг на бензини марок А-72, А-76, А-80, А-90, А-91, А-92, А-93, А-95, А-96, А-98.

    Законом збільшуються ставки акцизного збору до 16 грн. за кг на високооктанові кисневмісні домішки до бензинів.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.05 | Роман ShaRP

      Чия й перемога, а чия - ні.

      Shooter пише:
      > Відповідно до закону, пропонується обкладати ПДВ операції з продажу ліків, виробів медичного призначення, операції з продажу (підписку і доставку) періодичних видань, друкованих ЗМІ і продаж книг (за винятком тих, що видаються українською мовою).

      Хай ЗМІ передадуть привіт своїм читачам. Це вони тепер будуть платити більше, і не в останню чергу, думаю, через відсутність солідарності, поінформованості та, як наслідок, протесту.

      Хто пасивний - того завжди грають © FAQ Майдану

      Уряд переміг, уряд! Тому що на маніпуляції з податками-бюджетом-"реформами" він тепер буде збирати більше.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.02.06 | Shooter

        Re: Чия й перемога, а чия - ні.

        Роман ShaRP пише:
        > Shooter пише:
        > > Відповідно до закону, пропонується обкладати ПДВ операції з продажу ліків, виробів медичного призначення, операції з продажу (підписку і доставку) періодичних видань, друкованих ЗМІ і продаж книг (за винятком тих, що видаються українською мовою).
        >
        > Хай ЗМІ передадуть привіт своїм читачам. Це вони тепер будуть платити більше, і не в останню чергу, думаю, через відсутність солідарності, поінформованості та, як наслідок, протесту.

        Нехай переходять на українську. ;)

        > Хто пасивний - того завжди грають © FAQ Майдану
        >
        > Уряд переміг, уряд! Тому що на маніпуляції з податками-бюджетом-"реформами" він тепер буде збирати більше.

        Я ж не написав - тотальна перемога. Проте "перемогла" і україномовна книжка, і україномовні ЗМІ.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.02.06 | Роман ShaRP

          Re: Чия й перемога, а чия - ні.

          Shooter пише:
          > > Хай ЗМІ передадуть привіт своїм читачам. Це вони тепер будуть платити більше, і не в останню чергу, думаю, через відсутність солідарності, поінформованості та, як наслідок, протесту.
          > Нехай переходять на українську. ;)

          Може колись і перейдуть. Повторюю те, що казав вже десятки разів: зараз великого асортименту-вибору українською немає. Він все очікується та очікується ... Я не проти, щоб він був, я тільки за. Поки його не буде більшість буде читати російськомовне - навіть якщо воно дорожче.

          > > Хто пасивний - того завжди грають © FAQ Майдану
          > > Уряд переміг, уряд! Тому що на маніпуляції з податками-бюджетом-"реформами" він тепер буде збирати більше.
          > Я ж не написав - тотальна перемога. Проте "перемогла" і україномовна книжка, і україномовні ЗМІ.

          Ті, хто стояв 4-го числа під Кабміном, з вами незгодні, пан Шутер. Хтось з братів Капранових, здається, одразу сказав, що це не перемога, тому два місяці плутанини, побоювань та кроків назад їм відробляти до кінця року (це його слова).

          А я скажу, що навіть не "перемогла", а відбилася, і то, якщо врахувати цифру, яку назвала Забужко - 5% ринку, то це "не догнав, так хоч зігрівся" (Янукович). Зате решту ринку він догнав. "Реформи" влади йдуть повним ходом, приток їм свіжої (грошової) крові - є, донецькі вже рік як відкривають філіали в Києві, мені вчора казали, навіть будівельні компанії з Донбасу вже тут щось спороджують (куди дивиться Умєльченко ;) ? ). П*ятьма відсотками вони можуть і знехтувати [можливо, на газетному фоні ситуація краща, але не думаю, що набагато].

          То яка-яка там "перемога"?
  • 2004.02.06 | НеДохтор

    Як тільки Президент підпише закон ...

    Людмила Коваль пише:
    > МОРЕ ...
    > P.S.
    >
    > А чьо кричали?




    Кричали тому, що закон, котрий відновлює згадані пільги, ще не діє.



    http://pravda.com.ua/archive/2004/february/6/news/16.shtml

    ------------------
    Нову книжку Кучма, як і усі письменники, зможе видати із значними пільгами

    www.ПРАВДА.com.ua, 6.02.2004, 15:45

    Як тільки Президент підпише закон, "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку із прийняттям Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік", і він набере чинності, буде відновлено всі пільги підприємствам книговидавничої сфери.

    Законом вилучено із Закону "Про Державний бюджет України на 2004 рік" усі положення, якими було зупинено дію законодавства про пільговий режим оподаткування для книговидання, повідомляє Лабораторія законодавчих ініціатив

    Відтепер відповідно до новоприйнятого закону відновлено дію Закону України "Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні".

    Цим знято питання щодо дії пунктів двох пунктів Закону "Про податок на додану вартість", які відповідно до експертного висновку Лабораторії законодавчих ініціатив мали діяти ще з 01.01.2004, але за відсутності офіційного письмового роз’яснення Державної податкової адміністрації ПДВ продовжував стягуватися.

    Також за новоухваленим законом звільнено від оподаткування операції з "продажу книжок, виданих державною мовою; продажу учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників вітчизняного виробництва".

    До цього діяла норма про звільнення операцій з продажу книжок вітчизняного виробництва.

    Новий закон відновлює дію підпункту Закону "Про оподаткування прибутку підприємств" щодо звільнення до 1 січня 2009 року від оподаткування прибутку видавництв, видавничих організацій, підприємств поліграфії та розповсюджувачів книжкової продукції, отриманого від видавничої діяльності, діяльності з виготовлення і розповсюдження книжкової продукції, виробленої в Україні, крім видань рекламного та еротичного характеру.

    Ця дійсно радісна новина для українських книговидавців трохи затьмарюється черговою неузгодженістю, що виникає у зв’язку з прийняттям проекту №4000-1, а точніше з новою редакцією підпункту 5.1.2 Закону "Про ПДВ".

    Відповідно до цього підпункту у редакції прийнятого вчора закону, звільняються від оподаткування ПДВ операції з продажу "книжок, виданих державною мовою".

    Тоді як, відповідно до пункту 11.38 цього ж Закону "Про ПДВ" тимчасово до 1 січня 2009 року звільняються від оподаткування операції з "продажу книжкової продукції, виробленої в Україні".

    Звідси пряма неузгодженість двох норм одного закону, яку ще прийдеться вирішувати.

    ------------------
  • 2004.02.07 | пан Roller

    Михайло Свистович > МОРЕ ВОЛНУЕТСЯ ТРИ. /culture/

    Людмила Коваль пише:
    >
    > ============================
    >
    > МОРЕ ВОЛНУЕТСЯ ТРИ.
    >
    >
    > 04-02-2004 02:13, пан Roller
    > ГЛАВНОЕ-МАНЕВРЫ
    > http://maidan.org.ua/n/about/1075878642
    > КЕСАРЮ-КЕСАРЕВО. ПИСАРЮ-ПИСАРЕВО.
    >
    > -------------
    05-02-2004 22:18, Михайло Свистович
    А що ви думаєте, відвідувачі, особливо видавці й літератори?

    переглядів: 96 // URL: http://maidan.org.ua/n/culture/1076012281

    Назву теми чиати як "А що ви думаєте, шановні відвідувачі цього форуму, особливо видавці й літератори?" Просто така назва теми не влізає в поле

    Реагуючи на тоді ще заплановану акцію "Рукописи горять" та оголошений на Вільному формі конкурсі на краще гасло, відвідувач Ролер написав допис, який знаходиться отут (http://maidan.org.ua/n/about/1075878642)
  • 2004.02.08 | пан Roller

    Вот пуля пролетела и ОГО. Служили два товарища в одном и тем пол

    ке (-)

    Brgds


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".