МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вишибали проти опозиції

02/10/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Вишибали проти опозиції

"Пристави - це гарно!" - подумав вірний ретранслятор Кучми у парламенті Задорожний, і написав законопроект. Тепер опозиційних депутатів будуть за руки, за ноги викидати з зали засідань спеціально навчені здоров"яки...


Пропонується запровадити Службу парламентського пристава, який би слідкував за порядком у сесійній залі.

Законопроектом Задорожнього, зареєстрованим 26 січня 2004 року за № 5036, пропонується внести низку змін до двох законів України: "Про статус народного депутата України" та "Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб".

Задорожній у своєму законопроекті пропонує формувати Службу парламентського пристава із співробітників Управління державної охорони України.

Керівник Служби парламентського пристава залежитиме від начальника Управління державної охорони України, як відомо, сам начальник УДО призначається й звільняється з посади президентом.

Служба парламентського пристава виконує розпорядження головуючого на пленарному засіданні Верховної Ради "щодо припинення порушень дисципліни народними депутатами України та (або) ліквідації перешкод у проведенні пленарного засідання, створених народними депутатами України".

Разом із цим законопроектом, народний депутат Задорожній також вніс проект постанови про внесення змін до Регламенту Верховної Ради (№ 5037).

Там пропонується деталізувати перелік дій, якими депутати не повинні заважати проведенню засідання Верховної Ради. У складанні переліку заборонених вчинків відчувається враження від подій кінця минулого року.

Отже, крім вигуків, оплесків та вставання, депутатам забороняється також "використання гучномовців, засобів мобільного зв’язку". Вони повинні утримуватися від дій, що можуть спричинити пошкодження або знищення парламентського майна.

Знищення майна, що забезпечує діяльність Верховної Ради України, може стати підставою для застосування до депутата таких заходів впливу: попередження, догана, сувора догана та інші заходи, передбачені Регламентом, з наступним повідомленням про них в газеті "Голос України" та на веб-сайті Верховної Ради.

Шкода, завдана народним депутатом майну, що забезпечує діяльність Верховної Ради, відшкодовуватиметься ним в порядку, встановленому законом.

У Регламенті Верховної Ради також пропонується закріпити положення: якщо депутат, стосовно якого було прийнято рішення Верховної Ради з вимогою залишити залу до кінця засідання, відмовляється залишити залу, головуючий на засіданні "припиняє засідання або дає розпорядження Службі парламентського пристава про негайне примусове виведення такого депутата із зали засідань".


І накінець, рефрен: впровадження цих законопроектів дасть можливість "реалізувати конституційні повноваження Верховної Ради України без недоречних перешкод та ускладнень" (тобто без перешкод зі сторони цієї надокучливої опозиції).

УП

Відповіді

  • 2004.02.10 | Адвокат ...

    Ну, що Ви,-- немов дитина!?

    Якщо Парлямент,-- то бордель, а чи, салун, то мають бути й вишибайли. Ку-чмо-ві те добряче є відоме. ;)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".