МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Дитяча хвороба “боротьбізму” виводить Чорновола з великої політи

02/10/2004 | Максим’як
Дитяча хвороба “боротьбізму” виводить Тараса Чорновола з великої політики.
Максим’як О.

Тарас Чорновіл задекларував своє бажання вийти із фракції “Наша Україна”. Сама форма попереднього декларування свідчить, що це рішення він приймає без великого ентузіазму, скоріше робить це вимушено, точно ще не знаючи, а що йому робити і як діяти далі. У фракції “Наша Україна” він займав боротьбістську позицію, яка сформувалася у нього, як у політика під впливом життя і трагічної смерті батька В’ячеслава Чорновола та участі в антикучмівських акціях весною 2001 року. Кидається сильно у вічі, що Тарас Чорновіл не навчився розрізняти боротьбу за Незалежність України і боротьбу за встановлення демократії у Незалежній Україні і слабо розділяє боротьбу за особисті цілі і боротьбу за спільну мету українського народу, яка постала на часі. Це і є “дитячі хвороби”, які неминуче виведуть Тараса Чорновола на марґінес великої політики.

У таких великих фракціях, як “Наша Україна”, коли кожен політик має право переоцінювати свої потенційні можливості впливати на рішення всієї команди, необхідно проводити регулярно попередні вибори, у ході яких кожен претендент на вагомість власного слова міг би побачити реальну його вартість. На перший погляд це ніби зовсім непотрібна річ. Віктор Ющенко визнаний кандидат у президенти, з величезною електоральною підтримкою, то яка потреба проводити праймеріз, коли він нічого не може змінити ? Але для впровадження демократичних засад у нашому посттоталітарному суспільстві, для побудови нової партії на базі “Нашої України”, як кажуть нашоукраїнці, партії європейського зразка, такі внутрішні таємні вибори, у яких візьмуть участь всі рядові члени партій, є дуже важливими. У цій конкретній нинішній ситуації, розрив між Віктором Ющенком та іншими кандидатами у президенти може бути просто “непристойний”, але задумаємося над іншими питаннями: “Хіба “Наша Україна” не здатна виставити на президентських виборах єдину іншу кандидатуру, якщо б, недоведи Господи, щось трапилося із головним кандидатом від фракції? Як це буде здійснюватися? Чому б зараз прозорим і демократичним процесом не визначити внутрішні нашоукраїнські рейтинги політиків, не оцінити їхні погляди і позиції, зрештою, їхній потенціал повести за собою добру чверть українського народу, який стоїть за ”Нашою Україною”?” Очевидно, доки “Наша Україна” є блоком, а не партією, такі рейтинги не повинні ніяк змінювати чи впливати на його структуру чи організацію роботи.

При проведенні праймеріз, амбіції таких політиків, як Тарас Чорновіл, були переведені у кількісну форму. І, переконаний, що не було б таких заяв, як це раніше зробив Тарас Чорновіл, про бажання паралельно балотуватися на президентських виборах із Віктором Ющенком, щоб його “підстрахувати” на випадок зняття чи інших непередбачуваних випадків. А чому він – Тарас Чорновіл, а не Борис Тарасюк, а не Петро Порошенко, а не Юрій Костенко і.т.д. Це і є дитяча хвороба “боротьбізму” Тараса Чорновола, безсумніву відкине всі надбання української демократії, яка фактично нині існує тільки у рамках блоку партій “Наша Україна”, на десять років назад. Таку заяву можна зробити, тільки тоді, коли справді Тарас Чорновіл оцінює себе, як другий номер після Віктора Ющенка у право-центристському політичному крилі. Зрозуміло, що тут колегам пана Чорновола, або потрібно закривати очі і вуха на такі дитячі витівки, або перевиховувати.

Можна збудувати версію, яка пояснює причину рішення Тараса Чорновола, про вихід із фракції “Наша Україна”. Вважаючи себе “другим номером” у правоцентристському крилі після Віктора Ющенка, Тарас Чорновіл часто вдається до необдуманої критики “першого номера” (психологія такої ситуації не є складною для розуміння). Так трапилось завсім недавно, 6 лютого 2004 року, коли Тарас Чорновіл давав відповідь на питання слухача “Радіо Свобода”, яке стосувалося Віктора Ющенка: ”І мене теж в тій заяві трьох було названо “фашистом”. Я себе теж ідентифікую, що я дістав ту страшну образу. Я вважаю, що це ніж у спину. ... напевне, якби тоді наші лідери стали попереду і не підписували заяву трьох, а пішли попереду, то, напевне, ми зараз жили б у типовій нормальній європейській державі“. У цій ситуації насторожує також, як легко, по-дитячому, політик “ведеться“ на провокаційному питання, яке успішно піарить режим впродовж кількох років. Більше того, всім відомі пояснення до цього випадку від Степана Плюща і Віктора Ющенка про фальсифікацію заяви і нехтування цим - є глибокий вияв неповаги до колег із фрації. Колеги з “Нашої України”, безумовно не могли обійтися без “виховання”, а воно, у свою чергу, я можна здогадатися із слів Микола Томенко, переступило морально-етичну межу. Як виховання виглядало, можна оцінити із коментаря Віктора Пинзеника: “... я вважаю, що він зробив страшну помилку, і якби його батько був живий, то він би взяв ремінь і відлупцював свого дорослого сина” (тут помилка – бажання покинути фракцію “Наша Україна”). Тому Микола Томенко і виступив з пропозицією, щоб “фракція «Наша Україна провела спеціальне засідання з порядком денним «Етика політичної поведінки “Нашої України“ в парламенті і поза парламентом“. Але тим не менше, загострення стосунків між Тарасом Чорноволом і його колегами у фракції, відіграло свою позитивну роль, бо Тарас Чорновіл зразу ж заявив: ”...в цій президентській кампанії я маю намір голосувати за Віктора Ющенка. І в посильний спосіб сприятиму його перемозі, агітуючи за нього ... найближчим часом я не збираюся торпедувати нинішні політичні процеси, щоб це не було певним дисонансом з передвиборчою кампанією Ющенка, щоб мої кроки не були використані проти нього”. Це головний успіх гострої полеміки у середовищі “Нашої України”, що Тарас Чорновіл був змушений виразно відмовитися від від попередніх власних президенських амбіцій.

Спробуємо проаналізувати, а яке майбутнє чекає Тараса Чорновола в українській політиці і які саме ниніші процеси він може “торпедувати”? У інтерв’ю для Бі-Бі-Сі 9 лютого він сказав слідуюче: “Я хочу, можливо, перечекавши ці президентські вибори, щоб не робити нічого, що могло б зашкодити Ющенку під час президентської кампанії, почати все ж таки певні консультації з виходом на можливе об'єднання в наступну якусь політичну силу. На превеликий жаль, у нас поки що відбувається лише руйнування тих політичних сил, які були. До виборчої кампанії 2002 року ми мали кілька достатньо потужних політичних партій, зараз ми маємо тільки недопалки тих партій.“

Отже, він хоче створювати нову політичну праву силу, немаючи для цього ні грошей, ні аторитету, ні радикально відмінної програми, ні команди однодумців іт.д. Час, коли людина могла зняти останню сорочку заради здобуття Незалежності давно минув, сучасну політику в Україні вже визначають фінанси. Для фінансування будь-якої затії, не тільки політичної, а і комерційної, існує три відомих джерела – вкрасти, позичити, взяти у компаньйони. З чим іде у власне політичне плавання Тарас Чорновіл (“Радіо Свобода”): “Я не маю бізнесу, тому я не можу розкидатися грошима... Що стосується депутатських зарплат, я подвійну річ скажу. З одного боку, бідний незабезпечений чиновник – це майже 100%-во гарантований хабарник ...“ Ось так він чітко визначив свої фінансові межі. Мабуть, не варто будувати версій джерел фінансового забезпечення політичного романтизму пана Тараса Чорновола – вони будуть виглядати тосить скандально, бо нас не треба пререконувати, що гроші для “оригінальних” політиків є тільки в адміністрації Президента і при всім бажанні їх не можна знайти десь інде для правого сектору окрім, як там. І Віктор Ющенко і Юлія Тимошенко зконцетрували не досить багаті джерела прихильників право- і лівоцентристських ідей значно раніше від нього на свою користь і простором не поступляться Як фінансуються соціалісти чи комуністи, то це тільки можна здогадуватися із різноманітних скандалів. Скільки вклав грошей Віктор Хорошковський і Інна Богословська у “праву ідею” - ходять легенди. Більше того, після перемоги Віктора Ющенка на президентських виборах, ніхто не думатиме про створення нових партій чи партійних об’єднань у правоцентристському крилі. Це політологічний абсурд. Досконалість політичної системи полягає у зведенні до мінімуму кількості партій і в Україні цей мінімум має вже реальні обриси – правоцетристи, лівоцентристи, ліві та регіонали (партія, яка відстоювтиме інтереси південно-східного регіону). І такої досконалості повинен прагнути кожен свідомий політик, бо це є велике благо для українського народу і потужний крок до демократичного стабільного майбутнього держави. Якраз розуміючи цю важливу роль досконалої політичної системи, такі політики, як Віктор Пинзеник, готові вже сьогодні пожертвувати своєю партією для загального блага. Натомість, Тарас Чорновіл бачить у злитті партій трагедію. У правому крилі прогнозується лише майбутнє для Андрія Шкіля, як лідера молодіжного радикального руху і не має там жодного вакантного місця для Тараса Чорновола.

Сумно, але вимушено приходимо до висновку, що роздуми вголос Тараса Чорновола про його власне “я” в українській політиці ведуть його на обочину політичних процесів, або кинуть у руки маніпуляторів, бо ті вміло пеститимуть його вразливе “я”. І правильно Віктор Пинзеник назвав бажання Тараса Чорновола вийти із фракції “Наша Україна” страшною помилкою, бо цим він прирікає себе на політичне сирітство - без фінансів, без друзів, з наївними ідеями. Тільки прорежимні сили в Україні можуть радіти від того, що молодий перспективний патріот-політик зламався психологічно у розпалі боротьби. А так, всім нам сумно.

Відповіді

  • 2004.02.10 | Правник

    3 (три) коментарі

    Максим’як пише:
    > Більше того, всім відомі пояснення до цього випадку від Степана Плюща і Віктора Ющенка про фальсифікацію заяви і нехтування цим - є глибокий вияв неповаги до колег із фрації.
    Перепрошую, якщо з "заяви трьох" викинути згадку про "фашистів", або просто навіть викинути весь текст, залишивши (бо нема куди подіти)факт підписання замість.....то все рівно ніц дуже доброго не вийде (прошу завважити, що я планую голоснути за Юща)

    > Спробуємо проаналізувати, а яке майбутнє чекає Тараса Чорновола в українській політиці і які саме ниніші процеси він може “торпедувати”? У інтерв’ю для Бі-Бі-Сі 9 лютого він сказав слідуюче: “Я хочу, можливо, перечекавши ці президентські вибори, щоб не робити нічого, що могло б зашкодити Ющенку під час президентської кампанії, почати все ж таки певні консультації з виходом на можливе об'єднання в наступну якусь політичну силу.
    Е-е, якщо вже піде серйозна розмова після виборів 2004 про свіжу праву силу, то я сподіваю ся, що не під проводом пана Тараса, при всій моїй певній до нього повазі.

    > Сумно, але вимушено приходимо до висновку, що роздуми вголос Тараса Чорновола про його власне “я” в українській політиці ведуть його на обочину політичних процесів, або кинуть у руки маніпуляторів, бо ті вміло пеститимуть його вразливе “я”.
    Про "вразливе "я" - це влучно.
  • 2004.02.10 | otoj

    Мужній і мудрис вчинок Тараса

    Автор рекомендует отнестись к данной информации с юмором,
    очень серьёзно, т.е. с определенной, «порядочной» долей здорового цинизма….
    Почему? Прежде всего, потому, что она подвергается нещадной цензуре и удаляется,
    например, с таких, «демократичных», ратующих за свободу слова, сайтов как «МАЙДАН»…
    Людям, понаделавших под себя разных партий и блоков, с помощью которых
    они хотят решить свои личные проблемы, связанные с обладанием властью и свободой
    действий в экономической сфере, дико даже представить, что кроме антинародного
    режима, узурпировавшего власть и антинародной по своей сути
    оппозиции на политической арене может появиться и третья сила – народ,
    народ, который решиться отстаивать свои интересы и станет решать свои проблемы...
    Вот на это я и хочу обратить особое внимание….

    UK

    АЛЬТЕРНАТИВНИЙ ПРОЕКТ змін до /фактично недіючої/ КОНСТИТУЦІЇ.


    Зараз, коли точиться така запекла боротьба у парламенті та за його межами між опозицією та про владною більшістю, політики, які само проголосили свої імена знаменами та гарантами, якось зовсім забули про народ.

    А даремно...Життя простого українця стає дедалі скрутніше. Чітко намітилось розмежування між панами та бидлом... Земельна реформа ні до чого не привела. Майно господарств на селі розікрали, земельку позабирали в „оренду” за безцінь, розвитку виробництва немає, те саме і в промисловості – все порізали на чермет, розграбували, лишили людей без роботи. Та платня, яку робітник одержує, наприклад, в легкій промисловості – мізерна, умови праці – дуже шкідливі...Саме такі виробництва засновуються на Україні – екологічно небезпечні та технологічно застарілі. Люди не вірять політикам, ні тим, хто при владі, ні тим, що в опозиції... Всі вони, ця опозиція, вдосталь покерувала і непогано нажилась...Не вірять люди ні Юлиній косі, ні пану Ющенку, який так любить пенсіонерок, дружину та рідну Україну, чи то тризубу, чи то стрічково зіркову ...

    Не вірять люди і самому гаранту, що він не піде на третій строк... Такі підуть на все – строки їх не злякають...

    Ті зміни до Конституції, які пропонуються, розглядаються тільки з тої точки зору – вигідні вони оточенню президента, чи вигідні вони опозиції... Ображені волають до Європи та до Москви... Ніхто вже й не думає звертатися до народу... Та це й зрозуміло...Бо народ німий і пригнічений...

    Але аби розробники змін і захисники незмінних злиднів замислилися про долю простих людей та своєї Рідної Землі – важелі керування державою та її долею безперечно вже б знаходилися у громадян України. Зробити це неважко, при наявності дійсно доброї волі.

    Дозволю собі розглянути свій, альтернативний проект змін виборчої системи який би враховував інтереси всіх
    верств населення, а також базувався на історичних особливостях української державності...

    1. Усі партії, як форма узурпації влади, на деякий час відсторонюються від виборчого процесу в державі і починають виконувати
    функцію спілкування з близькими партіями за кордоном з метою залучення інвестицій та розбудови іміджу України в різних регіонах світу.
    2.Кандидатами у виборчому процесі на всіх рівнях, при значному посиленні ролі самоврядування, можуть бути тільки особистості –
    люди, яким довіряють громадяни України , люди, які вірять в людей...
    3.450 депутатів Верховної Ради обирають президента, прем’єра та членів уряду. Подібна схема діє на всіх рівнях – депутати селищних, районних, міських та обласних Рад обирають керівників різних гілок влади. Особлива увага приділяється ефективній взаємодії владних структур с місцевими органами самоуправління.
    4.Через 100, 500,1000 днів проводиться рейтингове опитування-голосування населення. Всі вибрані особи,
    на всіх рівнях, рейтинг яких буде нижчим за 50 відсотків ( від кількості зареєстрованих виборців) автоматично звільняються від своїх обов’язків. Якщо обраного президента виборці не підтримують – він звільняється від своїх обов’язків, автоматично розпускається також парламент, який обрав такого, не підтриманого народом президента. Такі рейтингові голосування обійдуться Україні набагато дешевше, ніж багаторічне незмінне правління нікчем.
    5.Статус державного службовця кардинально змінюється. Ніяких довічних посад і кабінетів. Державний службовець – не найманий робітник, а в першу чергу – патріот. При звільненні обраної посадової особи у випадку незадовільних показників рейтингового голосування-опитування – автоматично звільняється і вся його команда, включно охоронців та прибиральниць. Без усяких компенсацій та працевлаштувань, згідно до змін у трудовому законодавстві та „Положенню про статус державного службовця”. Така схема дасть можливість
    самовдосконалюватись державному управлінню, зробить його дієвим та дійсно державним і народним.
    6.Повна незалежність засобів масової інформації та телебачення від владних структур та закордонних гаманців. Охорона здоров’я. Освіта.
    Безперечний захист національних інтересів.

    Ця схема повністю відповідає будові гетьманської, козацької держави в історичному плані і с точки зору
    сучасності відродить у народу почуття самоповаги та гідності. Вона надасть політичному життю в Україні
    самобутніх рис, що допоможе нашій державі у своїх діях та рішеннях добути дійсну незалежність від різних закордонних „вчителів та суддів”...

    Ця схема базується на найсучасніших положеннях такої гілки фундаментальних наук як „Основні закони розвитку і взаємодії систем”
    Показник довіри виборців нижчий 50 відсотків є рушійним фактором, який знищує недієву, непрацездатну частину системи управління і відроджує нову, якісно нову, таку, яка спроможна взаємодіяти з виборцями, вирішувати їх нагальні проблеми, ефективно розвиватись і
    самовдосконалюватись.

    Ця схема державного устрою є найдемократичнішою в світі і найдосконалішою, саме вона дасть змогу Україні за невеликий проміжок часу перетворитись на квітучу, заможну державу...
    Отож, саме це і є головне – існуючу організацію нашого життя дуже легко змінити і розбудувати в якісно новому вигляді, треба тільки трохи попрацювати, але без тих, хто завів народ у таку скруту...

    Дякую за увагу, Ваш ОТОЙЧОРТ.
    otojchort@yandex.ru



    UK
    АЛЬТЕРНАТИВНИЙ ПРОЕКТ ДЕРЖАВНОГО ГІМНУ /вірші/


    До самого до моря,
    До самого до моря,
    До самого до моря
    Під синім небом степ...
    Якщо закрутиш чуба,
    Зустрінеш лихо руба –
    До самого до моря
    Тебе кінь донесе!

    Від розплачу та горя,
    Від сорому та болю,
    До самого до моря –
    Козацький кінь домчить!
    Хай додадуть нам сили
    Козацькіі могили,
    Козацькіі могили
    Та Рідна Січ навчить...

    Хай дід навчить онука –
    Як править шабелюку,
    Як йти за Украіну
    На стіни, крізь рови!
    Як не терпіть недолі,
    Як краще вже у полі,
    Як краще вже у полі,
    Лежать без голови...

    До самого до моря,
    До самого до моря,
    До самого до моря
    В безкрайому степу...
    Там де і я спочину,
    В солоному полину,
    В солоному полину,
    В козацькому склепу...

    Забудьмо братья чвари!
    Брати – братами будьмо!
    Чужинцям не орати
    Степи наші святі!
    Хай кажуть яничари,
    Що всі ми – лихоруби!
    Хай кажуть клятим ляхам!
    Хай кажуть – німоті!

    За православну віру,
    За Кобзареву Ліру
    І батькові, і сину
    Не сором полягти...
    Під рідним небом синім
    В солоному полину,
    У полі, де до моря –
    Могили та хрести...

    Ще є козацька вдача!
    Ще сила є – козача!
    І сила ця зламає
    Плин довгий лихоліть!
    Ось тільки доспіває,
    Ось тільки доспіває,
    Ось тільки доспіває,
    Душа – яка болить...

    Земля вже хлібом марить,
    Земля вже хлібом марить,
    Сповзають темні хмари
    В безодні, у яри...
    Як вояки до битви,
    Обіти та молитви,
    Обіти та молитви
    Шепочуть явори...

    Хай зараз нам сутужно,
    Думки хай наші кволі,
    Хай чорна хмара очі
    Засмучує щодня –
    Вже серденько у кузні
    Кує, кує підкови
    На щастя і на долю,
    Для білого коня...

    До самого до моря –
    Від синього Дунаю,
    Від синього Дунаю –
    До чарівних Карпат –
    Доідемо – я знаю...
    Доідемо – я знаю! –
    У села що співають
    До всміхненних дівчат!

    Само у наші села
    Не йде життя веселе,
    У пісню не складуться
    Враз по собі слова...
    Музику на весіллі
    Зустрінуть хлібом-сіллю,
    Зустрінуть хлібом-сіллю,
    Як відгудуть жнива...

    Ще є козацька вдача!
    Ще сила є – козача!
    І сила ця зламає
    Плин довгий лихоліть!
    Ось тільки доспіває,
    Ось тільки доспіває,
    Ось тільки доспіває
    Душа – яка болить...

    ОТОЙЧОРТ, 2004.
  • 2004.02.10 | KE

    Это был самый мудрый поступок Тараса.


    Кто такой Тарас Черновол при Ющенко? Вассал. Даже не финансист. Нечто в тени мессии, нечто без имени или почти без имени. Кто такой Тарас без Ющенко? Политик, имеющий собственное имя.
    В случае победы Ющенко на выборах, что получит Тарас? Ничего. Он будет медленно угасать в «позиции», ведь он не финансист. Если остался бы с Ющенко, а выйдя, он получает возможность первым объявить себя в качестве национальной оппозиции националисту Ющенко :)
    Возможно даже Тарас знает, что Ющенко не пройдет в президенты и после этого НУ никогда не получит больше шанса на победу. Тарас же оставляет за собою право называться самостоятельным политиком, не тонуть с Ющенко и принять к себе на борт тех, кто, разуверившись в мессии, после поражения, будет искать новый корабль.
    Не знаю, кто подсказал Тарасу этот шаг, сам он бы вряд ли додумался бы до этого. Но это был самый верный для него ход.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.10 | Franko

      Не розумію.

      > Кто такой Тарас Черновол при Ющенко? Вассал. Даже не финансист. Нечто в тени мессии, нечто без имени или почти без имени. Кто такой Тарас без Ющенко? Политик, имеющий собственное имя.

      Яка різниця хто при кому що? По-моєму, основне, щоб влада була чесною, а політики та чиновники в контексті цієї влади функціонували для своєї самореалізації на благо цієї країни. Для нормального політика ім"я - це засіб, а не самоціль. У Вас все навпаки.

      > В случае победы Ющенко на выборах, что получит Тарас? Ничего. Он будет медленно угасать в «позиции», ведь он не финансист.

      :-) А що, якщо не фінансіст, то "нє пацан"? Якась дуже вузька спеціалізація у вас.

      > Возможно даже Тарас знает, что Ющенко не пройдет в президенты и после этого НУ никогда не получит больше шанса на победу.

      Ой КЕ, ну що Ви будете казати, куди очі ховати, якщо Ющенко стане президентом? Нік поміняєте? :-) Ну не може серйозна людина бути певна в чомусь настільки фанатично. Зразу видно, що ірраціональні емоції - понад здоровим аналізом.

      > Тарас же оставляет за собою право называться самостоятельным политиком, не тонуть с Ющенко и принять к себе на борт тех, кто, разуверившись в мессии, после поражения, будет искать новый корабль.

      Я не бачу в Тарасові тих лідерських задатків, які є в Ющенка. Тарас може бути суб-лідером, але він не потягне те, що тягне Ющ зараз. Це до інформації, а не до дискусії.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.02.10 | KE

        Попробую объяснить

        Franko пише:
        > > Кто такой Тарас Черновол при Ющенко? Вассал. Даже не финансист. Нечто в тени мессии, нечто без имени или почти без имени. Кто такой Тарас без Ющенко? Политик, имеющий собственное имя.
        >
        > Яка різниця хто при кому що? По-моєму, основне, щоб влада була чесною, а політики та чиновники в контексті цієї влади функціонували для своєї самореалізації на благо цієї країни. Для нормального політика ім"я - це засіб, а не самоціль. У Вас все навпаки.

        Ваше понятие "нормальный политик", очень забовно :) А главное, совершенно не реальное :)

        >
        > > В случае победы Ющенко на выборах, что получит Тарас? Ничего. Он будет медленно угасать в «позиции», ведь он не финансист.
        >
        > :-) А що, якщо не фінансіст, то "нє пацан"? Якась дуже вузька спеціалізація у вас.

        Мне слишком сложно это будет Вам обяъснить :) Коротко. Черновол, не Бессмертный :)

        > > Тарас же оставляет за собою право называться самостоятельным политиком, не тонуть с Ющенко и принять к себе на борт тех, кто, разуверившись в мессии, после поражения, будет искать новый корабль.
        >
        > Я не бачу в Тарасові тих лідерських задатків, які є в Ющенка. Тарас може бути суб-лідером, але він не потягне те, що тягне Ющ зараз. Це до інформації, а не до дискусії.

        Информацию, что Вы - фанатик Ющенко, я имел и ранее :)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.02.10 | Franko

          Цікаво досліджувати ваше мислення

          KE пише:
          > Ваше понятие "нормальный политик", очень забовно :) А главное, совершенно не реальное :)

          Вимагай неможливе, отримаєш необхідне.

          > > > В случае победы Ющенко на выборах, что получит Тарас? Ничего. Он будет медленно угасать в «позиции», ведь он не финансист.
          > >
          > > :-) А що, якщо не фінансіст, то "нє пацан"? Якась дуже вузька спеціалізація у вас.
          >
          > Мне слишком сложно это будет Вам обяъснить :) Коротко. Черновол, не Бессмертный :)

          Добре, поставимо питання інакше. Що Чорновіл повинен би був отримати у випадку перемоги Ющенка на виборах? Може, Ви про посаду якусь говорите?
          >
          > > > Тарас же оставляет за собою право называться самостоятельным политиком, не тонуть с Ющенко и принять к себе на борт тех, кто, разуверившись в мессии, после поражения, будет искать новый корабль.
          > >
          > > Я не бачу в Тарасові тих лідерських задатків, які є в Ющенка. Тарас може бути суб-лідером, але він не потягне те, що тягне Ющ зараз. Це до інформації, а не до дискусії.
          >
          > Информацию, что Вы - фанатик Ющенко, я имел и ранее :)

          в тій самій мірі, в якій ви - антифанатик. Хоча, мабуть, таки значно в меншій. :-)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.02.10 | KE

            :) а вообще ровно наоборот :)

            Franko пише:
            > KE пише:
            > > Ваше понятие "нормальный политик", очень забовно :) А главное, совершенно не реальное :)
            >
            > Вимагай неможливе, отримаєш необхідне.

            :) Короче, фантазируйте! И тот. кто больше всех врет, то Ваш любимяй кандидат :)

            >
            > > > > В случае победы Ющенко на выборах, что получит Тарас? Ничего. Он будет медленно угасать в «позиции», ведь он не финансист.
            > > >
            > > > :-) А що, якщо не фінансіст, то "нє пацан"? Якась дуже вузька спеціалізація у вас.
            > >
            > > Мне слишком сложно это будет Вам обяъснить :) Коротко. Черновол, не Бессмертный :)
            >
            > Добре, поставимо питання інакше. Що Чорновіл повинен би був отримати у випадку перемоги Ющенка на виборах? Може, Ви про посаду якусь говорите?

            как минимум, как оптимум нечто его ранга там, где он хочет. Например фракцию в ВР.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.02.10 | Franko

              Ще цікавіше

              > > Добре, поставимо питання інакше. Що Чорновіл повинен би був отримати у випадку перемоги Ющенка на виборах? Може, Ви про посаду якусь говорите?
              >
              > как минимум, как оптимум нечто его ранга там, где он хочет. Например фракцию в ВР.

              Президент повинен давати політику фракцію в парламенті?! :-)

              А якщо він сам її повинен створити, якщо хоче, то причому тут Президент? :-) І конкретно Ющенко? Ви натякаєте, що президент Ющенко втручатиметься у парламентські процеси?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2004.02.10 | настрадамус

                Тарас случайный человек в бльшой пполитики..

                Благодаря фамилии ...его место в акциях протеста для количества митингующих !
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2004.02.10 | Franko

                  Здається, ви самі вже заплуталися (-)

              • 2004.02.10 | KE

                :) (-)

  • 2004.02.10 | Максим’як

    Re: Доповнення від Петра Порошенка

    www.ПРАВДА.com.ua, 10.02.2004, 21:32

    Політкоординатор "Нашої України" Петро Порошенко не вважає, що відхід Тараса Чорновола якось пов'язаний із атмосферою у середині фракції Ющенка.

    "Внутрішнє середовище "Нашої України" є справжньою політичною силою. І амбіції, які б заважали ефективній та командній праці в середині блоку, відсутні", - сказав Порошенко під час інтернет-конференції.

    Порошенко також висловив жаль, що амбіції Тараса Чорновола використовуються для боротьби з опозицією.

    "Прикро, коли певні сили використовують власні амбіції Тараса для того, щоб якнайдошкульніше вдарити по демократії. На жаль, від Тараса, на відміну від президентської більшості, ми не захищалися", - прокоментував Порошенко.

    "Я б дуже хотів, щоб для Чорновола демократичне майбутнє Батьківщини було набагато важливішим його власних амбіцій", - додав Порошенко.

    На питання відвідувачів чату, чи "потрібні якісь дуже серйозні дії заради збереження фракції "Наша Україна", Порошенко відповів: "Я глибоко переконаний, що всі питання у фракції вирішуються чесно, морально і прозоро".

    ----------

    Те, що Петро Порошенко вважає, що відхід Тараса Чорновола не пов"язаний із атмосферою у середині фракції Ющенка, мабуть є помилкою. Але потрібно зауважити, що Порошенко говорить про загальну атмосферу (і тут треба згодитися з ним), а варто говорити, яку атмосферу створив сам Тарас Чорновіл своїми невиваженими заявами у ЗМІ.

    У всіх політичних структурах і на Заході також, "сміття" на вулицю виносять у дуже крайніх випадках, коли мають наступити радикальні зміни. А так знічев"я, то тільки викликає образи.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.11 | технолог

      Поздоровляю Максим'яка!!!

      В нього свого часу заграли власні амбіції, він з вереском покинув Майдан, пообіцявшм ніколи сюди не повертатись.
      Потім вигулькнув на форумі НУ, де розгулявся від душі, навіть спробував і звідтіля обляпати багнюкою майданівців.
      Після того, як форум НУ накрився мідним тазом, він тихцем з'явився знову на Майдані.
      І смішно було читати днями, як Максим'як, сором'язливо потупивши очі і колупаючись пальцем у носі, пояснює, що він на Майдані тіко гість, не має права писати ніяких статей (наче кому колись хтось забороняв).

      А тепер, ти ба, вигулькнув...
      Пане! Перше ніж писати про негідну поведінку когось, може краще спочатку підійти до дзеркала, та уважненько туди позаглядати.
      Може стане зрозуміло, що очі у дзеркалі тирчать у Сірка позичені!!!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.02.11 | Yz

        Re: Поздоровляю Максим'яка!!!

        Вигульнув - не вигульнув, але читати Максим'яка цікаво, що й було, до речі, відображено у рейтингу. :hello:
    • 2004.02.12 | Нестор

      Re: Доповнення від Петра Порошенка

      Максим’як пише:
      > "Прикро, коли певні сили використовують власні амбіції Тараса для того, щоб якнайдошкульніше вдарити по демократії.

      Отже, від тепер: Порошенко = демократія?

      Все більше і більше хитра пика "суркіса" проступає в отченні Ющенка.
    • 2004.02.13 | magda

      Re: Доповнення від Петра Порошенка

      Максим’як пише:

      > "Внутрішнє середовище "Нашої України" є справжньою політичною силою. І амбіції, які б заважали ефективній та командній праці в середині блоку, відсутні", - сказав Порошенко під час інтернет-конференції.
      Цікаво. Перше речення - звичайне заговорювання. А от далі абсолютно правий. Бо дійсно, відсутні не амбіції як такі, а амбіції, які заважали би командній роботі. (про командну роботу я може ще й статтю напишу.) Бо амібіції задоволені - бо все вже розписано і поділено. А от ЗАВАЖАЮТЬ РОБОТІ - такій, яка є, тобто ніякій - люди, які не амбіції ставлять на перше місце, а яким болить доля України. І які бачать, що отака "робота" може мати ой які погані наслідки для долі України. Звичайно, якщо в мене гарна робота сидіти в кабінеті та плювати в стелю, то той, хто прийде і вимагатиме щось робити, ще й як заважає!!!

      -----------------
      > Те, що Петро Порошенко вважає, що відхід Тараса Чорновола не пов"язаний із атмосферою у середині фракції Ющенка, мабуть є помилкою. Але потрібно зауважити, що Порошенко говорить про загальну атмосферу (і тут треба згодитися з ним), а варто говорити, яку атмосферу створив сам Тарас Чорновіл своїми невиваженими заявами у ЗМІ.
      У, звичайно, а яку атмосферу створює у будівлі, що горить, людина, яка бігає поверхами і кричить "Пожежа!"????? Звичайно, порівняння може сприйнятися трохи не так, бо при пожежі слід уникати паніки. Але ж тут ми маємо ситуацію, коли люди в домі, що горить, відмовляються встати з ліжка й вийти на вулицю.

      > У всіх політичних структурах і на Заході також, "сміття" на вулицю виносять у дуже крайніх випадках, коли мають наступити радикальні зміни. А так знічев"я, то тільки викликає образи.
      Ви Вважаєте, ситуація така, що можна застосовувати слово "знічев'я"??? Ви вважаєте, що випадок не крайній???? От саме тому, що Ви дійсно віддзеркалюєте позицію верхівки "НУ", Чорновіл і пішов. А задля того, щоб месія не образився і його ніжну душу не було поранено, будемо спокійно дивитися, як Україна валиться в прірву авторитаризму?? Вибачте за штамп, але інакше не скажеш.
  • 2004.02.11 | Михайло Свистович

    Re: Тарасом рухає не боротьбізм, а безсилля.

    Він бачить, що робиться в НУ, але не може змінити це на краще.

    Максим’як пише:
    >
    > У фракції “Наша Україна” він займав боротьбістську позицію, яка сформувалася у нього, як у політика під впливом життя і трагічної смерті батька В’ячеслава Чорновола та участі в антикучмівських акціях весною 2001 року.

    Життя і смерть батька тут ні до чого. Менш за все Тарас би хотів боротися всередині НУ. Але ситуація там не з кращих. Він багато пропонував (на мій погляд як правильно, так і неправильно), але все це було як горохом об стінку. Внутрішня ситуація в НУ не найздоровіша, і це було б півбіди, якби ті, хто правлчять там бал, були найрозумнішими.

    >
    > Кидається сильно у вічі, що Тарас Чорновіл не навчився розрізняти боротьбу за Незалежність України і боротьбу за встановлення демократії у Незалежній Україні і слабо розділяє боротьбу за особисті цілі і боротьбу за спільну мету українського народу, яка постала на часі.

    Все він чудово розрізняє.

    >
    > “Хіба “Наша Україна” не здатна виставити на президентських виборах єдину іншу кандидатуру, якщо б, недоведи Господи, щось трапилося із головним кандидатом від фракції?

    Не здатна.

    >
    > всі надбання української демократії, яка фактично нині існує тільки у рамках блоку партій “Наша Україна”

    Немає там демократії. Є суміш авторитаризму, дурості, дуполизства, виконавчої дисципліни та бардаку.

    >
    > Таку заяву можна зробити, тільки тоді, коли справді Тарас Чорновіл оцінює себе, як другий номер після Віктора Ющенка у право-центристському політичному крилі.

    Він не оцінює себе так.

    >
    > Це головний успіх гострої полеміки у середовищі “Нашої України”, що Тарас Чорновіл був змушений виразно відмовитися від від попередніх власних президенських амбіцій.

    Не було у нього ніколи таких амбіцій.

    >
    > У інтерв’ю для Бі-Бі-Сі 9 лютого він сказав слідуюче: “Я хочу, можливо, перечекавши ці президентські вибори, щоб не робити нічого, що могло б зашкодити Ющенку під час президентської кампанії, почати все ж таки певні консультації з виходом на можливе об'єднання в наступну якусь політичну силу.

    Нічого у нього не вийде. Він - непоганий хлопець, але не політик.

    >
    > Отже, він хоче створювати нову політичну праву силу, немаючи для цього ні грошей, ні аторитету, ні радикально відмінної програми, ні команди однодумців іт.д.

    От саме це у нього є, крім грошей. Немає досвіду і навичок.

    >
    > Сумно, але вимушено приходимо до висновку, що роздуми вголос Тараса Чорновола про його власне “я” в українській політиці ведуть його на обочину політичних процесів, або кинуть у руки маніпуляторів, бо ті вміло пеститимуть його вразливе “я”. І правильно Віктор Пинзеник назвав бажання Тараса Чорновола вийти із фракції “Наша Україна” страшною помилкою, бо цим він прирікає себе на політичне сирітство - без фінансів, без друзів, з наївними ідеями. Тільки прорежимні сили в Україні можуть радіти від того, що молодий перспективний патріот-політик зламався психологічно у розпалі боротьби. А так, всім нам сумно.

    Отут все правильно.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.11 | Максим’як

      Re: Яке безсилля?

      У "Нашій Україні" роботи завал!

      Тарас Чорновіл обирався по Львову, де взагалі не треба агітувати. Перемога йому прийшла легко. А який рівень віддачі? Агітує проти Ющенка і "Нашої України"?

      Він своїми наївними заявами довів себе, напевно, до самоізоляції у "Нашій Україні". А далі - все по спіралі. Він намагається щось публічно пояснити, а кожен раз виходить все гірше. Бореться за зміни у "Нашій Україні". Знахідка для "шпйона" наш Тарас Чроновіл із подібними заявками: "Наша Україна" дійшла до катастрофи" :)

      Яка безвихідь? Хай має менше гонору і відчуття, що на трибуні стоїть.

      З усіх конкретних справ Тараса Чорновола мені відомо відбиття затриманого Маркіяна Іващишина перед Новим Роком та участь у масовках у Закарпатті. Може не все згадав, але крім його заяв нічого не приходить на думку.

      А його проекти законів? Інтелекту бракує, освіти, мабуть. Тому і його тягне себе проявити борцем непримеренним проти чогось. Дійшов до боротьби проти своїх колег.

      На його місці, я б взяв під кураторство одну із південних областей і сидів би там, доки не переагітував за Ющенка півобласті. Налагодив би там розповюдження преси, підготовив би кадри, навчив іт.д. А так повний нуль. Це тільки збоку виглядає, що з нічого у Криму чи Дніпропетровську есдеки агітують за Ющенка. На сході та півдні місцями непросвітний режим і людина авторитетна із депутатським мандатом може багато вирішити на користь "Нашої України". І гроші б знайшлися і всі колеги і Ющенко б його цінували.

      А у Львові байки розказувати про непримеренну боротьбу, то без потреби. Він не хоче працювати, або не вміє. У нього добре виходить з трибуни боротися. :)

      Язиком перемоги на виборах не вибореш.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.02.12 | Михайло Свистович

        Re: Безсилля щось змінити.

        Максим’як пише:
        > У "Нашій Україні" роботи завал!

        Ви бачили ту роботу? Так отож. А Тарас бачив.

        >
        > Тарас Чорновіл обирався по Львову, де взагалі не треба агітувати. Перемога йому прийшла легко. А який рівень віддачі? Агітує проти Ющенка і "Нашої України"?

        Він не агітує проти Ющенка і "Нашої України".

        >
        > Він своїми наївними заявами довів себе, напевно, до самоізоляції у "Нашій Україні".

        Саме так. Але більшість його заяв були правильнішими ніж більшість заяв інших.

        >
        > А далі - все по спіралі. Він намагається щось публічно пояснити, а кожен раз виходить все гірше. Бореться за зміни у "Нашій Україні".

        Тут Ви точно описали ситуацію.

        >
        > Яка безвихідь? Хай має менше гонору і відчуття, що на трибуні стоїть.

        Немає в нього ні того, ні другого. Він бачить, що ні чорта, окрім піару в інтернеті, не виходить. І хоче це змінити у напрямку роботи з людьми. Інша справа, що він сам не завжди розуміє, як це змінити.

        >
        > З усіх конкретних справ Тараса Чорновола мені відомо відбиття затриманого Маркіяна Іващишина перед Новим Роком та участь у масовках у Закарпатті. Може не все згадав, але крім його заяв нічого не приходить на думку.

        На жаль, щоб робити конкретні справи більшості людей потрібні ресурси.

        >
        > Дійшов до боротьби проти своїх колег.

        Вони цього часто заслуговують.

        >
        > На його місці, я б взяв під кураторство одну із південних областей і сидів би там, доки не переагітував за Ющенка півобласті. Налагодив би там розповюдження преси, підготовив би кадри, навчив іт.д.

        А Ви пробували коли-небудь щось подібне робити? Чи Вам здається, що наказав налагодити, і воно вже налагоджене? Без підтримки з центру ніякого налагодження не вийде. Наведу у приклад Долнецький штаб. Там і Майдан читають, і розуміють багато чого, але ж їх тримають на голодному пайку, то що вони можуть зробити?

        >
        > Це тільки збоку виглядає, що з нічого у Криму чи Дніпропетровську есдеки агітують за Ющенка.

        Дійсно з боку виглядає. Бо насправді вони не агітують за Ющенка. Це - дешевий піар-хід в інтернеті.

        >
        > На сході та півдні місцями непросвітний режим і людина авторитетна із депутатським мандатом може багато вирішити на користь "Нашої України".

        Не може. Її просто культурно пошлють подалі. Навіть на Заході.

        > І гроші б знайшлися

        Ви коли-небудь пробували їх шукати? Особливо на сході чи півдні?

        >
        > А у Львові байки розказувати про непримеренну боротьбу, то без потреби. Він не хоче працювати, або не вміє.

        Хоче. Але не вміє. Але інші вміють не краще.

        >
        > Язиком перемоги на виборах не вибореш.

        Надішліть це речення до центрального штабу НУ.
    • 2004.02.11 | Yz

      Re: Тарасом рухає не боротьбізм, а безсилля.

      > Внутрішня ситуація в НУ не найздоровіша
      > і це було б півбіди, якби ті, хто правлчять там бал, були найрозумнішими.
      Якщо вже в НУ депутати не "такі" розумні,
      тоді, мабуть, треба прислухатися до свого президента… може Марс оберемо?
      > Немає там демократії. Є суміш авторитаризму, дурості, дуполизства, виконавчої дисципліни та бардаку.
      Тобто? жахливіших за НУ фракцій не існує ? Якщо Ви не це намагалися “довести” , то стриманість у наголосу не завадить, бо все у порівнянні...
      Дійшли згоди, що кінцівка сумна, а самі що робите : "-1 з тролем" Вам за цей відгук :sarcastic:
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.02.12 | Михайло Свистович

        Re: Тарасом рухає не боротьбізм, а безсилля.

        Yz пише:
        >
        > Якщо вже в НУ депутати не "такі" розумні,
        > тоді, мабуть, треба прислухатися до свого президента… може Марс оберемо?

        Якщо хочете, я не можу Вам заборонити. Я ж обираю Україну.

        >
        > Тобто? жахливіших за НУ фракцій не існує ?

        Існують. Але у цій гілці обговорюється НУ. Чи не так?

        > Дійшли згоди, що кінцівка сумна, а самі що робите

        Я що роблю? Конкретно цими днями я приніс Ющенку так голосів 100 гарантованих на президентських виборах (МеЖо вже встиг це описати на "Без правил"), а зараз за гроші, знайдені в народі (не взяті в НУ, хоча це їхня вказівка надійшла це робити) намагаюсь перетворити їхній черговий піар-хід у реальну справу.

        А Ви що робите? ;)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.02.12 | СЕМЕН

          Тараса рухає вболівання

          за долю України, а не місце в черзі за міньєтом до Ющенка.
          Цікава ситуація, той хто не "лиже", або не "смокче" оточення сприймає як ворога.



          Головною проблемою, яку Ви не "прочитали" в інформаційному посланні Чорновола, це те що блок не ХОЧЕ захищати Україну, це таке собі ПОЛІТИЧНО-СЕКТАНСЬКЕ утворення під назвою "НУ" і те що дії оточення САМОМУ ЮЩЕНКОВІ ДОВПОДОБИ.



          Оточив себе БЛЮДОЛИЗАМИ і як результат - ПРОГРАЄ.



          Свистович, Максим'як Ви свідки, завжди виступав і засуджував Тараса Чорновола, але в цій ситуації він прав. Я розумію що він себе може цим спалити (як політика), але істина дорожче.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.02.12 | Elena

            Re: Тараса рухає вболівання

            Свистовичу.
            Скажите, пожалуйста, почему Е.Жовтяк, о реальной работе с избирателями которого так часто пишет "Майдан", не устраивает демарши? Наверное, потому что занимается делом, а не демагогией. И думает об Украине, а не о своем гипотетическом месте в ее истории.
            А у Тараса Черновола масса необоснованных амбиций и отсутствие, извините за выражение, ума. То, что он сделал, и время, которое он выбрал для своих действий, только подтверждает мою мысль.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.02.12 | СЕМЕН

              Елене,

              то Ви стверджуєте, що Ющенко брав до себе в блок осіб у яких за текстом "масса необоснованных амбиций и отсутствие, извините за выражение, ума." ???

              :)))

              Собою міряв? Чи як?

              :)))
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2004.02.12 | Elena

                Re: Елене,

                Тарас Черновол избирался по мажоритарному округу - это, во-первых, Во-вторых, он член партии "ПРП" - одной из основателей блока. Так что, если у Вас вопросы, как он попал в блок - все вопросы к ПРП.
            • 2004.02.13 | Михайло Свистович

              Re: Тараса рухає вболівання

              Elena пише:
              > Свистовичу.
              > Скажите, пожалуйста, почему Е.Жовтяк, о реальной работе с избирателями которого так часто пишет "Майдан", не устраивает демарши?

              Бо не хоче псувати стосунки з верхівкою НУ, знаючи, що і так навряд чи на щось радикально вплине. Нам, до речі, це в Жовтяку не подобається, ми часто сваримося з ним через це. І пару разів досить успішно, коли він наполвг на дечому в Центральному штабі. І, о чудо, ні з ким не зіпсував стосунки.

              >
              > Наверное, потому что занимается делом, а не демагогией. И думает об Украине, а не о своем гипотетическом месте в ее истории.

              До речі, щодо "дєла", то багато з цих "дєл" забирають море часу і сил, але не дають потрібного ефекту. І мені болісно дивитись, як Жовтяк витрачає на це сили, час і ресурси, бо такою є вказівка Центрального штабу.


              > А у Тараса Черновола масса необоснованных амбиций и отсутствие, извините за выражение, ума.

              Є таке, однак башато чого він казав і слушного. На рівні ідей, які втілити сам би не зміг, на відміну від Жовтяка, який сам визнає, що не є креатором, хоча часом висуває чудові ідеї. І втілити ідеї Чорновола, змінивши їх навіть на 90%, але залишивши саму концепцію, можна було б. Бо головна його ідея - вийти з офісів на вулицю.

              > То, что он сделал, и время, которое он выбрал для своих действий, только подтверждает мою мысль.

              Так, згоден. Я розумію його мотивацію і навіть підтримував би її, якби це була не політика. Бо з точки зору результату Тарас робить погано, і це може далеко зайти, в т.ч. і для нього самого. Але провина Ющенка та інших в цьому також є. І якщо НУ і надалі так себе поводитиме, то не виключено, що Ющенко не стане президентом, хоча народ вважатиме винними у цьому чорноволів, морозів, тимошенків, і це буде в цілому правильно, але кому від цього буде легше. Ющенко не в тому становищі, коли може легко дозволити собі діяти так, як йому заманеться. Особисті образи інших і можливі деструктивні дії, які спричиняються цими образами, він теж повинен враховувати. Чорновіл - не сама велика втрата, Мороз - значно більша, Тимошенко може бути ще більшою, а можуть бути ще й інші більші чи менші втрати, які у сумі дадуть поразку.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2004.02.14 | Yz

                Re: Тараса рухає вболівання

                > Ющенко не в тому становищі, коли може легко дозволити собі діяти так, як йому заманеться
                Чекайте, це до Ющенка такий закид: "легко" та "що заманеться". Хоч трохи має бути об’єктивність? Більш обережного і послідовного лідера зараз немає і доказом складнощів з такою "упертою" особистістю є боротьба вже, мабуть, "всього, що рухається"
                > Особисті образи інших і можливі деструктивні дії, які спричиняються цими образами, він теж повинен враховувати.
                Звичайно так, але цю пораду адресувати хіба що новачку десь на місцевому рівні :)
                > Чорновіл - не сама велика втрата, Мороз - значно більша
                Не можна так . Ось де у "легковажних" відсотки беруться. Розумієте про що йдеться? Так, "знову" моральність, а що поробиш ;) все інше - ущент
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2004.02.15 | Михайло Свистович

                  Re: Тараса рухає вболівання

                  Yz пише:
                  >
                  > Чекайте, це до Ющенка такий закид: "легко" та "що заманеться".

                  Так, це до Ющенка таий закид. Якщо він хоче стати презхидентом, звичайно. Якщо не хоче - претензій до нього немає, він може і далі залишатися самим правильним, а якщо хоче - мусить зважати й на інших.

                  >
                  > Звичайно так, але цю пораду адресувати хіба що новачку десь на місцевому рівні :)

                  Навпаки, на місцевому рівні можна діяти більш розкуто. Відповідальність менша і наслідки прорахунків теж.

                  >
                  > Не можна так .

                  Не можна інакше. В нинішньому ставновищі Ющенка. Якби мав рейтинг у 50% - можна було б.
  • 2004.02.12 | Нестор

    Ідеал члена НУ

    В чому він полягає? Мабуть в тому, щоб вішати календарики:

    "До обрання Ющенка президентом залишилося _____ днів"

    Оце справжні патріоти? Семен тут казав про міньєт. Це дуже грубо, але по суті правильно. Ющенко перестав відчувати реальність. Кількість дуполизів в його оточенні зашкалила за критичну межу. І він рухається до поразки семимильними кроками.

    І вчинок Тараса - це лише відчайдушна спроба якось Ющенка пробудити і опустити на землю. Саме такі вчинки ще здатні відвернути поразку Ющенка. А просторікування про амбіції Чорновола є смішними. Бо кожному ясно, що якби він керувався виключно амбіціями, то першим би порозвішував вищезгадані календарики, порозштовхував би трохи чергу підхалимів вигуками "Хай живе месія Ющенко" і діставби місце маленького вождя над ще меншими українцями. Саме так діють люди з амбіціями: всілякі гудими, зваричі, пінзеники, порошенки і ін.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.12 | СЕМЕН

      Несторе,

      а коли міньєт був грубою формою спілкування?
      Спитайте у Ющенка, очовидно що йому це подобається

      :)))


      Підкреслюю, Ющенко ще не став президентом, а поведінка з васальним оточенням гнітить.

      Особисто не хочу щоб україною керував:

      - предидент-міньєт, або міньєт-президент...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.02.12 | Нестор

        Одна історія з особистого досвіду

        Було це в ті прекрасні часи, коли РУХ був єдиною національно-патріотичною партією і я був її гарячим прихильником. Куйбіда був недавнообраним всіми любимим мером Львова. І ми надзвичайно пишалися, що мер - наш чоловік і здавалося, що ось-ось ми гори звернемо.

        Одна моя знайома по церковній парафії затіяла якусь безнадійну справу по вибиванню одного приміщення у власність релігійної громади. Вона довго ходила по всіх інстанціях і її всюди відшивали. Зокрема вона жалілася на те, що її неодноразово футболив Куйбіда. Повторюю справа була безнадійна і всі вже втратили всяку надію її залагодити. І ось одна жіночка каже, що легко доб"ється позитивної резолюції від Куйбіди без жодних зв"язків. З нею пішов я, як РУХівець для моральної підтримки.

        Те що сталося в кабінеті Куйбіди мене шокувало. Ця жіночка увійшовши до нього в кабінет і не давши розкрити Куйбіді рота, відразу сказала:

        - Пане Василю мені страшенно подобаються ваші вірші. А ось цей вірш я взагалі вважаю верхом поетичного мистецтва. Ніде більше я нічого прекраснішого не читала.

        І тут вона починає напам"ять виголошувати вірша, якого написав Куйбіда. (В нього в період перебудови вийшла тоненька збірочка якихось віршиків). Після закінчення вірша вона ще порівняла Куйбіду з Овідієм (здається).

        Я втягнув голову в плечі і приготувався до того, що нас викинуть зараз геть. Але Куйбіда густо зашарівся, як примадонна під шквал аплодисментів, і спитав що нам потрібно. Жіночка хутко подала йому готовий папір і сказала, що ми просимо приміщення. І ... Куйбіда не читаючи підписав.

        Я довго не міг опам"ятатися і подумав, а що буде, якщо йому вірша прочитає якийсь бандит і попросить собі завод. Надалі мої побоювання здійснилися. В місті настала корупція і розвал. Оточення Куйбіди займалося неприхованим рекетом підприємців від його імені. А на виборах 2002 року все його оточення називало його батьком рідним, говорило, що альтернативи йому немає і як його народ страшно любить і жити без нього не зможе. Результат: приголомшлива поразка незважаючи на підтримку Кучми та Ющенка.

        Тепер ці самі люди - в оточенні Ющенка і ведуть себе аналогічно. Сам Ющенко поступово перетворюється в тодішнього Куйбіду. Коли ми програємо, то винити треба буде не Чорновола. І його вчинок цілком логічний. Коли ти не можеш змінити катастрофічну ситуацію, то подаєш у відставку для того, щоб не нести відповідальність за катастрофу спричинену не тобою. Це азбука демократії у всьому світі.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.02.13 | СЕМЕН

          Корисна порада Тарасу Чорноволу.

          Що треба було зробити, аби стати Васалом Ющенка.

          Є три дороги до серця Ющенка.

          1. Фінанси. Нею пішли Жванія та Мартиненко, Порошенко та Червоненко.
          2. Бджолярство. Гринів, Безсмертний обзавелись вуликами.
          3. Трипілля. Мовчан та Заяць організацією по вивченню тематики.

          Україна, її великий народ не є дороговказом до сердця Ющенка.
          По цій дорозі йшов романтик-патріот Тарас Чорновіл, а там тупік.

          Тарас не зрозумів ситуації, а треба було;

          1. обзавестись вуликами, піднімати тости за президента Ющенка і ні слова про Україну та її Великий народ.
          Всім відомо що Ющенко це одне, а всі інші "маленькі українці".

          Справка.
          Поляки колись нас звали - бидлом, або малаполяками,
          москалі - малоросами.

          За пана Ющенка Великий український народ став - "маленьким українцем".


          Ющенко ще не Президент України.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.02.13 | Yz

            Re: Корисна порада Семену.

            Тож читайте: "За словом "народ" стоит только желание Ивана Никифоровича, чтобы его считали Тарасом Бульбой; желание само по себе очень любопытное и может стать предметом специального исследования, но принимать его за реальность невозможно". :(
    • 2004.02.14 | Михайло Свистович

      Re: Ідеал члена НУ

      Нестор пише:
      >
      > Ющенко перестав відчувати реальність.

      Це не так. Реальність Ющенко відчуває досить непогано. Там все значно складніше. Не так просто керувати масою різних людей зі своїми амбіціями, прагненнями тощо. Люди - не комп"ютерні солдатики, їх не так просто змусити робити так, як треба. Особливо в політиці. Тут навіть з однодумцями в більш простих справах, коли і в теорії всім все ясно, і розбіжностей у баченні немає, і то не завжди на практиці виходить, як хочеться.

      >
      > І вчинок Тараса - це лише відчайдушна спроба якось Ющенка пробудити і опустити на землю.

      Саме так.

      >
      > Саме такі вчинки ще здатні відвернути поразку Ющенка.

      На жаль, не здатні. В НУ у всіх вже склалася відмінна від цієї трактовка вчинку Чорновола. І він своїми діями лише підживлює цю трактовку.
  • 2004.02.13 | mariya

    Re: Дитяча хвороба “боротьбізму” виводить Чорновола з великої політи

    "Ne сотвори себе кумиром." Це і губить нас. В нас одна Україна - ми повинні триматися разом. В єдності - сила!Особливо в такий момент-це все на руку тим, хто не бажає бачити Україну вільною.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".