МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чоловік зекономив свої гроші, які доводилось “дарувати” ЖЕКові

02/12/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Практично впливати на владу вчилися учасники тренінгів "Вчимося самоврядування", які проводяться за програмою "Мережі громадянської дії в Україні" й фінансуються Інститутом сталих спільнот. 7 та 8 лютого чергові навчання в Гадячі, Козельщині, Зінькові та Кременчуці, на яких побували близько 150 осіб, провели тренери проекту Ніна Носова, Олександр Коблик, Олександр Кулик, Тетяна Ксьонз та Віктор Козоріз.

Учасники тренінгів училися застосовувати на практиці можливості, закладені в законодавстві про місцеве самоврядування: складати бюджети вуличних і будинкових комітетів та кошториси для проведення окремих заходів, розробляти статут територіальної громади, лобіювати в органах влади інтереси органів самоорганізації населення.

Як показало анкетування, саме володіння знанням законів та практичними навичками їх застосування бракує мешканцям міст і сіл для відстоювання своїх прав та інтересів.

Практично в кожному населеному пункті скаржаться на байдужість чиновників до проблем громадян, нереагування на звернення й скарги. Однією з помилок, підкреслили тренери, є те, що люди звертаються до посадовців усно, їхні скарги й прохання ніде не фіксуються, а отже, ніхто не контролює їх задоволення. Тому учасникам тренінгів порадили письмові заяви й звернення на адресу посадових осіб надсилати поштою, з повідомленням про вручення, або приносити особисто й реєструвати. У такому разі Закон України "Про звернення громадян" зобов'язує владу в місячний термін розглядати їх і відповідати заявникам.

Спільною для всіх проблемою залишається вкрай неефективна робота комунальних служб. Так, у Зінькові мешканці одного з будинків по вулиці Леніна поскаржилися, що потерпають від відсутності гарячої води, та й холодна на верхні поверхи не завжди подається. При цьому плата за воду нараховується регулярно. Як і за утримання будинку, хоча в ньому давно не ремонтувалися ні під'їзди, ні підвали, не облаштовувалась прибудинкова територія.

Один з мешканців Гадяча виробив свою тактику "боротьби" з ЖЕКом. Він подав письмову заяву з вимогою надати йому розрахунки, за що саме ЖЕК бере платню. Отримавши перелік послуг, побачив, що більшість із них існують тільки теоретично, й відмовився платити за ті послуги, які не надаються. До того ж підприємство не уклало з ним угоду, яка визначала б обов'язки комунальників і розмір оплати послуг споживачем. Таким чином чоловік зекономив свої гроші, які доводилось "дарувати" ЖЕКові.

Приємно, що учасниками тренінгів "Вчимося самоврядування" було чимало молодих людей, у тому числі студентів і старшокласників.

Відповіді

  • 2004.02.20 | Сергій

    90 відсотків населення України нікому, нічого не винні!


    На цю ж тему вчора ввечорі транслювалася передача про так звані борги та злістних неплатників.

    Відповідні представники комугосподарств з своєю дітячою аргументацією та Шариковським мінталітетом все відбирати були не переконливі, але вірні ідеалам будівника комунізму за чужий рахунок.

    Ця тема для монопольних структур кучмівського адмінресурсу програна з самого початку. Думка як завжди була проста після знищення засобів виробництва (а точніше їх концентрації у злочинних руках кумів та сватів) мріялося наживатися за рахунок життєдіяльності населення. Але
    відсутність логіки у горефантазерів привело сьогоденної кризи. Придурковатість радіючих за конфіскований весільний телевізор очевидна. Взагалі дуже корисні передача. Вона в черговий раз за діями ведучої та алялазаренківськими рекламними перебивками доводить що тему
    комунального бізнесу кришує саме кучмівській адмінресурс. Тема актуальна. Ще раз повторюю людям треба допомагати і не лише організацією тренінгів, але й практичними порадами. Тут треба друкувати листи і заяви всіх хто по цій темі відстоює своє право на гідні умови життя. І це не ради заощадження, а заради того щоб мовчазних людей припинили обкрадати і одурювати. Такий обмін досвідом
    буде користним для людей. Людей ніхто не має право зневажати, дурити і знищувати. Люди повинні навчитися захищати свої права.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".