МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Концесія "Одеса - Броди" - ЦЕ ДУЖЕ ВАЖЛИВЕ ПИТАННЯ!

02/19/2004 | Володимир
http://www.rada.gov.ua/zakon/STENOGR/18020405_09.htm:

ЗАСІДАННЯ ДЕВ’ЯТЕ

Сесійний зал Верховної Ради України
18 лютого 2004 року
Веде засідання Голова Верховної Ради України ЛИТВИН В.М.
(----------В И Т Я Г И - В.-а.----------)
ГОЛОВА. Шановні колеги, зараз оголошується до розгляду проект закону: "про внесення змін до статті три Закону України "Про концесії" (щодо переліку об'єктів). Але, окрім того, шановні колеги, є ще й альтернативні законопроекти.
Проект Закону про внесення змін до статті 3 Закону України про концесії урядові, а також народного депутата Гудими проект Закону про внесення змін до статті 3 також про концесії.
Я думаю, що ми тут можемо порушити: з одного боку - коли ми тільки розглянемо тільки один законопроект, бо інші не пройшли чомусь комітет. То буде звинувачення у нас, бо немає висновків комітетів. А з другого боку - ми пропонуємо, щоб ми розглянули їх три, а потім голосуванням ви визначитеся, за який ми віддамо перевагу.
***
Засідання веде МАРТИНЮК А.І.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Запитання є? Будь ласка. Вибачте. Це скорочена процедура. Сідайте.
По-перше. Шановні колеги! Ви можете навіть голосніше кричати, від цього нічого не зміниться, тому що є порядок, який затверджений і встановлений, не сьогодні перший і не сьогодні останній.
Будь ласка, Гудима, прошу.

12:07:42

ГУДИМА О.М.

Гудима, Українська народна партія, "Наша Україна".
Шановні панове депутати! Якщо би це було можливе, то я би попросив ще чотири хвилини, які недовикористав мій колега народний депутат Буждиган, але я постараюся вкластися у 5 хвилин мені належних.
Отже. Що ми сьогодні розглядаємо? Ми сьогодні розглядаємо пропозицію народних депутатів Буждигана і Богатирьової, щоби прийняти закон, яким дозволити уряду передавати у концесію об'єкт стратегічної важливості Одеса-Броди і нафтовий термінал.
Отже, якщо завтра, НЕ ДАЙ БОГ, ми проголосуємо за цей законопроект, уряд післязавтра передасть у концесію на невідомих умовах Верховній Раді за скільки, кому, на скільки років цей стратегічний об'єкт. Для мене цікаво, як для опозиціонера, кому КОМУНІСТ Буждиган хоче передавати в концесію нафтопровід "Одеса-Броди"? І я зачитую витримки законопроекту голови Комуністичної партії Симоненка і Гуренка, закон України, який я підтримую. Опозиція не завжди ... комуністів, комуністи роблять багато речей нормально. І я є якраз тим, хто підтримує законопроект Симоненка і Гуренка, який називається "Ввести мораторій на продаж, приватизацію, корпоратизацію, здачу в оренду або концесію та інші зміни форми власності державних нафтогазових транспортних систем". Я підтримую цей законопроект, тому що без Верховної Ради, без волі законодавців, дозволяти уряду стратегічні об'єкти нафтопроводи, газопроводи не можна. Отже як на мене, я би розглядав в пакеті ті законопроекти, в тому числі і законопроект Гуренка і Симоненка. Я не вірю, щоб народний депутат Буждиган погодився з надання в концесію американській компанії нафтопроводу "Одеса-Броди". Для мене це є просто неможливим. Але якщо навіть і американцям, то дехто може подумати, що я двома руками вас буду агітувати, щоб ту нафтову трубу віддати американцям. Ні, шановні! Нам не потрібно кота в мішку, нам не потрібно переконань, що уряд використає імовірно передачу в концесію в добрих цілях і з доброю вигодою.
Сьогодні, шановні, о третій годині буде засідати Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу. Він на минулому засіданні розглядав ці питання, стратегічні для держави, передачу у концесію, використання і прийняв рішення - сьогодні о третій годині уряд має представити нам, а ми маємо завтра вам, економічні обгрунтування щодо можливої передачі в концесію нафтопроводу "Одеса-Броди". Якщо ця економіка буде нам подана ми її побачимо, я думаю. що народні депутати будуть відноситися до цього законопроекту зовсім інакше. Але народні депутати - члени комітету запропонували уряду інше бачення. Вони запропонували наступний крок. Якщо це є потрібно для національної, для енергетичної безпеки передавати в концесію, то чому це не можна подати окремим законом, який назвати "Про особливості передачі в концесію стратегічного для енергетичної безпеки держави нафтопроводу "Одеса-Броди" і нафтового терміналу"? І абсолютна більшість депутатів сказала уряду - подайте цей законопроект, покажіть нам, скільки українська держава отримає мільйонів доларів прибутку? Як буде забезпечена її енергетична безпека? І 226 голосів підтримають цей законопроект. Але я говорив про законопроект, який представляв мій колега Буждуган.
Я два слова скажу про свій законопроект. Він появився ще в липні минулого року. Я мало того, що був проти, щоб нафтопроводи передавалися в концесію, я пропоную в своєму проекті закону вилучити газопроводи, тому що сьогодні газотранспортна система теж під знаком запитання. І віце-прем'єр-міністр Христенко вже заявив нам чергову ініціативу, що Росія хоче взяти в концесію газотранспортну систему, щоб український уряд передав в концесію на 30 років газотранспортну систему кому би ви думали? Міжнародному газовому консорціуму...

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, вибачте.

ГУДИМА О.М. Це випадково.

ГОЛОВУЮЧИЙ. Закінчуйте, будь ласка. Червоній, .............. до Верховної Ради.

ГУДИМА О.М. Отже, будучи послідовним, шановні, пам'ятаючи, що пан Чубайс хоче приватизувати нашу енергетику і хоче взяти в концесію лінії електропередач для того, щоб транспортувати ними російську електроенергію. Я в своєму законопроекті пропоную вилучити із переліку об'єктів, які можуть надаватися в концесію, також і лінії електропередач. Тобто якщо уряд хоче будь-який стратегічний об'єкт передати в концесію, він має на це право тільки за згодою Верховної Ради. Тільки через прийняття спеціального закону ми можемо дати урядові таке право. Дякую за увагу.
----------
Далі ще буде продовження!

Відповіді

  • 2004.02.19 | Володимир

    Слава Богу, ПОКИ ЩО це питання вирішено більш-менш позитивно.

    http://www.rada.gov.ua/zakon/STENOGR/19020405_10.htm:

    ЗАСІДАННЯ ДЕСЯТЕ
    Сесійний зал Верховної Ради України
    19 лютого 2004 року

    Засідання веде МАРТИНЮК А.І. (КОМУНІСТ - В.-а.)

    ГОЛОВУЮЧИЙ. Розглядається питання. Шановні колеги, у нас наступне питання про внесення змін до статті третьої Закону України "Про концесію" щодо переліку об'єктів. Тут у нас три законопроекти. Два законопроекти, де авторами є Богатирьова і Кабінет Міністрів, просять про те, щоб треба необхідні обгрунтування і дати економічне обгрунтування Кабінету Міністрів. Я надаю слово Гудимі. Будь ласка. У нього є також один із законопроектів тут. Будь ласка, він увімкнутий, ви говоріть.

    13:42:37

    ГУДИМА О.М.

    Гудима, Українська народна партія, "Наша Україна". Я хотів би нагадати вам вчорашню дискусію, вона була надзвичайно конструктивною. Вона увечері продовжилася на комітеті Верховної Ради і сьогодні вранці в кабінеті віце-прем'єр-міністра Клюєва. Отже, не може Верховна Рада без економічних обгрунтувань приймати рішення стратегічних об'єктів, якими є чи нафтотранспортна, чи газотранспортна система.
    Отже, законопроекти Кабінету Міністрів і авторів, те, що вони зняті, - це є нормально. Але я, який першим вносив свій законопроект, який дає уряду одну єдину можливість - вносити спеціальний закон у Верховну Раду і визначати можливість передачі в концесію законодавчим шляхом. Так що я настоюю, щоб мій законопроект був поставлений на голосування. Дякую.

    ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, не переживайте, доповідач нам всім допоміг і він сказав, що ми поступаємо з вами дуже правильно, про те, що дослухались до його рекомендацій в тому числі, що немає економічних обгрунтувань.
    Економічних обгрунтувань щодо законопроекту народного депутата Гудими також немає. Тому ВСІ законопроекти переносяться.
    Ми НЕ ЗНЯЛИ, ми їх ПЕРЕНОСИМО.

    (Ш у м у з а л і )

    Шановні колеги, хто за те, щоб перенести розгляд зазначених законопроектів до того моменту, поки не буде дано економічного обгрунтування Кабінетом Міністрів, як це передбачає Регламент, прошу голосувати. Це регламентна норма.

    13:45:09

    За-284

    Дякую, що ви підтримали регламентну норму.
    Ще раз нагадую, усі законопроекти, які мають відношення до тих чи інших видатків, чи доповнень до державного бюджету, і так далі, і тому подібне, - обов'язково повинні мати заключення Кабінету Міністрів.
    284 - питання переноситься.
    Будь ласка, Гудима, хвилина з процедури.

    13:45:39

    ГУДИМА О.М. Шановні народні депутати!
    Я визнаю право Верховної Ради приймати рішення і переносити. Але коли я вам доповідав, що є законопроекти, які потребують економічного обгрунтування, так ви це визнали, що перші два потребують.
    Мій законопроект жодного обгрунтування не потребує, що є в пояснювальній записці. І через це я хотів би просто вам пояснити: мій законопроект визначав правило поведінки поводження суб'єктами, які можуть чи не можуть надаватися в концесію.
    І я розумію, що ви прийняли рішення, але вважаю за потрібне дати роз'яснення, що Адам Іванович як Головуючий, ну, трішечки скривив душею, що, до речі, вже не вперше.

    ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Вибачте, пояснююча записка до законопроекту не є висновком Кабінету Міністрів.
    Народний депутат може писати, що він хоче, в пояснювальній записці, а Кабінет Міністрів повинен дати економічне обгрунтування. Питання переносяться.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".