МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Нове від Аслунда - в Україні можливий збройний переворот.

02/21/2004 | Майдан-ІНФОРМ
На сьогоднішній день в Україні існує загроза озброєного путчу. Про це заявив сьогодні на Міжнародній конференції "Україна в Європі і світі" доктор Фонду Карнеги (США) Андерс Аслунд.
"Ми не можемо навіть виключати озброєного путчу в Україні", сказав він. Зі слів А.Аслунда, раніше можна було покладатися на Президента Леоніда Кучму, а тепер "це не так очевидне".
Найбільшу загрозу він бачить в посиленні ролі правоохоронних органів.

А.Аслунд був дорадником українського уряду ще з початку 90 років, добре поінформований в закулісних аспектах життя українських верхів .

Відповіді

  • 2004.02.21 | васяня

    Re: Нове від Аслунда - в Україні можливий збройний переворот.

    Ця можливість була завжди , тільки з різних боків.
    Шляхом військового перевороту до влади в Україні можуть прийти кілька сил :
    1) промосковсько-пропутінські - антикучмівські-антиукраїнські ;
    2) українські патріотичні ;
    3) прокучмівські ;
    4) проамериканські ;
    5) новоукраїнські.

    Ой, аналіз всих цих сил був би дуже довгий і нудний. З 1)-4) все більш-менш ясно і зрозуміло. Що таке 5).

    Це люди, які на 80% - українці, на 20% - росіяни, які за останні роки сколотили більш-менш пристойний капітал, які не хочуть лягати ні під Москву, ні під Вашінгтон, яким Кучма зі своїми мілкими і великими грішками заважає розвернутися на широку ногу, але яким глибоко начхати на жовто-блакитний прапор , але які згідні цей прапор терпіти , бо він не гірший і не кращий за інші, які будуть дивитися на світ дуже прагматично, культуру будуть розглядати винятково з точки зору бізнесу, можливо , навіть введуть двомовність, введуть жорсткі закони щодо хабарництва, але посилять вплив податкових органів, значні кошти виділятимуть на озброєння, боротьбу із тіньовою економікою, але будуть все-таки проводити кланову і протекціоністську політику, дружба із Росією буде виключно в економічній сфері, але категорично ніякого об"єднання. Можливо , буде проводитися хитра зовнішня політика, спрямована на послаблення Росії та впливу США в близькому зарубіжжі. Пенсії піднімуть, але не набагато. Збільшать асигнування на футбол і хокей.
    У таких сил буде часу 2-3 роки, щоб досягнути успіхів. Якщо нічого не зміниться, до влади шляхом нового перевороту прийдуть знову прокучмівські сили або , що ще гірше, проімперськоросійські.

    Громадянської війни не буде, оскільки у людей немає на руках зброї, деякий час буде просто диктатура, комендантська година. Можуть бути конфлікти між військовими, підпорядкованими різним угрупуванням. Небезпека може полягати в тому, що у деяких районах можуть піднятися в повен зріст неформальні ( т.зв. "бандитські" угрупування, у яких все-таки трохи зброї є). Значна частина т.зв. "бандитів" може легалізуватися і стати при владі .
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.21 | trick

      Re: Эютх тГф Рёыѓэфр - т гъ№рПэГ ьюцыштшщ чс№ющэшщ ях№хтю№юђ.

      Os chomu konche neobxidno maty zakon pro zbroju, de e norma pro vilne volodinnya zbroeju gromadyanamy.

      Do rechi, chomu b ne vkluchyty takyj punkt v programu NU? Vsi myslyvci golosuvaly by "Za" 100%.
      IMXO.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.02.22 | васяня

        закон про зброю

        наразі нереально ухвалити такого закону

        Кілька разів вже спроби у ВР були.

        Навіть якщо й приймуть депутати, Кучма накладе вето. Це ж якщо кожен громадянин буде мати пістолета, скільки ж доведеться поліцаїв нових брати на роботу !!!!

        Парадокс у тому, що навіть якщо всі будуть мати зброю, народ просто не готовий до цивілізованого розв"язання суперечок. Просто перестріляють один одного за якісь дрібниці ( "твоя собака мою курку налякав"), а до організованого збройного повстання зараз люди не готові. Немає організаторів. Стихійне повстання може бути, але його ефективність рівна нулю. На хвилі стихійного повстання до реальної влади прийдуть якісь задрипанці, ще гірші, ніж теперішня влада.

        Народ треба перевиховувати.
        А коли народ перевиховається, то йому і зброя не буде потрібна. Просто такий народ неможливо буде підкупити за 20 гривень, та й взагалі ні за які гроші.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.02.22 | trick

          Re: чръюэ я№ю чс№юў

          1. Majzhe kozhen mae v xazyajstvi topor, ale ne duzhe chasto korystuetsya nym jak argumentom u superechkax. To chomu take mae buty zi zbroeju? (oficijno vkuplenoju i reestrovanoju? - os vy ponesly b kudys svogo).

          2. Koly xtos mae zbroju, to jogo povedinka minyaetsya v lipshu storonu - publika stae bilsh vidpovidalnoju ta spokijnoju (nu, zvychajno e poodynoki klinichni vypadky, jaki e vsudy.)

          3. Jaksho u vas samogo bude oficijno rejestrovana zbroja, z rejestrovanym nomerom, z trasoju postrilu v kartoteci, to chy vy budete xapaty z soboju tu zbroju dlya "vyrishennya pobutovyx problem"?

          4. Vyvchit statystyku zastosuvannya rejestrovanoi zbroi u US. Zlochyniv z rejestrovanoju zbrojeju duzhe malo. I vypadkiv zastosuvannya ii dlya samooborony - tezh ne duzhe bagato. Bo kozhen znae, jaksho bude sylno "buzyty" - mozhe otrymaty dostojnu vidpovid.

          IMXO.
  • 2004.02.22 | Чучхе

    На думку товариша Чучхе збройний переворот не можливий

    Армія зовсім відійшла від політики, навіть дає себе скоротити, роззброїти і всіляко по іншому з неї знущатись. Навіть слово "армія" до цього війська не дуже підходить, та й сили у неї нема. Думаю, Беркут розжене любу військову частину, що надумає бунтувати.

    А взагалі, чи були на теренах СНД збройні перевороти? В класичному варіанті - ні. В Таджикістані, Азербайджані, Вірменії приходили лідери за підтримки війська, але то були всеж-таки не військові люди...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.22 | Andrij

      Re: На думку товариша Чучхе збройний переворот не можливий

      Чучхе пише:
      > Думаю, Беркут розжене любу військову частину, що надумає бунтувати.

      Ви прямо ніби думки Аслунда читаєте,

      >Найбільшу загрозу він бачить в посиленні ролі правоохоронних органів.
    • 2004.02.22 | українець

      Re: На думку товариша Чучхе збройний переворот не можливий

      Чухче переоцінює силу і міць жандармських підрозділів.Історія свідчить ,що ці структури психологічно не готові до зустрічі з збройними силами-інша спеціалізація.Фактично вже зараз маємо справу з латентним переворотом ,який знаходиться в завершальній стадії.
      Ми живемо в нові часи які демонструють нам нові технології вирішення тисячолітніх проблем ,більш гнучкі й більш замасковані.
    • 2004.02.23 | Мінор

      Чучхе є фахівцем по КНДР, а не по Україні.

      Все колись буває вперше. І перевороти також. Як, до слова, і розпад Російської імперії СССР. Хто б на початку 80-х міг таке навіть помислити.
      Варто говорити про передумови:
      1. Надзвичайно посилені органи внутрішніх справ та інші репресняки, які, втім, скоро можуть залишитись без діла за Ющенка.
      2. Вперше початок реального скорочення ЗС.
      3. Нечуване зростання корупції і гниття суспільства.
      4. Непопулярний в ЗС президент (Кучма) і непопулярний його можливий наступник (Янукович або Ющенко).
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.02.23 | Мінор

        Хтось може перевірити - за рік збираються скоротити 80 тис. ЗС

        А за півтора - 100 000 військових.(!)
        Ви уявляєте, що відбувається в країні? Я - не дуже. 100 000 чоловіків, які нічого не вміють, окрім, як воювати. Це ж гарантовані безробітні і алкоголіки. Або те, що говорить пан Ослунд.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.02.23 | Предсказамус

          Вроде да, только два уточнения.

          Во-первых, воевать они уже толком тоже не умеют, во-вторых, рано или поздно это надо было делать, многие военные и сейчас безработные (точнее, беззарплатные) и алкоголики, только с оружием.
      • 2004.02.23 | Чучхе

        Рекомендую Мінору з"їздити до м. Узин Білоцерківського р-ну

        Там 2/3 населення - члени сімей розформованої стратегічної авіачастини, що в один день залишились без будь-яких засобів до існування (хоча ні - вони отримують компенсацію в 300-400 гривень, що в принципі дає можливість існувати, хоча не заміняє повноцінної роботи). Це проект в мініатюрі того, до чого призведе скорочення армії - до створення ще декількох депресивних містечок. Робота Міноборони по їх перкваліфікації зводиться до відкриття кількох курсів англійської мови (кому потрібна англійська в Узині? ці заклади були колись гарно описані на УКримінальній). Додатковий підробіток полягає в крадіжці плит з аеродрому. Про бунт ніхто нічого і не чув. Пілоти просто тихо спиваються, хоча колись за розвалу СРСР перекривали танками вулиці, щоб не дати вивезти в Росію оці Ту-90.


        Армія - це не репресивний орган. Вона не навчена скидати владу по суті. До всього іншого останні міністри оборони паралізували її діяльність. Вона в сьогоднішньому вигляді не здатна ні на що.

        Мінор пише:
        > Все колись буває вперше. І перевороти також. Як, до слова, і розпад Російської імперії СССР. Хто б на початку 80-х міг таке навіть помислити.
        > Варто говорити про передумови:
        > 1. Надзвичайно посилені органи внутрішніх справ та інші репресняки, які, втім, скоро можуть залишитись без діла за Ющенка.

        а армію якраз і очолює один такий репресняк, чи я помиляюсь? чи ви може уявляєте на чолі військового перевороту Шмарова чи (спаси господи) Кузьмука? А МОЖЕ - МУЛЯВУ?????????????????

        > 2. Вперше початок реального скорочення ЗС.

        Не в перше. Попередні скорочення показали, що військові все витерплять. Очевидно, що вони й завтра будуть терпіти. До того ж ці скорочення відбудуться не в Києві, а в яких-небудь Мирних, Перевальних, Макаровах-2 і т.п. військових містечках. В Києві ми цього й не помітимо.

        > 3. Нечуване зростання корупції і гниття суспільства.

        Ви вважаєте, що цих негативних явищ немає в армії?

        > 4. Непопулярний в ЗС президент (Кучма) і непопулярний його можливий наступник (Янукович або Ющенко).

        Звідки Ви це взяли? Чому непопулярний? Може він і в місцевих адміністраціях непопулярний? Ті хто так вважав вже давно пішли з війська (у нас вахтер такий на роботі - полковник танкових військ у відставці), залишились пристосуванці, яких влаштовує і Кучма і Янукович та й взагалі будь-хто.


        Висновок: військовий переворот неможливий.

        Інше питання: а може він й непотрібний? Бо держави які собі дозволили один раз побавитися у військовий переворот, потім не могли зупинити перевороти, які пішли один за одним.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.02.23 | Мінор

          Я там був

          Почну з кінця. Я не хочу обговорювати моє власне ставлення до військових переворотів. У світовій історії було достатньо як негативного так і позитивного досвіду такого роду.

          Натомість чи є передумови для такої загрози демократії? На жаль є.

          Кучма непопулярний не лише в армії, але і взагалі будь-де у суспільстві. Янукович малопопулярний, Ющенко (саме в армії) також малопопулярний. Зокрема щодо Ющенка, то йому ніяк не можуть вибачити зменщення пільг військових за часів правління його уряду. В результаті НУ у мікрорайонах Києва, де живуть військові, отримав менше голосів, аніж деінде в місті.

          Корупція є в армії і поза нею, але якщо нам з тобою вона не подобається, то у нас і зброї в руках немає, а у них - є.
          Є також і Медведчук, на якого вказує Осланд, і який за теперішніх розкладів втрачає шанси стати єдиним кандидатом від влади. А амбіції має.

          Щодо скорочень ЗС, то відж початку 90-х по 100 000 чоловік за півтора роки ще не звільняли.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.02.23 | Чучхе

            Де це в нас така концентрація військових?

            Мінор пише:
            >
            > В результаті НУ у мікрорайонах Києва, де живуть військові, отримав менше голосів, аніж деінде в місті.

            Де це в нас такі місця? На вулиці Пулюя (де розселили виведених з НДР?) чи на Давидова (там їх теж багато)? По-моєму, ті райони нормально голосували за НУ.

            Що, правда не свідчить про популярність Ющенка в війську. Український вояк як правило аполітичний або огульно критичний (критикує всіх)

            >
            > Корупція є в армії і поза нею, але якщо нам з тобою вона не подобається, то у нас і зброї в руках немає, а у них - є.

            Про яку зброю ти говориш? АК? ПМ? Форт? Т-80? Су-27? Мі-8? Сторжовий корабель "Луцьк?" Якщо цікавитесь сучасною російською літературою, то знаєте що у такого собі Веллєра є дуже сатиричний роман "Час ноль" про те, як екіпаж корабля-музею "Крейсер Аврора" вирішив зробити збройний переворот. Прочитай.


            > Є також і Медведчук, на якого вказує Осланд, і який за теперішніх розкладів втрачає шанси стати єдиним кандидатом від влади. А амбіції має.
            >
            > Щодо скорочень ЗС, то відж початку 90-х по 100 000 чоловік за півтора роки ще не звільняли.

            Втім, їх сьогодні на 2\3 менше ніж було на території України за радянських часів.
    • 2004.02.23 | Augusto

      Ne "zbrojnyj", a "ozbrojenyj".

      A ce riznycja, jak mizh "vijskovyj" ta "vojenizovanyj".
      Majet'sja na uvazi "sylovi organy", ale ne armija.
      Tochnishe majet'sja na uvazi ljudy z otochennja "osoby sxozhoi na prezydenta" pov'jazani v mynulomu z politychnoju oxrankoju SSSR (ti, shcho zaraz staly "rozvidnykamy" ta "bojovymy generalamy", jaki rozviduvaly po chuzhyx shuxljadax ta po tjurmax, de vony vbyvaly "ukrainskix burzhuaznyx nacionalistov").
  • 2004.02.22 | Таваріщ Маузєр

    Ета тіпа под Тав.Марчука?

    Майдан-ІНФОРМ пише:
    > На сьогоднішній день в Україні існує загроза озброєного путчу. Про це заявив сьогодні на Міжнародній конференції "Україна в Європі і світі" доктор Фонду Карнеги (США) Андерс Аслунд.
    > "Ми не можемо навіть виключати озброєного путчу в Україні", сказав він. Зі слів А.Аслунда, раніше можна було покладатися на Президента Леоніда Кучму, а тепер "це не так очевидне".

    Значіт ат большості будєть Тав.Януковіч. Хочь Тав.Папік, Тав.Пінчук і Тав.Мєдвєдчук можуть хатєть Тав.Тігіпка. А Тав.Януковіч в дімакратічєском парядкє нєпрахадной бо він падсудний і багатьом нє падобаєцца. Значіт нада будєт Тав.Юща знімать із виборов або другім образом парушувать дімократічєскую працєдуру. А для чєво? Шоб прівєсть до влади нєлюбово Тав.Януковіча. Висунуть ад большєсті Тав.Тігіпка? Так у нєво ішо рєйхтінг нє тот і чрєвато развалом большєсті та й Тав.Януковіч станєт нєслухняним і взагалі падигривать Тав.Ющу пачньот.

    Таваріщ Маузєр був завжди увєрєн шо Тав.Януковіча болєє опитниє таваріщі узялі в паход у качєствє "кансєрви" шоб у складной мамєнт смачно схрумать. Тіпа як опитниє зєкі прі пабєгє бєруть із сабой нєопитного, шоб на півдорогє чєрєз нєабъятний Сибір скушать. Тав.Януковіч маєть панімать.

    З іншово боку Тав.Мє маєть сваєво кандідата - Тав.Марчука. Нєдавно ішо було повідомлення-гіпотєза шо на Тав.Марчука згодна і Расссєя. Ну тіпа там адна ж гєбіская махвія. А тут ішо очєнь як раз гєбушний скандал протіву Тав.Папіка.

    А тут ішо як раз скарочують таваріщєй військових і таваріщєй гєбістов і ані панятна шо нєзадоволені.

    Пєрєворот ета нє значіт шо нада дівізії уводіть, стрілять направо-налєво, баталії на уліцах влаштовувать. Ета проста заарєштовують Тав.Папіка за сукупністю злочінов, а Тав.Марчук оголошуєть шо армія на старанє повсталого народа протіву антінародново рєжіму. Аглашаєт на якойсь там тєрмін чрєзвичайноє палажєніє до расхльобуванія таво шо натворів Тав.Папік і єво большєсть і падгатовкі дємокрітічєскіх виборов.

    Таваріщу Маузєру сцєнарій падобаєца, тока нє подобаєца лічно Тав.Марчук і єво друззя з СДПУ(о) та рука Маскви в етай затєє.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.22 | Максим’як

      Re: Все правильно, крім есдеківських переконань Марчука.

      Саме вони найбільше його бояться.

      Але не меншим диктатором буде Янукович, якщо йому потрапить влада у руки, як Кучмі. Цей є диктатором "па жізні".

      Сам проект Кучми, про збереження президенту повноважень МЗС, СБУ та армії свідчить, що вже задовго до цього наперед ця посада президента готується якомусь есбеушнику.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.02.23 | Таваріщ Маузєр

        Украінскіє знаходять спільну мову з мєріканскімі і расссєйскімі

        Максим’як пише [Все правильно, крім есдеківських переконань Марчука.]:
        > Саме вони найбільше його бояться.

        Есдековськіє переконання - ето нє ідєологія політічєская. Ето ідєологія бізнєсово-інформаціонно-властно-адміністратівного олігархічно-мафіозново клану.

        Тав.Папіка тожє баяцца бо он сам сібє на умє, тасуєт палітічєскую калоду з нєкаторой пєріодічностю і за пльонкамі Мєльнічєнка Мєдвєдчука-Суркіса очєнь навіть нє любіт.

        Тав.Януковіча тожє нє люблять бо он з канкурірующєво клану.

        Тав.Марчука самі ж в ліцє Тав.Мє пропхалі на міністра аборони. Бо єслі би апасалісь прібралі б із вєрхнєво ешєлону ваащє. Так шо болєє чєм вєроятно - пєрсональна на Тав.Марчука сподіваюцца. Іншєво кандідата на Прєзідєнта, Прємьєра або Прійомніка в СДПУ(о) проста нєт.

        > Але не меншим диктатором буде Янукович, якщо йому потрапить влада у руки, як Кучмі. Цей є диктатором "па жізні".

        Тав.Мє напряму савєтуєцца з самим Тав.Гєнрі Кісінжєром і ув Масквє маєть із кєм пасавєтуваться. А на Тав.Януковіча глядять строго і з Вашінгтону, і з Маскви на дадачу.

        Пєрєварот можєть буть виконан як контр-пєрєварот у фарс-мажорних абставінах. Ета якшо Тав.Папік рєшіт крупна тасануть калоду і знову влаштувать "прєхвєранс". Тіпа застосувать другій етап єврєйской тіхналогії і вивєсть з хати казла та атдать єво на атпущєніє, тобто прагнать Тав.Мє як можно подальшє. Шоб значіть самому вздахнуть з аблєгчєнієм і суспільство разрядіть, бо вєсь нєгатів лічно на Тав.Мє пріліпаєт. І в новіх абставінах прасунуть Тав.Тігіпка.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.02.23 | Максим’як

          Re: Тав. Мє, як Ви кажете, навпаки, відправляв Марчука у Канаду.

          Призначення Марчука на міністра оборони я вважаю пов"язано із рекомендаціями Путіна.

          Медведчук і Кучма планували його відправити послом у Канаду.
  • 2004.02.23 | НеДохтор

    Джин Шарп: "Основи боротьби проти перевороту"

    http://www.sky.ru/~antimilitary/antology/8_otryvki_is_statji.doc

    --------------------
    отрывки из статьи
    "ОСНОВЫ БОРЬБЫ ПРОТИВ ПЕРЕВОРОТА"
    Джин Шарп, 1991

    excerpts from
    "BASIC ANTI-COUP ACTION"
    by Gene Sharp, 1991


    УГРОЗА ПЕРЕВОРОТА

    Общепризнанно, что государственные перевороты являются главной угрозой политической демократии и социальной справедливости. Очень часто народ ощущал свою полную беспомощность перед лицом переворота, особенно когда он осуществляется армией или с её поддержкой. Однако теперь ясно, что переврет можно победить без угрозы гражданской войны: это народные силы, принявшие стратегию общественной обороны. При всех трудностях, при том, что эта стратегия сопряжена с огромным риском и требует огромного мужества и, возможно, жертв, народные силы могут победить переворот. Это доказали события в Советском Союзе в августе 1991 года, во Франции в 1961 году, в Германии в 1920 году и некоторые другие.

    Для упрочения своего правления руководители переворота нуждаются в признании их законными правителями и подчинении, сотрудничестве и послушании всего населения, его особых групп и различных институтов. Однако упрочению правления путчистов можно воспрепятствовать.


    ДЛЯ УСПЕХА ПЕРЕВОРОТА НЕОБХОДИМО ПОДЧИНЕНИЕ

    Захват правительственных зданий, центров связи и транспорта и других мест сам по себе не обеспечивает путчистам необходимого им контроля над правительством и обществом.

    Для укрепления своей власти руководители переворота нуждаются в признании их законными правителями и подчинении, сотрудничестве и послушании всего населения, его особых групп и различных общественных институтов.

    Путчистам нужно, чтобы население и его особые группы либо поддерживали их, либо сохраняли пассивность, были дезориентированы и молчали. Им нужно повиновение многих и многих, в том числе чиновников, служащих, официальных лиц на разных уровнях, судей и работников судов, офицеров и солдат, работников транспорта, духовных и религиозных лидеров общества и других важных групп.

    Однако население и эти группы могут не подчиняться их приказам.
    Укрепление власти путчистов может быть блокировано. Их притязания на законность могут быть отвергнуты. Им может быть отказано в необходимом сотрудничестве, послушании и поддержке. Если всё это делается, переворот может скончаться от политического истощения.


    ЦЕЛИ ОБЩЕСТВЕННОЙ ОБОРОНЫ

    Чтобы победить переворот, защитники конституции, отдельные граждане и общественные институты ставят перед собой следующие цели:

    - сделать так, чтобы путчисты не могли править обществом;

    - препятствовать установлению путчистами жизнеспособного правительства, установить контроль и управление собственным обществом;

    - превратить общественные институты в организации повсеместного сопротивления перевороту;

    - отказать путчистам в каких-либо дополнительных целях, помимо политического контроля;

    - сделать неприемлемой цену захвата власти и осуществления господства над обществом;

    - подрывать надёжность и лояльность войск и функционеров путчистов и побуждать солдат дезертировать от офицеров, сотрудничающих с путчистами;

    - побуждать к раздорам и появлению оппозиции в рядах путчистов;

    - стимулировать международную оппозицию перевороту путём дипломатического, экономического и общественного давления на путчистов;

    - добиваться международной поддержки в области связи, финансов, обеспечения продовольствием, дипломатии и других.


    БЛОКИРОВАНИЕ КОНТРОЛЯ ПУТЧИСТОВ

    Политики, государственные служащие и судьи, игнорируя незаконные приказы путчистов и отказываясь подчиняться им, сохраняют нормальные правительственные механизмы и суды вне контроля путчистов - как это имело место в Германии во время Капповского путча 1920 года.

    Законодательные власти страны не должны признавать путчистов или соглашаться с какими-либо их приказами и требованиями. Напротив, законодательные власти могут продолжать работать в соответствии с имеющейся конституцией, если - или пока - они не будут отстранены от дел путчистами. Законодательные власти могут также прибегнуть к самороспуску, но предварительно издав призыв к народным и правительственным силам сопротивления перевороту. Тогда члены законодательных властей могут присоединиться к населению в общественной обороне.

    Ни правительственное казначейство, ни частные банки не должны снабжать путчистов деньгами или предоставлять им кредиты.
    Суды должны объявить действия путчистов и их приспешников незаконными и неконституционными. Суды должны продолжать работать на основе законов и конституции, действовавших до переворота. Они должны отказать путчистам в моральной и юридической поддержке, даже если из-за этого придётся закрыть суды. В этом случае порядок будет поддерживаться за счёт общественного давления, солидарности и ненасильственных санкций; можно использовать подпольные суды и независимых арбитров.

    Путчисты могут столкнуться с твёрдым отказом правительственных чиновников и служащих выполнять их инструкции, как это имело место во время Капповского путча. Или чиновники и служащие могут просто продолжать старую политику, игнорируя приказы путчистов и мешая осуществлению новой политики.

    Наиболее эффективная помощь полиции общественному сопротивлению будет заключаться в её категорическом отказе выполнять незаконные инструкции путчистов и продолжении выполнения своих прежних обязанностей.

    Журналисты и типографические работники, отказываясь подчиняться путчистской цензуре, будут издавать запрещённые газеты, сводки новостей и другие публикации большим тиражом или многими малыми тиражами. Работники радио будут передавать программы радио сопротивления с подпольных радиопередатчиков или с неконтролируемой территории.

    Иногда важную роль в борьбе с переворотом может сыграть международная поддержка. Однако не следует заблуждаться на тот счёт, что международное общественное мнение или даже международное дипломатическое и экономическое давление смогут победить переворот без решительной и сильной обороны самого охваченного переворотом общества.


    ОСНОВНЫЕ ПРАВИЛА ОБЩЕСТВЕННОЙ ОБОРОНЫ

    Можно сформулировать специфические правила массового сопротивления перевороту, которые составят основные элементы эффективной стратегии и явятся также конкретными инструкциями по сопротивлению. В эти правила может быть включено следующее:

    - Отказ признать переворот и объявление его лидеров вне закона.

    - Объявление путчистов вне закона должно быть поддержано духовными, политическими и религиозными лидерами, официальными лицами и рядовыми членами всех общественных институтов (в том числе образовательных учреждений, средств массовой информации и средств связи), национальными, местными и региональными органами правления и официальными лицами, включая законных глав государств и членов королевской семьи.

    - Отказ путчистам в легитимности их попыток переговоров с законными руководителями о компромиссе.

    - Отношение ко всем приказам и указам путчистов как к противоречащим принятым законам и неподчинение им.

    - В целях наибольшей эффективности общественной обороны всякое сопротивление должно быть сугубо ненасильственным. Не следует поддаваться провокациям, совершать насильственные или неблагоразумные акции.

    - Отказ путчистам во всех попытках установить и осуществлять контроль над правительственным аппаратом и обществом.

    - Отказ от какого бы то ни было сотрудничества с путчистами. Это должно относиться к населению в целом, ко всем специалистам и техническому персоналу, ко всем лидерам прежних правительств и политических партий, к работникам всех ключевых групп профессий, всем работникам средств массовой информации и связи, к работникам системы транспорта, к полиции, членам и соединениям вооружённых сил, ко всем судьям и работникам юриспруденции, к персоналу финансовых учреждений, как государственных, так и частных и работникам всех общественных учреждений.

    - Отказ признавать приказы и законы, издаваемые путчистами, продолжая при этом максимально сохранять нормальную жизнь общества и неуклонно следовать конституции, существовавшей до переворота, постановлениям и политической линии законного правительства и общественных институтов. Это должно продолжаться до тех пор, пока - или если - люди не будут физически отстранены от работы, уволены из учреждений. Но даже и тогда, насколько это возможно, следует продолжать прежнюю деятельность. Особенно это касается официальных лиц и работников всех правительственных подразделений и отделов на всех уровнях.

    - Сохранение деятельности законных политических и общественных организаций. Создание тыловых организаций, способных при необходимости взять на себя функции тех, которые были захвачены или закрыты путчистами.

    - Отказ поставлять путчистам и их приспешникам жизненно важную информацию. В случае необходимости для блокирования деятельности путчистов и предупреждения арестов - устранение дорожных знаков, табличек с названиями улиц и номерами домов и т. д.

    - Отказ снабжать путчистов необходимым оборудованием и запасами, возможно, пряча их.

    - Установление дружеского "творческого контакта" с верными путчистам функционерами или войсками, не прекращая при этом сопротивления. Надо пытаться разъяснять им причины, вызвавшие организацию общественной обороны, успокаивать их отсутствием намерений применить насилие против них, пытаться подорвать их благонадёжность и сделать их своими помощниками. Эта помощь может выражаться в намеренной пассивности при проведении репрессий, в доставлении участникам сопротивления информации, наконец, в дезертирстве и присоединении к участникам общественной обороны. Призыв де Голля к французским солдатам в 1961 году и призывы защитников Белого дома в Москве в августе 1991 года к солдатам и танкистам - два примера такого рода.

    - Отказ содействовать путчистам в распространении информации.

    - Документировать письменно, на магнитофонных, кино- и фотоплёнках, деятельность путчистов и репрессии. Сохранять документацию и широко распространять информацию среди участников общественной обороны, международной общественности и сторонников путчистов.

    Эта политика является политикой творческой общественной обороны, основанной на силе народа, который даже в пору тяжёлых испытаний становится и остаётся хозяином своей судьбы.

    --------------------
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.23 | захіснік атчізни Таваріщ Маузєр

      Достатньо тока агласіть пєрєворот по ТБ, а оно і так в СДПУ(о)

      Усьо ето гарно. Тока народ і так протів Тав.Папіка і єво смєщєніє будєт прівєтствуваться. Пєрєворот для захісту Канстітуції і "канстітуціонново строя" на які пасягнув Тав.Папік. Так шо громадянський спротів виключаєцца. Пєрєворот тіпа для таво шоб прєдотвратіть громадськіє валнєнія, рєвалюцію з нєкантральованимі наслідкамі. Ну тіпа там там транспорт пависілі, жітло-плату пависілі, хлєб-пависілі, НДС павводілі, пєнсіі-нєпависілі - та шо ж ета такоє робіцца? Вжє привід шоб хвилюваться.

      "Пєрєварот" ідьот у свяскє "військовий". Тока тут нє Афріка з Латінской Амєрікой на додачу шоб каждий нєзадоволєний Тав.Палковнік або Тав.Вождь влаштовував раз на 5 лєт чєрговий пєрєварот єстєствєно військовий. Тута інфармаціонноє суспільство і кіно-шоу робіться нє танкамі на вуліцах а у башках, які дивляться ТБ. А ТБ у нас какоє? - усьо у руках СДПУ(о). Так шо дастаточно агласіть пєрєворот по ТБ. От нєдавно було шоу із чуткамі про смєрть Тав.Папіка. І всє очєнь навіть актівно павєрілі, а як ТБ і нє падтвєрділо і нє аправєргло, то ішо сільнєй павєрілі. А єслі ТБ падтвєрдіт? Та отож.


      НеДохтор пише:
      > http://www.sky.ru/~antimilitary/antology/8_otryvki_is_statji.doc
      >
      > --------------------
      > отрывки из статьи
      > "ОСНОВЫ БОРЬБЫ ПРОТИВ ПЕРЕВОРОТА"
      > Джин Шарп, 1991
      >
      > excerpts from
      > "BASIC ANTI-COUP ACTION"
      > by Gene Sharp, 1991
      >
      >
      > УГРОЗА ПЕРЕВОРОТА
      >
      > Общепризнанно, что государственные перевороты являются главной угрозой политической демократии и социальной справедливости. Очень часто народ ощущал свою полную беспомощность перед лицом переворота, особенно когда он осуществляется армией или с её поддержкой. Однако теперь ясно, что переврет можно победить без угрозы гражданской войны: это народные силы, принявшие стратегию общественной обороны.
    • 2004.02.23 | О.Ф.Топік

      хороша стаття (-)

  • 2004.02.24 | Таваріщ Маузєр

    Таваріщ Аслунд гаварів пра "путч" а нє "ваєний пєрєварот"

    Іза чєво стока шуму і пилі? Нє била про "ваєний пєрєварот". І нєту значіт тєми шоб у сторону увадіть абгаворєння. Тщатєльнєй трєба "Майдан-Інхворм", тщатєльніше.

    ---
    Експерт Фонду Карнегі Андерс Аслунд вбачає в діях Медведчука ознаки підготовки до путчу
    21-02-04 13:43
    http://www.razom.org.ua/viewnews/events/12155

    Сьогодні в Києві проходить конференція “Україна в Європі та світі”, у якій беруть участь провідні міжнародні політики, експерти у галузі зовнішньої політики, представники української влади та опозиції. Учасник цієї конференції, експерт Фонду Карнегі Андерс Аслунд заявив на брифінгу для журналістів, що він не виключає можливості путчу в Україні вже найближчим часом. За його словами, підставою для таких тверджень є кадрова політика глави адміністрації президента Віктора Медведчука, який призначив останнім часом на керівні посади у силових структурах дуже наближених до нього людей. “Це дуже небезпечна тенденція, яка може призвести до того, що силові структури об’єднаються під керівництвом однієї особи для того, щоб отримати контроль над владою в Україні,” – застерігає Андерс Аслунд.

    Прес-служба "Нашої України"


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".