МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Пропорційний біг з двома бар'єрами

02/28/2004 | Майдан-ІНФОРМ
"Координатор парламентської більшості" Степан Гавриш заявив про наміри "більшості", СПУ та КПУ у вівторок проголосувати закон про пропорційні вибори у редакції Юрія Ключковського (НУ) та Миколи Рудьковського (СПУ).
"Більшість", за словами пана координатора, домовилася про це з комуністами та соціалістами на проведених перемовинах.

Законопроект, за словами Гавриша, понизить прохідний бар`єр для партій до 3%. Водночас, прохідний бар`єр для виборчих блоків партій може бути підвищено до 6%.

Відповіді

  • 2004.02.28 | Mykyta

    Re: Пропорційний біг з двома бар'єрами

    Майдан-ІНФОРМ пише:
    >
    > Законопроект, за словами Гавриша, понизить прохідний бар`єр для партій до 3%. Водночас, прохідний бар`єр для виборчих блоків партій може бути підвищено до 6%.

    Це щоб невигідно було об"єднуватись, чи як?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.02.28 | Shooter

      Re: Пропорційний біг з двома бар'єрами

      Mykyta пише:
      > Майдан-ІНФОРМ пише:
      > >
      > > Законопроект, за словами Гавриша, понизить прохідний бар`єр для партій до 3%. Водночас, прохідний бар`єр для виборчих блоків партій може бути підвищено до 6%.
      >
      > Це щоб невигідно було об"єднуватись, чи як?

      Це, в принципі, нормальна практика. Хоча в нормальній країні (де партію нескладно зареєструвати і добитись її представлення на виборах)і дещо алогічна.
      В свій час, наприклад, в Словаччині їхній "кучма" - Мечяр, був "протягнув" такий закон, що для партій поріг був 4%, для блоку ж - кількість партій в блоці, помножену на 4 (себто, за логікою цього закону, якби в блоці було 21 партії, то для них поріг би був 104%...). Тоді опозиція, котра вже презентувалася у вигляді коаліції, просто формально зареєструвала партію, котра називалась "Словацька демократична коаліція", і кількість членів якої дорівнювала кількости осіб у виборчому списку СДК.

      З іншого боку, не важко здогадатися, проти кого є направлені дії бандюків: проти БЮТ. Оскільки у випадку непроходження БЮТ в парламент, бандюки гарантовано володіють "золотою акцією" - участю у формуванні правлячої коаліції. Бо НУ і КПУ ніколи в ній разом не будуть.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.02.28 | Максим’як

        Re: Якщо Ющенко переможе на виборах, то БЮТ мінімум збереже свої

        Якщо Ющенко переможе на виборах, то БЮТ мінімум збереже свої відсотки. Вони отримають посади у регіонах. Тим більше, що БЮт перебуває на лівоцентрстських позиціях і вибила вже звідти "Яблуко", "зелених", "жінок", а на черзі есдеки.

        А перемогти Ющенку може тільки щось теоретично завадити.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.02.28 | Yalovets

          Чому Ви такий впевнений, що Ющенко переможе?

          Максим’як пише:

          > А перемогти Ющенку може тільки щось теоретично завадити.

          Я не є професіоналом в полтиці, тому вибачаюсь, якщо я щось примитивне запитаю.

          Я не розумію, чому Ви такий впевнений, що Ющенко переможе? Я був би дуже радий, якщо це було б правдою. Але я ж розумію, що люди, яки зараз при владі не віддадуть її, владу, ось так легко. Вони що, вороги самі собі? Вони ж шалені гроші заробляють, шалену владу мають, і що, Ви вважаєте, що вони ось так візьмуть і віддатуть це все? Це ж неможливо! Завадити Ющенко вони можуть, на мою думку, не те що теоретично, а зовсім даже практично.

          Хотілось би почути Ваши пояснення, чому Ви такий впевнений, що Ющенко переможе.

          Зазадалегідь дякую!
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.02.28 | Максим’як

            Re: 8 пунктів, які підтверджують перемогу Ющенка на виборах.

            У чому полягає сьогодні впевненість у перемозі Віктора Ющенка на президентських виборах:

            1. Віктор Ющенко не має конкурента рівного йому за рейтингом. Нинішній рейтинг перевищує у 2.5 рази найближчого потенційного кандидата. Приблизно має стабільних 25% прямої підтримки та 50 % довіри електорату.

            2. Посада майбутнього президента, як уже видно із ймовірного прийняття закону про пропорційні вибори, може мати обмежені повноваження. А це вказує, що головний центр боротьби за владу режим зміщує вбік голови уряду. З тих повноважень, які залишаються президенту, навіть СБУ зараз активно «перебудовують», щоб майбутній президент не міг ним ефективно скористатися.

            3. Режим має проблеми із вибором конкурентноспроможного кандидата, бо знаходиться перед дилемою: розкручений пердставник режиму не матиме можливості набрати 50%, через непопулярність влади, а зовсім нова особа, яка зараз перебуває десь у резерві режиму, не матиме достатньо часу для радикальних змін у державі, щоб від 1-2 відсотків сягнути до 50.

            4. До таких, що сидять у тіні відносять Кирпу, Тигипка, Марчука, Литвина. Із розкручених є тільки Янукович. Проблема Януковича, як кандидата у президенти лежить у двох речах:
            - він сам не хоче балотуватися і вже заявляв, що бажає залишатися головою уряду до 2006 року;
            - його кандидатуру не підтримають есдеки і Пінчук.
            З тої відомої інформації, яка просочується із різних джерел, можна говорити, що режим буде висовувати нерозкрученого кандидата - або Тигипка або Марчука. Тигипко влаштовує Пінчука, а це важливий момент, оскільки він є родич Кучми, повинен влаштовувати і Медведчука, бо він буде намагатися зайняти посаду голови НБУ, сам або своєю людиною. Марчук вважається протеже Путіна, так би мовити, проросійський антиолігархічний напрямок. Якщо Зінченко натякнув на «другу Тузлу», то це більше у підтримку Марчука. І Марчук і Тигипко мають сьогодні рейтинги на рівні похибки опитувань – не більше 1-2%. Щоб вони могли реально боротися, то Кучма повинен змістити у травні Януковича і поставити когось із них на голову Уряду, щоб він міг зробити масові грошові вливання у народ і підняти цей рейтинг хоча б на вихід у другий тур, тобто понад 20%. Зміщення Януковича однозначно викличе падіння ентузіазму підтримувати кандидата від режиму у Донецькому регіоні, особливо, якщо ним буде Тигипко – це поразка для донецьких. Десь допускаю, що Марчук може бути сприйнятий донецькими.

            5. Коло фактично замкнулося. Марчук не влаштовує есдеків, Пінчука і Кучму, але влаштовує Путіна. Тигипко не влаштовує донецьких. Янукович не влаштовує Пінчука і есдеків.

            6. Маємо ще елемент фальсифікації виборів, але він не може перевищувати 10 відсотків. До виборів готується «Наша Україна» - по два спостерігачі на кожну виборчу дільницю. Готуються спостерігачі з усього світу. Думаю, будуть застосовані нашоукраїнцями, завдяки присутності їх спостерігачів, технології паралельного підрахунку голосів.

            7. Ще один елемент – російські інтереси. Всі режимні кандидати будуть задовільняти у більшій чи меншій мірі Росію. Але Ющенко – ні. Але якщо Ющенко матиме чисто церемоніальні повноваження, а всі питання вирішуватиме голова уряду, то Росія може на це уваги не звертати. Для неї тоді буде важливо, хто стане головою уряду. Я вважаю, що існує тільки теоретична загроза збоку російських спецслужб в організації якоїсь провокаці, яка може радикально змінити електоральні настрої в Україні. Скоріше всього, що така провокація буде, але із електоратвідволікаючим задумом.

            8. Тому ми бачимо, що режим кинув всі сили на проведення реформи, а точніше, на послаблення повноважень майбутнього президента. Режим просто не має виходу. Очевидно, через величезний ризк програти вибори. Саме реформа є підтвердженням можливої перемоги нережимного кандидата на президентських виборах. Оскільки нережимний - таким переможцем може бути тільки Віктор Ющенко.

            -------------
            Дякую за запитання.

            Проблеми у Ющенка можуть бути, якщо реформа не буде прийнята. У цьому випадку він може не дожити до виборів. Але це і є той теоретичний момент, про який я згадав у попередньому дописі.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.02.28 | Yalovets

              Дякую за докладну відповідь, пане Максим'як! (-)

            • 2004.02.29 | NY

              Ющенко ні коґо не влаштовує.

              5. Коло фактично замкнулося. Марчук не влаштовує есдеків, Пінчука і Кучму, але влаштовує Путіна. Тигипко не влаштовує донецьких. Янукович не влаштовує Пінчука і есдеків.




              Тому і проґрає.



              СЕМЕН прав
            • 2004.03.01 | Михайло Свистович

              Re: 8 пунктів, які підтверджують перемогу Ющенка на виборах.

              Максим’як пише:
              >
              > 4. До таких, що сидять у тіні відносять Кирпу, Тигипка, Марчука, Литвина. Із розкручених є тільки Янукович. Проблема Януковича, як кандидата у президенти лежить у двох речах:
              > - він сам не хоче балотуватися і вже заявляв, що бажає залишатися головою уряду до 2006 року;
              > - його кандидатуру не підтримають есдеки і Пінчук.

              От тільки Кравчук чомусь аж розпинається за Януковича. Бандюки завжди, на відміну від опозиції, демонструють здатність об"єднуватися у критичний момент.

              > З тої відомої інформації, яка просочується із різних джерел, можна говорити, що режим буде висовувати нерозкрученого кандидата - або Тигипка або Марчука.

              Або Януковича :)

              >
              > 6. Маємо ще елемент фальсифікації виборів, але він не може перевищувати 10 відсотків.

              Відразу видно, що Ви ніколи не брали участі у виборах. Фальсифікація може бути і 90%, як це було в посольстві Грузії в Україні (в нас є стаття на цю тему). А якою була фальсифікація на референдумі 2000 року? Невже 10%?

              >
              > До виборів готується «Наша Україна» - по два спостерігачі на кожну виборчу дільницю.

              Два спостерігачі на дільницю - це ніщо. Особливо, якщо врахувати якість спостерігачів.

              >
              > Готуються спостерігачі з усього світу.

              Ефект міжнародних спостерігачів близький до нуля.

              >
              > Думаю, будуть застосовані нашоукраїнцями, завдяки присутності їх спостерігачів, технології паралельного підрахунку голосів.

              Ця технологія має сенс лише при 90-100%-му паралельному підрахунку.
        • 2004.03.01 | Михайло Свистович

          Re: Якщо Ющенко переможе на виборах, то БЮТ мінімум збереже свої

          Максим’як пише:
          > Якщо Ющенко переможе на виборах, то БЮТ мінімум збереже свої відсотки. Вони отримають посади у регіонах. Тим більше, що БЮт перебуває на лівоцентрстських позиціях

          Тільки про свої лівоцентристські позиції не знає БЮТ :) Та й виборці у більшості своїй не бачать в площині "ліве-праве" різниці між НУ та БЮТ.

          > і вибила вже звідти "Яблуко", "зелених", "жінок", а на черзі есдеки.

          В БЮТ та назвіаних Вами партій, особливо останньої, абсолютно різний електорат. Так що ніхто нікого не вибивав.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.03.02 | Максим’як

            Re: Свистович, Ви не хочете вірити у лівоцентризм БЮТ?

            У пані Тимошенко, її команди, електорату є лівоцентристська ідеологія.

            Якщо Ви по вишитих сорочка визначаєте де ліві, а де праві, то я нічим не зараджу.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.03.02 | Zy

              Re: Свистович, Ви не хочете вірити у лівоцентризм БЮТ?

              Це не зовсім так, тому що виборці буває голосують не з ідеологічних міркувань, а скоріше (чи в купі ) за особистими уподобаннями, але ж Сергія Головатого або Хмару "лівими" не назвеш.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2004.03.02 | Максим’як

                Re: Виборці може на 90% голосують з ідеологічних позицій

                Може вони того не підозрівають, бо у нас ще не має такого рівня громадянського усвідомлення. Але Хмара є лівий за світоглядом і за діями, тобто він себе поводить, як лівий, з невеличким ухилом до лібералу. Це і є лівоцентризм.

                За Головатого не знаю, мало його відслідковую. Його ліберальних чи правих закликів не пригадую.

                А відстоювати інтереси держави і нації повинен кожен громадянин України, бо він є українець. Якщо він виступає проти цього, то він є кримінальний елемент. Його держава може і повинна ставити на місце.

                Тому, особа, яка виступає активно за розвиток української нації, що рівнозначно зараз державі, не стає при цьому правою. Розвиток і захист інтересів власної держави-нації є обов"язок кожного громадянина, а не ознака ідеології.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2004.03.02 | Михайло Свистович

                  Не смішіть. Більшість виборців не знають різниці між правими та

                  лівими. Вийдіть за межі Галичини, відкиньте комплекси, поговоріть з людьми на вулицях, і спитайте, чому вони і як голосували.


                  Максим’як пише:
                  > Але Хмара є лівий за світоглядом і за діями, тобто він себе поводить, як лівий, з невеличким ухилом до лібералу. Це і є лівоцентризм.

                  А виборці в Галичині вважають його правим :) І ці виборці, голосуючи за Хмару, матюкали лівих гірше ніж Ви :)

                  >
                  > За Головатого не знаю, мало його відслідковую. Його ліберальних чи правих закликів не пригадую.

                  А він є типовим правим :)

                  >
                  > Тому, особа, яка виступає активно за розвиток української нації, що рівнозначно зараз державі, не стає при цьому правою.

                  Не стає.
            • 2004.03.02 | Михайло Свистович

              Re: Я взагалі не користуюся таким поняттям як віра.

              Максим’як пише:
              > У пані Тимошенко, її команди, електорату є лівоцентристська ідеологія.

              Угу, особливо у Матвієнка, Лук"яненка :) Та й у самій команді БЮТ є люди як наближені до лівих, так і наближені до правих поглядів. А загалом всі наші праві трошечки ліві. Та це не грає зараз ролі. Багато партій та виборців не діють зараз в ідеологічних нішах

              >
              > Якщо Ви по вишитих сорочка визначаєте де ліві, а де праві, то я нічим не зараджу.

              Це скоріше Ви так визначаєте, бо до чого тут БЮТ до вишитих сорочок. А от багато рухівців та кунівців у вишитих сорочках є тирлвл лівими. Попитайте їх ставлення до питань приватної власності, державного регулювання.
    • 2004.02.28 | Максим’як

      Re: А нинішнім блокам партій це не загрожує.

      Введення планки на 6% для блоків може тільки запобігти утворенню нових блоків. Що є позитивним моментом у вдосконаленні політичної системи.

      Отже майбутній парламент може виглядати:
      крайні ліві - комуністи,
      ліві - соціалісти
      псевдоліві - есдеки
      лівоцентристи - БЮТ
      регіонали - харківські+донецькі+дніпропетровські
      правоцентристи - "Наша Україна"

      Проблеми загрожують соціалістам і есдекам - вони можуть не набрати 3%, хіба об"єднаються. З есдеками зрозуміло чому, бо зміна влади приведе до вимивання їх нестійких рядів. А соціалісти, якщо залишаться поза владою (коли Мороз піде самостійно на вибори і буде конкурентом Віктору Ющенку), позбудуться можливості бути при владі з одного боку, а з другого, не матимуть сильної суспільної теми для пропаганди.

      Після президентських виборів можна буде спостерігати підвищення рейтингів "Нашої України" і регіоналів та фіксацію рейтингової позиції комуністів на рівні 8-11%. Після виборів 2006 року "Наша Україна" може мати 35-40%, регіонали (якщо вони будуть поза владою з 2004 року) - 25-30%, БЮТ повинна свої позиції зберегти 6-8% і це разом десь буде біля 80%. 20% для решти. Виглядає, що можуть і есдеки і соціалісти проскочити.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.02.28 | Zy

        Re: А нинішнім блокам партій це не загрожує.

        Ну, який же Мороз та його "перші" особи підступні. Щойно звідусіль волали - не боїмось підвищення бар’єру до 5%,- і саме в той час розробляли або домовлялися про 3% :fou:
  • 2004.02.29 | Володимир

    Re: Пропорційний біг з двома бар'єрами

    "Законопроект, за словами Гавриша, понизить прохідний бар`єр для партій до 3%. Водночас, прохідний бар`єр для виборчих блоків партій може бути підвищено до 6%".

    Бачите, ЯКІ НЕГІДНИКИ?! Я так і знав! Це спеціально для того, щоб кримінальний клан СДПУ(о) пройшов у парламент, а БЮТ - ні. :(

    Отже, висновок: Блокам "НАША УКРАЇНА" і БЮТ необхідно буде подолати всі протиріччя і злитися в єдину потужну правоцентристську партію.
  • 2004.03.01 | Мартинюк

    Найкращий спосіб боротьби з фікс ідеями - їх реалізувати.

    Лише тоді всі зможуть переконатися у нікчемності цієї ідеї.


    Сфальшувати вибори в одному загальнодержавному окрузі простіше, аніж потім скуповувати по мільйону за голос голоси депутатів-бандюків з мажоритарних округів.

    Якщо судова влада крізь пальці дивиться на махінації у виборчому окрузі до районної ради, то так само буде і з округом загальнодержавним.

    Нам вчергове морочать голову - справжня мета розгромити виборчі блоки, знову поділити опозицію на дрібненькі партійки і потім вже з тої баранячої політотари вибрати тих, хто вигідний владі.

    Бо сфальшувати +- 2% голосів тим хто контролює ЦВК та владу на місцях - раз плюнути. Аби це вдалося - треба лишень змусити партії подинці виборювати свої 3-4%

    А те що верхівка будь якої партії втратить голову коли їм Ілько Кучерів з фонду "Демократичні інціативи" покаже дані опитування, згідно якого вони набирають 3,55%, то в цьому сумніватися навіть і не треба.

    Чому зібрався блок "Наша Україна" - а тому що жодна з партій, які в нього увійшли не набирала 4% навіть на соціологічних опитуваннях. Тому лідери і маніпулятори, які зазвичай керують українськими партіями згідно дорученнь Банківської і ще невідомо кого просто немали ніякого шансу задурити голови своїм членам ідеєю чергвої "самостійної участі" .

    В разі прийняття такого закону слід очікувати хвилі "образ" і взаємних звинуваченнь серед партійних лідерів "Нашої України" і врешті вихід основних партій на самостійну боротьбу за свої 3%. Очевидно що в ЦВК відбудеться "суцільне ківалово", внаслідок чого всіляким "Жінкам України" та прогресивним Вітренчихам підкинуть тих процентів, яких віднімуть у розгублених "партійно-самостійних"
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.03.01 | Максим’як

      Re: Якщо Ющенко створить партію, то розпад НУ не гратиме ролі(-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.03.02 | Мартинюк

        Навіть якщо і створить

        А якщо її не зареєструють?

        В якщо колишні "союзники" знайдуть "поважну" причину аби полаятися і все одно "гастролювати" самим?. Подивіться лише на президентські танці двох РУХів у 1999 році...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".