МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Технології спротиву: радіо "Vox Populi"

03/04/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Технології спротиву: радіо "Vox Populi"

Радіо в наш буремний час можна зробити в домашніх умовах. І потрібно робити - особливо коли звичайні радіостанції закривають так, як "Континент" в Україні. Наприклад, як ви можливо знаєте, почала виходити інтернет-радіопрограма "Голос Майдану"



Призначення цього допису

1. продемонструвати, наскільки фантастичні штуки можна робити самому вже прямо зараз (кожному з нас - всі необхідні інструменти буквально "валяються під ногами" - є програмами з відкритим кодом)
2. для тих з вас, кого це зацікавить, навести лінки для того щоб ви почали ознайомлюватись з цими інструментами (щоб можливо наштовхнути вас на якісь нові думки з приводу високотехнологічного спротиву) - такий собі маленький початковий гайд, що може стати початком великого шляху :))))


Радіо "Голос Народу" працює таким чином:

Система бере список блогів (веб-логів, веб-журналів) які належать дуже різним людям і нещодавно оновилися, з сайту blo.gs і починає заходити на кожен сайт з списку (це робить бот, відносно проста програма на Perl ) де в першу чергу напряму дивиться, чи є на цьому сайті RSS-наповнювачі ( RSS-feeds), або іншим чином намагається їх знайти. Якщо RSS-наповнювачі є, то робот зберігає перше повідомлення з кожного такого наповнювача.

Далі, текст з повідомлення фільтрується (викидаються вся технічна розмітка, залишається власне текст), у випадку якщо дуже довгий то скорочується до якогось розміру, і проганяється через систему синтезу голосу Festival Speech Synthesis System (де ви, до речі, українські фахівці що зроблять українську частину цієї відкритої платформи?), використовуючи багато різних голосів. Відповідно, утворюється якась кількість голосових повідомлень, що в свою чергу посилаються на звукову карту в тому порядку, якому вони надійшли, з додаванням спеціальних розділяючих шумових ефектів (з ось цього сайту), які заповнюють паузи під час радіо трансляцій. Звуковий потік, що утворюється, далі скеровується на систему для інтернет-радіо в режимі реального часу, для цього використовується система Icecast streaming media server.

До речі, ми рекомендуємо вам звернути увагу в першу чергу на Peercast - в умовах наших слабкеньких ліній зв"язку цей набагато більш економічний p2p підхід на нашу думку значно більш підходить для наших умов - та він і значно більш дешевший.


Отже, що виходить? Сотні тисяч людей пишуть на своїх веб-логах (блогах), їх нові повідомлення автоматично переводяться у звук і ретранслюються у інтернет -радіопередачі, які ви можете слухати в навушниках. Гарантуємо, такого різноманіття і такої кількості інформації немає на жодному радіо в світі :)


P.S. Існують інші, не меньш ефективні рішення для тих, у кого немає постійного доступу в Інтернет. Так, дуже перспективним на нашу думку, є використання піратського дротового радіо (для радіоточок). Аудиторія лише в Києві - близько 1 млн. людей. Вирахувати звідки ведеться трансляція, за умови дотримання деяких переосторог - неможливо. Витрати - близько 100-150 доларів на транслятор, потенційна аудиторія якого 1-5 тис. людей. Зміст програм можна створювати у декількох спеціалізованих (але просто влаштованих) студіях, і поширювати для людей, що будуть працювати з трансляторами, через - наприклад - Інтернет. Єдиний мінус - трансляцію можна здійснювати лише вночі, з 24-00 до 6-00 ранку, і потужність звуку буде в декілька раз меньша ніж вдень - але цілком придатна для інформ-повідомлень, наприклад.


Допоможіть! Велике прохання, для тих кого це зацікавило або/та для тих хто знає англійську мову, перекласти терміни з wikipedia , що зустрічалися у цій статті, для подальшої їх публікації. Через те що тлумачення всіх термінів взято з англійської версії wikipedia.org, їх переклад можна буде запостити у версію wikipedia українською, яку ми анонсували нещодавно (uk.wikipedia.org)

Відповіді

  • 2004.03.04 | технолог

    Re: Технології спротиву: радіо "Vox Populi"

    Щодо проводового радіо:
    у середені 70-х підключена до розетки дротового радіо радіола "Ригонда" забивала "Голосом Америки" денну трансляцію звичайних програм дротового радіо щонайменше у одному багатоповерховому будинку... (власні дослідження).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.03.04 | КП8416

      Cинтезатор Укр.мови

      Підключились хлопці і вже розмістили тут програмку для скачування

      Roman Makuhin zalyv povnyj fajl instalyacii na:
      http://www.ecreata.com/rozmova/Rozmova.exe

      Це від відомої багатьом на Майдані Тоні з Бельгії, а зробили харків'яни.
      І отут:
      www.kibermova.com/ та скачати демо-версію отут http://www.kibermova.com/products/vymovaplus.htm.
  • 2004.03.05 | DevRand

    перекладу p2p, це буде корисно і на майбутнє(початок)

    Рівний-до-рівного (Peer-to-peer)



    З Wikipedia, вільної енциклопедії.

    Загально, поняття "комп"ютерна мережа типу рівний-до-рівного" (P2P) означає будь яку мережу, де немає чіткого розподілу ролей на "клієнтів" та "серверів", але натомість якась кількість схожих одна на одну складових частин мережі одночасно може працювати і клієнтами, і серверами для інших таких самих частин мережі.

    Такий тип побудови мережі відрізняється від моделі "клієнт-сервер". Будь яка складова мережі (нода) здатна почати або завершити будь яку дію, що її підтримує мережа. Ноди можуть відрізнятися специфічними настройками у швидкості процесора, потужності каналу, та розміром місця для зберігання даних. Популярними прикладами Р2Р систем є мережі обміну файлами.

    ...
  • 2004.03.06 | Горицвіт

    Дуже цікаво.

    Правда, послухати те радіо мені чомусь не вдається.

    Саму ідею слухати новини через інтернет-радіо я не зовсім розумію. Музику – так, але новини краще читати, це набагато швидше, цікавіше і надійніше. Новини можна слухати, коли нема доступу до інтернету.

    Або вже слухати живий голос, якого нема в текстовому вигляді: скажімо, репортаж по телефону з місця події.

    Хіба що розглядати інтернет-радіо просто як засіб передачі сигналу для ефірного радіо.

    Про синтезатори голосу. Теперішні синтезатори дають сухий механічий голос, який я особисто не можу довго слухати. Тому я припускаю, що коли ця залізяка буде в ефірі, то людина буде її слухати короткий час, але не постійно. Але тут потрібні додаткові експерименти.

    А технічно – все здійсниме. Спитати в авторів програми "Розмовлялька" (це, мабуть, найкращий з українських синтезаторів), лінк на яку висить в цій темі, якщо дозволять нею користуватися, то взагалі нема проблем.
  • 2004.03.06 | Mykyta

    А може так?

    Десь недавно дописувач під ніком Радиолюбитель постив сюди надзвичайно просту схему "жучка", який працює як радіопередавач на звичайних FM хвилях. Може можна наклепати таких передавачів кілька сотень і накрити досить велику територію.

    Правда, проблеми з Укрчастотнаглядом гарантовані :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".