МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Щоб не стати сировиною для когось. Практичні тези

03/10/2004 | Roo
Продовжуючи традицію подання на Вільний Форум матеріалів з якоюсь більш-менш практичною метою, задля ознайомлення та обговорення товариством, пропоную цей текст. Нижче наведено уривок з доробку під назвою "Тези з приводу виховання громадянського суспільства", який потрапив до мене з рук його автора. Він адресований до людей, які вважають, що не цікавляться політикою, до "простих людей". Авто не проти поширення своїх думок в інтернеті, й зокрема на "Майдані".

ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ ДЛЯ ТОГО, ЩОБ НЕ СТАТИ СИРОВИНОЮ ДЛЯ КОГОСЬ

> Між дією і капітуляцією потрібно вибирати дію. Між вірою і невір’ям потрібно вибирати віру. Ле Корбюз’є

Існуюча система влади передбачає управління державою через вибори своїх представників до органів влади, один раз на чотири роки. Але за цей час представники можуть усунути Вас від участі в управлінні власною державою. Отже ми з вами змушені контролювати кожен крок і кожен день. Заявляти свою згоду чи незгоду з тим чи іншим рішенням. Формою такого волевиявлення є демонстрація, мітинг, страйк, акт непокори. Це загальноприйнята демократична традиція. Пам’ятайте, щоб не стати чиєюсь сировиною, потрібно цікавитись політикою. Десятки міліонів померлих від голоду і згинувших в Сибіру наших громадян не цікавились політикою.
Це таж хвороба, якщо ви не боретесь з хворобою – ви переможені.

1. Будь-яка дія чи закон, що зачіпає ваші інтереси, має бути опротестовані. (виберіть із списку)
а) Купіть конверт, візьміть лист паперу і великими жирними літерами напишіть: “Я проти”. Відправте за адресою.
б) Передзвоніть по телефону і скажіть все, що ви думаєте на цей рахунок. (Номер телефону можна з'ясувати у службі 09)
в) Напишіть на листку і наклейте його на стіні чи стовпі. Таким чином ви підтримаєте тих, хто думає аналогічно.
г) звернітся в місцеву симпатичну вам партійну організацію і запропонуйте їм провести мітинг.
д) ввечері крейдою на заборі великими літерами напишіть: “Я проти”.
є) передзвоніть в симпатичну вам організацію чи редакцію газети і скажіть: “Я з вами”. Виконання одного з цих пунктів вже є достатнім.
2. Брехлива стаття в газеті, передача по телевізору, брехлива інформація має бути опротестована.
А) Дзвоніть.
Б) Пишіть. Коли в редакцію на якусь статтю на протязі дня прийде 20 негативних дзвінків, то наступного разу редакція добре подумає, кого їй краще втрачати - читачів чи замовника матеріалу. (Адреса редакції, як правило, вказується на другій або на останній сторінках)
В) Ігноруйте негативне джерело інформації, не дивіться програми цього каналу, не читайте газет, не купуйте товари, що рекламуються на каналі чи в газеті. Таким чином ви підриваєте економічну основу брехливої інформації, а відтак - замовника.
Памятайте: людина чи група людей, що розповсюджує неправдиву інформацію, припускає та має на увазі ту колосальну потенційну силу, яка може їх змести зі сцени, вони ставлять перед собою завдання викривити свої істинні цілі та подати їх з вигідної точки зору, видати найбільше зло за благо, обманути. І якщо реакція відсутня - мети досягнуто. Олігархічні клани вкладають колосальні суми в інформаційні засоби тільки для того, щоб тримати під контролем ваш розум, колективну силу. Найбільше, що їх жахає, так це - втратити контроль над масами.
Засоби інформації для того й існують, щоб доносити до відома населення інформацію. Це лише очі і вуха. Рішення приймає сам народ, а не його очі.
3. Перемогти величезну машину складно. Маленьких комах під назвою терміти в тропічних країнах бояться більше, ніж тигрів чи слонів. Тому що терміти можуть перетворити на порох деревяні будинки. Терміт не боїться великого будинку, він просто рухає своїми щелепами.
4. Тоталітарні режими більш за все приділяли уваги контролю над найменшим проявом супротиву чи думки. Причина в тому, що критична сума маленьких зусиль багатьох людей за аналогією з ланцюговою термоядерною реакцією спричинюють колосальні наслідки. Найменший прояв своєї волі має результат. Достатньо сказати вголос, написати на листку, надряпати на паркані свою згоду чи незгоду - і це може викликати “ланцюгову реакцію”.
5. Сила в правді. Олігархічний клан живе в страху перед дрімаючою силою. Допоки ця сила не знає, що вона сила — їм боятися нічого.

Адреса для контакту з автором. E-mail:1234r@ukr.net, Остапові Поступу.

Відповіді

  • 2004.03.10 | Олександр

    Мені особливо сподобалося ось це

    Roo пише:
    >В) Ігноруйте негативне джерело інформації, не дивіться програми цього >каналу, не читайте газет, не купуйте товари, що рекламуються на >каналі чи в газеті. Таким чином ви підриваєте економічну основу >брехливої інформації, а відтак - замовника.
    Мудрий принцип професора Преображенського. :) Перевірено практикою: оскільки мій провайдер кабельного ТБ не транслює "5 канал", то вже два роки ні новин, ні т.зв."аналітики" я не дивлюся. І повірте, що від того себе прекрасно почуваю. :)

    От з товарами - це вже складніше. Однозначної відповіді нема. Відмовлятися від купівлі, наприклад доброї праски, лише тому, що її рекламу показав який-небудь "Інтер", я не вважаю за доцільне. :) Можливий такий варіант: бомбардувати фірми листами, в яких популярно доводити, що вони, рекламуючи свої товари на брехливих телеканалах, псують собі репутацію. :) Але мені видається, що тамтешні фахівці з маркетингу, на відміну від мене, аматора, все вже прорахували.

    З іншого боку, всі 20 з копійками київських FM-радіостанцій збиткові і виживають лише завдяки дотаціям. Думаю, з телеканалами те ж саме. Отже, такий економічний метод на них мало діятиме. :(

    Але ідея, на мою думку, таки варта уваги...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.03.10 | Franko

      Re: Мені особливо сподобалося ось це

      Олександр пише:
      > З іншого боку, всі 20 з копійками київських FM-радіостанцій збиткові і виживають лише завдяки дотаціям. Думаю, з телеканалами те ж саме.

      Ви що, жартуєте? Там (не знаю як на ФМ, а на телеканалах точно) надприбутки...
  • 2004.03.10 | Максим’як

    Re: Мудрий хлопець. У самий корінь дивиться.

    Бажаю успіху. А Ярослава Підстригача "Анти-маніпуляція" мною була разів з десять роздрукована і подарована. Може не всі мої знайомі такі дурні, але навіть прочитати із найти співпадіння думок є дуже цікаво і важливо: "Ага, я не один так думаю!"

    Я оце прочитав текст вище і кажу те саме: "Добре, я не один так думаю!"
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.03.11 | Roo

      Re: Де можна знайти "Антиманіпуляцію"?

      Цікаво було б ознайомитися. Думається, що через втрату довіри до відомих політологів, які ще кілька років викликали інтерес до себе, покликаються до життя досить великі шари самодіяльних мислителів про політику, суспільство, Україну etc. У різних містах і селах, у різних регіонах України. Навіть при тому, що їм часто-густо бракує спеціальних, чисто політологічних, знаннь, не можна не віддавати належне спостережливості, щирості, життєвій мудрісті та патріотизму цих добрих і небайдужих людей.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.03.11 | Franko

        Тут

        http://maidan.org.ua/static/mai/1011880071.html - part I
        http://maidan.org.ua/static/mai/1011877093.html - part II

        До слова, автор просить наголосити, що основою його праці стала існуюча книжка російського політолога С.Кара-Мурзи "Маніпуляція свідомістю", і автор "Анти-Маніпуляції" всього лише скомпілював цей текст, скоротив і адаптував під українську дійсність.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.03.11 | Максим’як

          Re: Не має ніякої компіляції, бо методи маніпуляції є стандартні

          Подібних праць є тисячі у світі.

          Нас цікавить НАШЕ.

          І якщо б Підстригач не написав, що Вас козлом щоденно роблять режимні ЗМІ, то заледве Ви би пройнялися проблемами окозління росіян чи французів.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".