МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Т. Стецьків: Україна перед вибором

03/21/2004 | Mykyta
Восени цього року Україна обиратиме нового президента. Проте вже нині основні політичні гравці більш-менш визначилися із позиціями, напрацювали стратегію та розробляють тактику виборчих перегонів. Стаття народного депутата, заступника керівника штабу “Нашої України” Тараса Стецьківа, поза сумнівом, може претендувати на роль програмного документа блоку Віктора Ющенка – як щодо оцінки діяльності блоку в минулому, так і його стратегії майбутніх виборів. “Газета” також сподівається, що свої роздуми щодо майбутнього України в контексті президентських виборів висловлять на наших шпальтах і представники інших політичних сил.

До виборів президента України залишається менше восьми місяців. І для всіх зрозуміло, що наступає вирішальна, найбільш гостра та конфліктна фаза боротьби між владою й опозицією за найвищу посаду в державі. Практично визначені кандидати на вибори від влади й опозиції. Протистояння Ющенко-Янукович стане головною інтригою цієї президентської кампанії.

Тарас СТЕЦЬКІВ

народний депутат України

Це не означає, що в опозиційному таборі не буде інших кандидатів. Виключати цього не можна. Найшвидше спливає в пам’яті прізвище О. Мороза. Як не можна гарантувати, що у владному таборі не з’являться декілька бажаючих амбітних політиків. Але ця обставина навряд чи здатна порушити головне протистояння.

Політична ситуація

Нещодавнє затвердження програми уряду у Верховній Раді означає, що В. Янукович стартує в президентській гонці як чинний прем’єр з усім наявним адмінресурсом і фінансами, а також із щирою чи вимушеною підтримкою основних олігархічних кланів. Не обійшлося тут без активного втручання Л. Кучми, який продовжує цементувати владну еліту. Економічні протиріччя в правлячій еліті, в першу чергу між “донецькими” й есдеками, відходять на другий план, відіграють другорядну роль на тлі боротьби проти лідера опозиції В. Ющенка.

Без сумніву, В. Янукович і В. Медведчук тимчасово домовилися під патронатом чинного президента. І якщо голова АП долучиться до президентської кампанії зі своїми менеджерськими здібностями та відомими підходами, то слід очікувати дальшого посилення напруження і в політичному, і в бізнесовому середовищах.

У цій ситуації Конституційна реформа, що майже рік була основним каталізатором конфлікту в Україні (спочатку її задумували для посилення президентської влади (бо Кучма планував іти на третій термін), а потім перетворилася на спробу обмежити владу президента на користь парламенту й уряду (бо Банкова реально боїться перемоги В. Ющенка), стала сьогодні практично нікому не потрібною. З політиків вона потрібна лише О. Морозу, оскільки він завжди за неї виступав, і В. Медведчуку, бо він у такий спосіб хоче зберегти свої позиції через контроль над парламентом і присутність в уряді.

Януковичу вона не потрібна, бо як чинний прем’єр він нині матиме більше повноважень, ніж у разі гіпотетичної перемоги на президентських виборах. Навіщо тоді боротися за посаду, яка дає менші повноваження? Але Янукович має зобов’язання в рамках більшості. А Ющенкові реформа не потрібна тому, що у разі перемоги вона утруднить йому зміну управлінських еліт у центрі та на місцях, а також проведення ефективних економічних перетворень.

Проте слід визнати, що бій за Конституційну реформу опозиція програла. Реформу реалізують, оскільки вона відповідає інтересам більшості олігархів, які контролюють парламент і уряд. А якщо станеться диво і її зірвуть, то це не залежатиме від опозиції, а виключно від внутрішніх процесів у владному таборі. Хоча мало віриться в те, що олігархи між собою пересваряться на цю тему.

На жаль, у серпні минулого року, коли В. Медведчук домовився з П. Симоненком і О. Морозом про внесення змін до Конституції, “Наша Україна” вчасно не оцінила цієї небезпеки і до грудня пасивно спостерігала за реалізацією сценарію влади. А між тим треба було або відразу домовитися з О. Морозом, врахувавши його позицію та побажання, або піднімати вулицю під гаслом: “Ні конституційному перевороту!” Ні того, ні іншого не зробили. Тож із 24 грудня 2003 року опозиція кілька днів шумовими ефектами намагалася зірвати реформу в парламенті, що більше нагадувало акт відчаю, ніж продуману тактику.

В результаті – поразка. Відвоювали лише право народу обирати президента і те, що Кучма не йде на третій термін. Відвоювали за допомогою того ж таки О. Мороза, парламентської Асамблеї ради Європи й акції “Нашої України” під назвою “Україні – народного президента”, яка за місяць зібрала 3,2 млн. підписів на підтримку ідеї збереження всенародних виборів президента.

Важливою обставиною напередодні старту президентської кампанії є те, що її початок відбуватиметься на тлі значного (на рівні 10%) економічного зростання, яке влада, без сумніву, запише собі в актив. C,jujlys, правда, прості люди його реально не відчувають. Але в уряду є значний, прихований у бюджеті, фінансовий ресурс, який В. Янукович за бажанням, спрямує на соціальні видатки, щоб завоювати симпатії виборців.

І, звичайно, зрозуміло, що ніхто у владній верхівці не відмовлявся і не відмовиться від системної кампанії використання силових відомств, насамперед податкової служби, для залякування опозиції в будь-яких її проявах. Тут усе й надалі буде суворо централізовано та підпорядковано особисто главі адміністрації президента.

Особливості ситуації в Західній Україні

Особливість західних областей полягає в тому, що вони впродовж останніх двох десятиріч залишаються своєрідним національним П’ємонтом, символом українства та незалежності. Крім того, це електоральна база В. Ющенка, якого тут готові підтримати 70-80% виборців уже в першому турі. Саме тому по західних областях, в першу чергу Галичині, спрямовують головний удар із боку центральної влади з метою деморалізувати та залякати населення, змусити його не йти на вибори і на вулицю. Удар полягає не лише в обмеженні бюджетного фінансування регіону, дотацій з центру тощо. Саме тут, у нас, відпрацьовують витончену та цинічну схему знищення незалежної преси, національного бізнесу, відлякування іноземних інвесторів, залякування і шантажу депутатського корпусу місцевих рад. Львівщину вибрали полігоном, де місцеві силові структури під керівництвом адміністрації президента відпрацьовують сценарії, які потім використовуватимуть по всій Україні. Обрано тактику створення й ескалації конфліктів на місцевому рівні. Події навколо повторних виборів мера м. Мукачевого, блокада податковою рахунків Тернопільської міськради, спроба есдеків зняти з посади голову Львівської облради М. Сендака – це все частини одного, добре продуманого плану.

Якщо на обласному рівні на Львівщині есдекам вдалося практично нейтралізувати голову ОДА М. Сендегу, але не вдалося зламати депутатів-нашоукраїнців, які, щоправда, становлять лише третину депутатського корпусу, то у Львівській міський раді ситуація стає дедалі загрозливішою. Фракція “НУ” в міській раді, яка у 2002 році мала більш як 2/3 депутатських мандатів, нині втратила 9 депутатів, які фактично зрадили “Нашу Україну” і В. Ющенка. А депутатська група “Наш Львів”, контрольована СДПУ(о) й особисто головою ДПА у Львівській області, депутатом міськради М. Хомяком, що мала у 2002 році два депутати, нині налічує 31 депутата.

Проте найбільша небезпека полягає у двозначній позиції мера м. Львова Л. Буняка. Любомир Костянтинович повинен зрозуміти, що йому час зайняти чітку позицію щодо того, з ким він. Виконавчій владі міста на чолі з мером слід також чітко знати, що у випадку прихованого чи явного підігравання СДПУ(о) на Львівщині “Наша Україна”, що користується в місті підтримкою 65% виборців, займе однозначну позицію.

Здобутки і втрати “Нашої України”

“Наша Україна” як політична сила після парламентських виборів 2002р. перебувала під постійним, буквально тотальним тиском на всіх рівнях, починаючи з фракції у Верховній Раді й закінчуючи репресіями на місцевому рівні. Звичайно, в такій ситуації ми більше програли, ніж виграли. Проте, незважаючи на такі обставини, “Наша Україна” збереглася як загальноукраїнська політична сила, її не вдалося розколоти чи знищити, а В. Ющенко зберіг довіру 25% виборців України. Щоправда, нам не вдалося розширити коло підтримки лідера “НУ”, особливо у східних і південних регіонах, а того, що є очевидним, замало для перемоги на президентських виборах.

“НУ” програвала там і тоді, коли намагалася грати в підкилимні, напівкулуарні парламентські та навколопарламентські ігри. Там діяли правила, встановлені Банковою. І щойно В. Ющенко грав за цими правилами, так званих “переговорів”, Банкова завжди його перегравала. В кінцевому підсумку ми оголошували, що нас вкотре обманули, або влаштували скандали в парламенті.

Проте “НУ” завжди вигравала, коли виходила за рамки парламенту та змушувала владу грати на своєму полі. У цьому випадку вже влада відчувала себе не в “своїй” тарілці, панікувала та робила помилки. Так було з форумами “НУ”, які стали колосальним каталізатором активності мас, показали, з одного боку, недолугість і примітивізм влади, а з другого - В. Ющенка як сильного та сміливого політика. Так було з акцією “Україні – народного президента”, яка виявилася безпрецедентною з точки зору масової пропаганди й організації безпосереднього зв’язку опозиції з народом.

Однак проблема залучення народу до процесу прийняття політичних рішень як безпосереднього учасника залишається головною проблемою “НУ”. Народ і далі перебуває ніби в ролі досить пасивного глядача за протистоянням влади й опозиції в парламенті.

Виклики, які влада кидає Вікторові Ющенку

Після того, як стало зрозуміло, що не виходить обрати нового президента в парламенті, влаштувавши такий собі олігархічний “сходняк”, а Кучма не має шансів виграти всенародні вибори, то в правлячої еліти не залишилося іншого виходу, як вигравати їх у Віктора Ющенка. Не повинно бути жодного сумніву, що вони спрямують на цей виграш усі свої ресурси – адміністративні, матеріальні й інтелектуальні.

Існує принаймні кілька реальних сценаріїв, які влада втілюватиме в тих чи інших співвідношеннях, щоби не допустити перемоги лідера опозиції, залежно від того, як себе поведе опозиція, – від примітивних до найбільш витончених.

Те, що влада діяла та діятиме поза правилами, зрозуміло практично всім. Тому треба дуже серйозно поставитися до таких ходів влади, як нереєстрація В. Ющенка під різними приводами кандидатом у президенти або зняття його з реєстрації під час виборчої кампанії. Суди завжди будуть напоготові, щоб “освятити” такі рішення, а склад ЦВК говорить сам за себе: він виконає кожну вказівку Банкової. Проте відверті дії проти В. Ющенка, по-перше, можливі лише за абсолютної пасивності опозиції, по-друге, можуть викликати стихійні протести, по-третє, спричинять різку протидію міжнародної спільноти. Але вони реальні, як свідчить ситуація навколо повторних виборів міського голови в Мукачевому.

Ще імовірніше, що влада зосередить зусилля на фальсифікації результатів самих виборів. Причому, враховуючи свіжий приклад Грузії, робитиме це максимально тонко, використовуючи ті регіони, в яких В. Ющенко має відносно низьку підтримку – там формуватимуть стійкий негативний образ. Набір технологій відомий: “правильно” сформовані дільничні й окружні комісії, усунення контролю за підрахунком голосів, анулювання через суд результатів виборів на тих дільницях, де опозиція здобула значний відсоток, пряма купівля голосів тощо. Головною умовою реалізації таких технологій є тривале маніпулювання масовою свідомістю, щоб підготувати людей до сприйняття фальсифікацій як буденного явища. Класичний приклад – ірраціональне гасло “Донбас не любить Ющенка”, яке впродовж кількох місяців тотально пропагують у Донецькій області.

Практично немає сумніву в тому, що в інформаційному просторі обрано просту, але ефективну технологію зразка 30-х років ХХ століття: тотальне замовчування будь-яких дій та ініціатив опозиції й особисто Віктора Ющенка, адміністративне закриття всіх опозиційних ЗМІ, насамперед електронних, “чорний PR”, тобто безсоромна брехня й інсинуації на адресу опозиції. Ця тактика суттєво допомогла Л. Кучмі на виборах 1999 р., а нині В. Медведчук удосконалив її. Без належної протидії значна частина виборців може мати хибне уявлення про дії та наміри В. Ющенка, його образ виявиться спотвореним. Якщо до цього додати повсюдний силовий тиск, шантаж і залякування, то ця технологія здатна деморалізувати певну частину виборців, які або зі страху проголосують за владу, або не підуть на вибори взагалі.

Не слід відкидати і сценарію запровадження надзвичайного стану та скасування чи перенесення виборів через спровоковані масові безладдя в певних регіонах, імовірності місцевого міждержавного конфлікту. Невдалою спробою втілення останнього сценарію стала Коса Тузла. Можлива також несподівана добровільна відставка Л. Кучми та проведення дострокових виборів улітку цього року, – цей варіант копіює російську схему перших виборів Путіна. Але він видається малоймовірним, зважаючи на характерологічні особливості українського президента.

Переконаний, найбільш реалістично виглядає сценарій нав’язування суспільству ідей і протистояння, вигідних владі, що дає їй змогу вибудувати викривлену, а не реальну картину конфлікту. Нині як головну суспільну суперечність намагаються накинути протиставлення західних (“націоналістів-бандерівців”) і східних (“космополітів-москалів”) українців. Це дозволяє Банковій поділити суспільство по лінії “схід-захід”, начепити В. Ющенку образ радикального націоналіста, агента США. Цей варіант дуже небезпечний через стійке, історично сформоване негативне ставлення мешканців Сходу України до ідеї націоналізму. Він здатен позбавити лідера нашоукраїнців значної частини голосів. Якщо його прищеплять суспільству, влада розіграє у другому турі виборів президента варіант протистояння Кравчук-Кучма на виборах 1994 р.

Інша лінія конфлікту, яку розігруватимуть: ефективна влада – неефективна опозиція, спроможний прем’єр – неспроможний лідер опозиції. Для цього уряд уже в травні-червні (а не у вересні), використовуючи приховані ресурси бюджету, підвищить пенсії, бюджетні зарплати, соціальні виплати, таким чином постане захисником інтересів простого народу. Схожі вчинки матимуть на меті знівелювати соціальні здобутки В. Ющенка часів його прем’єрства та нинішні соціальні ініціативи, які уряд Віктора Януковича відверто ігнорував.

Роль зовнішнього фактора

Під зовнішнім фактором зазвичай убачають Європу, США та Росію. ПАРЄ вже продемонструвала ставлення до подій в Україні, зокрема в питанні конституційної реформи. Можна впевнено казати, що вплив буде. І буде він публічно-політичним. Контроль за виборчим процесом, моніторинг порушень прав людини і свободи слова – це ті точки, де можна очікувати підтримки демократичних сил в Україні.

Уплив США та Росії буде реальним, причому США мають значно більше важелів. Росія здатна впливати інформаційно, ідеологічно, матеріально, а також через структури російського бізнесу в Україні. Важливою для східних теренів нашої держави стане особиста позиція Путіна, якщо він із нею визначиться.

Роль США криється не лише в доволі різких заявах М. Олбрайт про заблокування рахунків українських олігархів, якщо вибори виявляться непрозорими і триватиме “розкрутка” справи П. Лазаренка. Державний департамент має достатньо важелів впливу на українську корумповану еліту, включно з Кучмою. Питання лише в тому, чи захоче Америка використати їх, зважаючи на власні геополітичні інтереси. Поки що з-за океану ідуть сигнали як у бік влади, так і в бік опозиції.

Зі сказаного випливає тільки один висновок: хибно робити ставку на зовнішній фактор як вирішальний для підтримки опозиції на виборах. Така підтримка (якщо вона буде) завжди буде підпорядкованого, другорядного характеру, а пряма може навіть нашкодити. Дипломатичний і економічний тиск виявиться ефективним, лише якщо влада вчинятиме відверті незаконні дії проти опозиції.

Чи можливі компроміси з Кучмою?

Таке запитання поставало і постає, бо діючий президент має в державі виняткову владу, а відтак і можливість впливати на виборчий процес. Воно існує ще й тому, що Л. Кучму принаймні підозрюють у причетності до вбивств відомих політиків, журналістів і низці інших дій, які завдали безпосередньої шкоди національній безпеці України. Окрім того, слід відповісти на два запитання: чи індульгенція діючому президенту є гарантією проведення чесних і демократичних виборів? І як до цього поставиться сам народ, даючи морально-політичну оцінку таким крокам опозиції?

Л. Кучма неодноразово заявляв, що йому не потрібні жодні гарантії, що він їх ні від кого не прийме. Очевидно, що це не так. Страх за власне майбутнє та вчинене за роки президентства є рушійними мотивами нинішньої політичної діяльності Л. Кучми.

Думаю, що компроміси опозиції з Л. Кучмою практично неможливі. Визначається це не бажанням опозиції, а лінією поведінки президента і його кризового менеджера. Політичне й особисте майбутнє Л. Кучми перебуває в його руках. Від того, як він поведеться у 2004 р., залежатиме, що з ним станеться згодом. На відміну від президента, компроміси з частиною правлячої еліти цілком імовірні. Ба більше, що ближче вибори, то ймовірнішою є ініціатива з їхнього боку, і питання тільки в тому – з ким домовлятися, а з ким – ні.

Задля майбутнього української нації, її морального очищення, надзвичайно важливо, щоб щодо Л. Кучми здійснили судову процедуру стосовно його причетності до багатьох резонансних злочинів. Це потрібно всім нам. Лише коли знімуть або підтвердять обвинувачення, слід розглядати проблему гарантій діючому президентові.

Зрештою, нехай кожен, хто прочитає цю статтю, запитає себе: чи проголосував би я за гарантії Л. Кучми та пробачив йому те, що він зробив?

Що має робити “Наша Україна”?

На виклики, які кинула влада опозиції та суспільству, треба відповідати адекватно, швидко й ефективно. Передовсім уявний горизонтальний конфлікт “Схід-Захід”, штучно нав’язаний владою, слід витіснити реальним вертикальним конфліктом “народ – купка корумпованих олігархів”. Необхідно донести до найширших народних мас ідею, що головні суперечності в Україні не є національними чи релігійними, а соціальними та політичними: між зубожілим загалом і жменькою багатіїв, які незаконно присвоїли собі національне добро.

Потрібно також позиціонувати В. Ющенка як захисника соціальних інтересів і прав простого народу в минулому і тепер. Уряд В. Януковича, який уперше в історії незалежної України підвищив ціни на хліб, зменшив мінімальну зарплату із 237 грн. до 205 грн., додав по 4-6 гривень пенсіонерам замість 40-50 грн., слід гостро критикувати: “Наша Україна” повинна чинити повсюдний активний тиск на владу та змусити її негайно підняти мінімальну зарплату до 240-250 грн. із відновленням тарифних співвідношень. Те саме стосується і пенсій. Гроші у бюджеті є – їх лише треба віддати народові.

Слід негайно оприлюднити своє бачення відносин із Росією та ліквідувати спекуляції на Сході України стосовно того, що В. Ющенко репресуватиме росіян в Україні чи розірве стосунки з Росією. Наше гасло – кожен громадянин України, незалежно від етнічного походження, зобов’язаний бути патріотом своєї Батьківщини. Ющенко – приклад такого патріотизму.

Способом поширення цих та інших ідей, формування позитивного образу В. Ющенка повинна стати масова народна газета самвидавного типу, такі ж регіональні газети, листівки, брошури, плакати, графіті. Необхідно якнайшвидше перейти до безпосередньої масової агітації серед людей, налагодити прямий зв’язок із людьми в містах і селах. Варто формувати широку мережу підтримки нашого кандидата та мобілізувати добровольців і прихильників для підготовки загальнонаціональних масових акцій. Вони виявляться вкрай необхідними, якщо влада чинитиме незаконні дії щодо В. Ющенка. А вона їх чинитиме! Опозиція завжди повинна мати в запасі аргумент сили на випадок незаконних кроків із боку влади. Таким аргументом є сам народ, вулиця та масові акції протесту. І коли влада спробує фальсифікувати вибори чи не визнати їх результату, якщо переможе опозиція, народ мусить піднятися на активну дію і допомогти опозиції взяти владу.

Водночас “Наша Україна” повинна забезпечити 33 тисячі виборчих дільниць членами комісій і спостерігачами. А в день виборів по всій Україні обов’язково треба організувати паралельний підрахунок голосів. Тільки це дасть реальну картину результатів голосування й аргумент, щоб вивести людей на вулицю, якщо офіційні результати виявляться іншими.

Зрештою, персональна активна громадська позиція кожного громадянина України, який бажає собі та дітям кращого життя, стане головною складовою успіху на цих президентських виборах.

Львівська Газета

Відповіді

  • 2004.03.21 | Mykyta

    Перше враження

    Багато розумних і правильних слів при повній нестиковці з діями. Чого лише вартує це речення

    "склад ЦВК говорить сам за себе: він виконає кожну вказівку Банкової."

    при порівнянні з голосуванням
    URL: http://maidan.org.ua/n/free/1077031392
    Фракція "Наша Україна"
    Кількість депутатів: 101
    За:46 Проти:3 Утрималось:2 Не голосувало:29 Відсутні:21

    Атрошенко В.А. За
    Безсмертний Р.П. За
    Білозір О.В. За
    Бойко Ю.А. За
    Бондар В.Н. За
    Бондаренко В.Д. За
    Васюник І.В. За
    Григорович Л.С. За
    Гурвіц Е.Й. За
    Єхануров Ю.І. За
    Жванія Д.В. За
    Жебрівський П.І. За
    Жулинський М.Г. За
    Зімін О.П. За
    Івченко О.Г. За
    Ігнатенко П.М. За
    Кармазін Ю.А. За
    Катеринчук М.Д. За
    Ключковський Ю.Б. За
    Коваль В.С. За
    Король В.М. За
    Костинюк Б.І. За
    Круць М.Ф. За
    Мартиненко М.В. За
    Одайник М.М. За
    Павленко Ю.О. За
    Пинзеник В.М. За
    Поліщук М.Є. За
    Полянчич М.М. За
    Порошенко П.О. За
    Рибачук О.Б. За
    Сабашук П.П. За
    Скомаровський В.В. За
    Сокирко М.В. За
    Терьохін С.А. За
    Третьяков О.Ю. За
    Удовенко Г.Й. За
    Філенко В.П. За
    Цехмістренко В.Г. За
    Червоненко Є.А. За
    Черновецький Л.М. За
    Чечель М.Й. За
    Шандра В.М. За
    Ющенко В.А. За
    Яворівський В.О. За
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.03.21 | Предсказамус

      Кто бы взялся растолковать?

      Для начала цитата из одного очень умного человека:

      "В пересылках встречались разные люди. Дед вспоминал и бывшего секретаря эсеровской партии Гоца, и делегата самого малочисленного по составу (кажется, всего 9 человек) II съезда РСДРП, и какого-то коминтерновца товарища Альберта, успевшего отсидеть при фашистах в Германии, вызволенного оттуда для того, чтобы снова попасть, теперь уже в советские лагеря. Подменяя знания волей, дед бросался с каждым из них в споры, натыкался на грустную снисходительность и с ещё большей яростью защищал свой главный тезис. Этот тезис и стал его прозвищем. В одно слово.
      «Сталин-не-знает».
      И даже тогда, когда, кажется, старый эсер Гоц, сказал ему горькие слова: «Из-за таких как вы, наивных и верящих, Россия ещё много лет будет жить в этом кошмаре», дед продолжал защищаться и спорить."
      ("Сталин-не-знает" Рустам Арифджанов http://www.agentura.ru/dossier/russia/people/arifdjanov/colonka/211103/ )

      Если не повторять ошибки деда Арифджанова ("это все окружение виновато, Виктор Андреевич не знает/не понимает/его обманули и тп."), кто возьмется объяснить поведение Ющенко?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.03.21 | Mykyta

        враження


        > Если не повторять ошибки деда Арифджанова ("это все окружение виновато, Виктор Андреевич не знает/не понимает/его обманули и тп."), кто возьмется объяснить поведение Ющенко?

        Очевидно, щоб правильно пояснити поведінку Ющенка треба добре знати його особисто, внутрішню атмосферу в НУ і т.п. Тому можу запропонувати лише здогадку.

        От уявіть собі, що в якийсь момент Ви усвідомлюєте, що (тьфу-тьфу, не дай Боже) горить Ваша хата. Швидше за все, всі Ваші дії будуть спонтанними і мало продуманими - Ви то гаситимете вогонь, то плакатимете, то виноситимете найважливіші речі на двір. Потім, коли сісти і подумати, то звичайно, багато чого можна було б зробити краще. Але...

        Думаю, щось подібне спостерігаємо і в поведінці Ющенка. Так як він прийшов в політику - без команди, без попереднього досвіду політичної боротьби - як правило не попадають. І відразу довелось "гасити полум'я": долати глибоку економічну кризу, потім іти на вибори. Відповідно, похапцем і без особливого перебору довелось збирати свою команду - попало мотлоху всякого досить. Крім того, нема стратегії (а яка старатегія у людини, що щойно прокинулась і починає гасити вогонь?). Все це вкупі дає силу-силенну помилок - те, що ми спостерігаємо.

        Все це лише моє особисте враження, не більше.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.03.21 | Предсказамус

          Не уверен

          Одно дело, когда человек во время пожара мечется, хватается то за одно, то за другое. Совсем по другому воспринимается, когда он начинает подливать в огонь бензин. Голосование по ЦИК - именно такой случай.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.03.21 | 123

            Все ж зрозуміло

            НУ підтримала запропонований склад ЦВК лише тому, що серед інших була запропонована кандидатура від НУ.

            Можна сперечатися - чи варто було за це підтримувати такий склад ЦВК (наприклад, мені важко визначитися з цього питання, оскільки я не знаю механізмів роботи ЦВК і я не можу знати, яка може бути користь від "свого" члена ЦВК, голос якого не є вирішальним). Але, принаймні, позиція і мотиви НУ є цілком зрозумілими і мають просте і логічне пояснення. Так що Ваша аналогія не є коректною.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.03.21 | Предсказамус

              Завидую

              > НУ підтримала запропонований склад ЦВК лише тому, що серед інших була запропонована кандидатура від НУ.
              Это как раз понятно. А если бы президента выбирала ВР, НУ предложили вакансию уборщицы в кабинете президента Януковича, они бы тоже на него проголосовали? (только не объясняйте мне, как в Украине выбирают президента, я в курсе).

              > Можна сперечатися - чи варто було за це підтримувати такий склад ЦВК (наприклад, мені важко визначитися з цього питання, оскільки я не знаю механізмів роботи ЦВК і я не можу знати, яка може бути користь від "свого" члена ЦВК, голос якого не є вирішальним). Але, принаймні, позиція і мотиви НУ є цілком зрозумілими і мають просте і логічне пояснення. Так що Ваша аналогія не є коректною.
              Я Вам завидую. С одной стороны, Вы не знаете механизмов работы ЦИК, а с другой Вам все понятно. Легко так жить, наверное, хотя временами и хлопотно.
              P.S. С учетом "механизма работы ЦИК", НУ практически уже проголосовала за президента от власти.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2004.03.22 | Михайло Свистович

                Я б теж, на Вашому місці заздрив.

                Бо дуже важко жити, коли за кожним кроком бачити глибокомудру роботу цілих завалів фаршованих мозків та прихованих механізмів. Трохи знаючи і ВАЮ, і КЧ, і ситуацію, скажу, що Микита, як на мене, описав її доволі точно.

                123 також, тільки трохи вибілив НУ. Вона б і так проголосувала за цей склад ЦВК. Щоб не псувати стосунки. Це, а не один член ЦВК. було головним мотивом.

                Про закладки також може бути. Однак Ви просили пояснити поведінку Ющенка, а не всієї НУ. Ющенко - не закладка.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2004.03.22 | Нестор

                  І все ж таки не зрозуміло

                  Михайло Свистович пише:
                  > 123 також, тільки трохи вибілив НУ. Вона б і так проголосувала за цей склад ЦВК. Щоб не псувати стосунки. Це, а не один член ЦВК. було головним мотивом.

                  То чого НУ бореться проти Кучми і тим самим псує стосунки? :)

                  Малоймовірним також є пояснення дій Ющенка його ідіотизмом (порівняння з пожежею).
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2004.03.22 | Михайло Свистович

                    Re: І все ж таки не зрозуміло

                    Нестор пише:
                    >
                    > То чого НУ бореться проти Кучми і тим самим псує стосунки? :)
                    >
                    > Малоймовірним також є пояснення дій Ющенка його ідіотизмом (порівняння з пожежею).

                    По-перше, псувати стосунки з конкретним чиновником і режимом - це різні речі. Я також можу зараз не псувати стосунки, наприклад, з головою однієї селищної ради, щоб він не заважав мені боротися з міським головою.

                    Порівняння з пожежею дуже вдале і не має нічого спільного з ідіотизмом. Повторюю, я впевнений, що, якщо раптом би Вам вдалося помінятися з Ющенком тілесними оболонками (на чолі НУ, як в американських фільмах, стояла б та сама тілесна оболонка тільки з Вашею душею), Ви б мали ще гірші результати. Не все там так просто.
                  • 2004.03.23 | Олександр

                    Щодо ЦВК я думаю, що все ясно

                    Так, склад ЦВК недосконалий. Проте легітимний, і він має право організовувати вибори.

                    Було б куди гірше, коли б Кучма грався в кішки-мишки, висуваючи все одіозніших і одіозніших персонажів в розрахунку на провал від НУ. А в жовтні виявилося б, що вибори нема кому проводити, а Рудий Панько, вдоволено потираючи руки, казав би, що все, що від нього залежало, він зробив, а все спартачила придуркувата опозиція...

                    Такі дрібні капості треба вміти глушити...
                • 2004.03.23 | Предсказамус

                  Попробовал и Вам позавидовать. Не получилось

                  Я, по крайней мере, вдали от Киева могу сохранять иллюзии о мудрости и порядочности нашей оппозиции, хоть с каждым днем делать это все труднее. 123 иллюзиями не страдает, но верит. Не "верит", а именно "верит". А Вам каково?

                  > дуже важко жити, коли за кожним кроком бачити глибокомудру роботу цілих завалів фаршованих мозків та прихованих механізмів. Трохи знаючи і ВАЮ, і КЧ, і ситуацію, скажу, що Микита, як на мене, описав її доволі точно.
                  Не знаю, что такое КЧ (Данилыч, что-ли?), но Вам, как знатоку, верю, что Вы его знаете.

                  > 123 також, тільки трохи вибілив НУ. Вона б і так проголосувала за цей склад ЦВК. Щоб не псувати стосунки. Це, а не один член ЦВК. було головним мотивом.
                  Не испортить отношения с Киваловым (тем самым, что костьми ложился, лишь бы загнать судью Василенко под плинтус) Ющенко может единственным способом: вступить в СДПУ(о) и выдвинуть Медведчука в президенты. Возможно, Ющенко этого не понимает, но зачем тогда Украине президент-дебил?

                  > Про закладки також може бути. Однак Ви просили пояснити поведінку Ющенка, а не всієї НУ. Ющенко - не закладка.
                  Не уверен, что это лучше. Мне трудно выбрать между Ющенко-закладкой и Ющенко-дебилом.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2004.03.23 | Михайло Свистович

                    Ось до чого доводить думання.

                    Предсказамус пише:
                    >
                    > Не знаю, что такое КЧ (Данилыч, что-ли?)

                    Катерина Чумаченко.

                    >
                    > Не испортить отношения с Киваловым (тем самым, что костьми ложился, лишь бы загнать судью Василенко под плинтус) Ющенко может единственным способом: вступить в СДПУ(о) и выдвинуть Медведчука в президенты. Возможно, Ющенко этого не понимает, но зачем тогда Украине президент-дебил?

                    >
                    > Не уверен, что это лучше. Мне трудно выбрать между Ющенко-закладкой и Ющенко-дебилом.

                    У Вас є кращий реальний претендент на президента?
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2004.03.23 | Предсказамус

                      Давно думаю, привык уже :(

                      >> Не уверен, что это лучше. Мне трудно выбрать между Ющенко-закладкой и Ющенко-дебилом.
                      > У Вас є кращий реальний претендент на президента?
                      Конечно. Предпочитаю Ющенко-патриота, Ющенко-порядочного человека, Ющенко-умелого политика. Я знаю, Вы не любите думать, но может разок попробуем, как бы из Ющенко-дебила сделать Ющенко-хорошего политика?
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2004.03.23 | Михайло Свистович

                        Re: Давно думаю, привык уже :(

                        Предсказамус пише:
                        >
                        > Конечно. Предпочитаю Ющенко-патриота, Ющенко-порядочного человека, Ющенко-умелого политика.

                        Я кажу про реальність.

                        >
                        > Я знаю, Вы не любите думать

                        Не приписуйте мені того, чого я ніколи не казав. Я дуже люблю думати. але не взагалі, а лише про те, що можна реально втілити в життя.

                        >
                        > но может разок попробуем, как бы из Ющенко-дебила сделать Ющенко-хорошего политика?

                        Я знаю як. Для цього примусити його рахуватися з собою. А щоб рахувався, словами не вплинеш. Потрібна реальна велика організація, яка щось робить, і ця робота помітна всім.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2004.03.23 | Предсказамус

                          Ноу хау, дон'т ноу вай.

                          >> но может разок попробуем, как бы из Ющенко-дебила сделать Ющенко-хорошего политика?
                          > Я знаю як. Для цього примусити його рахуватися з собою. А щоб рахувався, словами не вплинеш. Потрібна реальна велика організація, яка щось робить, і ця робота помітна всім.
                          Так. То есть, нужно создать что-то по масштабам не меньше Соцпартии и Батькивщини, скорее больше, т.к. с ними Ющенко считается постольку-поскольку. Могу прикинуть план и смету, думаю, лет за 5-7 управимся. После чего придем к Ющенке и скажем, мол что, чувак, умнеть будешь? А он нам ответит: "Идите в свой барак, не мешайте мне кайлом махать".
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2004.03.23 | Михайло Свистович

                            Re: Ноу хау, дон'т ноу вай.

                            Предсказамус пише:
                            >
                            > Так. То есть, нужно создать что-то по масштабам не меньше Соцпартии и Батькивщини, скорее больше

                            Це не важко, оскільки їхні масштаби - мізерні.

                            >
                            > Могу прикинуть план и смету, думаю, лет за 5-7 управимся.

                            Думаю, що менше ніж за 5-7 місяців. Але для цього потрібно бажання людей робити все, а не те, що їм подобається.
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2004.03.23 | Предсказамус

                              Прав был Станиславский

                              >> Так. То есть, нужно создать что-то по масштабам не меньше Соцпартии и Батькивщини, скорее больше
                              > Це не важко, оскільки їхні масштаби - мізерні.
                              В сравнении с чем? С СДПУ(о) и КПУ? Возможно. Но у них есть сеть организаций, помещений, способы коммуникации, какие-никакие технологии управления, СМИ и т.п.

                              >> Могу прикинуть план и смету, думаю, лет за 5-7 управимся.
                              > Думаю, що менше ніж за 5-7 місяців. Але для цього потрібно бажання людей робити все, а не те, що їм подобається.
                              "Все" это что? Ходить с плакатами в защиту журналистов, тогда как защищаемые даже не удосужились на этот сборняк явиться? Рассылать и разносить листовки имени Магды? (Магда, спокойно, ничего личного). Вам не кажется, что, говоря "все" и не уточняя что, Вы становитесь в стройные ряды пастухов быдла?
                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                              • 2004.03.23 | Михайло Свистович

                                На першому етапі на Станіславьких не звертають уваги.

                                Предсказамус пише:
                                >
                                > В сравнении с чем? С СДПУ(о) и КПУ? Возможно. Но у них есть сеть организаций, помещений, способы коммуникации, какие-никакие технологии управления, СМИ и т.п.

                                В них нічого немає. Спробуйте організувати за один-два дні пікет з 50 чоловік силами будь-якої партії? Нічого не вийде. Оце і весь масштаб.

                                >
                                > "Все" это что? Ходить с плакатами в защиту журналистов, тогда как защищаемые даже не удосужились на этот сборняк явиться? Рассылать и разносить листовки имени Магды? (Магда, спокойно, ничего личного). Вам не кажется, что, говоря "все" и не уточняя что, Вы становитесь в стройные ряды пастухов быдла?

                                Все - це означає будь-що, що не суперечить принципам боротьби з режимом. В т.ч. і ходити з плакатами та розклеювати листівки імені Магди. Хто хоче вважати себе бидлом - хай вважає і нічого не робить. Ми ж вважаємо себе людьми. які засунули подалі свої амбіції і роблять те, що можна робити зараз, а не чекають, поки з"явиться можливість задіяти якнайкраще їхній потенціал.

                                Я можу написати тут величезний опус, як класно можна задіяти мій потенціал, але, оскільки ніхто його не задіює так, як мені б хотілося, я клею листівки.
                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                • 2004.03.23 | Предсказамус

                                  Почему бы нет?

                                  Я про опус. Относительно быдло-не быдло и т.п., вопрос не в том, кто себя им считает. Если уважаешь людей, то не ведешь с ними общение на уровне "я начальник, ты дурак". Понимаю, у Вас есть опыт общения, но почему-то Вы его упорно оставляете в реале. Возможно, поддержать Шороха пришло бы гораздо больше майдановцев, если бы понимали, какого хрена защищать того, кто от этой защиты прячется. Или, что еще хуже, идти протестовать против реформы, а потенциальный президент с неограниченными полномочиями тем временем будет киваловых в ЦИК избирать. Единственное мероприятие, на который многие с удовольствеим сходили бы - это пикетировать штаб-квартиры НУ, СПУ и БЮТ с требованием немедленно прекратить идиотские игры. Но таких предложений пока не видно и не слышно. Может, все-таки начать с корсерватории?
                                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                  • 2004.03.23 | Правник

                                    Перепрошую за вторгнення у майже приватний епістолярій

                                    Предсказамус пише:
                                    > Я про опус. Относительно быдло-не быдло и т.п., вопрос не в том, кто себя им считает. Если уважаешь людей, то не ведешь с ними общение на уровне "я начальник, ты дурак". Понимаю, у Вас есть опыт общения, но почему-то Вы его упорно оставляете в реале. Возможно, поддержать Шороха пришло бы гораздо больше майдановцев, если бы понимали, какого хрена защищать того, кто от этой защиты прячется.
                                    Тут є інший бік питання - не захищати Шолоха, а захищати своє право жити в державі, де держ.органи знають своє місце на килимку у кутку, окресленому законами. Ну і...передвиборчий принаймні, інтерес чути в етері Континент.
                                    Особисто я свою мікроскопічну участь розглядав саме так.

                                    > Или, что еще хуже, идти протестовать против реформы, а потенциальный президент с неограниченными полномочиями тем временем будет киваловых в ЦИК избирать. Единственное мероприятие, на который многие с удовольствеим сходили бы - это пикетировать штаб-квартиры НУ, СПУ и БЮТ с требованием немедленно прекратить идиотские игры. Но таких предложений пока не видно и не слышно. Может, все-таки начать с корсерватории?
                                    От тому я і вторгнувся у Вашу зі Свистовичем розмову - чутно! Принаймні від мене :) :

                                    " І had a dream, Joe (с)Nick Cave - коли піпл виходить на площу зі СВОЇМИ гаслами і між іншим питається у "вождів": "так хто з вас, скурвих дітей, піде з нами за під цими, нашими гаслами і за ці наші ідеали? А як ніхто, до йдіть "до'дної ями, буржуїв за буржуями"(с)совєцький класик....
                                    ...А якби ті, хто розуміє життєву необхідність єднання опозиції і висунення єдиного (більш-менш єдиного) кандидата хоч раз приперлися би нагло під Юліни та Мороза вікна і популярно роз'яснили їм, що до чого, а не слухали би лопухами вчергове чергові красиві чи не дуже слова ("слова, слова, слова" (с) Піккардійська Терція, "як можеш ти вірити звукам, словам" (с)О.Олесь+Л.Герасимчук), то може щось би і "пробзділося у данському князівсьтві" (с)Подерев'янський."
                                    http://www.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1078572394&first=&last=&pattern=скурв

                                    Ну так що? Я готовий припертися до Києва і взяти участь у такій акції (позаяк провінціял єсмь, то єдина і вимушена умова - завчасне повідомлення).
                                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                    • 2004.03.23 | Предсказамус

                                      Отож

                                      > ...А якби ті, хто розуміє життєву необхідність єднання опозиції і висунення єдиного (більш-менш єдиного) кандидата хоч раз приперлися би нагло під Юліни та Мороза вікна і популярно роз'яснили їм, що до чого, а не слухали би лопухами вчергове чергові красиві чи не дуже слова
                                      Если добавить еще одно пропущенное окно, то очень даже.

                                      > Ну так що? Я готовий припертися до Києва і взяти участь у такій акції (позаяк провінціял єсмь, то єдина і вимушена умова - завчасне повідомлення).
                                      Сам такой, да и нелегко вырываться, но если приеду, то только на такой митинг.
                                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                      • 2004.03.23 | Правник

                                        Re: Отож

                                        Предсказамус пише:
                                        > > ...А якби ті, хто розуміє життєву необхідність єднання опозиції і висунення єдиного (більш-менш єдиного) кандидата хоч раз приперлися би нагло під Юліни та Мороза вікна і популярно роз'яснили їм, що до чого, а не слухали би лопухами вчергове чергові красиві чи не дуже слова
                                        > Если добавить еще одно пропущенное окно, то очень даже.
                                        Я - за.

                                        > > Ну так що? Я готовий припертися до Києва і взяти участь у такій акції (позаяк провінціял єсмь, то єдина і вимушена умова - завчасне повідомлення).
                                        > Сам такой, да и нелегко вырываться, но если приеду, то только на такой митинг.
                                        Нас вже двійко. Свистовичу, третім будете? ;)
                                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                        • 2004.03.23 | Михайло Свистович

                                          Re: Отож

                                          Правник пише:
                                          >
                                          > Нас вже двійко. Свистовичу, третім будете? ;)

                                          Зараз не буду. Чому - уже написав.
                                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                          • 2004.03.24 | Правник

                                            Re: Отож

                                            Михайло Свистович пише:
                                            > Правник пише:
                                            > >
                                            > > Нас вже двійко. Свистовичу, третім будете? ;)
                                            >
                                            > Зараз не буду. Чому - уже написав.
                                            Не знайшов. Теж часу нема
                                    • 2004.03.23 | Предсказамус

                                      P.S.

                                      А еще есть очень удачный опыт звонков и писем в Госчастотнадзор. Почему бы не повторить его применительно к народным избранникам?
                                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                      • 2004.03.23 | Михайло Свистович

                                        Оце можна

                                        Предсказамус пише:
                                        > А еще есть очень удачный опыт звонков и писем в Госчастотнадзор. Почему бы не повторить его применительно к народным избранникам?
                                  • 2004.03.23 | Михайло Свистович

                                    Нема часу.

                                    Предсказамус пише:
                                    > Понимаю, у Вас есть опыт общения, но почему-то Вы его упорно оставляете в реале.

                                    Там ефект більше. Якщо я вимушений пояснювати комусь щось більше 30 хвилин, я просто кидаю це заняття. Я не можу дозволити собі витрачати на одну людину стільки часу, за який би зміг загітувати декілька людей.

                                    > Возможно, поддержать Шороха пришло бы гораздо больше майдановцев, если бы понимали, какого хрена защищать того, кто от этой защиты прячется.

                                    Тоді всім було все зрозуміло, бо ніхто не знав, що він ховається.

                                    > Или, что еще хуже, идти протестовать против реформы, а потенциальный президент с неограниченными полномочиями тем временем будет киваловых в ЦИК избирать.

                                    Це - не головна функція президента. У Вас є реальна йому альренатива? Немає.

                                    > Единственное мероприятие, на который многие с удовольствеим сходили бы - это пикетировать штаб-квартиры НУ, СПУ и БЮТ с требованием немедленно прекратить идиотские игры. Но таких предложений пока не видно и не слышно.

                                    І не буде. До цих пікетів потрібно провести багато інших акцій, заробивши ними авторитет. В тому числі і в самої опозиції. Інакше ми виглядатимемо як найняті за 20 гривень.
                                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                    • 2004.03.23 | Предсказамус

                                      Немає віри (пробачте)

                                      Вам мое доверие, конечно, без особой надобности, но его стало заметно меньше.

                                      Михайло Свистович пише:
                                      >Предсказамус пише:
                                      >> Понимаю, у Вас есть опыт общения, но почему-то Вы его упорно оставляете в реале.
                                      > Там ефект більше. Якщо я вимушений пояснювати комусь щось більше 30 хвилин, я просто кидаю це заняття. Я не можу дозволити собі витрачати на одну людину стільки часу, за який би зміг загітувати декілька людей.
                                      Вы лукавите, Михаил. В сети Ваш постинг прочтут достаточно много людей, т.е. потраченное время делите на количество читателей. Скорее, сказать нечего.

                                      >> Возможно, поддержать Шороха пришло бы гораздо больше майдановцев, если бы понимали, какого хрена защищать того, кто от этой защиты прячется.
                                      > Тоді всім було все зрозуміло, бо ніхто не знав, що він ховається.
                                      Скажем так, уже тогда было ясно, что на связь "Континент" выйти не торопится, так зачем Вы торопились с акцией? Вообще осмысленность акции очень спорная.

                                      >> Или, что еще хуже, идти протестовать против реформы, а потенциальный президент с неограниченными полномочиями тем временем будет киваловых в ЦИК избирать.
                                      > Це - не головна функція президента. У Вас є реальна йому альренатива? Немає.
                                      О функциях - опять лукавите, голосовать за киваловский ЦИК аморально, с какого боку ни смотри. Кроме того, это еще и глупо, т.к. потом ЦИК толком и не покритикуешь, сам такой выбрал.
                                      Об альтернативах ниже.

                                      >> Единственное мероприятие, на который многие с удовольствеим сходили бы - это пикетировать штаб-квартиры НУ, СПУ и БЮТ с требованием немедленно прекратить идиотские игры. Но таких предложений пока не видно и не слышно.
                                      > І не буде. До цих пікетів потрібно провести багато інших акцій, заробивши ними авторитет. В тому числі і в самої опозиції. Інакше ми виглядатимемо як найняті за 20 гривень.
                                      Теперь не поверю всерьез. Скорее подумаю ,что Вы, как и Ющенко, "не хотите портить отношения". В действительности пикетирование сошедшей с ума оппозиции - единственное решение, т.к. им, в отличие от власти, на пикеты наплевать нелегко. Вместо этого Вы будете пикетировать власть, строить демократию в отдельно взятом Ирпене...
                                      Короче, мне многое стало ясно. Спасибо.

                                      P.S. Альнетрнативой Ющенко может быть сам Ющенко, когда поймет, что теперпешний курс ведет его прямиком в маргинес. Каждая Ваша акция в его поддержку сейчас будет работать против него, создавая иллюзию народного одобрения. И наоборот, но Вам, вижу, такое решение неинтересно.
                                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                      • 2004.03.23 | Михайло Свистович

                                        На нет і суда нет.

                                        Предсказамус пише:
                                        > Вам мое доверие, конечно, без особой надобности, но его стало заметно меньше.

                                        Значить так і буде. Я вже писав, що неефективно витрачати час на одного недовірливого, коли поряд є 10 тих, що розуміють необхідність дій, а не роздумів. Се ля ві. В нас мало часу. Коли охопимо всіх "довірливих", перейдемо до "недовірливих".

                                        >
                                        > Вы лукавите, Михаил. В сети Ваш постинг прочтут достаточно много людей, т.е. потраченное время делите на количество читателей. Скорее, сказать нечего.

                                        Ні. не лукавлю. Приплив з мережі в реал настільки мізерний у порівнянні з реалом, що кількість читачів тут не сильно важить. Зараз я сильно зав"язаний на реалі, коли попустить (це буде дуже нескоро) - може щось і напишу.

                                        >
                                        > Скажем так, уже тогда было ясно, что на связь "Континент" выйти не торопится, так зачем Вы торопились с акцией? Вообще осмысленность акции очень спорная.

                                        Хороша акція. Голосна, майданівців багато вийшло, з Магдою познайомились. Вона вперше вийшла в реал (не взагалі. а у складі майданівців).

                                        >
                                        > О функциях - опять лукавите, голосовать за киваловский ЦИК аморально, с какого боку ни смотри. Кроме того, это еще и глупо, т.к. потом ЦИК толком и не покритикуешь, сам такой выбрал.

                                        Згоден, але альтернативи немає.

                                        >
                                        > Теперь не поверю всерьез. Скорее подумаю ,что Вы, как и Ющенко, "не хотите портить отношения".

                                        В мене нема з ким зберігати там стосунки. Я мало того, що від них не залежу, але й псую ці стосунки дуже часто. Скоро знов псуватиму з черговим головою департаменту НУ. Та й завтра збираюся зіпсувати в реалі з усією НУ та БЮТ.

                                        >
                                        > В действительности пикетирование сошедшей с ума оппозиции - единственное решение, т.к. им, в отличие от власти, на пикеты наплевать нелегко.

                                        Я вже писав, як сприйматиметься таке пікетування нікому невідомим людьми. Такі пікетування вже були, люди плювалися на пікетників. Правильно плювалися. І на нас плюватимуть, хоч і неправильно.

                                        >
                                        > P.S. Альнетрнативой Ющенко может быть сам Ющенко, когда поймет, что теперпешний курс ведет его прямиком в маргинес. Каждая Ваша акция в его поддержку сейчас будет работать против него, создавая иллюзию народного одобрения.

                                        Ні, тут є гнучка тактика, і ми нею вже добивалися деяких успіхів.
                                      • 2004.03.23 | Zy

                                        Re: Немов у цирку чи що

                                        Предсказамус пише:
                                        > В действительности пикетирование сошедшей с ума оппозиции ...

                                        Може спробуєте без емоцій до … всього "людства", а конкр. по пунктах до КОЖНОЇ партії, блоку. Ваше ставлення до голосування по питанню ЦВК зрозуміло, є що щось додати до "гріхів" меншості ? :(
                                        > В действительности пикетирование сошедшей с ума оппозиции - единственное решение
                                        Дивне пропонується пікетування : перед штабом НУ будете тримати гасла:
                                        НУ винна у реформі М.-М.-С. ;
                                        перед БЮТ – чому підтримуєте Ющенка, а не Мороза ?
                                        перед СПУ – так тримати, дорогий товариш, дайош реформу у 2004 році!
                                        :O

                                        > Каждая Ваша акция в его поддержку сейчас будет работать против него, создавая иллюзию народного одобрения
                                        Що й казати, такі дурні ці депутати, виключно ілюзіями живуть
                                        :sarcastic:
                                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                        • 2004.03.23 | Предсказамус

                                          Чи що.

                                          Предсказамус пише:
                                          >> В действительности пикетирование сошедшей с ума оппозиции ...
                                          > Може спробуєте без емоцій до … всього "людства", а конкр. по пунктах до КОЖНОЇ партії, блоку. Ваше ставлення до голосування по питанню ЦВК зрозуміло, є що щось додати до "гріхів" меншості ?
                                          Полагаете, нечего? Сходите, загляните на пропуск Евдокимову в ВРЮ, он свежий, только сегодня выдали. Быстрее было бы перечислить, что сделано хорошо. Но главное, что можно "добавить" - это нежелание убеждать и побеждать.

                                          >> В действительности пикетирование сошедшей с ума оппозиции - единственное решение
                                          > Дивне пропонується пікетування : перед штабом НУ будете тримати гасла:
                                          НУ винна у реформі М.-М.-С. ; перед БЮТ – чому підтримуєте Ющенка, а не Мороза ? перед СПУ – так тримати, дорогий товариш, дайош реформу у 2004 році!
                                          Не приписывайте мне плоды Вашей болезненной фантазии, ОК?

                                          >> Каждая Ваша акция в его поддержку сейчас будет работать против него, создавая иллюзию народного одобрения
                                          > Що й казати, такі дурні ці депутати, виключно ілюзіями живуть
                                          Таки дурные. Не верите - у Свистовича спросите, он подтвердит.
                                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                          • 2004.03.23 | Zy

                                            Re: "Здорові" гасла в такий ситуаціїї взагалі

                                            не можуть бути
                                            Від відповіді ухилилися, чи підете пікетувати з :
                                            "Но главное, что можно "добавить" - это нежелание убеждать и побеждать." :sarcastic:
                                          • 2004.03.23 | Zy

                                            Re: Ще дещо

                                            Уточнення, щодо хворих "гасел". Якщо б Ви були щирі, то згадали як часто звинувачували Ющенка у тому, що НУ не все зробила для СПУ (правда, що саме не зробила, не дуже й пояснювали),
                                            по-друге,- Ви, особисто, хотіли б, щоб Мороз був висуванцем від
                                            "3"? Якщо відповідь ствердна, то третій пункт теж не такий вже примарний для Вас.
                                            Висновок: не можна переконати того, хто сам цього не бажає
                                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                            • 2004.03.24 | Предсказамус

                                              Мда.

                                              > Уточнення, щодо хворих "гасел". Якщо б Ви були щирі, то згадали як часто звинувачували Ющенка у тому, що НУ не все зробила для СПУ (правда, що саме не зробила, не дуже й пояснювали),
                                              Нет у меня привычки "не очень и объяснять". Применительно к ситуации с СПУ, я обвинял и обвиняю Ющенко (точнее, НУ) в нежелании вести равноправные переговоры о формировании оппозиционной тройки. То, что мы сейчас наблюдаем, результат позиции "присоединяйтесь безо всяких условий" и декларированной "самодостаточности" НУ. Все это писано не раз и не 10.

                                              > по-друге,- Ви, особисто, хотіли б, щоб Мороз був висуванцем від
                                              "3"? Якщо відповідь ствердна, то третій пункт теж не такий вже примарний для Вас.
                                              Ни Мороз, ни Тимошенко шансов на победу не имеют. Но Ющенко сам по себе (и даже с поддержкой Тимошенко) их тоже не имеет, не сомневайтесь.

                                              > Висновок: не можна переконати того, хто сам цього не бажає
                                              Очень правильный вывод.
              • 2004.03.22 | Нестор

                Досвід останніх років показує, що

                Посада уборщиці в кабінеті президента є значно більш вагомішою ніж посада єдиного рядового члена ЦВК.


                Предсказамус пише:
                > P.S. С учетом "механизма работы ЦИК", НУ практически уже проголосовала за президента от власти.

                Згоден. Це один з багатьох незрозумілих поступків Ющенка. Я ще в 2000 році на Майдані роздумував над тим, хто такий Ющенко: ідіот чи найманець влади. Чесно кажучи я цієї дилеми ще досі не розв"язав.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2004.03.22 | 123

                  Звідки Вам відомі механізми роботи ЦВК?

                  Я, скажімо, цілком припускаю, що свій член ЦВК може бути дуже корисним. Ну, наприклад (гіпотетично), він може контролювати якісь етапи роботи ЦВК, які недоступні для не-членів.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2004.03.23 | Нестор

                    З законів та власного досвіду

                    Механізми роботи ЦВК нічим не відрізняються від механізмів роботи будь-якої дільничної комісії по виборах. А так як я був колись її членом, то можу Вас запевнити, що корисність єдиного рядового члена ЦВК співмірна з корисністю опозиційних депутатів до Путіна в теперішній Думі. Ну є там Рижков і ще три чоловіки і що? Корисність їх наближається до нуля, але зате вони легітимізують цю Думу і створюють ілюзію її демократичності.
          • 2004.03.22 | Mykyta

            Re: Не уверен

            Предсказамус пише:
            > Одно дело, когда человек во время пожара мечется, хватается то за одно, то за другое. Совсем по другому воспринимается, когда он начинает подливать в огонь бензин. Голосование по ЦИК - именно такой случай.

            Може бути. А може й ні.

            Просто від постійної біганини може закрастись думка - а досить вогню подарувати ще шматочок і він заспокоїться і залишить нас в спокої. Ну хіба не можна з вогнем домовитись? :) (Він, правда, чомусь спалахує ще дужче, ну але хіба то заважає далі бігати навколо нього?)

            Зауважте, я не наполягаю на цій гіпотезі. Швидше за все, нічого просто не описується в чорно-білих тонах - таке життя.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.03.22 | Предсказамус

              Предположение

              Закрадывается конспирологическая идея: начинают срабатывать закладки. Это костенковско-бессмертное влияние в НУ, Рудьковский (например, http://www.pravda.com.ua/ru/archive/2004/march/22/news/5.shtml ) и Винский в СПУ и т.д. Временами начинает казаться, что Ющенко - тоже закладка. Но это, конечно, от излишней подозрительности. Надеюсь.
    • 2004.03.21 | Максим’як

      Re: Перше враження, що Стецьків сам не розуміє, як розвиватимуть

      Перше враження, що Стецьків сам не розуміє, як розвиватимуться події. Заплутався зоавсім.

      Спробуймо зрозуміти його думки стосовно реформи:

      1. Янукович буде балотуватися у президенти, бо йому продовжили на рік повноваження.

      2. Реформа нікому не потрібна крім Мороза. А Януковичу обмежені президентські повноваженняне не потрібні.

      3. Але реформа буде. І опозиція програла битву за реформу.

      Отже, за словами Стецьківа Янукович прагне стати президентом за будь-яку ціну і зовсім не думає про повноваження президента.

      Зі слів Стецьківа я так і не зрозумів, чому Янукович хоче стати президентом із обмеженими повноваженнями і що саме програла опозиція. А хто тоді буде головою уряду?

      ------------
      А про які конкретні випадки говорить Стецьків тут?

      Стецьків: “НУ” програвала там і тоді, коли намагалася грати в підкилимні, напівкулуарні парламентські та навколопарламентські ігри. Там діяли правила, встановлені Банковою. І щойно В. Ющенко грав за цими правилами, так званих “переговорів”, Банкова завжди його перегравала. В кінцевому підсумку ми оголошували, що нас вкотре обманули, або влаштували скандали в парламенті."

      Для мене - це якийсь набір слабозв"язаних між собою загальних враз, на кшталт: "Тепліє. Грачі прілєтєлі"
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.03.21 | Zy

        Re: Стаття моральна

        Стаття Тараса Стецьківа заслуговує на повагу, як зрештою і вся діяльність цього депутата, але декілька запитань-зауважень дозволю собі, навмисно не суттєвих, які лежать на поверхні, але яких не враховувати не можна
        Стецьків пише:
        > А між тим треба було або відразу домовитися з О. Морозом, врахувавши його позицію та побажання
        Пан Максим’як, Ви, як головний досліджувач домовленостей з лідером СПУ, змогли б розвіяти наміри Стецьківа, щодо остаточної ціни, перепрошую за грубість, кінцевих побажань О.О. . Чи Тарас правий в цьому питанні?
        > Відвоювали за допомогою того ж таки О. Мороза...
        Можна й так вважати, але якщо Мороз такий далекоглядний і так добре все прораховує, то чому б йому одразу не вплинути на Симоненка (домовитися) і не починати "реформу" до виборів.
        > Львівщину вибрали полігоном, де місцеві силові структури під керівництвом адміністрації президента відпрацьовують сценарії, які потім використовуватимуть по всій Україні.
        Чому депутати прозріли (наголошують) з подій на Львівщині, адже набагато раніше відбулося "відпрацювання" і про всі ті "полігони" писали ЗМІ ще кілька років тому, - а то, майже за відомим:
        " Вас обмануть меня не трудно,
        Я сам обманываться рад"
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.03.21 | Максим’як

          Re: Моя думка: Мороз ніколи не планував блокування з Ющенком.

          І не має чого робити квадратні очі на Львівщину, бо вона була полігоном протистояння добра і зла ще з 1988 року. Щоденно і щорічно. на Львіщенні системно почали давити національний бізнес із 1993 року, а піки насильства припадають на передвиборні роки і роки виборів.

          Це ілюзії, це бажання зберегти добру міну у таких політиків, як Стецьків, знаючи і розуміючи вже добре, що Мороз його всі довіри попередні просто пох..в. На мою думку простіше визнати Стецьківу та іншим подібним йому політикам, власну політичну недалекоглядність і надмірну довірливість до особи Мороза, ніж тягнути кота далі за хвоста.

          Я би радив просто забути їм ім"я Мороза, а не займатися власним оправдовуванням.
  • 2004.03.21 | Mykyta

    Re: Т. Стецьків: Україна перед вибором

    > Це не означає, що в опозиційному таборі не буде інших кандидатів. Виключати цього не можна. Найшвидше спливає в пам’яті прізвище О. Мороза.

    Цікаво, це слід трактувати так, що з Морозом вже навіть не будуть пробувати домовлятись? Як це узгоджується зі заявою Ющенка на мітингу 9-го березня?


    > Проте слід визнати, що бій за Конституційну реформу опозиція програла. Реформу реалізують, оскільки вона відповідає інтересам більшості олігархів, які контролюють парламент і уряд. А якщо станеться диво і її зірвуть, то це не залежатиме від опозиції, а виключно від внутрішніх процесів у владному таборі. Хоча мало віриться в те, що олігархи між собою пересваряться на цю тему.

    Хоча б промахи навчились визнавати.... Але він хоч задумався після цього абзаца, яка ціна тих промахів?!!!


    > На жаль, у серпні минулого року, коли В. Медведчук домовився з П. Симоненком і О. Морозом про внесення змін до Конституції, “Наша Україна” вчасно не оцінила цієї небезпеки і до грудня пасивно спостерігала за реалізацією сценарію влади. А між тим треба було або відразу домовитися з О. Морозом, врахувавши його позицію та побажання, або піднімати вулицю під гаслом: “Ні конституційному перевороту!” Ні того, ні іншого не зробили.

    Клас! І нічого робити далі не будемо! (раз вже Мороза записали в кандидати)

    >.... В. Ющенко зберіг довіру 25% виборців України. Щоправда, нам не вдалося розширити коло підтримки лідера “НУ”, особливо у східних і південних регіонах, а того, що є очевидним, замало для перемоги на президентських виборах.

    Нарешті доперло! То я так розумію, Р.Безсмертний має бути з тріском вигнаний з НУ за "приєднуйтесь без будь-яких умов"? (бо зараз перемога НУ на виборах явно перед загрозою саме через цю позицію). Чи то просто красне слівце для статті?

    > Думаю, що компроміси опозиції з Л. Кучмою практично неможливі..... компроміси з частиною правлячої еліти цілком імовірні. Ба більше, що ближче вибори, то ймовірнішою є ініціатива з їхнього боку, і питання тільки в тому – з ким домовлятися, а з ким – ні.

    Цікаво, з ким вони планують домовлятись? В донецьких вже свій кандидат, з СДПУ(0) домовленості будуть не швидше, як за 300 років. Хіба дрібненькими групками, але то розстановки сил по суті не міняє.

    > Задля майбутнього української нації, її морального очищення, надзвичайно важливо, щоб щодо Л. Кучми здійснили судову процедуру стосовно його причетності до багатьох резонансних злочинів. Це потрібно всім нам. Лише коли знімуть або підтвердять обвинувачення, слід розглядати проблему гарантій діючому президентові.

    Мені, як виборцю, така заява дуже до душі. Але ж судити доведеться не лише одного Кучму, а всю його братію. То домовлятись чи судити?

    > На виклики, які кинула влада опозиції та суспільству, треба відповідати адекватно, швидко й ефективно. Передовсім уявний горизонтальний конфлікт “Схід-Захід”, штучно нав’язаний владою, слід витіснити реальним вертикальним конфліктом “народ – купка корумпованих олігархів”. Необхідно донести до найширших народних мас ідею, що головні суперечності в Україні не є національними чи релігійними, а соціальними та політичними: між зубожілим загалом і жменькою багатіїв, які незаконно присвоїли собі національне добро.

    Ось це мабуть єдина можлива стратегія.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.03.21 | Максим’як

      Re: А хто перешкоджає Стецьківу реалізовувати цю стратегію?

      > > На виклики, які кинула влада опозиції та суспільству, треба відповідати адекватно, швидко й ефективно. Передовсім уявний горизонтальний конфлікт “Схід-Захід”, штучно нав’язаний владою, слід витіснити реальним вертикальним конфліктом “народ – купка корумпованих олігархів”. Необхідно донести до найширших народних мас ідею, що головні суперечності в Україні не є національними чи релігійними, а соціальними та політичними: між зубожілим загалом і жменькою багатіїв, які незаконно присвоїли собі національне добро.
      >
      Mykyta пише:
      > Ось це мабуть єдина можлива стратегія.

      А хто перешкоджає Стецьківу реалізовувати цю стратегію? Він є депутат Верховної Ради. Чи він хоче Ющенку тільки поради давати?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.03.21 | Mykyta

        Re: А хто перешкоджає Стецьківу реалізовувати цю стратегію?

        > А хто перешкоджає Стецьківу реалізовувати цю стратегію? Він є депутат Верховної Ради. Чи він хоче Ющенку тільки поради давати?

        Ви не вважаєте нормальним розподіл праці? Розробити хорошу стратегію - це і є завдання нерядових (яким і є Стецьків) членів НУ, а її реалізація - це наступна ланка. Якщо нема стратегії - то нема що і реалізовувати. І дуже добре, що хоч хтось над цим думає (бо це дуже слабко проглядалось в діяльності НУ).
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.03.21 | Максим’як

          Re: А хто перешкоджає Стецьківу реалізовувати цю стратегію?

          Все проглядається у "Нашій Україні". Стратегія - це не базіканння і гасла на публіку - стратегія - це праця. А праці не видно зразу - Ви будете два роки приходити на будову і говорити, що нічого не збудовано ще. А коли збудоване, то вже і ніхто уваги не звертає.

          Таким, як Стецьків, Малий Чорновіл та іншим їх колегам треба лопату брати у руки і працювати, їм треба мати стратегію у своїх головах.

          Спочатку бігали і розказували, що Наша Україна за місяць два розвалиться, а тепер - це банальна істина. Тепер банальна істина, що не має двох РУХів, тепер банальна істина, що є 5 канал та кілька газет. Того мало, бо паралельно режим щось знищує іт.д. Я ще сотню можу привести елементів СТРАТЕГІЇ "НАШОЇ УКРАЇНИ" і на міжнародному рівні і в Україні.

          А скажіть, де саме себе Стецьків і Малий Чорновіл проявили? Два роки закликали щодня до об"єднання із комуністами і соціалістами для повалення режиму Кучми.

          Вся стратегія Стецьків і Чорновола - дамо гасла, закличемо народ і хай Ющенко валить режим, бо за ним має народ піти. Буде нас мало - попросимо комуністів і соціалістів валити режим. Оце сидіти і палець об палець не вдарити і фантазувати про швидку перемогу - називається у них стратегія. :)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.03.22 | Михайло Свистович

            Re: А хто перешкоджає Стецьківу реалізовувати цю стратегію?

            Перешкоджає відсутність ресурсів, якими, на жаль, розпоряджається не Стецьків.

            Максим’як пише:
            > Все проглядається у "Нашій Україні". Стратегія - це не базіканння і гасла на публіку - стратегія - це праця.

            Це - плідна праця, а не Сізіфова.

            > А праці не видно зразу - Ви будете два роки приходити на будову і говорити, що нічого не збудовано ще.

            Ні, ми будемо казати: вирито котлован, забито палі, залито фундамент, зведений перший поверх, другий..., з"явилася коробка, почалися штукатурні роботи. Про НУ цього не скажеш.

            >
            > Таким, як Стецьків, Малий Чорновіл та іншим їх колегам треба лопату брати у руки і працювати, їм треба мати стратегію у своїх головах.

            Так лопати (ресурсів) їм і не дають.

            >
            > Я ще сотню можу привести елементів СТРАТЕГІЇ "НАШОЇ УКРАЇНИ"

            А я двісті відсутності цих елементів та зведення на пси навіть прийнятих як рішення задумок.

            >
            > А скажіть, де саме себе Стецьків і Малий Чорновіл проявили? Два роки закликали щодня до об"єднання із комуністами і соціалістами для повалення режиму Кучми.

            І правильно робили.

            >
            > Вся стратегія Стецьків і Чорновола - дамо гасла, закличемо народ і хай Ющенко валить режим, бо за ним має народ піти. Буде нас мало - попросимо комуністів і соціалістів валити режим. Оце сидіти і палець об палець не вдарити і фантазувати про швидку перемогу - називається у них стратегія. :)

            Неправда, коли у них були ресурси, вони вдаряли цими пальцями ("За правду", наприклад). Хай і не дуже вдало, але не гірше ніж НУ зараз.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.03.22 | Максим’як

              Re:Якщо Стецьків не має ресурсів, то хай йде , як Мороз до АП(-)

              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2004.03.22 | Михайло Свистович

                Хороші у Вас поради. Добре, що Стецьків Вас не послухає (-)

                Може нам теж піти до АП? І всім іншим, хто не має мільонів? Тільки хто тоді за Ющенка агітуватиме та контролюватиме вибори.
  • 2004.03.21 | Боровик

    Стаття виглядає вбого і непрофесійно

    А от російські агенції передають з рук в руки інформацію, що "Украинский Рух определился с кандидатом в президенты", звісно, що за цим заголовком іде інформація про Ющенка.
    І так:
    Ющенка висуває Рух.
    Рух - націоналісти.
    Рух - Західна Україна.
    Ющенко висуванець Західної України.
    Крім Західної України є решта України.
    Решта України за добрі відносини з Росією.
    Очевидно. що це не так на Західній.
    Решта висуває не Ющенка.
    Той хто від решти України буде боротись проти Ющенка.
    Західна Україна - всього частина України.
    і так далі...
    Тепер хай Стецьків переконає своїх скажених і біснуватих Рухівців перед тим як тицяти свою писанину нам.
    Ми не можемо боротись за Ющенка, прооти Кучми і при цьому одночасно надівати намордники Рухівцям.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.03.21 | Максим’як

      Re:Стецьків, Шлапак, Дзюбенко останні львівські комсомольці 80-х

      Їх врятувала молодість, від того маразму, який зараз живить Симоненка, Мороза чи Вітренко.

      Стецьків не визнавав РУХу і був серед перших засновників НДП, яка мала стати противагою РУХу.

      Але це дрібниці порівняно із тим позитивом, який несе його спрямованість до побудови демократичної України. Досі він був послідовним противником будь-якої тоталітарної системи.

      Ніхто не вимагає від нього більше.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.03.22 | Михайло Свистович

        Re:Стецьків, Шлапак, Дзюбенко останні львівські комсомольці 80-х

        А скільки ще комсомольців серед тих, хто палко, як і Ви, підтримує Ющенка. Ой чимало.

        >
        > Стецьків не визнавав РУХу і був серед перших засновників НДП, яка мала стати противагою РУХу.

        А Порошенко був в СДПУ (о), а Жванія брав участь у бізнесі Лазаренка, а... Так можна дуже багато продовжувати.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.03.22 | 123

          Жванія НЕ брав участі у бізнесі Лазаренко

          Див. спростування УП, яка при перекладі з російської замість "не брав" написала "брав".
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.03.22 | Михайло Свистович

            Re: Жванія НЕ брав участі у бізнесі Лазаренко

            123 пише:
            > Див. спростування УП, яка при перекладі з російської замість "не брав" написала "брав".

            Дякую. Але це нічого не міняє. Прикладів серед тих, хто співає осанну Ющенку і десь в чомусь брав участь, скільки завгодно.
      • 2004.03.22 | Мінор

        Ну діду, ви й здивували. Не впадайте в маразм.

        Максим’як пише:
        > Їх врятувала молодість, від того маразму, який зараз живить Симоненка, Мороза чи Вітренко.

        До 20 млн членів КПРС та кадрового резерву партії, мільйонів комсомольців, входили також: Ющенко, Пинзеник, Драч, Павличко, Чорновіл, Вітович, Лазаренко, Кучма, Плющ, Мороз, Симоненко, Вітренко... Уколов, Свистович, але, звичайно ж, не Максим"як. :-)
        Давайте вже тоді всіх гамузом комсюками обзивати. А на президента - Василя Кука, або якщо він не захоче, то Романа Зварича, бо він комсомольцем ніколи не був.

        > Стецьків не визнавав РУХу і був серед перших засновників НДП, яка мала стати противагою РУХу.

        Та хіба ж тільки він? Знову назвати десятки і сотні прізвищ? Дехто з тих, хто допомагав виганяти мене з інституту тепер стали радикальними націоналістами. Причому щирими націоналістами.


        P.S. Вгадайте, кому належать ці полум"яні рядки:

        Ну ви, тризубники, фашитськії наймити,
        Криваві привиди, ненависті ізгої...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.03.23 | Максим’як

          Re:Вдаєте, що не зрозуміли, що тут про комсомол, як професію (-)

    • 2004.03.22 | Михайло Свистович

      Re: Стаття виглядає вбого і непрофесійно

      Боровик пише:
      >
      > Тепер хай Стецьків переконає своїх скажених і біснуватих Рухівців перед тим як тицяти свою писанину нам.

      Стецьків не член Руху.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.03.22 | Боровик

        Re: Стаття виглядає вбого і непрофесійно

        Пане Михайле, я про Стецьківа писав як про людину з НУ, звідки ж скажений РУХ.
        Те що пише Стецьків - заернення назовні, а РУХ - всередині.
        Стецьків пише що робити, але це ніяк не в*яжеться з тим що робить РУХ.
        Стьає питання або-або. Не можуть втілюватись ідеї Стецьківа при таких діях РУХу.
        На даний момент РУХ є маргінальною групою, яка не має довіри практично ніде і має сильну недовіру до себе в переважній географічній частині України. РУХ спекулює на Ющенкові, за рахунок якого пробує підняти власний мізерний рейтинг, але через велику недовіру до себе знаячно опускає рейтинг Ющенка. Висуваючи Ющенка в президенти, виступаючи з цими заявами вже сьогодні вони стовблять асоціацію РУХ-Ющенко, що матиме вкрай негативні наслідки.
        віс ці дії РУХУ стирають нанівець справи Стецьківа. тому перед тим як закликати до дії треба усунути протидію, на даний момент протидію РУХу.
        ***


        Михайло Свистович пише:
        > Боровик пише:
        > >
        > > Тепер хай Стецьків переконає своїх скажених і біснуватих Рухівців перед тим як тицяти свою писанину нам.
        >
        > Стецьків не член Руху.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.03.22 | Михайло Свистович

          Зрозумів.

          Боровик пише:
          > Пане Михайле, я про Стецьківа писав як про людину з НУ, звідки ж скажений РУХ.
          > Те що пише Стецьків - заернення назовні, а РУХ - всередині.
          > Стецьків пише що робити, але це ніяк не в*яжеться з тим що робить РУХ.
          > Стьає питання або-або. Не можуть втілюватись ідеї Стецьківа при таких діях РУХу.
          > На даний момент РУХ є маргінальною групою, яка не має довіри практично ніде і має сильну недовіру до себе в переважній географічній частині України. РУХ спекулює на Ющенкові, за рахунок якого пробує підняти власний мізерний рейтинг, але через велику недовіру до себе знаячно опускає рейтинг Ющенка. Висуваючи Ющенка в президенти, виступаючи з цими заявами вже сьогодні вони стовблять асоціацію РУХ-Ющенко, що матиме вкрай негативні наслідки.
          > віс ці дії РУХУ стирають нанівець справи Стецьківа. тому перед тим як закликати до дії треба усунути протидію, на даний момент протидію РУХу.
          > ***
          >
          >
          > Михайло Свистович пише:
          > > Боровик пише:
          > > >
          > > > Тепер хай Стецьків переконає своїх скажених і біснуватих Рухівців перед тим як тицяти свою писанину нам.
          > >
          > > Стецьків не член Руху.
  • 2004.03.21 | Shooter

    Нормальна стаття

    Хоча і виглядає дещо "незакінченою".

    А розумних думок багато. Хоча би, наприклад, - найсильішим політиком року є страх Кучми перед Ющенком.

    І запропоновані рецепти (в тій частині, де вони запропоновані) - теж є логічними і мали би бути результативними.

    Ну і головним моттом є: шлях до демократичної України (в найближчі 10 років), не залежно від того чи пройде, чи не пройде реХВорма, лежить лише через обрання президентом України Ющенка.

    Подобається це комусь чи не подобається.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.03.21 | композитор

      Доля України залежить від однієї людини? Ви не перебільшуєте?(-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.03.22 | Shooter

        Доля України залежить від однієї людини

        Доля багатьох держав, набагато більш "стійкіших", ніж Україна, частенько залежала від однієї людини - як приклади - хоча б Гітлер чи Черчіль.

        Бандитократія в Україні перетворить країну на задвірки Європи та Росії на наступні 30-50 років.

        Потім, звісно, все ще може змінитися, проте це буде "потім". Та й зміни будуть "латиноамериканського" гатунку. Де ніби вже і відносній демократії, і ринковій економіці - не один десяток років. Проте результат, як відомо, не найкращий.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.03.23 | композитор

          Переконливо.... (-)

    • 2004.03.21 | Максим’як

      Re: Це не правильне мотто.

      Демократична Україна буде, незалежно від того чи буде Ющенко чи ні.

      Сьогодні не видно 2-х номерів, бо вони стоять за спиною Ющенка, вони вчаться у нього і, переконаний, здатні повністю зберегти все, що він зробив і далі вести справи може і краще від нього.

      Справа не у Ющенку, справа у народі, у конкретному відсотку народу, який потребує такого лідера, який йому імпонує. Ющенку навіть суттєво прийшлося патріотизуватися і деб"юрократизуватися, щоб відповідати запитам електорату.

      Чорновіл загинув, але демократична вітка в українській політиці не всохла.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.03.22 | Shooter

        Бачте те, що я писав, а не те, що Вам хочеться бачити

        Максим’як пише:
        > Демократична Україна буде, незалежно від того чи буде Ющенко чи ні.

        Так, буде. Років за 20, якщо Ющенко програє протягом наступних трьох років.

        > Чорновіл загинув, але демократична вітка в українській політиці не всохла.

        Коли загинув Чорновіл? Коли з'явилася людина, здатна "забезпечити" хоча би 25% голосів виборців?

        Так отож.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.03.22 | Максим’як

          Re: Чорновіл набирав 25% на виборах.

          А разом із Лук"яненко і Юхновським десь було 30% за демократичними силами.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.03.22 | Shooter

            Ще раз уважно прочитайте мою репліку

            А я її спробую ще раз "переписати".

            Так, Чорновіл набирав в 1991 році (давно і завсім інші обставини) 25%.
            Після того пройшло аж десять років, коли більш-менш нормальний політик Ющенко набрав все тих же ж 25%.
            Якщо Ющенко програє в період 2004-2006, доведеться ще чекати, мабуть, 20-30 років для того, щоб до влади в Україні прийшов нормальний політик.

            20-30 замість 10 - бо постсовіцькі бандюки є значно більшими педерастами, ніж совіцька номенлатура.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.03.22 | Максим’як

              Re: Я написав це з одною метою.

              Не готуйте себе і своїх знайомих до психологічної трагедії, якщо так трапиться, що Ющенка не буде у кандидатах на президентських виборах. Це цілком реально. Спробуйте більш філософськи поглянути на можливий розвитки подій.

              Я не заперечую ролі і ваги Ющенка для минулого і найближчого майбутнього України. Він вже дуже багато зробив і чи дасть йому доля ще так багато зробити, то це питання, навіть з точки зору математики, ймовірність не така вже висока. Україна з Ющенком вже тричі виграла:
              - створення фінансової системи
              - створення основ цивілізованої економічної системи
              - об"єднання правоцентристських сил і їх перевиховання, можна навіть говорити про очищення правих сил, від кагебешного елементу закинутого туди на початку 90-х

              Ми тричі виграли і ставимо вчетверте на Ющенка, цілком природньо і логічно, бо він приносить перемогу. Але... Той, хто тричі програв - це теж розуміє.

              Тому радив би уважно придивлятися зараз до других осіб, може і за межами "Нашої України". Скоріш за все ставку потрібно робити на молодих, років 39-43.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2004.03.22 | Михайло Свистович

                Відмінність Ющенка від Чорновола.

                Чорновіл набрав майже свій максимум. Він міг додати ще не більше 10% (голоси Лук"яненка, Юхновського, трохи інших), електорат же Ющенка більш різнорідний, він може брати і 50%. Але для цього треба працювати в цьому напрямку.
      • 2004.03.22 | Михайло Свистович

        Re: Це не правильне мотто.

        Максим’як пише:
        >
        > Сьогодні не видно 2-х номерів, бо вони стоять за спиною Ющенка, вони вчаться у нього і, переконаний, здатні повністю зберегти все, що він зробив і далі вести справи може і краще від нього.

        Їх не видно, бо неможливо побачити те, чого немає :)
  • 2004.03.22 | Олександр

    Ряд зауважень

    Mykyta пише:
    >Стаття народного депутата, заступника керівника штабу “Нашої України” >Тараса Стецьківа, поза сумнівом, може претендувати на роль >програмного документа блоку Віктора Ющенка – як щодо оцінки >діяльності блоку в минулому, так і його стратегії майбутніх виборів.
    Справді цікава і корисна стаття. З багатьма висновками можна і треба сперечатися, але важливим є саме узагальнення.

    Зроблю ряд зауавжень сам:

    >Це не означає, що в опозиційному таборі не буде інших кандидатів.
    >Виключати цього не можна. Найшвидше спливає в пам’яті прізвище О. >Мороза.
    Пан Стецьків явно дивиться на політичну ситуацію через призму стереотипів. Хоча факти і логіка диктують зовсім інший висновок: Мороз - тепер ніякий не опозиціонер; список опозиції містить дві позиції:
    1. НУ
    2. БЮТ
    і від опозиції буде один кандидат (коли Тимошенко не влаштує якоїсь несподіванки, але я цю ймовірність оцінюю як невисоку).

    BTW зовсім не фактом є самостійне кандитування Мороза і навіть Симоненка. Коли "всесвітня асоціація негідників" побачить, що ці два шкєти куди більше пасуться в городі Януковича, ніж в городі Ющенка, то їх будуть використовувати лише з метою пропаганди.

    >Як не можна гарантувати, що у владному таборі не з’являться декілька >бажаючих амбітних політиків.
    Якщо такий таки знайдеться і попре проти волі цієї "асоціації", при цьому нагадивши Януковичу, то він гідний ордена. Окрім жартів...

    >Не обійшлося тут без активного втручання Л. Кучми, який продовжує >цементувати владну еліту. Економічні протиріччя в правлячій еліті, в >першу чергу між “донецькими” й есдеками, відходять на другий план, >відіграють другорядну роль на тлі боротьби проти лідера опозиції В. >Ющенка.
    Дивно було б, коли б було не так. Клани - це злочинні угрупування, а злочинні угрупування, часто воюючи між собою, все ж об'єднують свої зусилля проти чесних громадян і поліції.

    >І якщо голова АП долучиться до президентської кампанії зі своїми >менеджерськими здібностями та відомими підходами, то слід очікувати >дальшого посилення напруження і в політичному, і в бізнесовому >середовищах.
    >
    >У цій ситуації Конституційна реформа, що майже рік була основним >каталізатором конфлікту в Україні (спочатку її задумували для >посилення президентської влади (бо Кучма планував іти на третій >термін), а потім перетворилася на спробу обмежити владу президента на >користь парламенту й уряду (бо Банкова реально боїться перемоги В. >Ющенка), стала сьогодні практично нікому не потрібною.
    Судячи з цієї характеристики основного дітища "кризового менеджера" згадку про якісь там здібності Медведчука варто сприймати як іронію. :) Я вже зробив висновок, що призначення цього кадра на посаду голови АП було кучминою помилкою...

    >...В. Медведчуку, бо він у такий спосіб хоче зберегти свої позиції >через контроль над парламентом і присутність в уряді.
    Питання: а якими механізмами будуть ці присутність з контролем здійснюватися, коли цей пан вже не буде головою АП ? :) Я щось дивлюся, і нічого, крім підкупу і шантажу не бачу. А такі методи є вкрай неефективними...

    >А Ющенкові реформа не потрібна тому, що у разі перемоги вона >утруднить йому зміну управлінських еліт у центрі та на місцях, а >також проведення ефективних економічних перетворень.
    Дуже правильна думка. Її слід пропагувати якомога ширше...

    >Проте слід визнати, що бій за Конституційну реформу опозиція >програла.
    Питання: коли реХВорма нікому не потрібна, то навіщо було за неї битися ? :) Битися треба за владу, а тут опозиція як мінімум не втратила позиції. А режим з подачі Медведчука почавши битися за реХВорму, лише розтринькав ресурси, необхідні в битві за владу...

    >А між тим треба було або відразу домовитися з О. Морозом, врахувавши >його позицію та побажання, або піднімати вулицю під гаслом: “Ні >конституційному перевороту!” Ні того, ні іншого не зробили.
    І правильно зробили: коли не знаєш, куди іти (он пан Стецьків не знає точно...), то краще залишатися на місці і не блукати. :) Час показав, що обидві згадувані альтернативи були хибними...

    >Тож із 24 грудня 2003 року опозиція кілька днів шумовими ефектами >намагалася зірвати реформу в парламенті, що більше нагадувало акт >відчаю, ніж продуману тактику.
    >
    > В результаті – поразка. Відвоювали лише право народу обирати >президента і те, що Кучма не йде на третій термін.
    Нічого собі "лише"! :) Ну й дає пан Стецьків... Чи усвідомлює він, що загальнонародний мандат довіри дає його власнику цілком легітимне право спустити цю всю реХВорму разом з суперповноваженнями прем'єра в унітаз ? :) І ніякі Верховна Зрада з Проституційним судом слова поперек сказати не посміють... А "шумові ефекти" були лише супроводом для встановлення "точки скасування транзакції". :) Тепер кучманоїди сидять в пастці, що показала зокрема іспекція ОБСЄ...

    >...акції “Нашої України” під назвою “Україні – народного президента”, >яка за місяць зібрала 3,2 млн. підписів на підтримку ідеї збереження >всенародних виборів президента.
    Молодці! Використали інформаційний привід повністю... От і зразок ефективної роботи.

    >Важливою обставиною напередодні старту президентської кампанії є те, >що її початок відбуватиметься на тлі значного (на рівні 10%) >економічного зростання, яке влада, без сумніву, запише собі в актив. >C,jujlys, правда, прості люди його реально не відчувають. Але в уряду >є значний, прихований у бюджеті, фінансовий ресурс, який В. Янукович >за бажанням, спрямує на соціальні видатки, щоб завоювати симпатії >виборців.
    Довзолю собі висловити припущення, що НЕМА ніякого зростання і НЕМА ніякого прихованого ресурсу. Звідки ? :) За рахунок чого ? В чому те зростання виявилося ?

    >Тут усе й надалі буде суворо централізовано та підпорядковано >особисто главі адміністрації президента.
    Цікаво, чи усвідомлюють з одного боку податківці, з іншого - жертви, що програш кучманоїда - це гарантія від переслідування для других, а от перші за "рвєніє" будуть дуже покарані ? І апеляція на злого Кучму не піде...

    >Щоправда, нам не вдалося розширити коло підтримки лідера “НУ”, >особливо у східних і південних регіонах, а того, що є очевидним, >замало для перемоги на президентських виборах.
    Звісно ж, що мало. :( Але 1) є ще 8 місяців, з яких 4 - час офіційної вибочої кампанії. Цього при добрих стартових позиціях і грамотному проведенні кампанії має вистачити. 2) У інших і того нема. Думаєте, той же Янукович має щиру підтримку лише в своєму рідному бантустані ?

    >“НУ” програвала там і тоді, коли намагалася грати в підкилимні, >напівкулуарні парламентські та навколопарламентські ігри. Там діяли >правила, встановлені Банковою. І щойно В. Ющенко грав за цими >правилами, так званих “переговорів”, Банкова завжди його перегравала. >В кінцевому підсумку ми оголошували, що нас вкотре обманули, або >влаштували скандали в парламенті.
    Переговори були необхідними з двох причин: 1) збереження реноме декратів - в очах народу і світу. Ми не Вітренчиха, щоб всіх посилати... 2) Завдяки цим переговорам ми виграли критично важливі півтора року. Катастрофою для нас було б, коли б Медведчук обламав коміків з социками ЗРАЗУ ПІСЛЯ ВИБОРІВ. А так вони змушені гнатися за поїздом, що вже пішов... :)

    >Так було з форумами “НУ”, які стали колосальним каталізатором >активності мас, показали, з одного боку, недолугість і примітивізм >влади, а з другого - В. Ющенка як сильного та сміливого політика.
    Це так. Особливо я в захопленні від "донецького холуїну". Це був похорон репутації Януковича в очах світу. І пожинки не забарилися. Гута Ченстохова - лише початок...

    >Народ і далі перебуває ніби в ролі досить пасивного глядача за >протистоянням влади й опозиції в парламенті.
    Поки що цього цілком достатньо. Не варто форсувати події...

    >Те, що влада діяла та діятиме поза правилами, зрозуміло практично >всім. Тому треба дуже серйозно поставитися до таких ходів влади, як >нереєстрація В. Ющенка під різними приводами кандидатом у президенти >або зняття його з реєстрації під час виборчої кампанії. Суди завжди >будуть напоготові, щоб “освятити” такі рішення, а склад ЦВК говорить >сам за себе: він виконає кожну вказівку Банкової. Проте відверті дії >проти В. Ющенка, по-перше, можливі лише за абсолютної пасивності >опозиції, по-друге, можуть викликати стихійні протести, по-третє, >спричинять різку протидію міжнародної спільноти. Але вони реальні, як >свідчить ситуація навколо повторних виборів міського голови в >Мукачевому.
    Зауваження резонне. Але що тут порадиш ? "Нехай консули пильнують..."

    >Ще імовірніше, що влада зосередить зусилля на фальсифікації >результатів самих виборів. Причому, враховуючи свіжий приклад Грузії, >робитиме це максимально тонко, використовуючи ті регіони, в яких В. >Ющенко має відносно низьку підтримку – там формуватимуть стійкий >негативний образ.
    Я би зосередив особливу увагу не на тих бантустанах, де Ющенку через об'єктивні причини і так не дуже багато світить, а Янукович і так має все, а на тих, де ситуація є хисткою...

    >Набір технологій відомий: “правильно” сформовані дільничні й окружні >комісії, усунення контролю за підрахунком голосів,
    Ну, це вже від штабу "НУ" залежить повністю.

    >...анулювання через суд результатів виборів на тих дільницях, де >опозиція здобула значний відсоток,
    Хотів би я подивитися на того суддю, що наважиться на таке рішення. У них же тоді такого могутнього тилу як діючий президент не буде...

    >Практично немає сумніву в тому, що в інформаційному просторі обрано >просту, але ефективну технологію зразка 30-х років ХХ століття:
    Здається, до 30-их років в Україні і так все було зламано. І режим цілком міг обійтися без будь-яких інформаційних технологій: навіщо обман, коли покора і так гарантована ? :(

    >...тотальне замовчування будь-яких дій та ініціатив опозиції й >особисто Віктора Ющенка, адміністративне закриття всіх опозиційних >ЗМІ, насамперед >електронних, “чорний PR”, тобто безсоромна брехня й >інсинуації на адресу опозиції.
    Це вже ми проходили 2002 року. І дуже воно їм допомогло ?

    >Ця тактика суттєво допомогла Л. Кучмі на виборах 1999 р.,
    Тоді просто не було сильної опозиції. От і все.

    >Без належної протидії значна частина виборців може мати хибне >уявлення про дії та наміри В. Ющенка, його образ виявиться >спотвореним. Якщо до цього додати повсюдний силовий тиск, шантаж і >залякування, то ця технологія здатна деморалізувати певну частину >виборців, які або зі страху проголосують за владу, або не підуть на >вибори взагалі.
    Ну так пора протидіяти. :) В чому проблема ? Але це треба робити розумно, а не так, як "удосконалювач" Медведчук. Он результати: вже зараз дебілізатор своїм "хайль Янукович!" набив людям оскомину, а п'ятихвилинки ненависті опустили рейтинг лише ні в чому не винних спортивних новин, які йдуть після них...

    >Не слід відкидати і сценарію запровадження надзвичайного стану та >скасування чи перенесення виборів через спровоковані масові безладдя >в певних регіонах, імовірності місцевого міждержавного конфлікту.
    Так, є ризик. Проте я б його не переоцінював... Зараз же очевидно буде, звідки ноги ростуть.

    >Можлива також несподівана добровільна відставка Л. Кучми та >проведення дострокових виборів улітку цього року, – цей варіант >копіює російську схему перших виборів Путіна. Але він видається >малоймовірним, зважаючи на характерологічні особливості українського >президента.
    Важливіша причина малоймовірності: Кучма знає, що він після відставки не зможе ніяк контролювати "прєємніка". В цьому випадку, враховуючи, яку погань Кучма розвів навколо себе, прийнятнішим варіантом є Ющенко - це хоч справедливий суд а не розправа...

    >Роль США криється не лише в доволі різких заявах М. Олбрайт про >>заблокування рахунків українських олігархів, якщо вибори виявляться >непрозорими
    Оце справді дошкульний удар. :)

    >Думаю, що компроміси опозиції з Л. Кучмою практично неможливі.
    >Визначається це не бажанням опозиції, а лінією поведінки президента і >його кризового менеджера.
    А навіщо кривити душею і пропонувати Кучмі якісь компроміси ? Що то нам дасть ? :) Хай Кучма сам розкається (і не словом, а ділом) та попросить прощення за свої гріхи. Йому ж треба турбуватися за своє майбутнє, а не нам... :)

    >На відміну від президента, компроміси з частиною правлячої еліти >цілком імовірні. Ба більше, що ближче вибори, то ймовірнішою є >ініціатива з їхнього боку, і питання тільки в тому – з ким >домовлятися, а з ким – ні.
    А тут ні в якому разі не можна проявляти ініціативу. Досі обходилися - обійдемося і далі. :) Хай самі попросять...

    >Задля майбутнього української нації, її морального очищення, >надзвичайно важливо, щоб щодо Л. Кучми здійснили судову процедуру >стосовно його причетності до багатьох резонансних злочинів. Це >потрібно всім нам. Лише коли знімуть або підтвердять обвинувачення, >слід розглядати проблему гарантій діючому президентові.
    Оце правда.

    >На виклики, які кинула влада опозиції та суспільству, треба >відповідати адекватно, швидко й ефективно. Передовсім уявний >горизонтальний конфлікт “Схід-Захід”, штучно нав’язаний владою, слід >витіснити реальним вертикальним конфліктом “народ – купка >корумпованих олігархів”.
    Дуже правильно.

    >Потрібно також позиціонувати В. Ющенка як захисника соціальних >інтересів і прав простого народу в минулому і тепер.
    Також правильно.

    >Способом поширення цих та інших ідей, формування позитивного образу >В. Ющенка повинна стати масова народна газета самвидавного типу,
    Будуть пачки таких газет - я готовий їх роздавати по Києву...


    >Необхідно якнайшвидше перейти до безпосередньої масової агітації >серед людей, налагодити прямий зв’язок із людьми в містах і селах. >Варто формувати широку мережу підтримки нашого кандидата та >мобілізувати добровольців і прихильників для підготовки >загальнонаціональних масових акцій. Вони виявляться вкрай >необхідними, якщо влада чинитиме незаконні дії щодо В. Ющенка. А вона >їх чинитиме! Опозиція завжди повинна мати в запасі аргумент сили на >випадок незаконних кроків із боку влади. Таким аргументом є сам >народ, вулиця та масові акції протесту. І коли влада спробує >фальсифікувати вибори чи не визнати їх результату, якщо переможе >опозиція, народ мусить піднятися на активну дію і допомогти опозиції >взяти владу.
    Дуже правильно.

    >Водночас “Наша Україна” повинна забезпечити 33 тисячі виборчих >дільниць членами комісій і спостерігачами. А в день виборів по всій >Україні обов’язково треба організувати паралельний підрахунок >голосів. Тільки це дасть реальну картину результатів голосування й >аргумент, щоб вивести людей на вулицю, якщо офіційні результати >виявляться іншими.
    А це вже просто критично важливо. Плюс якомога більше якомога кваліфікованіших і надійних людей в комісії всіх рівнів...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.03.22 | Михайло Свистович

      Зауваження до низки зауважень

      Олександр пише:
      >
      > BTW зовсім не фактом є самостійне кандитування Мороза і навіть Симоненка.

      Симоненка - факт.

      >
      > І правильно зробили: коли не знаєш, куди іти (он пан Стецьків не знає точно...), то краще залишатися на місці і не блукати. :) Час показав, що обидві згадувані альтернативи були хибними...

      Час поки що покахує, що хибним є стояння на місці, а от обидві альтернативи були правильними. Бо достоялися, що рехворма от-от пройде.

      > Довзолю собі висловити припущення, що НЕМА ніякого зростання і НЕМА ніякого прихованого ресурсу.

      Тоді Ви суперечити всім нашоукраїнцям, в т.ч. і Ющенку, бо всі вони кажуть, що прихований ресурс є.

      >
      > Цікаво, чи усвідомлюють з одного боку податківці, з іншого - жертви, що програш кучманоїда - це гарантія від переслідування для других, а от перші за "рвєніє" будуть дуже покарані ? І апеляція на злого Кучму не піде...

      Не усвідомлюють, бо не мають підстав так вважати. Поки що виглядає так, ніби ніхто покараний не буде, а всі, окрім найвищої верхівки, залишаться на своїх місцях.

      >
      > >Так було з форумами “НУ”, які стали колосальним каталізатором >активності мас

      Не стали.

      > Це так. Особливо я в захопленні від "донецького холуїну". Це був похорон репутації Януковича в очах світу.

      Презридента обирає не світ, а ВСІ дієздатні громадяни України, старші 18 років, які з"являться на виборчі дільниці.

      >
      > Хотів би я подивитися на того суддю, що наважиться на таке рішення. У них же тоді такого могутнього тилу як діючий президент не буде...

      Приїздіть до мене в Ірпінь, я Вам покажу такого суддю і не одного.

      >
      > Будуть пачки таких газет - я готовий їх роздавати по Києву...

      Ловлю Вас на слові. Надішліть мені, будь ласка, свій імейл на svystovych@maidan.org.ua

      >
      > А це вже просто критично важливо. Плюс якомога більше якомога кваліфікованіших і надійних людей в комісії всіх рівнів...

      А як це зробити, якщо зараз нічого не робити?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.03.22 | Олександр

        Re: Зауваження до низки зауважень

        Михайло Свистович пише:
        > Олександр пише:
        >>
        >> BTW зовсім не фактом є самостійне кандитування Мороза і навіть Симоненка.
        > Симоненка - факт.
        Я думаю, що Януковича припре настільки, що в діло змушені будуть піти і хоча б половина відсотків симоненкових "скажених"...


        >Час поки що покахує, що хибним є стояння на місці, а от обидві >альтернативи були правильними. Бо достоялися, що рехворма от-от >пройде.
        Он сам Стецьків пише, що реХВорма є потрібною лише безнадійним політичним аутсайдерам. :) Так хіба це щось значить, що вона пройде чи не пройде ? Єдиною її серйозною небезпекою було скасування загальних виборів президента, а це поки що відвернули...

        Я вже раніше доводив, чому реХВорма - ніщо, а влада все. Це настільки банальні речі, що я навіть не хочу повторюватися...

        >>Довзолю собі висловити припущення, що НЕМА ніякого зростання і НЕМА >>ніякого прихованого ресурсу.
        > Тоді Ви суперечити всім нашоукраїнцям, в т.ч. і Ющенку, бо всі вони > кажуть, що прихований ресурс є.
        Я не знаю, чому вони це кажуть. Але я зовсім не вважаю кучманоїдів дурнями. А спроби начепити якомога більше податків якраз перед виборами не є розумними... Ну і повно інших проколів, типу тієї ж пенсійної рехворми. Якще вже так хочеться - потерпіть ще рік, а потім хоч шнурки крутіть. Так ні...

        >Не усвідомлюють, бо не мають підстав так вважати. Поки що виглядає >так, ніби ніхто покараний не буде, а всі, окрім найвищої верхівки, >залишаться на своїх місцях.
        Ющенко давав їм якісь гарантії ? ;)

        >>Це так. Особливо я в захопленні від "донецького холуїну". Це був >>похорон репутації Януковича в очах світу.
        > Презридента обирає не світ, а ВСІ дієздатні громадяни України,
        > старші 18 років, які з"являться на виборчі дільниці.
        1) Визнає таки світ. А у президента з кривою репутацією у світі починаються проблеми, і великі...
        2) Україна - не Донецька область, а цей "холуїн" популярність Януковича досить-таки локалізував і обмежив... Навіть в кучманоїдних регіонах його підтримують лише настільки, наскільки підтримує сам Кучма, і не більше того.

        >>Хотів би я подивитися на того суддю, що наважиться на таке рішення. >>У них же тоді такого могутнього тилу як діючий президент не буде...
        >
        > Приїздіть до мене в Ірпінь, я Вам покажу такого суддю і не одного.
        Ці Ваші ірпінські судді просто ще не були в такій ситуації. :)
        Що, Кучма даремно їх привчав до покірності ДІЮЧОМУ президентові ? ;)

        А поперти проти народного вибору - для цього треба мати мужність...

        >>А це вже просто критично важливо. Плюс якомога більше якомога >>кваліфікованіших і надійних людей в комісії всіх рівнів...
        > А як це зробити, якщо зараз нічого не робити ?
        Між "нічого не робити" і "робити недостатньо" є різниця...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.03.22 | Михайло Свистович

          Re: Зауваження до низки зауважень

          Олександр пише:
          >
          > Он сам Стецьків пише, що реХВорма є потрібною лише безнадійним політичним аутсайдерам. :) Так хіба це щось значить, що вона пройде чи не пройде ? Єдиною її серйозною небезпекою було скасування загальних виборів президента, а це поки що відвернули...

          А розподіл повноважень між президентом і прем"єром хіба не серйозно?

          >
          > Я не знаю, чому вони це кажуть. Але я зовсім не вважаю кучманоїдів дурнями.

          Так вони і не дурні. Вони ці приховані резерви пустять собі на вибори.

          >
          > Ющенко давав їм якісь гарантії ? ;)

          Ні, звичайно. Але так виглядає. В очах виборців.

          >
          > 1) Визнає таки світ. А у президента з кривою репутацією у світі починаються проблеми, і великі...

          Але і в народу, яким править такий президент, теж проблеми починаються великі.

          > 2) Україна - не Донецька область, а цей "холуїн" популярність Януковича досить-таки локалізував і обмежив... Навіть в кучманоїдних регіонах його підтримують лише настільки, наскільки підтримує сам Кучма, і не більше того.

          Ви помиляєтесь. Його рейтинг серйозно зростає.

          >
          > Ці Ваші ірпінські судді просто ще не були в такій ситуації. :)

          Та таких суддів повно по всій Україні.

          > Що, Кучма даремно їх привчав до покірності ДІЮЧОМУ президентові ? ;)

          Так він буде діючим на момент суду.

          >
          > Між "нічого не робити" і "робити недостатньо" є різниця...

          Все одно, як зробити, якщо не робиться достатньо для цього?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2004.03.23 | Олександр

            Re: Зауваження до низки зауважень

            Михайло Свистович пише:

            >А розподіл повноважень між президентом і прем"єром хіба не серйозно?
            Уявляєте собі ситуацію: тільки що народ обрав собі президента і відмовив у довірі діючому прем'єру. І що, зганьблений прем'єр, який тут же опинився в статусі самозванця, почне качати права ? А на кого він спиратиметься ? На депутатів ? І ті депутати так вже однозначно будуть виступати проти президента з щойно отриманою підтримкою народу ? Мало того, я навіть не бачу керівника і організатора тих депутатів (сьогодні - непідконтрольний їм Кучма, а тоді ? ). Керівник уряду, якого вони можуть відправити у відставку, таким цербером бути не може...

            Згадайте Росію, 1993 рік. Чому жоден уряд у світі не засудив дії Єльцина ? Тому, що перед ними було проведено референдум щодо довіри президенту і парламенту. Президент цей референдум виграв, а парламент програв. Тому парламент тоді автоматично втратив легітимність і мав не брикатися, а, призначивши дострокові вибори, швидше саморозпуститися. І Єльцин тоді зробив правильно, виконавши волю народу і вживши силу для вигнання самозванців...

            В Україні і до такого екстремального варіанту розвитку подій не дійде. Швидше за все, ми спостерігатимемо, як депутати-кучманоїди косяками "прозріватимуть", проклинатимуть Кучму, Януковича і Медведчука з реХВормою і крутитимуть хвостами перед новим режимом - аби забули старі гріхи. Те саме - і з місцевими чиновниками та суддями. Це ж пристосуванці...

            Думаєте, даремно "НУ" розставляє юридичні пастки на шляху реХВорми (он сьогодні Катеринчук оголосив про підлог проекту 4105, поданого до КС) ? Сьогодні цінність цих заяв невисока, але для майбутньої швидкої відправки реХВорми до кошику зі сміттям вони необхідні...

            Але наголошую, що все це має сенс лише тоді, коли ми виграємо вибори.

            >Так вони і не дурні. Вони ці приховані резерви пустять собі на >вибори.
            Я не можу зрозуміти сенсу фрази "пустять на вибори". :) Окрім жартів... Яким чином ці кошти вплинуть на ті ж вибори ? Просто цікава технологія. Що, шоколадка, тицьнута пенсіонеру на дільниці, переважить облом з пенсійною реХВормою ?

            Інша справа, що ця заначка "на вибори" є Клондайком для різних шарлатанів і паразитів...

            >>Ющенко давав їм якісь гарантії ? ;)
            > Ні, звичайно. Але так виглядає. В очах виборців.
            Оце я сказати не можу. Я - виборець, і я цих гарантій не бачу.

            >Але і в народу, яким править такий президент, теж проблеми >починаються великі.
            Але завдяки неприхильності світу у народу з'являються великі можливості прибрати того президента... Думаєте, слова Олбрайт - це пустопорожні погрози ?

            > Ви помиляєтесь. Його рейтинг серйозно зростає.
            +3% - це в межах соціологічної похибки. Звісно, пильнувати треба, проте для серйозних хвилювань я поки не бачу підстав...

            >>Ці Ваші ірпінські судді просто ще не були в такій ситуації. :)
            > Та таких суддів повно по всій Україні.
            Вони ще не були в такій ситуації.

            >> Що, Кучма даремно їх привчав до покірності ДІЮЧОМУ президентові ? ;)
            > Так він буде діючим на момент суду.
            Діючим - але не легітимним. Народну довіру має інший.

            Але до серйозного спротиву у випадку загрози масової фальсифікації виборів готуватися справді треба. І готуватися дуже ретельно.
            "Сі віс пацем - пара беллум"... :)

            Тому і організацію масових акій зараз без нагальною потреби я вважаю марною витратою сил, які треба берегти. "Мобілізація - це війна"...
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2004.03.23 | Михайло Свистович

              Re: Зауваження до низки зауважень

              Олександр пише:
              >
              > Я не можу зрозуміти сенсу фрази "пустять на вибори". :) Окрім жартів... Яким чином ці кошти вплинуть на ті ж вибори ? Просто цікава технологія. Що, шоколадка, тицьнута пенсіонеру на дільниці, переважить облом з пенсійною реХВормою ?

              Кошти завжди впливають на вибори. Більше чи менше. По-перше, ми мали приклад впливу коштів в мажоритарних округах, особливо на повторних виборах, по-друге, фальсифікацію виборів також треба оплачувати. Я не хочу тут писати різноманітні способи фальсифікації.

              >
              > Оце я сказати не можу. Я - виборець, і я цих гарантій не бачу.

              Ви не бачите. Інші бачать. Не судіть всіх по собі.

              >
              > Але завдяки неприхильності світу у народу з'являються великі можливості прибрати того президента... Думаєте, слова Олбрайт - це пустопорожні погрози ?

              Скільки вже прибирають Лукашенка?

              >
              > +3% - це в межах соціологічної похибки.

              Так, тільки постійно зростає цифра, від якої рахують ту похиьку. Був 5%, став 8%, ми говорили про похибку. Став 11% - знов говоримо про похибку і т.д.

              >
              > Звісно, пильнувати треба, проте для серйозних хвилювань я поки не бачу підстав...

              А я бачу.

              >
              > Діючим - але не легітимним. Народну довіру має інший.

              Кого цікавить народна довіра, якщо народ не буде готовий відстояти свої права?

              >
              > Тому і організацію масових акій зараз без нагальною потреби я вважаю марною витратою сил, які треба берегти. "Мобілізація - це війна"...

              Правильна організація масових акцій не забирає багато сил.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2004.03.23 | Олександр

                Re: Зауваження до низки зауважень

                Михайло Свистович пише:
                > Олександр пише:
                >>Я не можу зрозуміти сенсу фрази "пустять на вибори". :) Окрім >>жартів... Яким чином ці кошти вплинуть на ті ж вибори ? Просто >>цікава технологія. Що, шоколадка, тицьнута пенсіонеру на дільниці, >>переважить облом з пенсійною реХВормою ?
                > Кошти завжди впливають на вибори. Більше чи менше. По-перше, ми мали > приклад впливу коштів в мажоритарних округах, особливо на повторних > виборах, по-друге, фальсифікацію виборів також треба оплачувати. Я
                > не хочу тут писати різноманітні способи фальсифікації.
                А знаєте, пане Свистовичу, як би там не було, але підготовка якомога ширших матеріалів про можливі види фальсифікації є конче необхідною. Свого роду довідник з паразитології. :) Передайте цю ідею вище, до штабів "НУ" і блоку Тимошенко. Хай обов'язково включать її до комплексу підготовки членів комісій та спостерігачів. Більше того, не завадили б і свого роду "маневри" - практичні заняття.

                Звісно, всіх деталей ніколи наперед не передбачиш, бо й вони щось видумують нове :(, але надмірна кваліфікація нікому не завадила...

                >>Але завдяки неприхильності світу у народу з'являються великі >>можливості прибрати того президента... Думаєте, слова Олбрайт - це >>пустопорожні погрози ?
                > Скільки вже прибирають Лукашенка?
                Можна ще згадати і Алієва-джуніора з Вовою ... :( Так, ризик є, і немаленький. Але Кучмі дуже не пощастило, що він не встиг вимордувати своїх конкурентів, як цей же Лукашенко. Тому ми маємо шанс... :)

                >> +3% - це в межах соціологічної похибки.
                >Так, тільки постійно зростає цифра, від якої рахують ту похиьку. Був >5%, став 8%, ми говорили про похибку. Став 11% - знов говоримо про >похибку і т.д.
                10% - свого роду "резерв крісла" будь-якого прем'єра. Це цілком нормально і чесно, он у Кінаха рейтинг теж був десь 11%, а у Ющенка і всі 35%. :) І теперішні 13% Януковича - ще зовсім не є причиною паніки. (я взагалі розраховував на цей час на 20% - хоча б через харизму :) ).

                >> Діючим - але не легітимним. Народну довіру має інший.
                > Кого цікавить народна довіра, якщо народ не буде готовий відстояти > свої права?
                Відстоювання своїх прав - це дуже правильно. І я вважаю, що ми ці права відстоювати готові, у всякому випадку, люди зі штабу НУ і блоку Тимошенко вже думають про організацію. Врешті-решт вони не дурніші за мене... :)

                >>Тому і організацію масових акій зараз без нагальною потреби я вважаю >>марною витратою сил, які треба берегти. "Мобілізація - це війна"...
                > Правильна організація масових акцій не забирає багато сил.
                Недоцільно піднімати народ без належної мотивації. Вийде як у того пастуха з криком "вовк!". :) Поки що ми можемо перемогти лише на самих виборах, причому навіть в першому турі. Але готуватися до несподіванок потрібно. Хоча б для того, щоб тих несподіванок не було... :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".