Тези доповіді Бориса Тарасюка на XIV З’їзді НРУ
03/21/2004 | Максим’як
XIV Всеукраїнські Збори (З’їзд) Народного Руху України
20 Березня 2004 року 23:39
Тези доповіді Голови Народного Руху України Бориса Тарасюка на XIV Всеукраїнських Зборах (З’їзді) Народного Руху України
1. Ще не пройшло і року з часу проведення останнього З´їзду Руху, але мені приємно відзначити, що Рух в повній мірі виправдовує свою назву.
Ми знаходимося в постійному динамічному розвитку, Рух є активним учасником усіх політичних подій у державі. Ми миттєво реагуємо на політичну ситуацію в Україні та виступаємо однією з найактивніших сил блоку Віктора Ющенка "Наша Україна".
Рух впевнено і послідовно виконує Чорноволівське гасло "Потрібні зміни." Ми перебуваємо у постійному "русі".
За час від останнього З´їзду в партії відбулося багато якісних змін, про які доцільно сьогодні поговорити. Рух знову відновлює свою роль і місце в політичному середовищі України.
2003 рік виявився досить активним в політичному розумінні. Але цей рік президентських виборів, очевидно, буде ще активнішим і, сподіваюся вдалим для всіх патріотично-демократичних сил, для всієї України.
В той же час, можна констатувати, що Україна загнана владою в таку політичну кризу, якої ще не було з моменту проголошення незалежності України.
Таким чином, необхідність проведення сьогоднішнього З´їзду зумовлена декількома обставинами:
1) Визначенням наших приорітетів і тактики під час виборчої кампанії Президента України цього року, та парламентських і місцевих виборів 2006 року.
2) Підбиттям підсумків нашої роботи і визначенням завдань та перспектив Руху на новому етапі;
3) Визначення позиції Руху щодо політичної кризи;
2. Минулорічна діяльність Народного Руху, як і життя всієї України, проходила під знаком нав´язаної з боку влади політичної реформи. Не беручи участі у цьому "фарсі", Рух, безперечно, не міг залишитися осторонь нав´язаної ревізії Конституції України.
Політична реформа, яка мала б сприяти консолідації суспільства та структуризації гілок влади, з легкої руки її головних ідеологів з Банкової та продажної лівої компартійної верхівки, перетворилася на брутальне знущання та маніпулювання думкою українців.
Скільки ми ще мусимо терпіти таке ставлення з боку влади? Олігархічні клани навколо "гаранта" перетворили Конституцію у засіб залишення важелів управління у своїх руках, для забезпечення свого пожиттєвого права знущатися над власним народом та торгувати національними інтересами.
А у своїх намірах вони дуже нетерплячі. З метою проштовхування цієї псевдореформи вони проголосили наступний тиждень у Верховній Раді пленарним. А хто став автором цієї пропозиції? Відповідь нікого не здивує: відомий "борець" за права трудящих, лідер продажної компартійної верхівки, відомий "кучманіст" Петро Симоненко. Не важко здогадатися, що цей проект - про наступний пленарний тиждень - був розроблений в уже знайомому тандемі співавторів Симоненка-Медведчука.
Ця політична реформа, від якої вже другий рік лихоманить Україну, стала причиною проведення Рухом всеукраїнської акції "Захистимо Конституцію від її гаранта". Такою постановкою питання в цій державі вже нікого не здивуєш. Але вдуматися тільки в її зміст - Глава держави, який повинен бути гарантом стабільності та дієвості Основного закону, став її головним ревізором.
Чи має моральне право проводити політичну реформу той, хто впродовж 10-ти років зневажав Конституцією, домагаючись все нових й нових повноважень, той, для кого поділ гілок влади - пустопорожні докази?
Зрозуміло, ні! Політичну реформу повинні проводити сили, що отримали і, переконаний, - отримають довіру народу на демократичних виборах. Ми не відступимо від свого прагнення та програмної цілі щодо проведення політичної реформи, але не дозволимо це робити тим, хто нехтує думкою і правами українського народу та не користується його довірою.
На наше переконання, реформи повинні проводитися заради суспільного блага, а не під себе чи під забезпечення інтересів своєї сім´ї. Вважаю, що всьому нашому активу варто і надалі проводити роз´яснювальну роботу щодо значення прийнятих Верховною Радою поправок до Конституції.
Ця антинародна реформа стала причиною затяжної політичної кризи в Україні, а її відголоски ще довго будуть лихоманити Україну.
3. Для нас неприйнятними є подібні "ігрища" в демократію. Проводити політичну реформу намагаються саме ті псевдореформатори і псевдодемократи, руками яких знищуються незалежні засоби масової інформації.
Чим можна пояснити зняття з "укв" діапазону радіо "Свобода", "Голосу Америки", "Громадського радіо", "Німецької хвилі", закриття "Сільських вістей", постійний терор щодо 5-го каналу?
На 13 році незалежності України "глушаться" незалежні радіостанції - практика, запозичена з минулої тоталітарної доби. За рівнем свободи слова ми швидкими темпами наближаємося до Білорусі.
Продовження їхньої "демократії" і владарювання призведе до того, що наші діти і онуки поняття "свобода слова" відшуковуватимуть тільки у тлумачних словниках архаїзмів.
Свобода слова є єдиною нашою демократичною зброєю, якою можна і необхідно перемагати.
Втрата свободи слова означатиме нашу поразку - поразку демократії і свободолюбства.
4. Владарювання невеличкої купки - клану - призвело до того, що виявляється підприємництвом в Україні можуть займатися тільки "свої"
Декларуючи необхідність сприяння бізнесу, відбувається цинічний терор щодо чесних бізнесменів за їхні політичні переконання. А придушують вони кого? - потенційних платників податків, тих, за рахунок кого вони набивають свої кишені.
Ми не маємо права мовчазно і бездіяльно спостерігати за нищенням підприємців тільки тому, що вони є нашими прихильниками.
Малий і середній бізнес є запорукою демократії в усіх розвинених країнах.
Захистити малий і середній бізнес означає зберегти і захистити демократію.
5. Саме ця влада запровадила в Україні заборону на професії за політичні переконання.
Прихильники патріотично-демократичних сил часто стають жертвами цієї влади, якій не потрібні професіонали, її цікавлять тільки "слухняні."
Рухівці у владному списку неугодних займають чи не найперше місце. Роман Шмідт, Володимир Банада, багато інших були звільнені не за професійні огріхи, а за приналежність до Руху.
6. А який вигляд завдяки цій владі Україна має на міжнародній арені? Рівень демократії і законності в Україні наші закордонні партнери сприймають через призму дій найвищих посадових осіб у нашій державі. А їхні дії говорять самі за себе.
Не розслідуване вбивство лідера Руху В.Чорновола, нерозкриті вбивства Гонгадзе, Александрова, скандали з "кольчугами", системна корупція - все це "заслуги" цієї влади.
Наш міжнародний авторитет ще не був таким низьким, як сьогодні. Ми знаходимося над прірвою ізоляції від зовнішнього світу, нашого гаранта вже сьогодні серйозно не сприймають у європейських та євроатлантичних структурах.
Але чи може країна мати авторитет у світі, якщо її Президент у Брюсселі заявляє про європейську інтеграцію і європейський вибір, а у Москві, на посміховисько всім, - оголошує про утворення "єепу", а слухняний уряд подає до Верховної Ради цю угоду на ратифікацію? Угода, яка суперечить Конституції України, не узгоджується з національним законодавством, йде в протиріччя з міжнародними зобов´язаннями України, без зауважень візується всіма без виключення міністрами!
Як ми можемо гідно спілкуватися з розвиненими країнами, якщо влада, нехтуючи національними інтересами України, віддає одне з головних національних багатств - газотранспортну систему - у "спільне" управління з Росією.
Більше того, в щойно поданому до Верховної Ради посланні Президента про внутрішнє і зовнішнє становище України Ви вже не знайдете тих надутих піарівських дат набрання Україною асоційованого членства і повноправного вступу в ЄС, як це було в посланні Президента "Європейський вибір". Виявляється, європейську інтеграцію не потрібно обмежувати часовими рамками, її, за задумом Президента, можна розтягнути до безкінечності. За його твердженням у цьому посланні європейська інтеграція стала вже виключно внутрішнім питанням України.
Що змінилося за неповні 2 роки у переконанні "гаранта" щодо європейської інтеграції? Не змінилося нічого, тільки всім став очевидним антиєвропейський напрям діяльності влади.
7. Не залишили вони поза своєю увагою і соціальну сферу.
Їхнє "господарювання" звелося до кількох дуже помітних речей:
По перше, проведено широко розрекламовану антипенсійну реформу. Уряд, знущаючись над соціально незахищеними пенсіонерами, спромігся підняти пенсії аж на кілька гривень.
По друге, зменшено мінімальну заробітну плату на 11,5% з 237 гривень до 205.
По третє, прийнято антисоціальний бюджет, відголоски якого ми ще відчуємо і на українській культурі і у охороні здоров´я.
8. Ось таку політичну ситуацію ми маємо у рік президентських виборів, такий спадок залишає по собі цей президент.
Ми за крок до державного перевороту, до узурпації влади корумповано-клановим режимом, до перетворення України на другу Білорусь. Український народ опинився на небезпечній, а можливо й критичній межі соціального та морального неблагополуччя, що становить загрозу нашій національній безпеці.
Згадуються слова з Акту проголошення незалежності України "Виходячи із смертельної небезпеки, яка нависла була над Україною..." Без перебільшення можу стверджувати, що сьогодні над Україною нависла не менша небезпека, ніж у 1991.
Сьогодні знову від нас - рухівців - залежить, чи відбудеться незалежна від цієї влади Україна, чи зможемо ми будувати вільну від цього клану державу. Ми повинні згуртувати наші ряди у єдиний кулак, що зупинить державний заколот, захистить Людину, Демократію, Україну.
9. Як в такій ганебній ситуації, до якої довела своїми діями влада, повинен діяти Рух?
Рух повинен пропонувати і втілювати в життя власні рецепти для одужання нашої з вами Батьківщини, адже Україна понад усе! Вірю, що ми реалізуємо наші устремління, які викладені у конкретних "кроках" Народного Руху.
Крок перший, ми зобов´язані забезпечити перемогу нашого кандидата на цьогорічних виборах Президента України.
Без перебільшення - ці вибори визначатимуть долю України на найближче десятиліття. Ці вибори за своєю важливістю можна з упевненістю поставити в один ряд з здобуттям Україною незалежності та прийняттям Конституції.
У нас є свій кандидат, який впродовж кількох років залишається найпопулярнішим політиком в Україні - це Віктор Ющенко, перемога якого стане перемогою української України. Рух став першою політичною силою, яка на минулому з´їзді запропонувала В.Ющенку балотуватись на пост Президента, свій вибір ми підтверджуємо і сьогодні.
Вже в цьому році ми повинні втілити в життя слова лідера Руху В.Чорновола "Сьогодні єдиний вихід - дати змогу керувати державою, а, отже, проводити необхідні зміни людям, які змагалися за незалежність. Бо лише вони одні знають, що і як треба робити після її здобуття."
Наступним нашим кроком мають стати вибори до Верховної Ради та місцеві вибори 2006 року. До них потрібно готуватися вже сьогодні. Ми повинні підійти до виборчої кампанії сильні ідейно, організаційно, фахово, кадрово і матеріально. Рух повинен забезпечити нашу спільну з партнерами і союзниками перемогу на виборах 2006 року. Ми повинні переслідувати цілком конкретну мету - досягти разом з нашими партнерами та союзниками такого обсягу представництва, який дозволить сформувати стабільну і дієздатну парламентську більшість. На регіональних та місцевих - максимально можливе представництво. Наголошую, політична вага керівництва навіть невеликого райцентру, не кажучи вже про великі чи середні міста, переважає або ж, як мінімум, дорівнює вазі народних депутатів.
Рух ніколи не ставив перед собою інших завдань, окрім як перемогти. Нашої перемоги чекають виборці!
10. Крок другий, ми повинні реалізувати висловлене на минулому з´їзді гасло "міцний Рух - міцна Україна" і не зупинятися на досягнутому.
З приємністю доповідаю Вам, що по цьому шляху ми впевнено крокуємо. Менше, ніж за рік від минулого з´їзду, наша партія зросла на 22%, а кількість первинних осередків збільшилася на 25%.
Ми стаємо міцніші не тільки кількісно, а й якісно. До Руху повертаються знакові фігури, що стояли у витоків утворення Руху.
Міцнішаємо ми й кадрово. До Руху приходить молодь. Поступово з´являється впевненість, що ми формуємо сильну команду однодумців. Вірю, що започатковані тенденції примножуватимуться заради досягнення нашої спільної мети.
Ми повинні зміцнити Рух структурно. Запропоновані зміни до Статуту, які, сподіваюся, будуть схвалені нашим з´їздом, як вже були схвалені Центральним Проводом, сприятимуть оновленню, модернізації і структурованості партії. Схвалення змін до Статуту стане тестом на нашу зрілість, міцність та готовність продовжувати реалізацію гасла "потрібні зміни".
Поправки до Статуту Руху дозволять підняти на якісно новий рівень наші організаційні спроможності та загалом зміцнять Рух з огляду не тільки на вибори Президента України, а й на підготовку до наступних парламентських і місцевих виборів 2006 році.
Міцний Рух потрібен Нашій Україні, міцний Рух потрібен Україні, його вимагає інтелектуальна еліта нашої держави.
11. Крок третій, ми повинні побудувати партію європейського зразка, яка здатна боротися за владу і перемагати.
Здається, вже в усіх з´явилося переконання, що партія не дискусійний клуб і не "гетто". Сьогодні всі делегати, схваливши поправки до Статуту, повинні засвідчити, що Народний Рух - це не "гетто". В Русі повинно бути припинено свавілля окремих голів крайових організацій щодо членів Руху, які не погоджуються з діями місцевих "князьків". Внесення подібних змін сприятиме демократизації рухівської партійної структури.
Ми зможемо реалізувати свою програму тільки виборовши владу разом з іншими патріотично-демократичними силами - нашими партнерами.
Кількісне зростання нашої партії повинно відповідати вимогам виборчої кампанії. Вибороти владу можна тільки забезпечивши своїх партійців на всіх виборчих дільницях.
12. Крок четвертий, вперед до єднання. На минулому з´їзді ми проголосили Чорноволівське гасло: "Потяг за маршрутом Україна - Єдність вирушає в історію. Хто залишився на узбіччі?"
Рух повинен реалізувати це гасло Чорновола, бо історія нам не пробачить, якщо патріотично-демократичні сили залишаться на узбіччі - кожна у своїй хаті скраю.
Хочу запропонувати всім нашим союзникам та партнерам до 31 жовтня 2004 року утриматись від публічних коментарів та дискусій, які підривають наші позиції. Тим більше, що це значно ускладнює стосунки між нами самими, не згадуючи вже про ставлення до нас, наших потенційних виборців.
Якщо ми утримаємося від таких дискусій, то рішення вищих органів партії не будуть предметом знущань, фальсифікації і провокаційної діяльності ззовні, від усіх наших численних недругів. Як приклад, наводжу обнародування, до того ж з перекрученням, ходу консультацій між нами і кількома близькими до нас політичними силами без попереднього узгодження і в порушення попередніх домовленостей. Такі дії тільки шкодять, особливо у випадку, коли до конкретних результатів дуже далеко. А от знаходяться бажаючі "забити" за собою певні позиції, преференційну перевагу та майбутній статус для себе особисто. Тому я й вже неодноразово кажу, що питання, пов´язані з об´єднавчими процесами у таборі правих і правоцентристських сил, мають розв´язуватися із дотриманням поваги до інтересів всіх без винятку учасників. І, тим більше, не напередодні президентських виборів.
В той же час ми повинні неухильно йти шляхом єднання, як це зробив Рух, зумівши на початку 90-х років об´єднати навколо себе однодумців, зусиллями яких Україна виборола незалежність і відродила державність.
Рух повинен стати силою, яка сприятиме об´єднанню всіх патріотично-демократичних сил.
13. Крок п´ятий, захистимо свободу слова. І в цьому випадку найкращий захист - напад. Ми повинні прорвати інформаційну блокаду.
Настає "Час Руху"! Ця перша ластівка, яку Ви тримаєте в руках, вірю, сприятиме продовженню традицій незалежної журналістики. Переконаний, що в напрямі утвердження свободи слова, на цьому Рух не зупиниться.
Поки існуватиме Рух, в Україні житиме свобода слова. В "Часі Руху" - час свободи слова.
14. Крок шостий - сприяймо розвитку малого і середнього бізнесу.
Захищаючи бізнес - зберігаєш демократію. Наше переконання - без розвинутого бізнесу не може існувати демократичне суспільство.
В цьому напрямі Рух робить впевнені кроки. Створено Економічну Раду, яку очолив В.Лановий. Основне її покликання - надання безкоштовну інформаційну підтримку та консультації молодим бізнесменам.
Безкоштовну ж правову підтримку всі українці, в тому числі підприємці, зможуть отримати в приймальнях Народного Адвоката, який також нещодавно створений.
15. Крок сьомий, ми повинні виступити з широкою програмою економічної та суспільної трансформації України. Інституційного оновлення і зміцнення потребують ринкова економіка, державне управління, місцеве і регіональне самоврядування, громадянське суспільство.
Потрібно продовжувати докладати всіх можливих зусиль, щоб здійснювалося форсоване прискорення трансформаційних процесів. Економічні реформи мають проводитись з точки зору забезпечення національних, загальнодержавних інтересів України, а політичні, зокрема, відносно інституту партій - синхронізовані з економічними за характером і часом.
Я закликаю всіх рухівців залучитися до розробки економічної програми. Вірю, що її положення, як і положення програми Народного Руху, Нашої України ми зможемо в повній мірі виконати. А для цього нам потрібна підтримка виборців.
16. Розумію, що реалізація цих кроків - справа не з легких. Але чи ставили рухівці перед собою легкі завдання, коли йшли виборювати незалежність України, коли відкрито заявляли ні тоталітаризму та беззаконню?
Сьогодні рухівці повинні поставити перед собою цю високу планку і крок за кроком її долати. Ми повинні настроюватись на жорстку боротьбу. Проти нас будуть працювати практично всі основні політичні сили, які не сприймають В. Ющенка, його соратників і прихильників, ті ідеї та політичний курс, які ми уособлюємо.
17. Цей ювілейний для нашого Народного Руху 15 рік заснування, сподіваюся стане роком великої перемоги української ідеї, роком обрання народного Президента.
Ідеологія Народного Руху України для нас залишається головною зброєю і від вміння її використовувати багато в чому буде залежати результативність наших зусиль у виборчій кампанії.
Перемога В. Ющенка на виборах Президента України стане початком одужання українського суспільства і звільнення від нинішнього владного ярма.
18. Дорогі рухівці,
Мені приємно бачити в цьому залі своїх однодумців - справжніх поборників незалежності і державності рідної України.
Нас - патріотів своєї землі - у різні часи нелюби називали по різному "мазепинці", "петлюрівці", "бандерівці", нарешті - "рухівці".
Але саме на таких тримається українська ідея і самобутність. Саме завдячуючи Вам Україна відбулася, як незалежна держава.
Тож гордо носімо ім´я рухівця і високо піднімаймо наш стяг, бо він у нас єдиний.
Слава рухівцям!
До перемоги Віктора Ющенка!
До перемоги Нашої України!
До перемоги Народного Руху України!
Слава Україні!
http://www.nru.org.ua/leader/?id=5
20 Березня 2004 року 23:39
Тези доповіді Голови Народного Руху України Бориса Тарасюка на XIV Всеукраїнських Зборах (З’їзді) Народного Руху України
1. Ще не пройшло і року з часу проведення останнього З´їзду Руху, але мені приємно відзначити, що Рух в повній мірі виправдовує свою назву.
Ми знаходимося в постійному динамічному розвитку, Рух є активним учасником усіх політичних подій у державі. Ми миттєво реагуємо на політичну ситуацію в Україні та виступаємо однією з найактивніших сил блоку Віктора Ющенка "Наша Україна".
Рух впевнено і послідовно виконує Чорноволівське гасло "Потрібні зміни." Ми перебуваємо у постійному "русі".
За час від останнього З´їзду в партії відбулося багато якісних змін, про які доцільно сьогодні поговорити. Рух знову відновлює свою роль і місце в політичному середовищі України.
2003 рік виявився досить активним в політичному розумінні. Але цей рік президентських виборів, очевидно, буде ще активнішим і, сподіваюся вдалим для всіх патріотично-демократичних сил, для всієї України.
В той же час, можна констатувати, що Україна загнана владою в таку політичну кризу, якої ще не було з моменту проголошення незалежності України.
Таким чином, необхідність проведення сьогоднішнього З´їзду зумовлена декількома обставинами:
1) Визначенням наших приорітетів і тактики під час виборчої кампанії Президента України цього року, та парламентських і місцевих виборів 2006 року.
2) Підбиттям підсумків нашої роботи і визначенням завдань та перспектив Руху на новому етапі;
3) Визначення позиції Руху щодо політичної кризи;
2. Минулорічна діяльність Народного Руху, як і життя всієї України, проходила під знаком нав´язаної з боку влади політичної реформи. Не беручи участі у цьому "фарсі", Рух, безперечно, не міг залишитися осторонь нав´язаної ревізії Конституції України.
Політична реформа, яка мала б сприяти консолідації суспільства та структуризації гілок влади, з легкої руки її головних ідеологів з Банкової та продажної лівої компартійної верхівки, перетворилася на брутальне знущання та маніпулювання думкою українців.
Скільки ми ще мусимо терпіти таке ставлення з боку влади? Олігархічні клани навколо "гаранта" перетворили Конституцію у засіб залишення важелів управління у своїх руках, для забезпечення свого пожиттєвого права знущатися над власним народом та торгувати національними інтересами.
А у своїх намірах вони дуже нетерплячі. З метою проштовхування цієї псевдореформи вони проголосили наступний тиждень у Верховній Раді пленарним. А хто став автором цієї пропозиції? Відповідь нікого не здивує: відомий "борець" за права трудящих, лідер продажної компартійної верхівки, відомий "кучманіст" Петро Симоненко. Не важко здогадатися, що цей проект - про наступний пленарний тиждень - був розроблений в уже знайомому тандемі співавторів Симоненка-Медведчука.
Ця політична реформа, від якої вже другий рік лихоманить Україну, стала причиною проведення Рухом всеукраїнської акції "Захистимо Конституцію від її гаранта". Такою постановкою питання в цій державі вже нікого не здивуєш. Але вдуматися тільки в її зміст - Глава держави, який повинен бути гарантом стабільності та дієвості Основного закону, став її головним ревізором.
Чи має моральне право проводити політичну реформу той, хто впродовж 10-ти років зневажав Конституцією, домагаючись все нових й нових повноважень, той, для кого поділ гілок влади - пустопорожні докази?
Зрозуміло, ні! Політичну реформу повинні проводити сили, що отримали і, переконаний, - отримають довіру народу на демократичних виборах. Ми не відступимо від свого прагнення та програмної цілі щодо проведення політичної реформи, але не дозволимо це робити тим, хто нехтує думкою і правами українського народу та не користується його довірою.
На наше переконання, реформи повинні проводитися заради суспільного блага, а не під себе чи під забезпечення інтересів своєї сім´ї. Вважаю, що всьому нашому активу варто і надалі проводити роз´яснювальну роботу щодо значення прийнятих Верховною Радою поправок до Конституції.
Ця антинародна реформа стала причиною затяжної політичної кризи в Україні, а її відголоски ще довго будуть лихоманити Україну.
3. Для нас неприйнятними є подібні "ігрища" в демократію. Проводити політичну реформу намагаються саме ті псевдореформатори і псевдодемократи, руками яких знищуються незалежні засоби масової інформації.
Чим можна пояснити зняття з "укв" діапазону радіо "Свобода", "Голосу Америки", "Громадського радіо", "Німецької хвилі", закриття "Сільських вістей", постійний терор щодо 5-го каналу?
На 13 році незалежності України "глушаться" незалежні радіостанції - практика, запозичена з минулої тоталітарної доби. За рівнем свободи слова ми швидкими темпами наближаємося до Білорусі.
Продовження їхньої "демократії" і владарювання призведе до того, що наші діти і онуки поняття "свобода слова" відшуковуватимуть тільки у тлумачних словниках архаїзмів.
Свобода слова є єдиною нашою демократичною зброєю, якою можна і необхідно перемагати.
Втрата свободи слова означатиме нашу поразку - поразку демократії і свободолюбства.
4. Владарювання невеличкої купки - клану - призвело до того, що виявляється підприємництвом в Україні можуть займатися тільки "свої"
Декларуючи необхідність сприяння бізнесу, відбувається цинічний терор щодо чесних бізнесменів за їхні політичні переконання. А придушують вони кого? - потенційних платників податків, тих, за рахунок кого вони набивають свої кишені.
Ми не маємо права мовчазно і бездіяльно спостерігати за нищенням підприємців тільки тому, що вони є нашими прихильниками.
Малий і середній бізнес є запорукою демократії в усіх розвинених країнах.
Захистити малий і середній бізнес означає зберегти і захистити демократію.
5. Саме ця влада запровадила в Україні заборону на професії за політичні переконання.
Прихильники патріотично-демократичних сил часто стають жертвами цієї влади, якій не потрібні професіонали, її цікавлять тільки "слухняні."
Рухівці у владному списку неугодних займають чи не найперше місце. Роман Шмідт, Володимир Банада, багато інших були звільнені не за професійні огріхи, а за приналежність до Руху.
6. А який вигляд завдяки цій владі Україна має на міжнародній арені? Рівень демократії і законності в Україні наші закордонні партнери сприймають через призму дій найвищих посадових осіб у нашій державі. А їхні дії говорять самі за себе.
Не розслідуване вбивство лідера Руху В.Чорновола, нерозкриті вбивства Гонгадзе, Александрова, скандали з "кольчугами", системна корупція - все це "заслуги" цієї влади.
Наш міжнародний авторитет ще не був таким низьким, як сьогодні. Ми знаходимося над прірвою ізоляції від зовнішнього світу, нашого гаранта вже сьогодні серйозно не сприймають у європейських та євроатлантичних структурах.
Але чи може країна мати авторитет у світі, якщо її Президент у Брюсселі заявляє про європейську інтеграцію і європейський вибір, а у Москві, на посміховисько всім, - оголошує про утворення "єепу", а слухняний уряд подає до Верховної Ради цю угоду на ратифікацію? Угода, яка суперечить Конституції України, не узгоджується з національним законодавством, йде в протиріччя з міжнародними зобов´язаннями України, без зауважень візується всіма без виключення міністрами!
Як ми можемо гідно спілкуватися з розвиненими країнами, якщо влада, нехтуючи національними інтересами України, віддає одне з головних національних багатств - газотранспортну систему - у "спільне" управління з Росією.
Більше того, в щойно поданому до Верховної Ради посланні Президента про внутрішнє і зовнішнє становище України Ви вже не знайдете тих надутих піарівських дат набрання Україною асоційованого членства і повноправного вступу в ЄС, як це було в посланні Президента "Європейський вибір". Виявляється, європейську інтеграцію не потрібно обмежувати часовими рамками, її, за задумом Президента, можна розтягнути до безкінечності. За його твердженням у цьому посланні європейська інтеграція стала вже виключно внутрішнім питанням України.
Що змінилося за неповні 2 роки у переконанні "гаранта" щодо європейської інтеграції? Не змінилося нічого, тільки всім став очевидним антиєвропейський напрям діяльності влади.
7. Не залишили вони поза своєю увагою і соціальну сферу.
Їхнє "господарювання" звелося до кількох дуже помітних речей:
По перше, проведено широко розрекламовану антипенсійну реформу. Уряд, знущаючись над соціально незахищеними пенсіонерами, спромігся підняти пенсії аж на кілька гривень.
По друге, зменшено мінімальну заробітну плату на 11,5% з 237 гривень до 205.
По третє, прийнято антисоціальний бюджет, відголоски якого ми ще відчуємо і на українській культурі і у охороні здоров´я.
8. Ось таку політичну ситуацію ми маємо у рік президентських виборів, такий спадок залишає по собі цей президент.
Ми за крок до державного перевороту, до узурпації влади корумповано-клановим режимом, до перетворення України на другу Білорусь. Український народ опинився на небезпечній, а можливо й критичній межі соціального та морального неблагополуччя, що становить загрозу нашій національній безпеці.
Згадуються слова з Акту проголошення незалежності України "Виходячи із смертельної небезпеки, яка нависла була над Україною..." Без перебільшення можу стверджувати, що сьогодні над Україною нависла не менша небезпека, ніж у 1991.
Сьогодні знову від нас - рухівців - залежить, чи відбудеться незалежна від цієї влади Україна, чи зможемо ми будувати вільну від цього клану державу. Ми повинні згуртувати наші ряди у єдиний кулак, що зупинить державний заколот, захистить Людину, Демократію, Україну.
9. Як в такій ганебній ситуації, до якої довела своїми діями влада, повинен діяти Рух?
Рух повинен пропонувати і втілювати в життя власні рецепти для одужання нашої з вами Батьківщини, адже Україна понад усе! Вірю, що ми реалізуємо наші устремління, які викладені у конкретних "кроках" Народного Руху.
Крок перший, ми зобов´язані забезпечити перемогу нашого кандидата на цьогорічних виборах Президента України.
Без перебільшення - ці вибори визначатимуть долю України на найближче десятиліття. Ці вибори за своєю важливістю можна з упевненістю поставити в один ряд з здобуттям Україною незалежності та прийняттям Конституції.
У нас є свій кандидат, який впродовж кількох років залишається найпопулярнішим політиком в Україні - це Віктор Ющенко, перемога якого стане перемогою української України. Рух став першою політичною силою, яка на минулому з´їзді запропонувала В.Ющенку балотуватись на пост Президента, свій вибір ми підтверджуємо і сьогодні.
Вже в цьому році ми повинні втілити в життя слова лідера Руху В.Чорновола "Сьогодні єдиний вихід - дати змогу керувати державою, а, отже, проводити необхідні зміни людям, які змагалися за незалежність. Бо лише вони одні знають, що і як треба робити після її здобуття."
Наступним нашим кроком мають стати вибори до Верховної Ради та місцеві вибори 2006 року. До них потрібно готуватися вже сьогодні. Ми повинні підійти до виборчої кампанії сильні ідейно, організаційно, фахово, кадрово і матеріально. Рух повинен забезпечити нашу спільну з партнерами і союзниками перемогу на виборах 2006 року. Ми повинні переслідувати цілком конкретну мету - досягти разом з нашими партнерами та союзниками такого обсягу представництва, який дозволить сформувати стабільну і дієздатну парламентську більшість. На регіональних та місцевих - максимально можливе представництво. Наголошую, політична вага керівництва навіть невеликого райцентру, не кажучи вже про великі чи середні міста, переважає або ж, як мінімум, дорівнює вазі народних депутатів.
Рух ніколи не ставив перед собою інших завдань, окрім як перемогти. Нашої перемоги чекають виборці!
10. Крок другий, ми повинні реалізувати висловлене на минулому з´їзді гасло "міцний Рух - міцна Україна" і не зупинятися на досягнутому.
З приємністю доповідаю Вам, що по цьому шляху ми впевнено крокуємо. Менше, ніж за рік від минулого з´їзду, наша партія зросла на 22%, а кількість первинних осередків збільшилася на 25%.
Ми стаємо міцніші не тільки кількісно, а й якісно. До Руху повертаються знакові фігури, що стояли у витоків утворення Руху.
Міцнішаємо ми й кадрово. До Руху приходить молодь. Поступово з´являється впевненість, що ми формуємо сильну команду однодумців. Вірю, що започатковані тенденції примножуватимуться заради досягнення нашої спільної мети.
Ми повинні зміцнити Рух структурно. Запропоновані зміни до Статуту, які, сподіваюся, будуть схвалені нашим з´їздом, як вже були схвалені Центральним Проводом, сприятимуть оновленню, модернізації і структурованості партії. Схвалення змін до Статуту стане тестом на нашу зрілість, міцність та готовність продовжувати реалізацію гасла "потрібні зміни".
Поправки до Статуту Руху дозволять підняти на якісно новий рівень наші організаційні спроможності та загалом зміцнять Рух з огляду не тільки на вибори Президента України, а й на підготовку до наступних парламентських і місцевих виборів 2006 році.
Міцний Рух потрібен Нашій Україні, міцний Рух потрібен Україні, його вимагає інтелектуальна еліта нашої держави.
11. Крок третій, ми повинні побудувати партію європейського зразка, яка здатна боротися за владу і перемагати.
Здається, вже в усіх з´явилося переконання, що партія не дискусійний клуб і не "гетто". Сьогодні всі делегати, схваливши поправки до Статуту, повинні засвідчити, що Народний Рух - це не "гетто". В Русі повинно бути припинено свавілля окремих голів крайових організацій щодо членів Руху, які не погоджуються з діями місцевих "князьків". Внесення подібних змін сприятиме демократизації рухівської партійної структури.
Ми зможемо реалізувати свою програму тільки виборовши владу разом з іншими патріотично-демократичними силами - нашими партнерами.
Кількісне зростання нашої партії повинно відповідати вимогам виборчої кампанії. Вибороти владу можна тільки забезпечивши своїх партійців на всіх виборчих дільницях.
12. Крок четвертий, вперед до єднання. На минулому з´їзді ми проголосили Чорноволівське гасло: "Потяг за маршрутом Україна - Єдність вирушає в історію. Хто залишився на узбіччі?"
Рух повинен реалізувати це гасло Чорновола, бо історія нам не пробачить, якщо патріотично-демократичні сили залишаться на узбіччі - кожна у своїй хаті скраю.
Хочу запропонувати всім нашим союзникам та партнерам до 31 жовтня 2004 року утриматись від публічних коментарів та дискусій, які підривають наші позиції. Тим більше, що це значно ускладнює стосунки між нами самими, не згадуючи вже про ставлення до нас, наших потенційних виборців.
Якщо ми утримаємося від таких дискусій, то рішення вищих органів партії не будуть предметом знущань, фальсифікації і провокаційної діяльності ззовні, від усіх наших численних недругів. Як приклад, наводжу обнародування, до того ж з перекрученням, ходу консультацій між нами і кількома близькими до нас політичними силами без попереднього узгодження і в порушення попередніх домовленостей. Такі дії тільки шкодять, особливо у випадку, коли до конкретних результатів дуже далеко. А от знаходяться бажаючі "забити" за собою певні позиції, преференційну перевагу та майбутній статус для себе особисто. Тому я й вже неодноразово кажу, що питання, пов´язані з об´єднавчими процесами у таборі правих і правоцентристських сил, мають розв´язуватися із дотриманням поваги до інтересів всіх без винятку учасників. І, тим більше, не напередодні президентських виборів.
В той же час ми повинні неухильно йти шляхом єднання, як це зробив Рух, зумівши на початку 90-х років об´єднати навколо себе однодумців, зусиллями яких Україна виборола незалежність і відродила державність.
Рух повинен стати силою, яка сприятиме об´єднанню всіх патріотично-демократичних сил.
13. Крок п´ятий, захистимо свободу слова. І в цьому випадку найкращий захист - напад. Ми повинні прорвати інформаційну блокаду.
Настає "Час Руху"! Ця перша ластівка, яку Ви тримаєте в руках, вірю, сприятиме продовженню традицій незалежної журналістики. Переконаний, що в напрямі утвердження свободи слова, на цьому Рух не зупиниться.
Поки існуватиме Рух, в Україні житиме свобода слова. В "Часі Руху" - час свободи слова.
14. Крок шостий - сприяймо розвитку малого і середнього бізнесу.
Захищаючи бізнес - зберігаєш демократію. Наше переконання - без розвинутого бізнесу не може існувати демократичне суспільство.
В цьому напрямі Рух робить впевнені кроки. Створено Економічну Раду, яку очолив В.Лановий. Основне її покликання - надання безкоштовну інформаційну підтримку та консультації молодим бізнесменам.
Безкоштовну ж правову підтримку всі українці, в тому числі підприємці, зможуть отримати в приймальнях Народного Адвоката, який також нещодавно створений.
15. Крок сьомий, ми повинні виступити з широкою програмою економічної та суспільної трансформації України. Інституційного оновлення і зміцнення потребують ринкова економіка, державне управління, місцеве і регіональне самоврядування, громадянське суспільство.
Потрібно продовжувати докладати всіх можливих зусиль, щоб здійснювалося форсоване прискорення трансформаційних процесів. Економічні реформи мають проводитись з точки зору забезпечення національних, загальнодержавних інтересів України, а політичні, зокрема, відносно інституту партій - синхронізовані з економічними за характером і часом.
Я закликаю всіх рухівців залучитися до розробки економічної програми. Вірю, що її положення, як і положення програми Народного Руху, Нашої України ми зможемо в повній мірі виконати. А для цього нам потрібна підтримка виборців.
16. Розумію, що реалізація цих кроків - справа не з легких. Але чи ставили рухівці перед собою легкі завдання, коли йшли виборювати незалежність України, коли відкрито заявляли ні тоталітаризму та беззаконню?
Сьогодні рухівці повинні поставити перед собою цю високу планку і крок за кроком її долати. Ми повинні настроюватись на жорстку боротьбу. Проти нас будуть працювати практично всі основні політичні сили, які не сприймають В. Ющенка, його соратників і прихильників, ті ідеї та політичний курс, які ми уособлюємо.
17. Цей ювілейний для нашого Народного Руху 15 рік заснування, сподіваюся стане роком великої перемоги української ідеї, роком обрання народного Президента.
Ідеологія Народного Руху України для нас залишається головною зброєю і від вміння її використовувати багато в чому буде залежати результативність наших зусиль у виборчій кампанії.
Перемога В. Ющенка на виборах Президента України стане початком одужання українського суспільства і звільнення від нинішнього владного ярма.
18. Дорогі рухівці,
Мені приємно бачити в цьому залі своїх однодумців - справжніх поборників незалежності і державності рідної України.
Нас - патріотів своєї землі - у різні часи нелюби називали по різному "мазепинці", "петлюрівці", "бандерівці", нарешті - "рухівці".
Але саме на таких тримається українська ідея і самобутність. Саме завдячуючи Вам Україна відбулася, як незалежна держава.
Тож гордо носімо ім´я рухівця і високо піднімаймо наш стяг, бо він у нас єдиний.
Слава рухівцям!
До перемоги Віктора Ющенка!
До перемоги Нашої України!
До перемоги Народного Руху України!
Слава Україні!
http://www.nru.org.ua/leader/?id=5
Відповіді
2004.03.21 | Боровик
Треба подати ідею бандюківським телеканалам
Думаю, що закінчення бандюківські канали з радістю включили б в усі передачі в якості безкоштовного рекламного ролика:"Нас - патріотів своєї землі - у різні часи нелюби називали по різному "мазепинці", "петлюрівці", "бандерівці", нарешті - "рухівці".
Але саме на таких тримається українська ідея і самобутність. Саме завдячуючи Вам Україна відбулася, як незалежна держава.
Тож гордо носімо ім´я рухівця і високо піднімаймо наш стяг, бо він у нас єдиний.
Слава рухівцям!"
Після цього вважайте, що весь Донецьк, Крим, Одеса і Луганськ просто побіжать віддавати свої голоси Ющенку.
Так, це дуже сильний політичний хід від РУХу - першим виступити з оформленрою ініціативою по висуванню Ющенка. Дуже гарний логічний ланцюжок "мазепинці", "петлюрівці", "бандерівці", нарешті - "рухівці" і продовження "Ющенко та ющенківці".
З іншої сторони, ця акція РУХу може сприйматись як диверсія проти Глєба Павловського, Джангірова, Корчинського та Піховшека. Ще один такий могутній удар по ідеологам влади і всі вони будуть звільнені через відсутність потреби в них.
Соава Руху, най їх шляк трафить!
2004.03.21 | Zy
Re: Нічого нового, тобто страшного
> Після цього вважайте, що весь Донецьк, Крим, Одеса і Луганськ просто побіжать віддавати свої голоси Ющенку.Не треба перебільшувати, бо як тільки не лякали тих виборців через С.Стецько у свій час, та чогось відгукнулися "переляком" наймані газетярі, а більшість виборців робила свої ("незрозумілі" навіть для технологів) висновки
> Так, це дуже сильний політичний хід від РУХу
Може не самий вдалий, але нічого такого нового, щоб аж так жахатися.
Щодо "рекламних" гасел, справді, пригнічене враження від виступу, мабуть, від лідера чекали неординарності і глибини, щоб потім було над чим міркувати.
2004.03.21 | Боровик
Re: Нічого нового, тобто страшного
Zy пише:> > Після цього вважайте, що весь Донецьк, Крим, Одеса і Луганськ просто побіжать віддавати свої голоси Ющенку.
> Не треба перебільшувати, бо як тільки не лякали тих виборців через С.Стецько у свій час, та чогось відгукнулися "переляком" наймані газетярі, а більшість виборців робила свої ("незрозумілі" навіть для технологів) висновки
Еге ж. Рух просто обрізає решту анроду, що ніколи не довіриться НУ через через цих ідіотів. Та вони мене лякають наскільки. що я починаю сумніватись в тому чи варто їх сприймати як менше зло.
> > Так, це дуже сильний політичний хід від РУХу
> Може не самий вдалий, але нічого такого нового, щоб аж так жахатися.
> Щодо "рекламних" гасел, справді, пригнічене враження від виступу, мабуть, від лідера чекали неординарності і глибини, щоб потім було над чим міркувати.
Найкращу оцінку дав композитор, читайте внизу.
2004.03.21 | Zy
Re: Нічого нового, тобто страшного
Вибачайте, "не вірю" ані першому реченню від "композитор", ані другому.Невже важко усвідомити, що погляди людей різні, то яку таку норму Ви в змозі запропонувати, щоб всіх задовольнити
2004.03.21 | композитор
Чи такий зараз РУХ, я його ми собі уявляли у 89 -му?
Чи такий зараз РУХ, я його ми собі уявляли у 89 -му?Чому тоді ви не вірите, що я жалкую, що створював осередки руху?
Жалкую тому, що РУХ ЗАЙНЯВ МІСЦЕ нормальної партії.
Багато патріотів думали, якщо є РУХ, то є кому захищати Україну.
А РУХ став маргінальним придатком політичної системи України.
Нові лідери таку пургу несуть, що смішно стає....
2004.03.22 | Михайло Свистович
Прийшов ніби європейський, ніби освічений Тарасюк, а Рух
так і залишився маргінальним НРУ, і Тарасюк від Удовенка відрізняється лише своєю актиивністю. Та краще б тої активності не було, ніж отака активність.Я вже давно говорю, що НРУ - це не партійність, а діагноз. На жаль, це всюди, де я бачив рухівців. По всій Україні.
2004.03.21 | Andrij
Ну й що тут такого поганого?
Заборонити слово "рух" може тепер, бо хтось заповзявся бризкати слиною та волати про "нацюків"?Лазарь Каганович називав "петлюрівцями" селян, що тікали від жахів колективізації. Потім він тих селян відправляв на далеку Північ або морив голодом. Яка мені, людині, що вболіває за Україну, справа до персональних пропагандистських надбань цього мерзотника? Чому я мушу уникати слова "петлюрівець"? Бо не так зрозуміють в Донецьку? Мене там так чи інакше не так зрозуміють. Навіть якщо я надягну комсомолський значок. І вас теж там, до речі, не дуже зрозуміють.
Тарасюк не грається в дешеву пропаганду, чесно та відкрито заявляє про наміри своєї організації. Розумні люди це оцінять та зрозуміють. Нерозумні й надалі виконуватимуть накази послідовників Кагановича. Кожний обирає свою власну долю, цей факт треба поважати.
2004.03.21 | Боровик
Re: Ну й що тут такого поганого?
Тмак чого домангався Тарасюк?Я нічоготь не сказав проти. я тільки кажу, що якщо його слова та прокрутити кільканадцять разів по ТБ, то Ющенко не набере і 20-ти відсотків.
Слово Рух як і слово ідіот забороні не підлягає. Навіть якщо слово заборонити, ідіоти залишаться.
Я тільки хотів би звернути увагу на те. як руками ідіотів вже зараз роблять перемогу Ющенка проблематичною.
Коли ми говоримо про вибориЮ, то маємо звертьати увагу на учасника виборів народ.
Якщо говрити про біибір на даний момент, то зараз можна ставити питання, що є вибір між рухом сьоггодні та ющенко завтра. Якщо на Рух не натягувати намордника сьогодні, то не буде Ющенка потім.
А якщо сказати простіше. то набридло, що всяка маргінальна срань знову береться за справу і починає всіх вести в болото.
Andrij пише:
> Заборонити слово "рух" може тепер, бо хтось заповзявся бризкати слиною та волати про "нацюків"?
>
> Лазарь Каганович називав "петлюрівцями" селян, що тікали від жахів колективізації. Потім він тих селян відправляв на далеку Північ або морив голодом. Яка мені, людині, що вболіває за Україну, справа до персональних пропагандистських надбань цього мерзотника? Чому я мушу уникати слова "петлюрівець"? Бо не так зрозуміють в Донецьку? Мене там так чи інакше не так зрозуміють. Навіть якщо я надягну комсомолський значок. І вас теж там, до речі, не дуже зрозуміють.
>
> Тарасюк не грається в дешеву пропаганду, чесно та відкрито заявляє про наміри своєї організації. Розумні люди це оцінять та зрозуміють. Нерозумні й надалі виконуватимуть накази послідовників Кагановича. Кожний обирає свою власну долю, цей факт треба поважати.
2004.03.21 | Andrij
Re: Ну й що тут такого поганого?
Боровик пише:> Тмак чого домангався Тарасюк?
Він нічого не домагався. Тарасюк сказав про програму своєї партії. Сказав набагато краще та логічніше за всіх попередніх керівників Руху.
> Я нічоготь не сказав проти. я тільки кажу, що якщо його слова та прокрутити кільканадцять разів по ТБ, то Ющенко не набере і 20-ти відсотків.
Вибачте, дурниці. Слова Тарасюка ніколи не прокрутять по каналах, занадто вони логічні. Слова "петлюрівці" та "мазепінці" занадто змінили свій зміст за останні роки. Ви думаєте, Каганович дарма боявся петлюрівців? Він просто добре відчував небезпеку з боку ідей Петлюри. Так само її відчувають послідовники Кагановича.
> Слово Рух як і слово ідіот забороні не підлягає. Навіть якщо слово заборонити, ідіоти залишаться.
Який сенс цієї фрази?
> Я тільки хотів би звернути увагу на те. як руками ідіотів вже зараз роблять перемогу Ющенка проблематичною.
Якщо це так, тоді Ющенку треба пошукати кращих помічників, аби його рейтинг не тримався на мовчанці ідіотів. Бо ідіоти, як ви зауважили, будуть завжди. Навіть якщо вони не ідіоти.
> А якщо сказати простіше. то набридло, що всяка маргінальна срань знову береться за справу і починає всіх вести в болото.
"Маргінальна срань" -- це й є виборці України. Від 70% до 80%. Це ми з вами. З нас зробили цю "срань", бо ми ніяк не впливаємо на рішення кучмівської адміністрації або парламенту. Якщо Ющенко не є тією "сранню", то він мусить це довести НЕ СЛОВОМ, А ДІЛОМ. Поки що не дуже видно ні слів, ні діл. Звинувачувати одного Тарасюка в цьому не варто.
2004.03.21 | композитор
:)))))) Як ви збираєтесь ВПЛИВАТИ на рішення президента Ющенка ?
>"Маргінальна срань" -- це й є виборці України. Від 70% до 80%. Це ми >з вами. З нас зробили цю "срань", бо ми ніяк не впливаємо на рішення >кучмівської адміністрації або парламенту. Якщо Ющенко не є >тією "сранню", то він мусить це довести НЕ СЛОВОМ, А ДІЛОМ. Поки що >не дуже видно ні слів, ні діл. Звинувачувати одного Тарасюка в цьому >не вартоЯк ви збираєтесь ВПЛИВАТИ на рішення президента Ющенка і його адміністрайії?
Ну дуже цікаво!!!!!!
2004.03.21 | Andrij
Парламентом, судами, виборами
композитор пише:>
Сміється той, хто сміється останній. Після прийняття 4105 сміятимуться Кучма та Комп.
>
> Як ви збираєтесь ВПЛИВАТИ на рішення президента Ющенка і його адміністрайії?
Стандартними методами, що діють десь вже років з 200 в інших країнах.
>
> Ну дуже цікаво!!!!!!
Дійсно цікаво?
2004.03.21 | композитор
Он як! Чому зараз це не діє? Ну дуже цікаво!
Он як!Чому зараз це не діє?
Ну дуже цікаво!
Замінять 1 людину і все відразу задіє...
2004.03.21 | Andrij
Тому що нема судів, майже нема парламенту та виборів
Останніх двох в основному нема через відсутність першого. Кучма ПОРУШУЄ Конституцію кожний день, помітили? Якщо ні, то нащо вам інша Конституція? Її теж порушать, багато разів. Тільки це буде ще легше зробити, ніж зараз.композитор пише:
> Он як!
>
> Чому зараз це не діє?
>
> Ну дуже цікаво!
>
> Замінять 1 людину і все відразу задіє...
2004.03.21 | композитор
Хто завадить Ющенку порушувати Конституцію кожну ГОДИНУ ?
>Тому що нема судів, майже нема парламенту та виборів>Останніх двох в основному нема через відсутність першого.
>Кучма ПОРУШУЄ Конституцію кожний день, помітили?
Помітив. Але хто завадить Ющенку порушувати конституцію кожну годину?
Не бачу МЕХАНІЗМУ.....
>Якщо ні, то нащо вам інша Конституція? Її теж порушать, багато разів. Тільки це буде ще легше зробити, ніж зараз.
Іншу не порушать, бо там це зробити буде важче.
Інша для того і робиться що не можливо було її порушувати.
Сучасні порушники встановлюють такі правила гри, при яких ніхто не зможе порушити Каонституцію
Вони це роблять ВИМУШЕНО.
2004.03.22 | Andrij
Все ті ж самі
композитор пише:> Помітив. Але хто завадить Ющенку порушувати конституцію кожну годину?
Незалежний парламент, сильні суди, виборці.
> Не бачу МЕХАНІЗМУ.....
Почитайте американську або французьку конституції. Механізм дуже простий, добре відомий та випробуваний. Заберіть в Кучми контроль над прокуратурою та судами, скасуйте нелегальні АП та держадміністрації, скільки залишеться від влади бандитів?
> Іншу не порушать, бо там це зробити буде важче.
> Інша для того і робиться що не можливо було її порушувати.
Це ваші фантазії. Ви хоч розумієте, що згідно проекту 4105 Янукович може робити будь-які злочини на протязі цілого року? Зняти його буде неможливо, бо щойно прийняли "програму уряду".
>
> Сучасні порушники встановлюють такі правила гри, при яких ніхто не зможе порушити Каонституцію
> Вони це роблять ВИМУШЕНО.
Рекомендую аналізувати реальність -- http://maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=5&key=1076876766&first=1079902628&last=1077106978, а не фантазії.
2004.03.22 | композитор
!!! Хто може забрати у Кучми (Ющенка, етс) контроль над АП, ГПУ?
>Заберіть в Кучми контроль над прокуратурою та судами, скасуйте нелегальні АП та держадміністрації, скільки залишеться від влади бандитів?Хто може забрати у Кучми (Ющенка, етс) контроль над АП, ГПУ....?
За діючою Конституцією хіба що Бог....
Які є конкретні пропозиції по забиранню контроля?
2004.03.23 | Andrij
ВР (-)
2004.03.23 | Ukropithecus (robustus)
Це коли президент може не підписувати законів :))) (-)
2004.03.22 | Ukropithecus (robustus)
Справа не в судах і виборах
Справа в грошах, і коли чинна система не дає гарантій того, що олігархи збережуть свої гроші при будь якому результаті виборів, то всі ці міл'ярди будуть працювати на політику. В такій ситуації говорити про чесні вибори є звичайнісіньким самообманом, бо глупо було б думати, що люди з капіталом в $100 зможуть нав'язати свій інтерес людям з капіталом в $1000000000. В нашій системі суд також не є гарантією того, що гроші не будуть незаконно відібрані, і президенство Кучми є тому яскравим прикладом, коли пресувати можно кого завгодно. Тому і затіяна політична реформа. І робиться вона не тільки тому що Ющенко може стати президентом. Якби справа була тільки в Ющенку, то в Росії є КГБ з таким досвідом політичних вбиств, що ми б 10 років гадали - було це вбиство чи трагічний випадок. Тільки після того як з'явиться політична гарантія капіталу, можна вести розмову про суди і інше.2004.03.21 | Максим’як
Re: Парламентом, судами, виборами - це питання системи.
Виборець впливає на Президента через вибори, або через якісь публічні масові акції.Ми обираємо Президента із конкретними поглядами і конкретною програмою. Якщо ми думаємо, що він обдурить, як це роблять Кучма, Мороз іт.д., то треба обирати такого, що не обдурить, на нашу думку.
Я ДОВІРЯЮ ЮЩЕНКУ, що він НЕ ОБДУРИТЬ.
2004.03.21 | композитор
Де гарантія, що Ющенко не змінить погляди? Прецедент Є !!!!
>Виборець впливає на Президента через вибори, або через якісь публічні масові акції.Ага, раз у 5 років.... А 5 років президент поза впливом!!!!!!
>Ми обираємо Президента із конкретними поглядами і конкретною >програмою. Якщо ми думаємо, що він обдурить, як це роблять Кучма, >Мороз іт.д., то треба обирати такого, що не обдурить, на нашу думку.
>Я ДОВІРЯЮ ЮЩЕНКУ, що він НЕ ОБДУРИТЬ.
Де гарантія, що Ющенко не змінить погляди? Прецедент Є !!!!
Лист ТРЬОХ пам"ятаєте?
Погляди змінені на 180 !
До того ж про політичні погляди Ющенка мало що відомо....
Член якої партії Ющенко????????
Якщо після обрання Ющенка виявиться, що він агент КДБ і вимушений буде зати Україну Росії, то мі будемо чекати 5 років? !!
2004.03.22 | Михайло Свистович
Композитор СЕМЕН Остапович, ще не набридло агітпропом займатися?
Хоч би за фразами деякими слідкували, коли ніки міняєте2004.03.22 | Бурлака
Ги, а я, нечасто-сюди-ходячий, думаю, кого він мені нагадує? (-)
2004.03.22 | СЕМЕН
Свистович, а де Ви пропадали, без Вас було нудно.....
""""Композитор СЕМЕН Остапович""""Смішно, але СЕМЕН не має відношення до композитора.
2004.03.22 | Михайло Свистович
Я займався в реалі важливими справами.
СЕМЕН пише:> """"Композитор СЕМЕН Остапович""""
>
> Смішно, але СЕМЕН не має відношення до композитора.
Я знаю. Як і Остап, як і сам композитор.
2004.03.23 | СЕМЕН
Свистович, що є справою в "реале"?
Вчились у Томенка азам цензури?Чи обмінювались досвідом подавлення інакшодумства з Миколою?
2004.03.23 | Михайло Свистович
Я перед СБУ не звітуюсь (-)
2004.03.22 | композитор
Ви помиляєтесь. А що скажете про те, що Ющенко міняє погляди?(-)
2004.03.21 | Боровик
Re: Ну й що тут такого поганого?
Andrij пише:> > А якщо сказати простіше. то набридло, що всяка маргінальна срань знову береться за справу і починає всіх вести в болото.
>
> "Маргінальна срань" -- це й є виборці України. Від 70% до 80%. Це ми з вами. З нас зробили цю "срань", бо ми ніяк не впливаємо на рішення кучмівської адміністрації або парламенту. Якщо Ющенко не є тією "сранню", то він мусить це довести НЕ СЛОВОМ, А ДІЛОМ. Поки що не дуже видно ні слів, ні діл. Звинувачувати одного Тарасюка в цьому не варто.
Ні, ми не такі. А от рУХ - срань, яка зараз паразитує на Ющенкові. Бачите, вони ощасливили Ющенка висуванням його на президента. А чому це партія, кандидат від якої на минулих виборах навіть в Тернополі набрав приблизно стільки ж голосів прибічників як і Вітренко береться за найрейтингішового політика? В цьому і поєднюється їх маргінальність і срань одночасно.
Що ними рухає??? от спитати б кожну курву з руху що він думає, коли це робить?
Ну не можу я довірити своє майбутнє цим тупим ідіотам!
2004.03.21 | Andrij
Re: Ну й що тут такого поганого?
Боровик пише:> Ну не можу я довірити своє майбутнє цим тупим ідіотам!
А хто вас примушує? Не довіряйте. Щось я ніде не бачив переконливої реклами за Ющенка. "Ні слів, ні діл", це таке нове гасло НУ?
2004.03.22 | композитор
Як буде діяти президент Ющенко у випадку протидії йому ВР ?
От уявімо собі, що обрали Ющенка за старою (діючою) КонституцієюВін взявся спасати Україну.
А ВР не хоче спасати Укараїну....
Як буде діяти президент Ющенко у випадку протидії йому з боку ВР ?
Ну просто дуже цікаво!
А люди в цей час чекають ЧУДЕС від Ющенка.
2004.03.22 | Andrij
Буде домовлятись з ВР, бо не матиме інших законних шляхів
композитор пише:> От уявімо собі, що обрали Ющенка за старою (діючою) Конституцією
> Він взявся спасати Україну.
> А ВР не хоче спасати Укараїну....
Україну треба рятувати від беззаконня та бандитів, перш за все. В Ющенка буде досить для цього повноважень. У ВР, до речі, сидять досить розумні люди, їх головна проблема зараз в незаконних діях АП. Заберіть цю проблему, і ВР "спасатиме Україну" попереду Ющенка.
> Як буде діяти президент Ющенко у випадку протидії йому з боку ВР ?
> Ну просто дуже цікаво!
> А люди в цей час чекають ЧУДЕС від Ющенка.
Я від нього чудес не чекаю, на приклад. Досить простого впорядкування та зміцнення незалежності судів та прокуратури. Що менше чудес, то краще.
2004.03.22 | композитор
Ющенко почне з того, що РОЗЖЕНЕ АП ???
Ющенко почне з того, що послабить контроль АП над ВР, СУДами?Чи Ющенко почне з того, що РОЗЖЕНЕ АП ???
2004.03.23 | Andrij
Ющенко змінить функції АП
Нагадаю, згідно з Конституцією АП існує виключно як канцелярія Президента. АП не може мати згідно з тією ж Конституцією будь-яких керівних функцій. Виконавча влада має впроваджуватись Кабміном, Нацбанком, місцевою владою. Ющенко про це багато казав. Отже, ПЕРШИМ кроком Ющенка має бути розпуск АП в такому кримінальному вигляді, як вона існує зараз.2004.03.23 | композитор
Де Ющенко ЗАЯВИВ про такий ПЕРШИЙ КРОК щодо АП ? (-)
2004.03.23 | Andrij
Ні, Ющенко заявив про повернення влади в русло законності
Робив він це багато разів, з різними наголосами, в тому числі й з наголосом на АП. В принципі, крім минулої поведінки Ющенка-прем'єра, у мене нема гарантії, що Ющенко-президент дотримуватиметься своїх обіцянок. Можливо, що завтра Ющенко "вішатиме за яйця" суддів, вбиватиме журналістів, матюгатиметься та братиме мільйонні хабарі.Але, нащо сподіватись на Ющенка? Розігнати АП в такому вигляді, як вона є зараз, може і ВР. Принаймні, зробити це значно розумніше та простіше, ніж приймати проект 4105.
2004.03.23 | СЕМЕН
Ющенко таке не заявляв, це йому Роман Безсмертний.
вкаже що робити....Ляльковод Ромчик ой як розпустить, ой як розпустить АП під себе.
2004.03.21 | Максим’як
Re: Не бачу причини для тривог - може це так і задумано.
Збори НРУ та проголошення на них Ющенка кандидатом є цілком логічним. Може - це випадково, а може свідомо вони відбулися раніше, ніж будуть проведені у інших 40 партіях, як будуть підтримувати Ющенка на виборах.Пропаганда націоналізму, я вже не кажу про пропаганду рухівця в Україні не неме жодних загроз. Я думаю, що вона несе менше загроз для протистоянь в Україні, ніж пропаганда блатняцької пісні.
Український націоналізм сприймається цілком нормально і доброзичливо у Східній і Південній Україні. Проблема у тому, що саме там перебуває тих 8-10 відсотків українофобів, які досить агресивно реагують у будь-якій компанії чи громадському місці на "прояви" на їх думку націоналізму. Ну і що, зчепилися дві ідеології, але решта людей тільки спостерігають і роблять для себе висновки.
Так, що нічого не трапилося. А режимні ЗМІ піарять і перекручують і будуть це робити, незалежно від того, що говорять кунівці чи рухівці.
2004.03.22 | Михайло Свистович
Re: Не бачу причини для тривог - може це так і задумано.
Максим’як пише:>
> Український націоналізм сприймається цілком нормально і доброзичливо у Східній і Південній Україні.
Ви там коли останній раз були? Хоч не пишіть того, чого не знаєте.
2004.03.22 | Максим’як
Re: Тепер я повинен написати, коли, де і як довго я був (-)
2004.03.22 | Михайло Свистович
Це замість аргументу? Дуже вагомо (-)
2004.03.22 | Zy
Re: Не бачу причини для тривог - може це так і задумано.
> Хоч не пишіть того, чого не знаєте.А що тут "знати", все настільки просто, що не потребує коментарів:
розумні-дурні, освічені й не дуже, порядні-продажні, і все це у певних відсотках…
Саме тому й переполох з боку більшості
2004.03.21 | композитор
Боже, спаси Україну від цих ідіотів.....
Боже, спаси Україну від цих ідіотів.....І навіщо я колись створював осередки РУХУ ?...
2004.03.22 | СЕМЕН
Тарасюк дипломатично підклав Ющенку Мороза
Тарасюк дипломатично підклав Ющенку Мороза22.03.04, 14:41
З джерел у центральному офісі "Нашої України " стало відомо, що лідер НРУ Борис Тарасюк у останній момент особисто вніс явно нездійсненні пункти в резолюцію з'їзду Народного Руху України про створення виборчого блоку партій, організацій і рухів на президентських виборах 2004 року, яку було прийнято в суботу. Зокрема, Тарасюк особисто вписав у резолюцію Соціалістичну Партію України Олександра Мороза, - повідомляє ІА "Партактив".
Вчинок Тарасюка, що змушує на кроці пояснювати, чому як мінімум третина заявлених партій відмовляються входити в блок Ющенка, джерело АЗН в офісі "Нашої України" пов'язує зі скандалом, що виник 9 березня.
Під час підготовки до акції протесту 9 березня, повідомляє джерело, між Борисом Тарасюком і лідером блоку "Наша Україна" Віктором Ющенком виник конфлікт через відмову останнього надати слово лідерові НРУ під час мітингу біля пам'ятника Т.Г.Шевченку. Обурення Тарасюка викликав той факт, що в ході мітингу слово надавалося не тільки лідерам, але й іншим представникам опозиції, зокрема Томенку і Матвієнку. Обурений Тарасюк тоді привселюдно нагадав Ющенкові, що основний тягар відповідальності за масовість "Нашої України" на мітингу було покладено саме на активістів НРУ.
2004.03.22 | Михайло Свистович
Ви лінки навчитесь колись давати чи Вас витирати? (-)
2004.03.22 | Len
Re: Бормотуха !
Вельмишановное панство ! Невозможно без насмешки читать излияния политического трупа.1) " Рух є активним учасником усіх політичних подій у державі".
РУХ никакого участия не принимает в развитии событий за последние два года. Более того основные события произошли против воли рухляди: назначение нового премьера, принятие бюджета, принятие в первом чтении поправок в Конституцию и многое другое. РУХ - маргинальная сила, просто свора политшакалов, ждущих объедков с ющенковского стола в случае победы последнего на президентских выборах. Мысль о том что этих подачек может стать намного меньше в случает реформы, бросает их в дрожь.
2) " Рух знову відновлює свою роль і місце в політичному середовищі України.".
Какую именно ? РУХ в 1994 году не смог даже выставить своего кандидата на пост президента и вообще превратился по меткому выражению канадского историка Субтельного в "бледную тень".
3) "В той же час, можна констатувати, що Україна загнана владою в таку політичну кризу, якої ще не було з моменту проголошення незалежності України.
Брехун. Никакой политической кризы нет. Стабильно работает правительство. В стране экономическое чудо. Рост ВВП второй год приближается к двухзначным цифрам и один из самых высоких в мире.
4) " продажної лівої компартійної верхівки"
Этим термином "осуждается " позиция КПУ по поддержке положения записанного более 10 лет еще в первую программу КПУ : "скасувати посаду президента". По мнению пана Тарасюка по каким то ему одному ведомым причинам КПУ должна бороться за сохранение диктаторских полномочий президента. Хотя и козлу ясно что в парламентской республике влияние КПУ повысится.
5) "Скільки ми ще мусимо терпіти таке ставлення з боку влади?".
Немножко меньше чем мы терпели во владе министра Тарасюка.
6) "відомий "кучманіст" Петро Симоненко.".
Мели Емеля - твоя неделя. Конечно бывшие министры, назначенные на самые важные посты в правительстве Кучмы, - не кучманисты. И вообще в уряд попали случайно.
7) "Ця політична реформа, від якої вже другий рік лихоманить Україну,"
Брехня. 99,8% населения и не интересутся этой реформой. И на Украине все спокойно.
8) "Чи має моральне право проводити політичну реформу той, хто впродовж 10-ти років зневажав Конституцією,".
Совсем понесло пана Остапа. Конституции все еще 7 лет. Как ея можно зневаживать 10 лет??????????
9) " домагаючись все нових й нових повноважень".
Это воспоминание о будущем если президентом будет избран Ющенко.
10) "Чим можна пояснити зняття з "укв" діапазону радіо "Свобода", "Голосу Америки", "Громадського радіо", "Німецької хвилі", закриття "Сільських вістей", постійний терор щодо 5-го каналу?
На 13 році незалежності України "глушаться" незалежні радіостанції - практика, запозичена з минулої тоталітарної доби.".
Врет как сивый мерин. НИ ОДНА радиостанция на Украине не глушится как в СССР. Во вторых: назвать ГОСУДАРСТВЕННЫЕ радиостанции иностранных государств "незалежными" , можно только в сильном подпитии или деменции.
11) " Владарювання невеличкої купки"
Это надо понимать так что купка после ухода из нея Ющенко, Тимошенко, Порошенко, Бессмертного, министров Юхновского, Костенко, Зайца, Пинзеника и других столпов Нашей Украины стала "невеличкой".
12) "Не розслідуване вбивство лідера Руху В.Чорновола".
Сволочь автогонщик черновильской машины ( на счету котрого уже была загубленная жизнь) ехал с скоростью более 120 километров в час и наехал на стоящую машину(!!!!!). Вот так виновата оказалась СТОЯЩАЯ машина. Сейчас продажный руховский лидер пытается героизировать лупоглазого и придурковатого руховского лидера умершего нелепой смертью, как впрочем нелепа была и вся его жизнь.
13) " Президент у Брюсселі заявляє про європейську інтеграцію і європейський вибір, а у Москві, на посміховисько всім, - оголошує про утворення "єепу", а слухняний уряд подає до Верховної Ради цю угоду на ратифікацію? Угода, яка суперечить Конституції України, не узгоджується з національним законодавством, йде в протиріччя з міжнародними зобов?язаннями України, без зауважень візується всіма без виключення міністрами!".
Вот так. И живет этот продажный политик с двумя очками . Одни очки для ЕЭП, тут он заметил и "протириччя" с Конституцией. А вот програмная цель РУХа - вступление в ЕС , которая имеет в 100 раз больше "протирич" с Конституцией рассматривается им через другие очки.
14) "Як ми можемо гідно спілкуватися з розвиненими країнами, якщо влада, нехтуючи національними інтересами України, віддає одне з головних національних багатств - газотранспортну систему - у "спільне" управління з Росією.".
Просто интересно, а как любимая им Эстония ВСЕ НАЦИОНАЛЬНЫЕ богатства передала иностранцам и "гидно спилкуется" и даже одной ногой в ЕС.
15) "Уряд, знущаючись над соціально незахищеними пенсіонерами, спромігся підняти пенсії аж на кілька гривень.".
Конечно, нынешний уряд может только знущаться над пенсинерами а вот заботится от них может только мессия. Во время первых 4 месяцев его премьерства цены выросли на 20% и именно обесцененные на эти 20% он и выаплачивал. Благо Ющенко быстро убрали и пенсионеры не смогли оценить следущую заботу бухгалтера: в проекте пенсионного закона представленного урядом Ющенко было предложение поднять пенсионный возраст на 5 лет.
16 ) "По друге, зменшено мінімальну заробітну плату на 11,5% з 237 гривень до 205.".
Врет как сивый руховец! Минимальная зарплата повышена с 1 января с 187 гривен до 205 гривен. И почти вдвое превышает ту минималку которая платилась при министрах Костенко, Пизенике и Тарасюке.
17) "По третє, прийнято антисоціальний бюджет, відголоски якого ми ще відчуємо і на українській культурі і у охороні здоров?я.".
Расходы на социальные цели в несколько раз превышают аналогичные расходы запланированные в бюджетах которые готовил Пинзеник (НУ) в конце прошлого века. Уряд в котором состоял пан Тарасюк расходовал на социальные цели в три раза меньше чем уряд Януковича.
Все я устал перечислять нелепости их дементного бормотания политического трупа. А ведь дошел только до половины текста. И вторая половина не лучше первой.
Остановлюсь только на главном. Для чего существует РУХ . И ответ от Черновила , любезно процитированный Тарасюком: "Сьогодні єдиний вихід - дати змогу керувати державою".
Вот и все. Их интересует ТОЛЬКО ВЛАСТЬ. Только параноидальное стремление "керувати" любой ценой. При Кучме или без Кучмы- не важно. С пустой головой или набитыми карманами - неважно. Головне - КОРЫТО.
P.S Сегодня шел мимо проходной завода "Большевик". Висит большой список кто требуется: токари, фрезеровщики, инженеры-механики и еще с десяток профессий. Это и есть единственный кризис на Украине: нехватка рабочих для встающей на ноги промышленности. А рухлядь пусть кричит о политическом кризисе. В других( нормальных) странах ситуация ,подобная той что на Украине, называется быстрым экономическим ростом а если она продлится еще 3-5 лет - то экономическим чудом.
И именно это может поднять уровень жизни нищей страны.
2004.03.22 | композитор
Лэн, молодець! якби ще не ображав Чорновола, людиною би став(-)