МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ГАВРИШ І ЛИТВИН ПОСВАРИЛИСЯ ЧЕРЕЗ СТРОКИ ПРОВЕДЕННЯ ПОЛІТРЕФОРМИ

03/22/2004 | Shooter
ГАВРИШ І ЛИТВИН ПОСВАРИЛИСЯ ЧЕРЕЗ СТРОКИ ПРОВЕДЕННЯ ПОЛІТРЕФОРМИ

www.ПРАВДА.com.ua, 22.03.2004, 11:22

В вівторок Верховна Рада не буде розглядати законопроект про вибори народних депутатів України.

Про це заявив спікер Володимир Литвин у понеділок на погоджувальній нараді керівників фракцій і груп Верховної Ради в керівництва парламенту, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Литвин підкреслив, що це питання не буде виноситися на розгляд парламенту в зв'язку з тим, що депутатам потрібен час на ознайомлення з текстом документа.

Виступаючи на погоджувальній нараді, координатор парламентської більшості Степан Гавриш повідомив, що конституційна комісія 19 березня завершила роботу над законопроектом і 20 березня по п'ять екземплярів цього документа, підготовленого до другого читання, були розіслані в кожну фракцію й групу.

За словами Гавриша, у понеділок о 14.00 відбудеться чергове засідання конституційної комісії.

Керівник більшості, звертаючись до спікера, відзначив, що комісія готова до того, щоб парламент у вівторок виніс першим питанням цей законопроект. Крім того, комісія просить внести до порядку денного і прийняти рішення по проекту постанови про завершення процедури прийняття пропозицій до законопроекту про вибори в місцеві органи влади для того, щоб вже в середу, 24 березня, комісія могла розглянути цей документ, щоб 25 березня винести його на розгляд у сесійну залу.

Гавриш також висловив думку, що не пізніше, ніж у середу конституційна комісія зможе ухвалити рішення по процедурі розгляду законопроекту про внесення змін у Конституцію (№4105).

Литвин, звертаючись до Гавриша, нагадав, що він є керівником більшості, а не главою парламенту. Спікер підкреслив, що "у документі близько 300 сторінок", і тому, перш, ніж розглядати його в залі, депутати повинні з ним ознайомитися.

У той же час в інтерв'ю УНІАН координатор парламентської більшості Степан Гавриш заявив, що завершити політичну реформу (прийняти закон про внесення змін у Конституцію ) на цьому тижні буде надзвичайно складно через протидію з боку опозиції.

Гавриш підкреслив, що план дій більшості на цей тиждень полягає у завершенні політичної реформи, зокрема, остаточному голосуванні щодо конституційних змін. "Звичайно, це може відбуватися у жорсткому, майже екстремальному режимі, і думаю, що це можливо лише теоретично", - сказав Гавриш.

На його переконання, усе залежатиме від того, як представники більшості зможуть домовитись між собою, а також врахувати позицію Голови Верховної Ради, яка полягає у тому, що Володимир Литвин діятиме виключно у межах Регламенту ВР.

"Нам необхідно узгодити наші бажання з вимогою діяти у межах Регламенту максимально. Це означає одне, що ми маємо мати спільну позицію, яка повинна бути побудована виключно на тому, що питання політичної реформи вимагає 300 голосів депутатів, які мають право провести її у межах Регламенту", - сказав Гавриш.

За його словами, все залежатиме і від організації процесу розгляду конституційних змін, а також документів, які "наповнюють" політичну реформу (законопроекти та проекти постанов, які містяться у політичній угоді фракцій і груп).

Як підкреслив координатор більшості, багато залежатиме і від дій опозиції, яка, на його думку, може діяти надзвичайно критично. Він не виключає, що опозиція може вдастися до блокування роботи парламенту. "Це все одно, що війна з дубовою палицею, при якій можна розтрощити все, що є в людині", - додав Гавриш.

У координатора більшості виникає питання: навіщо блокувати роботу парламенту, якщо можна "воювати цивілізованим чином – боротися за допомогою інтелекту, дотримуючись при цьому Регламенту".

Блокування з боку "Нашої України", за його словами, може викликати взагалі подив, оскільки вона нещодавно запропонувала свій варіант політичної реформи, "отже, вона "за", але вона "проти" одночасно, а так не може бути", - сказав Гавриш.




Як спеціально для Тестера. Про різнобарвність навколишнього світу.

Відповіді

  • 2004.03.22 | Shooter

    Гавриш говорить, не сварився зі спікером. Але на його місці...

    Гавриш говорить, не сварився зі спікером. Але на його місці так би не поводився

    www.ПРАВДА.com.ua

    Координатор парламентської більшості Степан Гавриш вважає, що його пропозиція про внесення на розгляд у Верховній Раді законопроекту про вибори народних депутатів "не підмінює рішення парламенту", і вважає, що конфлікту зі спікером Володимиром Литвином не існує.

    Про це він заявив в інтерв'ю журналістам у понеділок у Києві в ході погоджувальної наради фракцій і груп у керівництва парламенту.

    "Те, що я запропонував голові Верховної Ради, відповідає регламентові і практиці парламентської демократії, а реакція, що пішла, мені абсолютно не зрозуміла, оскільки жодним чином моя пропозиція не підміняє рішення Верховної Ради, а, навпаки, була спрямована на прийняття такого рішення, - сказав Гавриш.

    За його словами, якби погоджувальна нарада відхилила його пропозицію, він би погодився з цим, оскільки - це право Верховної Ради. "Але наша дискусія повинна носити характер рівних можливостей, і використовувати власну позицію головуючого, для того, щоб давити на народного депутата, з мого погляду, не припустимо", - підкреслив він.

    У той же час, він відзначив, що конфлікту між ним і Литвином не існує. "Я його не створював і я не бачу необхідності залагоджувати те, чого не відбулося", - сказав він.

    "Це - гостра дискусія, це - емоції. Звичайно, можливо, на місці високого інституційного українського політика я б собі такі емоції не дозволив", - додав Гавриш.

    Як повідомлялося, на погоджувальній нараді в понеділок Гавриш сказав, що конституційна комісія буде просити поставити законопроект про вибори народних депутатів першим питанням у вівторок.

    Литвин, у свою чергу, відзначив, що у вівторок цей законопроект розглядатися не буде, тому що вимагає додаткового вивчення депутатами. Спікер також додав, що Гавриш - координатор більшості, а не глава парламенту, а тому - не повинен брати на себе функції, не властиві цій посаді.

    Як відомо, Литвин і раніш виступав із критикою убік політкоординатора більшості щодо спроб замінити регламент парламенту кулуарними домовленостями.

    Так, 1 березня цього року, на прес-конференції в Києві Литвин розкритикував заяву координатора більшості про те, що парламент уже може проголосувати за пропорційний закон про вибори, і домовленість про це досягнута між більшовиками, КПУ і СПУ.

    "Навіть якщо Степан Гавриш буде головою Верховної Ради, він не зможе одноосібно приймати рішення!" – сказав тоді Литвин.




    Ой, відчуваю я, - згорить Гавриш на роботі. Не зважаючи на те, що з фекалій - нікудишнє паливо...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".