МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Невеличка стаття Бродського. З УП

03/24/2004 | Тестер

Замість закону про легалізацію накраденого Кучма має внести закон про в'язниці

Михайло Бродський, для УП , 24.03.2004, 12:00


Практично одночасно з-за стін Банкової вилетіло в світ дві оригінальних пропозиції щодо законів. І відразу стало зрозуміло: стрілки на годиннику нинішнього режиму неухильно, як у казці про Попелюшку, наближаються до опівночі, і влада стурбувалася створенням собі більш - менш спокійного існування в той момент, коли уже владою бути не буде.

Так, у своєму посланні парламенту Кучма пропонує терміново ухвалити закон про опозиції і одночасно з цим з'являється проект закону про легалізацію тіньових капіталів громадян.

Що стоїть за цією грою слів – легалізація тіньових капіталів? По суті президент хоче узаконити злочини, які відбувалося на території України за останні 10 років.

Ці злочини призвели до невиправних наслідків. За цей час держава позбулася 5 мільйонів населення, і цвинтарі вже не те що переповнено – незабаром вже просто не залишиться землі в державі під цвинтарі! І що найбільш сумно – тенденція скорочення населення неухильно продовжує зростати.

У кінець зубожілий народ сотнями тисяч виїжджає на заробітки за кордон, погоджуючись на будь-яку роботу. Жінки не хочуть родити злиденних дітей. При цьому постійно в засобах масової інформації повідомляється, що економіка в країні на підйомі, що народ стає все багатшим з кожним днем. Який народ?!

Багатшим стає тільки той народ, який сидить у чиновницьких кабінетах. Саме їм і необхідний цей закон про легалізацію тіньових, або якщо говорити відкрито, накрадених капіталів.

Замість того, щоб за роки незалежності на ці гроші поступово підвищувати платоспроможність людей, крок за кроком створюючи середній клас суспільства, який перестає думати про шматок хліба щодня – ці гроші просто розкрали. Спитайте в пасажира, який стоїть на автобусній зупинці – чи є йому що легалізувати?

Є ще кілька моментів, які насторожують у поспішності просування цього закону. У США почалися резонансні судові слухання в справі екс-прем'єра Павла Лазаренка. Вже кілька разів він заявляв, що може багато чого розповісти, у тому числі і про походження капіталів сьогоднішніх високопосадових чиновників.

І на тлі цього питання про легалізацію накрадених капіталів уже виглядає просто як додаткові гарантії для Кучми і його оточення. Після візиту в Україну колишнього держсекретаря США Мадлен Олбрайт стало зрозуміло, що американські фінансові установи, у випадку недемократичних президентських виборів в Україні, не зможуть далі гарантувати збереження банківської таємниці щодо рахунків деяких заможних українців.

9 березня в американській газеті "The New York Times" була опубліковано її стаття, у якій пані Олбрайт заявила: "якщо вибори будуть нечесними, керівники України повинні знати, що це уповільнить вступ до західних інститутів, і що вони ризикують своїми власними банківськими рахунками і візовими привілеями".

До речі, за словами Олбрайт, теж саме може cтатися, якщо прихильники діючого президента перекроять Конституцію на свою користь.

Я вважаю, що ні в якому разі не можна допустити ухвалення закону про легалізацію тіньових капіталів і закликаю опозицію перешкодити цьому. Економічні злочини – це фактично геноцид проти власного народу. Цей законопроект спрямований тільки на те, щоб забезпечити фінансову безпеку злочинного режиму після неминучої прийдешньої поразки на виборах.

Другим елементом гарантій для прогнилого режиму може стати так званий закон "Про опозицію". Чинний глава держави зрозумів, що після президентських виборів влада в Україні реально перейде до нинішньої опозиції і відбудеться дзеркальне відображення – хто був ніким, той стане всім.

І відповідно він і його оточення змушені будуть або зникнути в небуття, або виявитися в опозиції. Першого не хочеться йому, а в більшому ступені "сім'ї". Не хоче сильно! А ось варіант опозиції можливий, але...

Звичайно ж, виявитися у становищі, в якому знаходиться сьогоднішня опозиція – радості мало. За 10 років режиму Кучми опозиціонери крім податкових перевірок, в'язниць нічого не мали. І кому, як ні президенту це знати, що ним і його оточенню в країні створена така система управління, що будь-яка людина, яка має той або інший бізнес – потенційний злочинець, який знаходиться на гачку у владних структур.

У своєму посланні президент замітив: "Опозиція іноді відчуває утиски з боку парламентської більшості". У перекладі на зрозумілу мову це означає, що пропрезидентська більшість ні в що не ставить меншість і послідовно продавлює будь-які свої рішення.

Природньо, таке становище влаштовує нинішнього главу держави сьогодні, але не може влаштовувати Кучму після виборів президента. І в посланні з'являються рядки про те, що "Президент вважає, що законодавчий статус опозиції має включати участь у виборах, доступ до керівництва органів влади, рівний доступ до ЗМІ і можливість вільно пропагувати свої погляди, а також доступ до інформації органів влади, у тому числі і таємної".

Так і хочеться розплакатися. Ну, прямо варіант Великобританії, де існує Офіційна опозиція Її величності! Я не вірю в те, що Кучма раптом прозрів і помітив, що на телеканалах у нас не зустрінеш ні Ющенка, ні Тимошенко – лідерів парламентської опозиції, ні інших опозиціонерів (у тому числі мене) і вирішив, що це не правильно, і що це обмежує їхні права.

Тож, хотілося б сказати, що навіть і без закону про опозиції, відповідно до Конституції України, у нас кожна людина має право на поширення своїх поглядів, незалежно в якому політичному таборі він знаходиться, і як близько його допускають до "тіла".

Але гарант згадав про це тільки тоді, коли зрозумів, що час його перебування в м'якому кріслі наближається до кінця і раптом звернув увагу на те, що в державі, якою він уже стільки років керує, неправильні "умови гри".

Хто ж сьогодні заважає пану президенту відкрити доступ до ЗМІ тим силам, які знають, що конструктивного сказати народу України? Влади не вистачає? Вистачає і з надлишком. Немає впливу на хазяїв ЗМІ? Це просто смішно!!!

Просто сьогодні – не час, час прийде після виборів, ось тоді знадобиться можливість і пропагувати погляди, і мати доступ до інформації органів влади і можливість не хвилюватися за деякі комітети: бюджетний, з питань свободи слова й інформації, законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією.

Тобто поки в руках режиму зосереджена реальна влада, він діє за принципом іспанського диктатора Франко: "Друзям - все. Ворогам - закон" При цьому збанкрутілий режим розуміє, що влада не довговічна і готує собі законодавчий плацдарм, у рамках якого всі будуть жити за нормами закону "Про опозицію".

До речі, говорячи про злочинність і корупцію, хочеться замітити, що прийняття закону "Про опозицію" - це тільки половина роботи.

Насправді, до парламентської опозиції ще потрібно якось потрапити. Зрозуміло, що згідно з новим законом "Про вибори народних депутатів", прохідне місце в списку якої-небудь об'єднаної партії Кучма одержить. Але як говориться в народі: "Від суми і від тюрми не зарікайся".

Тому вважаю, що закон "Про опозицію" має обов'язково йти в пакеті з законом про поліпшення утримання ув'язнених. Уже якщо задумалися Кучма і співтовариші про підготовку "запасного аеродрому", то готувати його потрібно у всіх напрямках.

Можу сказати, що сьогоднішні місця позбавлення волі – це не для людей у віці. Там і молодому важко витримати. А хто його знає, як повернеться доля? Тому, маючи невеликий досвід, можу запропонувати кілька порад по удосконаленню законодавства про в'язниці.

Ну, по-перше, не можна утримувати в одній камері кримінальників, і людей, які скоїли економічні злочини.

По-друге, не можна саджати до однієї камери разом міліціонерів і представників криміналітету. Хоча, якщо вони разом працюють на волі – то, напевно, і сидіти мають разом.

Необхідно домогтися поліпшення побутових умов і медичного обслуговування для цих категорій ув'язнених - в оточенні Кучми є люди не молоді і зі слабким здоров'ям, але ж вони звикли лікуватися на західних курортах у фешенебельних лікарнях і госпіталях!

Таким чином, я вважаю, що необхідно розробити не закони "Про опозицію" і легалізації тіньових капіталів, а про опозицію і в'язниці. Адже коли почнеться розслідування всіх злочинів нинішньої влади перед українським народом, саме закони про опозицію і гарне утримання ув'язнених у в'язницях зможуть забезпечити права нинішнього режиму в недалекому майбутньому.

Автор: Михайло Бродський, голова партії "Яблуко"


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".