МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Тиск влади докотився до художників

04/06/2004 | Майдан-ІНФОРМ
Володимир Кауфман – львівський художник та менеджер мистецько-культурного об”єднання „Дзига” вже довгий час замість того, щоб займатися справами художньої галереї, збирає довідки. 90% часу він вимушений захищати „Дзигу” від цькування місцевої влади.

Про це у розмові з кореспондентом ІМІ повідомив львівський художник Олег Дергачов. Він розповів, що деякий час тому його викликали у податкову поліцію як свідка з приводу того, що він виставляв свої роботи у галереї „Дзига”.

-Чиновники не питали про зміст творів, що на ній презентувалися. Їх цікавило питання, чому я там виставлявся не спитавши перед тим, яку партію підтримує мистецьке об”єднання і хто був спонсором моєї виставки зазначив пан Дергачов. - Треба зазначити, що цього я не знаю до сих пір.

Тиск на „Дзигу” триває вже понад півроку. Мої виставки у „Дзизі” проходили тричі. Востаннє я запросив взяти участь у виставці художників з російського міста Сургут. Там живе дуже багато українців. 1 квітня „Сургутський карикатурум” був єдиною виставкою карикатури у Львові, а подій, присвячених гумору було не багато.

Всіх моїх колег-художників: Романа Романишина, Олега Денисенка, Володимира Кауфмана і ще багатьох також викликали у податкову як свідків. Це було дуже неприємне відчуття, оскільки я почувався злочинцем.

-Я вважаю, що „Дзига” повинна постійно розвиватися, а не захищатись він нападок. Для одного з засновників „Дзиги” - Маркіяна Іващишина тема затримання податківцями дуже неприємна, тому я не говорив з ним про це, - зазначив Олег Дергачов.

Нагадаємо, що 30 грудня 2003 року о 15.30 до офісу „Дзиги” прибули озброєні автоматами представники податкової міліції і заявили, що якщо Маркіян Іащишин не вийде, вони розпочнуть стрілянину. Пан Іванишин поїхав із податківцями і того ж дня був відпущений під підписку про невиїзд. Звинувачення на його адресу стосувалися документації по культурно-мистецьким заходам, які спільно проводили „Дзига” та інша організація -„Тротолла”. Тоді заступник головного редактора „Львівської газети”, засновником якої є також пан Іващишин, Олесь Старовойт зазначив, що це затримання керівництво видання сприйняло як тиск на ЗМІ”.

- Проти цих підприємств розпочався низка податкових перевірок, але суттєвих порушень виявлено не було, зазначив тоді пан Старовойт. - Ми навіть очікували таких затримань. Затримання Маркіяна Іващишина стосувалися документів чотирирічної давнини. За тодішнього податкового інспектора норми заповнення паперів були дещо відмінними від сьогоднішніх.

Розмірковуючи про ситуацію, пан Дергачов зауважив, що він особисто дуже поважає Маркіяна Іващишина, людину мужню, сильну. Яка витримує все це. - Але не розумію лише одного: навіщо „наїжджати” на людей, що дійсно роблять імідж Львову, - констатував Олег Дергачов. - Якщо закрити „Дзигу” - це буде злочин. Я розумію, що це передвиборча боротьба, але вона не повинна зачіпати культури, мистецтва, бо Львів мусить бути мистецьким центром в Україні.

IMI
http://imi.org.ua/?id=read&n=109&cy=2004&m=thm


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".