МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ку-ку з літаку

05/14/2004 | КAKTUZZ
14-05-2004 14:36 Майдан-ІНФОРМ
Ку-ку з літаку

Версія до друку // Редагувати // Стерти // URL: http://maidan.org.ua/static/news/1084534607.html

Робочий візит українського прем'єра Януковича передбачає зустріч з російським прем'єром Фрадковим, а також, можливо, з російським президентом Путіним. Проте, за повідомленням Інтерфаксу, ніхто з російських офіційних осіб не прибув зустрічати Януковича до аеропорту.

Уявляєте собі, що по прибутті російського прем'єра в Україну в аеропорту його стрічає тільки місцевий посол? Чи польського, словацького, чи будь-якого іншого?

Ще один аспект: немає жодної інформації про порядок денний переговорів з чільними російськими посадовцями, повідомляється тільки, що Янукович як президент Олімпійського комітету України огляне російські спортивні споруди і поспілкується з місцевими начальниками від олімпійського спорту.Про що ж домовляться Янукович і Фрадков (чи Путін)? Про поглиблення інтеграції, допомогу з розмінування, засудження резолюції Нацради з питань телебачення і радіомовлення? Слідкуйте за новинами, панове: далі буде...
_____________________________________________________________________

Хочу пояснити. візит відноситься до розряду так -званої таємної дипломатії.Повний маршрут Януковича: Київ -- Москва --Брюссель.

В Москві Янукович одержить інструкта стосовно лінії своєї поведінки під час візиту ддо Брюсселя. В столиці Євросоюзу 18 травня Янукович візьме участь в засіданні Ради співробітництва Україна-ЄС! Він сподівався що з Брюсселя привезе Україні статус держави з ринковою економікою і повернеться до Києва на "Білім коні переможця" з позитивним передвиборчим капіталом, але як стало відомо нині з достовірних джерел ЄС не надасть у вівторок Україні цього статусу. Єврокомісія нарила в Україні низку підприємств, які працюють порушуючи правила ринкової економіки. Еврогерой з Януковича не вийде!

Відповіді

  • 2004.05.15 | Рюген

    Re: Ку-ку з літаку

    Премьер-министры России и Украины М.Фрадков и В.Янукович скорее всего обсудят в субботу вопрос об участии "Северстали" в приватизации украинской "Криворожстали"

    МОСКВА, 14 мая. /ПРАЙМ-ТАСС/. Премьер-министры России и Украины Михаил Фрадков и Виктор Янукович скорее всего обсудят в субботу в Москве вопрос об участии "Северстали" (CHMF) в конкурсе по продаже акций украинского металлургического комбината "Криворожсталь". Об этом сообщил ПРАЙМ-ТАСС источник в правительстве РФ.

    Российская сторона всегда ставила вопрос о необходимости соблюдения равных условий при проведении конкурсов, поэтому, скорее всего в ходе переговоров премьер-министров в субботу будет обсуждаться этот вопрос, сообщил источник.

    По его словам, этот вопрос не является строго корпоративным, так как затрагивает проблему обеспечения равных условий для работы российских компаний за рубежом, в данном случае на Украине.

    "Мы не просим преференций, но необходимо поставить вопрос о соблюдении равных условий при проведении конкурса", - добавил собеседник агентства.

    Как ранее сообщал ПРАЙМ-ТАСС, в апреле входящий в тройку крупнейших металлургических предприятий России комбинат "Северсталь /Череповец, Вологодская область/ и крупнейший в мире производитель стали концерн Arcelor заявили о намерении совместно участвовать в приватизации "Криворожстали".

    В среду ФГИ Украины обнародовал дополнительное условие к объявленному ранее конкурсу по продаже 93,02 проц акций "Криворожстали", по которому все его участники должны на протяжении последних трех лет вести на Украине экономическую деятельность по производству кокса в объеме не менее 1 млн т в год.

    По мнению заместителя гендиректора "Северсталь-групп" Вадима Махова, добавление этого условия фактически отстраняет от участия в конкурсе иностранных участников, поскольку этому условию может соответствовать только альянс украинской группы "Интерпайп" и ЗАО "Систем Кэпитал Менеджмент".

    ФГИ Украины назначил стартовую цену продажи 93,02 проц акций "Криворожстали" в размере 3,806 млрд грн /1 долл - 5,3 грн/.

    Представители альянса "Северстали" и Arcelor считают, что приемлемой ценой за выставляемый пакет "Криворожстали" является сумма в 1 млрд долл. Дополнительно к этому компания намерена инвестировать в предприятия значительные средства.

    Комбинат "Криворожсталь" является крупнейшим металлургическим предприятием Украины, его доля на украинском рынке достигает 20 проц.

    14.05.2004 16:59

    http://www.prime-tass.ru/news/show.asp?id=422245&ct=news
  • 2004.05.15 | Максим’як

    Re: Головною у Росії буде угода про транзит нафти через територі

    Рюген пише про продаж Криворіжсталі, а "День" про угоду між україною і Росією про транзит нафти територією України.

    Подивимося, що здасть Янукович. Це, що Янука ніхто не зустів у Москві, свідчить про приниження. Це психологічний трюк - з Януковича вже задлегідь роблять раба, грязь Москви, якщо він цей етап принижень і "нєпрінуждьонной" здачі інтересів української держави пройде, то його підтримають на виборах.

    --------------------

    Євроінтеграція: знаки та гроші

    Віталій КНЯЖАНСЬКИЙ, «День»

    Сьогодні Україна відзначає День Європи. На головній вулиці столиці працює європейське містечко. Походжаючи ним, ми можемо тихо або й уголос заздрити десяти «новим країнам-європейцям», які з 1 травня вже влилися в сім’ю цивілізованих народів. Тим часом заступник міністра Василь Костицький у четвер розпочав свою розповідь про фінансовий аспект української євроінтеграції з історичної аналогії, нагадавши, що вже у VIII столітті «європейські королі пробували об’єднатися для захисту від варварів». Так вирішило «відзначитися» на європейській тематиці Міністерство фінансів (досі більш помітне на іншому напрямі — у створенні Єдиного економічного простору з чотирьох країн СНД). Нагадаємо, що саме перший віце-прем’єр і міністр фінансів Микола Азаров, виявляється, є ще й уповноваженим України з питань європейської інтеграції...
    Мабуть, серед багатьох інших обставин (стратегія, різноманітні програми та навіть план дій Україна—ЄС) саме ця дозволяє Мінфіну зробити «загальний висновок»: в Україні створена «достатня інституційна база, яка може забезпечувати виконання необхідних організаційних заходів, пов’язаних із європейською інтеграцією». Щоправда, «базу» не помічають європейці.

    В українського фінансиста не виникло й жодного сумніву щодо ефективності використання коштів, передбачених українським бюджетом на фінансування євроінтеграційної діяльності. А кошти, треба визнати, чималі. За словами Костицького, торік з бюджету було витрачено 323 мільйони гривень, а загалом — 622 мільйони. Цього року бюджет передбачає понад 638 мільйонів гривень. Євроінтеграійні заходи охоплюють усі сфери економіки й перетинаються з іншими цільовими державними програмами. Серед них заступник головного фінансиста країни справедливо назвав програму створення міжнародних транспортних коридорів. Але чомусь забув пригадати про не менш значний проект — введення в дію нафтопроводу Одеса—Броди. Хоча саме він останнім часом став просто знаковим індикатором української євроінтеграції.


    У ці дні на Іллічівському морському нафтовому терміналі завантажується легкою каспійською нафтою (50 тисяч тонн) танкер, що прямуватиме через Босфор і Дарданелли навколо всієї Європи до польського Гданська. За ним підуть іще два такi судна. Тобто каспійська нафта вже має попит у Європі. І йде туди саме через Україну, куди її доставлено залізницею. Та чому таким довгим і небезпечним, зважаючи на часті затори у турецьких протоках, шляхом? Чому не використовується абсолютно готовий до роботи нафтопровід Одеса—Броди?

    Експерти «Дня» пояснюють це нi чим іншим, як невизначеністю позиції самої України та відвертим саботажем рішень уряду проросійським лобі у владних структурах. Цей саботаж відповідно розцінюється в європейських кругах. 12—13 травня в Москві відбувалися переговори про підписання міжурядової угоди про транзит нафти територією України, й учора до Москви вилетів український прем’єр Віктор Янукович. У його програмі також фігурує ця угода.

    Між тим попередні переговори української делегації, очолюваної заступником міністра палива та енергетики Богданом Клюком, завершилися безрезультатно: погоджений сторонами протокол не було підписано. Але характерно, що в ньому російська сторона відверто зафіксувала свою негативну позицію щодо Одеси — Бродів («суперечить енергетичній стратегії Російської Федерації»). Серед аргументів, якими вона при цьому керується (вони викладені в проекті підготовленого, але не підписаного на переговорах протоколу), зокрема, перенасичення європейського нафтового ринку, «витіснення російської нафти з її традиційних ринків якіснішою каспійською», наміри російської сторони реалізувати проекти обхідних нафтопроводів Киркей — Ибрихаба або Бургос — Александропуліс. Крім того, вказується в проекті протоколу, постачання каспійської нафти вимагатиме від російської сторони підвищення якості її нафти з метою підтримання конкурентоспроможності на ринку.

    Отже, російська сторона вже навіть не робить жодних спроб приховати справжні мотиви своїх пропозицій щодо реверсу нафтопроводу Одеса — Броди, які були зрозумілі й Україні, і Європі з самого початку (окрім «українських» прибічників реверсу, які ще й сьогодні справляють вплив на політику держави). З несподіваною заявою виступив президент Державної нафтової компанії Азербайджану (ДНКАР) Натік Алієв. З його слів, Азербайджан не має намірів приєднуватися до цього проекту. Втім, як відзначають українські фахівці, у ній ідеться не стільки про транспортування каспійської нафти, скільки про участь у продовженні нафтопроводу територією Польщі, на що у даної країни дійсно немає ресурсів. Що стосується натяків Н.Алієва на «політичну волю», згідно з якою реалізується проект будівництва трубопроводу Одеса — Броди, то вони вважають, що в даному разі йдеться про спробу отримати додаткові переваги в ході переговорного процесу... У Баку чудово знають, що Україні є що запропонувати. Як повідомлялося раніше, наприкінці лютого прем’єр-міністр України Віктор Янукович за підсумками зустрічі з прем’єр-міністром Азербайджану Артуром Расизаде заявляв про досягнення між Україною та Азербайджаном принципової домовленості про співробітництво в експлуатації нафтопроводу Одеса — Броди і його продовження до Плоцька.

    Тим часом сьогодні одним із найактивніших «європейців» України виглядає віце-прем’єр Андрій Клюєв. Він стверджує, що Одеса — Броди давно б качав нафту, якби він мав право підпису. Технічні питання транспортування нафти нафтопроводом Одеса — Броди вирішені, отримані банківські гарантії для закупівлі технологічної нафти, а запуск нафтопроводу затягується через затримання із підписанням відповідних контрактів керівництвом «Укртранснафти», повідомив Клюєв на прес-конференції в четвер.

    Питання, хто візьме гору в Україні — український уряд чи прибічники «енергетичної стратегії Російської Федерації», — залишається відкритим.

    Євроінтеграція: знаки та гроші
    Віталій КНЯЖАНСЬКИЙ, «День»

    №83 15.05.2004 «День»
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.15 | KAKTUZZ

      Re: Головною у Росії буде угода про транзит нафти через територі

      Підтвердилось!

      В Брюсселі ще від четверга засидівся-запрацювався Спеціальний Радник Путіна у справах співпраці Рос. Федерації з ЄС Сергій Ястржебмський. Він чекатиме завершення переговорів Януковича з керівництвом ЄС.

      Ніфіга-собі відрядження!?!?

      Після того як Януковичич проведе зустріч з керівництвом ЄС(зустріч завершується о 18-й годині, 18-го травня )український прем"єр відбуде на закриті переговори з Ястржембським, котрому звітуватиме про свій візит до Брюсселя. А мін.закордонних справ Грищенко для ширми піде на вечерю з чільними представниками ЄС.

      Згідно з даними поінформованих джерел мова між Ястжембським і Януковичом йтиме мова саме про кординацію дій між Україною і Росією щодо постачання нафти й газу на Захід з Росії через Україну!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.05.15 | Максим’як

        Re: ЕС і вирішуватиме питання України відповідно до угоди транзи

        ЕС і вирішуватиме питання України відповідно до угоди транзиту. Якщо Кучма здає інтереси у траниті нафти через україну повністю Росії, то ЄС на Україні ставить хрест, як на перспективному партнері - Росія вирішуватиме всі питання за Україну.

        КУчма із путіним, незмігши протягнути у лоб реверс "Одеса-Броди" придумали нову схему "в обхід" - договір про транзит нафти через Україну, куди незамітно буде підпорядковані всі труби, включно із Одеса-Броди.

        Одним словом, треба валити цей режим, садити за грати Кучму і Янука і визнавати всі угоди, ними підписані, автоматично нечинними.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.05.15 | Len

          Re: Господи , какой бред!

          Вельмишановный пан Максимяк. Первая моя реплика относится не к Вашему тексту а головному сообщению в теме а именно статье из газеты "День".
          Там написано:"У ці дні на Іллічівському морському нафтовому терміналі завантажується легкою каспійською нафтою (50 тисяч тонн) танкер, що прямуватиме через Босфор і Дарданелли навколо всієї Європи до польського Гданська"?????
          Откуда в Илльичевске взялась каспийская нефть и кто ея повезет в Гданск и зачем? Когда трубопровод в Гданске работает в сторону Балтики ?? И что с ней делать в Гданске, когда там эскпортный терминал и из этого города нефть везут в Западную ЕВропу??? Идиотизм полнейший в статье. Но , это к Вам не относится.

          Зато У Вас "Якщо Кучма здає інтереси у траниті нафти через україну повністю Росії, то ЄС на Україні ставить хрест, як на перспективному партнері - Росія вирішуватиме всі питання за Україну.".

          Прочитал и удивился. Разве в случае реверса Од-Броды нефть не пойдет в ЕС ?? Разве Вам неизвестно что транзит нефти через Украину сейчас небольшой и РФ запустила много новых трубопроводов , например БТС и КТК , КАЖДЫЙ из которых прокачивает нефти больше чем ВСЯ Украина!!!!!!!!!!!! Разве непонятно, что Украина в транзите нефти потеряла свое значение. Другое дело газ. Там позиции Украины сильны, хотя и там возможно повторение того что случилось с нефтью. НО отказ от Украины как транспортера газа может занять 10-20 лет.

          На сим остаюсь истинным почитателем Вашего творчества и с нетерпением жду Ваших дальнейших сообщений. В.В.Кобелюха. г.Киев. 15 мая 2004 года от Рождества Христова
  • 2004.05.17 | Тгоцкий

    Основным самолетом ВВС РФ станет Ил-76МФ

    Блиц-визит председателя правительства Украины Виктора Януковича в Москву в конце минувшей недели, кроме прочего, был вызван и дальнейшей судьбой проекта строительства самолета Ан-70. Как пишет сегодня "Русский курьер", главе украинского кабинета министров мягко дали понять, что Россия будет дистанцироваться от предложения украинских авиастроителей.
    Именно этим, как рассказал источник в Белом доме, определяется обтекаемость комментариев, высказанных Виктором Януковичем после встречи с Владимиром Путиным. Неслучайно премьер-министр лишь сообщил журналистом о подготовке "данного вопроса к рассмотрению на межправительственной российско-украинской комиссии в июле текущего года". Сама же Россия уже определилась с будущим своей военно-транспортной авиации.

    Ставка сделана на машину Ил-76МФ. Самолет Ан-70, усиленно пропагандируемый украинскими авиастроителями, скорее всего, так и останется на уровне экспериментальных экземпляров. Транпортники Ил-76МФ и Ан-70 - по сути параллельные проекты двух давних конкурентов - конструкторских бюро Ильюшина и Антонова. И в небо первые машины были подняты практически одновременно: Ан-70 в декабре 1994 г., Ил-76МФ - в августе 1995 г. Вот только дальнейший путь машин был разный.

    В феврале 1995 г. в результате авиакатастрофы погиб первый образец Ан-70, в январе 2001 г. серьезно пострадал второй экземпляр. Далеко не блестящими были и другие полеты. К этому времени стало ясно, что антоновский самолет не способен выполнить свою главную задачу - стать базовой моделью для военно-транспортной авиации европейских государств.

    "По сути, проект Ан-70 держался только большой политикой. Проект неустанно лоббировали украинские президенты и практически все премьеры", - заявили газете в Главном штабе ВВС РФ. Российские же летчики всегда высказывались о машине отрицательно.

    Наибольшие проблемы, по их словам, представляет двигатель: очень дорогой и малоресурсный. По словам главнокомандующего ВВС РФ генерала армии Владимира Михайлова, "на двигателе неправильно выполнен воздухозаборник, поэтому он, двигатель, склонен к помпажу", а "довести до ума его уже невозможно".

    Газета отмечает слова главкома о том, что на такого рода двигателе уже "обожглись на Западе", и подобный путь однозначно считается бесперспективным. К тому же двигатель, как считают в правительстве РФ, не соответствует нормам ИКАО, а значит, летать самолет сможет, в лучшем случае, в воздушном пространстве России и Украины. Получить инвестиции на устранение этих недоработок и пытался Виктор Янукович в Москве. Как видим, пока и у него ничего не получилось.

    А вот к Ил-76МФ претензий нет. Единственная проблема на сегодня в том, что самолет собирается на Ташкентском авиазаводе. Но и это, как подчеркнули в Главном штабе ВВС, решаемый вопрос: "Самолеты этого типа на 90 процентов состоят из российских комплектующих. И перенос их сборки из Ташкента в Воронеж - вопрос лишь времени".

    "Модернизированные военно-транспортные самолеты Ил-76МФ для российских Военно-воздушных сил будут производиться на территории России, в Воронеже, - официально подтвердил эту информацию замглавкома ВВС РФ генерал-лейтенант Дмитрий Морозов. - В соответствии с Госпрограмммой вооружений до 2010 года ВВС России закупят 10 таких машин. Финансироваться их производство на Воронежском авиазаводе будет из бюджета Минобороны".

    По словам генерала, производство самолетов на новом месте будет налажено уже в 2005 г. Ил-76МФ имеет ряд принципиальных отличий от самого массового, эксплуатируемого в России и за рубежом, военно-транспортного самолета Ил-76МД и его гражданской версии Ил-76ТД. На нем установлены более экономичные и экологические двигатели российского производства, в полтора раза увеличен объем грузовой кабины. Наконец, по шумам и вредным выбросам самолет полностью соответствует нормам ИКАО, и, следовательно, может без всяких препятствий летать над Европой и Америкой.

    http://top.rbc.ru/index.shtml?/news/society/2004/05/17/17085542_bod.shtml


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".