МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Труєння немовлят, як засіб конкурентної боротьби.

05/24/2004 | КП8416
Уже днів кілька всі українські ЗМІ гудуть про молочну фабрику-кухню № 1 і про 600 отруєних малюків. Ось цитата з прес-релізу МОЗ:

20.05.04 р. було зареєстровано спалах гострого кишкового інфекційного захворювання серед дитячого населення міста Києва та Київської області.
Діти госпіталізовані в інфекційно-боксовані відділення, більшість дітей знаходяться у легкому стані, у решти стан оцінено як середньої тяжкості. Важкого перебігу захворювання та летальних випадків не зареєстровано.
[…]
Епідрозслідуванням встановлено, що причиною виникнення спалаху стала молочна продукція, вироблена ДКП “Молочна фабрика-кухня дитячого харчування № 1” 18.05.04 р. та реалізована населенню через мережу (66) роздавальних пунктів 19.05.04 р. За попередніми даними захворювання ймовірно виникло внаслідок вживання сиру, що надійшов у реалізацію 19.05.04 р. (кінець цитати).

У мене відразу виникло запитання: "Як це можливо?" Ну справді – хіба часто трапляються харчові отруєння молочними продуктами? Магазини забиті таким, що біля молока, здається, тільки лежало. Йогурти, сметани, масла, сири, сирки та сирочки. Назви практично щодня інші, технології, очевидно, також. Не вистачає якогось компонента – ліплять нову назву та й по всьому. Виробники – найрізноманітніші. І Умань, і Верхньодніпровське, і Миколаїв і що хочеш. А на базарі що ми купуємо? Від яких корів, хто знає? І чим тих корів годують? Але, о диво, ніхто не труїться. Хоч їдять ту всю "молочну кухню" і дорослі, і малі. Як же так вийшло, що малі потруїлися сиром, виробленим на ДКП „Молочна-фабрика кухня дитячого харчування № 1”? Люди, які там бували, розповідають про цілковиту стерильність, про санстанцію, яка там ледь чи не днює й ночує. По телевізору краєм вуха (хто ж знав, що треба слухати уважніше) чув інтерв'ю з директором цього самого ДКП. Він розповідав про ексклюзивного постачальника молока, про екологічний контроль, про строгу лабораторну перевірку, про апаратуру, в яку вони вкладають усі можливі кошти… Видно було, що людина ставиться до своєї праці з ентузіазмом і любов'ю… Чому ж так сталося?

А потім почали мене навідувати дуже прагматичні й приземлені думки. Дитяче харчування – ліквідний бізнес. Не знаю, чи високоліквідний, але маленькі люди мусять їсти щодня. По Києву таких маленьких людей, що користувалися послугами Молочної кухні № 1, шість тисяч. В середньому кожне дитя щодня споживає харчів на 4-5 грн. Невелика, скажемо прямо, сума. За ці гроші дитина може одержати по упаковці сиру, сметани, вершків, ацидофільного молока, просто молока, біфівіту, кефіру, відвару сухофруктів, настою шишини і ще щось, не пам'ятаю. За 4-5 гривень! Тоді як баночка дитячого харчування у супермаркеті коштує 5-8 гривень. Щоб прогодувати дитя, треба, мінімум, 2-3 баночки. Та множимо на 6 000. Щодня. Цікавий сегмент ринку, чи не так? А тут якась молочна кухня плутається під ногами. Що варто чогось кудись підсипати, щоб її знищити? Та ще й оформити це шаленою пропагандистською кампанією в ЗМІ?


"постановою головного державного санітарного лікаря Деснянського району № 118 від 20.05 .04 тимчасово призупинено функціонування ДКП „Молочна-фабрика кухня дитячого харчування № 1”;

Цікаво, скільки триватиме це "тимчасово"? Боюся, що вічно. Або до зміни хазяїна. Іще цікаво, чи не вийде на ринок новий гравець? Якась нова "фабрика-кухня"? Розташована, наприклад, у Подільському районі. Чи різко збільшить продажі якийсь "вім-бім-ман"? "Дестлє"? "Райнц"? Не віриться… Проте згадуються слова класика, що заради надприбутків капіталістичні акули готову на будь-яку мерзоту.
P.S. Моя 8-місячна дочка теж їла горезвісний сир з ДКП „Молочна-фабрика кухня дитячого харчування № 1”. Тьху-тьху, все гаразд.

Відповіді

  • 2004.05.24 | Englishman

    Ви хоча б знак пиитання у заголовку поставили (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.24 | КП8416

      Слушно. Знак питання забув поставити (-)

  • 2004.05.24 | Тетяна Монтян

    Re: Труєння немовлят, як засіб конкурентної боротьби.

    КП8416 пише:
    > А потім почали мене навідувати дуже прагматичні й приземлені думки. Дитяче харчування – ліквідний бізнес. Не знаю, чи високоліквідний, але маленькі люди мусять їсти щодня. По Києву таких маленьких людей, що користувалися послугами Молочної кухні № 1, шість тисяч. В середньому кожне дитя щодня споживає харчів на 4-5 грн. Невелика, скажемо прямо, сума. За ці гроші дитина може одержати по упаковці сиру, сметани, вершків, ацидофільного молока, просто молока, біфівіту, кефіру, відвару сухофруктів, настою шишини і ще щось, не пам'ятаю. За 4-5 гривень! Тоді як баночка дитячого харчування у супермаркеті коштує 5-8 гривень. Щоб прогодувати дитя, треба, мінімум, 2-3 баночки. Та множимо на 6 000. Щодня. Цікавий сегмент ринку, чи не так? А тут якась молочна кухня плутається під ногами. Що варто чогось кудись підсипати, щоб її знищити? Та ще й оформити це шаленою пропагандистською кампанією в ЗМІ?
    >
    Версія цікава, але малоймовірна. Жодна нормальна людина не годує малюків лайном з супермаркетів, а особливо за такі шалені гроші. Тих, хто таки годує - дуже-дуже мало, тобто це сегмент ринку, навряд чи вартий серйозної уваги. І взагалі, готовою, покупною їжею малюків годують або ледачі, або надзвичайно зайняті батьки. Приготування їжі для немовлят в домашніх умовах - вельми проста справа, яка, втім, таки потребує дещиці часу.Але готувати вдома - дуже дешево.

    > "постановою головного державного санітарного лікаря Деснянського району № 118 від 20.05 .04 тимчасово призупинено функціонування ДКП „Молочна-фабрика кухня дитячого харчування № 1”;
    >
    > Цікаво, скільки триватиме це "тимчасово"? Боюся, що вічно. Або до зміни хазяїна. Іще цікаво, чи не вийде на ринок новий гравець? Якась нова "фабрика-кухня"? Розташована, наприклад, у Подільському районі. Чи різко збільшить продажі якийсь "вім-бім-ман"? "Дестлє"? "Райнц"? Не віриться… Проте згадуються слова класика, що заради надприбутків капіталістичні акули готову на будь-яку мерзоту.

    Ті, хто просто жити не може без покупного харчування, бо або має руки з одного місця, або дійсно катастрофічно не має часу, має змогу придбати його в будь-якому іншому районі.

    Не шукайте жидомарсіанських змов там, де, швидше за все, мало місце бути звичайнісіньке роздовбайство.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.24 | КП8416

      Це єдина така молочна кухня в Києві.

      А приготувати ацидофільне молоко чи біфіт у домашніх умовах не дуже легко й дуже зтратно в плані часу. Чи сир - джерело кальцію. Годувати манною кашею дешево, але можна вигодувати гіпертрофіка. У нашому супермкаркеті дорогі баночки розмели. Люди не такі бідні, як здається. Економні - можливо. Але в Києві не бідні. 48 процентів киян тримають собак. Годування собак потребує чималих коштів. Манкою, як дітей, їх не напхаєш.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.05.25 | Тетяна Монтян

        Re: Це єдина така молочна кухня в Києві.

        КП8416 пише:
        > А приготувати ацидофільне молоко чи біфіт у домашніх умовах не дуже легко й дуже зтратно в плані часу. Чи сир - джерело кальцію. Годувати манною кашею дешево, але можна вигодувати гіпертрофіка. У нашому супермкаркеті дорогі баночки розмели. Люди не такі бідні, як здається. Економні - можливо. Але в Києві не бідні. 48 процентів киян тримають собак. Годування собак потребує чималих коштів. Манкою, як дітей, їх не напхаєш.

        Готувати ацидофільне молоко чи біфівіт в домашніх умовах немає ніякого сенсу. Але без цих продуктів навіть на протязі тривалого часу з дитиною нічого не станеться. Сирок приготувати вдома достатньо легко, але його відсутність теж не критична, бо кальцій діти добре засвоюють лише з материнського молока, а з усього іншого - погано. Щоб дитина не була гіпертрофіком, її треба готувати свіжозвареними супчиками та печеними фруктами.
        В Києві дійсно більше забезпечених, ніж в інших містах, але все ж ьаки абсолютна більшість баночки не купуватиме. Я їх не купувала майже ніколи не тому, що бідна, а тому, що шкода дитячі шлунки - там купа крохмалю, солі та цукру.
        Для довідки: у мене четверо синів, жоден ніколи не мав проблем з дисбактеріозом, а тим більше з гіпертрофією.
        Я взагалі вважаю, що ці молочні кухні - анахронізм совкових часів. Хоча з повагою ставлюсь до точки зору людей, які вважають, що вони потрібні.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2004.05.25 | КП8416

          Re: Це єдина така молочна кухня в Києві.

          Пані Тетяно!
          Річ у тім, ще це на така молочна кухня, як за совка, коли кефір був у пляшечках з ватними пробками. Це ПІДПРИЄМСТВО. Уся продукція запакована фабричним способом, у ванночках, пакетак, стаканчиках. Дуже зручно. І якість гарантована. Коли робити самому, то доводиться щось десь купувати - чи на базарі, чи в тому супермаркеті. Сьогодні по тіві була передача, що українські молочні продукти ніяк не дотягують якістю до міжнародних стандартів - особливо масло та кисломолочні продукти. Тож купуючи на базарі чи в магазині, ніколи не знаєш, що тобі підсунуть. Скільки отрутохімікатів вилили на бідолашну бараболю, чим годували сердешну корову і т.д. А кухня давала контрольований харч. Свіжий.
          І, як це не дивно, баночки від крутих фірм купують. Я стежу за вітриною, де вони виставлені. Її вміст оновлюється за два-три дні. Бачу, що найчастіше беруть м'ясні консерви вітчизняного виробництва у скляних баночках .
          Для довідки: у мене теж є трохи дітей і жодне ніколи не мало проблем з дисбактеріозом, а тим більше з гіпертрофією, підхарчовуючись (не основна страва) з баночок.
          Молочні кухні потрібні. Як спеціалізовані молокозаводи для дітей.
  • 2004.05.27 | Михайло Свистович

    У Вас за кожною дією має стояти умисел?

    Просто так нічого відбуватися не може. Дядя Вася не може напитися і залізти брудними руками в напівфабрикати. Тьотя Маша не може порушити технологію. Всюди вороги.
  • 2004.05.27 | Чучхе

    От і гарна була б ілюстрація "що таке кучмізм"

    А якби Каськів міг би працювати оперативніше, то (згадаймо наш диспцт про внєдрєніє та вовлєчєніє) штампував би після кожного ляпсусу режиму "Кучмізм - це отруєні діти", "Кучмізм - це підірвані склади" тощо.

    І на кожній листівці малював би червоного кольору труну як символ того щастя що принесла Україні система
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.05.27 | Мальва

      Re: От і гарна була б ілюстрація "що таке кучмізм"

      Чучхе пише:
      > А якби Каськів міг би працювати оперативніше, то (згадаймо наш диспцт про внєдрєніє та вовлєчєніє) штампував би після кожного ляпсусу режиму "Кучмізм - це отруєні діти", "Кучмізм - це підірвані склади" тощо.

      Каськів тут ні до чого :fou: Питання "Що таке кучмізм?" поставили ми, а не Каськів. Не плутайте грішне з праведним.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".