Чому НАТО морочить голову Кучмі з тим запрошенням до Стамбулу?
05/27/2004 | KAKTUZZ
Славко Волинський
Брюссель, 26 травня 2004 - Інтрига стосовно питання, хто представлятиме Україну на стамбульському саміті НАТО, триває. Офіційна відповідь на запитання, чи отримає запрошення на цю зустріч Президент Леонід Кучма, буде відома у четвер ввечері. У Брюсселі вирішують цю проблему за допомогою так званої "процедури мовчання".
Перш за все варто сказати, як на практиці застосовують цей дипломатичний термін. У випадку з Леонідом Кучмою, як пояснив кореспондентові радіо “Свобода” один із високих посадовців НАТО, це виглядало так. Генеральний секретар НАТО Яаап де Хооп Схеффер перед офіційним відкриттям засідання Північно-Атлантичної Ради Альянсу вручив послам країн-учасниць НАТО пропозицію запросити Президента України Леоніда Кучму для участі в стамбульському саміті НАТО. Якщо до завершення робочого дня у четвер якась із країн не відмовить або не утримається від пропозиції генерального секретаря НАТО , то Кучму запросять у Стамбул.
Але серед дипломатів країн-учасниць НАТО , повідомив журналістам представник Альянсу в режимі оф-рекорд (тобто без конкретного посилання на особу), ще й донині існують розбіжності. З цього приводу негативно до участі українського Президента в саміті НАТО ставляться держави, які були проти війни в Іраку. Які це країни , відомо: Франція, Німеччина,Бельгія,а тепер ще й Іспанія. На прохання журналістів пояснити, чому питання про запрошення Леоніда Кучми в Стамбул постало так гостро, чиновник альянсу відповів, що НАТО має деякі застереження щодо стану демократичних свобод в Україні.
А запитання кореспондента радіо “Свобода”, яким алфавітом - англійським чи французьким - НАТО буде послуговуватись, розсаджуючи гостей саміту, викликало в аудиторії прес-брифінгу сміх.
Відповіді
2004.05.27 | KAKTUZZ
А тому, що!
УКРАЇНСЬКІ НОВИНИ від радіо "Свобода"27 травня 2004
Відкритим залишається питання про участь Президента України Леоніда Кучми у стамбульському саміті НАТО, що відбудеться у червні
НАТО Яаап де Гооп Схеффер запропонував країнам - учасницям Альянсу так звану «процедуру мовчання». Тобто якщо сьогодні до 24:00 години хоча б одна країна-член НАТО дасть негативну відповідь щодо участі України у саміті, то Леонід Кучма не буде запрошений. У разі якщо країни не відреагують на пропозицію, то це означатиме, що рекомендація Генсека НАТО автоматично схвалена і Леонід Кучма відвідає саміт у Стамбулі.
На думку радника міністра закордонних справ Бельгії, сам факт застосування «процедури мовчання» свідчить про застереження з боку НАТО до українського керівництва. Дилема щодо запрошення України на саміт Альянсу полягає у тому, що більшість держав-членів організації вважають невідповідним стан демократії в Україні тим стандартам, яких дотримується НАТО.