В. Уколов: "З0 днів, які повернули Одесу" (стаття)
06/02/2004 | Мінор
30 днів, які повернули Одесу.
Віктор Уколов
Те, що Одеса була невдалим для „Нашої України” регіоном, ще задовго до виборів було відомо всім, хто цікавився рейтингами основних політичних сил в різних регіонах країни. Проблема була у досить низькій популярності Віктора Ющенка. Якщо у 2002 році за його блок у Одесі віддали свої голоси трохи більше 6% виборців, то навесні 2004 за лідера блоку готові були голосувати ледь 4%. Цю невтішну для нашоукраїнців статистику показували всі соціологічні служби з відхиленням у кілька відсотків. Тому рішення Михайла Бродського балотуватися за підтримки настільки непопулярного в Одесі блоку, ще місяць тому у квітні виглядало, як політичне самогубство. Враження посилювалось після ознайомлення з цілковито мінорною атмосферою, яка панувала в низах обласного штабу „Нашої України” на початку кампанії.
«Виктор, я имею Вам сказать, шо этот пиар только пустая трата денег», - з колоритним місцевим акцентом умовляв мене один з активістів, - «Я знаю нужного человека, он держит весь Приморский и Центральный район, Миша должен с ним договориться и все будет в порядке» Та „Міша”, як одесити миттєво охрестили Михайла Бродського був не по-одеськи прямолінійним і ні з ким домовлятися не бажав. Натомість, незважаючи на власний стартовий рейтинг ледь 0,5%, кандидат-політичний самогубця кинувся до роботи.
В день початку передвиборчої агітації все місто було заклеєне величезними биг-бордами Володимира Рондіна та Георгія Селянина. Пікантності додавало те, що один кандидат ніби полював за іншим. Георгій Селянин зробив одним із своїх центральних слоганів фразу «я никогда не пел в хоре» очевидно і прямо натякаючи на музичну освіту Володимира Рондіна. Людині, яка не цікавиться політикою було очевидно, що ці двоє і будуть основними фаворитами передвиборчих перегонів. На цьому тлі Бродського ніхто не брав до уваги, що і зрозуміло, адже в Одесі його ніхто не знав, а блок, від якого він наважився висунутись підтримували все менше людей.
Тим часом з ініціативи Бродського активісти „Нашої України” в Одесі розпочали так звану низову кампанію. Мотором став керівник обласного штабу Володимир Курінний, але енергією його надихали „яблучники”, порівняно молоді люди, які, на відміну від місцевих нашоукраїнців, не бажали знати, що в Одесі опозиції виграти неможливо. На обласний штаб НУ ліг величезний обсяг організаційної роботи. Від початку на вулицях міста були виставлені понад 200 дерев’яних розкладачок-щитів з плакатами кандидата. Два волонтери біля кожного з них роздавали листівки, буклети та газети. Одночасно три мікроштаби організували по квартирний обхід в окрузі під час якого роздавалися агітаційні матеріали та збиралися символічні підписи на підтримку кандидата.
Але найважча робота лягла на плечі самого Михайла Бродського. Від 5 до 7 зустрічей в день на вулиці з виборцями в Одесі окрім нього не робив жоден з кандидатів. У дворах і біля зупинок автотранспорту, на розбитих вулицях Молдаванки і на тінистих бульварах центру не на биг-борді, а живцем можна було зустріти кандидата від „Нашої України”. „Ти знаеш, как они бедно живут?”, - кожного вечора закипав він, - „Слезы ж на глаза наворачиваются, когда видишь в таком городе и такую нищету!” Вже після першого тижня такої роботи соціологічне опитування засвідчило підйом популярності Бродського в окрузі від недавніх 0,5% до 4,5% і всі, хто був зайнятий у кампанії відчули, що вони на правильному шляху.
Тим часом у Києві розгорталася інтрига довкола сім’ї Ківалових, а точніше стосунків батька й доньки. Безумовно в Одесі знали, що Тетяна балотується до Верховної Ради, на кількох телеканалах йшли звіти про її зустрічі з педагогами у школах, а на вулицях з’явилося навіть кілька биг-бордів, але такої бурхливої активності як у Рондіна, Селянина або Бродського за нею помічено не було. Сама собою напрошувалася думка, що Тетяна зніме свою кандидатуру, тим більше що Сергій Ківалов у зворотному випадку ризикує посадою в ЦВК. Над тим кому була вигідна така комбінація сушив голову не один політик. Дивно, але від Михайла Бродського тоді я так і не добився коментарю. Пізніше, коли Тетяна таки знялася, він пояснив, що не хотів зайвий раз привертати увагу виборців до другорядних речей.
Не другорядним на думку Бродського був стан міського господарства і те, як формують та витрачають одеський бюджет. Відштовхуючись від звернень людей і власних поглядів, кандидат від «Нашої України» чи не єдиний в окрузі не обмежився передвиборчими гаслами, а запропонував одеситам програму серйозних, ретельно продуманих кроків для збільшення бюджету міста. «Все это коту под хвост, ведь все равно разворуют», - так в середині місяця Михайло Бродський анонсував мені один із найрізкіших поворотів своєї кампанії, - «Давай напишем большими буквами на первой странице: «наша программа – снять Боделана!».
Напевне Руслан Боделан очікував такий поворот, але навряд чи він був готовий до поєднання одеського запалу з продуманою київською дошкульністю. Вже наступного дня обласному штабові „Нашої України” довелося слухати розробку акції „Нет „боделанкам”. За кілька днів біля найбільших баюр на вулицях стояли пікетники з плакатами „Нет „боделанкам” та „Осторожно – не наедь на Боделана”. Самі ж ями були покриті величезними плакатами непопулярного мера. І мер не витримав, адже невдовзі до міста збирався сам Леонід Кучма. Зрозуміло, президента мерія возила б по кільком відремонтованим вулицям, аж тут виявилося, що таємниці доріг Молдаванки більше не існує. Тож наступні два тижні кожного дня бригади ремонтників здається днювали і ночували на роботі. Безсумнівно, ремонт майже десяти вулиць Одеси став найпершим і найкращим результатом виборчої кампанії Бродського для самих одеситів.
З середини травня на вулицях міста з’явився, як напевне було задумано владою „джокер”. Заступник губернатора Одещини красень-мужчина Антон Кіссе одного дня приголомшив Одесу багатьма плакатами з незабутнім написом – „один из нас”. Не врахували рекламники кандидата тільки одного – саме так називається єдиний в Україні журнал гомосексуалістів. І хоч пан Кіссе поза всяким сумнівом виглядає аж занадто гетеросексуально, конкуренти відреагували блискавично. Вже наступного дня ЗМІ повідомили і прокоментували казус. В той час, коли більшість іронізували, Михайло Бродський одразу визнав в Кіссе серйозного супротивника. Володіючи величезним адмінресурсом обласної влади, пан Кіссе не соромився його застосовувати. Про розміри тиску свідчить хоча б дзвінок до штабу Бродського. Медсестри однієї з поліклінік міста просили вплинути на свого головлікаря, який не розрахувався з ними за роботу по доставці агітпакетів Антона Кіссе. Мовляв, обіцяли по гривні за квартиру, ми обійшли по 300 квартир, а грошей не дають, так нехай Міша Бродський вплине на свого колегу кандидата, бо телефону штабу Кіссе ми не знайшли. „В эти игры, я не играю”, - відповідь Бродського була лаконічна.
„Это он совершенно зря», - запально переконували мене волонтери, - «Это же не звонок, а просто подарок судьбы вот посмотрите у нас в Одессе так будут делать все». Справді потік чорного піару, а точніше лайна на адресу кандидата від «Нашої України» полився ще за тиждень до голосування. Гидко й переказувати увесь той бруд, але дещо з нього випадало з прийнятого у таких випадках стилю. Про Бродського почали казати, що його підтримує лише Одеський штаб НУ, а, мовляв, сам Віктор Ющенко не може йому пробачити критики свого уряду у 2001-ому та й взагалі він прихований русофоб і антисеміт. Може тому приїзд до Одеси Віктора Андрійовича в останню п’ятницю перед виборами вилився у справжню сенсацію. Жоден зал не зміг би вмістити 5 000 чоловік, які зібралися на зустріч з Ющенком на Куликовому полі, що в центрі міста. Сенсаційним був і виступ лідера «Нашої України», який на прохання Бродського звернувся до одеситів російською мовою. Не замовчуючи суперечок в минулому Віктор Андрійович заявив про особисту підтримку і відповідальність за лідера «Яблука». У відповідь прозвучали вдячні аплодисменти одеситів.
Але найбільшою подякою міста стало відновлення довіри до Ющенка серед мешканців Одеси. Зрозуміло, що низька явка на вибори дає малі цифри, але будь-який соціолог скаже, що саме голосування є чи не найкращим соціологічним опитуванням. Отож серед тих, хто незважаючи на дощ та зневіру в об’єктивність підрахунку голосів, все ж таки прийшов голосувати майже 14% віддали свої голоси представнику блоку Віктора Ющенка «Наша Україна». Є підстави сподіватись, що якби це були президентські вибори цей показник був би ще більшим.
А як з тими 4% підтримки Ющенка у Одесі, які фіксували усі без винятку соціологічні служби лише місяць тому у квітні, - запитаєте ви. Просто Михайло Бродський за 30 днів кампанії програвши сам, повернув Ющенку його Одесу, а одеситам довів, що чутки про націоналізм Ющенка – дурний міф, який роздувають штучно. Причому довів не голослівними заявами, а власною роботою та вчинками. Можливо Бродський і міг би виграти ці вибори, якби він не відмовлявся від прийнятих останнім часом у передвиборчій боротьбі нечесних прийомів: чорного піару, підкупу виборців та іншого лайна. «Я просто каждый день помнил, кого представляю и какая высокая цена ошибки для Одессы и всей нашей страны», - заявив він мені на другий день після того як дізнався про результати голосування.
Віктор Уколов
Те, що Одеса була невдалим для „Нашої України” регіоном, ще задовго до виборів було відомо всім, хто цікавився рейтингами основних політичних сил в різних регіонах країни. Проблема була у досить низькій популярності Віктора Ющенка. Якщо у 2002 році за його блок у Одесі віддали свої голоси трохи більше 6% виборців, то навесні 2004 за лідера блоку готові були голосувати ледь 4%. Цю невтішну для нашоукраїнців статистику показували всі соціологічні служби з відхиленням у кілька відсотків. Тому рішення Михайла Бродського балотуватися за підтримки настільки непопулярного в Одесі блоку, ще місяць тому у квітні виглядало, як політичне самогубство. Враження посилювалось після ознайомлення з цілковито мінорною атмосферою, яка панувала в низах обласного штабу „Нашої України” на початку кампанії.
«Виктор, я имею Вам сказать, шо этот пиар только пустая трата денег», - з колоритним місцевим акцентом умовляв мене один з активістів, - «Я знаю нужного человека, он держит весь Приморский и Центральный район, Миша должен с ним договориться и все будет в порядке» Та „Міша”, як одесити миттєво охрестили Михайла Бродського був не по-одеськи прямолінійним і ні з ким домовлятися не бажав. Натомість, незважаючи на власний стартовий рейтинг ледь 0,5%, кандидат-політичний самогубця кинувся до роботи.
В день початку передвиборчої агітації все місто було заклеєне величезними биг-бордами Володимира Рондіна та Георгія Селянина. Пікантності додавало те, що один кандидат ніби полював за іншим. Георгій Селянин зробив одним із своїх центральних слоганів фразу «я никогда не пел в хоре» очевидно і прямо натякаючи на музичну освіту Володимира Рондіна. Людині, яка не цікавиться політикою було очевидно, що ці двоє і будуть основними фаворитами передвиборчих перегонів. На цьому тлі Бродського ніхто не брав до уваги, що і зрозуміло, адже в Одесі його ніхто не знав, а блок, від якого він наважився висунутись підтримували все менше людей.
Тим часом з ініціативи Бродського активісти „Нашої України” в Одесі розпочали так звану низову кампанію. Мотором став керівник обласного штабу Володимир Курінний, але енергією його надихали „яблучники”, порівняно молоді люди, які, на відміну від місцевих нашоукраїнців, не бажали знати, що в Одесі опозиції виграти неможливо. На обласний штаб НУ ліг величезний обсяг організаційної роботи. Від початку на вулицях міста були виставлені понад 200 дерев’яних розкладачок-щитів з плакатами кандидата. Два волонтери біля кожного з них роздавали листівки, буклети та газети. Одночасно три мікроштаби організували по квартирний обхід в окрузі під час якого роздавалися агітаційні матеріали та збиралися символічні підписи на підтримку кандидата.
Але найважча робота лягла на плечі самого Михайла Бродського. Від 5 до 7 зустрічей в день на вулиці з виборцями в Одесі окрім нього не робив жоден з кандидатів. У дворах і біля зупинок автотранспорту, на розбитих вулицях Молдаванки і на тінистих бульварах центру не на биг-борді, а живцем можна було зустріти кандидата від „Нашої України”. „Ти знаеш, как они бедно живут?”, - кожного вечора закипав він, - „Слезы ж на глаза наворачиваются, когда видишь в таком городе и такую нищету!” Вже після першого тижня такої роботи соціологічне опитування засвідчило підйом популярності Бродського в окрузі від недавніх 0,5% до 4,5% і всі, хто був зайнятий у кампанії відчули, що вони на правильному шляху.
Тим часом у Києві розгорталася інтрига довкола сім’ї Ківалових, а точніше стосунків батька й доньки. Безумовно в Одесі знали, що Тетяна балотується до Верховної Ради, на кількох телеканалах йшли звіти про її зустрічі з педагогами у школах, а на вулицях з’явилося навіть кілька биг-бордів, але такої бурхливої активності як у Рондіна, Селянина або Бродського за нею помічено не було. Сама собою напрошувалася думка, що Тетяна зніме свою кандидатуру, тим більше що Сергій Ківалов у зворотному випадку ризикує посадою в ЦВК. Над тим кому була вигідна така комбінація сушив голову не один політик. Дивно, але від Михайла Бродського тоді я так і не добився коментарю. Пізніше, коли Тетяна таки знялася, він пояснив, що не хотів зайвий раз привертати увагу виборців до другорядних речей.
Не другорядним на думку Бродського був стан міського господарства і те, як формують та витрачають одеський бюджет. Відштовхуючись від звернень людей і власних поглядів, кандидат від «Нашої України» чи не єдиний в окрузі не обмежився передвиборчими гаслами, а запропонував одеситам програму серйозних, ретельно продуманих кроків для збільшення бюджету міста. «Все это коту под хвост, ведь все равно разворуют», - так в середині місяця Михайло Бродський анонсував мені один із найрізкіших поворотів своєї кампанії, - «Давай напишем большими буквами на первой странице: «наша программа – снять Боделана!».
Напевне Руслан Боделан очікував такий поворот, але навряд чи він був готовий до поєднання одеського запалу з продуманою київською дошкульністю. Вже наступного дня обласному штабові „Нашої України” довелося слухати розробку акції „Нет „боделанкам”. За кілька днів біля найбільших баюр на вулицях стояли пікетники з плакатами „Нет „боделанкам” та „Осторожно – не наедь на Боделана”. Самі ж ями були покриті величезними плакатами непопулярного мера. І мер не витримав, адже невдовзі до міста збирався сам Леонід Кучма. Зрозуміло, президента мерія возила б по кільком відремонтованим вулицям, аж тут виявилося, що таємниці доріг Молдаванки більше не існує. Тож наступні два тижні кожного дня бригади ремонтників здається днювали і ночували на роботі. Безсумнівно, ремонт майже десяти вулиць Одеси став найпершим і найкращим результатом виборчої кампанії Бродського для самих одеситів.
З середини травня на вулицях міста з’явився, як напевне було задумано владою „джокер”. Заступник губернатора Одещини красень-мужчина Антон Кіссе одного дня приголомшив Одесу багатьма плакатами з незабутнім написом – „один из нас”. Не врахували рекламники кандидата тільки одного – саме так називається єдиний в Україні журнал гомосексуалістів. І хоч пан Кіссе поза всяким сумнівом виглядає аж занадто гетеросексуально, конкуренти відреагували блискавично. Вже наступного дня ЗМІ повідомили і прокоментували казус. В той час, коли більшість іронізували, Михайло Бродський одразу визнав в Кіссе серйозного супротивника. Володіючи величезним адмінресурсом обласної влади, пан Кіссе не соромився його застосовувати. Про розміри тиску свідчить хоча б дзвінок до штабу Бродського. Медсестри однієї з поліклінік міста просили вплинути на свого головлікаря, який не розрахувався з ними за роботу по доставці агітпакетів Антона Кіссе. Мовляв, обіцяли по гривні за квартиру, ми обійшли по 300 квартир, а грошей не дають, так нехай Міша Бродський вплине на свого колегу кандидата, бо телефону штабу Кіссе ми не знайшли. „В эти игры, я не играю”, - відповідь Бродського була лаконічна.
„Это он совершенно зря», - запально переконували мене волонтери, - «Это же не звонок, а просто подарок судьбы вот посмотрите у нас в Одессе так будут делать все». Справді потік чорного піару, а точніше лайна на адресу кандидата від «Нашої України» полився ще за тиждень до голосування. Гидко й переказувати увесь той бруд, але дещо з нього випадало з прийнятого у таких випадках стилю. Про Бродського почали казати, що його підтримує лише Одеський штаб НУ, а, мовляв, сам Віктор Ющенко не може йому пробачити критики свого уряду у 2001-ому та й взагалі він прихований русофоб і антисеміт. Може тому приїзд до Одеси Віктора Андрійовича в останню п’ятницю перед виборами вилився у справжню сенсацію. Жоден зал не зміг би вмістити 5 000 чоловік, які зібралися на зустріч з Ющенком на Куликовому полі, що в центрі міста. Сенсаційним був і виступ лідера «Нашої України», який на прохання Бродського звернувся до одеситів російською мовою. Не замовчуючи суперечок в минулому Віктор Андрійович заявив про особисту підтримку і відповідальність за лідера «Яблука». У відповідь прозвучали вдячні аплодисменти одеситів.
Але найбільшою подякою міста стало відновлення довіри до Ющенка серед мешканців Одеси. Зрозуміло, що низька явка на вибори дає малі цифри, але будь-який соціолог скаже, що саме голосування є чи не найкращим соціологічним опитуванням. Отож серед тих, хто незважаючи на дощ та зневіру в об’єктивність підрахунку голосів, все ж таки прийшов голосувати майже 14% віддали свої голоси представнику блоку Віктора Ющенка «Наша Україна». Є підстави сподіватись, що якби це були президентські вибори цей показник був би ще більшим.
А як з тими 4% підтримки Ющенка у Одесі, які фіксували усі без винятку соціологічні служби лише місяць тому у квітні, - запитаєте ви. Просто Михайло Бродський за 30 днів кампанії програвши сам, повернув Ющенку його Одесу, а одеситам довів, що чутки про націоналізм Ющенка – дурний міф, який роздувають штучно. Причому довів не голослівними заявами, а власною роботою та вчинками. Можливо Бродський і міг би виграти ці вибори, якби він не відмовлявся від прийнятих останнім часом у передвиборчій боротьбі нечесних прийомів: чорного піару, підкупу виборців та іншого лайна. «Я просто каждый день помнил, кого представляю и какая высокая цена ошибки для Одессы и всей нашей страны», - заявив він мені на другий день після того як дізнався про результати голосування.
Відповіді
2004.06.02 | Вася
Насправді результат нульовий
Зандто оптимістично і слащаво. Пан Уколов явно перебільшуєзаслуги своїх колег і свої (як працівника штабу «НУ», здається). Якщо подивитися на результати голосування по 136 окрузі в 2002 році, то побачимо, що за «НУ» проголосувало 10.7%, за «Яблуко» - 3.82%. В сумі ті самі 14%, які набрав бродський. Отже за два роки великий круглий 0 (ноль) прогресу. Ганьба, таким політтехнологам.2004.06.02 | Navigator
Re: Насправді результат нульовий
Як казав Паніковський :"А ви поїдьте на Хрещатик, і всьо."Що далі?
2004.06.02 | Мартинюк
Дійсно - результат той сам що був у 2002 році.
Цифри суворі і проти них важко поперти : НУ+"Яблуко"=результат Бродського.Вагомий результат полягає в тому що ще раз продемонстровано що найкраще соціологічне дослідження - це реальне голосування.
Другий результат - демонструє віртуальність міфів типу "А у нас в Адессе" - "не люблять хохлів", "всі євреї" і таке подібне.
І третій висновок - НУ потрібно сказати виборцям щось кардинально нове, аби нарешті вийти за межі цих 14 відсотків.
2004.06.02 | Navigator
Потрібно казати не нове, а те, що вони хочуть почути, а
Путін не сказав Росії нічого нового, а те, що хотіли почути росіяни :"Ви хочете, щоб вас боялись?"А міг би щось нове про кейсіанську школу економістів.
2004.06.02 | Мартинюк
Нове порівняно з тим що до цього часу казала "НУ"
Є питання відомі, але їх не порушували ідеологи та агітатри НУ на минулх виборах.2004.06.03 | Navigator
Це правильна постановка. Дякую. (-)
2004.06.02 | Shooter
Масштабєц, брат, масштабєц
Вася пише:> Якщо подивитися на результати голосування по 136 окрузі в 2002 році,
а якщо ще на 1913 глянути..
Після виборів 2002 рейтинг НУ в Одесі, завдячуючи постійній тотальній промивці мозків напротязі 2 років, відчутно впав. І саме Бродський за 30 днів "завоював" ті голоси назад, ще й з "довєсом".
Тому політтехнологи НУ в 24 рази ефективніші ніж долбойоби, котрі працюють на бандюковладу.
2004.06.02 | Вася
Re: Не впадайте в істерію
Я сам за Юща усіх знайомих агітую, але потрібно дивитися на речі об’єктивно тоді діяльність буде ефективнішою. Чому штабісти «НУ» самі одеситам «мозги не промивали». Мінімум це два рази у місяць розкидати по усіх скриньках свою агітпродукцію. Ніякий адмінресурс цьому не заважає. Було б бажання. Аби перемогти на виборах рейтинг Ющенка постійно має збільшуватися.2004.06.02 | Nemo
Ви абсолютно праві
Вася пише:> Чому штабісти «НУ» самі одеситам «мозги не промивали». Мінімум це два рази у місяць розкидати по усіх скриньках свою агітпродукцію. Ніякий адмінресурс цьому не заважає. Було б бажання. Аби перемогти на виборах рейтинг Ющенка постійно має збільшуватися.
Штабісти НУ в Одесі засіли по кабінетах і займалися виключно маринуванням самих себе у власному соці. Та ще перегиркувалися з Гурвіцем, що замало й не довело останнього до Звонаржа. (шас тут з"явиться Столяров)
Але ви не праві у тому, що саме по собі розкидання агітпродукції по скриньках дало б такий само результат.
По-перше, обласним штабам для такого не виділяють грошей. Адже ту продукцію якось треба ще надрукувати. А Бродський - виділив.
По-друге, сама поява російськомовного єврея в Одесі від імені Ющенка вивела обласний штаб на нових людей, які раптово прозріли, що Ющенко не такий вже й націоналіст (у їхньому розумінні цього слова);
По-третє жодна агітпродукція не замінить живого спілкування, яке влаштував Міша Бродський на вулицях міста.
2004.06.02 | Shooter
Це Ви сам до себе?
Вася пише:> Я сам за Юща усіх знайомих агітую, але потрібно дивитися на речі об’єктивно тоді діяльність буде ефективнішою. Чому штабісти «НУ» самі одеситам «мозги не промивали». Мінімум це два рази у місяць розкидати по усіх скриньках свою агітпродукцію. Ніякий адмінресурс цьому не заважає. Було б бажання. Аби перемогти на виборах рейтинг Ющенка постійно має збільшуватися.
Якби грошей вистачало на агітаційні матеріали перманентно - робили би. Але й так могли би "попасти" під статтю щодо перевищення передвиборчого фонду, котра загрожує зняттям кандидата. Тому агітматеріали очікуйте в кінці серпня-на початку вересня.
Хоча мова була принципово про інше - про те, що за 30 днів рейтинг НУ в Одесі зріс з 4 до 14%. Що Ви намагалися заперечити.
2004.06.02 | 123
Поясніть, чому я маю вірити тим 4%???
Результат на минулих виборах та на цих є однаковим - це є факт. Тобто рейтинг з часу минулих виборів не змінився - це є факт. Мене переконують, що між виборами він "плавав" -- але де докази?Я бачу, що тенденції до зростання електорату ВАЮ в 136 окрузі нема. От і все.
2004.06.02 | Nemo
Пояснюю.
На минулих виборах був зафіксований рейтинг Ющенка на рівні всеж таки вищому ніж 22%, про які ви написали. Ситуація, як би мені того не хотілося, не є стабільною - натомість ми бачимо з року в рік стабільне падіння. І про це тут на форумі сотні раз вже писали.Тепер у середньому по Україні у ВАЮ лишилося лише 22%.
За рахунок яких регіонів відбулося падіння рейтингу аж до 22%? Може за рахунок Галичини ? Ви перші за мене знаєте відповідь, бо живете у Харкові і не раз і не два про писали на форум про падіння довіри до Ющенка у вашому місті.
Так от у Одесі, уявіть собі, рейтинг Ющенка впав ще більше. Про причини я тут не хочу говорити.
Я довіряю дослідженням, на які послався Віктор, бо результати виборів співпали з їхнім останнім соцзаміром +- 1%.
2004.06.02 | Мартинюк
4% - це нижче рейтигу Кучми.
Він як правило коливається навколо 6%І це вже три роки стабільно найнижчий рейтинг серед всіх відомих політиків в Україні.
Можливо в просто не правильно трактується це соцопитування ( питання могло бути некоректне чи що).
Рейтинг НУ таки зріс, але зріс він просто на рейтинг Яблука ( 3,8%). Тобто Бродський таки підняв рейтинг НУ , але лише на суму своїх досягненнь на минулих виборах.
В цьому питанні я солідаризуюся з 123 - в даному окрузі ніяких чудес не сталося - Бродський міг би й трохи зекономити грошей. Хоча можливо без цих затрат його прихильники просто не прийшли б.
І не певний що російськомовний виступ Ющенка щось там і збільшив, скоріше заохотив деяких українців плюнути на вибори і поїхати сапати картоплю.
Ніяким результатом не варто захоплюватися - потрібно думати що було не зроблено.
2004.06.02 | 123
Впертість - гарна риса
Nemo пише:> На минулих виборах був зафіксований рейтинг Ющенка на рівні всеж таки вищому ніж 22%, про які ви написали. Ситуація, як би мені того не хотілося, не є стабільною - натомість ми бачимо з року в рік стабільне падіння. І про це тут на форумі сотні раз вже писали.
Не смішить людей. Йдіть на сайт ЦВК і вивчайте цифри. ВСІ соцопитування показують рейтинг Ющенка у межах 22-26%. Статистична похибка звичайно становить 2-3%. Результати на виборах 2002 -- 24%. От і маємо - падіння рейтингу Ющенка з 2002 року не фіксувалося у відкритих серйозних соцопитуваннях. Лише якісь заклинання були.
> Тепер у середньому по Україні у ВАЮ лишилося лише 22%.
З урахуванням похибки - це 19-25% на практиці. Що відповідає результатам виборів 2002.
Розумієте, не можна сантиметром поміряти довжину з точністю до мікрона. Так соцопитування не можуть поміряти з точністю до одного голоса. Різниця між 22% і 24%, виміряних соцопитуванням, відсутня. Це як 2,000001 м і 20,000009 м при вимірювання сантиметром.
> За рахунок яких регіонів відбулося падіння рейтингу аж до 22%? Може за рахунок Галичини ?
Не було падіння. Це по-перше. І по-друге - чого Ви думаєте, що в Галичині симпатики Ющенка стійкіші, ніж в Одесі? Просто в Галичині їх більше, але це не значить, що вони стійкіші.
> Ви перші за мене знаєте відповідь, бо живете у Харкові і не раз і не два про писали на форум про падіння довіри до Ющенка у вашому місті.
Ви мене з кимось путаєте. Я ніколи не писав на форумі, де я мешкаю, і ніколи не писав на форумі про падіння довіри до Ющенка у Харкові, у моєму місті чи ще десь. Ця довіра стала по всій країні, що засвідчується соцопитуваннями.
> Я довіряю дослідженням, на які послався Віктор, бо результати виборів співпали з їхнім останнім соцзаміром +- 1%.
Дуже смішно. Вони співпали з тим, що було у 2002 році. Щоб це спрогнозувати - не треба було робити досліджень.
2004.06.08 | Одесский штаб "НУ"
Re: Пояснюю.
Уважаемые друзья!При всем уважении к Виктору Уколову, в его статье содержится очевидная ерунда. Причем, ему это известно. Рейтинг Ющенко в Одессе в марте 2004 года по данным Разумкова был 14%. А в конце мая - 16%. Вот и все. Для сведения: аналогичные данные по Януковичу - 11% и 12%.
Вместе с тем польза от участия МБродского была. Но зачем же так подставляться под обвинение в непрофессионализме, г-н Уколов? Даже такому энергичному человеку, как Бродский невозможно поднять чей-либо рейтинг за 20 дней с мифических 4 до ... % Другое дело, что рейтинг Бродского вырос с 0,6% в начале марта до 14% 30 мая. Достижение позитивное. Заметим: немаловажную роль в этом достижении сыграл именно Одесский РШ "НУ".
2004.06.02 | Nemo
Ваша критика безсила щось змінити. Рейтинг ВАЮ таки зріс
у Одесі. Навіть якби він повернувся на рівень 2002 року, то за даними опитування центру Разумкова і інституту Томенка у квітні 2004 року лише 4% хотіли голосувати зі Ющенка. А тепер - понад 14%. Відчуйте різницю у себе в печінці.Але ЦВК по Одеському регіону подає близько 6% за НУ у 2002 році.
Лінк http://195.230.157.53/pls/vd2002/webproc0v
Будьте ласкаві, дайте такий само лінк на результати голосування в 136 в/о, який би підтвердив ваші слова. Хоч, повторюю, це не змінить ситуації на гірше, по рейтинг Ющенка у 136 в/о Одеси таки зріс лише за 30 днів на 10%
2004.06.02 | Вася
патріоти бабахнуті совком по голові.
http://195.230.157.53/pls/vd2002/webproc0v Далі клікаєте на «блок Ющенка «Наша Україна», потім вибираєте «Одеса», потім 136 округ. Таку саму операцію проводите з Яблуком.Всетаки українці ще не скоро оговтаються від радянського минулого. Патріоти теж. Будь яка спроба конструктивної критики наражається на навішування ярликів і різноманітні звинувачення. Ноги моєї тут більше не буде.
2004.06.02 | Nemo
Приємно було познайомитись
Гаразд. По 136 в/о цифри були такі, як ви сказали.Але це не змінює того факту, що за місяць рейтинг Ющенка зріс на майже 10%. А не було б цієї кампанії, він лишився б на рівні 6%.
Вася, оскільки ви тут вперше, то вам важко зрозуміти, що бувають досить гострі, але толерантні дискусії, які тут вітаються. Коли у нас бракує аргументів ми інколи навіть визнаємо, що були не праві. Але до уваги беруться не красиві побудови фрази та іронія, а аргументи. Не подобається, так вас тут ніхто не тримає. Прощавайте.
2004.06.02 | 123
Давайте до фактів повернемося
Робота НУ в 136 окрузі протягом 2 років не дала зростання електорату правої опозиції, при тому, що народ владою незадоволений. Це добре чи погано? Моя відповідь - погано.Фактом є те, що електорат Ющенка дуже стабільний - за результами будь-яких досліджень його рейтинг по Україні не падав менше 22%. Тобто кількість людей, що твердо голосуватимуть за ВАЮ, є визначеною і стабільною з часів виборів 2002. Це є теж фактом.
Тепер питання -- як може так бути, що по Україні рейтинг стабільний, а в 136 округу він стрибає в три рази туди-сюди? При цьому об*єктивне замірювання, проведене лише на крайніх точках (2002 рік і минула неділя) показують абсолютно однакові результати! Єдиний висновок - не було ніяких стрибків.
І інші міркування. Якщо у 136 окрузі після виборів рейтинг впав і був такий низький (а рейтинг Ющенка такий самий був у всій Одесі, без області - див. сайт ЦВК) -- чому це так сталося? Які для того підстави? Відповідь на це питання треба давать одночасно з відповідю на інше питання -- чому в інших місцях рейтинг ВАЮ так само круто стрибнув догори, які були підстави для такого зростання? А це мало місце - адже в межах України рейтинг стабільний; раз в Одесі круто падав, а в цілому стабільний - значить, десь круто зростав.
Я роблю з цього всього єдиний висновок. В Одесі не відбулося нічого надзвичайного, ніяких змін рівня підтримки Ющенка там не було впродовж цих двох років. Соцопитування про 4% були або брехливі, або помилкові.
2004.06.03 | Столяров
Re: Насправді результат нульовий
І ще цікава деталь.На зустріч пана Ющенка і Бродського з одеситами - нинішній регіональний штаб НУ зібрав дві тисячі...
Ганьба.
Якби не кляли ці "новітні політтехнологи" пана Гурвіца - з ним на Куліковому майдані збиралося НАБАГАТО більше людей.
2004.06.03 | Nemo
Столяров, ти перегрівся на сонечку?
Столяров пише:> Якби не кляли ці "новітні політтехнологи" пана Гурвіца - з ним на Куліковому майдані збиралося НАБАГАТО більше людей.
Якщо ти про Мінора, то він був політтехнологом у відділі агітації і пропаганди НРУ в 1990 році, тобто тоді, коли ти вперше почув слово "вибори". Доречі там само працював Сергій Одарич (Яблуко).
Але наскільки я бачу, Гурвіца він не кляне, може тому, що він не "новітній" і має за спиною три виграних депутатських кампанії у ранзі начальника штабу?
А от твоя, Столяров, реакція на статтю Мінора є неадекватна. Там про Гурвіца - ні слова. Працюєш на Гурвіца, будь-ласка, але як виліз на форум, то говори по суті.
Але це так між іншим до роздумів. А Гурвіцу передай - Бродський точно конкуруватиме з ним на виборах мера і відбере у нього частину підтримки. І винен у цьому саме Гурвіц, точніше його поведінка на початку кампанії. Хоч мені дуже шкода.
2004.06.04 | Столяров
Re: Столяров, ти перегрівся на сонечку?
Немо пише:Якщо ти про Мінора, то він був політтехнологом у відділі агітації і пропаганди НРУ в 1990 році, тобто тоді, коли ти вперше почув слово "вибори". Доречі там само працював Сергій Одарич (Яблуко).
Але наскільки я бачу, Гурвіца він не кляне, може тому, що він не "новітній" і має за спиною три виграних депутатських кампанії у ранзі начальника штабу?
А от твоя, Столяров, реакція на статтю Мінора є неадекватна. Там про Гурвіца - ні слова. Працюєш на Гурвіца, будь-ласка, але як виліз на форум, то говори по суті.
Відповідаю:
Ви не читали попередні повідомлення підписані Мінором.
Я мав на увазі не цю статтю, а взагалі, поведінку штабістів НУ під час цієї кампанії.
Вони програли.
І тепер взадують Троїцю.
Та Вони і жовтневі вибори в Одесі програють, а потім будуть шукати багато причин. Зокрема, скажуть, що вибори слід було проводити не у жовтні, бо у цей місяць мін випасти сніг, а на початку літа наступного року:)) Багато пояснень буде.
Знаючи "релігійність" пана Курінного - для мене було дивно, що Він послався на свято Трійці:))
Пише:
Але це так між іншим до роздумів. А Гурвіцу передай - Бродський точно конкуруватиме з ним на виборах мера і відбере у нього частину підтримки. І винен у цьому саме Гурвіц, точніше його поведінка на початку кампанії. Хоч мені дуже шкода.
Відповідаю:
Бродський може і з Ющенко на виборах Президента України конкурувати. І результат буде подібний за той, якби Він балотувався на виборах мера Одеси.
А чому Ви не згадуєте повідінку Бродського на виборах 2002 року, коли Бродський не підтримав Едуарда Гурвіца на посаду мера Одеси від "Нашої України"?
А подальшу поведінку "Яблука" в Одесі, після виборів, ви знаєте?
2004.06.08 | Одесский штаб \\\\\\
Re: Насправді результат нульовий
А це вже Ви брешете, пане Столяров! Офіційні дані по кількості людей на зустрічі з Ющенком УМВС області - 4000, дані, які більш обєктивні - 5000. Навіщо так відверто фальсіфікувати?По-друге, ніхто Вашого любого Гурвіца в штабі в Одесі не чіпає, навіть не згадує вже давно. Сам Гурвіц нічого для "Нашої України" на Одещині не робить вже більше 2 років.
За останній період він зробив одне - підтримав комуняку Звонаржа в журналі "Вєчєрній город", в якому поряд з фото Едуарда Йосиповича УПА порівнювалася з Гітлером, а незалежність з історичною помилкою. При чому спростування Гурвіца було якимось нерішучим, якимось боязливим.
2004.06.02 | Navigator
Тактика маленьких конкретних справ - проти тактики великої брехн
Тактика розбудови місцевих осередків НУ - проти тактики туркменбашизації України.Активістам було б не зайвим практикуватись на таких виборах в сусідніх регіонах.
Одеса - регіон специфічний.
Не місцевим там важче, ніж в багатьох інших.
У них навіть мова своя :"І шо он сказал?"
Це на моє прохання по-російськи.
Переклали на одеську.
"Усьо панятна".
Хоча прохання так і не виконали.
Талановитий народ, але трохи легковажний.
Французи, одним словом.
2004.06.02 | Одесса
Re: В. Уколов: "З0 днів, які повернули Одесу" (стаття)
В Одессе нет никаких "молодых яблочников" - это факт известный всем. И тем более, они не могли никого "надыхать"! А яблочники среднего возраста отказались участвовать в избирательной кампании Бродского!!!2004.06.02 | S.D.
Re: В. Уколов: "З0 днів, які повернули Одесу" (стаття)
> А яблочники среднего возраста отказались участвовать в избирательной кампании Бродского!!!Что, и Шпинарев закрыл свой магазин на Пушкинской???
2004.06.02 | Ukropithecus (robustus)
Цікаво, як Бродський збирався представляти інтереси одеситів
Цікаво, як Бродський збирався представляти в парламенті інтереси одеситів, коли він до Одеси ніякого відношення не має. Це так розуміють представницьку демократію ті, хто називає себе демократами?:--)))
Можете його біографію почитати, про Одесу жодного слова.
http://www.brodskiy.openua.net/
Бродський Михайло Юрійович
Політична партія "Яблуко", голова партії
БІОГРАФІЯ
--------------------------------------------------------------------------------
Народився 5 квітня 1959 року у м. Києві.
Освіта вища, у 1996 р. закінчив Інститут ринкових відносин та підприємництва Міжнародного центру "Ринок", за спеціальністю менеджмент виробничої сфери - менеджмент персоналу.
Лауреат української загальнонаціональної премії "Людина Року" в номінації "Бізнесмен року" (1996 р., 1997 р.)
У 1978-1979 рр. - технік відділу тресту "Київгіпротранс",
у 1979-1986 рр. - технік, інженер Київського монтажно-налагоджувального управління,
у 1986-1989 рр. - старший інженер, начальник госпрозрахункової дільниці тресту "Київпобутрембуд",
у 1989-1991 рр. – виконуючий обов’язки заступника начальника управління виробничо-технічної комплектації виробничо-житлового ремонтного об’єднання Київського міськвиконкому,
у 1991-1994 рр. - директор малого державного підприємства "Томпо",
у 1994-1997 рр. - президент виробничо-комерційного концерну "Денді",
у 1994-1998 рр. - депутат Печерської районної Ради народних депутатів м. Києва,
у 1996-1999 рр. - віце-президент Федерації баскетболу України,
у 1997-1999 рр. - президент "Гільдії підприємців міста Києва.
З 03.1998 р. - народний депутат України
З 07.1998 р. по 02.2000 р. - член Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності та боротьби з організованою злочинністю і корупцією,
з 02.2000 р. по т.ч. - голова Комітету Верховної Ради з питань промислової політики і підприємництва.
З 13.09.2000 р. - співголова Політичної партії "ЯБЛУКО", Перший заступник голови Політичної партії "ЯБЛУКО".
2004.06.02 | Нік
Це нормально
Це нормальна практика в усіх країнах, де є мажоритарні округи.2004.06.02 | Ukropithecus (robustus)
Про всі країни не скажу
Але в США до палати представників можуть обиратися лише мешканці того штату, від якого вони обираються (стаття 1, розділ 2, пункт 2 Конституції).Clause 2: No Person shall be a Representative who shall not have attained to the Age of twenty five Years, and been seven Years a Citizen of the United States, and who shall not, when elected, be an Inhabitant of that State in which he shall be chosen.
> Це нормальна практика в усіх країнах, де є мажоритарні округи.
Нормального тут мало, бо кого тоді будуть представляти депутати? Як Ви уявляєте собі роботу Бродського з виборцями в Одесі - він же не розуміє ні проблем, ні специфіки, щоб в цьому розібратись треба років 10 там прожити. Нормальним є те, що він пролетів.
2004.06.03 | Нік
Лікнеп
Штати приклад не вдалий, оскільки це федеральна країна. В країні класичних мажоритарних виборів Британії досить часто партії призначають «варяга» на той чи інший округ. І обраний депута представляє тих6 хто за нього голосував. Якщо ж він це робить погано6 за нього на наступних виборах не глосують. Що тут пояснювати. Це лікнеп.2004.06.03 | Ukropithecus (robustus)
Ну як Штати приклад невдалий
Ну як Штати приклад невдалий, а Британія вдалий, то скажіть мені як часто корінні мешканці Лондона балотуються в мажоритарних округах в Уельсі.2004.06.02 | Мартинюк
Було б нормально якби він виграв
Але він не виграв, і напрошується думка що інший, але одесит, на місці Бродського мав би більші шанси.2004.06.02 | S.D.
И снова, как месяц назад: "Имя, сестра, имя...?" (-)
2004.06.02 | Vadym Gladchuk
Re: В. Уколов: "З0 днів, які повернули Одесу" (стаття)
Я знаю лише один позитивний результат - це ПЕРЕМОГАВ Одесі в день виборів від "НУ" та Бродського не було подано жодної скарги до виборчкомів, при чи не тотальній примітивній фальсифікації через низьку явку.
2004.06.03 | Zy
Re: В. Уколов: "З0 днів, які повернули Одесу" (стаття)
> Але найбільшою подякою міста стало відновлення довіри до Ющенка серед мешканців Одеси.> Просто Михайло Бродський за 30 днів кампанії програвши сам, повернув Ющенку його Одесу
Виникає питання - як тоді назвати близька 50% на підтримку мера від "НУ" два роки тому ? Може у Столярова є більш точний відсоток, але у всякому разі цей відсоток набагато більший ніж у "Яблука"
Щодо явки.
Можливо, не тільки дощ та зневіра стали на заваді явки на вибори. Є ще дещо:
1. Кандидатів від "НУ", "БЮТ", відомих імен з інших фракцій не було. Підтримка "Яблука" все-такі "не рахується" повністю, це скоріше побажання – "Хай щастить! До зустрічі у ВР" .
2. У місцевих кандидатів одна й та сама помилка, яку виборці навчилися помічати - йдучи до ВР, багато з кандидатів чомусь вважають, що виборцю треба обіцяти найрізноманітніші … "ремонти" на місцевому рівні. Від Бродського були ті ж гасла - "відновлю, відремонтую вулиці, дороги і т.і.".
Навіщо (запитують себе розумні виборці) такий депутат у ВР УКРАЇНИ, він виступає НЕ як політик відповідного рівня, а як місцевий господарник, нащо йому ВР, хай працює у місті, врешті – є посада мера (Бродський: «Давай напишем большими буквами на первой странице: «наша программа – снять Боделана!»).
Якби кандидати почали з того - де, у якій фракції вони себе бачать, у якому комітету, з якими пропозиціями туди йдуть, які пропозиції, проекти, напрацювання вже є у тому напрямку і т.д., - то може й дощ не був би перешкодою.
Бродський:
«Я просто каждый день помнил, кого представляю и какая высокая цена ошибки для Одессы и всей нашей страны»
Добре сказав. Взагалі, на мій погляд, якби йому до свого темпераменту додати (у компанії) більше саме такій серйозності , виборці оцінили б його більшим відсотком
2004.06.03 | Нік
Прямо в яблучко(—)
2004.06.03 | S.D.
Re: В. Уколов: "З0 днів, які повернули Одесу" (стаття)
> 2. У місцевих кандидатів одна й та сама помилка, яку виборці навчилися помічати - йдучи до ВР, багато з кандидатів чомусь вважають, що виборцю треба обіцяти найрізноманітніші … "ремонти" на місцевому рівні. Від Бродського були ті ж гасла - "відновлю, відремонтую вулиці, дороги і т.і.".Это не ошибка. Победитель выборов в 136 округе (А.Киссе), как заправский начальник ЖЭКа, две недели перед выборами бегал по дворам и подшивал в папочку жалобы жильцов протекающие крыши и дырявые водопроводы. Несколько тысяч собрал! Посмотрим, куда он их засунет после выборов...
> Навіщо (запитують себе розумні виборці) такий депутат у ВР УКРАЇНИ...
Какой процент "розумні виборці" составляет в общей массе электората?
> Якби кандидати почали з того - де, у якій фракції вони себе бачать, у якому комітету, з якими пропозиціями туди йдуть,
... то получил бы такой кандидат от силы 3-5% голосов тех самых "розумних виборців", а остальные проголосовали бы за того, кто пообещал заасфальтировать двор или снизить цены на хлеб в соседнем ларьке.
> Добре сказав. Взагалі, на мій погляд, якби йому до свого темпераменту додати (у компанії) більше саме такій серйозності , виборці оцінили б його більшим відсотком
"Ошибка" - это в смысле "неголосование за меня"? Как говорят в Одессе, "не смешите мои тапочки". В искренность его слов все равно никто не верит, надувание щек здесь тоже не в чести, и даже громкие популистские фразы типа "Одессе - статус самоуправляемой территории" тоже, как мы смогли заметить, дикой популярностью не пользуются.
Согласен с Вашим мнением о том, что Бродский как "единый кадидат от опозиции" (НУ, БЮТ, СПУ) - нелучший выбор. Однако среди "местных" в этом городе, изнасилованном в 1998 году, лучшего вряд ли найти...
2004.06.04 | Zy
Re: В. Уколов: "З0 днів, які повернули Одесу" (стаття)
> две недели перед выборами бегал по дворам и подшивал в папочку жалобы жильцов протекающие крыши и дырявые водопроводы.То який результат від того ? (Не про перемогу кажу, про кількість виборців ?)
Та Ваша відповідь лише підтвердила мої сподівання, щодо виборців:
> Несколько тысяч собрал!
Так, але решта (розумних) взагалі не прийшла, бо хотіла (сподівалась)обирати саме у ВР.
То який відсоток не прийшов ?
Бродський, на мій погляд, пішов у напрямку "місцевих" (чи за ними). А саме, не надто наполягав на моменті, що він йде не "від Одеси", а "заради України" …
Але сперечатися про таке марна справа, тим більше 3 місце – таки не погано
р.s. Насправді, всі виборці розумні, принаймні, для перемоги кандидат тільки так має до них (нас) ставитися
2004.06.04 | S.D.
ОК, есть обратный пример
> То який результат від того ? (Не про перемогу кажу, про кількість виборців ?)Андрей Звонарж, имея большой опыт нардепука, строил свою программу именно так, как Вы рекомендовали. Раскручивали его серьезные политтехнологи Результат (и по поводу победы, и по поводу голосов) известен.
> р.s. Насправді, всі виборці розумні, принаймні, для перемоги кандидат тільки так має до них (нас) ставитися
И не только кандидат, и не только по отношению к избирателям.
2004.06.04 | KE
Re: ОК, есть обратный пример
Сравните составляющие. 1. финансы. 2. наличие фанатичного электората.При дожде и среднем фоне финансирования. Получите реальную ситуацию.
2004.06.04 | S.D.
А фанатичный электорат у кого был,
У Киссе? Рондина? Бродского?2004.06.04 | KE
У нас фяанатики только у комми и у нацев.
Таким образом у Бродского и у Копыта. У Киссе была покупка избирателей и бюлетеней, у Рондина, аналогично, но более долговременно.2004.06.04 | S.D.
А какие нац.фаны - укр. или евр. - голосовали за Бродского? (-)
2004.06.05 | KE
"И Моня - украинский шовенист ..." (одесская народ. песня)
Так повелось, что самыми ярыми русофобами, украинскими националистами, являются некоторые евреи. Почти всегда евреи делятся между теми, кто помнит о ненависти националистов (нацистов) всех народов, к евреям и тех, кто не помнит, а в данном случае помнят о власти евреев над малороссами, во время польского ига. Увы, именно так. Уже давно еврейство России (РФ, Украины, Белоруссии) поделено на эти два лагеря. И потому в Одессе евреи голосовали за Бродского (как за еврея, так и за человека Ющенко), так и ... ни за кого или за Киссе (как Васерман или Литвак).2004.06.06 | S.D.
И много одесских евреев ностальгируют о польском иге? (-)
2004.06.06 | Zy
Re: ОК, есть обратный пример
> Андрей Звонарж, имея большой опыт нардепука, строил свою программу именно так, как Вы рекомендовалиМожна якісь приклади того зв'язку – "большого опыта" із побажаннями виборця ?
> Раскручивали его серьезные политтехнологи
Знову цікавість, але трохи під іншим кутом. Як "поїзд вже пішов…у ВР", запитання, щодо прізвищ політтехнологів конкретного кандидата не є таким важливим, але питання до Вас, кого саме Ви вважаєте за "серйозних технологів"
2004.06.06 | Nemo
Re: ОК, есть обратный пример
Zy пише:> > Раскручивали его серьезные политтехнологи
> Знову цікавість, але трохи під іншим кутом. Як "поїзд вже пішов…у ВР", запитання, щодо прізвищ політтехнологів конкретного кандидата не є таким важливим, але питання до Вас, кого саме Ви вважаєте за "серйозних технологів"
Єгор Кваснюк со товаріщі із Рассєі. Хіба Вам не ясно, хто таку зелену нудьгу і жовч гірку може на голови українського виборця зі сторінок журналу полити? Пана ж видно по халявам!
З одним тільки можна погодитись з КЕ, - Рондін і Кіссе голоси купували, а Бродський і Звонарж за голоси агітували. Результат добре відомий. Відрив Бродського від Звонаржа у добрий десяток відсотків. Це і є реальна ціна, як русофілам в Одесі, так і серйозхним технологам Звонаржа.
2004.06.03 | Navigator
Думаю, НУ повинна більше позиціонувати себе як проєвропейська
політична сила.Інакше не зрозуміло, чому в Одесі рейтинги НУ такі низькі...
А те, що антиукраїнські настрої там цвітуть і... воняють - це так...
Хоча більшість населення - етнічні українці.
2004.06.03 | Мартинюк
Гадаю ви там давно не були.
Народ у більшості двомовний, української мови чути більше ніж у Києві.Міфи про одеський антиукраїнізм мусують маргінальні тусовки, які за кількістю і якістю нічим не різняться від львіських чи київських, хіба що по пиці не так бояться дістати за таке.
А по кількості українофобів - то їх в Одесі не більше ніж у Львові...
Navigator пише:
> політична сила.
> Інакше не зрозуміло, чому в Одесі рейтинги НУ такі низькі...
низькі, бо не проводиться ніякої роботи.
> А те, що антиукраїнські настрої там цвітуть і... воняють - це так...
> Хоча більшість населення - етнічні українці.
Написав вище.
2004.06.03 | Navigator
Дай то Бог. Не був 7 років. (-)
2004.06.04 | S.D.
Re: Думаю, НУ повинна більше позиціонувати себе як проєвропейськ
> Інакше не зрозуміло, чому в Одесі рейтинги НУ такі низькі...Пушкина начитались, пане? "там все Европой дышит, веет..."
> А те, що антиукраїнські настрої там цвітуть і... воняють - це так...
Ну, смотря что называть "антиукраинскими". Глубокое, латентное (чисто одесское) недовольство нынешней властью, внешним атрибутом которой является ее "украинскось" - да, безусловно. Украинофобия, как неприятие всего украинского? Есть у очень ограниченной (понимайте, как хотите) части населения, с некоторыми из них Вы знакомы.
В 1941-44 году Одесса была под оккупацией. Немцы поубивали здесь немало евреев и передали власть в городе, как и во всей Транснистрии, румынам. Старые одесситы называют эти годы не как "лихолетье" и не как "период жестокой борьбы с оккупантами", а коротко: "при румынах". Одесса - это город, который во все времена "немножечко шил", румыны же вернули одесситам то, что отобрали советы - свободу предпринимательства. И, по свидетельству тех же старых одесситов, жизнь "при румынах" была вполне сносной. Естественно, в 44-м никто не защищал румынскую власть с оружием в руках, но особо плохих отзывов о годах оккупации я не слышал, при том, что этнических румынов/молдован в Одессе несравнимо меньше, чем украинцев.
К чему это я? Это к вопросу об одесской ксенофобии, которой нет. К тому что отличием Одессы является стремление к качественной реализации того, что во всем мире называется "местным самоуправлением". Увы: после того, что устроила с городом своя, украинская власть в 1998 году (а я тот период называл и называю "оккупацией"), кількість щірих прихільників української державної ідеї в Одесі відчутно зменшилась. И это для меня, как одессита, вполне логично. И явка на последних выборах - показатель.
И напоследок - давайте послушаем, что говорит старый одессит Марк Исаакович:
"Одесский миф" – это миф об Одессе, но он рожден на грани двух пространств, в драматической точке их пересечения. Иначе говоря, "одесский миф" рожден не в Одессе и не Одессой, а российской культурой, потрясенной этим эпифеноменом собственной государственности и попытавшейся трактовать его как знамение собственных грядущих перемен...
2004.06.04 | Navigator
Re: Думаю, НУ повинна більше позиціонувати себе як проєвропейськ
Шановний, саме так. Тільки української влади в Одесі ще не було.Прогнила совіцька влада до цих пір реінкарнується в Одесі і Україні в цілому в різних іпостасях.
Бо Совіцька влада сама була реінкарнацією імперської, чому й пускала так легко гроші і життя людей ра військовий вітер.
Українська влада не буде маит иаких родових ознак.
І при вузості вибору варіантів буде проєвропейською.
Любий інший вибір буде проімперським.
2004.06.04 | S.D.
Лично МНЕ это абсолютно ясно. Но у меня только 1 голос... (-)
2004.06.04 | Navigator
Re: Лично МНЕ это абсолютно ясно. Но у меня только 1 голос... (-)
Прохожу мимо кафе в Одесі - крики, пісні, свято.Заглядаю - сидять два одесита.
Іду в кафе в Петербурзі (Росія) дивитись футбол.
Підхожу - тиша, трансляцію відмінили?
Заглядаю: людей - море.
Дивляться футбол.
Так що два одесита вже сила.
2004.06.06 | KE
Угу, только Одесса один из 5-и городов-доноров
так что ваша украинская власть, это еще хуже.2004.06.06 | Zy
Re: "Одесский миф" – это миф об Одессе
> отличием Одессы является стремление к качественной реализации того, что во всем мире называется "местным самоуправлением".Под "стремлением Одессы" по этому вопросу, Вы понимаете стремление десятка, сотни, еще больше одесситов? И отчего Вы решили, что это есть "отличие". А что, Львов, например, не озабочен вопросом самоуправления ?
Здорово Вы всё описали, лишь одного не заметили, как сами немножко попали в плен "мифов".
Да, Одесса имеет свой колорит, но НЕ является чем-то уникальным (если без особой романтики), напротив – это типичный (южный) портовый город. Есть, конечно, отличительные особенности и у этого "типичного" (обидное, конечно, словечко, но что поделаешь) города. Не всем портам мира удалось испытать на себе такие "разности" как развитие в порто-франковском периоде и постепенное разрушение в советском.
Можно найти ещё какие-то отличительные черты, но, основное и главное остается всё-таки типичным – законы развития (существования) портового города (как оказалось, в европейской части мира . Обращаться к временам "румын" почти также правомерно, как и к временам правления любого из мэров, т.е., да, был такой факт (пусть иногда и бестательный), но специфику "одесситов" определяет (определяло) море. Когда-то (в старинные часы , - иностранные "флаги" и сами одесситы (от грузчиков, капитанов до "мирного" населения)существовали в полной "привязке" не только (или не столько) к империи, но и к "загранице"...
Но сейчас, (здесь на форуме), нас интересует избиратель,
так вот, если предполагать, что история Одессы накладывает большой отпечаток на характеристику современного ! избирателя Украины, то, может произойти конфуз…
Примеры показывают типичность (ну, почти), характерную для всех украинских избирателей:
В Одессе, как и в других городах Украины, есть сторонники коммунистов. Так ? Откуда они, в "уникально" неповторимом городе...
Есть пассивные избиратели, в их числе совсем молодые.
Что, на них до сих пор оказывают влияние "румынские" или "дорумынские" настроения прадедов ?
Сама же пассивность, в свою очередь делится, на "принципиальную" и "пофигистскую",
и это также "имеет место быть" не только у одесситов.
И, последнее, уважаемый одессит. Гражданская позиция была присуща одесситам не только в 1998 году , чтобы убедиться в этом, достаточно подойти к памятнику на Приморском бульваре, к тому, что спиной к власти и на собственные средства…
И НЕприход на участки, по поводу довыборов одного депутата (из n-близнецов), может тогда расценивать несколько иначе, а именно - накоплением сил для главного голосования
2004.06.06 | KE
В Одессе революция начнется только тогда, когда отменят деньги.
Увы, так повелось, что политика в Одессе, это не дело рук самих одесситов. Одесситы только показывают свое направление, свое отношение к тому или иному. Причем на это могут сильно сказываться такие вещи, как праздник или дождь. Вы привели пример с памятником Пушкину, это не единственный пример показательности отношения граждан города к событиям (пушка, оперный, градусник, могила неизвестного матроса), но все эти события имели четко очерченный колорит. Когда же такой определенности нет, то и реакция слабовата. Конечно же, Одесса имеет те же черты, что и бОльшая часть индустриальных городов Российской Империи, СССР, Украины. Но у нее есть и своя политическая особенность - спокойствие, колоссальное спокойствие, на уровне пофигизма, к каким либо политические нюансы с большим трудом захватывают настроение горожан.2004.06.07 | S.D.
"Одесский миф"
> А что, Львов, например, не озабочен вопросом самоуправления ?У Львова есть серьезное преимущество: он прожил "под советами" не 70 лет, а на тридцать лет меньше. И это очень существенно.
> Да, Одесса имеет свой колорит, но НЕ является чем-то уникальным (если без особой романтики), напротив – это типичный (южный) портовый город.
Во-первых, назовите мне еще один такой же типичный украинский (южный) портовый город.
> Но сейчас, (здесь на форуме), нас интересует избиратель,
Во-вторых, если сравнивать сопоставимые вещи (о Львове я уже говорил), приведу один факт. Сто лет назад в Одессе жило 600 тыс. человек, в Киеве - 250 тыс. Сейчас в Одессе - миллион, в Киеве - два с половиной. Степерь "разбавленности" населения, которое помнит традиции города или как минимум воспитывалось в их духе, отличается на порядок.
> В Одессе, как и в других городах Украины, есть сторонники коммунистов. Так ? Откуда они, в "уникально" неповторимом городе... Есть пассивные избиратели, в их числе совсем молодые.
Хм. Хороший вопрос. Сторонники коммунистов есть и во Львове, и в Тернополе, и в Ивано-Франковске. И вообще... хм... в Одессе есть мужчины и женщины, и, скажем, украинцы и болгары. Спросите меня, откуда они здесь, в уникально неповторимом городе - и я точно также окажусь в затруднении.
Давайте поговорим о коммунистическом электорате.
http://195.230.157.53/pls/vp1/webvp1.webproc110?kodvib=100
http://195.230.157.53/pls/vp1/webvp1.webproc110?kodvib=200
Голоса в приморских областях за Симоненко: (первый тур / второй тур)
Одесская - 24,79% / 40,63%
Николаевская - 31,31% / 49,16%
Херсонская - 35,11% / 52,88%
Запорожская - 30,79% / 49,69%
Луганская - 47,15% / 53,87%
Это в целом по области. Но Одесса - это не Одесская область, далеко не область...
В первом туре
http://195.230.157.53/pls/vp1/webproc112?kodvib=100&kodreg=51
всего по области Симоненко получил 24,79% голосов. В моем, 135-м, округе (Жовтневый, Приморский, Центральный районы, исторический центр города) - 13,2%.
Ну а в целом в первом туре за Симоненко:
- в городских округах (133-136 - Одесса, 138 - Ильичевск, город-спутник и бывшая часть Одессы) - 16,7%
- в остальных округах (137, 139-143) - 31,3%
Так что в Одессе "чистокровных" компартийцев - один из шести.
Во втором туре
http://195.230.157.53/pls/vp1/webproc112?kodvib=200&kodreg=51
в среднем по области проголосовало 40,63%, при этом:
- в области (без Одессы и Ильичевска) победил Симоненко (50,0%)
- в городе (133-136, 138) он набрал только 31,3% голосов
В моем 135-м округе Симоненко набрал 25,53%, в г.Киеве, например, в этот день за него проголосовало практически столько же - 26,05%
Т.е., в Одессе доля приверженцев левых взглядов более чем в полтора раза меньше, чем в прилегающих к ней окрестностях. Интересно, почему?
Теперь о выборах в Раду в области и в городе.
http://195.230.157.53/pls/vd2002/WEBPROC196V?kodvib=400&kodreg=51
http://195.230.157.53/pls/vd2002/WEBPROC221V?kodvib=400&vte=51101&vhead=Одеська%20область,%20м%20Одеса
http://195.230.157.53/pls/vd2002/WEBPROC221V?kodvib=400&vte=51108&vhead=Одеська%20область,%20м%20Іллічівськ
В Одессе + Ильичевске:
КПУ - 20.3%, "НУ" - 9.2%, "ЗаЕдУ"- 8.6%.
В остальной области (за вычетом Одессы):
КПУ - 29.9%, "НУ" - 5.0%, "ЗаЕдУ"- 17.9%.
Как видите, в Одессе "красных" в полтора раза меньше, а сторонников Ющенко - почти вдвое больше, чем в прилегающих окрестностях.
2004.06.07 | Nemo
Одеса - можливо єдиний мільйонник в Україні крім Києва, де
Ющенко може мати суттєву підтримку. Тому саме за Одесу, як і у ВВВ піде найбільша баталія. Вибори в 136 в/о це тільки початок.Одеса є унікальним містом не лише для України, але є для всього СРСР. Це місто, яке була напіввідкритим завжди. Це місто, де як справедливо пише S.D., традиції суто міської культури найпотужніші в Україні (винятком може бути хіба Львів.
2004.06.07 | Navigator
Сильно - додам, Одеса в 1917 була третім по величині містом імпе
рії (без Варшави) і найбільшим містом України.Петербург
Москва
Одеса
Рига
2004.06.07 | S.D.
Похоже на то.
> Тому саме за Одесу, як і у ВВВ піде найбільша баталія. Вибори в 136 в/о це тільки початок.Глянул итоги выборов по АТЕ по крупным городам Востока и Юга.
ЗА "НУ" проголосовало:
в Донецке - 3.57%
в Днепропетровске - 6.48%
в Харькове - 6.82%
в Запорожье - 8.90%
в Луганске - 3.59%
в Одессе - 9.54%
По моим наблюдениям, горожане голосовали не за национальную идею, а за блок, возглавляемый бывшим премьером, при котором жить (т.е. заниматься бизнесом) было таки да легче.
> Це місто, де як справедливо пише S.D., традиції суто міської культури найпотужніші в Україні
К слову сказать, а что есть "традиції суто міської культури"? В европейском понимании - это местное (городское) самоупраление. Приятно радуют, например, немецкие города: населения как в типичном райцентра типа Беляевки или Татарбунар, но все равно - Город.
> винятком може бути хіба Львів.
Львов в этом смысле для меня эталон. Все-таки, город несколько постарше Одессы будет, и не столь целенаправленно, как в Одессе, эти самые традиции города разрушали.
Остальные украинские Города (с большой буквы), к сожалению, невелики. Ялта, Каменец-Подольский, Евпатория...
2004.06.07 | KE
внимательней! узнайте историю Львова
по составу населения. Поймете, что те, кто живут там сейчас никакого отношения к львовянам, что жили в начале 20-ого столетия не имеют.2004.06.07 | Zy
Re: "Одесский миф"
Чекайте, SD. Ви якось за відсотками, які, до речі, лише підтверджують(поки ще) ординарність(це щоб уникнути "типовості" ) одеситів, як мешканців півдня України, щодо політичних смаків, "зіскочили" від свого твердження та мого запитання – у чому "унікальність місцевого моменту" у Вашому розумінні :1.> отличием Одессы является стремление к качественной реализации того, что во всем мире называется "местным самоуправлением"
Водночас:
2. > У Львова есть серьезное преимущество: он прожил "под советами" не 70 лет, а на тридцать лет меньше. И это очень существенно.
3. > Одесса - это город, который во все времена "немножечко шил", румыны же вернули одесситам то, что отобрали советы - свободу предпринимательства.
Про те, що Одесса (Од. область)– важлива для виборів сперечатися було б смішно, так саме, як сперечатися про те, що портові міста набувають (-ли у конкретному випадку) розвиток по своїх законах. Зазначу лише, що потужність (пропускна спроможність) порту не є тим явищем, що визначає унікальність мешканців міста, але характерні (і типові!) риси у наявності.
На мій погляд, "добвати" у голови одеситів про їх винятковість чи особливість – НЕ корисно та й відверто надумане. Хоча не все так "безнадійно", як виглядало на довиборах. З ними можна і потрібно працювати, але не казками, і не "надіями" у легковажність і нескінченну жартівливість громадян одеситів, та саме тому і був згаданий дарунок "від громадян" .
2004.06.08 | S.D.
Re: "Одесский миф"
> у чому "унікальність місцевого моменту" у Вашому розумінніУникальность в том, что Вы так и не смогли всего-лишь назвать "еще один такой же типичный украинский (южный) портовый город", о чем я просил Вас в предыдущем сообщении.
> Водночас:
> 2. > У Львова есть серьезное преимущество: он прожил "под советами" не 70 лет, а на тридцать лет меньше. И это очень существенно.
То есть Вы приводите пример Львова как "еще одного такого же типичного украинского (южного) портового города"?
> Зазначу лише, що потужність (пропускна спроможність) порту не є тим явищем, що визначає унікальність мешканців міста, але характерні (і типові!) риси у наявності.
Заметьте: Ваши высказывания неконструктивны. "Пропускная способность НЕ является"... А что является?
Для Одессы факторами, определяющими отличие этого города от других, в том числе "типичных украинских (южных) портовых городов", является:
- национальный состав населения;
- социальный состав большинства поселенцев;
- определенная автономия от империи в виде порто-франко
- национальный и социальный состав руководства города в первой половине его существования (когда происходило формирование городской инфраструктуры).
Влияние этих факторов привело к появлению города, кардинальным образом отличающегося по составу населения, городскому устройству, по скорости роста, по степени известности в мире, даже по внешнему виду. Не говоря уже о менталитете местных жителей.
> На мій погляд, "добвати" у голови одеситів про їх винятковість чи особливість – НЕ корисно та й відверто надумане.
И снова - "НЕ корисно". Странный у нас спор получается. Я вам цифры - Вы мне в ответ - мои же цитаты...
А насчет "надуманной исключительности" - скажите это моей жене, киевлянке, живущей в Одессе Я все собираюсь свозить ее на экскурсию во Львов, чтобы объяснить, что, кроме Одессы, в Украине есть и другие города.
> З ними можна і потрібно працювати, але не казками, і не "надіями" у легковажність і нескінченну жартівливість громадян одеситів, та саме тому і був згаданий дарунок "від громадян" .
Ну, если Вам не дает покоя памятник на Приморском бульваре (подозреваю, что это единственная особенность Одессы, с которой Вы знакомы), хочу кое-что разъяснить. Во-первых, памятник был установлен на Биржевой площади, спиной к зданию старой купеческой биржи, (в помещениях которой собиралась также городская Дума), лицом ко дворцу его сиятельства графа Воронцова и памятнику градоначальнику Арману Эммануэлю дю Плесси герцогу де Ришелье (также установленному на деньги горожан в знак признательности за его безмерный вклад в становление города). Но это не столь принципиально. Прочитайте, что на памятнике написано: "А.С.Пушкину - граждане Одессы.". Ничего не смущает? Нет, не "подданные Его императорского величества", какими были все жители Российской Империи в 1888 году, а именно граждане и именно Одессы. "Гражданами" все подданные царя стали только в марте 1917 года, в отличие от одеситов, которые считали себя таковыми еще за тридцать лет до революции.
Так что что Вы ме ни говорите, Одесса - отличный от других город. И десятилетия уговоров, что на самом деле все не так, не до конца его угробили. Хотя... Не стоит, наверное, спорить со мной по поводу моего города. Во-первых, я субъективен и не скрываю этого, во-вторых, "вся Одесса очень велика", в третьих - "большое видится на расстоянии". Вот какой видит Одессу жительница Екатеринбурга:
http://www.tours.ru/country/stories.asp?id_stories=2716&id_country=ODS
"И Одессу, и Санкт-Петербург революция превратила в областные центры, а их особняки - в коммуналки. Еще неизвестно, кто пострадал больше: Питер, лишившийся "посольств полумира" и министерств, или Одесса, у которой отняли свободу торговли, а вместе с ней - смысл существования. В юности я весело смеялась над "пикейными жилетами" Ильфа и Петрова, которые у стен бывшего кафе "Флорида" мечтали о превращении Черноморска в вольный город. Теперь я понимаю, что это совсем не смешно. Кстати, Ильф и Петров, вместе с Бабелем, Багрицким, Олешей, Катаевым и т.д. (список можно продолжать), бежали из Одессы в Москву именно потому, что поняли - здесь, как говорят в Одессе, ловить нечего и стрелять нечем...
На мой взгляд, главная прелесть Одессы - это не отдельные выдающиеся памятники архитектуры, хотя они имеются в достаточном количестве, а общая атмосфера и настроение. Это город, по которому хочется бродить и бродить, благо заблудиться в нем невозможно."
2004.06.08 | Navigator
"Одесский миф": Одеса - половина українського Петербургу, Львів-
друга половина.Зліпивши разом - отримаєте Європу в Азії.
Це історично.
А зараз багато інших міст підтягуються до цього статусу.
Київ, наприклад.
2004.06.08 | S.D.
Львов-не Питер, это классический город Центральной Европы. (-)
2004.06.08 | Navigator
Пітер - європейськивизнана столиця класицизму
але мова не про це.А про тип людей, що формується в таких містах.
А він загальноєвропейський!
2004.06.08 | Одесский штаб \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\
Одеса - це Одеса
Шановні! Одеса - це Одеса. Не меньше, але й не більше. Це дійсно достатньо специфічний мегаполіс. Я б його назвав потенційно південноєвропейським.Ще раз по статті Уколова. Там є деякі правдиві речі, але все ж таки з рейтингом Віктор щось переплутав. Дані Центру ім . Разумкова:
Середина березня 2002 року
Якщо б вибори Президента відбулися в наступну неділю
Ющенко - 14%
Кінець травня
Ющенко - 16%
Зростання - 2%
Друге місце стабільно за Януковичем - 11-12% Третє - в Симоненка - 8-10%
Але приблизно 38-40% не визначилися. Це найвищий показний серед обласних центрів. Тобто Одеса не визначилася остаточно. Це місто робитиме це піздніше за інших.
Ще декілька цифр. Якщо у другому турі залишаються Ющенко та Янукович
Ющенко - 17
Янукович - 15
Проти всіх - 25
Не знаю - 29
Не піду - 14 (УЦЕПІ, 23-25 травня, м.Одеса, 800 респондентів)
Вважаю, що для Одеси Віктор Ющенко повинен стати перш за все рішучім та кваліфікованим державним діячем, економістом та фвнансистом європейського гатунку, чесним та порядним політиком. Одночасно треба дати більш чітки пояснення щодо неможливості силового вирішення мовного питання, щодо збереження нормальних відносин з РФ. Якщо такі повідомлення будуть сформульовані та дойдуть до одеситів - Ющенко переможе Януковича у другому турі з рахунком - 58% на 42%
При цьому треба, щоб Столяров з Гурвіцем почекали цієї перемоги десь в Ізраїлі
2004.06.09 | Zy
Re: "Одесский миф"
Zy пише:> у чому "унікальність місцевого моменту" у Вашому розумінні
S.D. пише:
> Уникальность в том, что Вы так и не смогли всего-лишь назвать "еще один такой же типичный украинский (южный) портовый город", о чем я просил Вас в предыдущем сообщении.
Оригінальне пояснення, але, але…
Або Ви не розумієте про що йшлося у першому моєму допису, щодо "міфу" (насамперед сучасного), або навмисно перекручуєте, як то : навести Вам чомусь "ще одне типове УКРАЇНСЬКЕ портове місто", хоча у мене було про інше –
Zy пише:
> Да, Одесса имеет свой колорит,
> это типичный (южный) портовый город...
> Не всем портам мира удалось испытать на себе такие "разности" как развитие в порто-франковском периоде и постепенное разрушение в советском.
Далі Ви "відкриваєте" зовсім нові та "нетипові" прагнення одеситів:
S.D. пише:
> отличием Одессы является стремление к качественной реализации того, что во всем мире называется "местным самоуправлением".
Zy пише:
> А что, Львов, например, не озабочен вопросом самоуправления ?
ВИ у відповідь -
> У Львова есть серьезное преимущество: он прожил "под советами" не 70 лет, а на тридцать лет меньше. И это очень существенно.
Тобто Ви підтвердили, що подібне прагнення НЕ є "отличием Одессы" (навіть і цьому), але вдали з себе дурника, перепрошую :
> То есть Вы приводите пример Львова как "еще одного такого же типичного украинского (южного) портового города"?
Далі "нове" "одкровення" (хоча насправді банальність) :
> Одесса - это город, который во все времена "немножечко шил",
> румыны же вернули одесситам то, что отобрали советы - свободу предпринимательства
то я Вам повторюю, згаданий пам’ятник – лише на захист одеситів, як громадян, котрі саме так себе вважали. У Вас "унікальність" (чи що там) одеситів, але зведена була до крамарів та швачок...
Ще цікавий і показовий момент -
S.D. пише :
> кількість щірих прихільників української державної ідеї в Одесі відчутно зменшилась.
> И это для меня, как одессита, вполне логично. И явка на последних выборах - показатель.
Якось Ви перетнули кордони "місцевого самоврядування" , нє ?
З невдоволення конкретними особистостями … до "української державної ідеї", нє ? Щось нагадує...
Та ще й "явка" (заради ! "братів-близнюків") приліплена
до "Ідеї"
Схоже, "сучасний момент" то є особисто Ваша проблема , з одного боку - кількість прихильників української державної ідеї "вже не та", з другого - відсотки наводили для чогось …
Мабуть тепер зрозуміли, чому –
> Странный у нас спор получается. Я вам цифры - Вы мне в ответ - мои же цитаты...
Далі зовсім "влучно, доречно" і майже дотепно (майже)
> Ну, если Вам не дает покоя памятник на Приморском бульваре (подозреваю, что это единственная особенность Одессы, с которой Вы знакомы)
> хочу кое-что разъяснить
І це у мережі …
По суті ж – просто скопіювали моє перше повідомлення, щодо громадян (не тільки у 1998 році)
Повністю погоджуюсь з «Одесский штаб»:
> Одеса - це Одеса. Не меньше, але й не більше
І порівняйте, S.D. , (ще раз) надані відсотки з Вашими міркуваннями, щодо тенденції "кількості прихильників… " .
Але "не більше"
2004.06.09 | S.D.
Одесские мифы.
> > Да, Одесса имеет свой колорит, это типичный (южный) портовый город... Не всем портам мира удалось испытать на себе такие "разности" как развитие в порто-франковском периоде и постепенное разрушение в советском.Странно... сначала Вы говорите, что это "типичный", а потом - что "не всем". Ладно. Назовите все-таки еще парочку таких же "типичных", кроме, скажем, Марселя, Барселоны и Неаполя. Констанца? Дубровник? Варна? Хайфа? Очень смешно...
> > А что, Львов, например, не озабочен вопросом самоуправления ?
> ВИ у відповідь -
> > У Львова есть серьезное преимущество: он прожил "под советами" не 70 лет, а на тридцать лет меньше. И это очень существенно.
Ну, если не ясно, поясню еще раз. Одесса, пожалуй, последний из негалицийских городов, в котором еще возникают подобные стремления. В Одессе они сохранились ввиду крепости традиций. Во Львове - ввиду короткого срока их вытравливания.
Напомню, на референдуме 1993 года за возвращение Одессе статуса порто-франко, т.е. полную экономическую независимость от государства, проголосовало 90% горожан. В Николаеве, Херсоне или Бердянске, "южных портовых городах", нет ни таких мыслей, ни "войн" между городом и областью.
> У Вас "унікальність" (чи що там) одеситів, але зведена була до крамарів та швачок...
Вы не одессит. Явно. Иначе старый одесский анекдот, который я процитироал, не вызвал у вас такого непонимания.
> > кількість щірих прихільників української державної ідеї в Одесі відчутно зменшилась.
> > И это для меня, как одессита, вполне логично. И явка на последних выборах - показатель.
> Якось Ви перетнули кордони "місцевого самоврядування" , нє ?
Не. Ибо местное самоуправление есть составная часть государственного устройства. Не так ли?
> З невдоволення конкретними особистостями … до "української державної ідеї", нє ? Щось нагадує...
Интересно, что именно?
> Схоже, "сучасний момент" то є особисто Ваша проблема , з одного боку - кількість прихильників української державної ідеї "вже не та", з другого - відсотки наводили для чогось …
Боюсь, Вам не понять, зачем я их приводил. Посчитайте на досуге: сколько в абсолютном исчислении проголосовало за НУ+Яблуко в 2002 году и сколько за Бродского - в 2004.
> > Ну, если Вам не дает покоя памятник на Приморском бульваре (подозреваю, что это единственная особенность Одессы, с которой Вы знакомы)
> По суті ж – просто скопіювали моє перше повідомлення, щодо громадян (не тільки у 1998 році)
Не совсем. В Вашем сообщении было сказано, что Пушкин стоит спиной к власти. А это, мягко говоря, не совсем соответствует действительности. Поэтому я (в неотквоченой Вами части) и обратил внимание, что к губернаторскому дворцу, символу власти, он стоит таки лицом, а биржа, от которой он "отвернулся", стала Думой только десять лет спустя. Но слона-то (слово "граждане" от 1888 года) вы и не заметили. Потому что в те годы огромную часть населения Одессы, в том числе и жертвовавших на памятник, составляли граждане других государств и подданные других монархов. И при этом они считали себя не "жителями", гостями, а полноправными гражданами вольного города. Одесситами. Вспомните Остапа Бендера: "Мой папа был турецкоподданным". Думаете, он действительно был сын турка и воспитывался в мусульманских традициях?
2004.06.09 | Zy
Re: Це вже нагадує: "Сам Ви...такий"
Ще раз.Перше МОЄ нагадування ВАМ, як одеситу, який має знати все про цей пам’ятник:
1."Гражданская позиция была присуща одесситам не только в 1998 году , чтобы убедиться в этом, достаточно подойти к памятнику на Приморском бульваре, к тому, что спиной к власти и на собственные средства…" Г-р-а-ж-д-а-нс-к-а-я , - зверніть увагу.
То для чого саме така позиція була підкреслена у повідомленні, як Ви гадаєте ? (06-06-2004 18:32, Zy )
2. "саме тому і був згаданий дарунок "від громадян" (07-06-2004 22:42, Zy )
Підкреслюю - йшлося про громадян, а не мешканців
Чи переклад з української потрібний ? Гаразд:
громадяни - граждане
Тепер зверніть увагу на ДАТУ Вашего повідомлення із "роз’ясненням" :
> Ну, если Вам не дает покоя памятник на Приморском бульваре …
> хочу кое-что разъяснить…
> именно граждане и именно Одессы (08-06-2004 11:44, S.D. )
Після цього, виникають недоречні (але такі настирливі) асоціації із російським - "СМЕРКАЛОСЬ" …
І тільки завдяки витримки , була зроблена ще одна спроба вгамувати Вас із тим "клятим" пам'ятником:
"то я Вам повторюю, згаданий пам’ятник – лише на захист одеситів, як громадян" (09-06-2004 01:16, Zy )
Але, знову російське
"Не тут –то было"
> Но слона-то (слово "граждане" от 1888 года) вы и не заметили. (09-06-2004 13:02, S.D.)
Дуже перепрошую, але я ставлю крапку, з єдиним зауваженням, щодо "та граждан других государств и подданных других монархов". Співвідношенням тих коштів не володію, гадаю Ви теж, але то все далеко... від сучасного виборця та довиборів
2004.06.09 | S.D.
ОК. Я так понял, по другим пунктам претензий нет? :) (-)
2004.06.10 | Одесский штаб \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\
Re: Столяров знову бреше
А це вже Ви брешете, пане Столяров! Офіційні дані по кількості людей на зустрічі з Ющенком УМВС області - 4000, дані, які більш обєктивні - 5000. Навіщо так відверто фальсіфікувати?По-друге, ніхто Вашого любого Гурвіца в штабі в Одесі не чіпає, навіть не згадує вже давно. Сам Гурвіц нічого для "Нашої України" на Одещині не робить вже більше 2 років.
За останній період він зробив одне - підтримав комуняку Звонаржа в журналі "Вєчєрній город", в якому поряд з фото Едуарда Йосиповича УПА порівнювалася з Гітлером, а незалежність з історичною помилкою. При чому спростування Гурвіца було якимось нерішучим, якимось боязливим.
Пане Столяров! Вважаю, що Ви помилково опинилися у "Голосі Америки" , бо Вам треба попросити Гурвіца, щоб він вже якось взяв Вас на роботу, яку Ви вже й так виконуєте на протязі останніх двох років.