МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ірпінська опозиція розпочала процедуру відкликання депутатів місцевих

06/15/2004 | Майдан-ІНФОРМ
13 червня 2004 у 18-му та 20-му селищних округах смт. Буча Ірпінського регіону відбулися збори виборців, занепокоєних масовою роздачею земельних ділянок у лісовій зоні, що супроводжується вирубкою зелених насаджень.

За тиждень до цього в цих самих округах уже проходили подібні зібрання, які виникли майже стихійно, тому й депутати цих округів були запрошені туди не в офіційно-письмовій формі, а усно, по телефону. Скориставшись відсутністю письмового запрошення, і депутат 18 округу Новікова Ольга Веніамінова, і депутат 20 округу Левенцова (Куманівська) Ольга Іванівна збори проігнорували, виявивши таким чином неповагу до своїх виборців. При цьому депутат О. Новікова послалась на те, що вона нездорова. Яким же було здивування виборців, коли “хвора” пані Новікова разом із депутатом селищної ради Макаровим продифілювали повз громаду, яка зібралася біля автобусної зупинки на вулиці Тарасівській. Скориставшись нагодою, виборці вирішили вдруге запросити депутата Новікову, а разом з нею і її супутника до гурту, але отримали категоричне “Ні”. Після такої зневаги у обурених виборців уже не залишилося ніяких сумнівів: таких депутатів потрібно відкликати, адже вони не тільки повністю підтримують всі сумнівні рішення, які пропонує селищний голова, але й не вважають за потрібне обговорювати їх із своїми виборцями. Саме з цією метою і вирішили провести через тиждень (13 червня) збори по відкликанню цих депутатів.

Збори відбувалися у повній відповідності з чинним законодавством: був повідомлений та запрошений голова територіальної комісії С. Т. Динник, з етичних міркувань (по Закону можна цього було б і не робити) запросили депутатів, яких мали відкликати, та селищного голову. Як на одному, так і на іншому зібранні на зборах було присутньо не менше 10% виборців округів, що робило їх повністю легітимними, адже згідно Закону для того, щоб ініціювати процедуру відкликання селищного депутата, достатньо десяти виборців округу. Але зібрання були набагато велелюднішими, були присутні також деякі депутати селищної ради та представники виконкому, очевидно з метою захистити чи то депутатів, чи то себе, та представники Блоку “За чесну владу”, який надавав юридично-правову та організаційну допомогу ініціаторам зборів.

Більшість присутніх на зборах проголосували за відкликання депутатів Бучанської селищної ради О. Новикової та О. Куманівської, хоча й були пропозиції окремих виборців дати їм можливість виправитись, виконати накази тощо.

Це – лише початок процедури відкликання, але вже є позитивні наслідки. Наприклад, після переполоху, який зчинився у селищній раді після вищезазначених зборів, розпочалося асфальтування однієї з вулиць, чого виборці не могли добити ся протягом кількох років.

Також в зв’язку з прийняттям Бучанською селищною та Ірпінською міською Радами рішення про переведення земель лісового фонду до категорії земель житлової та громадської забудови, в результаті чого відбувається масова роздача земель в лісовій зоні в основному громадянам, які не є членами територіальної громади, та знищення природних ресурсів курортної зони, блок “За чесну владу” ініціював проведення громадських слухань, де будуть розглянуті питання правомірності вищезгаданих рішень та їх наслідків.

Слухання пройдуть 18 червня о 15.00 у залі Бучанської школи мистецтв (смт. Буча, вул. Києво-Мироцька, 69). В них візьмуть участь голова Комітету Верховної Ради з місцевого самоврядування та державного будівництва, народний депутата України Анатолій Матвієнко, голова Спеціальної контрольної комісії з питань приватизації народного депутата України, народний депутат України Валентина Семенюк, народний депутат України від 95-го виборчого округу, до якого входить Буча, Євгена Жовтяк, Ірпінський міський та Бучанський селищний голови, директор Бучанського лісгоспу та інші посадові особи.

Відповіді

  • 2004.06.15 | SpokusXalepniy

    Можно ли построить коммунизм в отдельном ирпенском районе?

    Сам факт отзыва депутатов по инициативе снизу стоит многого.
    Об этом слух пройдет по всей Руси Великой...
    Что можно сказать? Ничего более страшного власти представить себе не могут. Дело совсем не в том, что отозвали одного-двух депутатов. Самое худшее - прецедент. Народ может почувствовать, что это в принципе ВОЗМОЖНО! Его ж тогда не остановишь! Нет такой власти, которая после этого не подожмёт хвост (ну, хотя бы мысленно).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.06.16 | Михайло Свистович

      Ви хіба не читали Леніна? Звичайно, шо неможливо.

      SpokusXalepniy пише:
      > Сам факт отзыва депутатов по инициативе снизу стоит многого.

      Завдяки нашоукраїнцю Борису Беспалому, який рік тому розкричався з трибуни ВР, що погані відкликачі не дають місцевим депутатам працювати, шантажуючит їх відкликанням, були внесені такі зміни до законів, які надзвичайно ускладнили цю і так нелегку процедуру.

      > Об этом слух пройдет по всей Руси Великой...

      Досить маленької України.

      > Что можно сказать? Ничего более страшного власти представить себе не могут. Дело совсем не в том, что отозвали одного-двух депутатов. Самое худшее - прецедент. Народ может почувствовать, что это в принципе ВОЗМОЖНО! Его ж тогда не остановишь! Нет такой власти, которая после этого не подожмёт хвост (ну, хотя бы мысленно).

      Перша наша спроба взимку в Ірпені була невдалою. Ті виборці, які ініціювали це відкликання і попросили тоном вимоги нас тяжко над цим попрацювати, потім продалися цьому ж депутату, сфальшували збори і зняли з нього невеличкі бабки (точніше дрібні у порівнянні зі світовою революцією послуги).
  • 2004.06.17 | Віктор

    Re: Ірпінська опозиція розпочала процедуру відкликання депутатів місце

    1. Викладене в статті не відповідає дійсності, хоч багато хто хотів, щоб так і було.
    2. Бажано знати хто автор і з ким можна по спілкуватись, і чи був автор взагалі там?
    3. Порушення були, як і в процедурі, так і вимогам законодавства.
    4. По результатам голосів бажані пропозиції представників Блоку “За чесну владу” виборці по обох округах не підтримали. Хоч це і не зашкоджує їм казати інше.
    5. Людей запросили, зазначаючи, що влада ліквідовує зупинку для електропотягів, а вже потім почали казати байки.
    6. Ніякої масової роздачі земель не має. Те, що сьогодні люди бажають приватизувати свої земельні ділянки, на яких проживають - нормальне явище.
    7. Асвальтування вулиць в Бучі нормальне явище. До того ж, як зазначили на зібранні в 2003р. Буча зайняла 2 місце в Київській обл. по благоустрою.
    8. Те, що влада в Бучі, щось робить на користь жителів я вважаю нормально.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.06.18 | Михайло Свистович

      Автори сплять. Але вони прокинуться і напишуть. Ой напишуть (-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.06.19 | Михайло Свистович

        Автори просили почекати, бо знову сьогодні відкликають депутатів

        Але відповідь дадуть обов"язково, як матимуть час ;)
    • 2004.06.23 | Мирослава Свистович

      Автор з"явився.

      Віктор пише:
      > 1. Викладене в статті не відповідає дійсності, хоч багато хто хотів, щоб так і було.

      Бо так і було.

      > 2. Бажано знати хто автор і з ким можна по спілкуватись, і чи був автор взагалі там?

      Можете поспілкуватись зі мною. Домашній телефон – 54-676. Якщо ви були на тих зборах, то не могли мене не помітити. Правда ж?

      > 3. Порушення були, як і в процедурі, так і вимогам законодавства.

      І які ж були порушення? Я розумію, що ви намагатиметесь відшукати з мікроскопом будь-які процедурні порушення, щоб мати можливість зберегти цих депутатів, але ж чого ви цим доб’єтесь? Лише того, що люди зрозуміють, що влада має їх за лайно, і тоді ці люди стануть не просто пасивними, але й активними прихильниками повалення такої влади, яка не рахується з їхньою думкою. Люди ж не ідіоти, якими ви намагаєтесь їх зробити. Вони пам’ятають, за що вони голосували. І взагалі, що це за депутат, який боїться власних виборців? Адже на зборах лише започатковується процедура відкликання, а потім ще збираються підписи, а наприкінці відбувається голосування, де понад 50% виборців мають прийти на виборчі дільниці, і понад 50% їх проголосувати за відкликання. В демократичних країнах часто буває таке, що посадова особа, якщо агресивна жменька піддає її критиці, роздмухуючи шум, сама ставить питання про свою довіру. І часто отримує її. Чому ж ви боїтесь випробування депутатів народною довірою, якщо вважаєте, що нас – меншість? От депутат Ірпінської міськради Слатвинський ніколи цього не побоїться. Бо при всьому своєму бажанні влада не зможе організувати його відкликання. І він не шукатиме закорючок у процедурі, якщо влада зжене своїх шісток на збори ініціативної групи і навіть підкупом чи тиском збере необхідну кількість підписів. Бо, коли дійде до голосування, ніякі зусилля влади не допоможуть їй відкликати Володимира Адамовича. Бо занадто його вже більшість виборці поважає.

      Доводжу до вашого відома, що ми перестрахувались і провели ще одні збори по цих округах. І там ви вже не причепитесь ні до чого, і це відомо вашим господарям, бо навіть не з’явились вони на наше запрошення на ті збори.

      > 4. По результатам голосів бажані пропозиції представників Блоку “За чесну владу” виборці по обох округах не підтримали. Хоч це і не зашкоджує їм казати інше.

      Я не маю зараз під руками протоколів, але на обох одних зборах за відкликання проголосувало біля 30 виборців, проти на одних зборах проголосувало – 9, на других – 1. Утримались, здається, по одному на кожних зборах. Це називається “не підтримали”? Якщо є бажання, я візьму протоколи і наведу точні цифри.

      > 5. Людей запросили, зазначаючи, що влада ліквідовує зупинку для електропотягів, а вже потім почали казати байки.

      Це брехня, яка дуже легко перевіряється. І яка вже була спростована ініціаторами зборів-мешканцями тих округів на п’ятничних зборах в Бучанському центрі мистецтв. На прохання людей ми допомогли їм організувати збори за місцем проживання, щоб вислухати їх проблеми. Саме на тих зборах люди й підняли питання про зупинку електричок. Але це було лише одне з питань, а головними питаннями були безконтрольна й несправедлива роздача земельних ділянок та масова вирубка лісу. На тих зборах і виникла пропозиція відкликати депутатів. Під час відкликання питання про зупинки електричок стояло під п.3 порядку денного, вже після відкликання. І владу бучанську ніхто у цьому не звинувачував, бо це – не її компетенція. Від влади вимагалося лише вияснити, наскільки це правдиві чутки (а ми маємо інформацію, що ці чутки небезпідставні), і посприяти тому, щоб зупинку не ліквідовували.

      > 6. Ніякої масової роздачі земель не має. Те, що сьогодні люди бажають приватизувати свої земельні ділянки, на яких проживають - нормальне явище.

      Розкажіть це комусь іншому. Бо, як помічник народного депутата України Євгена Жовтяка я маю справу з сотнями і навіть тисячами людських трагедій, породжених у більшості діями чи бездіяльністю влади. Тільки за нашими далеко не повними даними на черзі на отримання невеликої земельної ділянки під забудову стоїть 1500 бучанців (врахуйте ще те, що з родини часто стоїть хтось один), і стоять вони хто 10, хто 15, а дехто і 30 років, тулячись в одній квартирі чи хаті по кілька родин. За цей час поступово вони б уже давно побудували собі житло, як роблять ті, кому все ж випало щастя ділянку отримати. Натомість величезні за розміром ділянки роздаються не членам територіальної громади, які до Бучі не мають жодного стосунку. Наприклад, той самий Ржавський має у лісі далеко не 15 соток, а так з півгектара. Звичайно, що поза будь-якою чергою отримують земельні ділянки депутати Бучанської селищної ради. За словами селищного голови Анатолія Федорука 60% депутатів нинішнього скликання їх отримали при тому, що більшість із них живе у нормальних житлових умовах. За нашими даними ділянки отримали майже всі депутати, причому багато хто з них – по кілька, оформивши їх на своїх родичів (в т.ч. й дружин). І, оскільки ці ділянки їм не потрібні, вони їх продали. Тобто фактично отримали рішенням селищної ради 2030 тисяч доларів (ціна земельної ділянки). Згадайте, як на одній з сесій депутат Куцько попросив слова і повідав присутнім “трагічну” історію багатолітніх поневірянь свого сина, що не має власного житла і вкрай потребує земельної ділянки під будівництво своєї хати, як благав депутатів надати ділянку своїй дитині. І що він зробив, коли така ділянка була надана, і не де-небудь, а в затишному куточку Лісової Бучі? Майже відразу продав, і тепер їздить по селищу на новопридбаному автомобілі. Так само й багато інших депутатів чи їх родичів, отримавши ділянки, просто продали їх. Чомусь простим бучанцям на прохання надати земельну ділянку під житлове будівництво надається стандартна відповідь “Ваше питання може бути розглянуте лише після затвердження генерального плану Бучі”, а от непростим і не тільки бучанцям ділянки надаються охоче. І відсутність генерального плану не заважає, в т.ч. й депутатам селищної ради. А чим “непростіша” людина, тим у кращому місці отримує вона ділянку. А саме в лісовій, а не в польовій Бучі, що тягне за собою масову вирубку лісу. Рубаються здорові дерева, це легко може бачити кожен (і це ось нещодавно бачили кореспонденти “Сільських вістей”), адже пеньки не встигають викорчовувати. А от коли проста людина хоче спиляти на своєму подвір’ї старе дерево, яке загрожує впасти на хату, то мусить вибігати за купою дозволів і не завжди успішно. Цілі галявини залишаються у лісі, а селищний голова дивиться мені в очі і каже, що там – санітарна вирубка. На наше ж прохання поїхати разом на місце порубки і подивитися – відмовляється. Я йому навіть запропонувала ввести термін “суцільна санітарна вирубка”.

      Ні депутати, ні Бучанський селищний голова ще жодного разу на прямо поставлені питання не змогли пояснити, якими критеріями керувалася селищна рада, відмовляючи одним громадянам та задовольняючи заяви інших. Єдине, що селищний голова пошкодував людей, які отримали земельні ділянки за відсутності генерального плану, бо, бачте, матимуть додаткові клопоти з їх оформленням. Думаю, що багато з тих, хто живе по 2-3 родини під одним дахом не відмовилися б від таких клопотів, аби їм тільки надали той шматок землі .

      З таким розмахом, як зараз рубається ліс, через 5-10 років тут залишиться пустеля. Коли ми зловили в лісі людей, які вже встигли зрубати 7 здорових дерев й не могли пред’явити жодного документу на законність їх вирубки, коли ми склали протокол на них, то директор лісгоспу Шкаврон на відкритому прийомі Жовтяка у присутності 300 людей визнав, що то була самовільна вирубка. Однак потім мені прийшла відповідь від Ірпінського міського голови Скаржинського, що то відповідна оформлена санітарна вирубка. Але ж жодна вирубка не проходить повз директора лісгоспу, який має завізувати будь-яке подібне рішення. І тому я прилюдно на інших велелюдних зборах назвала міського голову брехуном й запропонувала подати на мене до суду. Звичайно ж, він не подав.

      Мабуть не зайвим буде нагадати, що всі ці рішення про надання земельних ділянок є незаконними, оскільки, згідно законодавства, будь-яке рішення вступає в законну силу тільки після його оприлюднення. Селищний же голова вважає, що оприлюдненням є те, що рішення оголошується на сесії, хоча на сесії рішення не зачитуються в повному обсязі, а голосуються за проектами, які роздаються лише депутатам. Пояснення, що всі рішення опублікувати неможливо – не витримують жодної критики. Не так багато рішень приймається селищною радою. Якби у газеті “Бутанські новини” менше славословили владу, то й місце б знайшлося. Он у величезному Києві в додатку до газети “Хрещатик” “Офіціоз” публікуються всі без винятку рішення селищної ради. Тому ми і не можемо оцінити весь розмах земельних маніпуляцій, але все ж маємо даних більше, ніж ви думаєте. Бо і у ваших лавах є чимало наших прихильників, які хочуть спокійно спати, а не брати на себе відповідальність за владне свавілля.

      Те, що сьогодні люди бажають приватизувати свої земельні ділянки, на яких проживають - нормальне явище.

      Звичайно нормальне. Тільки ви чомусь “забули” пояснити своє речення. Тому поясню я. Існують землі лісового фонду, на яких житлове будівництво заборонено. Але так сталося, що якимсь чином багато хат були там збудовані. І люди прожили в них багато років. Тому бучанський селищний голова, нібито турбуючись за цих людей (не зносити ж давно збудовані хати), проштовхнув протизаконне рішення “Про віднесення земель Бучанської селищної ради, які обслуговує Бучанська лісогосподарська установа Київського обласного житлово-комунального управління до земель житлової та громадської забудови”. Бо інакше власники цих хат не зможуть приватизувати свої ділянки. Подібне ж рішення прийняла через два дні слідом за бучанською Ірпінська міська рада. Законодавство ж чітко визначає, що таке переведення земель оздоровчого значення і лісів першої групи площею понад 10 гектарів (а саме такими є наші ліси і земля під ними) є в компетенції Кабінету міністрів. І прийняття такого рішення має бути узгоджене з Міністерством охорони навколишнього середовища, Комітетом лісового господарства та обласною радою. Ми, і ваш селищний голова також, маємо на руках відповідь Міністерства охорони навколишнього середовища (вона в мене з собою), що цими рішеннями було перевищено повноваження надані місцевим радам “Законом про місцеве самоврядування”, та порушено вимоги: ст.ст. 29, 42, 43 Лісового кодексу України, 2.“Порядку поділу лісів на групи, віднесення їх до категорії захищеності та виділення особливо захисних ділянок лісового фонду”, затвердженого Постановою КМУ від 27.07.95 №557, 3. ст.ст.55-57,118 Земельного кодексу України.

      Порушення закону було таким кричущим, що навіть наш не надто сміливий у таких випадках прокурор виніс протест, але Бучанська селищна рада визнала його незаконним. Чи не підкажете мені, яким це законодавчим актом селищній раді дозволяється визнавати незаконним прокурорський протест?

      Селищний голова тепер, коли ми розкрутили цю справу, каже, що то була пропозиція, а не рішення, але ж землі у лісовій зоні продовжують роздаватися. І не простим людям, і не бучанцям. А наказового тону рішення ніхто не переробляв і слово “запропонувати” там не з’явилося, як і об’єктів, кому це пропонується .

      Ви кажете, що влада змушена була прийняти таке рішення, турбуючись про людей, які волею обставин збудували житло у лісі й тепер не можуть свої земельні ділянки приватизувати. Але ж це – цинічна брехня! Я вже мовчу, що багато з цих ділянок були надані при нинішньому голові. Навіть за таких обставин є цілком законне рішення проблем цих людей. Прийняття рішення по кожній такій земельній ділянці окремо (адже будь-яка ділянка менша за 10 гектарів). Селищний же голова робить хорошу міну при поганій грі, “наївно” запитуючи: “А яка різниця, приймати рішення гамузом чи по кожній ділянці окремо”? Він чудово знає, яка різниця. Бо рішення було прийняте гамузом навіть не по всіх ділянках, а по всіх землях. І мета цього “гамузу” всім зрозуміла: отримати можливість роздавати ще нероздані землі в Лісовій Бучі, керуючись цим рішенням.


      > 7. Асвальтування вулиць в Бучі нормальне явище. До того ж, як зазначили на зібранні в 2003р. Буча зайняла 2 місце в Київській обл. по благоустрою.

      Якщо ви були на зборах, то бачили нашу кольорову листівку А3 із фіксацією цього “благоустрою”. Благоустрій є лише в центрі, на окраїнах же і в лісі панує безлад і жах. Те саме і з “нормальним явищем асфальтування вулиць”. Дивні якісь співпадіння відбувається. Як тільки ми десь підіймаємо людей на бунт, там влада починає щось робити. Звичайно, що вона робить щось і без бунтів. Та не всюди. А от правило “бунт – гарантія змін” чомусь ніколи не дає збоїв.

      > 8. Те, що влада в Бучі, щось робить на користь жителів я вважаю нормально.

      І я теж це вважаю нормальним. На те цю владу люди й обирали. І ми не виступаємо проти асфальтування тих же вулиць. Правда? Але, якщо влада робить щось не на користь територіальній громаді, я вважаю ненормальним. І ми протистоїмо і будемо цьому протистояти.

      Вікторе, я не знаю, скільки вам років. Але невже вам хочеться, щоб ваші діти чи онуки жили чи гуляли у Лісовій Бучі, де скоро не буде лісу, і лише назва платформи електричок (якщо її не ліквідують) нагадуватиме про нього?

      Ви претендуєте на знання законів, коли кажете, що були порушення у процедурі відкликання (щоб це стверджувати, потрібно знати не один закон). Ну то почитайте тоді ще й ті законодавчі акти, які я вам тут навела. І не покривайте зло.
    • 2004.06.25 | Віктор Бархоленко

      Ще один автор.

      Віктор пише:
      >
      > 2. Бажано знати хто автор і з ким можна по спілкуватись, і чи був автор взагалі там?

      Ще скажіть, що мене також там не бачили. Мій телефон ви можете взяти у шановного пана голови, якого ви так захищаєте. Він і серед ночі його згадає.

      >
      > 8. Те, що влада в Бучі, щось робить на користь жителів я вважаю нормально.

      Як влада робить на користь жителів - ми знаємо. Тільки-но пан Федорук став селищним головою, як відразу поклав око на квартиру №17 по вул. Комсомольській. Ця квартира тривалий час була вільною і протягом цього часу щодо неї мали місце звернення осіб, що мають законне право на покращення житлових умов. Зверталися й до пана Федорука. Зокрема мешканці цього ж будинку, які проживають там у нестерпних умовах (оселилися колись як молоді спеціалісти у цьому тимчасовому житлі з пільговим правом надання жилплощі, а зараз у приміщенні, де раніше проживало три молодих спеціалісти, мешкає три покоління різних родин без видимої перспективи на покращення житлових умов. Однак через кілька місяців віддали цю квартиру пану селищному голові. І ось переді мною дві відповіді з Ірпінського виконкому на дві заяви з проханням покращити житлові умови. Перша відповідь №0-689/1 від 23.01.1999р. на прохання простої громадянки звучить так: "Так як будь-яке вільне житло в фонді виконкому відсутнє, то забезпечення житлом сім"ї заявниці та інших сімей можливо при наявності житловоїплощі в порядку черговості". А друга відповідь №3/4 від 25.01.2000р. на прохання пана голови звучить отак: "покращити житлові умови сім"ї Бучанського селищного голови Федорука А.П. шляхом надання йому вільної квартири".

      І ніхто б не був проти, щоб голова покращив житлові умови, адже не зможе він виконувати нормально обов"язки, якщо побут заїдає, та от в тому й проблема, що квартира ця була пану Федоруку не потрібна. Він як проживав у двокімнатній квартирі по вул. Вокзальній, 101, так і продовжував там жити. А надану йому "для покращення житлових умов" квартиру продав, не проживаючи в ній і дня. Якщо розглянути це питання з погляду формальної логіки, то Анатолій Петрович легким порухом руки поклав собі у кишеню енну суму грошенят.

      Потім став їздити пан Федорук на новій машині за 30 тисяч гривень. Її надало йому в безкоштовну оренду комунальне підприємство "Продсервіс". На поставлене прямо питання "За які гроші підприємство придбало це авто?" пан Федорук, не змигнувши оком відповів: "За прибутки". Тільки біда в тому, що маємо ми документи, що підприємство це суттєвих прибутків просто немає. А пізніше купили два "Фольксвагени", ціна яких вдвічі перевищує дозволені граничні витрати на службові авто для посадових осіб селищних рад. А на "Волзі" їздить секретар селищної ради, хоча навіщо їй машина, якщо робота її виключно кабінетна? А от поїхати подивитися на зрубані дерева у лісі - нема кому і на чому.

      Для користі своїх жителів руками АТ "Меліоратор", який очолює дядько пана голови, будували у Бучі стадіон. А потім виявили, що неправильно там проклали дренаж. А кошти ж за роботу взяли. І перекладати дренаж знов таки за бюджетні кошти доручили тому ж дядькові.

      Та це все квіточки. От зараз пан голова розвернувся так розвернувся. Якщо ви були на зборах, то бачили, як я показував журнал "НЕДВИЖИМОСТЬ. СТРОИТЕЛЬСТВО, РЕМОНТ КВАРТИР" №16 (83) від 26 квітня 2004 року з оголошеннями про продаж землі, де виявилося дуже багато цікавих "пропозицій" по Бучі. Наприклад, на сторінці 127: "смт. Лісова Буча, 12 км. від Києва, 15 соток за 23 у. о. По 15 та 30 соток. Тел. (044) 560-96-26, 067-235-44-38". На сторінці 131: "Буча. Ціна за сотку 1800 доларів. Широкий вибір земельних ділянок. Від 40 соток до 10 га... На території ділянки ліс... тел. 044-229-03-81, 2290369 Ірина". Знов на сторінці 131: "Буча Лісова від 3 до 20 га. Ціна за 1 га – 60 000 доларів тел. 044-234-6032, 067-934-2943 "Рідний дім". Це ж означає, що хтось ці ділянки приватизував. І невже це брокер скупив всуціль всі діляночки по 10-15 соток в простих людей, щоб торгувати такими просторами. Неважко підрахувати. В Бучі 890 гектарів лісу. Ціна за 1 га – 60 000 доларів. Скільки ж то можна заробити, видяліючи рішенням ради ділянки під забудову небідним небучанцям?

      Ще ми бачимо, як влада турбується про громадяне, на прикладі сухостоїв. І на хати вони падають, і людям загрожують, і заяви люди пишуть, але коштів, щоб їх зрізати - немає. Зате на вирубку здорових дерев є. І на те, щоб понищити парк у центрі Бучі, знайшлися. А там же були унікальні для України дерева, завезені з Грузії, які прижилися тут старанням наших вже померлих земляків. І вже нема тих дерев, які описував Булгаков, який бував у Бучі досить часто. Порубали на дрова. Мені продовжувати і не тільки про землю і ліс, чи може й цього достатньо. Бо все інше якось не по темі вийде, хоча я можу й розвинути екскурс в історію правління пана Федорука.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.06.28 | Віктор Бархоленко

        Я тут припустився суттєвої опечатки.

        Віктор Бархоленко пише:
        >
        > І ось переді мною дві відповіді з Ірпінського виконкому на дві заяви з проханням покращити житлові умови. Перша відповідь №0-689/1 від 23.01.1999р. на прохання простої громадянки звучить так: "Так як будь-яке вільне житло в фонді виконкому відсутнє, то забезпечення житлом сім"ї заявниці та інших сімей можливо при наявності житловоїплощі в порядку черговості". А друга відповідь №3/4 від 25.01.2000р. на прохання пана голови звучить отак: "покращити житлові умови сім"ї Бучанського селищного голови Федорука А.П. шляхом надання йому вільної квартири".

        Дата першої, "відмовної", відповіді 23.10.1999р. Тобто це говорить про те, що майже в один час, коли одна рука ірпінського мера писала людям, які проживають у нестерпних умовах, відмову в "зв"язку з відсутністю вільного житла", друга в той же час писала проект рішення про наданння бучанському селищному голові квартири "з числа вільних".
    • 2004.06.26 | Михайло Свистович

      Що, вже відпало бажання щось заперечувати? (-)

  • 2004.06.26 | Ігор Бартків

    На допомогу Віктору - не Барха(о)ленку.

    Вікторе Михайловичу, що ж Ви спите і не кажете, що йде таке жваве обговорення щодо відкликання депутатів. Могли б вчора і сказати.
    Дякую Віктору за захист Бучанської селищної ради.
    Вікторе Михайловичу Ви і на наступні вибори будете йти з цією квартирою та стадіоном. Ви даже і на компьютері навчились працювати, то придувайте вже щось інше.
    Влада Вам не подобається, ну зробіть щось корисне. Я ж запрошував пані Мирославу з її опозиціює на "суботнік", приберіть краще якусь вулицю чи посадіть дерева. Я розумію, що у відповідь будете писати за дерева але подумайде - посадите пару дерев, сфотографуєтесь і користь і фото можна використовувати в Вашій підпільній газеті, і перед наступними виборами похвалитесь. А скажете, що були в Interneti скільки за Вас молоді проголосує - за прогресивного, чесного.
    Слабо.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.06.28 | Віктор Бархоленко

      Re: На допомогу Віктору - не Барха(о)ленку.

      Ігор Бартків пише:
      >
      > Вікторе Михайловичу Ви і на наступні вибори будете йти з цією квартирою та стадіоном.

      Ні, на наступні вибори ми будемо йти з викриттям значно більших, ніж квартира і стадіон, фактів зловживання владою та порушення законодавчих та нормативних актів. Наша відмінність від вас, що ми не міняємось під час виборів, а залишаємось такими самими, як на виборах, і в період між виборів. Зате ви під час виборів переживаєте період "позитивного перетворення", прожогом починаєте щось робити, ще більше обіцяєте, а потім забуваєте про свої обіцянки.

      >
      > Ви даже і на компьютері навчились працювати, то придувайте вже щось інше.

      Дуже приємно, що і ви навчились також. Бо я навчився давно, ще з 1996 року вдома маю комп"ютер.

      > Влада Вам не подобається, ну зробіть щось корисне.

      От ми і намагаємось зупинити безконтрольну політику місцевої влади, яка сьогодні оберігається системою, що їй ви вірно служите. Хіба не корисно, наприклад, навести порядок з виділенням земельних ділянок чи зупинити процес варварської вирубки лісів?

      > Я ж запрошував пані Мирославу з її опозиціює на "суботнік", приберіть краще якусь вулицю чи посадіть дерева. Я розумію, що у відповідь будете писати за дерева але подумайде - посадите пару дерев, сфотографуєтесь і користь і фото можна використовувати в Вашій підпільній газеті, і перед наступними виборами похвалитесь. А скажете, що були в Interneti скільки за Вас молоді проголосує - за прогресивного, чесного.

      Дуже приємно, що ви хоч на суботниках під об"єктивами фотоапаратів ваших кишенькових видань "Бучанські новини" та "Ірпінський вісник" берете участь в посадці дерев. Ми таким дешевим популізмом не займаємось. Це наше повсякденне життя. Дєдушка Лєнін в свій час теж "з брєвном" бігав. І це показували пролетаріям всього світу. Наслідки цієї біганини український народ вихаркував кров"ю 80 років і ще й досі відчуває наслідки того "суботніка".

      Вас же з вашим захисником Віктором я запрошую прийти на ділянку, яка знаходиться у моїй приватній власності, щоб ви побачили не лише посажені мною фруктові дерева, але й цілу березову алею, яку я насадив власноруч. І мені приємно те, що короїдські зуби пана Федорука і його команди хоч тут не зможуть знищити цю красу.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".