МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Буш візьме участь у роботі комісії «Україна-НАТО»

06/25/2004 | СЕМЕН
Буш візьме участь у роботі комісії «Україна-НАТО»

Президент США Джордж Буш візьме участь у роботі комісії «Україна-НАТО», яка відбудеться у вівторок, 29 червня, в рамках саміту глав держав і урядів країн-членів НАТО у Стамбулі.

Як передає РІА «Новини», про це повідомила журналістів у Білому домі радник Президента США з питань національної безпеки Кондоліза Райс.

Раніше ForUm повідомляв, що саміт глав держав і урядів країн - членів НАТО відбудеться в Стамбулі 28-29 червня.


ForUm

Відповіді

  • 2004.06.25 | СЕМЕН

    Слава богу, опозиційна антиукраїнська істерія провалилась(-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.06.25 | СЕМЕН

      А Тарасюк проти України та її членства в НАТО?

      Борис Тарасюк не бачить перспектив для надання Україні членства в НАТО



      25-06-04 09:59



      “Якщо говорити про очікування владних структур, уряду і особисто Президента, то ті очікування полягають в надії на те, що НАТО надасть Україні на самміті в Стамбулі новий формат взаємин, через який пройшли всі нові країни-члени НАТО, тобто план набуття членства”, - заявив в ефірі “Вечірньої Свободи” голова парламентського Комітету з питань євроінтеграції Борис Тарасюк.



      “Але в той же час, наскільки мені відомо, НАТО не має наміру надавати цей новий формат взаємин, і причина тут зрозуміла, навіть банальна: вона полягає в тому, що Україна фактично своїми діями не те, що не відповідає критеріям для набуття членства в НАТО в галузі політичній, але й не виконує своїх зобов’язань за “Планом дій Україна-НАТО”, а також “Цільовим планом на 2003 рік”, - повідомив Тарасюк.



      За його словами, “те, що відбувається всередині країни, абсолютно не відповідає стандартам для набуття членства в НАТО, тому я не бачу перспектив, будь-яких суттєвих змін у взаєминах між Україною-НАТО і тим більше не бачу ніяких перспектив щодо участі Президента України в самміті в Стамбулі”. “Хіба що відбудеться зустріч на найвищому рівні у форматі Комісія-Україна-НАТО, на якій, швидше за все, відбудеться обмін думками, в ході якої глави держав і урядів країн-членів НАТО, очевидно, висловлять своє ставлення і свою думку щодо внутрішньополітичних процесів в Україні. Звичайно, критичну думку”, - припустив Борис Тарасюк.


      Прес-служба "Нашої України"
  • 2004.06.25 | СЕМЕН

    РЖ: Россия теряет союзников, окрім Тарасюка.

    РЖ: Россия теряет союзников

    Россия "Русский журнал"
    25 Июня 2004, 10:50

    Украина выбирает НАТО, лишая Россию союзника, - пишет Вадим Соловьев в статье "Россия теряет союзников", опубликованной 24 июня в российском издании "Русский журнал".



    Прежде всего, нужно обратить внимание на то, что в новой военной доктрине Украины ярко выражен курс на НАТО. Теперь становится очевидным, что руководство Украины ориентирует свою страну на тесный союз с НАТО. В доктрине заметно стремление Украины стать членом этой организации, а также стремление поставить свои вооруженные силы в один строй с натовскими армиями. В этом документе НАТО упоминается 10 раз, в то же время альтернативная НАТО организация Договора о коллективной безопасности СНГ не упомянута ни разу. Этот количественный показатель говорит о качестве подготовленного документа и о намерениях тех, кто его составлял.

    О России там также сказано немного, несмотря на то, что это ближайший сосед Украины. Она упоминается лишь в контексте выполнения международных договоров о временном пребывании Черноморского флота на территории Украины. Это мне кажется симптоматичным, Россия не всегда находит общий язык с НАТО, хотя имеет для этого консультативный орган России-НАТО. Тем не менее, разногласий у России с НАТО довольно много. Очевидно, что в любой конфликтной ситуации Киев будет полностью разделять точку зрения НАТО. Таким образом, у России становится меньше союзников. Другое дело, что выиграет и что потеряет Киев, занимая такую откровенно НА натовскую позицию.

    Понятно, что для продвижения в сторону Европейского Союза Украине необходимо предпринимать такие откровенные военные шаги. Но с другой стороны, Украине суждено жить бок о бок с Россией, а в данном случае закладываются предпосылки, которые отнюдь не будут способствовать дружбе между нашими государствами. Мы хорошо помним, что между нами уже были определенные поводы для напряженности, когда Украина буквально полгода тому назад разрешила натовским войскам использовать свою территорию. Москва небезосновательно увидела в этом угрозу своей собственной безопасности.

    Данная доктрина - уже следующий шаг, который закрепит пребывание натовских сил на территории Украины, и НАТО сможет использовать Украину в своих планах, которые, возможно, не будет разделять Москва. Вполне понятно, что в скором времени военно-политические взаимоотношения между Украиной и Россией будут переведены на те же рельсы, на которых сейчас зиждятся отношения между Россией и Западной Европой в целом. Для меня ясно, что главную цель, которую преследует этот документ - привести Украину в НАТО и затем, через членство в НАТО, - в ЕС. Для украинских властей образцом для подражания является политика прибалтийских государств, которые добились и того, и другого. Украина точно копирует их приемы "просачивания" в Западную Европу.

    На этом пути трения с Россией также легко предсказуемы. Достаточно вспомнить, что при вступлении прибалтийских государств в НАТО сразу же обострилась проблема несанкционированных полетов военных самолетов вблизи границ России. Россия это также восприняла как угрозу своей безопасности в целом.

    Из новой военной доктрины также следует, что будут меняться стандарты вооруженных сил Украины. Сейчас они приближены к российским стандартам, как и во всех государствах, входивших в СССР. Эта доктрина определяет стандарты техники, организации войск, тактических и оперативных нормативов по натовскому образцу. Будет меняться вооружение. Украина вложит немалые средства, чтобы перевести армию на стандарты НАТО. Такой шаг импонирует Брюсселю, но говорит также и о крушении надежд на участие Украины о Договоре о коллективной безопасности СНГ. Если раньше были какие-то надежды на то, что Украина каким-либо образом - в качестве участника либо наблюдателя - присоединится к организации Договора о коллективных силах безопасности, то теперь становится ясно, что Киев уже сделал свой выбор и шага в сторону СНГ сделано не будет. Во всяком случае, в ближайшие несколько лет об этом говорить не придется. С другой стороны, участники Договора о коллективной безопасности СНГ не стремятся однозначно противопоставить себя НАТО и выражают намерение искать с НАТО общие точки. К этому их подталкивает, в частности, и новая военная доктрина Украины.

    Насколько близки перспективы принятия Украины в НАТО? Опыт прибалтийских республик показывает, что если задача вступления Украины в НАТО ставится в пику России, решение не заставит себя ждать. Конечно, у Украины есть ряд "недостатков", из-за которых НАТО не может широко открыть перед ними двери. Одно из требований стран НАТО - это отсутствие иностранных баз на территории государств-участников. Севастополь рассматривается НАТО как иностранная база, которая находится на территории Украины. Другая проблема, которая мешает Украине, - Брюссель требует, чтобы были урегулированы все пограничные вопросы. Как известно, у Украины с Россией они есть. Это говорит о том, что приняв такую военную доктрину, Украина каким-то образом приступит к решению проблем, препятствующих вступлению в НАТО. В невыгодном для нас свете будет развиваться проблема Севастополя, активней будут ставиться пограничные вопросы. Со стороны Киева следует ожидать последовательной наступательной политики по отношению к России.
  • 2004.06.25 | СЕМЕН

    НАТО має стабільний інтерес до співпраці з Україною

    НАТО має стабільний інтерес до співпраці з Україною

    25.06.04, 11:34


    НАТО планує запросити Україну і Росію до участі в антитерористичних морських патрулюваннях Середземного моря. Як повідомляє українська служба Бі-Бі-Сі, про це сказав Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Яап де Хооп Схеффер.

    Агентство "Франс Прес" передає з посиланням на джерела у НАТО, що ці антитерористичні морські патрулювання, які було розпочато після нападів на США 11 вересня 2001 року, може бути розширено до Чорного моря, де як Україна, так і Росія мають військові бази. Генсек НАТО сказав у четвер, що детальніше це питання буде обговорено у Стамбулі в понеділок і вівторок. Там проходитиме самміт НАТО, в якому також візьме участь українська делегація.

    Росія на цьому самміті представлена не буде.
    Деякі експерти кажуть, що заява Генсека НАТО свідчить про стабільний інтерес до співпраці зокрема з Україною, відзначає Бі-Бі-Сі.

    Я.де Х.Схеффер перерахував основні теми самміту: "Перш за все, це наші операції в Афганістані, Боснії та Герцеговині, у Косово, а також операція з антитерористичного патрулювання Середземного моря. Друга важлива тема – це партнери НАТО, це партнерство з Європейським Союзом, а також з Росією та Україною".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.06.25 | СЕМЕН

      Ющенко, Тарасюк на службі роісійськіх інтересів?

      Георгій Манчуленко: Прориву у відносинах України з НАТО на Стамбульському самміті не буде



      25-06-04 11:29



      В ефірі радіо “Свобода” народний депутат, представник Комітету ВР з питань національної безпеки і оборони Георгій Манчуленко зазначив, що “ті кроки української влади, які були зроблені у внутрішній та зовнішній політиці, - це і ратифікація угод щодо створення ЄЕП, і проведення виборів мера у Мукачевому, і довибори до парламенту у деяких округах, і так звана приватизація гіганта металургії “Криворіжсталь” – всі ці події настільки негативно спрацювали на імідж України, що, на жаль, очікувати прориву у відносинах України з НАТО на Стамбульському самміті не доводиться”.


      На думку народного депутата, запрошення Президента України на цей самміт свідчить “тільки про те, що Захід, євроатлантичні структури не полишають поза увагою Україну, а, власне, дають сигнал, що готові надалі розширювати співпрацю з Україною”. “Я думаю, що будуть відверті розмови з Президентом України Л.Кучмою щодо внутрішньополітичної ситуації в Україні, бо євроатлантичне співтовариство не може миритися з тими проблемами, які є зараз в Україні, - вважає Георгій Манчуленко, - Оскільки сьогоднішня ситуація не відповідає стандартам, які панують на євроатлантичному просторі щодо дотримання прав і свобод людини і громадянина, щодо дотримання свободи слова, проведення вільних прозорих виборів тощо”.


      “Такий стан речей в Україні ніяк не влаштовує наших партнерів на Заході, не кажучи вже про те, що є багато побоювань не проведення непрозорої президентської кампанії в цьому році. Тому, на жаль, для України особливих результатів чекати від Стамбульського самміту не доводиться”, - зазначив парламентарій.


      На його думку, “наші партнери країн НАТО і ЄС дивуються нашою зовнішньою політикою. Бо зараз можна однозначно стверджувати, що Україна знову ж таки повертається до багатовекторної, чи різновекторної, зовнішньої політики. В нас немає чітких пріоритетів, на словах українська влада говорить одне, а робить зовсім інше”. “Вона декларує з Заходом одне, а на ділі швиденько робить кроки на Схід. Мабуть, все-таки тут свою роль відіграє менталітет цієї української влади, яка формувалася ще в радянські часи і якій, дійсно, комфортніше співпрацювати з політиками, наприклад, з Астани чи з Мінську, ніж дотримуватися демократичних цінностей, які панують на євроатлантичному просторі”, - вважає Георгій Манчуленко.


      Прес-служба "Нашої України"


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".