МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Погано прихований антисемітизм "Львівської газети"

06/29/2004 | Hillel
http://www.gazeta.lviv.ua/2004/06/25/NewspaperArticle.2004-06-24.1816
Вимушений подарунок
Незаконно вивезені з Дрогобича фрески Бруно Шульца вирішено передати в дар Ізраїлю
Як стало відомо “Газеті” з поінформованих джерел, найближчим часом, можливо, поставлять крапку в голосній “справі Бруно Шульца”. Нагадаємо, що в 2001 році, невдовзі після того, як в одному із дрогобицьких будинків віднайшли й частково відкрили настінні розписи Бруно Шульца, значну їх частину зняли й таємно вивезли до Ізраїлю представники музею “Яд Вашем”.

Декілька років група львівських культурологів не втрачала надії повернути втрачений скарб, а “справа Шульца” потроху “обростала” новими подробицями, здогадами та плітками. Але за інформацією, отриманою з достовірних джерел, схоже, що ця історія підійшла-таки до свого, нехай не логічного, але завершення.

Ще в березні під час візиту віце-прем’єр-міністра України Дмитра Табачника до Ізраїлю відбулися переговори про офіційну передачу фресок Бруно Шульца від України в дар музею “Яд Вашем”. За попередніми даними, акт передачі мав відбутися на найвищому урядовому рівні. Нині фрески вже повністю відреставровано ізраїльськими фахівцями: на липень заплановано відкриття музею, в якому розмістять роботи Бруно Шульца. Згодом, можливо, й у нас відбудеться виставка подарованих Україною фресок. Також, на думку ізраїльської сторони, на батьківщині мають залишитися копії настінних розписів.

Учора ми отримали інформацію про те, що акт про передачу незаконно вивезених із України фресок Ізраїлю вже готовий. І невдовзі “Яд Вашем” володітиме ними цілком правомірно. Як зазначило джерело, яке побажало залишитися анонімним, у такий спосіб держави хочуть вирішити проблеми, які виникли після скандального вивезення фресок.

Щоправда, наразі цю інформацію нам не підтвердили ні в Міністерстві культури України, ні в Державній службі контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України, куди, відповідно, переадресувало репортера Міністерство культури. Не знають про акт передачі і в Міністерстві закордонних справ. На запит “Газети” у цій справі прес-служба ізраїльського музею “Яд Вашем” наразі не відповіла.

В.К.


Для газети
Борис ВОЗНИЦЬКИЙ

директор Львівської галереї мистецтв

Я вперше чую про те, що фрески подарували “Яд Вашему”, й дуже хочу вірити, що це неправда. Принаймні із львівськими культурними інституціями цього ніхто не узгоджував і про це не інформував. Я свого часу був причетний до розшуку настінних розписів Шульца. Вважав і вважаю, що фрески повинні залишитися в Україні: вони ж тут створені. А як можна їх, викрадених у нас, тепер ще й дарувати? Ні, це, думаю, якийсь трюк. Нехай спочатку повернуть, привезуть сюди – а вже тоді ми їх подаруємо.

Відповіді

  • 2004.06.29 | Englishman

    Ta nemaje tam nijakogo antysemityzmu

    I vzagali, stattja- offtopic
  • 2004.06.29 | Стопудів

    Re: Погано прихований антисемітизм "Львівської газети"

    Вочевидь, антисемітизм полягає в тому, що в тексті згадується Ізраїль.

    :))
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.06.29 | Hillel

      Re: Погано прихований антисемітизм "Львівської газети"

      Антисемитизм состоит в том, что в этой заметке так подано, что будто Израиль украл чужое и заставил украинскую власть с этим согласится. Это не было воровством, в Израиль вывезли для спасения от неминуемой гибели достояние еврейского народа, которое ему принадлежит по праву. А Украине, которая не способна сохранить культурные ценности, было предложено воспользоваться хорошей возможностью сохранить лицо, то есть передать в дар наши же ценности.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.06.29 | Ok

        Це по якому, перепрошую, праву ? (-)

    • 2004.06.29 | Ok

      Обережно, зараз Вас звинуватять в плануванні погромів (-)



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".