МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Лише зміна влади в Україні може сприяти зрушенням...

07/07/2004 | Shooter
Лише зміна влади в Україні може сприяти зрушенням у відносинах між Києвом та Брюсселем.
www.ПРАВДА.com.ua, 7.07.2004

Про це напередодні саміту Україна-ЄС у Гаазі заявив депутат Європарламенту від Великобританії Чарльз Таннок, повідомляє "Німецька хвиля"

"Всі партії в Європейському парламенті привітали б перемогу опозиції. Якщо президентом стане лідер опозиції Віктор Ющенко, то це сприятиме швидким змінам. Не лише в Брюсселі, а й у решті європейських столиць. Тоді Україна б точно стала на шлях в напрямку до демократії, і цей процес треба було б підтримати", - зазначив євродепутат.

В той же час депутат Європейського парламенту від Німеччини Елізабет Шредтер наголошує, що очікувати радикальних рішень на саміті в Гаазі не варто. Так вона прокоментувала вимогу української сторони щодо надання Україні статусу країни з ринковою економікою.

"Нам потрібні чіткі сигнали. Вимоги, які висуває українська сторона, ні до чого не призведуть. Ми повинні бачити практичні заходи, покращення ситуації в країні, в законодавстві й дотримання цих змін. Це все речі, про які ми повинні питати, щоб мати підстави продовжувати нашу політику відкритих дверей", сказала Шредтер.

За її словами, Брюсселю дедалі важче шукати собі надійних партнерів для переговорів на українському боці. Президент України Леонід Кучма вже неодноразово дискредитував себе на Заході. У ЄС дотримуються думки, що за його правління в Україні розквітла авторитарна бюрократія, яка керує і політикою, і економікою, і навіть мас-медіа.

"Україна повинна нарешті виконати свої домашні завдання", - каже Шредтер. На її думку, президентські вибори в жовтні можуть стати шансом для політичних змін в Україні.

"Ми очікуємо, що новий президент визнає всі принципи відкритої ринкової економіки. Ми очікуємо, що рішення українського парламенту нарешті втілюватимуться в життя. А саме – що українське законодавство зрештою відповідатиме стандартам, які діють у ЄС. Для цього потрібні конкретні стратегії, а не лише пусті слова", - зазначає європарламентарій.

Відповіді

  • 2004.07.07 | Shooter

    Україна поки не стане "Розширеною Європою"

    На бандюків і, головне, на Кучму продовжують тиск із вимогою забезпечити демократичність виборів президента.




    Україна поки не стане "Розширеною Європою"

    www.ПРАВДА.com.ua, 7.07.2004, 19:51

    На саміті Україна-ЄС, який відбудеться в четвер у голландському місті Гаага і де братиме участь Леонід Кучма, очевидно не буде підписано План дій між Україною і розширеним Євросоюзом.

    Це випливає із повідомлення комітету із загальних питань та зовнішніх відносин Ради Європейського Союзу, поширеного у Гаазі напередодні саміту.

    У тексті говориться, що план між Україною і ЄС тільки готується.

    Згідно з повідомленням Євросоюзу, на саміті ЄС-Україна буде обговорюватися прискорення відносин між Києвом і Брюсселем. "В рамках цього буде обговорено Європейську політику сусідства. Вона передбачає інтенсифікацію відносин між ЄС і його сусідами на сході та півдні".

    Також планують обговорити співпрацю в економіці, юриспруденції та внутрішніх справах, питання безпеки і внутрішній розвиток України і ЄС.

    Буде підписано угоду про участь України у поліцейській місії ЄС в Македонії.

    Українську делегацію очолює президент Леонід Кучма, з боку ЄС буде прем'єр Нідерландів Ян Петер Белькененде. Як відомо, у другому півріччі 2004 року Нідерланди головують у ЄС.

    У заході також візьмуть участь президент Єврокомісії Романо Проді та верховний комісар ЄС з питань безпеки Хав'єр Солана.

    Організатори підкреслюють, що саміт у Гаазі перший після розширення ЄС на схід.

    У 2003 ЄС запропонував для країн сусідів план "Ширша Європа", що передбачав поширення на них принципу "чотирьох свобод", основоположних для функціонування ЄС: принципів свободи руху через кордони людей, товарів, капіталів і послуг. В той же час він не пропонував жодній з "сусідніх" країн жодного статусу у відносинах з ЄС

    План дій, який би втілював цю програму між Україною і ЄС планувалося підписати в Гаазі.

    Українська правда, Гаага


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".