МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Програма Віктора Ющенка

07/09/2004 | Правник
Я бачу Україну справедливою і заможною європейською державою. Де кожна людина може реалізувати свої можливості, не шукаючи кращої долі за кордоном. Де кожен, хто бажає працювати, має роботу і гідну зарплату. Де кожна дитина може отримати якісну освіту. Де кожен громадянин має доступ до належного медичного обслуговування; кожна літня людина отримує гідну пенсію. Де надійно захищене життя – сім’я, материнство і дитинство. Де шанують ветеранів. Де влада користується довірою і повагою громадян. Де державні чиновники компетентні і законослухняні, отримують високу зарплату і не беруть хабарів. Де всі рівні перед законом; де кожен із нас, а не лише багаті, може захистити свої права у суді. Де надійно гарантовані свобода думки, свобода слова, свобода совісті. Я бачу Україну державою, яку шанують і цінують її власні громадяни і до якої з повагою ставляться у світі. Я бачу Україну, в якій житимуть, як казав Олександр Довженко, „по закону Божеському і людському”.

ЗА

Створення мільйонів нових робочих місць. Економічне зростання, що позначається на добробуті кожного громадянина. Кардинальне підвищення зарплат і пенсій. Доступність якісної освіти, медицини. Пристойне житло для кожної сім’ї. Державу, яка захищає інтереси простих громадян, а не прислуговує купці олігархів. Зменшення податків, стимулювання виробництва. Обмежене втручання держави в життя громадян. Незалежний суд, що надійно захищає права простих людей.

ПРОТИ

Приниження людської гідності. Бідності і безробіття. Розкрадання державної власності і державного бюджету. Репресивних податків, що не дають підприємствам працювати, а людям – отримувати гідну зарплату.Зловживання владою. Обмеження прав і свобод простих громадян. Корупції і хабарництва, на чому тримається нинішня влада. Як економіст за фахом, маючи досвід роботи на посадах Голови Національного банку і Прем’єр-міністра України, як лідер найбільшої парламентської фракції – я знаю, як цього досягти. За півтора роки роботи мого Уряду був наведений порядок у бюджетній сфері, усунуті бартерні розрахунки. Стали прозорими грошові потоки, припинилися масові відключення електроенергії. Ми підвищили зарплати і пенсії усім категоріям населення. Домоглися вчасної виплати зарплат, ліквідували заборгованість із виплати пенсій. І головне – ми досягли цього без зовнішніх запозичень, з опорою виключно на власні ресурси. Після перемоги на президентських виборах я зобов’язуюся перед народом України виконати такий План дій.

ПЛАН ДІЙ ВІКТОРА ЮЩЕНКА „ДЕСЯТЬ КРОКІВ НАЗУСТРІЧ ЛЮДЯМ”

1. Створити п’ять мільйонів нових робочих місць.
Для цього:
· Створення нових робочих місць з гідною зарплатою визначити критерієм оцінки діяльності влади на всіх рівнях.
· Спрямувати економічну політику на розвиток внутрішнього ринку. · Запровадити систему державного замовлення і громадських робіт для створення нових робочих місць.
· Гарантувати робоче місце кожному, хто отримав професію за державним замовленням.
· Зняти всі перешкоди для тих, хто хоче відкрити власну справу, сприяти їх власній ініціативі.
· Зменшити ставки кредитування. Забезпечити гарантований доступ до кредитів для малого і середнього бізнесу.
· Сприяти розвитку високотехнологічних галузей – для виходу України на міжнародні ринки праці.· Залучити в економіку України інвестицій у 10 разів більше, ніж сьогодні – це нові робочі місця, нові технології.

2. Забезпечити пріоритетне фінансування соціальних програм. Для цього:
· Збільшити мінімальну пенсію – вона буде більшою за прожитковий мінімум. Ліквідувати „зрівнялівку” та дискримінацію у пенсійному забезпеченні.
· Протягом року повернути людям борги із зарплати.
· Відновити зруйновану систему охорони здоров’я – в кожному місті та селі. Забезпечити кожному громадянину гарантований перелік безоплатних медичних послуг.
· Гарантувати пріоритетне оздоровлення ветеранів війни і праці, які віддали свої кращі роки служінню державі – це наш святий обов’язок.
· Створити умови для повноцінного суспільного життя інвалідам.
· Відновити повагу у суспільстві до Вчителя; гарантувати освітянам зарплату, не нижчу середньої по промисловості.
· Кожна дитина, незалежно від майнового стану батьків, зможе отримати якісну освіту. Забезпечити пріоритетне право отримання вищої освіти за бюджетні кошти дітям із малозабезпечених сімей.
· Поновити 10-річний термін навчання у середній школі з 5-бальною системою оцінки знань.
· Замість будівництва нових урядових споруд і купівлі дорогих авто для чиновників – будувати соціальне житло для малозабезпечених громадян.

3. Збільшити бюджет – зменшенням податків. Для цього:
· Зменшити податки. Коли вони будуть справедливими, їх сплачуватимуть усі, – тіньова економіка вийде на світло і поповнить бюджет.
· Щорічно зменшувати оподаткування фонду зарплати – через п’ять років він не перевищуватиме 20%.
· Спростити процедури сплати податків, зробити їх прозорими.
· Відокремити бізнес від влади, захистити підприємців від поборів. Припинити практику використання правоохоронних органів для здійснення тиску на підприємства.
· Очистити податкові органи від корумпованих чиновників, підвищити зарплату чесним професіоналам. Вони збиратимуть податки в повному обсязі і виключно на основі закону. Ліквідувати податкову міліцію – в цьому каральному органі не буде потреби.
· Змусити олігархів справно сплачувати всі податки. Я проти нового перерозподілу власності, але олігархи заплатять справжню ціну за підприємства, що „прихватизуються” за безцінь – мільярди гривень підуть на виплату заощаджень пограбованих громадян.

4. Змусити владу працювати для людей, повести рішучу боротьбу з корупцією. Для цього:
· Звільнити з посад казнокрадів і хабарників у структурах виконавчої влади, натомість призначити чесних і порядних професіоналів.
· Скоротити непотрібні управлінські структури, зменшити чисельність армії чиновників. Решті – забезпечити належні умови роботи і гідну зарплату. Дешевий чиновник надто дорого обходиться народу. Кожен чиновник підпише “Кодекс честі державного службовця” – і неухильно його дотримуватиметься.
· Чітко визначити функції оновлених владних структур. Держава не втручатиметься у життя людей там, де вони без неї впораються набагато краще.
· Звільнити суддів, які заплямували себе корупцією і замовними рішеннями в інтересах олігархів. Суди відновлять почуття справедливості у суспільстві – вони не каратимуть, а захищатимуть права громадян.
· Провести справжню політичну реформу – кожен відчує, що влада працює для громадян, і працює ефективно. Зміни до Конституції будуть прийняті прозоро і законно – і запроваджені у 2006р., після обрання нової Верховної Ради на вільних і чесних виборах.
· Розширити права і зміцнити фінансову базу для ефективного самоврядування – на рівні міст, селищ, сіл. Більше коштів спрямуємо у регіони і до територіальних громад – на фінансування найважливіших потреб людей.

5. Створити безпечні умови для життя людей. Для цього:
· Змінити пріоритети правоохоронців – головним у їх діяльності буде не безпека можновладців, а безпека кожного громадянина.
· Очистити правоохоронні органи від корупціонерів, на керівні посади призначити чесних, високопрофесійних офіцерів, надати їм належну політичну і матеріальну підтримку. Розгорнути рішучу боротьбу з криміналітетом і організованою злочинністю.
· Підвищити рівень захисту населення від природних і техногенних аварій і катастроф. Послідовно вирішувати нагальні проблеми чорнобильців. Я гарантую, що інформація про екологічний стан довкілля буде повністю відкритою для громадян.

6. Захистити цінність сім’ї, повагу до батьків і права дітей. Для цього:
· Зламати тенденцію скорочення чисельності населення України.
· Збільшити мінімум у 10 разів грошову допомогу матері при народженні дитини. Відмова матері від професійної діяльності на користь виховання дитини має знайти належне визнання у суспільстві.
· Гарантувати якісну і безкоштовну медичну допомогу жінкам при народженні дитини.
· Створити умови, щоб саме сім’я, а не виховні заклади, стала гармонійним середовищем для виховання дітей.
· Надавати державну підтримку тим, хто виховує дітей, або доглядає людей похилого віку.
· Відновити мережу державних і комунальних дитячих садків і ясел, насамперед – на селі. Заборонити продаж дошкільних закладів.
· Створити умови, щоб батьки виховували дітей і мали гідний заробіток не на чужині, а у себе вдома.
· Кредити для будівництва або купівлі житла будуть доступні кожній молодій сім’ї – як у місті, так і на селі.
· Ліквідувати дитячу безпритульність. Забезпечити пріоритетний розвиток дитячих будинків сімейного типу.
· Забезпечити безкоштовно дітей-інвалідів ліками, медичними засобами, спеціальним харчуванням, оздоровленням; створити їм умови для повноцінного життя у суспільстві.
· Впровадити інститут сімейних лікарів.
· Забезпечити неухильне дотримання законів, що забороняють пропаганду аморальності і насильства, – свідомість дітей буде захищена від руйнівного впливу.

7. Сприяти духовності, зміцненню моральних цінностей. Для цього:
· Створити умови для розвитку особистості, високого рівня освіти і культури громадян.
· Сприяти єдності народу України, орієнтації суспільства і держави на загальнолюдські цінності – свободу, демократію, міжнаціональну і міжконфесійну злагоду, взаємну повагу і толерантність, справедливість і добро.· Підтримувати ініціативи громадян, їх активну участь у вирішенні державних проблем. В оновленій Україні стане нормою свобода слова, активна діяльність громадських організацій, політичної опозиції – як запорука державної політики в інтересах народу.

8. Сприяти розвитку українського села. Для цього:
· Зупинити спекулятивні махінації навколо продажу землі – земля буде власністю тих, хто її обробляє.
· Збільшити вдвічі продуктивність сільського господарства, кардинально підвищити рівень доходів селян.
· Зробити фінансові ресурси доступними селянам, а не чиновникам і посередникам. Гарантувати справедливі закупівельні ціни на сільгосппродукцію.
· Підняти рівень доходів селян до середнього по країні.
· Збудувати сучасну транспортну інфраструктуру, завершити газифікацію, налагодити телефонний зв’язок, відновити роботу шкіл, клубів, фельдшерсько-акушерських пунктів – у кожному селі. Молодь матиме змогу реалізувати свої здібності і не покидатиме села.

9. Підвищити боєздатність армії, повагу до людей у погонах. Для цього:
· Мобілізувати ресурси для створення в Україні боєздатної армії, розвитку оборонних технологій.
· Скоротити термін строкової військової служби до 12 місяців невідкладно – вже з весняного призову 2005р.
· Скасувати призов на військову службу і забезпечити комплектування професійної армії за контрактом – починаючи з 2010р.
· Забезпечити військовослужбовців житлом. Гарантувати кожному військовому при звільненні в запас пристойне житло і соціальні гарантії.

10. Проводити зовнішню політику в інтересах народу України.
· Зовнішня політика України буде чесною, прозорою і послідовною, економічно вигідною.
· Ми будемо оцінювати її успіхи не за кількістю візитів, заяв і декларацій. Головне для нас – це обсяги залучених в Україну інвестицій, просування вітчизняних товарів на міжнародні ринки, захист прав громадян України за кордоном.
· Відносини з Росією будуть взаємовигідними, дружніми і стабільними. · Наші партнери, як на Сході, так і на Заході побачать іншу Україну – міцну, надійну, яка дотримується зобов`язань і водночас здатна захистити свої національні інтереси.

* * *
Я йду на вибори, щоб подолати в Україні бідність і безробіття, забезпечити високі стандарти життя для простих людей. Я знаю, які проблеми хвилюють кожного громадянина України. Я знаю, як ці проблеми вирішувати – і я вмію їх вирішувати. Всі мої дії на посаді Президента будуть законними, прозорими і зрозумілими. Мої дії будуть рішучими, послідовними і ефективними. Вже з наступного року ми всі відчуємо, що живемо в зовсім іншій державі – яка дбає про всіх громадян, а не лише про чиновників і олігархів. Тим, хто мене підтримає на виборах, і тим, хто цього не зробить, гарантую: я стоятиму на сторожі прав кожного з вас. В Україні буде зручно і затишно усім і кожному – в цьому я вбачаю свій головний обов’язок. Говорячи словами Івана Франка, „мільйони чекають щасливої зміни”. Нас в Україні – 48 мільйонів. Разом ми змінимо життя на краще!

Відповіді

  • 2004.07.09 | настрадамус

    Необходим и короткий - популярный её ВАРИАНТ ! * (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.07.09 | Shooter

      Один з пунктів

      Розумно і справедливо.




      Главрєд.

      Лидер «Нашей Украины», кандидат в президенты Виктор Ющенко против нового перераспределения собственности, «но олигархи заплатят настоящую цену» за предприятия, которые «прихватизируются» за бесценок». Вырученные от этого миллиарды гривен пойдут на выплату сбережений ограбленных граждан, сообщается на сайте Виктора Ющенко.

      Соответствующее обязательство он взял на себя в программе кандидата на пост Президента. Согласно программе, Ющенко «заставит олигархов платить все налоги. Теневая экономика выйдет на свет и пополнит бюджет».

      Он обещает снизить налоги. В частности, налогообложение фонда зарплаты будет уменьшаться ежегодно, и через пять лет не будет превышать 20% вместо 37%.

      Ющенко считает, что именно уменьшением налогов можно увеличить бюджет, поскольку «когда налоги будут справедливыми, то их будут платить все». Такой подход отвечает пропагандированному Ющенко принципу «низкие налоги - широкая налоговая база», говорится в сообщении.
  • 2004.07.09 | Ігор Немашкало

    Звідки це? Це все? (-)

    (-)
  • 2004.07.09 | KE

    И вот это вот мы ждали? Шумиха, обычная для Юща пафосная шумиха

    Правник пише:

    За и ПРОТИ, я удалил, пустые слова, которые говорит каждых претендент.

    >
    >
    > ПЛАН ДІЙ ВІКТОРА ЮЩЕНКА „ДЕСЯТЬ КРОКІВ НАЗУСТРІЧ ЛЮДЯМ”

    а это интересно

    >
    > 1. Створити п’ять мільйонів нових робочих місць.

    на создание одного рабочего места требуется:
    в промышленности 12 тыс. у.е.
    в сельском хозяйстве 1500 у.е.
    в сфере обслуживания 2 тыс. у.е.

    даже если посчитать по 2000 у.е. (что само по себе – не реально), то получим 2000* 5 000 000 = 10 млрд у.е. откуда Ющенко возьмет такие деньги?

    > Для цього:
    > • Створення нових робочих місць з гідною зарплатою визначити критерієм оцінки діяльності влади на всіх рівнях.

    а в случае не успеха мера, что он будет делать? фигура ведь не назначаемая.

    > • Спрямувати економічну політику на розвиток внутрішнього ринку. • Запровадити систему державного замовлення і громадських робіт для створення нових робочих місць.

    госзаказ это всегда хорошо, но как его думает осуществлять Ющенко?

    > • Гарантувати робоче місце кожному, хто отримав професію за державним замовленням.

    опять блеф или дополнительная сфера коррупции. Понятно, что все начнет зависеть от ВУЗов, а там уровень коррупции огромен.

    > • Зняти всі перешкоди для тих, хто хоче відкрити власну справу, сприяти їх власній ініціативі.

    Какие именно препятствия собирается закрыть Ющенко? Даст всем денег? Сколько? Кто будет распоряжаться этим новым инновационным фондом? Бессмертный или Жвания?

    > • Зменшити ставки кредитування. Забезпечити гарантований доступ до кредитів для малого і середнього бізнесу.

    Каким образом? Захотят ли коммерческие банки, при таком огромном риске уменьшить ставки? Если не коммерческие, то кто тот Крез, что будет давать эти льготы?


    > • Сприяти розвитку високотехнологічних галузей – для виходу України на міжнародні ринки праці.• Залучити в економіку України інвестицій у 10 разів більше, ніж сьогодні – це нові робочі місця, нові технології.

    Про инвестиции? Откуда? С Запада? Что бы он все скупили и уничтожили себе конкурентов, как это уже десятки, раз они делали? Высокие технологии, это опять к инновационному фонду?

    >
    > 2. Забезпечити пріоритетне фінансування соціальних програм. Для цього:
    > • Збільшити мінімальну пенсію – вона буде більшою за прожитковий мінімум. Ліквідувати „зрівнялівку” та дискримінацію у пенсійному забезпеченні.

    с каких средств?

    > • Протягом року повернути людям борги із зарплати.

    1. с каких средств?
    2. а не желает ли Ющенко, вначале, отдать долги Жвании, рабочим. Там несколько миллионов гривен. А уже потом говорить о других долгах.

    > • Відновити зруйновану систему охорони здоров’я – в кожному місті та селі. Забезпечити кожному громадянину гарантований перелік безоплатних медичних послуг.

    за чей счет?

    > • Гарантувати пріоритетне оздоровлення ветеранів війни і праці, які віддали свої кращі роки служінню державі – це наш святий обов’язок.

    святой, не спорю, но, опять же, за чей счет?

    > • Створити умови для повноцінного суспільного життя інвалідам.

    см.в.

    > • Відновити повагу у суспільстві до Вчителя; гарантувати освітянам зарплату, не нижчу середньої по промисловості.

    см.в.

    > • Кожна дитина, незалежно від майнового стану батьків, зможе отримати якісну освіту. Забезпечити пріоритетне право отримання вищої освіти за бюджетні кошти дітям із малозабезпечених сімей.

    см.в.

    > • Поновити 10-річний термін навчання у середній школі з 5-бальною системою оцінки знань.

    Это что-то. Да, это он может. Только резона никакого.

    > • Замість будівництва нових урядових споруд і купівлі дорогих авто для чиновників – будувати соціальне житло для малозабезпечених громадян.

    Что-то я ему не верю. Сам он прекрасно пользовался и пользуется льготами чиновникам.

    >
    > 3. Збільшити бюджет – зменшенням податків. Для цього:
    > • Зменшити податки. Коли вони будуть справедливими, їх сплачуватимуть усі, – тіньова економіка вийде на світло і поповнить бюджет.

    1. чем заполнить дыру в бюджете, пока предприниматели не одумаются?
    2. кто сказал, что уменьшение налога напрямую связано с полными выплатами? Косвенно. да, но не прямо.

    хреновый из Юща экономист. Одни обещания

    > • Щорічно зменшувати оподаткування фонду зарплати – через п’ять років він не перевищуватиме 20%.

    аналогично. Чем заполнить дыру в бюджете?

    > • Спростити процедури сплати податків, зробити їх прозорими.

    Непонятный пункт. Ну ладно, упростить. А как? Прозрачный, до какой степени? До уровня опубликования в газетах коммерческой информации по закрытым обществам? А Жвания с Бессмертным сами на это пойдут?

    > • Відокремити бізнес від влади, захистити підприємців від поборів. Припинити практику використання правоохоронних органів для здійснення тиску на підприємства.

    Замечательно. И как именно это сделать? в каких законах нужно провести изменения?

    > • Очистити податкові органи від корумпованих чиновників, підвищити зарплату чесним професіоналам. Вони збиратимуть податки в повному обсязі і виключно на основі закону. Ліквідувати податкову міліцію – в цьому каральному органі не буде потреби.

    :) Ликвидация налоговой полиции дело хорошее :) А от кого очистить? И на кого поменять? На полных профанов? А кто будет судить о коррупции того или иного чиновника? Чем это отличается от того, что есть?

    > • Змусити олігархів справно сплачувати всі податки. Я проти нового перерозподілу власності, але олігархи заплатять справжню ціну за підприємства, що „прихватизуються” за безцінь – мільярди гривень підуть на виплату заощаджень пограбованих громадян.

    :) Хороший пункт. Мне нравится. Нет передела собственности, зато есть охота за НЕ СВОИМИ олигархами и выуживание из них новых денег. В принципе, это единственный, нормальный, пока пункт программы. Вот только у Юща олигархов в штабе много. Интересно, Тимошенко, Жвания, Бессмертный эту программу читали? Или знают, что это все ложь?

    >
    > 4. Змусити владу працювати для людей, повести рішучу боротьбу з корупцією. Для цього:
    > • Звільнити з посад казнокрадів і хабарників у структурах виконавчої влади, натомість призначити чесних і порядних професіоналів.

    кто будет судить о порядочности? Тот же кучмизм, только в профиль и от Ющенко.

    > • Скоротити непотрібні управлінські структури, зменшити чисельність армії чиновників. Решті – забезпечити належні умови роботи і гідну зарплату. Дешевий чиновник надто дорого обходиться народу. Кожен чиновник підпише “Кодекс честі державного службовця” – і неухильно його дотримуватиметься.

    Кодекс, это хорошо, как клятва Гиппократа. Что будут сокращать? Ну, кроме людей в налоговой полиции из СДПУ(о)? За чей счет повысить зарплаты чиновничеству?

    > • Чітко визначити функції оновлених владних структур. Держава не втручатиметься у життя людей там, де вони без неї впораються набагато краще.

    например?

    > • Звільнити суддів, які заплямували себе корупцією і замовними рішеннями в інтересах олігархів. Суди відновлять почуття справедливості у суспільстві – вони не каратимуть, а захищатимуть права громадян.

    то же что и у Кучмы + популизм.

    > • Провести справжню політичну реформу – кожен відчує, що влада працює для громадян, і працює ефективно. Зміни до Конституції будуть прийняті прозоро і законно – і запроваджені у 2006р., після обрання нової Верховної Ради на вільних і чесних виборах.

    :) Естественно, в случае победы Ющенко устроит как Саакашвили, и будет всего одна партия. Демократы :)



    В общем, за исключением одного, "сырого" пункта, ничего конкретного в программе нет. Это не программа, а набор агитационных штампов.
    Я ждал чего то лучшего и более конкретного, но увы. То ли у Ющенко нет никаких экономических знаний, то ли ..., в чем я уверен, это не программа, программы и не существует, это агитационный материал. Короче, ложь и популизм.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.07.09 | Ігор Немашкало

      Безумовно, так

      Чистої води популізм. Це повинен визнати найзатятіший ющенківець, якщо у нього залищилася хоч крапля чесності. А справжньої програми немає? З законопроектами, цифрами, планами? Це всерівно, що на конкурсі архітекторів на побудову нової будівлі прийшов хтось і сказав - будівля буде чудовою, світлою, кожна квартира буде по десять кімнат, коштуватиме тисячу гривень , а пільговикам роздаватимемо безплатно. І все. Ніяких малюнків, обгрунтувань. А навіщо? Все правильно. Нашому народу це тільки і треба. Хто читатиме ті законопроекти та вникатиме в завумні плани? Чекають того, хто прийде, переможе і воздасть! Чи хоча б пообіцяє. Так що Ющенко все правильно робить для перемоги. Колись чемпіон світу з шахів Ласкер так сказав про іншого, переможеного ним чемпіона Стейніца: "Він ніколи не був сильним практиком. Для цього він занадто глибокий." Тож не маніпулюйте Ющенком і не примушуйте його розробляти занадто глибокі програми. Він робить все потрібне для перемоги і робить правильно. А програми, справедливість - це все завдання для громадянського суспільства, для тих же студіків з Сум і Свистовичів. Не треба сподіватися на президентів-месій. Треба самим бути месіями. Чи хоча б порядними людьми. А увагу виборам треба придіялти тільки у тому сенсі і тією мірою, за яких громадянському суспільству буде простіше добиватися своїх цілей за Ющенка ніж за Януковича.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.07.09 | KE

        Ты, смотри! впервые положительные оценки мои и Майдана совпали.

        Только, есть одна деталь. Верить популизму, без ничего. НЕЛЬЗЯ. Это должно настораживать любого ЧЕЛОВЕКА. А вообще, программы грамотные существую. Жаль, что никто из кандидатов ими не пользуется и тем более, не исполняет.
  • 2004.07.09 | 123

    Що ще треба Морозу?Ющенко записав "реформу" навіть у програму!

    Правник пише:

    ...
    > · Провести справжню політичну реформу – кожен відчує, що влада працює для громадян, і працює ефективно. Зміни до Конституції будуть прийняті прозоро і законно – і запроваджені у 2006р., після обрання нової Верховної Ради на вільних і чесних виборах.

    Ясно, що він хоче чогось іншого - а не реформи...
  • 2004.07.09 | Shooter

    А ось - "прагарамма Бандюковіча"

    Як зауважить КЄ - "зовсім непопулістська" ;)

    Янукович создал программу «Работающая страна - надежное будущее!» - 09/07/04


    Кандидат в президенты Виктор Янукович обещает снизить налог на добавленную стоимость до 12% в случае избрания его Президентом. Об этом говорится в его предвыборной программе «Работающая страна - надежное будущее!».

    Янукович обещает гармонизировать бухгалтерский и налоговый учет. Он считает необходимым упростить налоговое администрирование и обеспечить его прозрачность для плательщиков налогов.

    Премьер также обязуется увеличить среднемесячную заработную плату в 2-2,5 раза в случае избрания его Президентом, при этом довести минимальную зарплату до уровня прожиточного минимума.

    Янукович обещает возобновить справедливые размеры трудовых пенсий, минимальные пенсии поднять до уровня прожиточного минимума, значительно увеличить социальные выплаты незащищенным слоям населения. Кроме этого, он намерен ликвидировать диспропорции в размерах пенсий военнослужащих.

    Премьер-министр считает необходимым полученные от реализации государственного имущества средства направить на компенсацию обесцененных сбережений граждан и нормальное пенсионное обеспечение, передают Українські Новини.

    Напомним, что 6 июля Центральная избирательная комиссия зарегистрировала Януковича кандидатом в президенты.




    P.S. Щось бандюковські політтєхнологі постійно гальмують...тормоза, навєрноє :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.07.09 | Vadym Gladchuk

      Re: А ось - "прагарамма Бандюковіча"

      де ось - хочу повний текст цього перлу :)
  • 2004.07.09 | Боровик

    Re: Програма Віктора Ющенка

    Програмою приємно здивований.
    Є багато приємного, але писатиму про те що не подобається.
    По перше, це не зовсім програма, бо місцями є просто заклики. А це не одне і те саме.
    В цілому програма краща ніж ті що пропонувались останніми виборами.
    Про корупцію, чиновників і державу треба писати чіткіше.
    Крадуть зараз майже всі і всім це не подобається, навіть переважній кількості з тих хто краде.
    Це актуальне і болюче питання, бо переважна частина населення звертає увагу на те чи ці будуть красти більше чи менше ніж інші. Писати про кодекс просто замало. Треба було розписати чіткі правила нових чиновників, щоб народ повірив, що красти не будуть і чому, як це проконтролювати... Можливо, треба запозичити досвід у Саакашвілі, який зараз щось робить в цьому напрямку, або у тих хто майже немає такої ппроблеми.

    Далі за пунктами:

    > ПЛАН ДІЙ ВІКТОРА ЮЩЕНКА „ДЕСЯТЬ КРОКІВ НАЗУСТРІЧ ЛЮДЯМ”
    >
    > 1. Створити п’ять мільйонів нових робочих місць.
    > Для цього:
    > · Створення нових робочих місць з гідною зарплатою визначити критерієм оцінки діяльності влади на всіх рівнях.
    > · Спрямувати економічну політику на розвиток внутрішнього ринку. · Запровадити систему державного замовлення і громадських робіт для створення нових робочих місць.
    Нормально.
    > · Гарантувати робоче місце кожному, хто отримав професію за державним замовленням.
    Може почати з інвентаризації місць і державнних замовлень?

    > · Зняти всі перешкоди для тих, хто хоче відкрити власну справу, сприяти їх власній ініціативі.
    > · Зменшити ставки кредитування. Забезпечити гарантований доступ до кредитів для малого і середнього бізнесу.
    За рахунок якого механізму?
    > · Сприяти розвитку високотехнологічних галузей – для виходу України на міжнародні ринки праці.· Залучити в економіку України інвестицій у 10 разів більше, ніж сьогодні – це нові робочі місця, нові технології.
    Чому тільки в 10?
    Може написати скільки інвестицій потрібно, а не залучувати в 10 разів більше?

    > 2. Забезпечити пріоритетне фінансування соціальних програм. Для цього:
    > · Збільшити мінімальну пенсію – вона буде більшою за прожитковий мінімум. Ліквідувати „зрівнялівку” та дискримінацію у пенсійному забезпеченні.
    > · Протягом року повернути людям борги із зарплати.
    Чиї борги? Ч=ому я повинен їх повертати?
    > · Відновити зруйновану систему охорони здоров’я – в кожному місті та селі. Забезпечити кожному громадянину гарантований перелік безоплатних медичних послуг.
    О, це дуже добре, але не про відновлення зруйнованого. Те що зруйновано відновленню не підлягає.
    Дуже влучно про певний (!) перелік безоплатних послуг!
    > · Гарантувати пріоритетне оздоровлення ветеранів війни і праці, які віддали свої кращі роки служінню державі – це наш святий обов’язок.
    Тут теж варто або певний перелік, або конкретизувати пріоритети? Цікаво, хто залишиться поза межами пріоритету?
    > · Створити умови для повноцінного суспільного життя інвалідам.
    Супер! Головне, це не так важко.
    > · Відновити повагу у суспільстві до Вчителя; гарантувати освітянам зарплату, не нижчу середньої по промисловості.
    А чому тільки вчителя? Я нічого проти немаю, але якщо в одному пункті декларувати рівність незалежно від конфесії чи національності, то навіщо ігнорувати рівність професій?
    ???
    > · Кожна дитина, незалежно від майнового стану батьків, зможе отримати якісну освіту. Забезпечити пріоритетне право отримання вищої освіти за бюджетні кошти дітям із малозабезпечених сімей.
    Не вірю. Навіть якщо є проблема, то запропоноване не є вирішенням її.
    > · Поновити 10-річний термін навчання у середній школі з 5-бальною системою оцінки знань.
    Це важливо?
    > · Замість будівництва нових урядових споруд і купівлі дорогих авто для чиновників – будувати соціальне житло для малозабезпечених громадян.
    Варто прикласти список з цих громадян... Насправді, перша половина пункту правильна, але друга...

    >
    > 3. Збільшити бюджет – зменшенням податків. Для цього:
    > · Зменшити податки. Коли вони будуть справедливими, їх сплачуватимуть усі, – тіньова економіка вийде на світло і поповнить бюджет.
    Супер!
    > · Щорічно зменшувати оподаткування фонду зарплати – через п’ять років він не перевищуватиме 20%.
    А чому аж через 5 років?
    > · Спростити процедури сплати податків, зробити їх прозорими.
    Особливо Супер!
    > · Відокремити бізнес від влади, захистити підприємців від поборів. Припинити практику використання правоохоронних органів для здійснення тиску на підприємства.
    Супер!
    > · Очистити податкові органи від корумпованих чиновників, підвищити зарплату чесним професіоналам. Вони збиратимуть податки в повному обсязі і виключно на основі закону. Ліквідувати податкову міліцію – в цьому каральному органі не буде потреби.
    Як???
    > · Змусити олігархів справно сплачувати всі податки. Я проти нового перерозподілу власності, але олігархи заплатять справжню ціну за підприємства, що „прихватизуються” за безцінь – мільярди гривень підуть на виплату заощаджень пограбованих громадян.
    Супер!
    >
    > 4. Змусити владу працювати для людей, повести рішучу боротьбу з корупцією. Для цього:
    > · Звільнити з посад казнокрадів і хабарників у структурах виконавчої влади, натомість призначити чесних і порядних професіоналів.
    Всіх?
    > · Скоротити непотрібні управлінські структури, зменшити чисельність армії чиновників. Решті – забезпечити належні умови роботи і гідну зарплату. Дешевий чиновник надто дорого обходиться народу. Кожен чиновник підпише “Кодекс честі державного службовця” – і неухильно його дотримуватиметься.
    Цікаво. Добре було б...
    > · Чітко визначити функції оновлених владних структур. Держава не втручатиметься у життя людей там, де вони без неї впораються набагато краще.
    !!!!Найкращий пункт прогарми. В принципі, цим пунктом треба підпирати кожен пункт програми!!!
    > · Звільнити суддів, які заплямували себе корупцією і замовними рішеннями в інтересах олігархів. Суди відновлять почуття справедливості у суспільстві – вони не каратимуть, а захищатимуть права громадян.
    Супер!
    > · Провести справжню політичну реформу – кожен відчує, що влада працює для громадян, і працює ефективно. Зміни до Конституції будуть прийняті прозоро і законно – і запроваджені у 2006р., після обрання нової Верховної Ради на вільних і чесних виборах.
    > · Розширити права і зміцнити фінансову базу для ефективного самоврядування – на рівні міст, селищ, сіл. Більше коштів спрямуємо у регіони і до територіальних громад – на фінансування найважливіших потреб людей.
    >
    > 5. Створити безпечні умови для життя людей. Для цього:
    > · Змінити пріоритети правоохоронців – головним у їх діяльності буде не безпека можновладців, а безпека кожного громадянина.
    > · Очистити правоохоронні органи від корупціонерів, на керівні посади призначити чесних, високопрофесійних офіцерів, надати їм належну політичну і матеріальну підтримку. Розгорнути рішучу боротьбу з криміналітетом і організованою злочинністю.
    > · Підвищити рівень захисту населення від природних і техногенних аварій і катастроф. Послідовно вирішувати нагальні проблеми чорнобильців. Я гарантую, що інформація про екологічний стан довкілля буде повністю відкритою для громадян.
    Все влучно!
    > 6. Захистити цінність сім’ї, повагу до батьків і права дітей. Для цього:
    > · Зламати тенденцію скорочення чисельності населення України.
    > · Збільшити мінімум у 10 разів грошову допомогу матері при народженні дитини. Відмова матері від професійної діяльності на користь виховання дитини має знайти належне визнання у суспільстві.
    За рахунок кого? За рахунок тих нещасних що не можуть народити? Щоб заводити дітей треба мати не тільки в ширінці, а і в кишені.
    > · Гарантувати якісну і безкоштовну медичну допомогу жінкам при народженні дитини.
    Це і буде найкращою допомогою матері.
    > · Створити умови, щоб саме сім’я, а не виховні заклади, стала гармонійним середовищем для виховання дітей.
    > · Надавати державну підтримку тим, хто виховує дітей, або доглядає людей похилого віку.
    Знову ж, за рахунок кого?
    > · Відновити мережу державних і комунальних дитячих садків і ясел, насамперед – на селі. Заборонити продаж дошкільних закладів.
    Ну звідки є інформація, що на селі дитсадки і ясла потрібніші ніж в місті????
    > · Створити умови, щоб батьки виховували дітей і мали гідний заробіток не на чужині, а у себе вдома.
    Ага! Може цей пункт важливіший ніж кілька попередніх?
    > · Кредити для будівництва або купівлі житла будуть доступні кожній молодій сім’ї – як у місті, так і на селі.
    А куди мені немолодому і безквартирному?
    > · Ліквідувати дитячу безпритульність. Забезпечити пріоритетний розвиток дитячих будинків сімейного типу.
    Супер!
    > · Забезпечити безкоштовно дітей-інвалідів ліками, медичними засобами, спеціальним харчуванням, оздоровленням; створити їм умови для повноцінного життя у суспільстві.
    Супер!
    > · Впровадити інститут сімейних лікарів.
    Звідки вляли інфо про потребу таких лікарів?
    > · Забезпечити неухильне дотримання законів, що забороняють пропаганду аморальності і насильства, – свідомість дітей буде захищена від руйнівного впливу.
    Супер!
    >
    > 7. Сприяти духовності, зміцненню моральних цінностей. Для цього:
    > · Створити умови для розвитку особистості, високого рівня освіти і культури громадян.
    > · Сприяти єдності народу України, орієнтації суспільства і держави на загальнолюдські цінності – свободу, демократію, міжнаціональну і міжконфесійну злагоду, взаємну повагу і толерантність, справедливість і добро.· Підтримувати ініціативи громадян, їх активну участь у вирішенні державних проблем. В оновленій Україні стане нормою свобода слова, активна діяльність громадських організацій, політичної опозиції – як запорука державної політики в інтересах народу.
    Супер!
    >
    А далі іде моє улюблене питання села.
    > 8. Сприяти розвитку українського села. Для цього:
    > · Зупинити спекулятивні махінації навколо продажу землі – земля буде власністю тих, хто її обробляє.
    Цей пункт більше хвилює міських ніж сільських.
    > · Збільшити вдвічі продуктивність сільського господарства, кардинально підвищити рівень доходів селян.
    А можна конкретніше? Чи можна буде збільшити вдвічі кількість дощу?
    > · Зробити фінансові ресурси доступними селянам, а не чиновникам і посередникам. Гарантувати справедливі закупівельні ціни на сільгосппродукцію.
    Невже всі селяни отримають? А як на рахунок вільної конкуренції?
    > · Підняти рівень доходів селян до середнього по країні.
    Достатньо вдвічі підняти продуктивність і збільшити кількість дощів.
    > · Збудувати сучасну транспортну інфраструктуру, завершити газифікацію, налагодити телефонний зв’язок, відновити роботу шкіл, клубів, фельдшерсько-акушерських пунктів – у кожному селі. Молодь матиме змогу реалізувати свої здібності і не покидатиме села.
    Все добре крім пункту про молодь. Наша земля не може витримати таку кількість людей в селі, збереження такої кількості робить далі проблематичним зайнятість.
    >
    > 9. Підвищити боєздатність армії, повагу до людей у погонах. Для цього:
    > · Мобілізувати ресурси для створення в Україні боєздатної армії, розвитку оборонних технологій.
    Гарно!
    > · Скоротити термін строкової військової служби до 12 місяців невідкладно – вже з весняного призову 2005р.
    Обгрунтування є?
    > · Скасувати призов на військову службу і забезпечити комплектування професійної армії за контрактом – починаючи з 2010р.
    Обгрунтування? Може раніше?
    > · Забезпечити військовослужбовців житлом. Гарантувати кожному військовому при звільненні в запас пристойне житло і соціальні гарантії.
    Нормально. Але нічого не сказано про соцгарантії для призовників.
    Може варто ввести компенсації при навчанні чи бодай змогу отримати якусь спеціальність в армії.
    >
    > 10. Проводити зовнішню політику в інтересах народу України.
    > · Зовнішня політика України буде чесною, прозорою і послідовною, економічно вигідною.
    Гарно!
    > · Ми будемо оцінювати її успіхи не за кількістю візитів, заяв і декларацій. Головне для нас – це обсяги залучених в Україну інвестицій, просування вітчизняних товарів на міжнародні ринки, захист прав громадян України за кордоном.
    Тут не зовсім погоджуюсь, бо інвестиції не повинні мати пріоритет.
    > · Відносини з Росією будуть взаємовигідними, дружніми і стабільними. · Наші партнери, як на Сході, так і на Заході побачать іншу Україну – міцну, надійну, яка дотримується зобов`язань і водночас здатна захистити свої національні інтереси.
    Добре.
    >
    > * * *
  • 2004.07.09 | Vadym Gladchuk

    Re: Програма Віктора Ющенка

    Пробачте :)
    але у програмі Ющенка знайшов принаймі одне положення що суперечить Конституції України:
    "Забезпечити кожному громадянину гарантований перелік безоплатних медичних послуг".
    ст. 49 Конституції України говорить не про "гарантований перелік безоплатних медичних послуг", а про те що "у державних та комунальних закладах охорони здоров"я медична допомога надається безоплатно"!

    друге - враження що Ющенко обирається не на 5 років, а десь до 2010 року :) "забезпечити комплектування професійної армії за контрактом – починаючи з 2010р", невже ВАЮ перейняв досвід у Пустовойтенка, він колись програму уряду на десяток років презентував :)

    трете, що робити, якщо нинішня Конституція нам до вподоби :) - у перший день президентсва Ющенка знову ставити намети на захист Конституції на БанковіЙ :)
    "Провести справжню політичну реформу – кожен відчує, що влада працює для громадян, і працює ефективно. Зміни до Конституції будуть прийняті прозоро і законно – і запроваджені у 2006р., після обрання нової Верховної Ради на вільних і чесних виборах."
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.07.09 | KE

      Ну чего Вы придираетесь?

      Все равно это не программа к действиям, а агитматериал. Ничего из указанного, сделано не будет.

      Будет: уберут людей СДПУ(о), ЗА ЕДУ, Парии Регионов, Аграриев. Начнут облагать данью не своих олигархов. Вот что будет точно. Все остальное, лень перечислять.
  • 2004.07.09 | Vadym Gladchuk

    Програма РЖАВСЬКОГО

    Передвиборча програма кандидата на посаду Президента УкраїниГолови Всеукраїнського політичного об’єднанння «Єдина Родина» РЖАВСЬКОГО Олександра Миколайовича


    6 липня 2004 р.
    www.edina-rodina.org




    Передвиборча програма
    кандидата на посаду Президента України

    Голови Всеукраїнського політичного об’єднанння
    «Єдина Родина»


    Олександра Миколайовича

    ВСЯ УКРАЇНА – ЄДИНА РОДИНА

    1. Ніщо не коштує так дорого, як дешева влада. Службовцям та правоохоронцям – гідну зарплату. Перевертням, корупціонерам – тюрми. Увага всім! Я наведу порядок в Україні, використовуючи методи російського президента Володимира Путіна.
    2. Найголовніше для людини – її сім’я. Моє завдання не ріст статистичних показників, а заможність кожної конкретної родини. Україні, як і родині, потрібен не президент, а батько, вимогливий та справедливий.
    3. Україна не має ядерної зброї¬. Ненажерлива і беззуба армія нам не потрібна. Україна відмовляється від армії і стає світовим центром мирних, духовних та екологічних ініціатив.
    4. Освітянам і медичним працівникам, які відповідають за фізичне та духовне здоров’я нації, надати статус державних службовців. Натомість скоротити бюрократичний апарат на 80%.
    5. Жорсткий міграційний контроль. Я зупиню навалу нелегалів зі Сходу та Африки, що несуть нам СНІД, наркотики, злочинність.
    6. Наші заробітчани за кордоном – суттєва стаття бюджету українських родин. Держава мусить забезпечувати їх пенсійний, соціальний і правовий захист.
    7. 10% ВВП – на розвиток науки. Ми створимо умови для розвитку творчої еліти України. Державна стипендія всім студентам, незалежно від форми навчання не нижче прожиткового рівня.
    8. Щотижнева оплата праці. Єдиний для всіх підприємств 5% податок з обороту. Так ми змусимо олігархів платити податки. Це дозволить забезпечити якісний медичний захист та мінімальні пенсії не нижче 400 гривень.
    9. Законодавче забезпечення присутності 30% жінок у всіх виборчих списках.
    10. Побороти безробіття, створивши умови для безперешкодного розвитку малого бізнесу. Кожній родині – свою справу.

    Що для Вас важливіше:
    - сильна державна влада чи здоров’я і безпека членів вашої родини?
    - ріст валового продукту держави чи ріст вашої зарплати чи пенсії?

    Я буду захищати Ваш вибір.




    Пропоную скидати сюди всі програми кандидатів
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2004.07.09 | KE

      кстати, есть интересные пункты.

      Vadym Gladchuk пише:
      > Олександра Миколайовича
      >
      > ВСЯ УКРАЇНА – ЄДИНА РОДИНА
      >
      > 1. Ніщо не коштує так дорого, як дешева влада. Службовцям та правоохоронцям – гідну зарплату. Перевертням, корупціонерам – тюрми. Увага всім! Я наведу порядок в Україні, використовуючи методи російського президента Володимира Путіна.

      красиво :)

      > 2. Найголовніше для людини – її сім’я. Моє завдання не ріст статистичних показників, а заможність кожної конкретної родини. Україні, як і родині, потрібен не президент, а батько, вимогливий та справедливий.

      агит.

      > 3. Україна не має ядерної зброї. Ненажерлива і беззуба армія нам не потрібна. Україна відмовляється від армії і стає світовим центром мирних, духовних та екологічних ініціатив.

      чушь. Он бы еще пригласил НАТО, для охраны от бандитов и мирового терроризма.

      > 4. Освітянам і медичним працівникам, які відповідають за фізичне та духовне здоров’я нації, надати статус державних службовців. Натомість скоротити бюрократичний апарат на 80%.

      как не указано.

      > 5. Жорсткий міграційний контроль. Я зупиню навалу нелегалів зі Сходу та Африки, що несуть нам СНІД, наркотики, злочинність.

      интересный пункт, работающий, хотя и несколько нацистский.

      > 6. Наші заробітчани за кордоном – суттєва стаття бюджету українських родин. Держава мусить забезпечувати їх пенсійний, соціальний і правовий захист.

      бред сивой кобылы. они там деньги зарабатывают, в пенсионный фонд не вкладывают, а их будут записывать на обеспечение и деньги на них тратить?
      Проблема поднята верная, только решение её должно быть иным.

      > 7. 10% ВВП – на розвиток науки. Ми створимо умови для розвитку творчої еліти України. Державна стипендія всім студентам, незалежно від форми навчання не нижче прожиткового рівня.

      красиво, но, не реально.

      > 8. Щотижнева оплата праці. Єдиний для всіх підприємств 5% податок з обороту. Так ми змусимо олігархів платити податки. Це дозволить забезпечити якісний медичний захист та мінімальні пенсії не нижче 400 гривень.

      не реально, хотя подход верный. Тут нечто иное нужно было бы.

      > 9. Законодавче забезпечення присутності 30% жінок у всіх виборчих списках.

      просто смешно :)

      > 10. Побороти безробіття, створивши умови для безперешкодного розвитку малого бізнесу. Кожній родині – свою справу.

      Как? не указано. У человека писавшего программу, явно работает фантазия и есть знания о ситуации, ну это же просто, поднять численность рабочих мест. И ни у одного кандидата нет части программы, предусматривающий это.

      >
      > Що для Вас важливіше:
      > - сильна державна влада чи здоров’я і безпека членів вашої родини?

      часто взаимосвязано, знаю многих моряков, которые из-за слабости государства страдают за границей. А сколько наших - бесправных и не защищенных за границей?

      > - ріст валового продукту держави чи ріст вашої зарплати чи пенсії?

      взаимосвязано.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2004.07.11 | пан Roller

        Re: (-)

      • 2004.07.12 | S.D.

        Re: кстати, есть интересные пункты.

        > > Увага всім! Я наведу порядок в Україні, використовуючи методи російського президента Володимира Путіна.
        > красиво :)
        "Внимание! Пользуясь случаем, хочу передать привет моим друзьям и знакомым!"
  • 2004.07.10 | пан Roller

    Re: Товаришь не в курсе микроєкономики.


    >
    > ПЛАН ДІЙ ВІКТОРА ЮЩЕНКА „ДЕСЯТЬ КРОКІВ НАЗУСТРІЧ ЛЮДЯМ”
    >
    > 1. Створити п’ять мільйонів нових робочих місць.

    Для кого? И где?

    > · Поновити 10-річний термін навчання у середній школі з 5-бальною системою оцінки знань.

    Для чего?

    Гарантувати якісну і безкоштовну медичну допомогу ...

    Как?

    И почему пунктов десять?

    У Тимошенко было семь,смотри в досбе, и ни одного пока не выполнено.И ее одиннадцатая заповедь, про моральность политики.

    Brgds
  • 2004.07.12 | Правник

    Читаючи Ющеву програму

    > ЯКОЮ Я БАЧУ УКРАЇНУ

    > Я бачу Україну справедливою і заможною європейською державою.
    Я теж. Ключове слово - "справедливою". Жоден інший кандидат, навіть якщо він запише це у своїй програмі і зробить на лобі відповідне тату, цього не зможе не забезпечити, ні навіть зрозуміти. І знаменита моральність Ющенка, щодо якої відпущено стільки кпин, тому запорука, бо вона не позірна, а властива.
    Не буде держава Україна справедливою - то не буде вона ніколи ні європейською за сутністю, ні заможною. Справедливість державі - в її ставленні до людей і в самоусвідомленні цією державою, що вона - суть засіб, натомість громадянин і країна - мета. Ющенко це розуміє.
    Так! Ющенко!

    > Де кожна людина може реалізувати свої можливості, не шукаючи кращої долі за кордоном.
    Багато моїх знайомих тинялися по різних Португаліях і як заробітчани і як туристи. Заробітчанам соромно бути наймитами на чужині, соромно за таку "свою" державу. Туристи (не бідні люди), матюкалися, розповідаючи про апріорне ставлення тубільців до себе як власне "тубільців", себто до таких самих злиденних бідаків і смурнішали, розповідаючи про зустрінутих на чужині земляків, "остарбайтерів" на садибах тамтешніх багатіїв, у країнах, котрі і поруч не стояли з Україною за природними багатствами, рівнем освіченості і загальним потенціалом.
    Виправлення цього - справа честі держави і дуже добре, що Ющ це розуміє і ставить як наріжний камінь.
    Так! Ющенко!

    > Де кожен, хто бажає працювати, має роботу і гідну зарплату. Де кожна дитина може отримати якісну освіту. Де кожен громадянин має доступ до належного медичного обслуговування; кожна літня людина отримує гідну пенсію. Де надійно захищене життя - сім'я, материнство і дитинство. Де шанують ветеранів.
    Це у програми позаписує кожен кандидат, включно з бандюками та кінченими ідіотами. А робитиме тільки Ющенко. Дуже просто - він сам такий. Він вміє працювати і знає як. Він закоханий у родину і вихований у повазі до людини, надто - до старшої. Навіть коли він розводився про "маленького українця", я впевнений, що це була просто термінологічна хиба, не йшлося про применшення статусу громадянина, це була така собі підсвідома добра турботлива "батьківська" нотка (але позаяк політика потребує відточеності висловів, то я ставлю собі пиво за внесок у вдосконалення лексикону Юща-політика, навіть якщо він і не читав мої проповіді та увіщевання :) ).
    Так! Ющенко!

    > Де влада користується довірою і повагою громадян. Де державні чиновники компетентні і законослухняні, отримують високу зарплату і не беруть хабарів.
    Важливо! Бо це питома ознака правильної взаємодії правової держави з громадянським суспільством (за що ми наче всі тут на Майдані) на засадах взаємовідповідальності. Влада користується довірою і повагою тому (і тільки тому), що компетентна і законослухняна.
    Так! Ющенко!

    > Де всі рівні перед законом; де кожен із нас, а не лише багаті, може захистити свої права у суді.
    Тут я яко Правник міг би одразу написати "Так!", але є вельми важливим те, що він розуміє, що наразі це не так. І що справедливість судочинства залежить не так від структурних реформацій, скільки від унеможливлення торгівлі вироками та рішеннями.
    Так! Ющенко!

    > Де надійно гарантовані свобода думки, свобода слова, свобода совісті.
    Він відчув на собі і своїх прихильниках та союзниках протилежне і тому це щиро. До речі, показово: перед висуванням кандидатом у Президенти він у своїй Хоружівці ходив сповідатися до церкви УПЦ МП, позаяк з КП там сутужно. Зверніть увагу - людина, що робить надважливий для себе крок і при тому є людиною віручою і патріотом, йде у такий час саме до Бога, а не до якоїсь церковної інституції. В кого ще є сумніви, що наприкінці ющевої каденції можна буде сказати: "жодної конфесії не постраждало"?.
    Для протуберанцевої полум'яності ура-патріотів спеціяльно: як людина, в кого з Небесною канцелярією переважно світські відносини (добре це чи погано), пояснюю - в Тамтешній картотеці в наших особових справах не робляться відмітки про конфесійну приналежність щиро відвіданих церков.
    Так! Ющенко!

    > Я бачу Україну державою, яку шанують і цінують її власні громадяни і до якої з повагою ставляться у світі.
    Знов-таки: демонструється надважливе розуміння єдиного критерію якості держави - її оцінка власними громадянами.
    Щодо поваги у світі: кому набридло поневірятися по закордонах на заробітках, рівно як і ті, кому набридло ставлення закордонних митників та поліціянтів до нас як до відсталих напівдикунів і потенційних терористів водночас, кому набридла специфіка сприйняття українців іноземними бізнесовими партнерами - зрозуміє і підтримає.
    Так! Ющенко!

    > Я бачу Україну, в якій житимуть, як казав Олександр Довженко, "по закону Божеському і людському".
    Амінь :)


    > ЗА
    > Створення мільйонів нових робочих місць. Економічне зростання, що > позначається на добробуті кожного громадянина. Кардинальне >підвищення зарплат і пенсій. Доступність якісної освіти, медицини. Пристойне житло для кожної сім'ї.
    > Державу, яка захищає інтереси простих громадян, а не прислуговує >купці олігархів. Зменшення податків, стимулювання виробництва. >Обмежене втручання держави в життя громадян. Незалежний суд, що >надійно захищає права простих людей.
    Тут виокремлю в другому абзаці таке:
    а) Держава - на службі громадян. Обмеження втручання держави в приватне життя (privacy). Знов-таки, розуміння сутності держави як механізму, інструменту громадянського суспільства.
    б) Зменшення податків. Пообіцяти можуть всі. Виконати - Ющенко з Тимошенко. Тому, що вони знають, як зменшити податки без зменшення бюджету (найперше - з бюджету не красти). Тому що як тільки влада припинить красти (в когось є сумніви, що Ющенко і крадіжка - слова несумісні?), це буде легко, приємно, ненав'язливо і - необтяжливо для доходів держави. Тому що вони не за теорією знають, що таке репресивна податкова система.
    В усіх інших випадках воно може бути красиво декларовано, можуть бути навіть прийняті якісь закони, але все це піде на пси тому, що:
    - закони не діятимуть,
    - якщо діятимуть, то не так як написані,
    - якщо діятимуть так як написані, то написані будуть як механізм ручного регулювання і просто перерозподілу податкового навантаження, привілеїв для окремих кланів,
    - податкове навантаження не стільки у податкових законах, скільки в реальних механізмах адміністрування податків. Привіт Азарову.
    Так! Ющенко!

    > ПРОТИ
    > Приниження людської гідності. Бідності і безробіття. Розкрадання >державної власності і державного бюджету. Репресивних податків, що >не дають підприємствам працювати, а людям - отримувати гідну зарплату.
    >Зловживання владою. Обмеження прав і свобод простих громадян. >Корупції і хабарництва, на чому тримається нинішня влада.
    Про інше вже було, а тут - про "зловживання владою". Ющенку не потрібна влада як така. Він найкраще почувався б на пасіці, маючи можливість якимось чином, без адміністративних важелів, шляхом продукування макроекономічних ідей чи то молитов працювати на Україну. Він щирий у своєму прагненні працювати для України і йде у Президенти тому, що іншого шляху змінювати і впорядковувати нема. Ця його щирість і відсутність комплексу царя - реальний запобіжник щодо зловживання владою. І спеціяльно для морозолюбивого народу (зверніть увагу, не пишу "відМорожених"). За Президента - Юща реформа буде. По буквах: Бути. Україні. Демократичною. Елементарно. Причому реформа справжня, дієва, не позірна, а системна. За Януковича може щось і буде (не факт), але саме щось. Декорація. Понти.
    Так! Ющенко!
    > Як економіст за фахом, маючи досвід роботи на посадах Голови Національного банку і Прем'єр-міністра України, як лідер найбільшої парламентської фракції - я знаю, як цього досягти. За півтора роки роботи мого Уряду був наведений порядок у бюджетній сфері, усунуті бартерні розрахунки. Стали прозорими грошові потоки, припинилися масові відключення електроенергії. Ми підвищили зарплати і пенсії усім категоріям населення. Домоглися вчасної виплати зарплат, ліквідували заборгованість із виплати пенсій. І головне - ми досягли цього без зовнішніх запозичень, з опорою виключно на власні ресурси.
    Після перемоги на президентських виборах я зобов'язуюся перед народом України виконати такий План дій.
    Найкращий банкір! Найкращий прем'єр-міністр! Найкращий Президент! (с)S.D.
    Безспірно, Ющенко - найкращий професіонал з усіх вірогідних кандидатів. За підтримки іншого професіонала - Тимошенко. Ющенко - стратег, Юля (кумулятивна куля :) ) - тактик. Це буде ефективно.
    Так! Ющенко!

    > ПЛАН ДІЙ ВІКТОРА ЮЩЕНКА
    > "ДЕСЯТЬ КРОКІВ НАЗУСТРІЧ ЛЮДЯМ"
    Я б назвав "Держава - для людей" (або "Влада для людей"), але в контексті піде.
    Далі коментується вибірково, там де хочеться і потрібно окремо прокоментувати.
    > 1. СТВОРИТИ П'ЯТЬ МІЛЬЙОНІВ НОВИХ РОБОЧИХ МІСЦЬ.
    > Для цього:
    > Створення нових робочих місць з гідною зарплатою визначити критерієм оцінки діяльності влади на всіх рівнях.
    > Спрямувати економічну політику на розвиток внутрішнього ринку.
    > Запровадити систему державного замовлення і громадських робіт для створення нових робочих місць.
    Громадські роботи як основа створення робочих місць. На щастя (чи на жаль), для застосування системи громадських робіт поле неоране, шлях широкий. Реально і правильно.
    > Гарантувати робоче місце кожному, хто отримав професію за державним замовленням.
    > Зняти всі перешкоди для тих, хто хоче відкрити власну справу, сприяти їх власній ініціативі.
    > Зменшити ставки кредитування. Забезпечити гарантований доступ до кредитів для малого і середнього бізнесу.
    До попередніх двох абзаців:
    а) вільний бізнес за Януковича чи іншого президента від бандюків неможливий за визначенням. Донецьк - приклад.
    б) вільний бізнес за умов податкової опричнини а-ля Азаров (це знакова для режиму у своїй непрошкарябаній сірості, закоснілості та агресивності до свободи та вільної ініціативи постать) неможливий за визначенням. Приклад - уся Україна.
    в) Якщо Ющенко не здешевшить кредити - цього не зробить ніхто. Бо він не тільки хоче це зробити, він не тільки бачить необхідність, але для нього нема перешкод - він банкір і знає як.

    > Сприяти розвитку високотехнологічних галузей - для виходу України на міжнародні ринки праці.
    Залучити в економіку України інвестицій у 10 разів більше, ніж сьогодні - це нові робочі місця, нові технології.
    Нема іншого кандидата, котрий спроможний це зробити. Чинники:
    - його професіоналізм як економіста і банкіра,
    - його відчуття справедливості і розуміння ролі держави - гаранта іноземних інвестицій, розуміння ролі закону і справедливого судочинства,
    - непорожні наміри докорінно реформувати податкову систему,
    - довіра до нього (як ні до кого з інших кандидатів) з боку західного бізнесу (до речі, не забувайте, дружина - агентша ЦРУ :) ).
    Так! Ющенко!
    > 2. ЗАБЕЗПЕЧИТИ ПРІОРИТЕТНЕ ФІНАНСУВАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПРОГРАМ.
    > Для цього:
    > Збільшити мінімальну пенсію - вона буде більшою за прожитковий мінімум. Ліквідувати "зрівнялівку" та дискримінацію у пенсійному забезпеченні.
    Моя мати - пенсіонер, що пропрацювала усе життя і отримує пенсію на рівні дармоїдів, каже, що проголосувала би за нього тільки через це.
    > Протягом року повернути людям борги із зарплати.
    > Відновити зруйновану систему охорони здоров'я - в кожному місті та селі. Забезпечити кожному громадянину гарантований перелік безоплатних медичних послуг.
    > Гарантувати пріоритетне оздоровлення ветеранів війни і праці, які віддали свої кращі роки служінню державі - це наш святий обов'язок.
    > Створити умови для повноцінного суспільного життя інвалідам.
    > Відновити повагу у суспільстві до Вчителя; гарантувати освітянам зарплату, не нижчу середньої по промисловості.
    > Кожна дитина, незалежно від майнового стану батьків, зможе отримати якісну освіту. Забезпечити пріоритетне право отримання вищої освіти за бюджетні кошти дітям із малозабезпечених сімей.
    > Поновити 10-річний термін навчання у середній школі з 5-бальною системою оцінки знань.
    Особисто поставив кількох батьків - "ющестрахів" у стан "щире здивування" інформацією про це. Всі - за. До речі, ніхто не може пояснити, чому саме :) . Мабуть, підсвідоме.
    > Замість будівництва нових урядових споруд і купівлі дорогих авто для чиновників - будувати соціальне житло для малозабезпечених громадян.
    Так! Ющенко!
    > 3. ЗБІЛЬШИТИ БЮДЖЕТ - ЗМЕНШЕННЯМ ПОДАТКІВ.
    "+1. Влучно".
    > Для цього:
    > Зменшити податки. Коли вони будуть справедливими, їх сплачуватимуть усі, - тіньова економіка вийде на світло і поповнить бюджет.
    Враховуючи те, що написано нижче - 100%.
    > Щорічно зменшувати оподаткування фонду зарплати - через п'ять років він не перевищуватиме 20%.
    > Спростити процедури сплати податків, зробити їх прозорими.
    Надаю методологічну допомогу: податкові закони мають бути написані мовою, найпростішою з усіх законів, не залишаючи ані найменшої можливості для нерозуміння або подвійного тлумачення. Ніяких підзаконних нормативних актів, окрім актів КМУ, що прямо передбачені податковим законом. Податкові органи не мають права нормотворення, вони - виконавці.
    (До речі. Знаючи особливості законотворення від пана Терьохіна (в якого навіть за добрих намірів виходить таке, що ні з пів-литрою, ні з Конституційним судом не зрозумієш), пропоную всі законопроекти адресувати мені для корегування, редагування, радикального скорочення і викладення людською мовою. Безоплатно! Перепрошую за самопі-ар :), але терьохінська нормотворчість це єдина пляма на чистих податкових намірах Ющенка).
    > Відокремити бізнес від влади, захистити підприємців від поборів. Припинити практику використання правоохоронних органів для здійснення тиску на підприємства.
    П'ять балів за сподіваною (див.вище) п'ятибальною шкалою. Влада - не товар. Здійснення владних повноважень - не бізнес. Знов-таки, Ющева команда потерпіла від такої практики і знає про її злочинність не за чутками. А постать Ющенка гарантує стримання чиїхось можливих бажать використати напрацьований попередниками досвід.
    > Очистити податкові органи від корумпованих чиновників, підвищити зарплату чесним професіоналам. Вони збиратимуть податки в повному обсязі і виключно на основі закону. Ліквідувати податкову міліцію - в цьому каральному органі не буде потреби.
    Другий раз при прочитанні програми є бажання поставити собі пиво і пудову свічку Господу Богу - мої заклинання про ліквідацію податкового гестапо і необхідність вписання це до програми десь почули. Чи то в штабі Юща чи то Нагорі :)
    > Змусити олігархів справно сплачувати всі податки. Я проти нового перерозподілу власності, але олігархи заплатять справжню ціну за підприємства, що "прихватизуються" за безцінь - мільярди гривень підуть на виплату заощаджень пограбованих громадян.
    Добре. Переконаний, що ті ж Ахметов з Тарутою залюбки (на теперішньому етапі свого розвитку і враховуючи важконабуте тяжіння до прозорості) сплачуватимуть нормальні податки. За умови, щоправда, можливості легальної (тобто без порушень закону) мінімізації (а це, до речі, святе право)
    Так! Ющенко!
    > 4. ЗМУСИТИ ВЛАДУ ПРАЦЮВАТИ ДЛЯ ЛЮДЕЙ, ПОВЕСТИ РІШУЧУ
    > БОРОТЬБУ З КОРУПЦІЄЮ.
    Кажу ж: "Влада - для народу!"
    > Для цього:
    > Звільнити з посад казнокрадів і хабарників у структурах виконавчої влади, натомість призначити чесних і порядних професіоналів.
    > Скоротити непотрібні управлінські структури, зменшити чисельність армії чиновників. Решті - забезпечити належні умови роботи і гідну зарплату. Дешевий чиновник надто дорого обходиться народу. Кожен чиновник підпише "Кодекс честі державного службовця" - і неухильно його дотримуватиметься.
    Як ви думаєте, хтось крім Ющенка проведе скорочення управлінських структур? Ні і ще раз ні. Залишаючи осторонь Януковича та "примкнулих до нього", з якими все зрозуміло, навіть Мороз з Вінським. Наші інституціалізовані ліві люблять адмінувати, це старий гарт.
    >Чітко визначити функції оновлених владних структур. Держава не втручатиметься у життя людей там, де вони без неї впораються набагато краще.
    Добре! Демонструється розуміння основоположного: "для влади заборонено все, що прямо не дозволено законами". Плюс розуміння автономності громадянського суспільства стосовно держави.
    > Звільнити суддів, які заплямували себе корупцією і замовними рішеннями в інтересах олігархів. Суди відновлять почуття справедливості у суспільстві - вони не каратимуть, а захищатимуть права громадян.
    Амінь!
    > Провести справжню політичну реформу - кожен відчує, що влада працює для громадян, і працює ефективно. Зміни до Конституції будуть прийняті прозоро і законно - і запроваджені у 2006р., після обрання нової Верховної Ради на вільних і чесних виборах.
    Див. вище про реформу. Він це зробить. Примітка: саме таке реформування відповідає підтриманому мною і ніким не спростованому на "Майдані" підходу до майбутньої реформи (від Пані, Свистовича та ін.)
    > Розширити права і зміцнити фінансову базу для ефективного самоврядування - на рівні міст, селищ, сіл. Більше коштів спрямуємо у регіони і до територіальних громад - на фінансування найважливіших потреб людей.
    Так! Ющенко!
    > 5. СТВОРИТИ БЕЗПЕЧНІ УМОВИ ДЛЯ ЖИТТЯ ЛЮДЕЙ.
    > Для цього:
    > Змінити пріоритети правоохоронців - головним у їх діяльності буде не безпека можновладців, а безпека кожного громадянина.
    > Очистити правоохоронні органи від корупціонерів, на керівні посади призначити чесних, високопрофесійних офіцерів, надати їм належну політичну і матеріальну підтримку. Розгорнути рішучу боротьбу з криміналітетом і організованою злочинністю.
    > Підвищити рівень захисту населення від природних і техногенних аварій і катастроф. Послідовно вирішувати нагальні проблеми чорнобильців. Я гарантую, що інформація про екологічний стан довкілля буде повністю відкритою для громадян.
    Заперечень бути не може. Так! Ющенко!
    > 6. ЗАХИСТИТИ ЦІННІСТЬ СІМ'Ї, ПОВАГУ ДО БАТЬКІВ І ПРАВА ДІТЕЙ.
    > Для цього:
    > Зламати тенденцію скорочення чисельності населення України.
    Він, сам багатодітний, може. Йому - вірю :)
    > Збільшити мінімум у 10 разів грошову допомогу матері при народженні дитини. Відмова матері від професійної діяльності на користь виховання дитини має знайти належне визнання у суспільстві.
    > Гарантувати якісну і безкоштовну медичну допомогу жінкам при народженні дитини.
    > Створити умови, щоб саме сім'я, а не виховні заклади, стала гармонійним середовищем для виховання дітей.
    > Надавати державну підтримку тим, хто виховує дітей, або доглядає людей похилого віку.
    > Відновити мережу державних і комунальних дитячих садків і ясел, насамперед - на селі. Заборонити продаж дошкільних закладів.
    > Створити умови, щоб батьки виховували дітей і мали гідний заробіток не на чужині, а у себе вдома.
    > Кредити для будівництва або купівлі житла будуть доступні кожній молодій сім'ї - як у місті, так і на селі.
    > Ліквідувати дитячу безпритульність. Забезпечити пріоритетний розвиток дитячих будинків сімейного типу.
    > Забезпечити безкоштовно дітей-інвалідів ліками, медичними засобами, спеціальним харчуванням, оздоровленням; створити їм умови для повноцінного життя у суспільстві.
    > Впровадити інститут сімейних лікарів.
    > Забезпечити неухильне дотримання законів, що забороняють пропаганду аморальності і насильства, - свідомість дітей буде захищена від руйнівного впливу.
    Щодо останнього - одне зауваження. Починати треба зі скасування одіозного Закону "Про захист суспільної моралі", авторства не надто морального та не надто розумного майбаховласника Л.Черновецького, саме перебування якого в "НУ" є неморальним. В іншому - Так! Ющенко!
    > 7. СПРИЯТИ ДУХОВНОСТІ, ЗМІЦНЕННЮ МОРАЛЬНИХ ЦІННОСТЕЙ.
    > Для цього:
    > Створити умови для розвитку особистості, високого рівня освіти і культури громадян.
    > Сприяти єдності народу України, орієнтації суспільства і держави на загальнолюдські цінності - свободу, демократію, міжнаціональну і міжконфесійну злагоду, взаємну повагу і толерантність, справедливість і добро.
    Знову: він сам такий. Все це йому притаманне, а не роблене. Можливі похибки в деталях, але не щодо курсу. Він добре і природно почувається в обстановці свободи, поваги, толерантності.... Тому кандидатура Юща є оптимальною для тих, хто все це цінує і прагне поступу і утвердження таких цінностей і "за Ющенка" і "після Ющенка", при цьому не маючи сумніву, що "після Ющенка" наступить, на відміну від "після Кучми", бо ТОВ "Кучма" прагне просто перманентно змінювати вивіску.
    > Підтримувати ініціативи громадян, їх активну участь у вирішенні державних проблем. В оновленій Україні стане нормою свобода слова, активна діяльність громадських організацій, політичної опозиції - як запорука державної політики в інтересах народу.
    Все це відповідає "дискурсу громадянського суспільства" і тому вітається.
    Так! Ющенко!
    > 8. СПРИЯТИ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОГО СЕЛА.
    > Для цього:
    > Зупинити спекулятивні махінації навколо продажу землі - земля буде власністю тих, хто її обробляє.
    > Збільшити вдвічі продуктивність сільського господарства, кардинально підвищити рівень доходів селян.
    > Зробити фінансові ресурси доступними селянам, а не чиновникам і посередникам. Гарантувати справедливі закупівельні ціни на сільгосппродукцію.
    > Підняти рівень доходів селян до середнього по країні.
    > Збудувати сучасну транспортну інфраструктуру, завершити газифікацію, налагодити телефонний зв'язок, відновити роботу шкіл, клубів, фельдшерсько-акушерських пунктів - у кожному селі. Молодь матиме змогу реалізувати свої здібності і не покидатиме села.
    Не претендуватиму на обізнаність у сільських справах. Звучить добре.
    Так! Ющенко!
    > 9. ПІДВИЩИТИ БОЄЗДАТНІСТЬ АРМІЇ, ПОВАГУ ДО ЛЮДЕЙ У ПОГОНАХ.
    А може "з погонами"? :)
    > Для цього:
    > Мобілізувати ресурси для створення в Україні боєздатної армії, розвитку оборонних технологій.
    Ні для кого не таємниця, що є доцільність військово-політична. Ні для кого не таємниця, що є доцільність економічна - експорт зброї вельми прибуткова справа. І не повинно бути новиною, що за Президента-Ющенка буде можливість, котра зростатиме з впорядкування бюджетних відносин.
    >Скоротити термін строкової військової служби до 12 місяців невідкладно - вже з весняного призову 2005р.
    В якості першого кроку - нормально.
    > Скасувати призов на військову службу і забезпечити комплектування професійної армії за контрактом - починаючи з 2010р.
    В якості другого кроку - чудово (щоправда, як зарізяка-бандерівець, люблячи гвери з крісами, маю пропозицію щодо обов'язкових короткотермінових навчань для чоловіків з питань "куди прилаштовувати магазин", "на що натискати" та "де те кільце, за яке смикати", але потім розберемося).
    > Забезпечити військовослужбовців житлом. Гарантувати кожному військовому при звільненні в запас пристойне житло і соціальні гарантії.
    Очевидно, що сьогодні при теоретично можливому боєзіткненні з якимось противником певна частина того, що наразі зветься "ЗСУ" не матиме особливого інтересу, бо не бачила від цієї держави, цього режиму нічого доброго (а у разі наявності певного противника щасливо асимілюється в його лави). Тому і розуміння Ющенком важливості уваги до військових і взагалі його (патріота і професіонала, що вміє збирати і витрачати гроші на потрібні речі) обрання з подальшою реалізацією його програми на побудову нормальної держави є незаперечним плюсом для тих, хто переймається обороноздатністю і своїм місцем в її забезпеченні.
    Так! Ющенко!

    > 10. ПРОВОДИТИ ЗОВНІШНЮ ПОЛІТИКУ В ІНТЕРЕСАХ НАРОДУ УКРАЇНИ.
    > Зовнішня політика України буде чесною, прозорою і послідовною, економічно вигідною.
    І за Ющенка вона такою буде. Думаю, що він міг би підписатися під "В України нема вічних друзів і вічних ворогів, а є вічні інтереси". А чесність і прозорість у політиці (важко уявити Юща - єзуїта, га?) у сучасному світі така рарітетність, що за обмеженої пропозиції може мати добрий попит.
    > Ми будемо оцінювати її успіхи не за кількістю візитів, заяв і декларацій. Головне для нас - це обсяги залучених в Україну інвестицій, просування вітчизняних товарів на міжнародні ринки, захист прав громадян України за кордоном.
    Див.вище про інвестиції. Саме за Ющенка така багатокомпонентна річ, як інвестиційний клімат буде наповнена головним інгредієнтом - можливістю довіряти владі, котра не краде і не використовує умовні та не дуже бейсбольні біти.
    > Відносини з Росією будуть взаємовигідними, дружніми і стабільними.
    Хто проти? Хто утримався? Між іншим, "найстрашніші" "крайньоправі" з табору "НУ" теж не проти.
    > Наші партнери, як на Сході, так і на Заході побачать іншу Україну - міцну, надійну, яка дотримується зобов`язань і водночас здатна захистити свої національні інтереси.
    Справжній, природний, патріархально-хатнього виробництва патріотизм Ющенка - добрий підмурок для побудови зовнішньої політики на засадах відповідальності і самоповаги. Він не зможе брехати і не буде прогинатися. Відповідальність на посаді ("за мною - Україна, котру я люблю") додаватиме йому твердості там, де він пішов би на компроміс як приватна людина. І ще - відповідальність, чесність і прямота в сучасних умовах для України найбільш гнучка і точно вирахована політика. Такий парадокс.
    Так! Ющенко!
    * * *
    > Я йду на вибори, щоб подолати в Україні бідність і безробіття, забезпечити високі стандарти життя для простих людей. Я знаю, які проблеми хвилюють кожного громадянина України. Я знаю, як ці проблеми вирішувати - і я вмію їх вирішувати. Всі мої дії на посаді Президента будуть законними, прозорими і зрозумілими. Мої дії будуть рішучими, послідовними і ефективними. Вже з наступного року ми всі відчуємо, що живемо в зовсім іншій державі - яка дбає про всіх громадян, а не лише про чиновників і олігархів.
    > Тим, хто мене підтримає на виборах, і тим, хто цього не зробить, гарантую: я стоятиму на сторожі прав кожного з вас. В Україні буде зручно і затишно усім і кожному - в цьому я вбачаю свій головний обов'язок. Говорячи словами Івана Франка, "мільйони чекають щасливої зміни". Нас в Україні - 48 мільйонів. Разом ми змінимо життя на краще!

    Підсумовуючи. Написати будь-яку програму може будь-хто (як не здатен сам через ментальні особливості - замовити). Але у програмі Ющенка нема нічого, шо б дисонувало з його характером і вислідами спостереження за ним як політиком і фахівцем. У нього можуть бути (і будуть) труднощі, він може помилятися, але він щирий. Буде щирим і в перемогах і у помилках. Це перше. І друге: він може комусь подобатися, а комусь ні, може сприйматися кимось як месія, а кимось - як найменше зло. Але скажу ще раз - він добро. Не абсолютне і не близьке до ідеалу в абсолютному вимірі. Найбільш реально можливе (чи не єдине реально можливе) у вимірі відносному. І якщо ми хочемо не влади=ТОВ, де час від часу змінюється тільки розмір часток власників та деякі персоналії, а поступу на шляху до громадянського суспільства та правової держави, то Ющенко - наш. Кому - провідник, кому - супутник у дорозі, кому - ситуаційний супутник з розрахунку, але сьогодні - добро.

    P.S. І про популізм. Будь-яка програма річ популістська. Але популізм головний - не в текстах, а в поцимбальному ставленні кандидата до змісту тексту "після того, як". Звинувачувати в цьому Ющенка підстав не бачу.


    П'ять пропозиційних копійок (а по-нашому шагів) киданув туди, де їм і належиться бути: http://maidan.org.ua/news/view.php3?key=1089603163&trs=-1&bn=maidan_free&site=maidan


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".