"Сікрєт фірми, яка нє вяжет вєніков"
07/17/2004 | або дякуємо за Збітнева
"Дякую Вам пані Тоня,але в мене ще одне запитання. Чи правильно я зрозумів,що якщо кандидатом у президенти буде хтось із теперішніх лідерів більшості, вірніше сказати якщо ставленик Кучми признається, що підтимує ідеї Переходу-4 то Спільна Дія разом з Новою Силою проголосує за нього. Якщо такого не знайдеться то висуваєте свого, наприклад Збітнєва, а так як він буде не прохідний то голоси віддаються сильнішому"
Цікаво якою буде Нова сила в цьому році і кому відасть свої голоси на виборах президента
Автор: Степан
Дата: 14 Сiч 2003 02:26
Цікаво якою буде Нова сила в цьому році і кому відасть свої голоси на виборах президента . Ось такою вона була в минулому році. Автор: новий голос
Дата: 30 Берз 2002 03:09
Що потрібно, щоб Нова Сила реабілітувала себе перед українським народом? Це єдине - віддати свої голоси на користь блоку "Наша Україна". В іншому випадку ви завжди будете асоціюватися з тими партійками, які були створені режимом. Але ваша вина є ще більшою тому, що ви спекулюєте на найсвятіших національних почуттях українців з метою трошки вкрасти голосів у національно-патріотичних блоків.
Вiдповiсти на це повiдомлення
Re: Що потрібно, щоб Нова Сила реабілітувала себе перед українським народом?
Автор: новий голос2
Дата: 11 Квiт 2002 12:08
Не дивлячись на всю мою прихильність до ідеології "Нової сили",не можу не погодитись з автором попереднього повідомлення.
Складається враження політичної близорукості ідеологів руху.Йдеться про утворення партії,вирванної з контексту новітньої української історії.А в такому випадку волею-неволею для пересічного громадянина "Нова сила" і,скажімо,опальні "озимі" стають поняттями ледь не тотожними.Різниця хіба в тому,що озимі - це фахово завізажований проект Банкової,а "Нова сила"(для тих,хто хоч поверхнево ознайомлений з її програмою) схожа скоріше на секту,аніж на партію.Особливо "ляпсусним" з цієї позиції стає смакування "дев"яткою"(йдеться про порядковий номер у списку партій.)
Панове лідери - це сміхотворний фетиш!Не ганьбіться!
0,1% голосів виборців(а скоріше самих членів партії і "наближених") найаргументованіший доказ всьому вищесказаному!
Тільки сприйміть це як конструктивний докір.І якщо ми говоримо про елітарність руху "Спільна дія",то займіть свою брахманську нішу у справді Всеукраїнській партії "Наша Україна" для СПРАВЖНЬОЇ С П І Л Ь Н О Ї ДІЇ !
Чи може Ваша спільна дія - це фікція?
Вiдповiсти на це повiдомлення
Re: Цікаво якою буде Нова сила в цьому році і кому відасть свої голоси на виборах президента
Автор: Тоня
Дата: 14 Сiч 2003 10:54
***Чи може Ваша спільна дія - це фікція?***
У фікції та безрезультативності можна звинуватити зараз кого-завгодно і з опозиції, навіть і на вашу думку "справді Всеукраїнську партію "Наша Україна", тому що результати періоду після перемоги опозиційних партій на виборах поки що не принесли якихось позитивних змін для українського суспільства, а підірвали його навіть наївну віру в перемогу опозиції. Тільки не говоріть мені, що влада, адмінресурс, ЗМІ...
По вашій версії "Нова сила" "підіграла" на минулих виборах провладним структурам, відібрала голоси, а з моєї точки зору, як виборця, яка віддала за опозицію голоси, перебуваючи в Спільній Дії, "Наша Україна" та блок Б'ют не виправдали моїх надій на дієвість та спільну дію, а показали потому їхню "різношерстність" спільної дії.
Кількісно опозиція ніяк не кучка, не групка в 0.1% можна було б перейти від "грання в сніжки" до дійсно спротиву й перемоги, але прошу не в купі з червоними, оце фікція спільної дії, бо з червоними стати по одну сторону барикади це просто зрада пам'яті забитих від тих, хто стояв за цими прапорами.
Вiдповiсти на це повiдомлення
Re: Цікаво якою буде Нова сила в цьому році і кому відасть свої голоси на виборах президента
Автор: Степан
Дата: 17 Сiч 2003 01:39
Тоня ви так і не відповіли на запитання, якою буде Нова сила в цьому році і кому відасть свої голоси на виборах президента?
Вiдповiсти на це повiдомлення
Re: Цікаво якою буде Нова сила в цьому році і кому відасть свої голоси на виборах президента
Автор: Тоня
Дата: 17 Сiч 2003 12:01
Почнемо з того, що я особисто ще не в Новій силі, тобто не є членом цієї партії, але я "нарощую інтелектуальні мускули", щоб зрозуміти, які принципи закладаються (підкреслюю в процесі випрацювання) в основу програми цієї партії як політичного крила Спільної Дії. Але я є прихильником принципу солідаризму, третього шляху, в контексті сучасності - це найвірніший шлях : пошук злагоди, усвідомлення взаємозалежності суб'єктів суспільства, взаємовідповідальності, побудова органічного суспільства, рідного й любого для всіх.
Коли я усвідомлю загалом і детально, а я вже почала "в'їжджати" (адже це дуже серйозний момент і підхід до вступу до організації, зрозуміти, що хочуть концептуалісти, чи мені з ними по дорозі і чи я можу своїм членством прислужитись розробці й провадженню програми НА КОРИСТЬ МОГО НАРОДУ ТА МОЄЇ ДЕРЖАВИ). Партія - це завжди авангард, має так бути, це найрозумніші, найвідповідальніші, найсвідоміші - теоретики й практики. Туди не треба поспішати, бо це модно або пристижно, це дуже відповідально, а зараз туди йдуть частенько для криків та навіювання, бо візьміть любого рядового члена опозиційного блоку, чи керівника районного осередку і запитайте його, чи він розуміє принципи, закладені в програмах, він буде щось белькотіти на кшталт, що Юлія Тимошенко смілива жінка і врізала по пиці силовика, або що пан Ющенко дуже поміркована людина і теж шукає злагоди, от з'єднав в одному блоці лібералів з націоналістами, це ж харашо, а те що у них кардинально різні інтереси, то хто там в деталі удається, головне ж блокуються. Ви ж там процитували, що це справді всеукраїнська партія "Наша Україна". Для мене вона Лебідь, Щук да Рака.
Отже, повернімося до мене, як потенційного члена "Нової Сили", бо я в Спільній Дії, інтелектуальному середовищі формування й оздоровлення нової мислячої еліти, голови національного організму народу.
Нова Сила не балакає зараз про те, за якого лідера голосуватиме на наступних виборах або кого висуватиме, вона на часі більше опікується про шлях, яким піде Україна й вийде спільними зусиллями та дією з кризи. Вона "лобіює" новий світогляд, спираючись на матеріали, опубліковані в Переході. Мені особисто такий підхід до ломки старої системи в мисленні й поведінці дуже імпонує. Спочатку, друзі, розберемось в нинішній політично-економічній ситуації, проаналізуємо внутрішні й зовнішні процеси, запропонуємо новий шлях, третій шлях з урахуванням національних передумов та закономірностей, вибудуємо концепцію, побудуємо програму та розробимо разом і головне "головою" а не "задом" і лише спільними зусиллями кроки до практичної її реалізації.
Якщо уважно перечитати заклики на сторінках проекту Спільної Дії, то СПОЧАТКУ в середовищі інтелектуалів Переходу-4 була розроблена концепція з семи пунктів, вони почали шукати найперспективніші роботи серед науковців, подавати їх на своїх шпальтах ,ди. Політологічну секцію. ДВІ головні ідеї весь час "втовкмачувались": спільно мислити й діяти й ломати старі стереотипи, будувати новий здоровий світогляд, наш національний, повертатись до витоків, вивчати історію і, накінець, побачити місце розриву, залікувати цю рану і, всмоктавши найкраще рідне національне, піти далі.
На це пішло, якщо відраховувати від виходу першого журналу 1999 , чотири роки. Концептуалісти весь час заохочували - знайдіться, ау, й візьміть за основу пункти СД та концепцію солідаризму. Пробували й пробують вийти й на "брендових" лідерів.
Згодіться, шановний Степане, найважче починати щось в повному безладді й інтелектуальному хаосі й розгубленості, коли їсти хочеться не лише робітникові, а й ученому, якому одразу урізали його калорії, які так потрібні для розумової діяльності й наукового оптимізму. Не робітник прогнозує закономірності розвитку суспільства, а інтелектуал (тут в широкому розумінні).
На минулих виборах відгукуються деякі партії, щось підхоплюють, припускаю, щоб бути оригінальними, або...щоб якось "зкомкати" дуже перспективні ідеї, "вилонені" проектом Спільної Дії, тобто нашкодити. Був певний риск. Певний компромат в цих 0,1%, але я впевнена, що більшість прихильників Нової Сили тоді віддали голоси за блоки Ющенка й Тимошенко, як і я.
Нестандартний хід концептуалів Спільної Дії з Новою Силою, десь втратили, так, але десь і знайшли, багато мислячих людей, які не втекли в момент кризи, а заворушились і не пали духом. Щирі напрацювання дались взнаки. Зараз в Новій Силі йде процес оздоровлення, очищення від провладних елементів. Але найголовніше - йде детальна розробка Третього Шляху на принципах солідаризму й гуртування вирощування через сітку Клубів Переходу-4 для політичного крила свідомої нової еліти. Дуже оптимістичні настої, бо коли люди потрапляють с своє середовище, то вони злітають духом, адже вони чують і їх чують.
А тепер з того, що я так довго набалакувала, як поведеться "Нова Сила" на майбутніх президентських виборах, мої прогнози. Вона найперше й найголовніше буде займатись формуванням середовища нової еліти та формуванням оновленого світогляду, свідомого середовища, з якого має постати новий сильний лідер з сильною командою. Вона буде ідеї Третього Шляху "лобіювати" в усі партії та до всих "брендових" лідерів проукраїнських настроїв. Не можна не враховувати нинішню ситуацію. Тимошенко та Ющенко популярні у народу, він їх просто інтуїтивно любить, бо ті люблять щиро українців і хочуть для них добробуту, хоча цього й замало. Але не можна не врахувати, що програми блоків цих лідерів кульгають, вони є поганенькими копіями західних розробок. Почитайте роботи Ернста Заграву, що копіюють наші "брендові" партійці ,"несправжній соціалізм" та "несправжній капіталізм".
Нова Сила проштовхує Третій Шлях. Це не "тупа" боротьба за владу, це боротьба за вихід з кризи, за свій український шлях. А тому є певні принципи поведінки. Якщо лідери залишаються "глухими" до концепції солідаризму, "Нова Сила" залишає за собою право на висування власного лідера чи підтримку того, хто підтримає солідаризм.
Певні опасіння, що концепцію солідаризму може "підхопити" псевдосолідарист. Але ж, вибачте, я впевнена, що хлопці в Спільній Дії не закінчені д'урні. Якщо, припустимо, Медведчук або Хорошковський стане завтра солідаристом, то я помру зо сміху.
Висновки, як вони мені бачаться по ходу всих подій, що розгортаються в сьогодненні:
Спільна Дія - інтелектуальне середовище для формування нової реальномислячої творчої еліти
Нова Сила - авангард та розробник програми на принципах солідаризму, а тому політичне крило Спільної Дії
Головне для Нової Сили в контексті найближчого сьогодення - формування й розробка світоглядних принципів солідаризму, вияснювання їх для еліти й вирощування/оздоровлення на їх основі нового лідера
Логічність таких кроків підказує, що краще, щоб теперішні лідери та їх команди усвідомили переспективність для України Третього Шляху і стали більш рішучими не лише на вулиці, а й в програмних напрямках, тобто, коли прийдуть до влади, то знали б куди і як вести.
А тому, на мою думку, ще рано говорити, якого конкретно опозиційного лідера "з нині живущіх й здаравствующіх", підтримала б "Нова Сила". Але загалом ситуація така, що навіть з середовища теперішньої зколоченої "більшості" є певний шанс на "вигулькування" нового "нерозкрученого", але рішучого й мислячого лідера. Ми живемо в час закономірностей й парадоксів.
Нам потрібні не сімпатічні, хоча й це не виключено, а рішучі й мислячі, ті що заради України не побояться піти на таран провладного адмінресурсу й стереотипів.
Вибачте, що так довго. Це щоб передбачити додаткові запитання від Вас.
Вiдповiсти на це повiдомлення
Re: Цікаво якою буде Нова сила в цьому році і кому відасть свої голоси на виборах президента
Автор: Степан
Дата: 23 Сiч 2003 23:53
Дякую Вам пані Тоня,але в мене ще одне запитання. Чи правильно я зрозумів,що якщо кандидатом у президенти буде хтось із теперішніх лідерів більшості, вірніше сказати якщо ставленик Кучми признається, що підтимує ідеї Переходу-4 то Спільна Дія разом з Новою Силою проголосує за нього. Якщо такого не знайдеться то висуваєте свого, наприклад Збітнєва, а так як він буде не прохідний то голоси віддаються сильнішому?
Вiдповiсти на це повiдомлення
Re: Цікаво якою буде Нова сила в цьому році і кому відасть свої голоси на виборах президента
Автор: Тоня
Дата: 30 Сiч 2003 23:21
Я повторюсь, я - не "Нова Сила", по крайній мірі, досьогодні, я симпатизую ідеології солідаризму, яку вони почали "одягати" в український контекст, а тому говорити від імені членів партії я не наважусь:). Я симпатизую поглядам Ю.Збітнєва, прочитуючи їх через його статті, мені подобаються його намагання сприяти починанням Переходу-4, мені імпонує творчий дух людей, які гуртуються навколо нього, включаючи переходівців: сміливість, найперше, потім ітнелектуальна розкріпаченість, я смакую стилем Володимира Алмашина з НО, він розганяє патріотичні коліщата, мені подобається здорова національна нахабність в середовищі Спільної Дії.
Отже, моя власна думка, не дивуйтесь, у членів Спільної Дії саме найбільше цінується власна думка, хтось мене може взяти й на кпини.
По-перше, я аж ніяк і природньо не бачу лідерів серед ставлеників, тут однозначно. Таке шось бовкнули, куме, пардон, лідер-ставленик.
Далі, я іронізую зараз майже над усіма партіями та блоками, партія - ніщо, порода - усе. Якби зараз чи найближчим часом таки Кучма пішов чи його пішли, то я ні за Тимошенко, ні за Ющенка голоса свого б не віддала. Як на мене, це було б катастрофою, ми вже - далі нікуди, це гірка правда, але потрібен час для лобіювання Третього Шляху, тому Кучма потрібен живим мерцем, для того щоб не зіскочити в нікуди. Отака політична іронія.
Щоб Ви мене краще зрозуміли, я процитую слова Ернста Заграви з тимошенківського форуму, де він пробував "нести в люди" ідеї Третього Шляху, вони варті того, щоб бути повтореними, з цим економістом я дуже солідарна, коли він балака, я замовкаю, резоную себто.
"В чому суть солідаризму? Який солідаризм потрібний Україні? (А він, ясна річ, потрібний їй інший, бо 1) історія України, її спадок є іншим, 2) час тепер вже є іншим, наш солідаризм мусить бути пристосованим до глобалізаційних процесів, 3) наш солідаризм, мусить не лише дбати за рівновагу в суспільстві, а й давати можливість нашій країні вириватися вперед, ставати лідерами в світовій гонці).
Що саме відрізняло лад комуністичної України від солідаризму? Який шлях до нього був оптимальний? Що відрізняє сьогоднішню Україну від солідаризму і що можна зробити, щоб привести її до нього?
Якщо ми матимемо уявлення про той лад, що дасть нам соціальний мир та ще й можливість прискоренного розвитку, та матимемо уявлення, що саме треба міняти (уяву про шлях), тоді ми можемо подати це людям і сказати для чого ми їх збираємо і на що кличимо.
Атака на особистості викликає у людей справедливе питання: а що далі? Прибрати цю особистість, що очолює цю злочинну систему, і ... посадити на її місце іншу? Для чого? Щоб тепер інша особистість займалася тим самим? Чи система зміниться через гарні властивості нової особистості? (Пом”ятаєте – вона йде, а навколо з-під снігу квіти починають пробиватися, пташки співи свої починають, а з-за хмар сонечко пригрівати починає).
Отже людям таки треба показати, що мова йде не про заміну одного бандюги іншим, а про зміну самої системи.
Тільки в цьому разі це питання (“самі до влади рветеся!”) знімається. . (Хоча вороги його все одно використовуватимуть, та воно вже не буде таким переконливим.)"
Отже, зрозумійте, питання не в лідерах на порядку денному, а в тому, хто у нас не Сусанін для власного розгубленого народу.
А ось з дискусії на Аратті слова Ігоря Каганця:
"Головне завдання НС - духовно-світоглядне перетворення українців.
Все інше - державна система, економіка, безпека - є речами похідними.
Народ, що володіє передовим мисленням, автоматично створить і передову державу, і ефективну економіку, і надійну систему захисту."
Над цим і б'ємося.
А відповідно, буде лідер, в повному значенні цього слова, лідер з командою однодумців, котрі вибудовуватимуть/реалізовуватимуть спільно програму виходу з кризи - будуть за нього голоси, а не буде такого лідера, то буде те, до чого доросли. Не хочеться, щоб народ черговий раз кімсив"плачте очі, їжте тепер, бо бачили, що купували".
Я оптимістично зараз дивлюсь на ситуацію. Ще є трохи виділеного Богом Україні часу, щоб вигулькнув реаніматор. Зауважу - трохи. Аби достатньо.
Але я вже знаю, що він є. Сікрєт фірми, яка нє вяжет вєніков.
Цікаво якою буде Нова сила в цьому році і кому відасть свої голоси на виборах президента
Автор: Степан
Дата: 14 Сiч 2003 02:26
Цікаво якою буде Нова сила в цьому році і кому відасть свої голоси на виборах президента . Ось такою вона була в минулому році. Автор: новий голос
Дата: 30 Берз 2002 03:09
Що потрібно, щоб Нова Сила реабілітувала себе перед українським народом? Це єдине - віддати свої голоси на користь блоку "Наша Україна". В іншому випадку ви завжди будете асоціюватися з тими партійками, які були створені режимом. Але ваша вина є ще більшою тому, що ви спекулюєте на найсвятіших національних почуттях українців з метою трошки вкрасти голосів у національно-патріотичних блоків.
Вiдповiсти на це повiдомлення
Re: Що потрібно, щоб Нова Сила реабілітувала себе перед українським народом?
Автор: новий голос2
Дата: 11 Квiт 2002 12:08
Не дивлячись на всю мою прихильність до ідеології "Нової сили",не можу не погодитись з автором попереднього повідомлення.
Складається враження політичної близорукості ідеологів руху.Йдеться про утворення партії,вирванної з контексту новітньої української історії.А в такому випадку волею-неволею для пересічного громадянина "Нова сила" і,скажімо,опальні "озимі" стають поняттями ледь не тотожними.Різниця хіба в тому,що озимі - це фахово завізажований проект Банкової,а "Нова сила"(для тих,хто хоч поверхнево ознайомлений з її програмою) схожа скоріше на секту,аніж на партію.Особливо "ляпсусним" з цієї позиції стає смакування "дев"яткою"(йдеться про порядковий номер у списку партій.)
Панове лідери - це сміхотворний фетиш!Не ганьбіться!
0,1% голосів виборців(а скоріше самих членів партії і "наближених") найаргументованіший доказ всьому вищесказаному!
Тільки сприйміть це як конструктивний докір.І якщо ми говоримо про елітарність руху "Спільна дія",то займіть свою брахманську нішу у справді Всеукраїнській партії "Наша Україна" для СПРАВЖНЬОЇ С П І Л Ь Н О Ї ДІЇ !
Чи може Ваша спільна дія - це фікція?
Вiдповiсти на це повiдомлення
Re: Цікаво якою буде Нова сила в цьому році і кому відасть свої голоси на виборах президента
Автор: Тоня
Дата: 14 Сiч 2003 10:54
***Чи може Ваша спільна дія - це фікція?***
У фікції та безрезультативності можна звинуватити зараз кого-завгодно і з опозиції, навіть і на вашу думку "справді Всеукраїнську партію "Наша Україна", тому що результати періоду після перемоги опозиційних партій на виборах поки що не принесли якихось позитивних змін для українського суспільства, а підірвали його навіть наївну віру в перемогу опозиції. Тільки не говоріть мені, що влада, адмінресурс, ЗМІ...
По вашій версії "Нова сила" "підіграла" на минулих виборах провладним структурам, відібрала голоси, а з моєї точки зору, як виборця, яка віддала за опозицію голоси, перебуваючи в Спільній Дії, "Наша Україна" та блок Б'ют не виправдали моїх надій на дієвість та спільну дію, а показали потому їхню "різношерстність" спільної дії.
Кількісно опозиція ніяк не кучка, не групка в 0.1% можна було б перейти від "грання в сніжки" до дійсно спротиву й перемоги, але прошу не в купі з червоними, оце фікція спільної дії, бо з червоними стати по одну сторону барикади це просто зрада пам'яті забитих від тих, хто стояв за цими прапорами.
Вiдповiсти на це повiдомлення
Re: Цікаво якою буде Нова сила в цьому році і кому відасть свої голоси на виборах президента
Автор: Степан
Дата: 17 Сiч 2003 01:39
Тоня ви так і не відповіли на запитання, якою буде Нова сила в цьому році і кому відасть свої голоси на виборах президента?
Вiдповiсти на це повiдомлення
Re: Цікаво якою буде Нова сила в цьому році і кому відасть свої голоси на виборах президента
Автор: Тоня
Дата: 17 Сiч 2003 12:01
Почнемо з того, що я особисто ще не в Новій силі, тобто не є членом цієї партії, але я "нарощую інтелектуальні мускули", щоб зрозуміти, які принципи закладаються (підкреслюю в процесі випрацювання) в основу програми цієї партії як політичного крила Спільної Дії. Але я є прихильником принципу солідаризму, третього шляху, в контексті сучасності - це найвірніший шлях : пошук злагоди, усвідомлення взаємозалежності суб'єктів суспільства, взаємовідповідальності, побудова органічного суспільства, рідного й любого для всіх.
Коли я усвідомлю загалом і детально, а я вже почала "в'їжджати" (адже це дуже серйозний момент і підхід до вступу до організації, зрозуміти, що хочуть концептуалісти, чи мені з ними по дорозі і чи я можу своїм членством прислужитись розробці й провадженню програми НА КОРИСТЬ МОГО НАРОДУ ТА МОЄЇ ДЕРЖАВИ). Партія - це завжди авангард, має так бути, це найрозумніші, найвідповідальніші, найсвідоміші - теоретики й практики. Туди не треба поспішати, бо це модно або пристижно, це дуже відповідально, а зараз туди йдуть частенько для криків та навіювання, бо візьміть любого рядового члена опозиційного блоку, чи керівника районного осередку і запитайте його, чи він розуміє принципи, закладені в програмах, він буде щось белькотіти на кшталт, що Юлія Тимошенко смілива жінка і врізала по пиці силовика, або що пан Ющенко дуже поміркована людина і теж шукає злагоди, от з'єднав в одному блоці лібералів з націоналістами, це ж харашо, а те що у них кардинально різні інтереси, то хто там в деталі удається, головне ж блокуються. Ви ж там процитували, що це справді всеукраїнська партія "Наша Україна". Для мене вона Лебідь, Щук да Рака.
Отже, повернімося до мене, як потенційного члена "Нової Сили", бо я в Спільній Дії, інтелектуальному середовищі формування й оздоровлення нової мислячої еліти, голови національного організму народу.
Нова Сила не балакає зараз про те, за якого лідера голосуватиме на наступних виборах або кого висуватиме, вона на часі більше опікується про шлях, яким піде Україна й вийде спільними зусиллями та дією з кризи. Вона "лобіює" новий світогляд, спираючись на матеріали, опубліковані в Переході. Мені особисто такий підхід до ломки старої системи в мисленні й поведінці дуже імпонує. Спочатку, друзі, розберемось в нинішній політично-економічній ситуації, проаналізуємо внутрішні й зовнішні процеси, запропонуємо новий шлях, третій шлях з урахуванням національних передумов та закономірностей, вибудуємо концепцію, побудуємо програму та розробимо разом і головне "головою" а не "задом" і лише спільними зусиллями кроки до практичної її реалізації.
Якщо уважно перечитати заклики на сторінках проекту Спільної Дії, то СПОЧАТКУ в середовищі інтелектуалів Переходу-4 була розроблена концепція з семи пунктів, вони почали шукати найперспективніші роботи серед науковців, подавати їх на своїх шпальтах ,ди. Політологічну секцію. ДВІ головні ідеї весь час "втовкмачувались": спільно мислити й діяти й ломати старі стереотипи, будувати новий здоровий світогляд, наш національний, повертатись до витоків, вивчати історію і, накінець, побачити місце розриву, залікувати цю рану і, всмоктавши найкраще рідне національне, піти далі.
На це пішло, якщо відраховувати від виходу першого журналу 1999 , чотири роки. Концептуалісти весь час заохочували - знайдіться, ау, й візьміть за основу пункти СД та концепцію солідаризму. Пробували й пробують вийти й на "брендових" лідерів.
Згодіться, шановний Степане, найважче починати щось в повному безладді й інтелектуальному хаосі й розгубленості, коли їсти хочеться не лише робітникові, а й ученому, якому одразу урізали його калорії, які так потрібні для розумової діяльності й наукового оптимізму. Не робітник прогнозує закономірності розвитку суспільства, а інтелектуал (тут в широкому розумінні).
На минулих виборах відгукуються деякі партії, щось підхоплюють, припускаю, щоб бути оригінальними, або...щоб якось "зкомкати" дуже перспективні ідеї, "вилонені" проектом Спільної Дії, тобто нашкодити. Був певний риск. Певний компромат в цих 0,1%, але я впевнена, що більшість прихильників Нової Сили тоді віддали голоси за блоки Ющенка й Тимошенко, як і я.
Нестандартний хід концептуалів Спільної Дії з Новою Силою, десь втратили, так, але десь і знайшли, багато мислячих людей, які не втекли в момент кризи, а заворушились і не пали духом. Щирі напрацювання дались взнаки. Зараз в Новій Силі йде процес оздоровлення, очищення від провладних елементів. Але найголовніше - йде детальна розробка Третього Шляху на принципах солідаризму й гуртування вирощування через сітку Клубів Переходу-4 для політичного крила свідомої нової еліти. Дуже оптимістичні настої, бо коли люди потрапляють с своє середовище, то вони злітають духом, адже вони чують і їх чують.
А тепер з того, що я так довго набалакувала, як поведеться "Нова Сила" на майбутніх президентських виборах, мої прогнози. Вона найперше й найголовніше буде займатись формуванням середовища нової еліти та формуванням оновленого світогляду, свідомого середовища, з якого має постати новий сильний лідер з сильною командою. Вона буде ідеї Третього Шляху "лобіювати" в усі партії та до всих "брендових" лідерів проукраїнських настроїв. Не можна не враховувати нинішню ситуацію. Тимошенко та Ющенко популярні у народу, він їх просто інтуїтивно любить, бо ті люблять щиро українців і хочуть для них добробуту, хоча цього й замало. Але не можна не врахувати, що програми блоків цих лідерів кульгають, вони є поганенькими копіями західних розробок. Почитайте роботи Ернста Заграву, що копіюють наші "брендові" партійці ,"несправжній соціалізм" та "несправжній капіталізм".
Нова Сила проштовхує Третій Шлях. Це не "тупа" боротьба за владу, це боротьба за вихід з кризи, за свій український шлях. А тому є певні принципи поведінки. Якщо лідери залишаються "глухими" до концепції солідаризму, "Нова Сила" залишає за собою право на висування власного лідера чи підтримку того, хто підтримає солідаризм.
Певні опасіння, що концепцію солідаризму може "підхопити" псевдосолідарист. Але ж, вибачте, я впевнена, що хлопці в Спільній Дії не закінчені д'урні. Якщо, припустимо, Медведчук або Хорошковський стане завтра солідаристом, то я помру зо сміху.
Висновки, як вони мені бачаться по ходу всих подій, що розгортаються в сьогодненні:
Спільна Дія - інтелектуальне середовище для формування нової реальномислячої творчої еліти
Нова Сила - авангард та розробник програми на принципах солідаризму, а тому політичне крило Спільної Дії
Головне для Нової Сили в контексті найближчого сьогодення - формування й розробка світоглядних принципів солідаризму, вияснювання їх для еліти й вирощування/оздоровлення на їх основі нового лідера
Логічність таких кроків підказує, що краще, щоб теперішні лідери та їх команди усвідомили переспективність для України Третього Шляху і стали більш рішучими не лише на вулиці, а й в програмних напрямках, тобто, коли прийдуть до влади, то знали б куди і як вести.
А тому, на мою думку, ще рано говорити, якого конкретно опозиційного лідера "з нині живущіх й здаравствующіх", підтримала б "Нова Сила". Але загалом ситуація така, що навіть з середовища теперішньої зколоченої "більшості" є певний шанс на "вигулькування" нового "нерозкрученого", але рішучого й мислячого лідера. Ми живемо в час закономірностей й парадоксів.
Нам потрібні не сімпатічні, хоча й це не виключено, а рішучі й мислячі, ті що заради України не побояться піти на таран провладного адмінресурсу й стереотипів.
Вибачте, що так довго. Це щоб передбачити додаткові запитання від Вас.
Вiдповiсти на це повiдомлення
Re: Цікаво якою буде Нова сила в цьому році і кому відасть свої голоси на виборах президента
Автор: Степан
Дата: 23 Сiч 2003 23:53
Дякую Вам пані Тоня,але в мене ще одне запитання. Чи правильно я зрозумів,що якщо кандидатом у президенти буде хтось із теперішніх лідерів більшості, вірніше сказати якщо ставленик Кучми признається, що підтимує ідеї Переходу-4 то Спільна Дія разом з Новою Силою проголосує за нього. Якщо такого не знайдеться то висуваєте свого, наприклад Збітнєва, а так як він буде не прохідний то голоси віддаються сильнішому?
Вiдповiсти на це повiдомлення
Re: Цікаво якою буде Нова сила в цьому році і кому відасть свої голоси на виборах президента
Автор: Тоня
Дата: 30 Сiч 2003 23:21
Я повторюсь, я - не "Нова Сила", по крайній мірі, досьогодні, я симпатизую ідеології солідаризму, яку вони почали "одягати" в український контекст, а тому говорити від імені членів партії я не наважусь:). Я симпатизую поглядам Ю.Збітнєва, прочитуючи їх через його статті, мені подобаються його намагання сприяти починанням Переходу-4, мені імпонує творчий дух людей, які гуртуються навколо нього, включаючи переходівців: сміливість, найперше, потім ітнелектуальна розкріпаченість, я смакую стилем Володимира Алмашина з НО, він розганяє патріотичні коліщата, мені подобається здорова національна нахабність в середовищі Спільної Дії.
Отже, моя власна думка, не дивуйтесь, у членів Спільної Дії саме найбільше цінується власна думка, хтось мене може взяти й на кпини.
По-перше, я аж ніяк і природньо не бачу лідерів серед ставлеників, тут однозначно. Таке шось бовкнули, куме, пардон, лідер-ставленик.
Далі, я іронізую зараз майже над усіма партіями та блоками, партія - ніщо, порода - усе. Якби зараз чи найближчим часом таки Кучма пішов чи його пішли, то я ні за Тимошенко, ні за Ющенка голоса свого б не віддала. Як на мене, це було б катастрофою, ми вже - далі нікуди, це гірка правда, але потрібен час для лобіювання Третього Шляху, тому Кучма потрібен живим мерцем, для того щоб не зіскочити в нікуди. Отака політична іронія.
Щоб Ви мене краще зрозуміли, я процитую слова Ернста Заграви з тимошенківського форуму, де він пробував "нести в люди" ідеї Третього Шляху, вони варті того, щоб бути повтореними, з цим економістом я дуже солідарна, коли він балака, я замовкаю, резоную себто.
"В чому суть солідаризму? Який солідаризм потрібний Україні? (А він, ясна річ, потрібний їй інший, бо 1) історія України, її спадок є іншим, 2) час тепер вже є іншим, наш солідаризм мусить бути пристосованим до глобалізаційних процесів, 3) наш солідаризм, мусить не лише дбати за рівновагу в суспільстві, а й давати можливість нашій країні вириватися вперед, ставати лідерами в світовій гонці).
Що саме відрізняло лад комуністичної України від солідаризму? Який шлях до нього був оптимальний? Що відрізняє сьогоднішню Україну від солідаризму і що можна зробити, щоб привести її до нього?
Якщо ми матимемо уявлення про той лад, що дасть нам соціальний мир та ще й можливість прискоренного розвитку, та матимемо уявлення, що саме треба міняти (уяву про шлях), тоді ми можемо подати це людям і сказати для чого ми їх збираємо і на що кличимо.
Атака на особистості викликає у людей справедливе питання: а що далі? Прибрати цю особистість, що очолює цю злочинну систему, і ... посадити на її місце іншу? Для чого? Щоб тепер інша особистість займалася тим самим? Чи система зміниться через гарні властивості нової особистості? (Пом”ятаєте – вона йде, а навколо з-під снігу квіти починають пробиватися, пташки співи свої починають, а з-за хмар сонечко пригрівати починає).
Отже людям таки треба показати, що мова йде не про заміну одного бандюги іншим, а про зміну самої системи.
Тільки в цьому разі це питання (“самі до влади рветеся!”) знімається. . (Хоча вороги його все одно використовуватимуть, та воно вже не буде таким переконливим.)"
Отже, зрозумійте, питання не в лідерах на порядку денному, а в тому, хто у нас не Сусанін для власного розгубленого народу.
А ось з дискусії на Аратті слова Ігоря Каганця:
"Головне завдання НС - духовно-світоглядне перетворення українців.
Все інше - державна система, економіка, безпека - є речами похідними.
Народ, що володіє передовим мисленням, автоматично створить і передову державу, і ефективну економіку, і надійну систему захисту."
Над цим і б'ємося.
А відповідно, буде лідер, в повному значенні цього слова, лідер з командою однодумців, котрі вибудовуватимуть/реалізовуватимуть спільно програму виходу з кризи - будуть за нього голоси, а не буде такого лідера, то буде те, до чого доросли. Не хочеться, щоб народ черговий раз кімсив"плачте очі, їжте тепер, бо бачили, що купували".
Я оптимістично зараз дивлюсь на ситуацію. Ще є трохи виділеного Богом Україні часу, щоб вигулькнув реаніматор. Зауважу - трохи. Аби достатньо.
Але я вже знаю, що він є. Сікрєт фірми, яка нє вяжет вєніков.